Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » sob bře 10, 2018 14:30

Dobrý den, jelikož nemám moc času a možností porozhlídnout se po stanech, respektive na jednom místě si je asi stejně neporovnám a prodejce vždy bude tvrdit jak je stan úžasný, rád bych využil toto fórum a požádal o pomoc s výběrem stanu, o osobní zkušenosti s různými značkami a jejich řadami stanů.

Použití bude v širších oblastech Skandinávie a za polárním kruhem v řádu týdnů na akci a rád bych, aby stan vydržel pár let. Další již méně časté použití potom náhodné teplejší lokality jako jižní Amerika. Mělo by se jednat o stany pro 2 osoby.

Cena no původně jsem chtěl tak do 15000, ale v podstatě se dá říci, že není omezena pokud to bude mít smysl a je fakt, že lidé které potkávám mívají v těchto oblastech často dražší stany, jde jen o to zda kvůli životní úrovni nebo čistě pro jejich lepší vlastnosti, to bych právě rád aby mi někdo trochu porovnal.

Děkuji.
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » sob bře 10, 2018 14:47

Ladnonna: No ještě než se ozvou ostatní, povolanější než jsem já, bych Tě poprosil aby jsi se více rozepsal. Takto obecně se bude radit dost těžko. Snaž se prosím lépe popsat způsob použití, nároky, atp.

Budeme potřebovat vědět například:
1. Stan do batohu nebo do auta? Jak je kritická hmotnost?
2. Požadovaná odolnost proti větru?
3. Na trávu, na skálu, do sněhu?
4. Samonosný nebo ne?
5. Potřeba suché stavby i za deště?
6. Jednoplášť, dvouplášť.
7. Potřeba vařit ve stanu? Velikost předsíní
8. Tvoje a komplicova velikost?

Atd. Je toho spousta, na co si teď ani nevzpomenu.

Finance vypadají rozumně. Jsi ochoten zaplatit, takže problém s nalezením stanu nebude, jen je potřeba vybrat opravdu dle Tvých požadavků.

Jo a připrav se, že co člověk to názor. Neděs se, až to budeš číst. Pár lidí tu má snahu "tlačit to svoje", s čím má dobré zkušenosti. Konečný výběr ale bude stejně na Tobě.

Takže asi tak. Doplňky to a flame může začít.....

Michale:-)?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » sob bře 10, 2018 15:07

No samozřejmně do batohu.
Proti větru ano.
Nejvíc asi sníh a skála ale i tráva.
Samonosný by byl fajn ale tunelové vypadají velmi zajímavě.
Suché stavby za deště? Tomu moc nerozumím co tím myslíš, za deště sem měl vždy stan mokrý, to lze nějak řešit?
Dvoupláštový
Ano bylo by fajn kdyby v něm šlo vařit
Moje velikost 188 - komplic jak kdy - buď krásných 170 ale nesdílí tolik mou zálibu v delších pobytech venku, takže spíše chlapi dle situace 180-190 - nikoho přes 2 metry neznám.

Ten konec moc nechápu - ano rád bych se vešel do 15 ale kdyby to mělo smysl....?
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » sob bře 10, 2018 17:00

Suchou stavbou myslím ten konstrukční typ stanů, kdy je možno postavit stan za deště tak, aby jeho vnitřek zůstal suchý. Znám dva typy. Buď je ložnice vepnutá do tropika a staví se kompletně najednou, takže Ti dovnitř nenaprší a nebo se nejdřív postaví konstrukce a tropiko a pak se vleze dovnitř a vepne ložnice. Toto neumožňují všechny stany. Je to výhoda do oblasti, kde hodně prší.

Toho.konce si nevšímej, to teď není důležitý.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » sob bře 10, 2018 17:29

Aha a jak to poznám, respektive jaké stany to tedy jsou?
Co MSR? Nebo něco jiného?
Jsou nějaké zásadní rozdíly mezi značkami, pokud vynecháme nějaký spodek nabídky, nebo jde spíše o výběr vhodného modelu a na značce v podstatě nezáleží a pokud porovnám stejné typy stanů tak budou v reálu stejné?
O to by mi šlo asi nejvíc a taky by mne zajímalo jak hodnotíte ty tunelové stany.
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Výběr stanu

Příspěvekod Kjuba » sob bře 10, 2018 17:51

No v rámci řekněme osvědčených značek je to myslím celkem jedno. Půjde právě o to vybrat ten nejvhodnější pro Tvé účely. Ale zase ty stany se celkem liší napříč značkami.

Nevím, na rady jsou tu povolanější, co toho vyzkoušeli mraky. Snad se časem ozvou, evidentně jsou venku. Myslím že zítra k večeru sem něco napíšou.

Třeba já mám zrovna MSR stan a jsem maximálně spokojený. A taky mi ho doporučili zde.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » ned bře 11, 2018 8:09

Přiznám se, že ty tunelové stany mne lákají. Zatím děkuji.
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » ned bře 11, 2018 15:26

tak šup, pojďte už s tím tunelem! Ať mám inspiraci ... :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Ladnonna » sob bře 17, 2018 14:41

Tak týden je pryč a nic. :-k
Tohle je nějaké divné fórum.
Ladnonna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 10, 2018 14:02

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » sob bře 17, 2018 22:48

Asi to bude tím, že tunely buď nejsou nebo jsou drahý ...

Takovej mike, fps, booze a další si tady cintaj pentli permanentně, ale k tomuhle asi nikdo nic...
Wawrik doporučí, ale Tarptent - takže cena 10k a víc.

Já mám chuť zkusit čínu. Bude to minimálě stejná kvalita, jako Pinguin - kterej to má odtamtud.
jeden a druhej.

Ber to spíš jako inspiraci a hledej tam dál. Třeba takhle. Ale lepší bude klasickej tunel, než ty jednoprutový "blejdy". Kvůli stabilitě i prostoru.
A pak některý z tunelů Vango.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » ned bře 18, 2018 0:16

:roll: kazdy si tady cinta pentli k tomu, co uzna za vhodne a odpovidat komukoliv neni povinne. Ja treba o stanech skoro nic nevim, protoze je nepouzivam, a tak sem nepisu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » ned bře 18, 2018 10:38

budo píše:Takovej mike, fps, booze a další si tady cintaj pentli permanentně

Jsem si to musel vygooglit. :shock: Dobre budo
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » ned bře 18, 2018 14:24

booze ty necintáš, ale musel jsem Tě nějak popíchnout, aby ses tady vymáčknul a poradil ... a Ty zase nic ... #-o
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon bře 19, 2018 8:47

budo píše:Já mám chuť zkusit čínu. Bude to minimálě stejná kvalita, jako Pinguin - kterej to má odtamtud.


A to se pozná z webu jak?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon bře 19, 2018 11:03

A co máte na mysli?
Kvalitu anebo zdroj?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon bře 19, 2018 13:27

V tomhle případě oboje. Lukáš
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon bře 19, 2018 14:42

Ještě k tomu cintani pentle - chlapci, nebylo to myšleno zle. Jen forek v souvislosti s tím, že tady píšete často, nic víc.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon bře 19, 2018 16:01

Pinguinoutdoor píše:V tomhle případě oboje. Lukáš
Tak kvalita materiálu se z webu pozná tak, že si to člověk přečte (např. 15D ripstop silicone nylon 5000mm;210T ripstop pu 3000mm), prohlédne si fotky a detaily a řekne si "vypadá to solidně, za 100$ to zkusím.

A zdroj? Je řada věcí, které jsou na China eshopech evidentně identické nebo velmi podobné s vašimi. Jen na vašich je nápis Pinguin. Kdokoli se rozhodne a založí novou outdoor značku, za pár týdnů může mít v sortimentu stejnou kopii MSR Hubba Hubba, jen se nebude jmenovat Pinguin Aero 2, ale 3FL nebo třeba "Outdoor Franta Jednička". Taky může mít stejnou kopii Jetboilu (jako máte vy, tu s větším objemem), jen to nebude potištěné Pinguin, ale "OFJ".

Jde jen o to, rozhodnout se, jaka je moje cílová skupina zákazníků a tudíž jaký mám zadat poměr kvalita a cena na vstupu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon bře 19, 2018 18:52

@Budo
Jasně, materiálová specifikace je fajn, pokud člověk věří tomu, že je pravdivá a pokud má zálibu v z mého pohledu nejistých nákupech, neřeší reklamace, servis...ale víte jak: Proti gustu.....

Tak jak jste to popsal asi značka fungovat může, ale určitě to není směr, kterým by se Pinguin chtěl dlouhodobě ubírat. Jsou ale kategorie produktů, ve kterých je spolupráce s renomovaným a zkušeným výrobcem jakým je v našem případě např. Fire Maple vzhledem k náročnosti certifikace výhodnější. Rozhodně netvrdíme, že Pinguin "vyvinul" ze dne na den řadu vařičů a nádobí, neděláme z lidí hlupáky, ale bohužel v této kategorii nejsou změny na produktech snadno realizovatelné.I tak se o ně snažíme.
Co se např. stanů týká, jsou vyráběny dle našich specifikací materiálových, rozměrových i konstrukčních. To, že se postupem času používají shodná konstrukční řešení je dané jejich oblibou u Vás, potencionálních zákazníků. To jsou trendy. Tak jako byly v minulosti oblíbené a dodnes jsou stany typu kopule (viz. Gemini) jsou nyní oblíbené konstrukce typu Aero a to napříč outdoorovými značkami. Nemýlím li se, i vy sám Aero vlastníte nebo jste v minulosti vlastnil, ale to sem úplně nepatří. Naše produkty dlouhodobě prochází vývojem, změnami založenými na komentářích a potřebách jejich uživatelů. To je fakt, který je pro nás velmi důležitý. Možná nejsou zapracované detaily vždy na první pohled hned jasně viditelné a to vede ke zkresleným pohledům na danou věc. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Výběr stanu

Příspěvekod budo » pon bře 19, 2018 19:39

Tak jsme se dostali tam, kde jsme byli na začátku. Když rozumně vyberu dle specifikací a detailů obrázků stan za kilo, tak to průšvih velmi pravděpodobně nebude, protože kvalita bude minimálně stejná, jako u (a ano, zatím stále mám) mého Aero 2 od Pinguinu.
Naposledy upravil mike dne pon bře 19, 2018 19:47, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » pon bře 19, 2018 19:44

Super lukasi reagujes. :smt023 Bych mel par pro a proti.
Driv jsem si vase veci kupoval.
Mel jsem kalhoty (nazev si nevzpomenu) je to dobrych 12-13 let cihlove cervene. Vydrzely neskutecne veci byly made in czech rep. Po letech jsem si je koupil a uz to nebylo CZ, ale nejaka cizina. Trhaly chlupy, kalhoty se trhaly ja jsem se v nich potil...

Mam doted nejakou fleece mikinu a je uplne boozi (byla na ni nasivka Polartec) Tu stejnou v damskem provedeni jsem koupil za cca 3 roky jeste jednu. Po vyprani na 30 se mikina scvrkla a po nejake dobe se zacala v pase parat. Sla do popelnice cca po roce.

Mel jsem stan asi Vegu a byla naprosto boozi procestoval jsem s ni hodne a nikdy me nenechala ve stychu. Pak jsem koupil Summit 3 pro fakany a je pomerne nekvalitne usity, pomerne prochcava a pomerne nedrzi ve vetru.
A tak bych mohl pokracovat. Ne vzdy vse hlidane a vyrobene v cine ma stejnou kvalitu.

Takze pokud shrnu, co tim basnik vlastne chtel rict. Zacal jsem kupovat veci z ciny, protoze v mnoha pripadech je zbozi stejne a to dodane cinanem je min odrbane, nez "origa" u nas. Neni to problem Pinguinu, ale vseobecne.
Dalsi vec je cena, kterou ma cinan mnohdy polovicni a pak, ze vec znicim a vyhodim me netrapi. Prodejci se tady "vezou" na rebrandovanych znackach. Reklamace cehokoli u nas je nechutna hitparada projebaneho casu, ktere se radeji vyhybam.
Co se tyce cinskeho trhu a preprodavani, tak mam nejake zkusenosti a vim jak to tam cirka chodi.
Nemam zast vuci znacce Pinguin a nektere veci jsem tady i doporucoval. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pon bře 19, 2018 20:07

booze píše:Reklamace cehokoli u nas je nechutna hitparada projebaneho casu, ktere se radeji vyhybam.


To je sice fakt, ale právě reklamací můžete přispět dalšímu "vylepšení" produktu. Je zpětnou vazbou pro další výrobu. Jsou to cenné poznatky.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » pon bře 19, 2018 20:11

@Pinguinoutdoor: mate SZ (soukromou zpravu).

Jinak je tohle dobry pristup, ale bohuzel ho kazi nekteri prodejci. Co od reklamaci odrazuji nebo je zamitaji sami o sve vuli, aby si (zrejme) usetrili praci a naklady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » pon bře 19, 2018 20:51

mike píše:@Pinguinoutdoor: mate SZ (soukromou zpravu)s popisem mista, kde si vyzvednout bludistaka.
:D

Tak otazka je podle ceho delaji modelove rady. Bud jim da cinan katalog a toto se jede tento rok, tak si vyber a nakup. Nasijeme ti tam logo nebo si ho nasijes doma.
Nebo druha moznost, ze si udelas strihy a navrhnes si vlastni hadry a nechas si je usit za cinskou cenu. Tady by se vyplatilo si pujcit par maniku, kteri nesezrali moudrost sveta, ale maji konstruktivni napady. Pak zalezi jeste na zvolenych materialech. Je to alchymie...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pon bře 19, 2018 21:23

Z mojich skúseností sa to robí cez katalóg, alebo ideš do ich showroomu a vyberieš si modely. Ak chceš vlastné zmeny, tak pripravíš zápis pre výrobu s vlastnými požiadavkami = rozmery, rozkreslenie strihov a doplnkov za čínske ceny. Ale tam šli platy dosť hore.

Číňan moc nechce meniť, nechápe prečo, ak ti tu dáva kompletne okopčený a teda osvedčený model renomovaných značiek. Zmenami si pridávaš robotu na odkontrolovanie a udržanie prijateľnej výroby vzorky a sériovky. Najlepším sú čínske overené fabriky, nie agent, ale priamo fabrika, ktorá vyrába pre známe značky, lebo vedia, čo ako sa robí a nemusíš pracne rozkreslovať základné detaily, to sa prejaví na cene za výrobu. Na druhej strane sú tu čínsky magori, čo strelia nízku výrobnú cenu - ohó super - ale potom hneď pochopíš prečo.

Či má čínsky výrobca nejakú licenciu, alebo tichú dohodu s tými veľkými značkami, ako to prebehlo v diskusii, tuším na backpacklight, u 3F a Naturhike (MSR, BigAgnes), neviem. Ale nedivil by som sa. Niektoré konštrukcie stanov sú už tak prefláklé, že nikto nerieši licencie a zákazníka to netrápi vôbec, viď geodet od Fullera pre TNF zo 70tych rokoch, základ hub systémov od Eureky (60roky), napájací zips od Scherera z okolo r. 2000.

Sám navrhujem stany a batohy, snažím sa niečo aj vymyslieť, takže to vidím inak, ako tu, čo nakupujú od týchto číňanov. Keby tam mali nejaké vlastné vylepšenia, vidíš, že to niekam smeruje, OK, dá sa. Mne je proste proti srsti tvrdé okopčenie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » pon bře 19, 2018 23:50

Když už se to zvrhlo v OT o čínských stanech - i čínští výrobci naslouchají zákazníkům a podle jejich požadavků upravují stan. krásně je to vidět na Naturehike Cloud Up 2, u kterého teď uvedli inovovanou verzi. Původně to bylá čistá kopie Big Agnes Fly Creek s vynechanými vypínacími lanky na bocích. Protože si čínské stany narozdíl od BA nekupují naprostí gramhoniči, tak na základě feedbacku přídali vypínací lanka, udělali lepší konec stanu a přidali větrání.

Uvažoval jsem už o původní verzi, ale tím upgradem z toho udelali takřka perfektni stan, ktery si nakonec asi koupim (do nákupu z Číny se mi moc nechce, ale podobný stan člověk v Česku za rozumné peníze nesežene).

Ano, jde o kopie a třeba aktuální Naturehike Taga 2 je jasná kopie Tarptent Doublerainbow, ale na druhou stranu se výrobce nebrání naslouchat feedbacku a stan upravuje podle něj. Úplně neznámé značce bych asi nevěřil, ale Naturehike, 3F... už nějakou dobu vyrábějí a nejsou s nimi špatné zkušenosti. Když se člověk smíří s tím, že nákupem nepodporuje jemu sympatickou značku, tak v poměru cena/výkon vycházejí ty stany dost dobře. Zvlášť když v něm člověk nespí 100 dní v roce, ale jen pár týdnů, kdy se mu podaří vypadnout z civilizace.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » úte bře 20, 2018 0:50

Rozumiem správne, že najprv okopčia BigAgnes Creek Fly bez bočného vypínania a potom ho naspäť pridajú? Pretože Creek 2 má bočné vypnutie a takisto môžeš vypnúť aj spodnú hranu tropika na lepšie vetranie. Kde to Naturehike teda vylepšil? Normálka, bez irónie sa pýtam, zaujíma ma to. Či by to vedeli aj sami urobiť, alebo to robia až keď im ľudia povedia. :)

Zadný vetrák - zadný panel má Big Agnes sieťovaný, teraz na jar budem skúšať, či pri tomto type jasnej orientácie hlava/nohy, je vetrák typu Naturehike tak nízko nad prízemným vetraním vôbec nutný. Určite nebude vadiť, ale BigAgnes to predpokladám tiež riešil, ale nakoniec ho vyhodil preč :) Ja by som posílil strešné vetranie niečo na spôsob MSR Nook.

Ak už majú nejakú tú reputáciu, na pohľad sú tie stany dobre urobené, mohli by skúsiť urobiť niečo fakt vlastné, nielen došiť vetráčik. Fabriku majú, vedia šiť...len plus by to pre nich bol. Možno už aj majú, nemám u nich taký prehľad.
Naposledy upravil Stani dne úte bře 20, 2018 0:58, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » úte bře 20, 2018 0:52

mitau skvěle! =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 1:16

mitau píše:Když se člověk smíří s tím, že nákupem nepodporuje jemu sympatickou značku...

Ale plagiatory, kteri tu znacku poskozuji...
mitau píše:tak v poměru cena/výkon vycházejí ty stany dost dobře. Zvlášť když v něm člověk nespí 100 dní v roce, ale jen pár týdnů, kdy se mu podaří vypadnout z civilizace.

... tak si to musi umet spravne zracionalizovat :twisted:

Neber to spatne, rozumim ti, jen si myslim, ze je dobre nazyvat veci pravymi jmeny a ze by clovek mel sam vedet, co doopravdy dela a proc to dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mitau » úte bře 20, 2018 11:26

Jo, určitě vím, že tím podpořím plagiátory, na druhou stranu, kde je ta hranice, kde je to už morální? Osobně ani nevím, kdo s tou "trojnohou" konstrukcí přišel. Kde je pak ta hranice, odkdy je to morální? MSR. BA, Alpkit, Pinguin, Rock Empire, Naturehike? Když nechci dát za stan přes 10k, tak to bude vždy nějaký "inspirovaný" design. Namátkou z hlavy: Alpkit Ordos 2 je skoro kopie MSR Nook za 220 GBP, Pinguin Arris ke konstrukci od BA přidal jen větrání nad vchodem, Rock Empire Trail L je přesně Pinguin Arris, Naturehike Cloud Up 2 byl přesný BA. U kostrukce na způsob MSR Hubba Hubba to bude podobné. Zkrátka nevím, jestli při nákupou od "evropské" značky za třeba 5k si tolik pomůžu oproti číňanovi.

@Stani: největší rozdíl je v tom, že v nové verzi je u nohou T-čko jako u Hubba Hubba, takže je to samonosná konstrukce (ta možnost přidat u nohou trekovou hůlku u BA je pro nás zdravé trekaře na nic). Když teda člověk srovná s BA tu inovovanou verzi, tak je to fakt trochu jiný stan (pokud zapomene na původní verzi) a oproti výše uvedeným stanům je podle mě teď Naturehike dokonce odlišnější. Někde jsem četl, že ta kondenzace je problematická i u BA. Rozdíl je ale v tom, že BA si kupují lidé, kteří přesně vědí, co chtějí a je pro ně každý gram důležitý. Naturehike kupují nezkušení lidé, kteří třeba tolik nepřemýšlí o přesném vypnutí horní plachty, aby zlepšili větrání a těch pár gramů za větrání budou ochotni zkousnout. Zkrátka když už je stan trochu těžší, tak tě tolik nebolí ta navýšená hmotnost.

Nejvíc origiální mi přijde Naturehike Wind Wing - trochu na způsob Elixiru, ale o poznani lehci. Pruty jsou uprostred rozdelene, aby byl nejvysi bod stanu na jednu stranu + je mezi nimi pricka. Nic poodbneho si u jiné značky nevybavuju. Takže se snaží. Na druhou stranu zákazníci jako já raději koupí osvědčenou konstrukci, takže s inovacemi to mají těžké.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany