Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv kvě 3, 2018 12:32

@aji: Pierre i mawe maji pravdu. Primaloftka/bunda se syntetickou izolaci s membranou je fajn na prochazku po meste a klidne "tury" na klaboseni s kamarady, na venceni psa, kde nebude zadne vetsi stoupani, vaha na zadech ani rychlejsi a intenzivnejsi pohyb. Jinak pocitej s tim, ze i kdyz membranova primaloftka v desti nepromokne, budes stejne mokra ze srazeneho potu, a to nejenom za deste (tehdy vice) ale i za sucha.
Primaloft ma jeste jednu vlastnost - je sam docela odolny vuci mrholeni a lehcimu desti. Kdyz jej budes mit v nemembranove latce s dobrou DWR upravou, tak Ti nejakou dobu docela dost vydrzi i v destivem pocasi. Prutrz mracen a celodenni silne mrholeni ne, ale to budes mokra stejne tak v (horsi) membranove nebo zaterove primaloftce (nekde najdes report o manzelce a synovi v Allgauskych Alpach). Nevim, nakolik to plati o jednotlivych jinych synt. izolacich (napr. Coreloft v tech Arcteryxech). Navic Primaloft bude drzet teplo i kdyz bude mirne mokry - ale pokud se promoci durch, vznikne tepelny most a teplo rychle odchazi.

Takze za mne: do mesta, na venceni psa a pod. klidne kup membranovou Primaloftku, pokud si koupis nemembranovou, vem si k tomu destnik a budes spokojena. Do prirody je lepsi nemembranova a radeji membranovka nebo plastenka (ale pot se zevnitr stejne srazi, ale alespon vne bundy).

Mawe ma taky pravdu, ze jeste muzes zkusit si sehnat kvalitni Powerstretch nebo pod. flisku a tu si oblect pod svoji membranovku. Do -10 az -15 by to mohlo stacit, pokud bude. (Ty teploty ber orientacne, nikdo nevime, jak Ty zvladas zimu a teplo.)

Jeste bych Ti doporucil do pozornosti jednu bundu od KLimatexu. Do mesta a ke psovi, ale i na mirnejsi vychazky do prirody naprosto skvela. Je to zaterova bunda, tj. nejaky rok-dva dobre odolna i desti, ma Primaloft Sport 100g, tj. vhodna i do mirne vetsi zimy nez ty Pierrem linkovane. Za tisicovku neskutecne skvely kup, ktery navic docela dobre vypada i pro mestsky provoz - i kdyz barvy lonskych modelu se mi az tak nelibi. Ale na tezke vyslapy v prirode moc vhodna neni - zapotis se. Vim, o cem mluvim, cela rodina je ma, jen o dva nebo tri roky starsi model. A kdyz zjistis, jak zvladne Tvoje potreby a kdy je malo prodysna, priste se muzes rozhodovat podle toho a uz budes vedet, na co se zamerit a co hledat. Tak to bylo u nas - a ted napr. manzelka, ktera me predtim posilala nekam s navrhem na Primaloft bundu (za min 4000), kdyz potrebovala novou zimni bundu na hory, ted by za ni (nemembranovou!) dala mozna i 5000, kdyby se ji libila a sedela, bohuzel, prozatim v obchode na takovou nenarazila.

A ja jsem pritom clovek, ktery si nemysli, ze "membrana je nutne zlo" jako nekteri hodne potivi lide tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ajl » čtv kvě 3, 2018 13:11

Mawenzi píše:ajl
co na to jit jinak a pod membranu si kpupit teplou PWS mikinu?

teploty kolem 0 sou dle me dost hranicni na zateplenou bundu, mozna na hodne postavani ale na chuzi...



Mikina taky možnost, ale to bych jich musela mít hafo, abych je mohla během celé zimy střídat :D
Jinak mě je zima furt, pro mě jsou teploty kolem nuly už těžkej diskomfort :lol:

Vidíš, máš membránovou bundu co nepromokne, tak moje rada zní kup si nějakou lehčí zateplenou, třeba tak 60-80g/m2 izolace a to ti bude stačit řekl bych tak -10°C do 5°C dle pohybu a když bude pršet hodíš na to tu membránovku.


Jo, taky je to možnost :) Teda jak jsem psala, neplánuju sebou nonstop nosit dvě bundy, ale třeba do toho Norska, proč ne. To by šlo.

Primaloft ma jeste jednu vlastnost - je sam docela odolny vuci mrholeni a lehcimu desti. Kdyz jej budes mit v nemembranove latce s dobrou DWR upravou, tak Ti nejakou dobu docela dost vydrzi i v destivem pocasi. Prutrz mracen a celodenni silne mrholeni ne, ale to budes mokra stejne tak v (horsi) membranove nebo zaterove primaloftce (nekde najdes report o manzelce a synovi v Allgauskych Alpach). Nevim, nakolik to plati o jednotlivych jinych synt. izolacich (napr. Coreloft v tech Arcteryxech). Navic Primaloft bude drzet teplo i kdyz bude mirne mokry - ale pokud se promoci durch, vznikne tepelny most a teplo rychle odchazi.


Jo, určitě si nechám poradit. Z vašich příspěvků chápu, že mám dvě možnosti a to tedy buď koupit něco teplého pod tu membránovku, co mám nebo Primaloft bez membrány.... popřípadě s membránou, ale chápu, že by se v tom člověk mohl dost péct.
Já jsem teda zkoušela googlovat a moc se v tom neorientuju. Nějak se mi nedaří najít nějaké pěkné dámské primaloftky, asi jsem lama :roll: :lol: Deštník si koneckonců k té nemembránové pořídit můžu, ale člověk se v tom ztrácí, jak je hodně na výběr. Předpokládám, že značky jako Husky, Nord Blanc, Hannah atp. asi nebrat co?! :D
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 3, 2018 13:16

ajl
predpokladas vicemene spravne ale obcas taky dokazou prekvapit i za zajimavou cenu.

Mike tu dost popsal zkusenosti i s mokrou primaloftkou, kdy bunda mokra ale pocitove mu v ni furt bylo teplo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 3, 2018 13:38

Tady máš pár typů na řekl bych slušné bundy za zajímavou cenu. Admini odpustí (případně smažou), že odkaz je rovnou do eshopu. ;) Bund je myslím dost, i když je léto. Nemusí to být jen primaloft, umělých vláken je víc, stejně tak můžeš vzít myslím vlnu a stále bych nezatracoval to peří když bude pěkná cena.

http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... -skisky-ld
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... i-flynn-ld
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... -hooded-ld
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... h-apris-ld
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... -mesona-ld
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... ke-hood-ld
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv kvě 3, 2018 15:00

ajl píše:Nějak se mi nedaří najít nějaké pěkné dámské primaloftky
To je jasne - v kvetnu uz se (u nas) moc neprodavaji a vyprodeje jsou uz davno vybrakovane.

Otazka je, co je pro Tebe "nejaka pekna" bunda...

No a taky neni uplne od veci si promyslet (uz to tady padlo), jak tepla ta bunda ma byt. Napr ta Rafiki je cenou fajn, ale vypada, ze je to spise podzimni-jarni bunda nez zimni, ze te izolace tam moc nebude, navic Sorona neni Primaloft. Podle mne je zlaty stred, obzvlaste pro toho, komu je furt zima je to, co ma ta mnou odkazovana Klimatex - 100g Primaloft Sport/Silver anebo ekvivalent. 60g uz muze byt malo, 130 zase vela. Jeste pozor na typy Primaloftu - od nejteplejsi (rovnake gramaze) po nejmene teplou jsou, nove/stare oznaceni Gold/One - Silver/Sport - Black/???. Ostatne syntetiky mohou byt pri stejne gramazi az skoro o pulku mene hrejive. Navic je rozdil i v case, jak dlouhu se izolace neslehne a neprestane tak dobre hrat.

Co se tyce flisky (a membranovky) - ja bych rekl, ze nemusis kupovat "hafo", co se tyce "teploty". Ja ve sve Powerstretch bunde v pohode mohu chodit (bez zpoceni, s obycejnym trickem 120g/m2, pri nizsich teplotach s dlouhym rukavem) tak od +15 do -10 i bez svrchni bundy a tak od +10 do -15 jen s lehkou softshellkou nebo vetrovkou, s membranovkou asi o 5 stupnu niz. Ale musi tam byt nejaky pohyb, i kdyz ne moc aktivni, pri stani je pri -15 hned zima. Teplejsi spodni obleceni to jisti. Bohuzel ale tyto hodnoty jsou hodne individualni, nekdo se bude potit pri -5 a jiný klepat kosu pri +5 ve stejnem obleceni a stejnem pohybu.
Samotna nemembranova/nezaterova primaloftka s membranovkou Ti bude mirne fungovat jen pri desti, jinak to nebude ono.
Mawenzi píše:Mike tu dost popsal zkusenosti i s mokrou primaloftkou, kdy bunda mokra ale pocitove mu v ni furt bylo teplo.
Jo, ja jsem zase popisoval zkusenosti manzelky a syna, kdy v (asi uz ne moc fungujici) zaterove primaloftce (te Klimatexce) byla obema velka kosa i pri rel. mirnejsi teplote, kdyz se bunda promocila skrz, bo se tam vytvoril tepleny most z mokra. A tomu uz nepomohla ani membranovka navrch, to same pod mokrou primaloftku ale ano a takto to zahralo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ajl » čtv kvě 3, 2018 16:15

Děkuji Vám všem, jste úžasní :-) Mám o čem přemýšlet a co studovat. Je pravda, že jí nemusím kupovat hned, takže třeba se ještě něco nového objeví. Chápu, že je to teď v květnu dost rozebraný.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv kvě 3, 2018 21:22

Koukam, ze uz v zasade vsechno bylo receno, ale jelikoz jde o me oblibene tema, pridam neco i ja ;-)

@ajl: presne na to, co pises, pouzivam primaloftku celou zimu. Bez membrany, ale malo prodysnou. Na outdoorove pouziti je to nevyhoda, na to je pro mne nepouzitelna, ale na chozeni po meste a lehke prochazky je to naopak vyhoda. Protoze neprofoukne, a tak pod ni nosim v naproste vetsine pripadu jen tricko s kratkym rukavem. Kdyz je pod -10, tak nekdy i s dlouhym, ale porad staci jedno. Chodim bez batohu, nic navic nenosim, neprevlekam se a vubec mi to nechybi :) Na veskerou regulaci teploty staci zip. Pripadne tenke rukavice a satek na hlavu (nemam kapuci).

Membrany povazuju obecne za zlo a membrana na zateplenych vecech je zlo nejvetsi, duvody (fyzika) uz napsal Pierre111. Ale. Kdyz se nepotis nebo se potis malo, tak to vadit nemusi. Protoze jde ciste o kondenzaci potu zevnitr a kdyz nema co kondenzovat, tak neni problem. Tys nekde driv psala, ale ti na tohle pouziti nevadi ani SS s igelitovou membranou, a tak by nemuselo vadit ani tohle.

Co se Primaloftu a vody tyce. Snih nevadi. Snih s destem nevadi. Mirny dest nevadi. V silnem desti bunda protece, ale neni to zdaleka takova tragedie, jako u letnich bund. Izolace porad izoluje a i te vody protece vyrazne min. Chodim denne ven na hodinu nebo vic a tuhle situaci zaziju za zimu (listopad az brezen) jednou nebo dvakrat. Uplne prijemne to neni, ale za tu hodinu se to da bez problemu prezit. Cimz chci rict, ze membrany na tyhle ucely nepotrebujes.

Z toho mi vyplyva, ze v zasade si muzes poridit skoro libovolnou primaloftku, ktera se ti bude libit. Chtelo by to aspon 100 g/m^2 Primaloftu, idealne One/Gold, ale Sport/Silver by taky mohl stacit. U te Zajo bundy nepisou, kolik ho tam je, ale podle vahy bundy bych tipnul, ze bude stacit (muzes jim napsat). Acrteryx Atomy taky budou v pohode. No a jestli se ti libi ta od Klimatexu, co odkazoval apuka, tak lepsi pomer cena/vykon asi nenajdes a na to, co chces, by mela v pohode stacit. Popravde, prijde mi jako nejlepsi tip, co tady padnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv kvě 3, 2018 21:45

Taky mam nejakou starsi Klimatex primaloftku a za ty penize nic lepsiho nekoupis. V nejhorsim pripade zjistis, ze ten zater je moc malo prodysny a na outdoorove aktivity pak budes shanet neco lepsiho, ale alespon uz budes presne vedet, co chces. I jen na to se ta bunda skoro vyplati. Me staci a nic lepsiho jsem si neporidil a ani to neplanuji. Oproti Zajo je to podle me lepsi volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ajl » pát kvě 4, 2018 8:07

@mike dík za pěkné shrnutí dosavadních příspěvků :-) pamatuješ si to správně, podobnou diskuzi jsem rozpoutala, když jsem vybírala tu jarně-podzimní membránovku. Vím, že i tenkrát mě hodně lidí varovali s tím, že se v tom budu potit a není vhodná na normální nošení. Naštěstí já se opravdu moc nepotím a je mi skoro furt zima, takže když se zahřeju pohybem, maximálně bundu rozepnu nebo na chvilku sundám a je klid. U té zateplené s membránou to bude určitě horší, ale zas samozřejmě kdyby nebyla zima, tak jí na sobě mít nebudu. Ta Klimatex je za super cenu a "na ven" bych si jí klidně za ty prachy vzala, ale jako univerzální bunda do města/do práce/do přírody se mi moc nelíbí, hlavně ta barva téhle konkrétní. Třeba ale přijdou s novou kolekcí než bundu budu kupovat :-)
Jinak jsi mě jen utvrdil v tom, že Primaloft bude pro mě opravdu lepší volba.
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát kvě 4, 2018 16:35

:roll: zenska. Vcera jsem s podobnou mluvil. Tmava varianta batohu je sice prakticka, ale ji se nelibi. Svetla se ji naopak libi moc, ale strasne rychle se zaspini. A tak si nemuze koupit zadny :D

Poceni resp. prodysnost tady resime casto, protoze pro outdoorove pouziti je to vlastnost, ktera je zasadni. Pro vetsinu lidi je kvuli tomu 90+ % toho, co je k dostani, nepouzitelne. Kdyz to resit nemusis, tak mas mnohem vetsi vyber. V podstate si opravdu muzes koupit cokoliv, co bude dostatecne zateplene a vybirat hlavne podle barvy ;-) Na tve pouziti bych se asi nebal ani veci typu NordBlanc a Hannah, o ktere by si tu vetsina lidi ani neotrela boty ;-)

Krome izolace koukej i na vahu. Treba ta bunda od Zaja mi prijde hrozne tezka. 700 g, pricemz moje primaloftka ma 470 a to je panska XL, americky strih, takze hodne velka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ajl » pát kvě 4, 2018 17:13

Jo s ženskýma je to těžký, ještě když jde o oblečení :lol:
Asi máš pravdu, že bych snesla skoro všechno, vzhledem k tomu, že moje současná zimní bunda není ani prodyšná ani lehká :D Jen zas takové značky jako Husky, Hannah, Nord Blanc mi přijdou zbytečně drahé vzhledem ke kvalitě, ale třeba se pletu a materiál atd. není zas tak špatný?!
Mimochodem napsala jsem na FB zprávu Zajo s dotazem na ten Primaloft. Zřejmě vůbec nepochopili na co se ptám, protože mi pán jen zopakoval to, co je napsáno na webu a sdělil mi prodyšnost bundy namísto gramáže výplně :lol:
ajl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 14, 2012 8:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát kvě 4, 2018 20:37

Nejen o obleceni ;-)

Nevim, mne Hannah a zvlast NordBlanc prijde pro lidi, kteri chteji, aby to dobre vypadalo a o nejake funkcni vlastnosti jim nejde. Proste takove radobysportovni veci pro nekoho, kdo to stejne bude nosit akorat do mesta. Ceny ani neznam, myslel jsem, ze je to levne. Kvalitu materialu podle mne resit nemusis, spis kvalitu provedeni, aby se to po prvni zime nerozpadlo. Byt tebou, tak si vyberu neco, co se mi libi a pak si to zajdu vyzkouset a prohlednout.

Se Zajem jsem taky jednou komunikoval a taky to bylo docela obtizne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát kvě 4, 2018 22:14

NordBlanc, castecne Hannah apod maji podle me dost mizerny pomer cena/kvalita prave proto, ze clovek si priplaci za to, ze to vypada "outdoorove". Taky neznam ceny, ale mam pocit, ze obcas jsou nepochopitelne vysoke.

Kdyz jsem se Zajem komunikoval ja, tak to naopak bylo dost dobre - asi zalezi, na koho clovek zrovna narazi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát kvě 11, 2018 7:34

booze píše:Ty panely na Atomu Lt jsou dost na 3,14cu. :vom: po par mesicich a je v nich dirka od batohu. #-o (na vnitrni strane rukavu).

Ty panely docela rychle (cca dva dny) zesmradnou, tak ze clovek smrdi sam sobe.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv kvě 24, 2018 10:50

Prvni vlastovka z PrimaLoft Cross-Core (primes Aerogelu) L.L.Bean.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Quido » stř črc 11, 2018 8:07

fps píše:tak na tu jsem zvědav, doufám že jí budou dělat v ňáký decentní barvě, ne jako tu šílenou zelenkavou co testovaly, von vůbce má Sir Joseph své výrobky komplet překopat, tak jsem zvědav co z toho všeho vyjde?


Taky jsem slyšel, že SJ bude radikálně měnit nabídku - a to jsem taky žádostiv, neb už nějakou dobu ustrnul, třebaže jsou to pořád kvalitní věci, je třeba jít s dobou... a hlavně ty jeho barvy [-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » sob črc 21, 2018 14:19

bych tedy neřekl že úplně ustrnul, třeba za poslední roky jeho novinky Tirol wool, Minimis, Paine, a i třeba tři verze péřovky Koteka, ale kdyby zařadil do nabídky hydrofobní peří, Climashield XP nebo Primaloft Gold, tak to by bylo u mě dobré
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Kiszoun » ned črc 22, 2018 12:04

SJ právě opustil od umělých zateplovacích materiálů a nahradil ji tou Tirol Wool... Úplně si nejsem jistý tímto krokem, protože jak řikáš chybí mu hydrofobní peří a díky absenci Primaloftu, který je celkem slušně voděodolný, nemá tak ve své nabídce jedinou zateplovačku vhodnou i do vlhka (když neberu v potaz membránovky). Vlna sice zahřeje i mokrá, ale sama ta bunda má nějakých 530g... co teprve až to pořádně promokne/propotí se...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned črc 22, 2018 21:28

Kiszoun píše:Úplně si nejsem jistý tímto krokem

A to ja zas jo ;-) To je takovy ten krok, jako kdyz stojis na hrane propasti a udelas krok vpred ;-)

Kiszoun píše:Vlna sice zahřeje i mokrá

To je pravda. Ovsem marketingova pravda, takze v praxi se to projevi presne naopak.

Kiszoun píše:ale sama ta bunda má nějakých 530g... co teprve až to pořádně promokne/propotí se...

Jj. Nasakne vodou, ztezkne, bude studit a na tele neuschne ani nahodou. Nevzal bych to ani kdyby mi platili (OK, na sedmimistnou castku bych se asi ukecat nechal ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Kiszoun » ned črc 22, 2018 21:39

Novlna hřeje jen navlhlá... Ale fakt si nedovedu představit, když se stane, že ti tu bundu prochčije durch, jak se bude ta mokrá vlněná cupanina chovat... Podle mě to bude mít tak 2 kg a budeš jak oblečený v houbě na nádobí :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned črc 22, 2018 21:44

No prave :) Jj, neco takoveho bych cekal. S tim, ze v zime obvykle neprsi, ale na sneznicich vypotim tolik, ze by to uplne stacilo. Primaloftka netezkne a na tele uschne. Nevidim jedinou vyhodu vlny jako izolace, jen nevyhody.

Teda, marketingove to fungovat muze. Jako lapacka na hipstery, kteri to stejne budou nosit jen ve meste :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » čtv srp 23, 2018 8:16

fps píše:bych tedy neřekl že úplně ustrnul, ....


ok, nevyjádřil jsem se zcela přesně - opravuji na "...neb se již nějakou dobu vydává pro mne ne zcela pochopitelným směrem" :wink:
...a nemohu neopakovat: a hlavně ty jeho barvy [-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » čtv srp 23, 2018 10:17

mike píše:No prave :) Jj, neco takoveho bych cekal. S tim, ze v zime obvykle neprsi, ale na sneznicich vypotim tolik, ze by to uplne stacilo. Primaloftka netezkne a na tele uschne. Nevidim jedinou vyhodu vlny jako izolace, jen nevyhody.

Teda, marketingove to fungovat muze. Jako lapacka na hipstery, kteri to stejne budou nosit jen ve meste :twisted:

je to jak rikas, mel jsem ji na testovani. oproti peri jsem ji dokazal mit na sobe o trochu dele, ale na primaloft to nema. jak navlhla, byl to takovy hadr. vlna z toho lezla vsude a vnitrni latka se v podpazi rozthla. vratil jsem ji
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv srp 23, 2018 11:25

Kluci, je pekne, jak se tady vsichni shodnete na tom, jak spatna izolace je "Tirol wool" a pod. Pekna teoreticka debata, kde ani jeden z Vas asi nic z toho na sobe nemel :wink:
Ja bych se nechci vyjadrovat k Tirol Woll a zatim se zkusenostmi ani k zadnemu dalsimu obleceni, ale jsem se trochu dival po zkusenostech s mamutackym Alpin wool. Syn si totiz v nejakem outletu koupil za relativne pakatel na zimu jejich bundu s touto naplni (zadna dobre sedici primaloftka stejne nebyla). Jak se to osvedci, o tom casem poreferuji.
Ty "xyz wool" materialy jsou vlastne fleecove materialy delane z casti z vlny a zcasti z umeliny, malokdy je to 100% vlna (krome SJ, ktery pouziva 100%vlnu). Je to ale delane uplne jinou technologii nez merino tricka a taky z naprosto odlisne vlny, takze vlastnosti merina a xyz wool materialu se v nekterych oblastech dost lisi.
Ale jsem nasel "recenzi" jedne zenske, ktera ma takovou bundu, ale damskou a velice me prekvapilo jeji tvrzeni, ze jeji bunda s Alpin Wool (myslim 100g/m2) schne velice rychle - rychleji nez jakakoliv primaloftka, kterou kdy mela.
Zprostredkovanou zkusenost s podobnym materialem mam jen z manzelciho ruksaku Oretovax Peak 42, ktery ma zadovy system se Swiss wool. Kupodivu, i kdyz chodila cely den v desti a mokru, na zada stekavala voda i z plastenky, batoh na zadech nestudil, a ani kdyz se dal dolu a po case zase nahodil, studeni bylo hodne lepsi nez s jinymi batohy s polstrovanim z umeliny (napr. Deuter) a za hodne kratkou dobu uz prestalo studit, mozna radovo driv nez u umeliny. A kupodivu, na ubytovani se zada batohu vysusila rychle, rychleji nez umelina. Samozrejme, nevim, kolik vlhkosti zustalo vevnitr v latce, batoh jsem nevazil pred a po vylete, ale za kratkou dobu uz zadna vlhkost citit nebyla a kdyz se dal batoh na suche tricko, to nenavlhlo ani trochu.
A kupodivu, ani v horku a poradnem slapani do kopce se pod tim batohem zada nepoti vice nez pod jakimkoliv jinym systemem (krome "vykrojenych zad" se sitkou).
Takze ja bych vubec nebyl tak skepticky vuci tem materialum, oni maji vyhodu vuci napr. Primaloftu, ze udrzuji teplo i kdyz se zastavis (izoluji i kdyz jsou vlhke/namokle). Cimz odpadava nutnost nosit primaloftku i perovku pri ne uplne arktickych podminkach. Toto nakonec muze hrat roli i pri UL.

Ale osobni (resp "primou zprostredkovanou") zkusenosti dodam, az se bunda poradne odzkousi v zimnych podminkach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » čtv srp 23, 2018 11:58

apuka píše:Kluci, je pekne, jak se tady vsichni shodnete na tom, jak spatna izolace je "Tirol wool" a pod. Pekna teoreticka debata, kde ani jeden z Vas asi nic z toho na sobe nemel :wink:

však jsem psal, že bundu jsem na testování měl. osobní zkušenost tedy mám.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv srp 23, 2018 14:45

Jo, byl jsi jediny...
Tys psal primo a konkretne o zusenosti s bundou SJ, kluci pred Tebou spise debatovali o vlne ve vseobecnosti. A ja fakt netusim, jak to dela SJ, jen ze pouziva Tirolwool 100% a podle Tveho popisu asi ne jako ten fleecovy uplet ale jako beznou napln. Coz by fakt nebylo moc idealni. Napriklad Salewa pouziva taky Tirolwool, ale 400% vlna v kombinaci s 60% nejakeho specialniho materialu na odrazeni lidskeho tepla zpatky (specialni polyethylen) a jejich vyrobky se mi libi mnohem vice - ale osobni zkusenost nemam.

Jinak co se tyce pousteni vlny, tak se ta mammuti bunda zkousela delsi dobu s fliskou (Powerstretch) a zadne vlakna na ni nezustaly. Stejne tak manzelka chodila ve flisce s batohem se Swisswool v zadech. Na prvni pohled se zda, ze z toho lezou bila vlakna (vnejsi material je cerny), ale nic se nikde nezachytava, na obleceni nic nezustava, takze je to spise mirne kosmeticka zalezitost. I proto si myslim, ze SJ pouziva trochu nevhodny material jako napln i jako nosny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » čtv srp 23, 2018 15:34

více je o zkušenostech s bundou napsáno zde. přiznám se, že jsem se na ni fakt těšil, ale nebylo to ono. třeba do města...nebo když se člověk moc nepotí to bylo fajn. ta vlákna se z bundy tahala celkem sama a skrz látku, nikoli jen šitím. bylo to ale výhradně zvenku, na nic pod bundou se nechytala.

vlna na batozích mi přijde jako zajímavý materiál, jak moc na tom bude zůstávat sníh? oproti těm homogenním alternativám.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv srp 23, 2018 17:56

slezacekm píše:vlna na batozích mi přijde jako zajímavý materiál, jak moc na tom bude zůstávat sníh? oproti těm homogenním alternativám.
Manzelka batoh zacala pouzivat na lavinovem kurzu a chodila s nim celou zimu - hledali jsme batoh pro ni, kde se v pohode vleze jak lavinova vybava, tak i zrcadlovka v brasne - a odzkousali jsme hodne batohu, ktere byly (pro jeji zpusob pouziti) naprosto nevhodne. Az ten Ortovox sedel i pozadavkum vice-mene vyhovel.
Na tu vlnu se ji nelepilo o nic mene sneho nez na predtim pouzivany horolezecky Deuter, spise naopak. Typicky skialpove batohu s hladkou zadi z materialu podobnemu EVA jsme nezkouseli, takze srovnanim poslouzit nemohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát srp 24, 2018 3:48

slezacekm píše:je to jak rikas, mel jsem ji na testovani. oproti peri jsem ji dokazal mit na sobe o trochu dele, ale na primaloft to nema. jak navlhla, byl to takovy hadr. vlna z toho lezla vsude a vnitrni latka se v podpazi rozthla. vratil jsem ji

Hmm, precetl jsem si tvou recenzi a vyznela uplne jinak :-k Autocenzura nebo te nutili, abys byl pozitivni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » pát srp 24, 2018 7:50

@mike: vylezani vlny jsem s vyrobcem resil, ptal jsem se i dalsich majitelu a nikdo podobny problem nemel. mozna vadny kus...
dira se v bunde udelala az po odeslani recenze =D>
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení