Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod literakl » stř kvě 2, 2018 19:52

Tipy jsou poněkud monotónní: MSR Elixir 2. Ale nechce se mi dát šestku za stan, navíc skoro tříkilový. Zvažuji Forclaz z Decathlonu. Je sice pro jednoho, ale za ty prachy jej klidně prubnu a větší stan budu řešit, AŽ to budu potřebovat. Co o něm soudíte?

https://www.decathlon.cz/stan-trek-900- ... 2462.html#
literakl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 1, 2018 13:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod literakl » stř kvě 2, 2018 20:13

Teď jsem si ještě všiml, že má šířku 60 cm, ale já si objednal matraci Therm-A-Rest NeoAir XLite Large s šířkou až 63 cm. Budou ty tři cenťáky navíc vadit? Tipl bych si, že se stan trošku vyboulí.
literakl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 1, 2018 13:02

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 2, 2018 20:46

Těch 3cm bych se zas tak moc nebál. A vyzkoušet se to vždycky dá. Zrovna nedávno jsem tady o tomhle stanu psal. Vypadá za ty peníze fakt skvěle a překvapil mne velkou pevností. Stál bokem ke větru a ani se nehnul. Zkoušel jsem to i zatřást s ním rikama a je fakt bytelný konstrukce. Což působí u jednoprutu celkem překvapivě. Aspoň pro mne, který s jednopruty zas tolik zkušeností nemá.
Za sebe bych Ti doporučil volit právě mezi tímhle a tím QuickHikerem UL 2. Teď mi psal jeden bývalý a velmi zkušený uživatel OF, že zrovna ten QuickHiker UL 2 nosí velké množství lidí na Islandu.
Sám mezi nima taky uvažuju. Příznivá cena, bytelný stany, skvělej přístup stran případných reklamací je v Decathlonu velkým plusem.

Jinak ta tabulka je prima :supz: =D>
Určitě ji nemaž, myslím, že tady ještě mnohým při orientaci poslouží.

Jo ... pokud nemusíš šetřit, určitě stojí za pozornost Tarptent.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod petery » čtv kvě 3, 2018 20:08

Ahoj. Kupují stan pro dvě osoby a rozhodují se mezi stanem MSR Elixir 2 a Jurek Alp 2.5 Lite. Možná ještě MSR Hubba Hubba NX, ale ten je už trochu mimo moje finační možnosti. Chtěl bych se poradit který stan je lepší případně nějaké zásadní nevýhody nebo rozdily. Dekuji
petery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 28, 2015 18:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » čtv kvě 3, 2018 22:27

QUICK HIKER Ultra Light 2 tent
Možná to někomu přiblíží představu o tomhle stanu https://youtu.be/ZenYUaHn1xg

@petery: MSR nabízí lepší propracovanost v detailech, solidní hmotnosti (nízké), zajímavé konstrukce a slušný vnitřní prostor. Jurek zase solidní pozáruční servis, dobrý pocit z podpory CZ firmy, osvědčený design spíše, než inovace. Je spolehlivý. Pro mne trošku nudný. Ale spolehlivý tank mezi stany. Mám Jurek Velo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » čtv kvě 3, 2018 23:37

Mam zkusenost s Alp 2.5 Lite a prisel mi jako hodne dobry stan, ale zas nikdy jsem nezkousel Elixir ani zadny jiny stan s cvhody z boku. Jurek je nudny, ale oproti Elixiru lehci, ve dvou se vejdou batohy dovnitr a ne jen do predsinky jako u Elixiru a ma dobry servis. Nevyhodou je trochu min prijemny vstup (zvlast za deste) a nepomer lehkeho vnejsiho stanu a relativne tezkeho vnitrniho stanu. Elixir je pohodlnejsi volba (vice mista, epsi vchody), Jurek zas lehci a muzou v nem obcas prespat i tri lide. Ja bych volil Jurka, ale je to o osobnich preferencich.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 4, 2018 4:58

elixir ale muzes postavit napred tropiko a u jurka vnitrni stan prvni a tropiko pres to...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 4, 2018 6:17

Mawenzi - a to jako jakým postupem bys u elixiru chtěla postavit prvně tropiko? Není to exoskelet.

Ten se staví úplně stejně jako Jurek - tyče se upevňují na vnitřní stan a přes to se potom přehodí tropiko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Pierre111 » pát kvě 4, 2018 8:16

Ale Elixir a Huba Huba lze postavit bez vnitřního stanu za použití footprintu, vnitřní stan tam potom vepneš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 4, 2018 9:25

pierre
jj, mam za to ze to funguje jak pises - ale jen dle recenzi/videi, osobne sem stan nevidela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 4, 2018 9:36

Pierre111 - jako ze je zapichnes do oček footprintu? Ukaž nějaký video a jak to tam potom navazuješ to tropiko?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 4, 2018 12:05

Sem na to koukal a mám k tomu otázečky.

Pokud to takto budu stavět v dešti tak na footprint naprší - takže se musí vepnout ten vnitřní stan abych byl v suchu.

Druhá věc - nakolik to muže byt stabilní když je tropiko fixovano jen u končí tyčí a na tom krátkém prutu ve střeše - bez vnitřního stanu v tom ty pruty musí mít dost pohyb ne?

Ale je to zajímavá možnost - netušil jsem ze to lze postavit i takto. Takže Elixír má zas trochu větší využití to je fajn.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » pát kvě 4, 2018 12:17

Tak ono to neni nic noveho pod sluncem. Treba i zpatecnicky Jurek sice nema footprint s ocky (protoze ma dost pevnou dolni latku sam o sobe), ale prodava sadu snurek na uchyceni koncu tyci, aby sel postavit stan bez vnitrku. Na vnejsi plachte je myslim dokonce i neco na pridelavani plachty k tycim - asi uprostred kazde ze ctyr tyci. Pak mi prijde, ze to muze byt uz slusne stabilni, ale praktickou zkusenost nemam.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 4, 2018 13:41

U Elixíru se dá postavit samostatně tropiko na footprintu bez vnitřního stanu (položím footprint, do rohů zapíchnu konce tyčí, navrch hodím tropiko a ano, při dešti na footprint naprší), možná by se i podařilo dodatečně navěsit na tyče i vnitřní stan, ale určitě by to nebylo pohodlný. A nejde to postavit najednou tak, aby v lijáku vnitřek stanu vůbec nezmokl. Předpokládám, že to na tenhle způsob stavby ani není zamýšlený, je to možnost, jak postavit střechu nad hlavou bez vnitřního stanu (ten má asi 800 g). Možná by se takhle dal postavit i Jurek při dokoupení podložky pod stan (to ale opravdu jen hádám, podložky vypadají jako že jedna dírka je pro prut a jedna pro kolík), ale co jsem se hledala, tak Jurek má podložky pod stan těžší (Jurek 400 g nebo 600 g v závislosti na materiálu, Elixír 200 g). U Elixíru je uváděná váha (koukám, že model 2018 trochu přibral, jak mu narostly předsíňky) včetně footprintu, který je v ceně, u Jurka by se musela přičíst.

Jak by byla stavba bez vnitřního stanu stabilní ve větru nevím (zatím jsme ho pužívali jen komplet s vnitřním stanem), do Skotska bych si to určitě takhle odlehčený nebrala, na tamní počasí je určitě exoskelet vhodnější. Ale nevíme o jakým použití uvažuje petery, nic o tom nenapsal.

Fungovat se dá v pohodě i s jedním vchodem, ale dva na bocích jsou samozřejmě příjemnější a dá se jima i líp větrat. V teple jsme nechávali obě strany otevřené, díky krátkému příčnému prutu je i tak vnitřní stan celý pod střechou, takže ho rosa nebo lehký deštík nenamočí. Zavírání vnějšího stanu u Elixíru mi přijde příjemnější, stačí vystrčit ven jen ruku. S Jurkem zkušenost nemám, ale u jiných stanů podobné konstrukce se musel kvůli zapnutí/rozepnutí zipu vysoukat z vnitřního stanu i kus člověka. Ale zase to není nic zásadního, spíš jen, že se snažím nějaký ty rozdíly najít, když už dotaz zazněl.

I v Elixíru můžou v případě nouze strávit noc tři lidé, ale musím říct, že jsem ranní nadšení svých spolubydlících z toho, jak se krásně vyspí tři lidi ve stanu pro dva, nesdílela. Možná kdybych nespala na hranici dvou různě tlustých karimatek... :? Ve stanu o šířce 160 cm jsme v pohodě nocovali i s malým dítětem, kdyby snad i tohle mohlo napomoct při rozhodování :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 4, 2018 13:58

GreyMouse - super recenze - v ČR teď má prý zas po čase trochu pofukovat, nechtěla bys to testnout jak je to stabilní bez toho vnitřního stanu?
Kdyby tam byly nějaké poutka které by tyč gixovali třeba na 8-10 bodech určitě by to použitelný mohlo byt.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 4, 2018 14:17

na uchyceni jurka pres sadu snurek na uchyceni tyci sem.se ptala kamarda a nevypadal uplne nadsen z pouziti takove moznosti. jako nouzovka asi dobry ale vypnuti ve vetru atd... pac to normalne drzi hlavne vnitrni stan, ze... jako libilo by se mi kdyby jurek prodaval fakt podlazku s tropikem tak, at to muze fungovat samostatne lip, tak bych to brala... stejne jako ty jejich UL stany likviduje tezkej vnitrni stan... tam si to o to pouziti jen tropika fakt rika samo.

Greymouse sem cetla ze to muzes mit uz vnitrni stan veplej a jen postavis, tak je zajimavy se vpinat ho uz neni moc lahoda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pát kvě 4, 2018 18:23

Spali sme v Elixire 2 traja dospeli sposobom hlava-nohy dve noci po sebe. Terno to nebolo, ale vyspali sme sa.

Co sa tyka verzie fast-light, tak je trochu menej vetruodolna ako komplet stam, ale ucelu posluzi dobre.

Skusali sme stavat v dazdi najprv tropiko s footprintom a do toho vopnut stan. Treba trosku zrucnosti a pouzit sedliacky rozum, ale ide to v pohode. A ze footprint namokne? Ved za dazda sa aj exoskelet stavia na mokru zem.

Mam prvu verziu MSR Elixir 3 roky. Spal som v nom niekolko desiatok noci v roznych podmienkach a nikdy s nim problem nebol. Bez obalov a footprintu ma 2,2 kg (prevazenych, nie ako ini vyrobcovia, kde to zazracne lieta aj +0,5 kg), priestorovo je pre dvoch dostatocny, na 2,2 kg su pouzite materialy dost pevne, rozumna konstrukcia krizenia prutov a tym na turisticky stan slusna stabilita vo vetre.
Nie je to expedicny stan, ale turisticky a som presvedceny, ze MSR sa podaril velmi dobry stan, ktory vo svojej cenovej relacii (220 €, v cene footprint) nema od uvedenia na trh vela konkurentov.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaKrajta » pát kvě 4, 2018 18:52

Mawenzi píše:na uchyceni jurka pres sadu snurek na uchyceni tyci sem.se ptala kamarda a nevypadal uplne nadsen z pouziti takove moznosti. jako nouzovka asi dobry ale vypnuti ve vetru atd...


U meho stareho Jurka AT (takovy ten na 1.5 cloveka, ve dvou se taky da ale musite se dost tulit :D) jsem to takhle ("fast n light" - jen tropiko, vypnute temi snurkami ktere prodavaji jako prislusenstvi, footprint obyc z tyveku) zkousel, blby je, ze se to (na rozdil od footprintu s ockami) docela blbe stavi (zvlast ve vetru, ocka furt vypadavaji, a musite si dopredu nafest nasnerovat spravnou delku toho provazku protoze ho prodavaji se zdrhovadlem a ne na miru konkretnimu stanu). Na druhou stranu, kdyz jsem tropiko poradne ukotvil jako normalne, drzelo i v pekne fujavici na prosincovych Kanarech pekne. Do vichrice bych tomu teda neveril, ale kdyz ho dobre vypnete a prikolikujete, drzel i tak. Jen samozrejme pak zidka z kameni, protoze spodem profukuje (pochopitelne kdyz je tam dira :D ). Nechal jsem tam tropiko takhle pres noc kdyz jsem sel spat do refugia a na Teide, a kupodivu vydrzelo ve dvou tisicich i kdyz vitr byl docela pekny.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 4, 2018 19:07

FrantaKrajta
dik za recenzi. Je taky fakt, ze odspod je asi docela dost prostoru, kterej nejde "zmensit" vzlhledem k tomu, ze bezne stan pouziva podlahu... skoda, ze k tem stanum nemaj padnouci lehci footprinty, prave si predstavuju jak se slozite asi manipuluje tema popruhama
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod sobb » pát kvě 4, 2018 20:48

K Jurkovýmu tropiku u tehdejšího Alp2 jsme měli vyrobené repky na míru s očkama. Drželo to v pohodě. Tropiko má suchý zimy na připevnění k tyčkám. Vichr jsme takto nezkoušeli, nebyl důvod, to už raději v celém stanu, je to pohodlnější :)
Ale asi bych Alp ani Elixir nenazvala lehkým a ultraskladným stanem ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 4, 2018 22:20

remy77 píše:Skusali sme stavat v dazdi najprv tropiko s footprintom a do toho vopnut stan. Treba trosku zrucnosti a pouzit sedliacky rozum, ale ide to v pohode. A ze footprint namokne? Ved za dazda sa aj exoskelet stavia na mokru zem.

Jo, dá se, odpoledne jsem to taky zkusila. Háčky vnitřního stanu na tyčky šly dobře, ale trochu boj byl s rohy vnitřního stanu, kdy jsem potřebovala dostat konce tyček do oček. (@Michal82: Jediné spojení tropika s konstrukcí je na koncích toho krátkého stropního prutu; jeho konce jsou zastrčeny do oček přidělaných k tropiku. Žádné jiné možnosti přichycení k tyčkám na spodku tropika nejsou.)

Ten mokrý footprint by vadil při použití bez vnitřního stanu, pokud by si stlal člověk přímo na něm, s vnitřním stanem je to samozřejmě jedno. To byla jen reakce na dotaz Michala 82.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 4, 2018 23:16

GreyMouse - jj díky.
Měli tam udělat nějaký poutka a bylo by to lepší - docela bych se bál, že když vítr rozvlní stan ty pruty jak nejsou tedy nikde fixovaný se budou dost vrtět a vyskočí z očka v tom footprintu a celé to splaskne.
Asi to bylo zamýšleno třeba do teplého počasí bez větru aby to člověku co nejvíc vetralo a byl ochranen před rosou/případným deštěm a sluncem.

Jak někdo psal o tom namoknutí footprintu a že exoskelet bude mít taky mokrej footprint - bude ale strany od země - exoskelet jde postavit bez vnitřního stanu i bez footprintu a bez nějakých dodatečných ,,vypínátek,, na tyče - prostě jen tropiko s tyčema. Takže footprint nebo vnitřní stan si můžeš vepnout potom, nebo to vše jde najednou - v obou případech mas uvnitř sucho.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Miuan » úte kvě 8, 2018 16:12

Ahoj Budo,
Ten Quickhiker UL2 cos koupil uz nejakou dobu mam. Pouzivam ho uz vetsinou na kole s brasnama nebo na moto, ale i v batohu jsem ho parkrat tahnul. Verim tomu ze je na Islandu pouzitelny, protoze bytelny opravdu je.
Par postrehu. Tim ze to neni silnylon ale polyester se dobre vytahuje tycka z toho tunelu i kdyz je stan mokry, u silnylonu je to peklo a lepi se to k sobe. Dobre luftuje, takze se poti nejmene ze vsech tunelovych stanu co jsem kdy mel. Tim ze ma dva vchody i dobre vetra ve vedrech kdyz je mas oba otevreny, a rychle schne. U nohou je nizky a obcas se dotknes stropu. V zadnym lijaku mi jeste neprochcal, ani podlazka nic nepustila. A jak jsi zminoval v recenzi zip u vnitrniho stanu, tak to taky beru za vyhodu, a zejmena jeho umisteni, protoze spousta stanu ma ten zip az nekde v polovine a blbe se vari vleze ve spacaku nebo se vyleza ven ze stanu, nebo hrabe v batohu v predsince, tady bez problemu. Jednoduse se stavi i sklada - a tady si prave myslim, ze ta jednomistna verze na tom bude hur, spousta kotveni kolem, spousta tycek, patlat se se stavbou stanu je to posledni co se mi rano i vecer chce. Plus ma i ten zminovany zip v pulce. Navic velikost baleni ani vaha se zas tak moc nelisi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » úte kvě 8, 2018 19:28

https://photos.app.goo.gl/RWhaoAgCJjCw2Dkz9

Na dnesek jsem v nem spal na Kozakove. Dost tam foukalo, stan se ani nehnul.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » úte kvě 8, 2018 20:59

Pozerám, že si ho postavil priamo na tú najnavštevovanejšiu plošinu. Ľudia tam ostávajú aj do večera (pravda viac v lete). Mal si kľud?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 9, 2018 5:06

Postavil jsem ho az na samou hranu te plosiny. Stavel jsem ho vecer po zapadu, byli jsme tam sami. Pak uz prislo jen par dvojic. Protoze jsem stan postavil kvuli vyhledu vstupem (na rano) kolmo k vetru, tak nam z toho vyslapaneho prostoru dik vetru naletal dovnitr (pri opakovanych vstupech a vystupech ze stanu) drobny prach.
Vstavali jsme v 6, to tam stale nikdo nebyl. Tak jsem stan vzal vys, na travu (viz. tato fotka), odepnul loznici a vyklepal ji. A pak jsem si stan cvicne postavil ve spravnem smeru vzhledem k vetru - viz. vetrny vak, ktery to na fotce trefne dokresluje. Tou dobou jsme ale už varili dole pod zlomem vpravo v pristresku snidani, lidi zatim nebyli (jediny clovek prisel) a je to jen cvicna stavba.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Stani » stř kvě 9, 2018 12:55

V pohode. Keď sme tam chodili v lete, alebo na jeseň, tak vždy tam bolo plno ľudí, blízko stánky s občerstvením, vyhliadka a ešte keď tam z pod toho zlomu sa rozbiehajú paraglajdisti. Výhľad perfektný, bez debaty.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 9, 2018 13:25

Jedna historickonostalgicka - pamatujete jeste Stanap Duo? Dvoukilovy pro dva, tak dvacet let zpatky? Mel ho nekdo? Ja ho onehda vyhodil protoze zater po x letech se obratil v prach a vubec byl na odpis, ale docela se mi tehdy libil, vcetne vnitrniho prostoru na tehdejsi dobu (nizsi ale delsi)...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod budo » stř kvě 9, 2018 14:05

Stani - jojo, lidí tam je přes den hodně. Ale paraglajdisti tam nebyli, foukalo na Krkonoše. Až včera po obědě se tam ukázali, ale na opačné straně svahu kvůli větru. Jinak musím zopakovat celkové velké nadšení z toho, jak je stan udělaný, jak je bytelný. akorát budu muset udělat pár cvičných staveb, abych si zažil jak to nejefektivněji vypínat a hlavně abych si zažil balení.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod literakl » ned kvě 13, 2018 12:26

Tak ten Quickhiker UL2 jdu dneska vrátit. Tunel není nic pro mě - cítím se moc stísněně. Tropiko mi padalo na hlavu. Předsíňka je OK, batoh a boty by se tam nějak naskládaly. Nebyl zastíněný a v pět ráno mě budilo slunko. Bouřku jsem bohužel nechytl, stavěl jsem až po ní.
literakl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 1, 2018 13:02

PředchozíDalší

Zpět na Stany