Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 15:46

:roll: sis jeste nevsiml, ze ziju v jinem casovem pasmu? Dneska je definovano jako cas mezi probuzenim a usnutim. Kdybych videl do budoucnosti, tak nepisu v minulem case :P

@scinkk: Meteoblue nejak nezvlada, pro Jizerky ma jeste na dnesek (!) velmi nizkou pravdepodobnost predpovedi, to jsem jeste nevidel. Multimodel se jim rozjizdi o 15 stupnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 15:58

:D ted koukam na Prahu a tam maji na dnesek a zitrek spolehlivost tak malou, ze se ani nezobrazila. Prazdna stupnice a hlaska Spolehlivost této prognózy je . Doporučujeme podívat na multimodel. (za "je" byva nizka, vysoka, velmi nizka apod.) To jsem nevidel jeste nikdy. Vsak jim to taky nefunguje, jak se tak koukam z okna. CHMU taky ne, ma byt pod mrakem a misto toho sviti slunce. Jdu ven :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 2:12

Dneska zase docela mimo. Podle Meteoblue melo byt v Jizerkach polojasno, podle CHMU melo byt rano zatazeno a k veceru se vyjasnovat. Misto toho bylo krasne od rana a cely den. Jasny vzduch, skvela viditelnost a slunce uz je (bohuzel) citit, jsem snad i trochu opaleny.

No, uz se Meteoblue trochu lepsi, pres tyden to byla tragedie. Kazdy den predpovidali zatazeno a misto toho bylo pekne. Asi jsem prisel na to, cim to bylo -- zamrzly jim modely :twisted:

Zas je lepsi, kdyz se seknou timhle zpusobem, nez opacne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned bře 11, 2018 20:49

V Česku padaly teplotní rekordy, v Praze bylo skoro dvacet stupňů ](*,)

Kdyz mi odpoledne ukazoval teplomer 15 stupnu, myslel jsem, ze je to blbe a sviti na nej slunce. Bohuzel asi nebylo. Vzal jsem si triko s dlouhym a vetrovku a bylo mi horko, stacilo by triko s kratkym :?

Na sneznice jsem poprve nejel, jsem nejaky chciply a nechtelo se mi do cvachtacky. Asi jsem dobre udelal, na Smedave bylo pres 10 stupnu #-o Pred 14 dny -20, tyhle prudke zmeny teploty se mi vubec nelibi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pon bře 12, 2018 8:41

Tak SHMU to vyšlo - na nešek předpovídali scanec a.... je tam.... prozatím nikam nendu, nechám tomu čas na uklidnění... i dyž moc temu nevěřím a (odpoledne?) budu "muset" ven scanec nescanec....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 5:28

Kouknul jsem se na predpoved pocasi a ziram, nedele Jizera podle Meteoblue -17 :shock: (ale vitr pres 20 m/s, na to se asi vykaslu...).

Hned se mi vybavil 5 dni stary clanek na iGrofertu: Mrazy se do Česka nevrátí ani v noci, postupně se oteplí nad 10 stupňů
Mrazy se v této zimě do Česka už nevrátí - a to ani v noci. V následujících čtyřech týdnech se bude postupně oteplovat, denní teploty se budou dostávat nad deset stupňů Celsia. ... Příští týden by měl být podle meteorologů teplotně průměrný až lehce nadprůměrný.
:lol:

a o 5 dni pozdeji Jaro ještě nepřijde, o víkendu se vrátí mrazy a sníh. Bude až -12 stupňů
Jarní teploty z minulého víkendu se jen tak nezopakují. Ve čtvrtek bude sice až 11 stupňů, v sobotu se ale do ČR vrátí mrazy. V neděli mohou teploty klesnout až na -12 stupňů. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

Kdybych se podle tech sasku ridil, tak mi zmrznou teplomilne stromecky na balkone. Jsem vedel, proc jsem je jeste nevybalil ze zatepleni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 19:54

TVL, venku snezi. V Praze a 6 dni po tom skvelem clanku :lol:

Mozna by jim mohl nekdo rict, at se na ty vyhledy vys*rou. Sami vedi, ze jsou uplne k nicemu a takhle vypadaji jak nejvetsi paka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » sob bře 17, 2018 12:43

v Praze je moc pěkně bílo a i mrzne, takže to vydrží asi déle, tohle jsem tady zažil v tomto čase naposled v osmdesátých letech, doufám že je to už poslední záchvěv zimy, na Alpy to ještě dlouho nebude, je tam šíleně moc sněhu, někde je až neuvěřitelných 6,5 metru, budeme rádi když to tam bude jakž takž schůdné v červnu, předchozí roky jsem jezdil do Alp už v květnu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » sob bře 17, 2018 13:22

mike: njn jenze penize za to, ze si to lidi prectou dostanou a lidi si to urcite prectou, soucasne drtiva vetsina z nich za tyden zapomene co psali, takze je na case vydat dalsi clanek :) ostane bych si tipnul, ze co se tyce pameti, tak do nej bude spadat i ten prispevek od fps, uz vyslo nekolik clanku o tom jaky ze to vlastne byvaly ty zimy predchozich desetileti a jaksi fakticky narusovali vzpominky a ruzove bryle mnohych :)
Ostatne lonsky sneznicovy vylet 1. kvetna si budu pripominat vzdy, kdyz bude zima vypadat mizerne a bude se zdat brzky konec :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned bře 18, 2018 0:10

Jo, ale tohle je docela extremni pripad :) Normalne ty kravoviny vubec nectu, jen kouknu na titulek, zasmeju se a jdu jinam. Tentokrat jsem si ale na ten titulek okamzite vzpomnel, kdyz jsem videl aktualni predpoved na vikend, clanek si nasel a zpetne precetl. Takove fiasko se hned tak nevidi. Nereknu, kdyby to bylo treba po 14 dnech, ale tohle byl necely tyden kdyz by jeste mel fungovat model a ne statistika. Proste se totalne sekli a cti dbaly reditel by se zastrelil sluzebni zbrani :twisted:

S pameti mas pravdu, taky si drivejsi zimy pamatuju jinak, nez fps.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » stř bře 21, 2018 9:41

Děti, jaro je tady!

(ale venku sype jak v ledenci :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř bře 21, 2018 20:56

Ale uz se zas zacina oteplovat :? Dneska jsem se po blate nemohl vyhrabat na kopecek, kam to jeste vcera slo po zmrzlem v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod booze » stř bře 21, 2018 21:01

S tim oteplovanim bych to neprehanel. Venku bylo +1°C a kdyz fouklo, tak to lezlo za nehty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » stř bře 21, 2018 21:05

Ale jo, taky jsem si musel dat na chvili rukavice, ale pres den svitilo slunce a vyrobilo blato.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » ned dub 22, 2018 10:50

Jsem si v patek dal jednu oblibenou trasu, ale myslel jsem, ze vyrazim v dubnu a naonec jsem ji prosel v cervenci ci co, zazitek byl trochu rozpuruplny :) Ale abych jen nebrblal, na kolo je to dobre pocasi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon dub 23, 2018 16:59

Vcera to same. Myslel jsem, ze vysublimuju. Tyhle prechody ze zimy do leta mi nejak nedelaji dobre. Za nasich mladych let jsme mivali jaro :?

Clanek k tematu: Jsme přesnější než Norové. Nyní i v mobilu, říká nový šéf meteorologů. Ma pravdu, ale kdyz se kouknu do diskuse, tak je fascinujici, kolik lidi prisaha na yr.no. Ja uz se na to par let nekoukam ani pro porovnani, protoze to nema smysl, s realitou se jejich predpoved moc nepotkava.

Prijde mi, ze jde opravdu hlavne o prezentaci. Lidi chteji ikonky se slunickama a koukat na mapy Aladina se jim nechce. Doufam, ze ty aplikace budou vypadat k svetu a s webem by taky mohli neco udelat. Bylo by skvele, kdyby tam byla predvidatelnost predpovedi, v podstate zjistuju, ze je to pro mne jedna z nejdulezitejsich informaci na Meteoblue. Velmi vysoka, skvele, na predpoved se da celkem spolehnout, vysoka, OK, melo by to vyjit a cokoliv min je sazka do loterie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » pon dub 23, 2018 19:13

JJ taky jsem to cetl a taky jsem zvedav. V te diskusi me taky zaujalo, ze nikdo nezna, ci nesleduje zrovna to meteoblue, kor kdyz uz ted taky maji apku i pro android :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » úte dub 24, 2018 23:01

No, děti známé, která to testuje, byly překvapeny, že obrácením mobilu na stranu se přepne do jiné funkce.
Tak se připravte.
Bude spousta nadšení a kritiky.
Jako vždy :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » ned dub 29, 2018 15:08

Ty woe, to sou šoky - po týdnu mezi dvou až třímetrovýma závějeme sněhu to léto, keré tady u nás zuří plným tempem.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 0:13

Jj, peklo. Dneska jsem sel skoro 40 km v tom vedru, sul v ocich, 250 tepu za minutu, k preziti to zacalo byt az vecer. Zacinam se tesit na podzim :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » úte kvě 1, 2018 18:05

Tak obe appky jsou ke stažení pro android vypada to na prvni verzi dobre, grafika stroha a funkcni, ale UI by to jeste na mnoha mistech chtelo vyladit, zvyraznit nejake casti a tak, treba vicedenni prepdoved je takova divna (na tabletu). Obcas neco malo intuitivni, jako pridavani lokalit a pak prepinani mezi nimi.
V plusku jsou celkem pekne (nejen) aladin mapy na zive mape, i kdyz volba pouze obrazku jako an webu by neskodila. Ale jde tam hezky animovat :) Chybi mi snimky z druzic, doufam ze to tam casem bude.
Rozdeleni na dve appky je zatim takove podivne, uvital bych, kdyby plusko proste mela vsechno.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » úte kvě 1, 2018 20:53

Podle mých informátorů zaměstnanci ČHMÚ to mají testovat a posílat připomínky.

Proč nechtějí připomínky ostatních? Jen se domýšlím - mezi lidmi je tolik blbců, kdo by se v tom přehraboval :-)
Zvlášť, když to dělají navíc ke své práci.
Zaměstnance mají prověřené.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 5, 2018 9:33

Nikdy nevěř předpovědi..... :mrgreen:

Nejen na nešek slibovali jasno a beze srážek.... sem byl na kopcu (radhošť od severu) a celou dobu/cestu v "dešti" (mraky až na zem, stromy vyčesávaly vlhkost a protože foukalo, tak to padalo dolů) a přišel sem a) zmrzlý jak psí houno a za b) mokrý jak po lejaffcu.... :twisted:

Ale jinak tam bylo jako obvykle křasně - ani noha.

Kulena se chovají zvláštně - celou dobu nahoru a 3/4 cesty dolů (pavprochovo kroskántry gr 3. až 4.) dobrý, pak najednou bezdůvodu dvacet výškových, kdy sem se moh posrat bolestí a pak zase dobrý.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » sob kvě 5, 2018 12:00

jojo, eště přewvčírem hlásili na víkend jasno a 23
jasno tu suce je, ale s bídou 18 a fouká studenej severák
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » sob kvě 5, 2018 13:58

jestli si dobře pamatuji, tak předpověď počasí na víkend byla ta, že bude bez deště, a že na západě bude +18°C, a na jižní Moravě že bude +24°C, a když koukám tady, tak jim to vychází
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 5, 2018 23:41

pavproch píše:Nikdy nevěř předpovědi..... :mrgreen:

Nejen na nešek slibovali jasno a beze srážek.... sem byl na kopcu (radhošť od severu) a celou dobu/cestu v "dešti" (mraky až na zem, stromy vyčesávaly vlhkost a protože foukalo, tak to padalo dolů) a přišel sem a) zmrzlý jak psí houno a za b) mokrý jak po lejaffcu.... :twisted:


Já jsem četl předpověď pro severomoravský kraj: bylo tam asi tohle - nízká oblačnost se v průběhu dne rozpustí.
Kouknu zde a nastavím datum 5.5. a čas 8:00UTC až 10:30UTC, pustím to a hle, nízká oblačnost se rozpouští a nejdéle vytrvala na Radhošťu :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 10, 2018 18:06

Prestavam verit na meteoradar. Podle nej pres nas preslo nekolik bourek, zluta az cervena jadra a pritom ani nekaplo. Bylo cerno, hrmelo, ale nic z toho :? Dole ve meste to same. Ze modra a nekdy i zelena nemusi nic znamenat uz jsem si zvyknul, ale myslel jsem, ze zluta a zvlast cervena uz je jisty dest :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 10, 2018 18:39

Hele, meteoradar nesnima skutecne na zem spadle srazky.
http://www.meteoradar.cz/o-radaru.php píše:Meteoradar slouží k detekci srážkové oblačnosti. Elektromagnetické vlnění dopadne na oblak (přesněji na vodní kapky a ledové krystaly) a odrazí se zpět na příjmovou část radaru. Na základě rozboru přijatého signálu lze zjistit vertikální mocnost oblaku (dle intenzity odrazivosti) a vzdálenost cíle (dle času mezi vysláním a příjmem signálu). Následně se vypracovávají grafické výstupy a prognózy intenzity srážek (přívalové deště, krupobití, povodně).

Tj. je to spise pravdepodobnostny model moznych srazek z dane oblacnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 10, 2018 20:35

Vim, ze ne, ale myslel jsem, ze kdyz uz je to zlute az cervene, tak je jiste, ze prsi. A ono ne.

Ted jsem prisel zvenku a par kapek spadlo, ale misto deste to zas prestalo :? Na jihu byla pri zapadu slunce duha, takze aspon trochu prset muselo. Ale realita naprosto neodpovida tomu, co bych cekal podle radaru. To co dneska obvykle znamena slusnou prutrz mracen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 11, 2018 8:09

Ja vcera po ceste z mesta domu na sidliste jsem cestoval v tramvaji pod stejnym mrakem. Pri nastupu bylo par kapek, to rychle prestalo. Po par zastavkach najednou byl v tramvaji hrozny rachot, jak zacaly huste padat kroupy. Po dalsich dvou zastavkach uz jenom mirne vlhka zem a par kapek, pozdeji uz nic. Nakonec jsem vystoupil o tri zastavky dal abych se podival, jak udelali uzaverku a jak se tam da jezdit autem a tam uz nebylo ani vlhko na zemi. Ten mrak "cestoval" stejnym smerem jako ja a stejne cesto zpet (ty tri zastavky) nic nekaplo. Ale nekde ta voda nakonec spadnout musela, nebyl to mrak na samovolne vypareni.

Si myslim, ze pri tech radarovych snicich trocha muze byt problem s kroupama - kdyz spadnou vetsi, tak se ani nezda, ze by moc prselo, ve svazitem terenu dokonce se sesbiraji na nekolika mistech, ale ve skutecnosti v nich spadne dost vody.

Jinak zobrazeni meteoradaru by na strankach CHMU mela byt kombinace tech radarovych odhadu se srazkomery, takze by to mohlo byt presnejsi - jenze srazkomery taky nejsou na kazdem rohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec