Výběr horského kola do 20 000 Kč

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » sob bře 8, 2014 13:28

Jestli se nepletu ta Raidon RLD je pružina a Raidon RLR by měla být vzduchová na 29 s označením X2
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » sob bře 8, 2014 13:32

Pokud by ti pro ni nabízeli pružinovou za ty prachy tak to neber a kuo ji zvlašt treba tohle
http://www.kupkolo.cz/sr-suntour-raidon ... isc_z3737/
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » sob bře 8, 2014 15:10

Raidon LO měli za příplatek 2.100,-, ale zrovna na kole pro svou ženu bych chtěl, aby bylo vypínání na řidítkách, ať to nemusí ona lovit na vidlici a já jí pak lovit někde ze škarpy....

Pro sebe beru Maxbike Taupo 29" s vidlici Raidon RL-R 29"
Pro ženu Virunga lady 26" s vidlicí XCR RL-R air (raidon s ovladačem na řidítkách by byl o 1.200,- dražší a nebyl jsem si úplně jistý, jestli by nakonec nebyl s pružinou, což by byla pro 55kg nevýhoda)

Dnes jsem byl na prodejně. Svezl jsem se na Maxbike 29" s 19"rámem a výškově by mi i stačil. Konzultoval jsem to s prodavačem a říkal, že by na mě to kolo klidně mohlo být, na sedlovce byly ještě cca 3-4cm rezerva od maxima....ale po svezení na 21 (ale jiné značky) se mi zdálo, že delší rám mi bude více sedět, akorát vyšší štangle dělá z kola maxi kolo (rám jsem měřil a byl délkově shodný s rámem maxbike 21")......po dlouhém váhání jsem nechal objednat 21rám, s tím, že mi nebudou zatím zařezávat krk na vidlici, kdybych si chtěl nakonec vzít nějaký jiný rám, třeba tu 19"....

Kola budou asi za 4dny, tak uvidím....myslím, že to ale tak jak tak bude příjemná změna. Už se těším.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod pavproch » sob bře 8, 2014 16:32

máš můj obdiv, tolik úsilí a takovou péči věnovat výběru bajku ... :prayer: dyby takle pořádně fšici dělali fšici fšecko, to by byl v kocourkově ráj na zemi.... =D>
(takle poctivě sem nevybíral ani auto s cenovkou o dva řády jinde.... :oops:
no... i dyž..... :mrgreen: )

tak ať slouží :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » sob bře 8, 2014 22:29

Pružina nemusí být špatná pokud je dobře zvolená. Myslím si, že je dobře že jsi se ptal :(( a zjištoval, ale stejně ses rozhodl podle pocitu a vkusu * . Je to to nejlepší. Hlavně at slouží a dobře se jezdí to je zákklad. Pamatuj všechno je to jenom v hlavě. Třeba se někde potkáme.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » ned bře 9, 2014 8:49

Dokad si vidlici nevyzkousis, tak toho moc nezjistis.

Je to asi takhle.
Pruzina-Olej: citlivejsi, spolehlivejsi, nastaveni jen vymenou pruziny a nejakym tim stelovanim primo na vidlici (to je par procent).

Vzduch-Olej: horsi citlivost (odtrhnuti z klidu), pro tezke lidi nutnost vysokeho tlaku vzduchu -> mene spolehliva, vyborna moznost nastaveni tuhosti

Tobe bych doporucil pruzinovku (v pripade ze neni pruzina prilis mekka - moznost vymeny), zene vzduchovku.

Vychazim z toho ze kdyz se dostanete u pruziny mimo vahove urceni jezdce i po vymene pruziny, tak s tim nic neudelate.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » ned bře 9, 2014 9:44

No jak jsem psal...už máme objednané oba vzduchovky. Vím, že jsou trochu náchylnější na tečení, ale snad jsou nyní už vychytanější a možnost přizpůsobení to vykompenzuje.
Určitě si koupím i pumpu na dofukování vidlic.

Jinak jak jsem zkoušel kola, tak na jednom byla XCM HLO (základní model s pružinou) a pocitově mi přišla horší (moc se ji nechtělo pružit, spíš se občas trochu pohla) jak XCR-air (byla na druhém kole). Snad to tedy nebude drahý přešlap, když jdu do vzduchovek.

Pravděpodobně by se daly ještě komponenty změnit, v obchodě jsem to objednával v sobotu okolo půl 12...takže si myslím, že do pondělí času dost. Ale jestli říkáte, že pro ženu vzduchovku, tak tam je to v pohodě, bude mít XCR RL-R air, a mne zas nějaká hroší necitlivost nerozhodí....pokud by o necitlivosti se 100kg mohla být řeč :-), budu mít Raidon RL-R.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod RUMcajs » pon bře 10, 2014 10:07

Dundee:
Vazim cca 75kg, mel jsem 2x vzduchovou Marzocchi. Ted Fox. Nikdy s unikem vzduchu nebyl problem.
Tak at slouzi.

Pumpa je prakticka nutnost.
Doporucim nejakou se posuvnym "trnem" ktera bude tlacit na ventilek.
Usetris si tak starosti s unikem vzduchu pri odsroubovani zavitu.
Cena stejna jak u zakladniho modelu, jen to chce hledat.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod sandy » pon bře 10, 2014 17:48

Mám už třetí vzduchovou vidli a nikdy jsem neměl problém s únikem čehokoli.

Pumpa je nutnost a pokud má ten trn jak píše RUMcajs tak to máš super. Našroubuješ na ventilek zašroubuješ trn a jedeš. Odšroubuješ trn ufoukne to zbytek co je mezi a odšroubuješ. Je to lepší než bez trnu u té si musiš zjistit o kolik to ujde při odmontování a pak to foukat víc.

Když se o vidli budeš starat (udržovat ji čistou, aby se neepoškrábaly kluzáky a občas je namažeš silikon. olejem tak bude fungovat neboj)
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » pon bře 10, 2014 18:16

O pumpě s trnem mne už informoval prodavač, měl na prodejně nějakou takovou malou pumpu s trnem a manometrem za cca 550Kč, určitě si ji koupím.

Jinak nakonec budu mít na obou kolech vidle Raidon RL. Protože XRC RL-R air 26" v černé barvě (kterou jsem chtěl) momentálně nemají skladem, tak mi nabídli se slevou Raidon RL-? (olej-vzduch, seřiditelný odskok).
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Dundee » čtv bře 13, 2014 19:43

Tak dnes jsme se konečně byli projet, nejprve po rovné cyklostezce okolo řeky (oba jsme si museli zvyknout na cvak-cvak přehazovačky) a pak hurá do kopců, kde jsme provětrali i nejlehčí převody a skoro vypustili vlastní duši..... :rolleyes:

Pro mou ženu se zdá 15" ideální velikost, na sedlovce je ještě velká rezerva, a kolo na 26" vypadá i velice efektně, pěkně to k sobě pasuje...takový kompaktní závoďák :tonqe: ona si to také pochvalovala, oproti původním trekovému se ji jelo lépe jak po asfaltové cyklostezce (má přitom široké pláště schwalbe smart sam), tak hlavně i v terénu.

Já jsem si nebyl úplně jistý svým 21" rámem....je to fakt už velká koza, než jak kolo to na mne působí jak crosska bez motoru, když si stoupnu vedle kola, tak řidítka mám až jak na boku končí pánevní kost.....se sedlem jsou ale v rovině. Ale až na to, že kolo je velké vypadá také pěkně, nad štanglí mám snad dostatečnou rezervu, a sedlo celkem vyčnívá cca 26cm...což už je snad dobré. Pro mne by byl asi ideální 20" rám, ale myslím že s 21 jsem chybu neudělal.
Ony ty maxbiky mají poměrně vysoko položené středy, takže kolo je s tímto rámem trochu vyšší než jiné značky, dnes jsem ale s výškou problém neměl.

Po dnešním svezení jsem se ale uklidnil, nejeli jsme sice ve velkém terénu, ale přišlo že mi velikostně sedí - měl jsem strach, že už je to moc velké, dlouhé i vysoké.
Z kopce jsem zkoušel, zda bude možné se vystrčit za sedlo a dá se to....i zpět :-) .
Při jízdě se mi jelo v pohodě, posed vyhovuje.
Možná si ale do budoucna, až se více svezu, trochu pohraju s délkou představce, ten současný má 120mm, takže je zde prostor kolo zkrátit, kdyby bylo potřeba, a prodejce by mi jej vyměnil za jiný pokud ho nezničím. Zatím však otestuji tento.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Balah » pát bře 16, 2018 10:42

Ahoj hledám pro kluka menší lehké horské kolo, poradíte mi po čem se dívat? kluk 7 let, 32 kg
Balah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 16, 2018 10:40

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Ponorek » sob bře 17, 2018 10:20

Ahoj, já jsem bral pro kluka nejaky spam
Naposledy upravil mike dne sob bře 17, 2018 23:59, celkově upraveno 1
Důvod: zrusen spam
Ponorek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 17, 2018 10:15

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Lipon » sob bře 17, 2018 11:33

nejde tak snadno poradit jako (zřejmě) spamer nade mnou
chce to s dítkem zajít do krámu a vyzkoušet
parametrově podobná kola můžou mít jinou geometrii, záleží, jak se na tom dítě bude cítit
u malého dítěte (5-6 let) to ještě není tak zásadní, ale větší děti už mají každé jinak dlouhé ruce a nohy a sedne jim jiná geometrie
kupovali jsme takhle zatím 16'' a nedávno 24'' a vždycky holce sedlo jiné kolo, něž jsem myslel
a váhově bych to neřešil, primárně aby se na tom dítěti dobře jezdilo

edit - jak tak na to koukam, tak bych skoro podezíral někoho z dvojí identity a spamu
první registrace, 5 minut po registraci dotaz na dětské kolo -> druhý den odpověď od uživatele dvě minuty po jeho registraci, a rovnou konkrétní typ
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod mike » sob bře 17, 2018 23:59

Jj, klasicky spam-pong :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod Balah » ned bře 18, 2018 13:54

Vidím, že je to mázlé, ale docela se mi líbí to kolo co tu on navrhoval, s váhou 11 kg, to je super, našel jsem že to mají i v <spam>, mají tam dětská kola od pár kg, takže jsou na to nejspíš zaměření
Balah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 16, 2018 10:40

Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod zonn » ned bře 18, 2018 16:35

A nedá si pokoj.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod mike » ned bře 18, 2018 22:46

Zas vime, kde jsou takovi zoufalci, ze musi takhle trapne spamovat.

Kazda sranda jednou konci. Opicka predvedla sve cislo a dostala za odmenu banan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod malejjarda » pon bře 19, 2018 20:19

Na stejný obchod dělá takovou pokoutnou reklamu i na jiných diskuzních forech.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Výběr horského kola do 20 000 Kč

Příspěvekod mike » úte bře 20, 2018 0:46

Njn, fakt ubozaci. By mne zajimalo, jestli se na tenhle provareny trik jeste nekdo chytne. Co mne stve je, ze kdyz neco hledam, vypadavaji na mne nemoderovane diskuse plne takovych sracek a tedy uplne k nicemu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Cykloturistika