Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon dub 9, 2018 23:13

Teda, ten vrazdici repelent smrdi :? Po vzoru fps jsem nastrikal kalhoty vecer a stejne jsem se pak ve vlaku stydel. Neni to tak hrozne, jak to, co na sebe lijou nektere zenske, ale v uzavrenem prostoru mi to vadi, venku to jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod slezacekm » úte dub 10, 2018 7:03

o víkednu jsme šli na vacházku přes noc s ohníčkem a tak...ráno dva kolegové dohromady 3 klíšťata. Jeden má mírně zarudlý flek. Repelent nepoužil nikdo z nás. Proč? Protože jsem blb a zapomněl jsem, jaké jsou to potvory :?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 20:33

Klosi uz jsou tu zas :evil: Vcera prvni, dneska uz snad 10 a ted jsem jednoho tahal z vlasu. Uz to svedilo, takze mne svine asi kousla :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 31, 2018 6:43

Klíšťata tež.... už asi měsíc sem chodil do práce skrz až metr vysokou trávu a .... nic. Fčera to jezeďáci posíkli a fčíl sem po příchodu do práce ze sebe jedno (ještě lezoucí, nezahryzlé) sundal a rozmačkal.... dobřemutak... bude třeba sa začít stříkat, teda sebe ne, ale hadry jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv kvě 31, 2018 7:07

Klíšťata jsou už nějakou dobu na stupni 10 z 10, to teplo a sucho jim svědčí. Za posledních pár dnů tři klíšťata u mě, týpek si jich po víkendu přinesl domů 28, ale nevím jestli všechny zakouslé. Stříkat!
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 31, 2018 11:01

žena si přinesla už asi před 10 dny jedno zakouslé klíště, známí z okolí taky
a kloši jsou - převčírem ve Středohoří, v poli pár stromů okolo starého židovského hřbitova a bylo to jak nálet
jednoho jsem sklepal a do dvou vteřin další dva, jak jsem poodešel tak 20m od stromů, tak od nich byl klid
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Klistata

Příspěvekod budo » čtv kvě 31, 2018 12:53

Já jsem strávil víkend v Roverkách. Válel jsem se u ohně po zemi, ležel na trávě, ... celý víkend.
A nic.
Stříkali jsme si nohy u kotníků, nohavice a za krkem. Ale nevím čím ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 16:41

@Lipon: jj, klosi maji radi nektere stromy, vetsinou jsou ve vlhcim listnatem lese. Svine otravne. Ten vcerejsi se opravdu zakousnul a pekne to svedi :?

@pp: ja uz strikam od zacatku dubna, uz padly skoro dve pixly vrazdiciho repelentu. Furt nekde chodim travou a nehodlam riskovat, zatim nastesti ani jedno. Rozhodl jsem se verit tomu, ze nove slozeni opravdu vydrzi dyl a strikam jednou za tyden. Kalhoty tak od pulky stehen dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 31, 2018 16:49

Problém se stříkáním nastává, dyž chodíš v kraťasoch jak já fčíl v tych hicoch do práce.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 16:54

Jeden z duvodu, proc v kratasech nechodim ;-) Moje chlupate nohy jsou vylozeny lapac na klistata a permethrin si na kuzi fakt strikat nebudu.

Tohle myslim ani nema reseni, snad jen hned po prichodu klistata obrat, vetsinou jim chvili trva, nez se zakousnou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 31, 2018 17:00

ja pouzivam etericky oleje, je to varianta aspon trochu funkcni a da se to patlat i na telo...

ucinnost s klistaty neporovnam, mam dve za rok co se ani nezapiji alena komary to funga paradne aspon chvili
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Klistata

Příspěvekod Kjuba » čtv kvě 31, 2018 18:41

Mawenzi píše:ucinnost s klistaty neporovnam, mam dve za rok co se ani nezapiji alena komary to funga paradne aspon chvili


Pěkný :-)
Naposledy upravil Kjuba dne čtv kvě 31, 2018 18:41, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Klistata

Příspěvekod fps » čtv kvě 31, 2018 18:41

- taky mám několik nedobrých zjištění z víkendu stráveného na Šumavě, v cca 1000 m n. m. mi lezlo jedno klíště po noze, a v cca 1100 m n. m. mí klíště lezlo dokonce po ruce, jinak za tři dny strávené na Šumavě jsem už žádné klíště na sobě neobjevil
- ale víc mě překvapilo kolik bylo nahoře much, i nad 1200 m n. m. to byli místy šílená hejna, na Šumavu jezdím hodně dlouho, ale tohle jsem snad ještě niky nezažil, po celkem slušné zimě jsem tohle tedy nečekal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv kvě 31, 2018 21:56

U nás je to letos u každého už aspoň stovka obraných, zasáté nepočítám, tak nevím. Každopádně je letos docela nadúroda. Nestříkáme, chodíme v kraťasech a obíráme, to funguje. Proč používat sračky, když to jde mechanicky ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 22:05

Protoze, kdyz se zakousne, tak ti muze znicit zbytek zivota. Kdyz budes mit hodne smulu, tak i zkratit na nekolik nasledujicich tydnu, pry hodne neprijemnych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 22:12

BTW, o vikendu jsem se bavil ve vlaku s Australankou a mj. o nebezpeci koupani v mori u nich. Rikala, ze zraloci tam sice jsou, ale ze nebezpeci neni az tak velke, v cele Australii asi tak dve obeti rocne. Klistata u nas maji rocne obeti vic a je nas min, takze kliste je nebezpecnejsi, nez zralok :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv kvě 31, 2018 22:18

mike píše:Protoze, kdyz se zakousne, tak ti muze znicit zbytek zivota. Kdyz budes mit hodne smulu, tak i zkratit na nekolik nasledujicich tydnu, pry hodne neprijemnych.
zakousnutí moc nehraje roli, stačí zavčas sebrat :wink:

mike píše:BTW, o vikendu jsem se bavil ve vlaku s Australankou a mj. o nebezpeci koupani v mori u nich. Rikala, ze zraloci tam sice jsou, ale ze nebezpeci neni az tak velke, v cele Australii asi tak dve obeti rocne. Klistata u nas maji rocne obeti vic a je nas min, takze kliste je nebezpecnejsi, nez zralok :twisted:
v Austrálii jsme nepotkali jediné klíště (a ani jediného žraloka) :mrgreen: Zato jsme byli svědy, jak si tam jedna paní nechala rozříznout prst od ježury (na šití). A pár jedovatých hádků jsme taky zahlídli a několik historek o nich si vyslechli. Holt věc interpretace nebezpečí :)
btw. A copak žraloci, hlavně čtyřhranky :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 22:24

Lepsi je mu vubec nedat prilezitost se zakousnout, protoze pak uz je to jen loterie. Vrazdici repelent je navic zabije, coz je dalsi bonus, my je vlastne likvidujeme :twisted:

sobb píše:A copak žraloci, hlavně čtyřhranky

Jj, to rikala, ze nejvic se mluvi o zralocich, ale nebezpecne jsou hlavne ty meduzy a krokodyli. To druhe jsem netusil a nekde (na severu) je to pry nejhorsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv kvě 31, 2018 22:30

Pohodlnost, a akorát přitom likviduješ vše živé v okolí sto metrů :wink: Mám tu cílenou likvidaci holt raděj pod kontrolou :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 22:39

To neni pohodlnost, ale paranoia ;-) Opravnena, rekl bych. Navic kdyz jdu cely den, tak bych se musel prohlizet kazdych par hodin, jinak uz se kliste prisaje a obvykle nekam, kam si nevidis.

Neprehanej. Chcipne akorat to, co se mi chyti na kalhoty. Tedy klistata a to je spravne. Dneska jeste klos a to je taky spravne [-( Teda, jak dopadl nevim, vsiml jsem si ho, kdyz uz lezl pomalu, a tak jsem ho shodil a misto, aby odletel, tak spadnul na zem. Takze asi chcipl 8-[

On je v tom krome permethrinu i DEET, takze by hmyzaci nemeli mit duvod na kalhoty sedat. Jde prave o ty klistata, co se zachyti, kdyz projdes okolo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv kvě 31, 2018 22:43

Výborný důvod k zastavení a odpočinku :wink:

Nepřeháním, chcípne vše, co se Tě dotkne, co smeteš svým průstupem či co si dovolí na Tobě přistát. Prostě vraždící Terminátor :mrgreen: Chápu, že je to dobrý pocit :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 22:49

Znam mnohem lepsi duvody ;-)

Zas tak zhave to fakt neni. I tomu klisteti nejakou dobu trva, nez chcipne. Kdyz hmyzak pristane a pak zas odleti, tak se mu nejspis nic nestane. Navic mam pocit, ze je to urceno prave na lezouci hmyz, protoze potrebuje nejakou expozici. Soupat nejakou dobu nozickama po jedu, aby se ho vstrebalo dostatek. U tech klistat to opravdu dobry pocit je, protoze je nesnasim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pát čer 1, 2018 18:11

Pro "klistare" jedna "skvela" zprava... :twisted: ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 19:42

:shock: mimoradna situace vyzaduje mimoradne prostredky. Atomovku na Bratislavu, aby se znicilo ohnisko, a zakaz psu v Evrope, aby se zamezilo dalsim pripadum [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Klistata

Příspěvekod Lipon » sob čer 2, 2018 20:55

Dneska 3/4 party šla pěšky s dětma na výlet, okolí Cvikova u České Lípy, cca. 10 dospělých a 10 dětí, hodně trávou. Odpo při přestávce v hospodě obráno víc jak 100 klíšťat, večer po prohlídce na chalupě dalších asi 30.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Klistata

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 21:13

Strikali? Kolik z nich asi bylo prisatych?

V te oblasti jich byva fakt hodne. Kdysi jsem prosel po louce s travou nad kolena nekde u Ralska a taky jsem pak z kalhot setrepaval hromadu klistat. To jsem jeste nestrikal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Lipon » pon čer 4, 2018 7:37

ne
pocitaly se jen zakousnuty
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 15:57

Zakousnutych bylo teda 30 nebo 100 + 30? Ted mozna muzete zacit pocitat pripady nakazeni :?

Vcera bylo v Ceskem Stredohori misty klosopeklo. Nejhorsi byly cesty a uvozy mezi krovim a listnatymi stromy, to jsem je ze sebe nestacil obirat. Celkem jsem jich sundal vysoke desitky #-o Nejotravnejsi jsou svine, co sednou za krk a zalezaji do vlasu. A pak ty, co litaj primo pred ocima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Klistata

Příspěvekod Lipon » pon čer 4, 2018 16:26

130
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 16:31

:shock: tak to je (ne)pekna odpoved sobb na prubezne obirani klistat. Jedine strikat.

Ted se ukaze, jestli je pravda, ze borelioza (moc) nehrozi, kdy se kliste vynda do 24 hodin. Pri tomhle poctu je uz velka pravdepodobnost, ze cast byla nakazena. U encefalitidy to nastesti neplati, te je min, ale zas se muze prenest hned.

Dej kdyz tak vedet, jestli se neco objevi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví