Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápory

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev


Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2017 21:56

wawrik píše:Plameň po zovretí stiahnutý na minimum (až občas horel oranžovo), po dvoch minútach vypnúť a ryžu nechať dôjsť.

Jakou mas ryzi? Jak dlouho trvalo nez dosla? Jaka byla okolni cca teplota? Rad bych to vyresil protoze testovin a kase jsem prejezeny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod wawrik » čtv lis 30, 2017 7:01

Ryža je nejaká bežná, čo som našiel v šuflíku. Testoval som doma, teplota 21 °C, ale kým došla, trvalo to aj 20 minút. Úplne presne neviem - rátal som s pätnástimi minútami a bolo to o niečo dlhšie. Ale sitko a dieru na pitie vo viečku som nemal prekryté, takže para aj teplo mali kade unikať. Na treku by som to prekryl a celé zabalil do páperovky alebo spacáku, ako cestoviny.

A omáčku som prihrieval v tom Evernew hrnčeku, držiac ho tú chvíľu v ruke nad plameňom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » čtv lis 30, 2017 12:14

Mam nejakou ryzi od Inda asi jasminova.
Nejlip to vyslo k pomeru paliva casu jak pises ty. 2 minuty var, pak pod izolaci. Jedla byla az po 25 minutach, ale uz docela vychladla i kdyz byl hrnec zaizolovany stavebni izolaci vcetne poklicky. Tak jsem vic prihral hotovku a bylo to horke. Na uvareni ryze jsem dal vic vody, takze hotova smes byla tekutejsi.
Kombinace zaizolovany ziplock a system bude asi na uvareni ryze nejlepsi. Dam varit ryzu na dve minuty, preliju do ziplocku, zaizoluju. Dam varit vodu a do ni sacek s hotovkou, ktery ohreju vic. Pak se to slije dohromady a teplota bude "prijemna" k jidlu.
Spekuluju nad tim asi rok. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod grco » čtv lis 30, 2017 14:27

Asi? To nepoznas? Od Inda by mala byt skor basmati... Indovia moc jasminovu nepouzivaju, to skor cinania a spol...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 12, 2018 0:02

Kombo 1.: trojnožka Primus pod kartuši, nová kartuše Primus Power Gas 250g (starší verze šedivá s červeným písmem) propan/butan/isobutan, vařič MSR Pocekt Rocket (verze s dlouhými tenkými nohami), ešus Var hliníkový klasický 1,25 litru, poklička klasická ešusová.
Kombo 2.: kartuše Primus Winter Gas 250g (hnědá), vařič VAR 2, zavětří Primus Windshield, nádobí Primus Eta (dnes Tech Pot) 1 litr s vyměníkem, poklička originál kovová mini pánvička.

Obě kartuše byly přes noc venku položené na sněhu (Winte gas) nebo včetně trojnožky stály v okénku sněhového iglu. V noci mráz cca -10 až 12 stupňů pod nulou. Ráno v době vaření bylo bezvětří. Na kombu 2. bylo rozpuštěno ze sněhu a uvedeno do varu 4 litry vody (až po okraj plný hrnec) za stejný čas, jaký trvalo na kombu 1. rozpustit ze sněhu a uvést do varu jeden esus plný vody.

Výměník a zimní plyn mají smysl.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod remy77 » pon úno 12, 2018 11:47

vonkreuz píše: Výměník a zimní plyn mají smysl.


Myslim, ze aj to zavetrie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Mirino » pon bře 5, 2018 18:19

Myslím, že rozdíl bude i v té hnědé bombě se spešl zimním plynem. Ubniř bobmby je asi z nějakého savého papíru vložka ode dna až nahoru. Tím pádem je podstatně zvýšená odparná plocha a k dispozici je větší množství plynu. Samotná směs plynů může být přitom skoro stejná, jako v té druhé kartuši.
Přílohy
primus vinter gas.jpg
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 31, 2018 8:47

Teď nám došel e-mail z VARu.
Proč nejsou kotlíky
v Bruselu vymysleli nějakou novou metodiku zkoumání škodlivosti nádobí, která zhruba spočívá v tom, že se v nádobě dvě hodiny vaří 3% kyselina citrónová a pak se zjišťuje, kolik kovu se uvolnilo vlivem této brutální zkoušky.
Takže výroba kotlíků je pozastavena.
Dál to nemusíte číst – nicméně:
Představa, že nějaký skautík či trampík si bude dvě hodiny vařit guláš obohacený 3% kyselinou citrónovou je stejně úchylná, jako výplody made in Brusel – co je nějaký kotlík třeba proti novému zákonu o zbraních, inkluzi - a poslední hit GDPR.
Nejlepší na tom je, že spousta lidí, kteří celý život dělali v továrně na hliníkové nádobí (dříve SFINX) se dožili požehnaného věku zcela ve zdraví, přesto, že jedli jenom z hliníku, protože si veškeré nádobí pro svoji potřebu logicky nakradli – nic proti.
Ovšem argumentovat něčím takovým někde v Bruselu je naprosto beznadějné.
Není divu, že anglánům došla trpělivost, ono je o hodně lepší trochu zchudnout, ale zato si zachovat možnost používat vlastní zdravý rozum, nežli žít v takovémto absurdistánu jako tupá ovce, sice s plnou tlamou žrádla schváleného Bruselem.
Ten chlapík je mi sympatický =D> =D> =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 30, 2018 21:21

Ještě Mike používá titanový hrnek s pokličkou od MSR? Jaký má objem? Nebo jsi přešel na Jetboil, případně jeho deriváty? :-k

Přemýšlím o titanovém hrnečku VAR 400ml. Je bez pokličky, ale tu bych udělal ze silného alobalu a na léto by to mohlo stačit. Trochu se bojím horší tepelné vodivosti titanu, bo bych rad vařil na pevném lihu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » pon črc 30, 2018 22:56

Presel jsem na titanovy Jetboil a jsem spokojen. Jak tu nekdo nedavno psal, je to vlastne takova rychlovarna konvice. Hrnek od MSR mel myslim 0.85 l.

Titan se hodi jen na ohrivani vody, zvlast na nestalem plameni. Je potreba, aby na dne byl aspon tak centimetr vody, ktery se o rozvod tepla postara. Jinak se ti zdeformuje, na ohni i tak (se mi jednou vyboulilo dno). Vareni na pevnem lihu mi prijde jako navrat do praveku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod sobb » pát srp 17, 2018 16:04

Není to s tím titanem až tak úplně tragický. Máme titanový hrnek od Esbitu a vařili jsme (a mnohdy nejen vodu) na plynu, benzínu, plotně, ohni, sopce ... :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » čtv říj 3, 2019 18:46

Pořídil jsem Evernew deep pot 0,9l, s vařičem Soto Windmaster funguje skvěle a po jedný a kousek vyvařený kartuši je jako novej. Stačil ale víkend s lihem a na dně jsou modrý fleky a vypálenej kříž od trivetu. Závada je to jen kosmetická, ale spíš jsem čekal, že tohle udělá ten raketovej vařič. Chyba lávky, liháč tomu dal do těla víc :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » pát říj 4, 2019 11:31

Dej ho do ohne. Barvy se sliji do jedne krasne cerne.
Jak sis vyresil zavetri?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » pát říj 4, 2019 13:18

Závětří je vyřešeno výrobcem, ono to opravdu funguje skvěle i tam, kde bych si normálně vařit netrouf. Mi to závětří jaksi přijde jako váha a krám navíc, nicméně šanci tomu dám, jak jsem psal, přes zimu bude času nějaký vyrobit.. Už mám dokonce aj ideu na perfektní závětří využívající k uchycení nožičky, respektive jejich části přesahující dno hrnce. Dalo by se to udělat i modifikací titanovýho závětří pro lihový vařiče. Prostě aby to nebylo rozměrný a těžký, protože to je právě přesně ten důvod, proč ten vařič je udělanej tak, aby fakal bez závětří ;)
Jinak ten titan mi na vodu, kaše, kuskus a všelijaký jednoduchý jídla přijde lepší než hliník. Na vyváření to nejni, ale na rychlovky vpoho.
Třeba uvařit takovej kompot z čerstvejch jablek a vlašskejch ořechů, ze sadu desítky let opuštěnýho, žádnej problém, šlo to skvěle :tonqe:
IMG_20190928_171733.jpg


Byl bych zvědavej na ešus jak je Halulite Minimalist, včetně toho obalu, jen by byl litrovej a z titanu. To by bylo boží
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » úte říj 8, 2019 11:46

Etheric píše:Byl bych zvědavej na ešus jak je Halulite Minimalist, včetně toho obalu, jen by byl litrovej a z titanu. To by bylo boží

Si to muzes vyrobit i na ten tvuj hrnec.
Zajima me v cem je ten Halulite boozi? Za me nebrat. Dno normalniho hrnce bez vymeniku pod 10cm prumeru nema dobrou ucinnost na vareni vody.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » úte říj 8, 2019 15:51

booze píše:v cem je ten Halulite boozi?

nema dobrou ucinnost na vareni vody.

Ten koncept jako takovej. Prostě mi tenhle "systém" vyhovuje.

Ale kdepak, voda se s ním vaří skvěle. Na lihu, na menším nebo raketovým vařiči. Problém kvůli šířce dna byl u benzíňáku MSR a určitě by byl problém i u větších plynovejch vařičů - ale tady je snad pochopitelný, že takový nádobí nebudeš používat s vařičem pro skupinu, žejo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod booze » úte říj 8, 2019 20:27

Nechapu porad.
Jako rychle vari? Dobre se drzi? Nebo co?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř říj 9, 2019 7:46

Ano, rychle vaří /na malým vařiči/, nic z toho nikde netrčí, dá se to použít i jako termohrnek na cestu a hlavně to v batohu nezabírá víc místa, než je nutný. Na vaření jen vody, polivek, ale i příloh je to ideální. Kaše se v tom už míchá hůř, na nějakej salát má taky malej objem. Proto bych rád titanovej litrovej hrnec stejnýho konceptu jako Halulite Minimalist. Nevýhodu to má snad jedinou, nesmíš nikde nechat chňapku :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Chromý kůň » ned led 5, 2020 16:40

Když jsem si kupoval titanový hrnec, měl jsem pochybnosti o možnosti vařit na ohni. Všude na netu je spoutu blábolů o propálených hrncích, zkroucených a totálně znehodnocených.
Tak jsem to zkusil. A dobrý. Základ je zřejmě nedávat na oheň hrnec prázdnej. Ale to by asi neadalo žádný tenkostěnný nádobí.
Hrnec je MSR titan kettle, voheň je voheň.
Přílohy
IMG_20200105_133107 1.jpg
IMG_20200105_133107 1.jpg (242.95 KiB) Zobrazeno 5588 krát
IMG_20200105_130503 1.jpg
IMG_20200105_130503 1.jpg (255.68 KiB) Zobrazeno 5588 krát
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod pavproch » ned led 5, 2020 18:01

Nechcu vyvolávat flame, ale oko a srce mi bečí nad tím chudákem tiťanovým hrncem. Takhle ho prznit.... :((

EDIT: tiťan je pro mne "noblesní" materiál (mj. i pěkně drahý) a proto se ke svým věcem z něj chovám jak v bablnce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » ned led 5, 2020 20:22

Nadelas ;-) Je to jen vec a jako takova ma slouzit svemu ucelu. Taky jsem byl jednou nucen ten samy pouzit na ohni (dosel plyn) a vypadal pak jeste hur. Mycka to pak doma celkem zvladla. Horsi bylo, kdyz mi kkti na letisti skakali po batohu nebo co delali, to jsem pak musel vyklepavat promacklinu :axe:

@Chromý kůň: kolikrat jsi to zkousel? Ty tve "blaboly" maji pravdu. Titan spatne vede teplo a je snadne ho na ohni znicit. Je to nejspis jen otazka casu, meli jsme i tady nejake fotky od lidi, co to pouzivali delsi dobu a pak se to jednou nepovedlo. Mne se taky lehce vyboulilo dno. Vrstva vody na dne je zasadni, ale asi neni vsemocna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Chromý kůň » ned led 5, 2020 20:38

Tak je to jenom začouzený od dehtu ze smůly. Vlažná voda a houbička to v pohodě dala do pucu.
Zkoušený to je párkrát, fotky jsou z posledního pokusu - na jehličnatým dříví.
Co se týče toho vyboulení a propálení. Nevidím důvod proč by se to na ohni mělo zničit. Používám liháč z plechovky a plyn s vařičem BRS a občas VAR a (změřený to teda nemám) ale uhlíky a nebo otevřený oheň mi přijde jako menší energie, kterou musí ešus s vodou absorbovat narozdíl od hoření lihu nebo plynu. U plynu navíc je plamen bodově soustředěný. Je to jako se vším - znát limity svýho vybavení a používat ho s rozumem.
Ty bláboly - to je typickej internetovej svéráz. Každej zná někoho, kdo má bráchu a jeho kámoš...
kostejuv.blogspot.cz
Chromý kůň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 4, 2010 15:37
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » ned led 5, 2020 21:13

Duvod je ten, ze titan spatne vede teplo. Na ohni muze dojit k nerovnomernemu zahrati nebo mistnimu prehrati a vysledkem je deformace nebo propaleni.

Chromý kůň píše:Každej zná někoho, kdo má bráchu a jeho kámoš...

Vyboulene dno mam ja, na tom samem. Lehce a jelikoz je tam prolis, nevadi to, ale proste se to stalo a celou dobu tam byla voda (tavil jsem snih). Naopak na plynu se mi nic podobneho nestalo a to ani kdyz jsem napoprve tavil snih blbe (nenalil jsem na dno vodu) a titan se prehral, po tom se akorat trochu duhove zbarvil. Fotky propaleneho hrnce sem pred lety myslim davala sipka a ta ho pouzivala delsi dobu bez problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod sobb » ned led 5, 2020 21:26

mike píše:kdyz jsem napoprve tavil snih blbe (nenalil jsem na dno vodu) a titan se prehral, po tom se akorat trochu duhove zbarvil.
To jsi tavil jen trochu blbě :mrgreen: Jinak to musí smrdět a hnusně chutnat. Fest. Vícekráte odzkoušeno :twisted: Vodu nalíváme dolů jen zřídkakdy, neboť většinou prostě k mání není. Základem je nahřívat zvolna a důkladně míchat :wink:
A jinak jo, s trochou opatrnosti se dá titan použít i na ohni. Ale na plánované ohníčky raděj berem starý ešus.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod mike » ned led 5, 2020 21:31

Smrdelo to a hnusne chutnalo ;-) Naucilo mne to, ze na taveni snehu je potreba si aspon trochu vody nechat. Jasne, teorie a praxe... kdyz neni, tak se zacatek fakt musi hodne opatrne, coz je treba na Jetboilu problem, protoze ma v podstate jen dve polohy (vypnuto a naplno).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod sobb » ned led 5, 2020 21:38

A to dokonce i další nášup :D
Jo, to je pak horší, na plynu, benzínu, a vlastně i tom ohni to jde korigovat o trochu líp.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod air2 » úte led 14, 2020 23:44

Co říkáte na titanové nádobí Lixada?
Viděl jsem pár recenzí a videí na youtube a budu to asi objednávat. Docela mě to nadchlo. Přijde mi, že na tom není až tak moc co zkazit. Sice mě láká ta non-stick keramická úprava co má Evernew, ale tohle je za zlomek ceny. Asi zkusím 0,9 l a pokud to bude dobrý, tak bych přikoupil i větší na treky ve dvou. Kupovali jste už nějaké nádobí z Činy?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Etheric » stř led 15, 2020 8:16

Lixada 900ml váží 156g, to je šíleně moc. Asik to bude jakási slitina s nejistým složením, tudíž bych se obával uvolňování nebezpečných látek. Bůhví z čeho to je. U nástrojů bych to neřešil, ale ešus je věc přicházející do styku s potravinami.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Titanový ešus, elox hliník, s antiadhezem - klady a zápo

Příspěvekod Dallli » stř led 15, 2020 11:51

Etheric píše:Lixada 900ml váží 156g, to je šíleně moc..


Mám Tomshoo (stejné jako Lixada a další z Ali) 1100ml a váží 141g bez obalu a 171g s obalem. Jsem přesvědčen, že 900ml je 156g i s obalem. Bez obalu tedy nějakých 130g. Keith (oficiální dovoz) udává 121g. Rozdíl vidím na necelých 10g.
Pro srovnání, Evernew ultralight uvádí u 1l hmotnost 116g, u 1,3l 130g. Zde tipuji na rozdíl v tloušťce stěn.
Z toho vyplývá, že je velká pravděpodobnost, že je to titan a ne slitina s olovem :)
Nicméně ano, také mám velké obavy z obsahu materiálů pro styk s jídlem z Ali...
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření