Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » pát lis 4, 2016 20:08

Rad bych se zeptal na nejake pekne tj prakticke pouzdro na cestovni lekarnicku. Bohuzel vetsina tech, co jsem videl, jsou dost desna co se tyce vnitrniho usporadani... (Deuter des, Singac jeste vetsi - maj tam logo CHS ale zrejme nikdo z designeru prvni pomoc ani neumi - Tatonka). Vsechny dost neprakticke na prvni pomoc v polnich podminkach.

Vsude same plastive prihradky, misto pruznych pasku, jedina a prilis velka kapsa na zip, vetsi tlakovy obvaz a skrtidlo tam nedate, velke nuzky uz vubec. Dalsi nouzovky jakbysmet. Nejaka vnejsi kapsa na rukavice? Taky ne.

Proto by mne zajimalo, jestli neznate nejakou kvalitne vymyslenou opravdu paramediky, kde se mi pri rychlem otevreni nerozleti vsechny obvazy z plastovych kapsicek po okoli (pokud se tam vubec vejdou coz napriklad do vetsiny tech kapsicek se kvalitni tlakovy obvaz vubec nevejde, a uz vubec Epi-pen a podobne).

Proste idealne pouzdro se zipem, nepotrebuji milstyle odtrhovaci, nejlepe vodeodolnym zipem, uvnitr pruzne pasky na prichyceni vetsich obvazu a nuzek a delsich veci jako epipenu ci dekompresni jehly, zvrchu kapsa na rukavice, vevnitr kapsa na ploche veci jako termofolie a ploche popaleninove kryti, prihradka se zipem na male veci atd.

Samozrejme nic taktickeho. Tam je vyber veliky, ale maskace na lekarne nechci (a mam nekolik, takze vim jak vypada kvalitni lekarnicka).

Proste civilni lekarnicka, se kterou se nebojite nacpat vsim potrebnym na poskytnuti kvalifikovane prvni pomoci ve vetsine primo zivot ohrozujicich stavu (kanylu a infuzi nevozim...) Neco jako Pieps, ale lepsi
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2017 22:22

Nosite v lekarnicce nejake kapky do oci? Ja ne, ale asi zacnu. Dneska mi vletel do oka broucek a venku jsem ho z nej nedostal. Mel jsem ho tam asi hodinu a nebylo to uplne prijemne. Doma jsem oko vyplachoval nekolik minut borovou vodou, nez se mi ho podarilo dostat ven. Byla to asi 2 mm velka tvrda kulicka, ktera by se protiranim oka nerozmazla. Stat se to nekde v horach, tak by to bylo dost neprijemne. Sice tam moc hmyzu nebyva, ale nahoda je blbec...

Pred par lety se mi stalo neco podobneho, hmyzaka jsem dostal ven, ale neco tam po nem zustalo. Asi po trech dnech jsem sel na ocni, protoze oko porad palilo a doktorka z nej po delsim usili nejake zbytky (nozicku?) vytahla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 10:24

Ja lekarnicku prakticky nenosim (na jednodenni vylety), zato si nosim dvoje ocnich kapek - jedny na jednoduche podrazdeni (se svetlikem lekarskym), napr. sluncem nebo prave hmyzem, druhe (Opthalmo-Septonex - ja vim, uz se nevyrabi, ale nektere lekarny si je nechavaji michat pro sebe pod jinym nazvem :-.. ) na silnejsi zapaly, kdyz prvni nepomaha nebo na zacinajici zanet. A je to opravdu hodne pouzivany prvek vybaveni :-).
mike píše:Byla to asi 2 mm velka tvrda kulicka, ktera by se protiranim oka nerozmazla. Stat se to nekde v horach, tak by to bylo dost neprijemne. Sice tam moc hmyzu nebyva
:shock: Rozetirat hmyz v oku by me v zivote nenapadlo, ja jej radeji vyberu :-). A nevim, kam Ti chodis, ze tam hmyz nebyva? Ja obycejne nejvice hmyze stretnu prave na horach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv črc 20, 2017 19:00

apuka píše:Rozetirat hmyz v oku by me v zivote nenapadlo, ja jej radeji vyberu

Myslel jsem to tak, ze kdyz mi neco vleti do oka, tak to normalne dostanu celkem rychle ven protiranim. Pri tom se bezna muska rozplacne a mozna i rozpadne, ale z oka se dostane a za chvili o tom nevim. Tohle byla mala tvrda kulicka, kterou jsem takhle ven nedostal a vedel o ni celou dobu (skoncila pod dolnim vickem).

apuka píše:A nevim, kam Ti chodis, ze tam hmyz nebyva? Ja obycejne nejvice hmyze stretnu prave na horach.

Vysoke Taury, Karnske Alpy, Dolomity, Grand Paradiso... ;-) Nepsal jsem, ze tam hmyz nebyva vubec, ale ze ho tam nebyva tak moc (jako u nas v nizine). Taky zalezi na rocni dobe, do nizsich Alp jezdim na podzim a to uz nebyva skoro zadny, akorat mne pred par lety nastvalo par polochciplych klosu v listopadu v 1900 m #-o V lete je obcas k videni nejaky hmyzak i na ledovci, obvykle lezi polochciply na snehu. Ale je jich tak malo, ze mi nevadi. Jestli s nima mas problemy i v takovych vyskach, tak by ses mel zamyslet, hmyz jde po mrtvolach :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pát črc 21, 2017 6:58

Jenze v lete je v Alpach hmyz vsude, kam se dostanou ovce, kozy (vcetne horokoz) a kravy - a ty se krome ledovcu a lezeni dostanou skoro vsude, resp. horokozy i tam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 21, 2017 7:32

apuka ten oftalmoseptonex mi v ty lekarne reknou zda maj neco svyho nebo mysim znat konkretni nazev? pac jednou za cas to kupuju kdyz me rezou oci a kapky normos nepomahaj
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » pát črc 21, 2017 9:55

Ano nosim Visine
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod zonn » pát črc 21, 2017 11:00

@Mike: kup si Ophtal, baleni malych plastovych lahvicek s miskou na vyplachy ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pát črc 21, 2017 12:35

Mawenzi píše:apuka ten oftalmoseptonex mi v ty lekarne reknou zda maj neco svyho nebo mysim znat konkretni nazev?
Zajdi do lekarny - doporucuji nejakou "nemocnicnich"pri vetsich nemocnicich - a zeptej se je, jestli nemaji nejakou nahradu. Bud budou mit nebo ne. Mne to rikali a ukazovali v OV u mestske nemocnice. Jmenovalo se to jinak (bo prava), mirne zmeneny obsah, aby to melo trochu delsi vydrz otevrene ale ten nazev je jenom pro ne, dela jim to nejaka farmacueticka firma. Predpokladam, ze jinde, kde budou mit vetsi ocni kliniku nebo oddeleni si to budou delat taky. Za to totiz neni zadna nahrada, nikdo jiny noc podobne ucinneho (a bez predpisu pouzitelneho) nevyrabi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » pát črc 21, 2017 14:13

Mawenzi píše:apuka ten oftalmoseptonex mi v ty lekarne reknou zda maj neco svyho nebo mysim znat konkretni nazev? pac jednou za cas to kupuju kdyz me rezou oci a kapky normos nepomahaj

Ted se tomu rika ocni kapky se septonexem bezne k dostani v kazde lekarne za +-60Kc. :roll: Zkousela si cervene Visinky?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 3:27

@apuka: OK, presvedcils mne, menim formulaci: mel by ses zamyslet, hmyz jde po dobytku a po mrtvolach :twisted:

@all: doma normalne pouzivam borovou vodu, ale kdyz jsem mel pred par lety zanet spojivek z prazskeho Dzbanu (podle hygienika cista voda...), tak mi v lekarne doporucila tohle a celkem to pomohlo. Je to v 10 ml lahvickach, a tak holt jednu do lekarnicky prihodim.

Opthalmo Septonex jsem zkousel pred mnoha lety taky na zanet spojivek a nadelal vic skody, nez uzitku. Zanet nakonec vylecila morska voda pri koupani, ale zpocatku to bylo peklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 22, 2017 18:13

booze dik. jinak cervenej visine neznam, zkusim se na to pripadne zeptat. vetsinou mi staci obyc kapky, ale nwkdy voko reze moc
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » pon črc 24, 2017 20:44

mike píše:Nosite v lekarnicce nejake kapky do oci? Ja ne, ale asi zacnu.


Nutnost (jak jsi sam poznal :( ). Ale moje lekarnicka je vetsinou docela overkill, vozim napr. dva turnikety :D

1) Borovou vodu na vyplachovani mechanickych necistot, jen bych ji prelil do nejake lepsi a mensi sterilni lekovky s kapatkem (to baleni z lekarny je klasicka velka plastova kulata nadobka s kapacim sroubovacim uzaverem, coz se blbe cpe do plne lekarny)

2) ATB kapky proti zanetum. Slepy na horach zpatky dolu nesejdes a ocni zanet nekde vysoko je svina...Ophtalmo Septonex nemam, ted vozim Tobrex (je to ATB, tedy myslim jen na predpis).

K predesle odpovedi - svetlik lekarsky je skvely, a na spouste hor i roste :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pon črc 24, 2017 22:19

FrantaKrajta píše:... vozim napr. dva turnikety

Co prosim? :shock:

FrantaKrajta píše:Borovou vodu na vyplachovani mechanickych necistot, jen bych ji prelil do nejake lepsi a mensi sterilni lekovky s kapatkem (to baleni z lekarny je klasicka velka plastova kulata nadobka s kapacim sroubovacim uzaverem, coz se blbe cpe do plne lekarny)

To je pravda, ale nekde mivaji i mensi lahvicky a na tyhle veci mam stejne ziploc mimo lekarnicku (propolis nosim v lahvicce prave od borove vody, ze vseho jineho vytece).

FrantaKrajta píše:ATB kapky proti zanetum. Slepy na horach zpatky dolu nesejdes a ocni zanet nekde vysoko je svina...Ophtalmo Septonex nemam, ted vozim Tobrex (je to ATB, tedy myslim jen na predpis).

:shock: to jsem nikdy nepotreboval ani mimo hory. Zanet spojivek se mi kdysi ocni pokousela lecit kortikoidama a vedlejsi efekty byly podstatne horsi, nez puvodni problem, takze se snazim pouzivat co nejmensi kalibr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » úte črc 25, 2017 12:36

@frantakrajta ty turnikety si uz nekdy pouzil? Tobrex nema rad horko a v lete muze byt klidne i 40º v batohu. Navic pokud nacnu ATB kapky, tak nevydrzi dlouho, nebo ano?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » stř črc 26, 2017 17:02

booze píše:@frantakrajta ty turnikety si uz nekdy pouzil? Tobrex nema rad horko a v lete muze byt klidne i 40º v batohu. Navic pokud nacnu ATB kapky, tak nevydrzi dlouho, nebo ano?


Samozrejme. Jako vetsina leku "uchovavat do 25C". Kdyz je nacnes, tak je pak vyhodis. Ale to u cehokoliv podobneho. To bys nemohl vozit v lekarnicce skoro zadne leky. Stabilita ATB se urcite snizuje s rostouci teplotou, ale existujici studie udavaji porad dobry shelf-life (v radu mesicu, nektere az 17 mesicu) pri 40C dokonce primo pro Tobramycin (zalezi na pH, takze na formulaci jednotlivych kapek). Jina ATB jsou na tom ruzne, ale rok by vetsina prezit mela. A nezapomen, ze ATB ocni kapky vozis spis na vysokohorske tury, nemas je cely rok v lekarnicce ve vedrech v aute. Takze toho bych se nebal, pokud je nebudes nosit v kapesni lekarne pri vandrovani po Sumave cele leto a pak ty same vytahnes po roce nekde v Nepalu. Proto je idealni specificke leky, ktere vozis jen nekam mimo rychlou dosazitelnost zdravotni pece, uchovavat v lednici ci v chladu (chranene pred vlhkosti a pokud to vyslovne nezakazuji, treba prave ruzne vodickam a mastem by to asi nedelalo dobre). To jsem tam asi mel doplnit.

K turniketum - naostro? Ne, a jsem za to rad. I kdyz parkrat k tomu az tolik nechybelo. Cvicne? Ano, hodnekrat. Stejne jako tlakove obvazy. Bez navyku prvni pomoci pod stresem je ti jakakoliv lekarnicka ci teoreticke informace k nicemu. A masivni krvaceni je svina, tam ti nejake cekani na rychlou nepomuze. Od blbe bouracky, rezani dreva motorovkou na chate, pres magora s nozem v metru, zde tolik oblibene myslivce :D, az po spadnuti na cepin nebo macky.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2017 7:57

mike píše:Opthalmo Septonex jsem zkousel pred mnoha lety taky na zanet spojivek a nadelal vic skody, nez uzitku. Zanet nakonec vylecila morska voda pri koupani, ale zpocatku to bylo peklo.
Ty svetlikove kapky, cos linkoval, nejsou spatne, ale problem nastane, kdyz dostanes do oka opravdovy zanet, nejenom podrazdeni. Tj. bakterialni nebo virovy. Tam Ti svetlik ani Visine nepomuze. Opthalmo Septonex je antisepticky a kdyz podchytis takovy zanet na zacatku, resp. kdyz neni hodne agresivni, mas dobrou sanci jej zvladnout. Svetlikem ani nahodou.
Ja proto nosim obe kapky, kdyz zacnou oci palit nebo jsou unavene, pouziju svetlikove, ale kdyz nepomahaji nebo je paleni bolestive, hned pouziju OS. Ale ten radeji pouzivam mne "jednorazove" ale nekolik dnu, i kdyz priznaky uz odezni.
Bohuzel, nekdy nepomaha ani OS, to uz potom potrebujes ATB nebo protivirove kapky, podle zanetu - jaky zanet mas ale tezko sam rozlisis.

Jinak mam dojem, ze OS Ti asi "vice skody nez uzitku" nenadelal. Nepomuze kdybys jej pouzival v pripade uvedenem vyse - silnem bakterialnim nebo virovem zanetu, ale prave ze skodit by nemel, jsou to - z hlediska moznych vedlejsich ucinku - docela "neskodne" kapky, teda pokud nemas alergii na nejakou soucast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2017 20:43

apuka píše:jaky zanet mas ale tezko sam rozlisis.

No prave. Takze nemam tuseni, jestli jsem vubec nekdy bakterialni zanet mel. Za zanet spojivek z vody, jak jsem psal, mohly sinice nebo rasy. Na to ty kapky pomohly docela rychle, ale zas nevim, jak by to bylo bez nich :)

apuka píše:Jinak mam dojem, ze OS Ti asi "vice skody nez uzitku" nenadelal.

Sice o tom nic nevis, ale zato vis lip, nez ja, jak to bylo :D Prudke zhorseni priznaku, takze trvam na tom, ze nadelal vic skody, nez uzitku. Zas to ale nic nebylo proti kortikoidum, co na mne zkousela ocni. To byl takovy pruser, ze od te doby se podobnym vecem vyhybam a kdyz mam neco s ocima, resim to kombinaci akupresury a borove vody, pripadne tema kapkama se svetlikem
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » sob črc 29, 2017 15:21

mike píše:Prudke zhorseni priznaku
Jo, muze docasne na kratkou dobu (minuty, max. desitky minut) zesilnit paleni v ocich, ale to je vice-mene soucast lecby a muze se Ti to stat i u tech svetlikovych kapek. Pokud Ti zhorsilo priznaky delsi dobu, tipnul bych alergii na neco v tech kapkach. V tom pripade bys je urcite uzivat nemel.

Edit: prave ted pouzivam ty svetlikove kapky, ale kazdy den citim, ze nejsou ty prave orechove. Musim si je kapkat nekolikrat denne, jinak mi oci neslouzi, jak by mely. Na druhe strane na ty druhe to jeste neni, protoze neni tam zadny viditelny zanet. Proste typicka zapeklita situace, kdy neni idealni ani jedno reseni a neznam zadny "zlaty stred", co delat :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » sob črc 29, 2017 23:24

Detaily si uz nepamatuju, je to tak 20 let nebo vic. Proste jsem po par pokusech usoudil, ze je to k nicemu a ze nadela vic skody, nez uzitku.

Mam pocit, ze jsem ti kdysi posilal popis akupresury a masaze oci. Zkousel jsi to? Na mne to funguje skvele, kdyz tam neni nejaky vnejsi problem (tj. zbytky hmyzaka). Zvlast v takovych nespecifickych pripadech, jak pises. Ucelem je zlepseni prokrveni a nastartovani samoleciciho procesu. Funguje to tim lip, cim casteji to pouzivas, takze zpocatku muze trvat treba tyden, nez se to opravdu projevi, pozdeji vyrazne pomuze uz prvni pokus. Kazdopadne tim nic nezkazis, coz je proti nekterym ocnim kapkam zasadni plus :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2017 10:21

Jo posilals. Bohuzel to ted nefunguje. Jsem psal, ze u mne je to slozitejsi, kdyz se objevi problem nekde a oslabi organizmus, hned se snazi vsechny "spici" jine problemy projevit taky. Proto musim drzet na uzde oci - ty mam navic uz poskozene "permanentnim" zanetem spojivek snad od 10-ti let.
Jsem si na toto spomenul, jak mawe psala o zmrzlych rukou, ze lekar a matka MUDr. to brali, ze to "je OK". Mne se taky jako prvni zeptala na zdaleka viditelny vetsi krvavy flek v oku az prakticka lekarka v mych 35-ti letech. A kdyz se dozvedela, ze to mam uz alespon 25 let, tak se zhrozila "To vas jeste nikdo neposlal na ocni na vysetreni?". Ne, zadny z nekolika doktoru, i kdyz jsem u nich byval hostem casto. A na ocnim to resili klasicky - bez vysetreni, tady mate kapky, zkuste. Po tydnu: "Pali Vas to jeste? Ne. Tak je to OK. " a pripominku, ze me to nepalilo ani pred kapkama uz neslyseli ](*,). Proste jsou veci, ktere se daji tezko presne diagnostikovat, zato je velka pravdepodobnost chybne diagnozy, tak kdyz pacient nema zavazne problemy, tak je lepsi do toho nesahat a doufat, ze umre drive nez problemy zacnou byt opravdu zavazne :twisted: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 15, 2018 10:12

Doporučení lékařské komise UIAA k horské medicíně. Je tam dost zajímavého studijního materiálu k lékům, nemocem a všemu ostatnímu. Zkušení asi znají, ostatním to třeba pomůže. Dostupné i v Češtině. Odkládám zde zájemcům k samostudiu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv úno 15, 2018 12:26

Diky, FrantoKrajta. Ja jsem to uz nekdy nasel - a uz davno link zapomel/ztratil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » ned dub 15, 2018 15:50

Abych to tu trochu ozivil, vozite nekdo (treba na delsi horske prechody) Sam Splint (nebo jejich kopie)? Flexibilni dlaha, lepsi jak urizla karimatka. Vytvaruje se presne podle polohy koncetiny a v te poloze drzi (je to vlastne tvrdsi karimatka vyztuzena hlinikovou folii, kterou ohnete a drzi tvar).

Trojcipe satky jsou na zlomeniny davno out... ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Lékárnička

Příspěvekod zonn » ned dub 15, 2018 20:49

No, s tim tvarovanim dlah Sam Split to v praxi neni tak idealni. Pouzitelna možná na zlomene zapesti, na pazi a nohu zcela nepouzitelna a nedostatecna. Pocitej s tim, ze to tvarovani presne na ruku neni uplne jednoduche a pacient bude dost kricet.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » ned dub 15, 2018 21:20

Tak tvarujes ne na pacientovi, ale na nekom druhem, ne? Ale samozrejme rad si prectu realne zkusenosti...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lékárnička

Příspěvekod FrantaKrajta » ned dub 15, 2018 21:24

A je neco lepsiho nez proste polohovani v posici nejmensi bolesti? Realne pouziti samsplintu jako impro dlahy kde nedoleti rychla...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Lékárnička

Příspěvekod zonn » pon dub 16, 2018 11:21

Jo samozrejme ji muzes natvarovat na nekom jinem, kdyz bude na kom :-) Jak jsem psal, realne vyuzitelna je tak na zapesti. Ale asi lepsi tohle nez nic.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pon dub 16, 2018 17:34

Nosim v lekarnicce uz leta Jodisol ve spreji, bez problemu, obcas ho pouziju. Pred necelym pul rokem jsem si vsiml, ze dochazi, a tak jsem koupil novy. Vcera jsem ho chtel asi poprve pouzit a kdyz jsem ho vytahl, zjistil jsem, ze je prazdny a lekarnicka je vevnitr zapatlana od jodu ](*,)

Co pouzivate za desinfekci vy? Nejaky tip na neco stejne ucinneho, co nevytece? Idealne ve spreji, ten se na odreniny (nejcastejsi pouziti) celkem hodi. Nebo to mam brat tak, ze jsem mel smulu na vadny kus a proste koupit dalsi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

lékárnička

Příspěvekod jfv » ned srp 19, 2018 18:03

Ahoj, chystám se v říjnu do Nepálu, procházím co s sebou a narazil jsem na doporučené léky: antibiotika, ideálně širokospektrá/silná/třídenní, stejně tak silnější analgetika pro nouzi nejvyšší (zuby) mi obvoďák bez zjevného důvodu nepředepíše - prosím, lze se s něčím podobným obrátit na nějaké specialisty - očkovací centra, cetrum cestovní medicíny? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky moc.

J.
Naposledy upravil sobb dne ned srp 19, 2018 21:40, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do odpovídajícího tématu
jfv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 19, 2018 17:51

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví