Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Michal82 » úte led 30, 2018 9:14

Myslíš prsní spojku nebo to ocelové lanko v bovdenu co je dole a ramenní popruhy se tak povytahují aby batoh kopíroval tvůj pohyb?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Michal82 » úte led 30, 2018 9:17

Ten můj to je verze asi 2013 nebo tak nějak - to ocelové lanko dole a batoh je jako loďák - rolovací uzávěr hlavní komory plus je tam ještě látka a klasické stahování a přes to potom víko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » úte led 30, 2018 19:10

Ne, myslis spojku mezi popruhy na zadech nahore. Mela ji myslim jen 40 litrova verze. Citil jsem ji za krkem, a tak jsem batoh nevzal. Nova verze ji uz nema, bohuzel ji vylepsili k nepouzitelnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Michal82 » stř led 31, 2018 9:00

Aha tak to tam nic takového nemám ale 40 sem viděl jen tu novější verzi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod PetrN179 » stř bře 7, 2018 20:39

nemá někdo zkušesnot s Deuter Giga?

řeším to do města plus třeba někdy na víkend..

ted akorát laboruju jakou verzi
giga
giga bike
giga - EL - pro dlouhý
giga bike - EL - pro dlouhý..

kolo občas taky, ale spíš jen po městě.....
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » sob bře 10, 2018 10:41

co chceš na tom řešit, kdyby sis to tady pročetl, tak by si zjistil že je Deuter osvědčená a kvalitní značka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » sob bře 10, 2018 17:08

PetrN179 píše:nemá někdo zkušesnot s Deuter Giga?

Zkus ještě Trans Alpine. Je víc univerzálnější, městu líp přizpůsobený a líp použitelnější na kolo nebo i jednodenky atd.

fps: pokud tu bude číst něco o kvalitě Deutera, tak je to skoro deset let staré týkající se "starých dobrých" držáků což se o těch nových, inovacema zprzněných zatím říct moc nedá :twisted:
Naposledy upravil mike dne ned bře 11, 2018 0:21, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » ned bře 11, 2018 0:22

Neco konkretniho? Taky mam zkusenosti jen s tema staryma drzakama.

Technicka: zkracuj prosim citace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » ned bře 11, 2018 13:10

Mike: Ok. polepším se.
Jinač starej Trans Alpine - materiál Ballistic, životnost limitovaná výdrží zipů, dal se použít na cokoliv, snesl i hrubší zacházení. Aktuální verze - materiál Ripstop, celkově "light", přezky také jaksi "light", když ho budu využívat jako ten starý tak mu dávám pět let, maximálně šest. Celkem se drží Aircontact, Quide, ACT Trail - ten zprzní příští rok. Hledal jsem občas alternativy k Deuteru ale kvůli detailům a nedůvěře v kvalitu jsem zůstával u Deutra. Myslím si že u zcela nové kolekce bude trvat prokázat kvalitu tak 7 - 8 let. Celkově mě to připadá jako na pár víkendovek v roce a nějáké intenzívnější používání moc ne.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » ned bře 11, 2018 20:43

Zdani nekdy klame. Mam Ferrino batoh, co jsem dostal jako vymenou za reklamovany jiny. Zadnou extra zivotnost jsem od nej necekal a daval jsem mu tri roky. No a ted koukam, ze uz ho mam 8 let, pouzivam ho furt a vubec ho nesetrim. Na odpis je uz davno, ale zatim jsem nesehnal nahradu a jsem liny ji shanet nejak vic, kdyz je porad jeste pouzitelny.

Vypada hrozne. Obe kovove vyztuhy zad vylezly spodem, takze jsem to tam prelepil naplasti. Urvalo se jedno ocko na cepin. Popruh bederaku se urval na obou stranach, uplne nesmyslna konstrukce, obe jsem je nechal opravit. Prezky jsem menil myslim dve. Spodek je napul prodreny, opraveno naplasti, orvane a prodrene jsou i dalsi casti atd. Ale furt se jeste da pouzivat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 16, 2018 19:42

Mám dotaz na záda Osprey Talon...

Jak je to s těma zádama? Vzhledem k tomu, že sou lehce profilovaný, je to v létě když z člověka leje lepší, že nemá propocený záda na batohu a nedává durch mokrej hadr po pauze zpět na záda? Nebo to v podstatě ani moc neodvětrává líp, než normální plný záda?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mitau » pon dub 16, 2018 20:40

Mam zkusenost s Talon 44 (nove Talony AG maji ten panel malinko jiny) a jsem s nim nadmiru spokojen. Podle me je to idealni pomer mezi odvetravanim zad a vzdalenosti batohu od teziste. Ty mas Kestrel, tam jsou zada podobne, nebo ne?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 4:56

Ja si nejsu uplne jista, je tam takova "harmonika" ale dle to nema skoro vliv, neni to vrstva "molitanu" jak na.stolety krosne sice, ale ten material stejne pot nacucne a pokazde, kdyz batoh sundam tak vracim na zada mokrej a studenej hadr... Zada v podstate pekne kopiruji moje zada pokud se "neprohnu" sami od sebe vpodstate skulinu netvori...

Ale ten muj kestrel je cca 2011, ted sou ty zada trochu jinaci, ale asi ne vyrazne...

Hodne zvazuju nad talonem 33, dneska se na nej jedu podivat s capture pro drzakem a bezzrcatkem, prijde mi to docela zajimavy prave ty zada, ale mam strach z tech pruznejch popruhu... S kestrelama su obecne spokojena ale ty zada v lete to me fakt pije krev.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 8:12

u kestrela 28 (verze s/m tzn jeste o kapku mensi) mi chybi ty 2litry, takze hodne premyslim, jak ty 2 litry spolehlive nahnata teda talon 33 mi prijde jako dobra varianta.

(driv sem vozila kompakt v kapse bederaku, ted vozim bezzrcatko vevnitr batohu, hlavne na transport v buse, vlaku atd mi tam ten prostor chybi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 8:12

Hm msm talon 33, potim se pid tím jako prase jako pod každým baglem ale jestli myslíš záda batohu tak ty pot nenacucavaji. S lehce elastickými popruhy nemám problém. Je to můj oblíbený batoh. Ale mám starší model, kdo ví zda to platí pro aktuální.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 9:01

scinkk
dik - jestli to neni mokrej nacucanej hadr tak to zni dobre. exos nechcu krz sitku a prohlej vnitrek, tohle vypada jako zajimava volba.

No onrknu a uvidim. Priije mi ze u osprey dou inovacem do zahuby, fps myslim psal nejaky postrehy, proste kdyz neco funguje potreba to zkazit :D

su zvedava zda popruhy udrzej fotak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 15:24

tak sem ten talon 33 byla zkusit... s/m kratkej bederak, m/l na hrane... po zkusenostech se spatne koupenym ML kestrelem ale mam pocit, ze ML talon sedi v pohode a ty popruhy rozhodne nejsou nejak vyrazne dlouhy.

Drzak na fotak se mi zdalo, ze OK.

Takze vlastne jedina vada toho batohu asi je, ze nema plastenku + ten bederak mi prijde, ze nepocita s prdelatyma majitelkama co maj v miste bederaku metr...

Libil by se mi s robustnejsim bederakem a by byl dokonalej.... takhle 100% mevim ale ty prodysnejsi zada me lakaj a 2-3litry navic potrebuju...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:40

No ale u M/L asi pocitali s prdelatyma chlapama, bederak mi vyhovuje jak konstrukci, robustnosti.

Zada asi nejsou prdysnejsi, pouze nenasakave, proste to ma (pokud to nezmenili) plastogumovou sitku an plastovogumevem zebrovani, me ty zada hodne vyhovuji, nikdy jsem nemel potrebu nejakych anatomicky tvarovanych zad s pevnym ramem apod.
Co naopak trochu nasakava je lemovani popruhu, coz znamena, ze po par akcich musi jit do pracky, pac ty popruhy zacnou zavanet :)
Premyslim, zda bych vyzvedl nejaky zapor a nejak me nic nenapada :) Kdyz nepocitam u meho spodek ze svetle latky :) mozna tech ruznych blandajich popruhu je tam tak nejak vic.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 19:49

no objednala se ho a uvidim. Ten bederak mi dost nevyhovuje, lovit kapsy nekde na zadech :D

mas pravdu, nenasakavejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:51

scinkk píše:Zada asi nejsou prdysnejsi, pouze nenasakave, proste to ma (pokud to nezmenili) plastogumovou sitku

Jak se to chova z hlediska poceni? Koukam na Mutanta 28, ten tam mam taky neco takoveho. Jsem si rikal, ze by diky te sitce nemusela byt zada az tak mokra...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 20:18

Jo ten mutant ma neco podbneho. Podle me to ma na poceni zcela zanedbatelny vliv, mysleno, ze se pod tim budes potit stejne jako pod jakymkoliv jiny baglem. Ostatne si to same vicemene myslim i u te konstrukce, kdy je sitka a zada jsou pruhnuta (mam taky takovy, ac posledni roky ho pouzivam jako zimni). Stejnak je to o tom, ze ti ten bagl priplacne tricko na zada, ty se prehrivaji, pot zacne nacucvat tricko, tim se hlavni bariera stane z tricka.
Vyhoda je, ze se ten pot se aspon nekumuluje na baglu, i kdyz uz se ta sitka trochu namoci od tricka, tak je to samozrejme za chvilku suche, treba pokud menis tricko. Mala vyhoda taky je, ze ty zada staci doma vzit teplou vodou ve sprse, za chvilku je to suchy a zas trochu mensi biologicke ohrozeni, coz taky delam, ale jak pisu, pozdeji stejnak jde ten bagl do pracky cely, pac nasakavaji z podpazi ty popruhy.
Mozna je taky vyhoda, ze ta sitka celem dobre klouze po obleceni, takze se bagl dobre schazuje a nahazuje, urovnava.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 20:46

Mne jde o ta odrena zada, jinak mi pot nevadi. Vypada to, ze i mala zmena v mnozstvi potu hraje roli. Proste jak to presahne nejakou hranici, tak je problem. Klouzani by asi pomohlo taky, treni je dalsi vec, ktera to zpusobuje. Asi se na nej zajdu kouknout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 20:53

Hm nedokazu posoudit, me zadny batoh odreniny nedela, ale tyhle batohy po obleceni dobre klouzou, ta sitka dost zmirnuje treni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 20:56

Bud rad, ale mozna to jeste prijde ;-) Mne to zacalo delat az nekdy po 40, mozna je kuze s vekem nachylnejsi, mozna to souvisi s (rostouci) vahou. Pres zimu jsem zase trochu pribral, sneznice vaze paradoxne neprospivaji. Moc vysoka tepovka... doufam, ze to ted zas pujde dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mitau » úte dub 17, 2018 21:46

scinkk píše:Premyslim, zda bych vyzvedl nejaky zapor a nejak me nic nenapada :) Kdyz nepocitam u meho spodek ze svetle latky :) mozna tech ruznych blandajich popruhu je tam tak nejak vic.

Me akorat vadi kapsa na hydrovak - nepouzivam ji, zbytecne pridava vahu a navic i kdyz neni batoh nepromokavy, tak mam pocit, ze mit takovou otevrenou kapsu podel celych zad zrovna na vodeodolnosti neprida. Ale mozna to vodeodolnosti nevadi, nevim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2018 0:11

Kdyz uz jsme u toho, mate nekdo zkusenosti s Mutantem 28? Uplne se mi nelibi to horni zapinani na zip, ale jinak aspon pres web vypada rozumne. Podstatne lip, nez nejaka starsi verze Mutanta, na kterou jsem koukal kdysi v obchode a ktera byla silene preplacana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod remy77 » stř dub 18, 2018 5:44

Mawenzi píše:no objednala se ho a uvidim. Ten bederak mi dost nevyhovuje, lovit kapsy nekde na zadech :D

mas pravdu, nenasakavejsi.


Na Gregory Maven si pozerala? Ten ma kapsy na bedraku posuvne. http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... aven-35-ld
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 18, 2018 6:07

vypada dobre, mozna na nej jeste zajdu mrknout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod scinkk » stř dub 18, 2018 9:57

ok u talonu asi jediny zapor je ta promokavost, respektive bych nespolehal na nejkou zasadnejsi odolnost v desti, ja si uplne nevybauji, ze bych s timto batohem nejak vyrazneji zmokl, i tak jsem si na delsi akce do Alp bral plastenku (z jineho baglu).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 18, 2018 10:25

ono jak to ma uchyt na blikacku tam pujde dobre priddelat plastenka z jinyho baglu a s tim problem nemam ji mit hozenou bokem a ne ve vyhrazene kapse.

mitau
nekde sem cetla na webu ze borcovi vytek vak a veci na zadech v baglu mokry nemel ze to proteklo spodem...

Nejvic me stve bederak, na nalehko pisou ze pro lidi co maj 100cm na bederak ze SM at zapomenou (i ja musela zapomenout) a ML neni o moc lepsi (pro me bederak na hrane). Takze za me - pokud me.nebude srat bederak, vypada to jako super batoh, mozna bych nekdy mohla ozelet karimatku a vzit jen alu a vzit ho na vikend nebo zlite pridelat zvenku. Ale ten bederak me v obchode nepresvedcil, ze to pujde na pohodu.

Pokud prijde do vikendu tak ho vemu v sobotu na vylet. priorita je pro me aby to bylo v poho s fotakem na drzaku. ten popruh je tenkej ale drzak v obchode pasoval dobre
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy