Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 31, 2018 9:39

tak at se ji dobre slape :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 31, 2018 10:26

Místo sady nádobí bych šel raději do pavlíčkáče + DIY vařiče.
Finanční úspora, vyšší účinnost.

Ohledně vodního vaku mám trochu rozporuplné pocity. Mít na rameni hadičku a mít možnost se bez zastávky kdykoli pohodlně napít je fakt skvělý a člověka to udržuje dobře hydratovaného a v kondici. Na druhou stranu doplňování vody do vaku není nejpohodlnější.
Muset ho úplně vyndat - to je ta nejhorší varianta! Taky hmotnost prázdného vaku je sama o sobě celkem dost oproti lahvi od mléka (levná, široké hrdlo, všude snadno dostupná, pokud doslouží, dokonce opakovaně sbalitelná do ruličky). Sám mám 3L Osprey a nepoužívám ho.
Lepší varianta je z Decathlonu 2L vak, co byl v běžeckém batohu (prodávají ho i samotný). Lehčí, nasouvací klipsový uzávěr umožní snadný vstup pro čištění/sušení a hlavně - hadička má oproti Ospreyi menší vnitřní průměr, takže když stáhnu koncovku (cucák), tak na hadičku napojím rovnou SAWYER SP129 a vak plním z filtru, aniž bych ho musel vyndat z báglu! \:D/
A samozřejmě zůstává oblíbená lahev od mléka - výhody uvedeny výše, nevýhodou je, že člověk nepije tak pohodlně za chůze a tudíž tak často a má sklon k dehydrataci.
Ještě u vaku jedno doporučení - pokud má koncovka hadičky (cucák) kromě převlečné gumy taky zavírání otočením (nebo push), tak doporučuju gumu cucáku stáhnout a zahodit! Jednak je to místo vznikajících hygienických problémů (při skladování to stejně musí být sundané, jinak se tam udělá plíseň) a hlavně, když to zahodíte, tak při chůzi pijete pohodlněji. Zpravidla je člověk aspoň trochu zadýchaný a přetahovat se s gumou cucáku o vodu je znatelněji méně pohodlné, než tam gumu nemít a pít pohodlně a bez odporu.

Třetí tip bych měl v tom, že je lepší menší/lehčí hydrovak (max 2l) + vodní filtr se skládací lahví. Člověk tím získá možnost doplňovat vodu téměř kdekoliv podle situace a tím výrazně vyšší pocit pohody a svobody.

Ohledně spacáku - kdybyste šli do peří a byl tlak na cenu, tak by stál za úvahu i nějakej kousek dle doporučení boozeho (z alli).

Kde bude začínat a kudy půjde? Hranici obchází i deu, začínal tady směrem na východ a sakramentsky jsem tam s ním zmoknul.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 31, 2018 10:57

Ten Decathlon je lepší asi jen v ceně. Source má taky posuvný vstup (který v Deca zřejmé napodobili), navíc má vnitřní ultra hladký povrch jako ochranu proti bakteriím, v místě napojení hadice na vak je ventil, takže lze oddělit od plného vaku v případě malého otvoru na batohu, kde bys náustek neprotáhl, materiál je hodně mechanicky odolný. Náustek u Source funguje trošku jinak - prvně celý náustek otočíš (vyšroubuješ) o pul otáčky, pak sací část přiložíš na zuby a zatlačíš ji o zuby (je tam malá pojistná pružina) a potáhneš/nasaješ vodu. Je to proto, abys do náustek a jeho otevření nereguloval stiskem (sílou stisku) v zubech a tím si náustek nerozkousal. Holt je to izraelská firma a národ, který chodí pár tisíc roku po poušti...

Chtěla set nádobí, má set nádobí. Ale na vařík z plechovky se masozŕejmě koukala.

Aktuální spacák je s 300g peří, ale technilogicky starý cca 10 roku. Evoluce bude asi nějaký SirJoseph.

Začínat nevím kde, ale tipuji někde nad Hradcem Králové, protože tam bydlí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv kvě 31, 2018 12:51

Holt je to izraelská firma a národ, který chodí pár tisíc roku po poušti... :lol: =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod shoe » pát čer 15, 2018 16:41

Necertifikovaný UL cepín - titan a uhlíkatá vlákna. Při délce 55 cm váží TICA ICE TOOL cca 135 gramů

https://suluk46.com/product/tica-ice-tool-r5/

Pokud by někdo chtěl, tak mohu předvést v Praze:)

Obrázek
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » pon čer 18, 2018 7:51

Tak dávám report. nakonec jsme s kamarádem vyrazili na 100 km z Hřenska do Liberce. první přespání v pátek Rudolfově kameni, podruhé u Černé louže/Polesí v lese. Rozděleno na 4 etapy (cca 17 - 33 - 23 - 26 km). Původně to mělo být víc běhací, nakonec spíš chodící. Ale náročný to blyo i tak, ale jsem rád, že poslední seběh z Ještědu se mi podařilo běžet, takže tam síly furt byly. A "výbava":

batoh kalenji 9-14l - 355 gr
spacák lidl - 770 gr
alumatka - 100 gr
2x 0,5l soft flask - 60 gr
voda - 1000 gr
bunda Decathlon - 180 gr
náhradní trenky a ponožky - asi moc gr ne
alufolie
obinadlo a náplasti
vazelína - 50gr
powerbanka - 171 gr
tyčinky, přesnídávky - cca 600 gr
peněženka - 150 gr
čelovka - 220gr

sečteno a podtrženo cca 3 800 gr - jídlo postupně ubývalo, ikdyž takových 200gr jsem stejně dovezl zpátky (celkem pravidelně jsme se stavovali v hospodách). množství vody taky proměnlivé, takže se váha pohybovala mezi 3-4 kily.

co by šlo příště vylepšit? určitě méně jídla (pokud bude trasa opět stejně hojně zásobená hospodami), lehčí peněženku (jen nějakou kapsičku), čelovku bych mohl mít lehčí (využil jsem jí každý den tak na hoďku mezi 22-23), ale ona zase fakt hodně svítí a to je příjemné; no a jinde už moc nevím, kde ušetřit :) běžet se s tím dalo v pohodě. nakonec jsme právě vyměnil camel za soft flasky, protože jsem je mohl dát na kapsy na popruzích a tím přenesl kus váhy dopředu, což mi přišlo praktické.

aktivity kdyžtak na Stravě
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 18, 2018 8:07

slusny, ja bych umrzla a z rudolfova kamene rano nevstala otlacena po cely noci. ty dalsi mista neznam.

muzes urco usetrit na spacaku, problem ze se to nemusi vyplatit financne, ten z lidl byl za pusu, peri par tisic, ale dal bys tam dolu i 300g asi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » pon čer 18, 2018 8:17

Mawenzi píše:muzes urco usetrit na spacaku, problem ze se to nemusi vyplatit financne, ten z lidl byl za pusu, peri par tisic, ale dal bys tam dolu i 300g asi

to je jasný no. ale takový akce neplánuju úplně pravidelně, takže by se mi nevyplatilo do toho investovat. jako poměr cena/výkon mi tohle přišlo dobrý. co jsem koukal i někde jinde, tak jsem našel spacáky třeba za 1500 (ale ani tolik se mi investovat nechtělo), a hlavně stejně vážil 1 100 gr, což je furt třeba o 150 víc než můj asi 20 let starý SirJoseph.
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 18, 2018 8:24

tak sem to vpodstate myslela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon čer 18, 2018 8:50

Tak usetrit se da urcite na celovce - porid si nejakou jednoduchou celovku na 3 AAA (treba toho typickeho cinana, co se tu nekolikrat zminoval), ktera bude mit do 100 gramu a stoji pod 100 Kc. V noci stejne nebehas, ale jen se chces pohybovat kolem spani, tak extra vykon nepotrebujes a pres den to ocenis. (Drazsi a lehci variantou by byla Petzl Bindi, Nitecore NU20, ale to je asi zbytecne) Taky by slo celovku uplne vynechat a v pripade nouze si svitit mobilem (pokud jsi ho mel sebou, kdyz v seznamu veci neni).
Nevim nakolik jsi optimalizoval penezenku, ale jednoduchy ziplock s tim nejnutnejsim (obcanka, karticka pojistovny, platebni karta, penize) staci a navic to bude odolnejsi mokru nez bezna penezenka.
Ja bych si na takovouhle akci nebral obinadlo, ale spis je lepsi ho mit (moje logika: do civilizace se nejak dostanes a kdyz bych ho potreboval, tak radeji vzdam celou akci)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » pon čer 18, 2018 15:31

No ja by som urcite nespal na alumatke a priplatil si za nieco pohodlnejsie. Bud 280 g "harmoniku" zig zag od Robens alebo rovno TaR x lite. A usteril 100 g na celovke.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon čer 18, 2018 15:49

Jeste jde nahradit tu zaterovou bundu jen za vetrovku. Stejne sis vybral vikend bez deste a v desti bys stejne nemohl spat, tak proc se vlacet s nepromokavou bundou? Vetrovka bude lehci a navic ji spis pouzijes k veceru, kdyz se ochladi.
Tip na Robens ZigZag je dobry (sam ji mam) - zvlast kdyby ji clovek rozrizl a vzal jen usek od ramen po boky. Na druhou stranu ja bych taky sel jen s alumatkou (v ceskych lesich se casto najde prijemne mistecko na mekkem).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » pon čer 18, 2018 21:31

flyerkuba píše:Tak dávám report. nakonec jsme s kamarádem vyrazili na 100 km......


Přidej trochu na tréninku a příště budou stačit jenom boty, trenky, tyčka do kapsy, flaška do ruky a šustka pro jistotu kolem pasu. Sto kilo zas tak moc není.
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2018 21:53

Mozna pro kone ;-) Je pravda, ze ty etapy jsou nejak kratke, tohle by se dalo v pohode za tri dny, trochu narocneji za dva, ale furt to bude chtit nekde prespat, protoze jinak uz by to nebyl vylet.

Unika mi ale, proc je potreba snizovat vahu 3.8 kila. Na jednodenni trasy nosim vic a neresim to ;-) Vzdycky beru rano 3 litry vody a v lete mam tak 6 - 7 kilo.

Osobne bych si vzal navic minimalne toaletak, kartacek a pastu na zuby ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » pon čer 18, 2018 22:26

mike: Naprosty souhlas s pridanymi vecmi, ja se zamyslel jen nad tim, co je zbytecne a ne nad tim, co bych si na takovou akci vzal. Ostatne samotneho me zarazilo, ze tam chybi mobil (jako soucast "lekarnicky", ne ze bych nemohl byt vikend bez internetu). Snizovat vahu je dobre, protoze se s tim snazi tazatel behat a tam se proste kazde kilo navic pronese (s 10kg batohem budu v pohode chodit, ale zkus si s tim behat :D )

Z hlediska vzdalenosti je to takove divne - bezet 20km, 3hodiny se flakat a zase bezet 20km. Osobne bych to taky prirozene dal chuzi za 2 dny (100km v kuse jde, ale uz by potom musel nejaky cas regenerovat a to za to vetsinou nestoji). Predpokladam, ze tazatel si chtel hlavne zkusit, jestli jde popobihat s batohem vcetne spacaku. Proste obcas clovek dostane blby napad a musi ho vyzkouset. A je super se do takovych akci poustet.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon čer 18, 2018 23:40

No, mne by vubec nenapadlo s batohem behat a uz vubec ne s vecma na spani ;-)

Dve etapy byly behem jednoho dne? Tak to jsem asi neco prehlednul.

Jasne, nic proti zkouseni, ale prave po takove akci bych cekal, ze uz bude vedet, co mu chybelo a co mel pripadne navic. Na cem se da usetrit uz jste psali, mne tam zarazi 171 g powerbanka. Na co? Zvlast kdyz tam nema mobil. I kdyby mel, tak je to na 3 dny moc (mne by stacila na 14 dni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mitau » úte čer 19, 2018 8:21

Powerbanka je predpokladam kvuli GPS hodinkam, protoze, co nemas zaznamenane na Strave, jako bys vubec nebezel. Ale jinak ano, je to moc a kdyz uz by byla powerbanka potreba, tak bude stacit co nejlehci 3000mAh (cca. 70g).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » úte čer 19, 2018 15:45

Díky za reakce a tipy.
Zkusím to vzít nějak postupně.
- optimalizovat peněženku určitě plánuju pro jakýkoliv příští výlet, brát takhle všechno bylo zbytečné.
- ušetřit na čelovce a místo toho vzít tu zigzag karimatku je supr, to by se určitě vyplatilo. Takhle silná čelovka byla určitě zbytečná a pohodlnější spaní by se vyplatilo (určitě na Rudolfově kameni, tam to bylo na dřevě, druhá noc v lese - tam se to na alumatce dalo). Akorát nevím, jak bych ji připevnil na batoh, jak je velká a skladná.
- větrovka místo zátěrové taky dobrá, určitě by stačila. nevím, asi jsem jí bral tak jako hodně pro jistotu, ikdyž podle předpovědi pršet nemělo, tak jsem jim nevěřil :)
- víc trénovat a jen to uběhnout by se mi líbilo, ale zatím na to nemám no.
- kartáček a pastu na zuby jsme zavrhli, dva dny to bez toho zvládnu
- však jsme to taky dali za dva dny, vyrazili jsme v pátek večer a skončili v neděli po poledni.
- snaha snížit váhu byla hlavně kvůli původní idee víc běžet, nakonec jsme toho nachodili víc než jsem čekal, ale i tak jsem byl rád za co nejlehčí batoh. nejsem na to tak zvyklý a myslím, že s 6-7kg bych to nedal.
- nějaké papírové kapesníky jsme s sebou měli (ve výčtu věcí jsem na ně zapomněl), průběžně jsem je doplňoval v hospodách - celý víkend se mě držela nějaká rýma a teklo mi z nosu.
- mobil jsem s sebou samozřejmě měl, ale taky jsem ho zapomněl napsat (asi už to beru jako automatickou věc)
- původně to bylo plánované jako etapa - x hodin odpočinku - etapa (v sobotu), ale protože jsme spíš šli a zastavovali se v hospodách - tak se to spíš slilo do jedné celodenní (9-23) etapy s několika cca hodinovými zastávkami
- jo, chtěl jsem to hlavně zkusit
- běhání s batohem je docela normální - jasně většinou v něm máš jen vodu, pár tyček, bundu a pár drobností, tohle bylo běhání "na těžko" relativně, ale oproti turistice furt hodně okleštěné a odlehčené. jestli tam někdo potáhne 3kg vody nebo tam budu mít rovnou věci na spaní, tka je to ve výsledku jedno. všechno mi na batohu drželo dobře a nijak mě neomezovalo. samozřejmě by to šlo úplně jednoduše vyřešit zajištěním spaní někde v penzionu/čemkoli, ale utrácet se mi za to nechtělo (už jsme řešili výše).
- ano, v sobotu byly dvě etapy. pá 17km (kvůli zpoždění vlaku jsme vyrazili z Hřenska až před 20. hod), so 33+23km, ne 26km.
- powerbanka byla hlavně kvůli mobilu. využil jsem spíš pro jistotu, ale nebyla by potřeba, nebo by stačila menší.

za diskuzi a tipy jsem rád ;)
Naposledy upravil flyerkuba dne stř čer 20, 2018 7:23, celkově upraveno 1
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte čer 19, 2018 17:51

flyerkuba píše:- mobil jsem s sebou samozřejmě měl, ale taky jsem ho zapomněl napsat (asi už to beru jako automatickou věc)

Kdyz uz pocitas kazde deko, tak na mobilu se da vaha celkem usetrit. Normalni mobil vazi okolo 150 g a existuji mobily o velikosti platebni karty a vaze do 40 g. Samozrejme zalezi, jak mobil pouzivas, tohle umi jen telefonovat a SMS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » stř čer 20, 2018 11:17

flyerkuba: Jo..., odborníků, který Ti poraděj, jak a s čím uběhneš sto kiláků, těch je dost :lol: :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Chromý kůň » čtv čer 21, 2018 14:54

Když jsem naposledy těch sto kilo běžel, měl jsem čelovku, dvě flašky na pití, trenky, triko, boty, padesátigramovou větrovku a pár energotyček. Radím jenom z vlastní zkušenosti.
Naposledy upravil mike dne čtv čer 21, 2018 16:16, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod budo » čtv čer 21, 2018 16:34

jo, ale kromě ještě jednoho asi jedinej :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 21, 2018 17:42

no vzpomela sem si jak sem na svoji 100 kolem brna vyrazela s 8kg batohem, mmj 4l vody a cca 1.5kg jidla co kdybych nahodou vydrzela dlouho (ono se to nezda, ale namazany chlebyproste neco vazej). No jeden clovek mi psal hodne desivej komentar ze s tim nejezdi ani natezko :D asi jdu zalezt do kategorie ultra heavy za michalem82 nebo tak neco :D

hm, chtela sem se zkusit vejit na vandr do talonu33l s pujcenou nafukovackou misto zlite, vypada to, ze su na tom rok od roku hur a 8.5kg bez jidla a vody, boze me slehne. Asi bych mela prestat mit takovy predstavy ze do vlaky ne moc smradlava, na spani cisty, perova bundicka do kazde kapsy a tak :D uaaaaa :D

nicmene budu zkouset klymit static v2 tak su zvedava, mam ji pujcenou na cely leto :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » pát čer 22, 2018 7:39

Mawenzi píše:nicmene budu zkouset klymit static v2 tak su zvedava, mam ji pujcenou na cely leto :)


kariimatky su to pohodlne, siroke. Urcite si uzijes zzzz
Mal som KLYMIT Insulated Static V Lite, lenze aj napriek udavanemu R 4.4 som v zime odspodu citil chlad, tak som vymenil za TaR Xtherm. Inak som s nou bol spokojny
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 22, 2018 8:10

V jakem spacaku?
Ja jsem naopak rad, ze jsem se na ni nechal ukecat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 22, 2018 8:22

booze a ty mas tu klymit co mel remy77?

me by se asi libila ta ozone, budu nad ni premyslet, ja to s 3ma sezonama.mam.jednodussi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát čer 22, 2018 10:01

Ano mam presne tu. Jediny opruz je to nafukovani, ale za pohodli pri spanku je to prkotina.

btw nema nekdo stahlou tu aplikaci geargrams?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 22, 2018 10:33

googleplay mi zadnou appku nenasel:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod remy77 » pát čer 22, 2018 11:04

booze píše:V jakem spacaku?
Ja jsem naopak rad, ze jsem se na ni nechal ukecat.


Cumulus Teneqa 850. Spacakom to ale nebude. Tuto zimu som pouzival uz Xtherm a super, pricom na Klymit som asi okolo -8 citil od spodu chlad. Najpr som si myslel, ze sa mi to len zda, ale na viac zatazenych miestach (pod zadkom a chrbtom) som na dotyk dlanou citil, ze mi odtial "taha"... Pritom som karimatku nafukol a potom, ked po ochladeni vzduchu trochu zmakla, tak som ju dofukal.

Ale mozno som vadny, lebo moja zena ma tiez tu Klymit a ta si zatial nestazovala, pritom sme spali v rovnakych podmienkach.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod PaKo » pon čer 25, 2018 8:06

Tak jsem o víkendu otestil odlehčenou výbavu na pěší vícedenní vandy (tj. oproti bikepackingu, kdy vyrážím s hamakou je to při pěchovýletech spaní na zemi) a chtěl bych se gramařů zeptat, co si dávají pod tarpem pod karimatku a o jakých rozměrech. Totiž já si kdysi nechal od Jurků ufiknout kousek plachetky a tu jsem si ještě po gramařím vzoru rozstříhal defakto na půdorys karimatky, ale jakožto hamakář s malými zkušenostmi spaní na zemi (a když už jsem spal na zemi, tak ve stanu) jen tak zbůhdarma pod tarpem, jsem se nedokázal "pohybovat" v přístřešku tak obratně, abych neměl do rána bordel všude na karimatce, spacáku a jiných věcech.

Takže předpokládám, že by to chtělo něco půdorysně většího. Hádám, že mi bude doporučen ten větší kus tyveku, co se prodává třeba na nalehko.

Jenže to už mi úplně nešmakuje se záměrem odlehčit výbavu, páč taková plachetka má čtvrt kila, což mi přijde docela dost. Nechci aby to vyznělo, že dělám z komára velblouda, ale člověk tu přemýšlí, že si pořídí třeba quilt za 5 tisíc, aby měl o půl kila lehčí spacák než stávající a pak si pořídí plachtu, která mu těch 5 tisíc z poloviny vlastně "znehodnotí" :? Zároveň nejsem nějaká slečinka, co by se bála trošku špíny, ale vemte si - celou dobu jsem spával v hamakách, kde tohle vůbec neřešíte a nejšpinavější jsou tam maximálně vaše nohy a jak si ustelete, tak se vzbudíte a než že je hlína všude :D

Fotky různých cestovatelů, co si fotí ráno bivak, kde je jen karimatka a na ní spacák bez čehokoliv a okolo bláto, bahno, písek, prach, jehličí, listí, prostě cokoliv, opravdu nedokážu moc pochopit, pokud to není "uklizený aranž" :)

Taková slohovka kvůli takový ptákovině, to je síla *
PaKo
 

PředchozíDalší

Zpět na Treking