Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » pát kvě 11, 2018 9:35

vcera nez kdy jindy platilo pravidlo lokalniho deste - v centru asi tak 4 kapky okolo pul pate, po seste vylezu z metra na Proseku, mokro po lijaku, vysoka vlhkost vzduchu
vecer u pul desate u Dua na Proseku silny dest, ale u Prosek Pointu jen lehky destik, ktery za 5 minut prestal
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 18, 2018 7:03

uz jsem si nainstalovala CHMU appku, akorat je nad mohe mentalni moznosti nastavit predpoved pro mnou vyzadovanou lokalitu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod zonn » pát kvě 18, 2018 8:38

Mawe: menu, sprava lokalit.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 18, 2018 8:57

zonn tu spravu hsem basla a pridala potrebnou. ale nabidka (3carky nad sebou napravo od mesta) nic nedelaj a jak donutit tu apku to ukazat pro to mesto sem taky nezjistila. nejaky poklepani na misto taky nefunguje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 18, 2018 9:00

Pokud si dobre pamatuji, napoveda rika neco ve smyslu, ze mas tam zacit psat nazev lokality. Jen nikde nepise, jak se dostat tam tak, aby se umoznovalo psani a zobrazila klavesnice :lol:.
Ale mozna si jen spatne pamatuji. Ja jsem si obe aplikace nainstaloval na tablet, ale za chvili jedna stale hlasila, ze se aplikace zastavila a od te doby jsem to nespustil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod zonn » pát kvě 18, 2018 9:33

Mawe: úvodní obrazovka ukazuje aktuální polohu. Pokud máš ve správě lokalit uložený jiný místa, přejíždíš (listuješ) prstem obrazovky.
Naposledy upravil zonn dne pát kvě 18, 2018 10:32, celkově upraveno 1
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 18, 2018 10:13

zonn diky, uz to jde. Presto teda je to celkem naprd, misto rychlyho napsani lokace do toho horniho panelu teda lozit pokazde pres to pridani, ale tak tohle me fakt intuitivne nenapadlo :D tak super, zachranil si apku od odinstalace ;)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod zonn » pát kvě 18, 2018 10:31

:wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 31, 2018 20:16

Duben 2018 na území ČR byl teplotně mimořádně nadnormální a srážkově silně podnormální. Průměrná délka slunečního svitu na území ČR byla pro tento měsíc 245 hodin, což činí 141 % normálu 1981-2010.

Duben 2018 na území ČR byl teplotně mimořádně nadnormální, průměrná měsíční teplota vzduchu 12,7 °C byla o 4,8 °C vyšší než normál 1981-2010. Jedná se tak o nejteplejší duben v období od roku 1961. Tepleji bylo na území Moravy a Slezska, kde byla průměrná teplota 13,4 °C, na území Čech 12,4 °C. Rozložení průměrné měsíční teploty na území ČR a její srovnání s normálem 1981-2010 je uvedeno na mapách v příloze.


Po extrémně teplém dubnu 2018 následuje květen, který opět bude na našem území patřit mezi nejteplejší (předběžný odhad je, že mezi 5 nejteplejších) v historii pozorování. Z toho vyplývá, že jsme se "klimaticky posunuli" v prostoru (asi někam do Maďarska) nebo v čase. Abychom zjistili, o kolik si letošní počasí pospíšilo směrem k létu, spočítali jsme průměrnou teplotu na stanici Praha- Ruzyně za posledních 30 dní (28.4.-27.5.: 16,2 °C) a hledali, pro jaké kalendářně nejbližší období odpovídá tato teplota dlouhodobým průměrům. Schválně jsme použili starší normál 1961-1990, aby lépe vynikl rozdíl mezi "normální" a letošní teplotou. Výsledkem je období 6.6.-5.7., tedy jsme o "biblických" 40 dní napřed.


* :vom:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Stani » čtv kvě 31, 2018 20:24

Ani to tu nedávaj, je mi z toho zle. Obyčajne som mával termín alergie v druhej polovici augusta. Teraz už to je apríl /máj. A tohtoročný marec a apríl bol masaker, takže sa to zase všetko posúva dopredu. O sezónnej astme ani nehovorím.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 31, 2018 20:30

Tak je to zajimave a hlavne fakticky podlozene, ne ze by to clovek na vlastni kuzi nepoznal :), ale souhlasim, ja z toho taky nemam zadnou moc radost, tyhle posledni dny to neni nic moc ani dojizdet do prace i bez alergie a jelikoz jsme si loni slibil, ze nikam nebudu courat kdyz bude predpoved 24+, tak mam letos vicemene km jen ze zimy :) No aspon ze na kolo dobry, tech km mam letos zas vic nez loni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Stani » čtv kvě 31, 2018 20:38

V pohode :). Len ma to dosť štve, pretože to dosť obmedzuje. Bojím sa, čo bude v júli a auguste.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 31, 2018 20:53

Jo, je to peklo. Ale zas jsem se pred chvili cpal v lese jahodama, bylo jich tam plno a zralych. Ty taky byvaj myslim az tak za mesic.

scinkk píše:jelikoz jsme si loni slibil, ze nikam nebudu courat kdyz bude predpoved 24+

Proc? Ne ze by se mi horko libilo, ale dalo se i dneska, coz bylo zatim asi nejhorsi. Taky muzes vyjet nekam vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » čtv kvě 31, 2018 21:32

Dojed do Novohradskych Hor vcera tady byl konec sveta. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 31, 2018 22:32

Protoze pri 24+ uz jsme si mnohokrat vyzkousel, ze ten zazitek je tou teplotou vice ci mene pokazen, clovek je zpoceny, batoh to jeste zhorsi, hmyzaci utoci atd., mysleno 24+ a slunecno a samozrejme myslim celodenni ci vicedenni akce.
Letos stacil i ten den v dubnu, co jsme tu psal, a to mozna ani tech 24+ teploty vzduchu nebylo a tesil jsem se na kazde misto ve stinu a to bylo podhuri.
Jasne cim vyssi hory tim o neco lepe, ale kdyz prazi slunko, zas tak velky rozdil to byt nemusi, pokud je vetsina cesty lesem, tak samozrejme lepsi.
Na kolo je to naopak spis vitane a na pohodu i vetsi paraky, na par hodin bez baglu a i kdyz se clovek zapoti do kopce, tak vyfouka dalsi jizdou, jen clovek nesmi moc zastavovat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 1:03

Rozumim, ale az doted to tak strasne nebylo. Mam za posledni dva mesice pres 350 km v celodennich trasach a spatne to bylo az tuhle nedeli a to hlavne proto, ze bylo dusno. Naopak, predchozi byla skvela, ochladilo se, a tak jsem sel az do rana a v noci jsem musel mit vetrovku, jak bylo chladno.

Poceni je neprijemne, ale da se na nej zvyknout. Poradim ti: priber 10 kilo, budes se potit jak zvire. Pak to zase shod, budes se potit vyrazne min a uz ti to nebude vadit ani v horku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 1, 2018 6:19

me se taky mnohem hur dycha a dost mi chybi ty dubny s 15st, misto toho mame dubny s 25st, hnus... se dusum uz rano kdyz vylezu z domu... hmmm kdo si na dnes/zitra nepribalil dychacak :D

skoda, ze se neposonuje pak i chladna doba dopredu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pát čer 1, 2018 8:32

Jasny, ja si nestezuji, jsem spokojen, uz treba proto, ze posledni dva mesice byl skoro kazdy vikend slunecny. Spis rozsiruji fakta od meteorologu k tomu, ze treba kazdy rok obecne toho nejmene nachodim v cervenci a srpnu (nejen) proto, ze je vic dnu prilis vedro, no a letos se to opravdu posouva, takze to zatim pro me plati i o kvetnu a, dle aktualniho vyhledu, nejspis i o cervnu. Normalne jsou kveten a cerven na vicedenni chozeni CR/SR pro me nejlepsi mesice, no letos jsem tu aktivu i diky pocasi presunul vic smerem an kolo :) Ale ono to samozrejme nesouvisi jen s tim pocasim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 1, 2018 8:36

je fakt ze kveten/cerven i pro me byli nej mesice, hlavne taky napr, ze psovi konci sezona v breznu misto v cervnu... letos dovca az v kvetnu misto brezna a taky to pes malem nerozdejchal... nejak si neuvedomuju, ze proste kveten uz neni OK mesic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát čer 1, 2018 10:44

Na nešek rosničky přepovídají "bouřky" .... a venku sa už setmělo, bratříčku, zavírej vrátka..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát čer 1, 2018 12:31

Jo, spadlo to fest - půlhodinová lucha jaxfiň
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pát čer 1, 2018 12:41

u nas taky asi po dvou mesicich vydatne prsi a vyapda ze jeste nejakou minimalne hodku bude, nastetsi se to zatim obeslo bez horsich projevu bourky
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát čer 22, 2018 9:48

Hezky to rosničkám vyšlo - na včerejšek u nás hlásili na večer bořky a byly.... a taky prudké ochlazení a je.... Lysá aktuálně 4,4 st C, stejně jako Lomničák.... hezky! Lepčí polovina roku je tu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » pát čer 22, 2018 9:59

U nas jim to nevyslo s bourkou, ale z 35 to spadlo na luxusnich 19. \:D/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2018 20:32

V Praze je 11 stupnu, parada :) Jsem si dokonce obleknul vetrovku.

Hlasuju za trvale udrzitelny podzim [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte črc 17, 2018 17:37

Neska má ode mně čhmu jedničku s hvězdičkou - fčera na čété 1 v přepopiča Karas ukazoval grafickou předpopiča a zahlíd sem tam, že v 11:00 mělo u nás začít scát. Začalo 11:08. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob črc 21, 2018 12:17

Podle toho, jak to vypadá (hlavně) dole v dolinách (J a V), taxe ani nezdá možné, že rosničky reportovaly v centrálních beskydoch 200+ mm za 48 hodin (lysá 240). Mokro je, voda teče, ale nikde nic většího rozrytého / rozplaveného vodou. Prostě jako po (normálním) dešti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob črc 21, 2018 18:35

TVL, ja z toho vedra a dusna zdechnu. Na horach byla prijemna kosa, posledni den nad 3000 snad i mrzlo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned črc 29, 2018 13:14

Já scu už (aspoň) podzim, chladna zrána..... neska je venku od rána (sem v šest jel m4Zlikovat - 240 km skrz Beskydy, bo mám neska "restday") hic že bych se pic (fčíl to ukazuje 30, plus).... a ve středu má být ešče o pět stupňů víc..... pls, pls, pls, podzimku, přiď už.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned črc 29, 2018 22:37

Jj, peklo. Dneska jsem si neprozretelne dal odpoledne 15 km a kdyz jsem prisel domu, tak jsem normalne odpadl. Jindy by to nic nebylo, ale jak je pres 30, tak nefunguju.

Mame ale sanci. Zlocinci z CHMU vyhlasili dlouhodobou predpoved na srpen a pry ma byt porad vedro. Jeste nikdy se netrefili, a tak je pravdepodobnejsi, ze bude snezit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec