Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » úte říj 11, 2016 12:56

Ahoj lidi.
Uvažuji o nějakém stanu na pěší túry po horách, v podstatě výhradně v Česku, možná na Slovensku, někdy sem tam i ve sněhu. Frekvence párkrát za rok. Momentálně spím pod tarpem DD Hammocks 3x3 m, ale teď jsem byl třeba na Smrku (cca 1200 m n.m.) ve sněhu a hnusném počasí a stan by se hodil. Peněz není až tak nazbyt (holt důchodce) a tak se poohlížím po něčem levnějším. Narazil jsem na netu na Čínské stany Naturehike https://www.aliexpress.com/item/Natureh ... 8.4.CBOfkq. Nevypadají špatně. Z Číny nakupuji kde co a musím říci, že kvalita se furt lepší.
Máte někdo zkušenosti konkrétně s tímto stanem nebo podobným od firmy Naturehike?
Dík za postřehy.
Jirka.
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Hafi » úte říj 11, 2016 16:39

Mám ten trojmístný, ale jinak dost podobný.
Vyzkoušen párkrát, nějak v poslední době není příležitost nebo berem jiný.
1) uváděná váha sedí
2) materiály od oka působí hodně levně (ve srovnání třeba s MSR, kterýmu je to jinak od oka podobný)
3) ve větru zatím nebyl
4) větrá bídně (bo nemá stropní), ale ve třech se zafuní každý stan
5) kolíky se ohnou hned
6) je tam hodně levných/lehkých řešení, který jsou hloupý - typicky jen jeden jezdec zipu na vstupu
7) v dešti byl krátce, ale intenzivním a v pohodě
8) v zimě na sněhu taky nevyzkoušen - byl trochu strach, že to nepřežije.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod PaKo » stř říj 12, 2016 6:13

jihra píše:Ahoj lidi.
Uvažuji o nějakém stanu na pěší túry po horách, v podstatě výhradně v Česku, možná na Slovensku, někdy sem tam i ve sněhu. Frekvence párkrát za rok. Momentálně spím pod tarpem DD Hammocks 3x3 m...


Jirko, když už máš ten TARP, co to nakombinovat nějakou hamakou od DD Hammocks? Já tuto kombinací mám a když jdu solo (bez ženy do stanu), tak na to nedám dopustit. V hamace se dá spát celoročně a cena je srovnatelná jako u této číny s tím, že půjde o velmi kvalitní provedení. Pokud chceš stan pro více lidí, pak to asi nebude nejlevnější, ale pokud to řešíš pro sebe, opravdu doporučuji ;)
PaKo
 

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » stř říj 12, 2016 22:02

Ahoj.
Problém je v tom, že ne všude je něco, na co se dá hamaka pověsit. Teď jsme spali třeba tady -
Obrázek
Obrázek
- takže by nebylo na co hamaku zavěsit.
Naposledy upravil mike dne úte bře 21, 2017 15:18, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citacema :-/
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » stř říj 12, 2016 22:13

Hafi píše:Mám ten trojmístný, ale jinak dost podobný.
Vyzkoušen párkrát, nějak v poslední době není příležitost nebo berem jiný.
1) uváděná váha sedí
2) materiály od oka působí hodně levně (ve srovnání třeba s MSR, kterýmu je to jinak od oka podobný)
3) ve větru zatím nebyl
4) větrá bídně (bo nemá stropní), ale ve třech se zafuní každý stan
5) kolíky se ohnou hned
6) je tam hodně levných/lehkých řešení, který jsou hloupý - typicky jen jeden jezdec zipu na vstupu
7) v dešti byl krátce, ale intenzivním a v pohodě
8) v zimě na sněhu taky nevyzkoušen - byl trochu strach, že to nepřežije.


Dík za info.
1/ Potěšitelné, Číňanům jejich údaje občas nesedí.
2/ Na moji frekvenci použití by to snad něco vydrželo.
3/ Konstrukce vypadá celkem větruodolně. Podobné stany s podobnou konstrukci jsem viděl na youtube a ve větru držely.
4/ Já budu chrnět sám ve "dvoumístném" stanu, takže to snad nebude tak kritické. A ten stan, o kterém uvažuji, nahoře větrání má.
5/ Dají se nahradit. Něco mám doma.
6/ No holt se s tím člověk za ty prachy musí smířit. Dá se to přežít.
7/ Potěšující.
8/ V zimě bych měl trochu strach, co udělá materiál těch prutů. Ale Číňani píšou, že pruty jsou z leteckého hliníku 7001.
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod PaKo » čtv říj 13, 2016 6:00

Panejo, to už je na Smrku tolik sněhu? :shock:

Jinak jasné, tohle je jistý druh omezení. S hamakou se nedá počítat se spaním na hřebenech a vrcholech (tedy jak kterých samozřejmě, ale tohle je ukázkový případ, kde ne ;) ).
PaKo
 

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » pát led 6, 2017 11:53

Takže lidičky, stan mám doma.
Koupil jsem tento (bez sněhového límce, aby to aspoň trochu líp větralo) - https://www.aliexpress.com/item/DHL-fre ... 9e93de6a35 Tenhle prodejce - na rozdíl od většiny ostatních - k tomu stanu dodává i tzv. footprint, t.j. další "fólii" pod podlážku stanu. Přece jen ta podlážka stanu je dost tenká. Mám jej doma, ale ještě jsem jej nevyzkoušel v terénu, nějak nebyl čas. Postavil jsem jej zkusmo doma v obýváku, jde to docela rychle a jednoduše. Akorát je škoda, že výrobce nějak (třeba barevně) neoznačil správnou polohu vnějšího a vnitřního stanu na té kostře - kostra má na každém konci trošku jinou konstrukci, takže je třeba stany správně natočit. Ale když si člověk uvědomí, jak by to mělo být, tak to jde. Když máš ten footprint, tak je zde jedna výhoda - a to, že můžeš (třeba za deště) postavit nejprve vnější stan na ten footprint a pak teprve dovnitř (jde to trošku obtížně, ale jde to) pověsíš už v suchu vnitřní stan. Pokud bys neměl ten footprint, tak tohle nejde.
Stan jsem zvážil. Kompletní stan včetně tyček a kolíků, ale bez footprintu váží 1,85 kg, s footprintem pak 2,15 kg. Dva lidi se tam vyspí, ale batohy už tam nedají - stan má ale dvě předsíňky. Já jej budu používat sám, takže já a 80l batoh se tam v pohodě vejdeme. Akorát mám trošku obavu z jedné věci - přijde mi, že podlaha stanu je dost kluzká a že karimatka po tom bude klouzat, takže když stan postavím trošku na svahu, tak asi budu sjíždět dolů. Hodilo by se karimatku nějak "zdrsnit" (pruhy lepidla?). Ještě mne tam napadlo - škoda, že výrobce ke stanu nepřikládá nějakou opravnou sadu na zatření případně promokajících švů anebo když udělám díru do podlahy apod. Ale ta se dá asi sehnat. Je ale otázka, zda si "externí" opravná sada bude rozumět s těmi materiály stanu.
Pokud máte někdo nápad či praktickou zkušenost, jak "zdrsnit" spodní stranu samonafukovací karimatky ThermARest tak, aby neklouzala po podlážce stanu, tak sem s tím. A pokud máte někdo radu ohledně opravné sady na stan, tak také budu rád za radu.
Mějte se.
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod mitau » pát led 6, 2017 15:35

Zdrsnění karimatky pospal na svém blogu deu tu: http://zavistler.blogspot.cz/2012/09/tuning-karimatka.html
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » pát led 6, 2017 16:52

Fajnové, tak nějak jsem to myslel. Seamgrip asi doma mám, takže vyzkouším. Mohlo by to pomoci.
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod AutdorakSamuel » úte bře 21, 2017 11:48

Hafi píše:Mám ten trojmístný, ale jinak dost podobný.
Vyzkoušen párkrát, nějak v poslední době není příležitost nebo berem jiný.
...

Díky za sdílení zkušenností. Právě uvažuju, že bych si koupil ten NatureHike Cloud pro 3 osoby. Měřím 193cm. Myslíš, že je stan dost dlouhý? Z těch čínských stránek není zřejmé, jak měří t délku 215cm. Jinak koupil by sis ho znovu nebo ne? Přeci jen působí jako docela dobrý lowcostový ultralight stan.
Naposledy upravil mike dne úte bře 21, 2017 15:20, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
AutdorakSamuel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 21, 2017 11:42

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod vojcecek » pát kvě 26, 2017 17:25

Ahoj, měl bych zájem o stan naturehike, ale vždy je tropiko vyráběno ve dvou materiálech. Jaký je rozdíl mezi 20D 380T silicone waterproof fabric a 210T fabric . Ví někdo jak jsou na tom stany s voděodolností? Má cenu tyhle stanu vůbec kupovat, nebo je to jen na sezonu a je lepší si připlatit a koupit něco lepšího. Díky za odpovědi
vojcecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 26, 2017 17:11

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Hafi » stř črc 12, 2017 20:56

tak drobný update:
- déšť vydrží i celkem větší bez následků (horem i dolem)
- je patrné, že se zlehka vytrhávají ta kovová očka, kam se píchaj pruty - na to, že jsem ho stavěl tak 10x je to celkem brzo...a až se to vyrve úplně, tak to nebude úplně triviální oprava
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Josepe » úte srp 15, 2017 13:52

Zdar,
na to zdrsnění je taky dobrý tohle:
https://www.stoklasa.cz/abs-gumovy-prot ... ml-x139953
Sám jsem ještě nezkusil, ale kamarádka s tím má dobré zkušenosti. Lepší peníz, větší balení.
Josepe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 23, 2014 17:20

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Hafi » sob dub 14, 2018 11:43

tak další test. Vzal jsem stan do podmínek, do kterých ani náhodou nebyl určen. V rámci třítýdenní cesty do Nepálu byl předpoklad, že tak 4 noci budeme spát ve stanu, jinak v místním ubytování. Problém byl, že šlo očekávat, že ty 4 noci bude ve velehorských podmínkách, tedy na sněhu, možná v drsném počasí. Nicméně tahat těžký stan se nám nechtělo, kupovat jiný vhodný a lehký bylo drahé, tedy jsme vzali Číňana s tím, že to nějak dopadne. Ve třech lidech dvoukilový stan nám přišlo jako ideální poměr, zvláště když stan, který běžně používáme v zimě má asi 4,5 kg...což zásadně nevadí, když to člověk využije, ale nějak se mi ho nechtělo tahat 2 týdny na zádech jen tak...

No a stan nepřekvapil :-) Hned druhou noc, když zapadnul asi 40 cm nového sněhu, tak se někdy před třetí ráno ozvala rána a stan se rázem znatelně zmenšil. Ten páteřní prut se vylomil z té prutové trojspojky v zadní části stanu a propíchnul v daném místě tropiko. Oprava by byla nebyla tak náročná, kdybychom nebyli skoro v 5000, ale nakonec se nám povedlo vytáhnout prut dírou zpět do stanu, narafičit do té prutové spojky a podložit ručníkem, aby se to v případě vylomení opět nedostalo skrz tropiko ven. Takto to do rána vydrželo, další noci jsme to dělali obdobně, navíc jsme tu spojku oblepili stříbrnou páskou. Každopádně do zimních podmínek ten stan nemohu doporučit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » sob dub 14, 2018 12:48

Nemáte někdo zkušenosti s těmito stany?

Mongar 2 (asi kopie Hubba Hubby)
https://www.aliexpress.com/item/Natureh ... autifyAB=0

Cloud Peak 2
https://www.aliexpress.com/item/NatureH ... autifyAB=0
Tohle je exoskelet, takže suchá stavba. Nevypadá to tak zle.

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod jihra » sob dub 14, 2018 13:41

Tak další zkušenosti se stanem Naturehike, který mám - https://www.aliexpress.com/item/DHL-fre ... 9e93de6a35
Mám tu variantu bez sněhového límce. 2x jsem v něm spal v teplotě cca -10 stupňů a bez problémů. Ale bylo celkem bezvětří. Teď před pár dny jsme v něm spal na kopci Vápeč ve strážovských vrších na takovém vystrčeném skalnatém ostrohu. Foukalo tedy pořádně, ráno mi při focení vítr vyvrátil dost bytelný stativ i se zrcadlovkou. Stan se pod nápory větru dost deformoval, ale vše vydrželo. Jediný neduh - ty šponovací pásky pro vypnutí vnějšího stanu se ve větru povolily a pod stan více foukalo. Ale spalo se dobře. Pro jistotu jsem měl jednu šňůru uvázanou na pořádný kus skály, aby mi to stan neodneslo. Nejhorší bylo stan v tom vichru balit, čekal jsem, kdy mi vítr kus stanu vyrve z ruky a odnese do údolí. :-) Ale vše dopadlo dobře. Pro ilustraci přikládám foto, kde je vidět, jak je stan pod náporem větru zdeformovaný.
Obrázek
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Hafi » sob dub 14, 2018 14:14


He, Hilleberg Staika/Allak. Pěkně se "inspirovali".
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » sob dub 14, 2018 16:00

Ano, taky mě to napadlo, ale vzhledem k okolnostem na fóru a chtěje se vyhnout hromovému hněvu Michala, jsem se to neodvážil ani napsat :-)

No zrovna o něm jsem uvažoval, že bych to zkusil. Ale třeba ho už někdo má.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » sob dub 14, 2018 16:31

Kjuba tak když už ste to provalili je to kopie Allaka - tedy poupravená ale to základní křížení prutů a rozvrh stanu je Allak.

Škoda ze to nemá podlahu - 20D je málo, ale když k tomu budeš mít footprint proč ne.

Ho testni by mě to zajímalo nakolik je to zdarilá kopie ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Hafi » sob dub 14, 2018 16:41

dobrý je, že to posílají i z EU, tedy odpadá oser s DPH.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » sob dub 14, 2018 17:24

Jakej průměr prutů to má? A zdá se mi to nebo jsou opravdu zalomený?
Podle mě to bude taková letní varianta Allaka - je to výrazně lehčí nemá to tropiko k zemi, tyče sou jen zaháklé v očku a tropiko je upevněno na tyč jen na pár místech.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » sob dub 14, 2018 19:48

Michal82: Ne nezdá se Ti to. Jsou trochu zalomený. Každý dokonce 2x. No footprint k tomu není, takže jedině nějaký DIY. Třeba z Tyveku?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » sob dub 14, 2018 20:50

Tady to mají s footprintem.

Obrázek

Jinak Allak má vypinací lanko vždy u každé tyče kotvené na dvou místech, tady je to kotveno jen na jednom.

Ale i tak to vypadá zajímavě a pokud to koupíš budu zvedav na recenzi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod mitau » sob dub 14, 2018 21:02

@Hafi: Kdyz jsem delal pruzkum kolem Cloud Upu, tak jsem nasel, ze s vylamovanim tyce ze spojeni tri tyci v jednom miste meli problem a opravili to asi pred dvema lety i u "neupgradovane" verze. Ty mas asi smulu, ze mas starou variantu.
@Kjuba: Stan s vnejsi konstrukci ma i 3F (aliexpres), ve stanech s vnejsi konstrukci se nevyznam, tak nevim, ceho je to kopie.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » ned dub 15, 2018 12:13

Tady mas jeden z nejnovějších testu Allaka

https://m.outdoor-magazin.com/zelte/tes ... lias-allak

Určitě ta kopie nedá to co Allak - jiný materiál, jiné vypínání a td, ale i tak tím ze kopíruje ten základní navrh by to mělo byt ok v normálních podmínkách. Třeba ve větru to dá určitě víc jak Hubba.

A ta cena je tedy lákavá ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » ned dub 15, 2018 12:32

No taky jsem nepochopil, proč čínští soudruzi udělali boční vypínání na tropiko a proč to nekotví na tyče. Nebo alespoň na tropiko a tyč nějak současně. Možná by to zdvojení, co má Allak šlo nějak vymyslet.

Jinak ten Allak je moc pěkný. Je vidět, že to mají vymakaný. Moc se mi líbí to střešní větrání na zip. Otázka, co ten zip. Jak odolné to bude. Ale 3,3kg je na mé použití už prostě moc.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » ned dub 15, 2018 12:57

Kjuba - jestli myslíš to vypínání mezi tyčemi u konce tropika tak to Allak nemá ale má ho Staika takže možná se inspirovali takhle.
Smysl to má jelikož nedochází k takovému průhybu volného tropika, takže to bych naopak považoval za plus, ale to vypínání u tyče jen na jednom bodě je prostě škoda. Třeba by se to nějak dalo, ale obávám se že bys tam musel nechat šít nějaké poutko a zesílení.

Zip - s tím není problém ostatně zipy na vchod dostávají víc zabrat a sou ok.

Mě na Allaku vadí ze ty 9mm pruty sou už prostě na určité situace málo ty 10,25 sou jinde a stan tím získá úplně jinou stabilitu - nejen do extrému ale i pro situaci kdy ti fouká třeba jen kolem 50km/h tak se to proste nehejbe a lip se v tom spí.

Nicméně jak bych ty kopie neměl rad protože obecně nemám rad kopírování tak tohle na tu cenu vypadá slušně.

Jen zkopirovali i nedostatky :D
Jak mas zaple ty 3 zipy vnitřního stanu tak tam zůstává dírka kterou muže něco prolezt. Má tak velikost malíčku - řešit to jinak nejde ta dírka je tam vždy na všech stanech co mají takto 3 zipy k sobě, jen kdybych kopíroval a upravoval což upravovali tak sem bych třeba dal jen dva zipy a bylo by po dirce a ušetřena váha ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » ned dub 15, 2018 13:58

Tady je docela hezky ukázanej.

https://youtu.be/SCWP8HMNxH4

Trochu nad tím přemýšlím, hele ten stan už dle materiálu a provedení není 4 sezonní ale spis letní max 3 lehčí sezóny. Takže ono možná to spodní vypínací lanko u tyčí nemusí zas tolik vadit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Michal82 » ned dub 15, 2018 14:08

A jestli se ti Allak líbí jen se ti zda tezkej (pokud tedy není problém cena) a není problém jednomistnej, tak se koukni na Soulo.
Soulo má 2,4kg komplet - obaly a servisní sada. A je pevnější než Allak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Stan Naturehike z Číny - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » ned dub 15, 2018 18:08

Ne nemyslel jsem to vypínání mezi tyčemi u země, ale boční vypínání do strany. Prostě kotvení do země. Číňan to má chycené za tropiko (alespoň to tak vypadá) a Allak to má chycené k tyči. To mi přijde smysluplnější, protože tropiko je spojené (přicvaknuté) s tyčí v několika místech, takže se při bočním větru rozloží ta síla do větší plochy.

Ano, já to neberu jako 4 sezónní stan, ale max 3 sezónní. V zimě ve stanu prakticky nespím.

Soulo jsem viděl. Je taky pěkné, ale já potřebuju 2P stan.

Cena je sice vysoká, to je pravda, ale pokud někdo chodí do hodně větrného počasí celý, rok, tak proč ne. Pak to asi smysl dává. Pokud se podívám na ceny expedičních stanů třeba od MSR, tak cena se mi nezdá mimo. Ale je fakt, že v reálu jsem je neviděl, takže porovnávám jsem podle fotek.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Další

Zpět na Stany