Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lukasj » pon čer 4, 2018 18:35

Najdlhšie mi Inov-8 vydržali cca 900 km, boli to Raceultra 270. Potom sa roztrhali v tom tradičnom mieste zboku za prstami. Obsadzka by tomu mala zabrániť, ale napr u nových Trailroc poznám prípad, kedy sa aj tam roztrhli. Už som to tu postoval. Rataj, že tie boty sú robené tak na 600 km a mat rôzne na rôzne použitie. Tiež som to tak robil, ale momentálne už do toho nechcem investovať a vyberám skôr take univerzalky. Aj preto som prešiel tento rok na La Sportiva.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » pon čer 4, 2018 18:49

Vavrys v Lidické
životnost menší, obzvlášť u těžších jedinců (nic nenaznačuji, beru z vlastní zkušenosti)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 19:52

@Miras: diky, Holesovice by sly, Letna nakonec taky. Zajdu tam.

@lukasj: nic moc, doufam, ze pri chozeni vydrzi dyl.

@Lipon: klidne naznacuj ;-) Aktualne mam asi 87 a jdu dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon čer 4, 2018 20:26

booze: ne na Altry zatim nedoslo a v nejblizsi dobe asi nedojde, pac jsem sehnal dvoje botky na moji sirokou spicku a popravde levnejsi :)
Ale co jsem zkousel olympuse a lone peak asi 2.5 tak tusim odpovidalo cislovani treba inov8 tedy u me oboje 45

@mike ja bych ti za me doporucil nike wildhorse 4.0 pokud sezenes (ve sporitsimu ale uz majia si mala cisla), dost odpruzena solidni botka, celkove sirsi, podle me jen napul bezecka :) zivotnost zatim otestovanou namam :)

znam ten obchudek na Letne, skvely personal, jsou to lidi co opravdu behaji, ne najmute prodavacky a i jednu reklamaci jsem resil, vicemene v pohode :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon čer 4, 2018 20:29

Ty Najky doporucoval myslim deu. Na moji nohu jsou porad dost uzke. Ted mam nejake z Decathlonu a zitra je chci prubnout na beh v lese, tak jsem zvedav. Zatim na polnackach jsou boozi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 20:35

Kazdy doporucuje neco jineho... njn, holt budu chodit po obchodech a zkouset. LaS uz mam vyzkouseno, to ne, tak dalsi.

scinkk píše:znam ten obchudek na Letne, skvely personal, jsou to lidi co opravdu behaji, ne najmute prodavacky a i jednu reklamaci jsem resil, vicemene v pohode

Fajn, to zni dobre. Co znamena vicemene?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon čer 4, 2018 20:52

no s tou reklamaci ti kdyztak poslu SZ, ja totiz uplne nevim, zda to problehlo, tak jak jsem chtel a ted uz se to nedozvim, ale kazdopadne ta reklamace dopadla asi k me spokojenosti a s ochtou v obchode nebyl problem, navic to byla spis vec dovozce.

@booze: ano deu ma tusim verzi 3.0 tu uz jsem tenkrat nesehnal tak si rok pockal na ctyrky. A nejakou verzi ma/mel snad i oodoow. Me prijdou siroke jak ve spicce tak ve stredu (tam spis na me moc). Divim se ze mas neco z decathlonu, par jsem jich zkusil a jsou to pro me drtice prstu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pon čer 4, 2018 21:14

Siroke jsou hodne a drzi dobre. Byl jsem v nich i na vylete a zatim bez jedineho problemu. https://www.decathlon.cz/panska-obuv-ki ... 87947.html
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon čer 4, 2018 21:18

aha no je fakt ze jsem zkousel jen nejake turisticke kecky quecha. Ted se kvuli jinym vecem do decathlonu chystam, tak na tyhle ze zvedavosti juknu, dik za tip.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte čer 5, 2018 13:17

pavproch píše:Taxem objednal další LaS Ultra Raptory GTX (tentokráte slate-lake, aby se mi nepletly)....


Už sou doma....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte čer 5, 2018 14:46

booze píše:Ted mam nejake z Decathlonu a zitra je chci prubnout na beh v lese, tak jsem zvedav. Zatim na polnackach jsou boozi.

No jako da se to, ALE boty se pri behu lehce roztahly a jsou z nich pri dobehnuti backory.
Davam 8/10 bludistaku beh v lese do kopce
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » úte čer 5, 2018 18:44

Jinak receno jsi je rozslapal? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte čer 5, 2018 21:23

Jinak receno na sobotu k cimbalu uz nejsou. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř čer 6, 2018 12:22

Máte někdo zkušenosti s botami značky TOPO? Podle popisů a recenzí to vypadá, že by mi vyhovovaly a je to alternativa k ALTRA. Široká špička, nízký drop, slušná odolnost i malá váha. Teď je konečně začali prodávat i u nás.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » stř čer 6, 2018 12:41

Mel jsem/Mam Topo Oterro.
Prvni dojem: Nenadchly, ale nakonec jesm je docela rad pouzival na bezne chozeni po meste a takove univerzalni pouziti (na coz ostatne s tim modelem celkem cilili)
Strih: nikdy jsem nemel Altry, tak nemuzu srovnat. Topo na me mely moc siroky prostredek chodidla, i kdyz se to dalo stahnout. Celkove takova hodne prostorna "lina" bota. Spicka taky hodne siroka
Hmotnost: Zbytecne vysoka. Vrsek krasne tenky a lehky (az moc, viz trvanllivost), vetsina hmotnosti v podrazce (fakt jsem to oproti Inov-8 tak citil), prislo mi to proste trochu nevyvazene.
Trvanlivost: Z konce snerovani jdou k podrazce dva pevnejsi pasky, aby daly trochu pevnosti bote a ty mi na obou botach prorizly vrsek. Navic moc tenka sitovina nad prsty, kde se objevila nejaka ta dirka. Funkcne ani jedne z tech veci nevadi, ale moc dobre to nevypada :oops: Oboji vzniklo celkem brzo, od te doby celkem drzi. Podle me proste nedomysleny design, ktery meli pri testovani odhalit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř čer 6, 2018 12:55

@mitau: Dík za info. To máš nějaký model, co už nemají v nabídce. Snad od té doby tyhle věci vylepšili. Kolik ty Oterro váží? Teď mají pro trail Runventure 2 s váhou 260g anebo Terraventure 295g.
Jinak podle recenzí by právě Topo mělo mít široký prostor na prsty a pak se zužovat k patě narozdíl od Altry, která je široká celá a pak v ní trochu lítá noha.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » stř čer 6, 2018 13:23

Kupoval jsem je asi pred dvema lety v USA ve vyprodeji za nejakych 50USD, takze se nedivim, ze uz se nedelaji. Nemam je ted u sebe a nikde se mi nepodarilo najit vahu, tipoval bych tak 10.2oz, ale zaznamy si nevedu :) Vyslovene pata je rozumne uzka s minimalnim vyztuzenim, ale drzi dobre, na to si fakt nemuzu stezovat. Tou sirkou jsem myslle hlavne to, ze oproti Inov-8 se zacnou rozsirovat o malicko driv. U me to vede k tomu, ze kdyz v nich treba zkusim zmenit smer pri hrani fotbalku, tak se oblast pricne klenby posune do strany. U utazenych Inov-8 je ta ztazena cast chodidla o trosku delsi a uz to staci k tomu, ze se noha tolik do boku neposune. Mozna je to zapricineno jen tim, ze ty Oterro nemaji dost pevny svrsek na tom konkretnim miste, a tak nohu nepodrzi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » stř čer 6, 2018 15:20

Terraventure nevypadaji spatne, dik za tip, v nejblizsi dobe je kupovat nebudu, ale dobre o nich vedet.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 17:27

Otazka na dalkochodce a dalkobezce. Co nosite do nizkych bot za ponozky? Normalne to neresim, na 10 km v pohode staci normalni bavlnene do mesta, ale na 50 a vice km by uz nemusely.

Jde mi o velikost. Jestli vzit boty o trochu vetsi na silnejsi ponozky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon čer 11, 2018 18:05

No nevim jak na 50+ ale uz roky nosim do kecek asolo nanosox jaksi takova stredne tlusta ( v ramci turistickych ale spise slabsi) fuska ze smesky. Takze kupuji tak o pul cisla vetsi boty.
Celkem dlouho jsem experimentova s prstovyma injinji, ale nejak jsem v tom nevidal vyraznejsi prinos.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 19:10

Já nosím na dlouhé akce pořád injinji trail, protože mají ty oddělné prsty a tak si jedním prstem nesešlapávám druhý, netřou se o sebe a nedělají se mi puchýře, možná by to šlo řešit i namazáním prstů krémem před akcí, ale takhle je to úplně v pohodě. Nosil bych klidně i tenčí, ale tam je pak problém s výdrží, že se to prostě děsně rychle prošlape.
Kdysi jsem nosil i tenké injinji a na tom tlustší trekovou ponožku, abych tu tenkou moc rychle neprošlapal, což taky fungovalo, ale v extra horkých dnech mi v tom bylo už moc teplo. Od té doby, co injinji kompletně předělalo své ponožky a hodně zapracovalo na výdrži, tak jsem s injinji trail spokojen.
Do 50km nosím ty Darn Tough Socks z outdoorline.sk, na které má být doživotní záruka proti prošlapání, jenže už mají taky díry, takže teď brzo vyzkouším, jestli to fakt funguje a dají mi bezplatně nové. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 19:21

:D dostanes nove s tim, ze mas zakaz dalsiho nakupu ;-) Ta zaruka je delana na 999 lidi z 1000 a ty jsi zrovna ten 1 :twisted:

Prstove nechci. Ktere konkretne mas ty DT? Jde mi o silu a material. Do pohorek ponozky umim, do nizkych si nejsem jisty. Taky mas o pul cisla vetsi boty, jako scinkk?

oodoow píše:možná by to šlo řešit i namazáním prstů krémem před akcí

Tohle jsem nedavno vyzkousel v pohorkach, jelikoz jsem na celodennich trasach zacinal mit odreny palec shora za nehtem a z boku o vedlejsi prst. Century Riding Cream a pomohlo vyrazne. Mival jsem to odrene uz po 30 - 35 km, s namazanim ani po dvojnasobku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 20:03

Mám ultratenké a pak ještě jedny trochu širší. Ty širší nosím raději, ale oboje jsou fakt super pohodlné.
Jo, boty do terénu mívám až o číslo větší, chodidlo asi napuchne víc než v pohorkách, protože víc pracuje.
Není to ten krém, jak mi tu někdo nabídl na testování? Ten byl super, hodně lidí si před akcí maže nohy, já jen pokud si někdy vzpomenu a nejsem líný. Asi to zkusím, pak bych nemusel nosit furt ty prstové ponožky, které jsou sice fajn, ale když se namočí, tak děsně smrdí, oproti tomu jsou ty Darn Tough úplný zázrak. Pohodlnější, bez zápachu a ještě pokud vyjde ta záruka, tak i levnější. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:14

Diky. Jak je to s velikosti, odpovida tabulce? Kdyz mam boty 44, tak L je OK?

Myslim, ze je to on. Neni to vylozeny zazrak, ale funguje. Rozhodne lip, nez treba Indulona, kalciovka apod, ty se celkem rychle setrou, tohle vydrzi. Zvlast na nohach. Exponovana mista je dobre jednou za X hodin domaznout, zvlast kdyz se clovek hodne poti.

Po jake dobe ti asi chodidlo napuchne? Ja jsem to zatim nepozoroval, ale v nizkych chodim jen nekolik hodin v kuse. V pohorkach to taky neni zadna tragedie, asi ze jsou v nich nohy stazene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Trnky » pon čer 11, 2018 20:18

ja nosim tiez ponozky DT od Petra z outdoorline
konkretne tieto DT full cushion
Naposledy upravil Trnky dne pon čer 11, 2018 20:29, celkově upraveno 1
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Trnky » pon čer 11, 2018 20:21

Lko by ti malo byt dobre
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:23

Diky :) Pockam na vysledek oodoowovy reklamace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon čer 11, 2018 20:24

Velikost mám L a boty většinou tak 44, i když u těch běžeckých bot různých značek se mi to někdy liší i o dvě čísla. Takže spíš velikost chodidla mám cca 27cm, to bude lepší údaj.
Napuchnutí už teď nebývá moc velké, někdy trochu povoluji boty tak po 10 hodinách, hlavně v horku se mi zdá, že napuchají více. Dřív to ale bylo markantnější, například když jsem chtěl běžet stovku v pětiprstových botech a pak třeba někde na 70.km zjistil, že se mi najednou prsty nechtějí vlézt do přihrádek pro prsty tam. :twisted:

Na výsledky si možná počkáš, sice je tam pár dírek ale pořád to jde ještě nosit. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:29

Fajn, mam taky asi 27 cm (obrazek kreslil nekdo, kdo nema u zdi listy ;-))

Zaslouzeny trest za noseni petiprstych bot :twisted:

Vis o tom, ze reklamovat se ma hned, kdyz zjistis vadu? Ze na tebe poslu apuku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 11, 2018 20:32

@Trnky: ty tve se mi libi. Jak jsou asi silne? Mas porovnani treba s Bridgedale nebo Lorpen? Pripadne, muzes je zvazit? Z toho by se mozna neco poznat dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání