kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 9, 2018 9:20

navleky mam, musim je kolem 0 a min uz nosit, tak 2-3 roky zpet sem zacal pocitovat obtize v zime na tom spatnym, napred mu vadilo -15, ted yz mu vadi i kolem 0... boli to jak prase, loni to zacalo desne bolet i v noci. Takze navlek mam... Spis jestli prip. neni i jinej napad. Slivovuci neberu, me by litr zabil :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon dub 9, 2018 10:38

Ohrivaci polstarek... Nebo si zkus utrhnout kousek termoizolacni folie a do toho si koleno na noc zabalit (pripadne ten navlek az na to). Ja jsem minule zkousel na rukou (loket a niz), jak zafunguje ta folie a je to neskutecne, ze opravdu za kratkou chvili (ve vterinach) jsem zacal citit skoro az naval tepla pod ni.
Jeste me napadava neco s magnety, ale to jsem sam nikdy nezkousel - navic to vsechno jsou vlastne nejake druhy navleku.

Doufam ale, ze necekas jako radu nejake jine prasky... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 9, 2018 11:25

Ne to necekam, ja spis myslela ala "i v noci ve spacaku mu fakt muze byt zima", pripadne treba ty magnetty nebo tak - proste aby mi celou noc neprojizdela kolenem tupa bolest, rady co zlusit jak to minimalizovat pripadne i jiny nez ten navlek. Ono neni nad osobni zkusenost casto :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon dub 9, 2018 11:58

Tak bys potom mela zkusit ty ohrivaci polstarky. Nejake, co vydrzi hrat 6-8 hodin a dat to do spacaku nekam ke kolenum. Mimochodem, pouzivaji je i zachranari z Horske Sluzby (alespon na Slovensku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon dub 9, 2018 23:23

Mawenzi píše:navleky mam, musim je kolem 0 a min uz nosit, tak 2-3 roky zpet sem zacal pocitovat obtize v zime na tom spatnym, napred mu vadilo -15, ted yz mu vadi i kolem 0...

Kdybys nosila zateplene kalhoty, tak se to mozna nestalo ;-) Je jedno, jestli je 0 nebo -15, furt je ti teplo a kolena netuhnou.

Byt tebou, tak si kolena jednak na noc zateplim a jednak si vezmu ten Aulin. Myslim, ze nadela min skody, nez nevyspani. Driv jsem byl taky proti "zbytecnemu" uzivani prasku, ale ono az tak zbytecne neni. Bolest tohodle typu je lepsi zastavit vcas, nez se rozjede, pak uz to jde hur. Mozna zjistis, ze po par dnech uz Aulin nepotrebujes.

Furt prasky proti bolesti skoro nepouzivam, s vyjimkou urazu, kdy to jinak nejde. Kdyz je to ale jednou za cas potreba, tak to neresim a vezmu si. Treba prvni den v horach mne obcas vecer boli hlava z kombinace vysky a namahy. Tak si holt vezmu 1.5 az 2 paraleny, za pul hodiny jsem v pohode, vyspim se a zbytek akce uz se to nevrati. Kdyz jsem to driv nedelal, tak jsem spal spatne, byl jsem unaveny a obcas se to vratilo.

Nebo jsem si jednou nejak rozhodil zada, bolelo mne to pri lezeni, den ode dne to bylo horsi a nakonec uz jsem se nemohl ani natahnout, bylo to vylozene v kreci. Vzal jsem si Aulin, behem ctvrt hodiny to povolilo, konecne jsem se vyspal a bylo po problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 10, 2018 13:00

NJ pozde bycha honit, v 25 mi to venku v mrazech nevadilo... jak zacalo vadit, koupila sem si kalhoty (nojo zavrhovanej flisovej SS - ale na kalhoty mi ten 20/20 celkem vyhovuje) ale teda v noci me to boli celorocne, to je zas lonska novinka, uz asi starnu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte dub 10, 2018 17:17

Vsichni starneme ;-) Mozna by nebylo od veci zajit k doktorovi a patrat po pricine. Pri svem desivem zpusobu stravovani muzes mit rozhozeny metabolismus a muze ti neco duleziteho chybet a projevovat se takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 11, 2018 6:25

k ortopedovi obcas zajdu a dela to jen to chondropaticky koleno s poskozenou chrupavkou, a ze sem pribrala to asi jenom zhorsuje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » stř dub 11, 2018 9:45

No jo, v nasich pripadech by se rozhodne hodilo resit UL vybaveni vlastniho tela :wink: :twisted: :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 11, 2018 11:11

jo nechat si odriznout nohu nad kolenem a hned bude 10kg vahy dolu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » stř dub 11, 2018 13:41

Co po tech 10-ti kilech. Ale prestanes mit problem s kolenem! :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 11, 2018 18:07

no prave, dve muchy jednou ranou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon dub 16, 2018 19:37

Taxem neska kúpil ten gs diamant... na zkoušku.... tendle týden dožeru staré zásoby, příští týden to nechám vydechnout (ve FR :mrgreen: ) a pak to začnu talčit do hlavy
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod jitka909 » čtv kvě 17, 2018 11:44

Mike, já s tebou naprosto souhlasím. Je potřebný celoroční trénink. Já jsem to také jednou přehnala s chozením po horách a dosud są nemohu zbavit problémů s koleny
jitka909
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 17, 2018 11:29

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 26, 2018 11:35

Tak, první cca 3 týdny, co cpu každé ráno do hlavy 2 ťablety GS Condro Diamant ..... jako asi jo, řekl bych že kulena bolí při sestupech vofous míň.... ale jen vofous (čti: bolí dost, chvílema jaxfiň.)

Chjo no, dobře už bylo....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát čer 15, 2018 12:54

Tak, blíží se lichý kvartál roku, čili sem právě a zase objednal Profichondro (na 4 měsíce) a Condrosulf 400 (na 3 měsíce)..... fčíl dožírám ten GS Diamant, možná má i nějaký efekt, ale tělo už zase "vyžaduje" to svoje ... léty ověřené/prověřené.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pát čer 15, 2018 13:58

Nebudes tak nahodou trochu prochondro/condrovany? Neni to spise odmitavy postoj telu a nechce Ti rict, ze toho ma dost?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod lojzmen » úte čer 26, 2018 21:25

Tak. Dosáhli jsme s kamarády nějakého věku a bavíme se o nemocech :-(
Mám nezávislé potvrzení toho, co už zde víme.

Takže mám ve třech případech (včetně mne) potvrzeno, že po Alavis pálí žáha a má nějaký účinek.
A mám i od dvou doporučení, iaaahhaaa !!!
"Žer Geloren! Dávku na sto kilo. Je lepší!"
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob srp 4, 2018 14:29

Dám to sem - v telce sem zahlíd reklamu na Etrixenal. Pro mne naprosto "nový druh" - nezkúšali ste už někdo? (Nemusím fšecko zkúšať já, že)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob srp 4, 2018 18:34

Nechal ses nachytat marketingem. Naproxen neni nic noveho a efekt je podobny, jako kdyz si vezmes ibuprofen (je to taky NSAID). Kdyz te budou v noci bolet kolena tak, ze nebudes moct spat, tak je to OK. Kdyz to budes brat par tydnu a vic, tak si udelas diru do zaludku, infarkt, krvaceni do mozku a podobne radosti. Glukosamin, chondroitin apod ti nic neudela, tohle ti muze ublizit hodne. Vsak tam i pisou ze je to jen na akutni bolesti a ke kratkodobemu uzivani.

Prijde mi to jako pekne svinstvo od nich, tenhle marketing. Lidi jsou zvykli, ze veci od Proenzi na klouby jsou dlouhodobe bezpecne a oni prijdou s timhle. Jako by leku s naproxenem a jinymi NSAID nebylo dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob srp 4, 2018 19:01

Já se nenechal nachytat, já jenom zaslech název a písnul to sem - ale už jenom to, že píšou, že je to pro krátkodobé použití, mě trklo do woka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod cestovatel22 » úte říj 23, 2018 10:23

A co alavis máte s ním někdo zkušenost?
cestovatel22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 12:52

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte říj 23, 2018 12:31

Jo, zkoušeli sme to (je to žrádlo pro koně, ne pro lidi) a asi to i na klouby v člověku funguje, ale.... nebyl sem sám, koho po tom ukrutně, ale opravdu ukrutně pálela žáha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » úte říj 23, 2018 15:56

Co teda místo Alavisu použít Barnys Triple Blend? Ten je určen pro lidi a neobsahuje tuším ten jablečný pektin, kvůli kterému je Alavis tak hořký. Jinak je složení účinných látek totožné.

Třeba mě Alavis nevadí. Mám vyzkoušený postup. Odměrku Alavisu hodím do tlamy a zapiju ihned mandarinkovým džusem. A naprostá pohoda.

Oba fungují dobře.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 17:01

Myslel jsem, ze Alavis se ma zajidat senem :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod deu » úte říj 23, 2018 18:25

Kjuba píše:Co teda místo Alavisu použít Barnys Triple Blend?
- Prý je stejně hnusný jako ten pro koně i když bez pektinu, je to jinak pojmenované aby se lidi nebáli prášku pro koně.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Kjuba » úte říj 23, 2018 21:48

No tak to vzít do lékárny a nechat si to naplnit do největších želatinových tobolek, co mají. Běžně jsou je dostání velikost 00 a ta má objem myslím cca 1ml. A polykat to. Dyť to není problém.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 22:10

Zajimave je, ze Dona, ktera se rozpousti ve vode, zadnou hnusnou pachut nema. Vlastne nechutna skoro nijak, co si vzpominam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř říj 24, 2018 6:49

Mmchdm, co těďkom kdo tlačíte na klouby?

Já střídám tři měsíce na Condrosulfu (2x400 denně) + 3x denně Profichondro se třema měsíci jen na GS Condro Diamant. A mám pocit, že to funguje, klouby nebolí tolik, skoro vůbec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pát lis 9, 2018 15:41

já teď dojíždim Profichondro Omega a začal jsem Condrosulf 400, dávkování 2x2 a subjektivně kolena o chlup lepší než bez Condrosulfu
jdu dneska poprvý od zákroku vyzkoušet koleno na badminton, tak to snad bude v cajku :prayer: :prayer:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví