Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » ned led 15, 2017 18:59

Kua co je to za vadny web? Ma to nechce pustit bez registrace...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 21:02

musis se zaregistrovat, abys mel pocit ze nekam patris. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Lipon » pon led 16, 2017 8:44

coby, sleva jen pro zaregistrovane (pro vetsinu zbytecny klik, kvuli nahledu se registrovat fakt nebudu)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon led 16, 2017 8:51

mike píše:
Quido píše:potřebuješ akorát dobré boty a lyže (což se však dá dneska půjčit prakticky všude na místě a netřeba kupovat

Lyze jo, boty ne.....



jasně, to už záleží na noze každého soudruha... ale kdo nelyžuje příliš často, tomu se koupě nevyplatí... jinak máš pravdu, že bota je problematická záležitost obecně :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon led 16, 2017 9:32

@booze, Lipon: fakt idioti, kludne nech mi daju slevu az po registrovani, ked si nieco objednam, ale nie ked si to chcem len prezriet, sa chovaju jak nejaka sekta...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon led 16, 2017 12:15

to je jasne, musi te bombardovat na e-mailu vyhodnymi nabidkami v hodnote nekolika desitek tisic korun... :wink:

PS: veci od Kjus obcas koupis i ve Sportisimu :P :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod nimha » stř led 3, 2018 12:07

Ahoj,

vybiram opet lyzarskou bundu (loni se nezadarilo a jezdil jsem ve vojenske parce N3B:-)). Jsem zimozrivy, takze nejakou teplejsi a taky delsi (pod zadek). Melo by to mj. neco vydrzet co do noseni lyzi na ramenou, mit solidni kapsy na haldu kramu co vozim, a taky dobrou prodysnost (tj.bud membrana 20000/20000+ nebo zcela bez ni).

Napada vas neco? Nechci (zatim) nejaky Hannah a podobny radoby outdoor. Koukal jsem na Spyder, no ale 12.500 Kc je pro me moc. Cenu bych videl na 5000 kc max.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 12:13

Podivej se na Millet
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod nimha » ned led 21, 2018 20:50

Nakonec jsem koupil Salomon Icerocket JKT M (lyžařská bunda s membránou 20/20). Sice trochu přes rozpočet, ale se zdá docela dobrá (zatím jsem ji vzal na 3 výšlapy).

Teď řeším, co pod ní. Strašně se totiž potím.

Velikostně tam kromě trika napasuju až jednu tlustou fllecku nebo 2 tenký.

Teď jsem dělal revizi spodní a střední vrstvy a bude to asi potřeba uprgradovat...

Z doby, kdy jsem začal chodit po horách (cca 20 let zpět) mám triko moiru (letní, stříbrno-šedé "brnění") + moiru mikinu (nějaká směs) + polartec fleecku. S tím jsem vydržel docela dlouho.
Pak mám obodbný 10ti letý jitex (triko a tílko) a 10ti letý klimatex (triko, spíš takový zimní), tenkou mikinu Berghaus a 2 tenčí fleecový mikiny NF (jedna uvádí, že polartec; druhá má zase na rukávu nějaký TKA 100 (nemám šajn, co to je). S tím chodím teď.

Pak mám ještě několik dresů (triček) na letní sporty (fotbal, rugby) od adidas či nike, ale to je asi naprd, že?

Jak vlastně dlouho vydrží tyhle matroše než ty funkce odejdou?
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » ned led 21, 2018 22:52

tuhle salomonku jsem si zkousel, nicmene chybelo mi odvetravani v podpazi a vadi mi ta lega pres zip zvenku, takze hsem ji zavrhl - ale co jsem chtel rict, pod tuhle bundu az do -10 bych nebral vic nez jednu tensi fukcni vrstvu s dl. rukavem (trochu nechapu tu kombinaci, ze jsi zimomrivy a hodne se potis... jestli to nebude spise tim, ze se hodne oblikas, pak se zpotis a pokud ti obleceni dobre nedycha, nebo nevolis vhodnou kombinaciti materialu, pak je ti tim padem zima) :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod nimha » pon led 22, 2018 10:53

Ja se potim hodne ve vsem, soucasne je pravda, ze zimni oblekani moc zmakle nemam a ze jsem taky trochu srab ve smyslu, ze kdyz ze se propotim nekde na horach, tak at mi je pak aspon teplo.

Co jsem zatim tu budu zkousel (pesi vylety, telota okolo nuly), tak je pro me docela optimum triko a tenka druha vrstva. Kopec se samozrejme potim jak prase, ale to bych se potil tak jak tak. No, mozna jeste ubrat by to chtelo.

Cili zkusit nejake termo triko, ale s dlouhym rukavem, a na to, v pripade zimy, druhou tenci vrstvu?
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » pon led 22, 2018 12:12

Nechci Ti brat iluze, ale pokud chces mit stejne obleceni bez regulaci (tj. stale stejne oblecene, nic dole, zadne velke odvetravani) na slapani do kopce, na stani nekde i na sjizdeni, tak budes mit sakramentsky problem najit neco, kde se ani nebudes potiti pri namaze ani Ti nebude zima pri sjizdeni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon led 22, 2018 15:33

nimha píše:
Cili zkusit nejake termo triko, ale s dlouhym rukavem, a na to, v pripade zimy, druhou tenci vrstvu?


ta bunda ma odvetravani na zadech - jestli mas batoh, tak k nicemu - nebude dost vetrat...
jinak na sjezdove nalyze bych nikdy nepouzival totez co na chozeni - pri chuzi jsi v aktivnim pohybu porad a dlohodobe, do kopce dokonce hodne aktivni - pri sjezdovani jsi mnhem mene aktivni a jen kratkodobe, a to te jeste ofukuje vitr pri jizde - cili to je ten zasadni rozdil...

ja se potim taky hodne a na stoupani (chozeni, ci skialp) si zadnou, natoz lyzarskou bundu, neberu (pokud shora nevali trakare, na to ale mam HS v batohu), na chozeni pri stoupani mam jen coolmax triko, na tom pws nebo tecnostretch, a jen kdyz je velka zima na to jeste vestu, pripdne ve vetru vetrovku (chystam se na PA, ale to ted nemam)... a az na hrebenu / vrcholu si davam bundu, ale vesmes perovku (nejen kvuli vaze, ale i kvuli prodysnosti) - lyzarskou bundu bych nebral, je tezka; na lyze beru lyz. bundu az tak od -3-4°C a do cca -15°C mam pod ni jen funkcni triko s dl. rukavem... bundu zapnutou, reguluju jen vetranim, pod -15°C menim to triko za silnejsi merino rolak, a nic vic.... prave kvuli tomu, ze kdyz se moc zpotim, prochladl bych... kdyz je kolem nuly, nebo jen lehce pod, mam jen SS bundu, ci vestu, podle dalsi situace (vitr, slunce aj.)

chce to fakt zkouset na sobe a vychytat

(edit: opraveny preklepy)
Naposledy upravil Quido dne pon led 22, 2018 22:49, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon led 22, 2018 20:09

@nimha: cetl jsi review u Salomonu? Radej to sem zkopiruju, kdyby zmizelo:
Totally dissapointed... sweating to much...

I bought it 2 days ago and breathing is worst I ever tryed. I am sweating too much anf also phone and wallet in pockets are both wet....

Normalni chovani u zateplene bundy s membranou. Membrany jsou mizerne prodysne obecne, ale na izolaci se chovaji jeste hur.

Na co tu bundu vlastne mas? Na lyzovani by mohla stacit, jelikoz tam se stridaji relativne kratka obdobi velke aktivity s delsimi v klidu. Na chozeni stacit nebude, na to potrebujes nejakou bez membrany a i tak se musi vybirat prodysna. Viz vlakno o zateplenych bundach.

K oblekani: na chozeni si pod ni vem jedno (!) tricko s dlouhym rukavem. Nejake, co umi dobre odvadet pot od tela. Bundu to nezachrani, ale aspon to nebude tak spatne. Jestli se bojis zimy, flisku nebo dalsi vrstvy si vem do batohu a oblec v nouzi nejvyssi. Je to trochu paradoxni, ale zateplene bundy funguji lip, kdyz pod nima neni moc vrstev, pak muze izolace zafungovat. Mas tam 100 g/m^2 izolace plus tu nesmyslnou membranu, to by mohlo s jednim trickem stacit i do -20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » úte led 23, 2018 8:48

mike píše:Mas tam 100 g/m^2 izolace plus tu nesmyslnou membranu, to by mohlo s jednim trickem stacit i do -20.
Abys ho nemel na svedomi :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte led 23, 2018 19:13

Vsak pisu, at si vezme neco dalsiho do batohu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod nimha » úte úno 27, 2018 21:06

Pánové, děkuji za vaše rady.

Bunda je míněna výhradně na lyže (sjezdovky), s tím jsem ji i kupoval. Zkoušel jsem ji teď u nás a spokojenost. Bylo lehce pod nulou a měl jsem svoje staré hardry - triko Klimatex, takovou lehkou blůzku Berghaus tech T a na to tenčí polartecovou mikinu NF.

Teplotně to vyšlo celkem ok (jsem fakt zimozřivý), nicméně rád bych to pod bundou celé upgradoval, co byste mi doporučili? Myslím už konkrétní značky. Asi bych to spodní triko upgradnul na triko s dlouhým rukávem, pak něco tenčího na to, a jako zálohu do báglu, co bude na sjezdovce, ještě něco pro případ zimy.

Teď v Pá jedu do Itálie a hlásí docela mráz.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Kerry » čtv bře 1, 2018 13:28

Dobrý den,

jsem závodní lyžař. A musím zde pro všechny doporučit eshop se zimním a sportovním oblečením xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Pokud sháníte bundu, lyžařské kalhoty, termo podvlíkačky, rukavice, čepice apod. Tak se k nim rozhodně mrkněte. Nemůžu si jejich značky vynachválit. Naleznete u nich značky např: bergans, dale, devold a karitrra. U jiného obchodu bych zimní sportovní oblečení nenakupoval. Jsem u nich spokojen jak s kvalitou, designem tak skvělou cenou :) Určitě omkrněte jejich nabídku :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil pavproch dne čtv bře 1, 2018 15:37, celkově upraveno 2
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz a BANán.
Kerry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 1, 2018 13:21

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 1, 2018 13:51

Rychlééééé mažte ho :D. Lepší spam jsem tu dlouho neviděl. Prej závodní lyžař. To jako lyžuješ v něčem od Karitrra jo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv bře 1, 2018 15:37

Bububu!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 15:43

Byls rychejsi, ja bych mu ho dal hned a jeste napsal neco hnusneho do zduvodneni, aby se zoufalci chytli za nos ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv bře 1, 2018 15:47

Klidně mu ho dej, já s tím nemám problém, neska sem akutváth dobře naladěn po výkonu na kopci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 16:01

OK, ma ho tam. Myslim, ze tady nebylo co resit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » čtv bře 1, 2018 16:20

Po delší době jsem zase nahlídl do tohoto vlákna a četl pár stránek vzadu, jak se tady dohaduje PP a mike o tom, jestli membranu jo anebo ne-e. A přijde mi to vtipný :D

Každej, kdo se ptá, jakou bundu na lyže, by si podle mého názoru měl odpovědět napřed na dvě otázky:
1) kolik dní za 1 rok a v horizontu za 5 let nalyžuju?
2) jsou pro mne peníze limitujícím faktorem?

Pokud odpověď na 2) je ne, tak ať vleze do krámu s věcma na lyžování a koupí takovou bundu, která se mu líbí, sedne mu a je mu doporučena prodavačem jako lyžařská bunda renomované značky.

Pokud odpovědí na 1) je zjištění, že lyžuju pravidelně, každoročně, aspoň 14 dní za sezónu a budu v tom i v příštích letech pokračovat, pak je postup podle odstavce výše s tím, že se bude hledat přijatelný poměr cena / výkon.

V případě zjištění, že lyžuju nepravidelně a nárazově (viz. já dva roky prodloužený víkend v Alpách a pak léta nic), pak ať se člověk oblékne do toho, co má a vhodně to nakombinuje. V takovém případě na lyžích neumře, nezmrzne, nenastydne a nebude trpět diskomfortem, který by mu znemožnil si tu lyžovačku užít. Dvoje Alpy jsem odlyžoval v tomto setu:
- spodky
- DA Mountainer

- triko LS syntetika
- triko LS merino
- mikina polartec 200g
- bunda pertex classic s kapucou
- rukavice a možná něco slabého na hlavě pod helmou (už nevím)

v báglu pro případ zhoršeného počasí:
- převlečné gatě pertex
- HS membránová bunda

Neumřel jsem, lyžovačky byla super, modrý nebe, atd. Na sněžení jsem byl vybavený.
Jinak má lyžařská průprava je někdejší Skiklub. - Deset sobot za zimu Špindl ráno tam, večer domů. Od 7 do asi 18 let. Lyžovali jsme v tehdejších dostupných bundách, který jsme pak přes týden nosili jako bundu zimní. A ve šponovkách. Později jako frajírci (abychom vypadali jako místňáci) v džínách a ve svetru.

Nejvtipnější pohled je totiž na tydýta, kterej je vybavenej na lyže jako vůdce horský služby, ale s kopce jezdí pluhem s očima navrch hlavy, sjede ho 3x a pak stráví půl dne v putyce pod sjezdovkou ;-) Jistou paralelu bych viděl mezi dnešníma lyžařema a cyklistama, který (tuším tady) někdo popsal takto:
1) je oblečenej jako hajnej a jede jako hajnej - ok.
2) je oblečenej jako hajnej a jede jako solidní cyklista - taky ok.
3) je oblečenej jak na Tour de France a jede jako hajnej - :mrgreen: :lol:

Kdo chce jakože vyloženě bundu na lyže a má malej rozpočet, ať ji koupí v Decathlonu - jistě nešťastnej nebude. Když francouzskej řetězec prodává bundu na lyže, jistě bude odzkoušená právě v Alpách a naprostej šunt to nebude, páč by jim to lidi vraceli.

Potlesk prosím až v šatně.
Naposledy upravil budo dne čtv bře 1, 2018 19:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Kjuba » čtv bře 1, 2018 18:51

Budo: A já zase nechápu, co je tak vtipného nebo směšného na člověku, co je oblečen jako na Tour de France a jede jako hajnej a nebo oblečen jak na K2 na výletě na Kokořín?

To jako když jsem na kole kopyto, tak to znamená, že musím jezdit v pytli od brambor?

Nechápu tenhle úzus, že by měl někdo nějak jezdit oblečen, notabene to dávat do souvislosti s tím, jaké výkony podává. Co když si to koupil, protože se mu to prostě líbí?

Dál nechápu potřebu vůbec se zabývat tím, jak kdo jezdí na kole oblečen. Ať si kurňa každý jezdí jak chce (třeba pozadu) a v čem chce, ne?

A už vůbec nechápu tu potřebu tohle ventilovat na fóru.

Jako nic proti ničemu. Každý má samozřejmě právo si tady ulevit. Ale prostě tyhle názory jasně svědčí o tom, co jsme jako národ povahově zač. A je to pořád stejný.... Auta, mobily, hadry, baráky..... Pořád prostě koukáme, jak má kdo velkýho ptáka. Pořád to porovnáváme, soudíme. Vidím to dnes a denně, spousta mých přátel po světě mi to neustále připomíná a já se stydím.

By mě zajímalo, kdy z nás tenhle komoušskej odér vyčpí.

To není nic proti Tobě Budo, to je spíš tak k zamyšlení.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Kiszoun » čtv bře 1, 2018 19:03

No úplně stejně to ale platí i naopak, když si někdo koupí Nordwand komplet od Mammuta aby ukázal velkého ptáka ve skutečnosti má (lze to v tomto případě přirovnat k velikosti ptáka majitele Hummeru :D ) a pak s tím 2x za rok v potu tváře a vyplazenými plícemi vyleze na Lysou horu, tak se nedivím skutečně aktivním turistům, lezcům a horolezcům, že se takovému borcovi vysmějí :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » čtv bře 1, 2018 19:15

Kiszoun - yes! =D>

Kjuba - :supz: - No jestli tady někdo něco ventiluje, pak spíš Ty, než já. Já jsem napsal delší strukturovanej post k tématu "Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování". Okrajově jsem tam zmínil marginální věc - to, že by člověk měl vybírat vybavení úměrně tomu, jak často a poctivě se dané aktivitě věnuje. Pro přirovnání jsem tam zmínil to s cyklistikou a hajným - kdysi to tady někdo napsal a bylo to vtipné a trefné. Ty sis na té okrajové věci postavil svou mnohařádkovou stížnost na to, co Tě frustruje na spoluobčanech. A mimochodem ses u mne v tomto ohledu absolutně netrefil :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » čtv bře 1, 2018 19:17

Jo a použil jsem funkci HLEDAT.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Kjuba » čtv bře 1, 2018 19:32

Budo: Nene, to si nerozumíme. To není stížnost. Já jsem se hned z kraje mého postu ptal na to, co je na těch lidech směšného. Já to opravdu nechápu...

A Tvoji poslední větu taky nechápu. Četl jsi ten můj post až do konce? Já Tě nesoudím. To bych si nedovolil. A ano, v jednom máš určitě pravdu. Frustruje mě, co jsme v tomhle ohledu zač. Myslel jsem, že nás to pustí dřív, ale evidentně jsem nás přecenil.

A jinak, jistě, že to platí i obráceně. Ale pořád nerozumím tomu, proč bych se měl takovému člověku vysmát. Nezpochybňuji, že existují lidé, kteří si jenom honí ego, ale těch je mi spíš líto. A lidem, kterých je mi líto se nepotřebuji vysmát.

Ale je to jedno. Mě to jenom zajímalo. Klidně to vymažte. Je to off topic.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 19:52

Mazat netreba, k tematu to celkem je.

Ti rozumim, ale je to tim, ze vetsina lidi u nas nema zapadni prijmy, ale podstatne mensi. Vem si, kolik lidi tu resi ceny a jestli se jim to za tu cenu vyplati a jestli jsou nekolikrat drazsi veci taky o tolik procent lepsi. No a nekteri pak resi svou frustraci z toho, ze si drazsi vybavu nemuzou dovolit, takhle. Smejou se tem, co ji maji a co ji podle nich nepotrebuji. Protoze to berou podle sebe a nedojde jim, ze dotycny treba cenu vubec neresi, protoze je pro nej nepodstatna. Tak, jako to maji na zapade, kde takovou ma nebo muze mit kazdy.

Nizsi prijmy a tohle uvazovani je samozrejme dedictvi komunismu a ze byl u nas komunismus s narodni povahou taky souvisi, ale to uz bychom se pousteli na tenky led ;-) Taky jsem si kdysi myslel, ze nas tyhle veci casem prejdou, ale holt jsem byl prehnany optimista a prijde mi, ze trend se spis otaci :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení