boty pre beh v lese

Tipy na trasy, vybavení atp.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod komin » úte led 9, 2018 8:43

Helios 2 mam ja a som snimi maximalne spokojny tak som si este vo vypredaji kupil dalsi par. Prve maju nejakych 600km a drzia len som sa zhrozil ked som kupil druhe, ze ake su tie prve rozslapane.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Touareg » úte led 9, 2018 13:08

lukasj píše:Nakoniec som sa rozhodol pre La Sportiva Helios 2.0. Nespĺňajú síce presne požiadavku na šírku...


La Sportivy se mi zdaji teda mega zasadne uzsi ve srovnani s Trailroc nebo Roclite. Jsou ti pohodlny? Pocitam ze jo, kdyz jsi je vzal. Ja jsem kdysi jedny LS zkousel a rychle jsem to sundal. Od ty doby jsem navic uz nenarazil na jejich boty velikosti 47+.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » úte led 9, 2018 13:32

Veď píšem, že sú užšie a je to čistý kompromis. Posledné roky som išiel na pohodlie (nikoho nebaví meniť nechty pár krát do roka :twisted: ) a preto som išiel vždy do Inovov, kde ten komfort bol. Ale potom, čo proste idú dole vodou (bohužiaľ), tak idem do kompromisu. Boty objednávam 46, teda o číslo väčšie ako boli Race Ultra, ktoré som mal už o číslo väčšie kvôli ultra. Ak to bude veľmi nepohodlné zostanú na kratšie tréningy alebo ich predám.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » úte led 9, 2018 13:32

Gro roku aj tak bude vo 5 Fingers.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon led 22, 2018 7:11

La Sportiva Helios 2.0 testujem už týždeň a zatiaľ som mile prekvapený. Sú trocha užšie ako som bol doteraz zvyknutý, takže uvidím, čo urobia na dlhšom behu, keďže teraz bol max trvajúca aktivita 2:40 hod. Zo začiatku sa mi zdali dosť mäkké, ale momentálne to už pociťujem inak. Vložka išla samozrejme von, hneď po dodaní.

Jediné, čo ma zaráža, je to, ako rýchlo "pijú" vodu a dlho schnú. Po včerajšom výbehu v čerstvom snehu, sú ešte aj po 17 hodinách stále mokré pri bežnej izbovej teplote.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod oodoow » pon led 22, 2018 9:43

Mně zas přišly děsně úzké ve špičce Trailroc 245 na delší výlety, naopak v La Sportiva Helios, Helios SR a Bushido nemám problém jít celé dny. Možná jsou užší, ale mají lepší tvar.
Helios 2 jsem nezkoušel, ale možná na to dojde. Helios SR mi zatím vyhovovaly od La Sportiva nejvíc, taky nejvíc vydržely. Sice jsem je dal párkrát k ševci a už se asi brzo rozpadnou, ale pořád se v nich dá běhat a teď mají 2700km, což zatím žádné jiné moje boty nedaly.
Ve Fivefingers jsem toho taky dost naběhal, ale je to drahý a moc to nevydrží, trhá se to vždycky na bocích prstů a to už nespraví ani švec. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » pon led 22, 2018 12:15

U mňa sú 5 fingers boty s najdlhšou životnosťou. 1400 km iba v behu + nejaké túry a prechádzky a v pohode.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » stř bře 7, 2018 6:45

Má niekto skúsenosť koľko vydrží na botách La Sportiva Ultra Raptor tá meshová časť na priehlavku nad prstami, tam kde sa pri to ohýba? Vyzerajú veľmi pevne a trvácne, len toto môže byť tá najmenej odolná časť.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pavproch » stř bře 7, 2018 20:24

Já tu mešovinu na Ultra Raptorech roztrh po cca 2 nebo 3 letech intenzivního provozu "offroad" - podrážka byla ještě naprosto cajk, ale vyhřezly mi všechny prsty, tak šly do popelnice. A do botníku dvoje (+ troje GTX + následně ještě zimní Uragany) nové.... měl sem, mám a budu tenisky od LaS mít ráth....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mike » stř bře 7, 2018 20:53

pavproch píše:ale vyhřezly mi všechny prsty, tak šly do popelnice

:shock: k tobe jednou nabehne zasahovka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pavproch » ned dub 1, 2018 12:01

Tak potvrzuju, i na druhých Las UltraRaptor (tentokáte GTX) se po cca 2 letech začíná mešovina nad prsty lehce škubat (zase na levé, kterou mám pajdavější než pravou) - GTX pod ní ale stále drží. Taxem to zalepil kukundou. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Vectrix » čtv dub 5, 2018 12:29

Tak s tou meshovinou u Raptorů problém nemám (neměl jsem). Co u mě odešlo jako první bylo gumové krytí nad prstama. To ale začalo už někdy v květnu loňského roku a bylo to způsobené mechanickým poškozením (tehdy ty boty neměly ani měsíc). Snad jsem tady o tom i psal. Přežily do konce sezóny, tj. někdy do konce října, pak už byly opravdu na odpis. Podrážka sjetá téměř na nulu a původní drobné poškození se rozrostlo. Letos kupuju znova. Ale asi později, mám totiž ještě na dojetí Scarpa Spin.
EDIT: Omlouvám se, už si to blbě pamatuju, co bylo před rokem. Po necelém měsící jsem odtrhl obšívku kolem boty u prstů. Ta guma nad prstama praskla až později. Taky se později utrhlo očko na šňůrku. A to byl asi poslední hřebíček.
EDIT2: Tady je fotka, jak boty vypadaly někdy ke konci října, tedy asi 1/2 roku po koupi. (Tato fotka vznikla úplnou náhodou)http://vojtechrr.rajce.idnes.cz/LaSportiva_UltraRaptor/#WP_20171021_14_31_14_C.jpg
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pavproch » čtv dub 19, 2018 9:56

pavproch píše:Tak potvrzuju, i na druhých Las UltraRaptor (tentokáte GTX) se po cca 2 letech začíná mešovina nad prsty lehce škubat (zase na levé, kterou mám pajdavější než pravou) - GTX pod ní ale stále drží. Taxem to zalepil kukundou. :mrgreen:


Sem kecal.... :mrgreen:

Nešní ranní zdrproproch (2 hodiny@cca 600 výškových, 99% mimo cesty ie v orosené trávě) = po prvních pěti minutách sem se na špičkách obou bot "koupal", čili jen ptvrzuju, že životnost GTX v měkkých botách není buhvijaká...

Ale kukunda drží, mešovina sa dál nepáře....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » čtv dub 19, 2018 10:19

@pavproch: Vetsinou zvladam prekladat tvoje prispevky do cestiny, ale co je ta "kukunda"?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pawn » čtv dub 19, 2018 12:55

mám tajný tip na "vteřinové lepidlo", ale nechme se překvapit autorem výroku :)
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pavproch » čtv dub 19, 2018 15:13

yo! kukunda = vteřinový Loctite (řídký, ne gel)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod pavproch » pát dub 20, 2018 9:31

A ještě jeden upadte k životnosti LaS Ultra raptor (tentokráte obyčejné, bez GTX) - jeden páry mám už 4 nebo pátý rok, podrážka je už úplně ošlapaná (místy chybí možná centimetr pěnovky) ale mešovina je jako nová. A to ty boty se mnou chodily a chodí doprácezpráce polemlesemloukou (dyž je sucho) každý letní den.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 14:40

Tak som si tie bez gtx kúpil, zatiaľ na bežné nosenie do práce a tak a sú to papučky. Rozmýšľam, že niekedy na jeseň by som ich aj na dlhší beh vyskúšal.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod Trnky » čtv kvě 24, 2018 19:42

do prace (ak je to v meste) by som ich velmi neodporucal, podrazka sa ti takto rychlo opotrebuje, inac som z LaS Ultra Raptor velmi spokojny
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 20:03

Pomaly začína sandalova sezóna, tak budú mat oddych.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » stř čer 20, 2018 7:18

Vyzerá to, že v Inove sa konečne vrátili k tomu, čo im išlo najlepšie - k inováciám

https://www.inov-8.com/eu/terraultra-g- ... __store=eu
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod oodoow » stř čer 20, 2018 9:50

No, jsem zvědav na recenze, za 165€ by to muselo vydržet hodně hodně dlouho, aby se to vyplatilo koupit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » stř čer 20, 2018 10:02

Me tedy ta cena nijak neprekvapila. Drive byly Inov-8 dobre boty za dobrou cenu, posledni dobou ale fakt neumerne zdrazuji. Napr. soucasne Trailroc 285 maji oficialni MOC taky 165E. Na druhou stranu jde casto rok stare boty sehnat s cca. 30% slevou (treba ty Trailrocy ted za cca 100E) a pak se to da. Doufejme, ze podobny vyvoj bude i u tech graphenovych.

Dost me prekvapilo (i kdyz to bylo zname dopredu), ze "univerzalni" Terraultra maji nulovy drop a neni zadna jejich verze s vyssim dropem. I pro Mudclaw 260 do bahna je 4mm drop spise nizsi. Necekal jsem takovy obecny priklon k malemu dropu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » stř čer 20, 2018 10:49

Dlhodobo bol Inovejtu vyčítaný presun k skôr "normálnym" botám, teda užším s väčším dropom. Viedli sa o tom dosť "vášnivé" debaty a veľa ľudí od Inov-8 kvôli tomu odišlo. Takže toto ja hodnotím ako správny krok. Ak ponechajú tie bežné modely a na týchto nových poriešia zvršok v tom u nich nešťastnom ohybe (čo vyzerá, že áno), tak majú pokryté veľmi široké užívateľské spektrum.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod oodoow » stř čer 20, 2018 12:32

Však měli pořád i ty minimalističtejší modely, ne? Takže nechápu, co jim vyčítali, všichni si mohli vybrat a mohou i teď. Právěže jim moc nevěřím, že by pořešili vršek tak, aby se netrhal, ale uvidíme no. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod mitau » stř čer 20, 2018 13:04

Lidi jim vycitali nepritomnost bot s nulovym dropem a prechod od puvodni skaly 0-3-6mm na 4-8mm. Me nizky drop v novych nevadi, ale prave z poslednich let jsem nabyl dojmu, ze si spocitali, ze prechod na modely jako Trailtalon 290 nebo Trailroc 285 se jim vyplati. Me treba ten 8mm drop prijde uz vysoky, ale zas ty 4mm modely jsou vzdy zavodni a nemaji skoro obsadku na ochranu vrsku (zlate Trailroc 255), takze prechod z 6mm na 8mm u trvanlivejsich modelu mi taky trochu vadil.

Na vrsek jsem zvedavy. Trochu optimismu dodava, ze je stejny na Mudclaw i Terraultra. Na fell-runningovych botech jako X-Talony (krome 190, 200), Mudclaw atd. mivali vrsky snad celkem bytelne, tak kdyz daji ten vrsek na Mudclaw, tak snad na tom s trvanlivosti nebude zas tak bidne. Jak rikam - ta bota bude zajimava nejdriv za pul roku, kdy klesne cena a navic se objevi recenze.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » stř čer 20, 2018 13:26

Presne toto vadilo aj mne. Boty s nízkym dropom boli veľmi náchylné na mechanické poškodenie. Keď mali prísť nové Trailroc, tak som to vítal, kým nezmenili fit z S na M (resp. zmenili stupnicu na meranie), takže boli užšie ako pôvodné. Z toho dôvodu som prešiel na La Sportiva Helios 2.0, kde som musel urobiť iba jeden kompromis a to šírku. Ostatné, hlavne trvanlivosť zatiaľ fajn.

Takže ak poriešili touto G radou ich najväčšie slabiny (a samozrejme cena pôjde nižšie), tak to bude možno návrat k tejto značke.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod oodoow » stř čer 20, 2018 22:00

@mitau: Jo, to mě celkem taky štvalo, že jako ty odolnější boty dělali jenom s vyšším dropem, na který jsem si už odvykl a je nepřijemné v tom chodit.
Ale mám dojem, že třeba takový X-Talon 200, což je asi jediná bota, kterou jsem doteď od Inov8 zvažoval, tak ten už je na trhu celkem dlouho a má drop 3mm, pokud se dobře dívám. Takže si nemyslím, že by zrovna touhle botou se Inov8 najednou nějak vrhnul na minimalismus.
@lukasj: Heliosy jsem měl jedničky a pak i Helios SR a co se týče šířky, tak mi vyhovovaly více než staré Trailroc 245 od Inov8, které mi hodně tlačily na malíčky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: boty pre beh v lese

Příspěvekod lukasj » stř črc 25, 2018 8:59

Nové Inovy Terraultra 260 (bez G) za oveľa prijateľnejšiu cenu, ale vyzerajú hrozne :?

https://www.inov-8.com/eu/catalog/produ ... tegory/80/
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Předchozí

Zpět na Trailrunning