Cesta hrdinov SNP

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod remy77 » pát kvě 11, 2018 14:53

Odoow
Uz ked sme pri tom, ake navleky odporucas?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 11, 2018 15:44

nekdo mi tu loni nqbizel logger za ztracenej. Mozna reseni, pokud jeste neni prodanej si ho pujcit na zaznam trasy k analyze pak doma?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pát kvě 11, 2018 16:38

nee, dalsi elektroniku uz sebou tahat nebudu :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod oodoow » pát kvě 11, 2018 16:52

@remy77: Měl jsem dirty girl gaiters, který jsem teda taky roztrhal ale až po nějaké přiměřené době. Teď asi zkusím ty z nalehko. Tyhle lehké protibordelové návleky dělá spousta firem, ale já nechci nic co se připevňuje zespodu přes podrážku, takže pak je výběr trochu omezený.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod fps » sob kvě 12, 2018 16:02

skutrjohny píše:dlouho jsem resil, co a jak do deste. do bot se ta vody vzdycky nejak dostane

tak to nevím co si měl za boty, já měl a nebo mám cca dvacatery různé pohorky s membránou kategorie B až C, a voda se mi ještě do žádných nedostala

skutrjohny píše:a tim, ze neberu zadne tezke krpale, tak to bude stihat vysychat

když ti bude několik dni pršet, tak ti nevyschnou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » sob kvě 12, 2018 18:59

ja mam Asolo Tribe GV, a kdyz s nimi jdu cely den v desti nebo v mokre trave, tak je muzu mit naimpregnovane jak chci a vecer jsou jak houba. no a takove boty ti vysychaji sakra dlouho narozdil od tenisek

ale je pravda, ze kdyz jsem mel ty Asola naposledy v desti, tak jsem je mel blbe naimpregnovane.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » sob kvě 12, 2018 19:39

oodoow píše:Ty návleky od Inov8 jsem dostal na nějakým závodě a trhly se mně i pár ostatním lidem ještě dřív, než jsme je vůbec natáhli na nohy, takže ty bych fakt nekupoval, big fail. :roll:

:shock: mam je asi 3-5let na jednom zrezavel hacek, tak jsem ho presil. pak jsem proslapal gumicku, kterou jsem ted nahradil obyc gumickou. Jinak funguji dobre.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod oodoow » ned kvě 13, 2018 2:12

@booze: Jo, to je ta původní verze, ta byla celkem fajn. Jenže teď už mají Inovovanou :twisted: , fakt se to roztrhlo hned a ne jenom mně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod fps » ned kvě 13, 2018 10:04

skutrjohny píše:ja mam Asolo Tribe GV, a kdyz s nimi jdu cely den v desti nebo v mokre trave, tak je muzu mit naimpregnovane jak chci a vecer jsou jak houba. no a takove boty ti vysychaji sakra dlouho narozdil od tenisek

řešení je "Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » ned kvě 13, 2018 10:17

@fps: uz jsi fakt trapny s tou "reklamou" na plastaky cpanou vsude mozne :twisted: . Ne, taky nejsou zazracne nepromokave a schnou sice rychleji, ale po promoceni to taky do plneho vyschnuti dost dlouho trva, klidne i dva dny. Osobni zkusenosti se 4-ma plastakama a "skoro-plastakama" (kde kuze byla mnohem rychleji sucha nez polstrovani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod remy77 » ned kvě 13, 2018 10:44

remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod oodoow » ned kvě 13, 2018 11:21

@remy: To nosí kámoška, co ji Montane sponzoruje a je spokojená (bych byl taky, kdyby to bylo zadara). Určitě lepší než ty nový trhací Inov8, ale je to připevněné gumičkou přes podrážku, což nechci, protože mám strach, že se to někde zachytí a hodím salto a taky je to slabá část, nakonec to praskne, zvlášť pokud nemáš na podrážce nějakou takovou drážku mezi špunty.

Jinak Inov8 má těch návleků už děsně moc druhů, ten co se trhá je tento a trhá se látka návleku kolem toho zpevnění u háčku na boku.
Přílohy
20180513_120546.jpg
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod remy77 » ned kvě 13, 2018 16:43

Mozno ze ich skusim. Konecne som si kupil trailovky, tak nahanam nejake navleky tie od Montane by podla popisu mali podrzar aj nejaku vodu...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod kohai » stř kvě 16, 2018 12:40

oodoow píše: Teď asi zkusím ty z nalehko.


Mám je a za ty peníze spokojenost.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod dudy » čtv kvě 17, 2018 4:55

oodoow píše:...nakonec to praskne, zvlášť pokud nemáš na podrážce nějakou takovou drážku mezi špunty...



Ty máš na pohorách špunty jako na kopačkách?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 7, 2018 12:15

tak uz se mi to blizi. nic jsem si jeste nerozmyslel a uz asi ani nerozmyslim, protoze mam vse zakoupene a venoval jsem tomu spoustu casu:)
tady je muj aktualni gearlist, nejspis finalni:
https://www.geargrams.com/list?id=48900
udelal jsem tam par zmen, kdy tou hlavni je zmena spacaku za letni perovy quilt (dekovy). dale jsem misto merino rolaku vzal lehkou perovku a bytelnejsi bundu (Fjallraven Skogso Jacket) nahradil lehci vetrovkou.
taky jsem se zaregistroval na "cestasnp.sk", kde figuruji pod hlavickou Frankie M (nebojte, nijak zvlast netihnu k Ju Es Ej :-D , je to jen odkaz na mou oblibenou kapelu:) http://cestasnp.sk/na/761
jak to bude se signalem a jak se mi tam nakonec bude darit (chtit) prispivat, uvidim :) spouste lidem se to v minulosti moc nedarilo. budu se snazit alespon 1 zpravu za den. neprispivani neznamena finito. kdybych cestu opravdu vzdal, nasledne se vam tu priznam ;-)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 7, 2018 13:23

Tak drzim palce! 23.6 -27.6 vyrazim z telgartu do donoval, tak pokud ti fakt vyjde cesta na NT casove, tak te rada pozdravim, pokud te teda poznam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 7, 2018 17:45

diky. budu tim druhym pistolnikem na travnatem pahorku.. ale hlavne mam takovy skoro nezvykly zeleno-bily batoh.

apuka píše:.. mas tistenou mapu 1g a jizdni rad 1g - jizdni rad na neco muzes vytisknout na maly kus papiru, ale mapu si vytisknes alespon prehlednou na A4 ne? A to je rozhodne vice nez 1g

a jeste k apukovi a jeho starsi pripomince. jak vidis nize, cele A4 nepotahnu. vystrihl jsem si jen to nutne, kde jsou oznaceny prameny, chaty, boudy a pristresky s mym vlastnorucnim hodnocenim, jak je co na "urovni" a na jak co se muzu spolehnout (ty tecky tam). z druhe strany papiru jsem si dopsal udaje o prevyseni, vzdalenosti a casu. nic dalsiho neni potreba. orientace nebude narocna a v nouzi poslouzi mobil s podrobnou offline turistickou mapou, pripadne gps. vaha 50g.
Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod Stani » čtv čer 7, 2018 20:16

Z druhej strany máš prevýšenie, šikovne si to urobil. Neviem, či by sa dalo to pripraviť ako viac predĺžený notes, ktorý by som mal vždy po ruke (v bedráku,alebo v kapse na rameňáku. Takisto ti držím palce
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pát čer 8, 2018 7:19

ja budu mit vzdy v kapse po ruce jeden nebo dva prave aktualni ustrizky a po prejiti te trasy je rozumne zneskodnim:)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod mitau » pát čer 8, 2018 9:54

Ty obstrihane mapy skoro zavaneji prilisnou optimalizaci, ale uznavam, ze kdyz clovek vezme celkovy cas, ktery priprave cele akce venuje, tak to obstrihani asi tak moc casu nezabere.

Gearlist pekny - je dobre videt, jak je nafukovacka s 900g overkill, ale chapu, ze clovek pouziva to, co ma doma. Druhou veci vystupujici z rady je nejtezsi kus obleceni - kratasy. Holt Fjallraven a gramareni nejdou dohromady :D
Naposledy upravil mitau dne pát čer 8, 2018 11:36, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pát čer 8, 2018 11:05

je pravda, ze v UL baleni mam jeste velke rezervy:) tohle lehatko jsem kupoval hlavne kvuli hamace, ktera byla primo s timhle typem testovana. sehnal jsem ho za polovic a hlavne na zimu je to parada. s pohodlim je asi srovnatelna s tou TaR a s tepelnym odporem(6) asi u letniho SNP neoslnim:)
na klasickych karimatkach se mi vzdy blbe spalo a vecne jsem mel jednu nebo druhou ruku odkrvenou a rano byl dolamany. na tomhle, i diky rozmerum, se spi jak doma.
casem poridim neco lehciho, ale ted jsem do dvou nafukovacek dost investoval, tak tomu dam cas.
u kratasu vahu toleruji, protoze hodne vyuzivam vsech tech kapes a jsou skoro neznicitelne. nemusim se bat s nimi nekde sednout, necim prolezt. v lete pouzivam kratasy, v zime dlouhe kalhoty stejne znacky a nemenil bych.

tech map A4 bylo celkem 42 ks a ten cas nestal za rec (papir taky ne, tiskl jsem to v praci:) a hlavne me tenhle druh priprav bavi a uzivam si ho.
jinak takto zastrihle mapy maji, jak uz jsem psal, 50g. kdybych vzal cele A4 dostal bych se odhadem na 200g a to zas tak zanedbatelne neni.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod mike » pát čer 8, 2018 17:24

@mitau: mapy umi byt pekne tezke. Kdyz jsem se jednou balil do Dolomit, mel jsem na hromade 4 mapy 1:25000 a zjistil jsem, ze vazi pul kila #-o Nakonec jsem vzal jen dve, co pokryvaly vetsinu trasy s tim, ze ty okraje nejak dojdu, samozrejme mi pak trochu chybely.

Ale zas furt lepsi, nez pulkilove kratasy :twisted:

@skutrjohny: jen abys nekde nezjistil, ze potrebujes jit jinudy a tu cast mas ustrizenou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » sob čer 9, 2018 9:45

mike píše:.

ono se jde pouze po cervene znacce, takze odbocit nikde nemuzu a kdyz uz, tak se musim vratit zpet. navic mam stazenou offline mapu v mobilu. ty papirove jsem tiskl hlavne kvuli tem boudam a pramenum, ktere v mapach.cz nejsou v prvnim pripade vubec zaznacene a v druhem jen decentne.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod booze » sob čer 9, 2018 17:31

Super, perovku a vetrovku vyuzijes mnohem vic.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 11, 2018 12:30

tu perovku za pouziti nejakeho volneho obalu budu mit i jako polstar. v kombinaci s tim mym tezkym lehatkem me ceka proste extra komfortni spani :-D
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod malejjarda » sob čer 16, 2018 9:47

Johny, ať ti to šlape! :t:t
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod skutrjohny » pon čer 25, 2018 8:09

Tak jsem zpet. Usel jsem cca 215km za 6 dnu a 7 den po dvou dnech bez spanku jsem se zlomil a vzdal to. Chtel jsem se jeste vratit a dnes rano pokracovat, ale tim, ze bych to uz nestihl na Duklu, me to prestalo motivovat.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod apuka » pon čer 25, 2018 8:37

To nic, priste bude lepsi! Kazdopadne jsi si nevybral nejlepsi termin s ohledem na aktualni pocasi a podminky, ale to dopredu clovek nemuze vedet.

Proc jsi mel dva dny beze spanku, pokud je to zverejnitelne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cesta hrdinov SNP

Příspěvekod PaKo » pon čer 25, 2018 8:55

Sledoval jsem tvoji cestu, škoda, ale není všem dnům konec, navážeš nebo se vydáš znovu prostě někdy příště.

apuka píše:Proc jsi mel dva dny beze spanku, pokud je to zverejnitelne?

skutrjohny píše:taky jsem se zaregistroval na "cestasnp.sk", kde figuruji pod hlavickou Frankie M (nebojte, nijak zvlast netihnu k Ju Es Ej :-D , je to jen odkaz na mou oblibenou kapelu:) http://cestasnp.sk/na/761


Tady jsou denní zápisky.
PaKo
 

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko