Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:51

Dobre, nebudu si z tvych potizi delat srandu ;-) Prave, ze vim, ze ti chemie nervy rozhasila, a tak bych i cekal, ze se vnimani zimy a tepla zmeni. Akorat z toho, co pises, to spis vypada, ze jsou citlivejsi, cekal bych opak :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod apuka » stř úno 28, 2018 11:56

mike píše:Nechci typ, chci link ;-) Kolik takova vec asi vazi?
Snad jsi natolik schopny, abys zadal do googlu "anemometer" :wink:. Ty "kapesni" maji zhruba od 50 do 100g (vcetne baterie), nas asi kolem 55g.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » čtv bře 1, 2018 15:36

Neska sem dochtory poskákal dříff než sem čekal, takže z5 doma sem byl už na oběd.... takže rychle nasypat hladovcovi na hlavu a .... místo do práce hupky šupky na kopec, 2x bohoušku, 2x.... od auta k autu, ale pod 900mnm to bylo za sténání kameňaček. Nad těch 900 je už ale slušná lyžba v lese, teda je to to ale (i přes ty strašné mrazy) slunkem fest přetvořené, vrstevnaté, blbé, ale dá sa. Neska dole asi mínus pět, nahoře ve stínu mínus deset, na slunku těpleji. Fajne. O víkendu repete, ale někde od slunka pryč, snad tam bude lepčí sních.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 22:15

@apuka: to mozna i jsem, ale zajimal mne konkretni, ktery je takhle presny. Protoze rozliseni 0.1 stupne jeste neznamena, ze presnost nebude +/- 5 stupnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 3, 2018 10:55

Neska ráno už zase kosa jak na sibiři (ešče fčíl je za woknem ve stínu -9, na pustevnách -13), pudu teda až odpoledne. Zkusím S aV stranu, snad tam nebude tak slunkem zpotvořený sních.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 3, 2018 17:45

Jo, byl sem tam (kněhyně z podělánek) a byla tam kosa jak na sibiři (dole u auta -8, nahoře určitě -12 možná víc, navíc dole bořilo jaxfiň, nahoře nebyla taková kosa pocitově, bo tam tolik nefučelo a svítilo tam slunko). Nicméně, dyž sem lezl podruhé na kopec (ano, 2x Bohoušku, 2x) tak mi v jednu chvíli zbělal nos a musel sem ho ingtenzivně zahřívat podvlíkací rukavicou, takže pak mi zase byla kosa na ruku.... ale bylo tam kuwa křasně.... páni dochtoři, kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » sob bře 3, 2018 21:43

Starnes a meknes :twisted: Vzdyt jsme si ted po dlouhe dobe konecne uzili slusnych mrazu, mne se to libilo. A za nasich mladych let prece byvaly vetsi, -12 bylo docela beznych a -20 nijak extra vyjimecnych. U nas i u vas.

No, ale hlavne mne zaujalo tohle:
pavproch píše:tak mi v jednu chvíli zbělal nos

Jak jsi prisel na to, ze ti zbelal nos? Pozorujes se v zrcatku? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod lojzmen » ned bře 4, 2018 12:37

Anketa: Vidíte si na špičku nosu?

Například já ano. Levým i pravým okem. Samozřejmě, dnes už nezaostřím, ale barvu vidím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned bře 4, 2018 17:57

Přesně, dyž si sundám brejle, taxi (sic periferně a švidrám při tem) ale na nos vidím... cítil, že to není v pořádku a švidrajícím pohlem sem si enem ověřil, že nebylo...

Šak píšu, že mi chemie rozbourala (už tak chabou) mrazuvzdornost

Neska repete stejnou trasou (enem raz), rosničkám zase to moc nevycházelo... ráno byla dole kose jaxfin (-15, ale rosničky už ráno hláila na lysé jen -5, před obědem dokonce jen -1) Dyž sem okol druhé byl nahoře, tak tam bylo tak -5, možná -8, ale bezvětřo a slunko pralo jak cepeň.

Při pohledu na předpopiča mám obavu, že tohle byl zřejmě poslední výlet tuhle zimu odzdola (od auta k autu na lyžích). Sněhu je tu málo a první otěplení ho někam do 700mnm smyje...

Ale neska sem se zkousnul a vzal ssebou paparáth, takže sem nadělal zásobu sněhofotek pro příštěroční PéeFko... takle tam bylo....
Přílohy
DSC_0010.JPG
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 2:07

Takhle si spicku nosu vidim taky, ale jako rozmazany flek. Ostre jsem to snad nevidel nikdy a ted, kdyz s vekem prisla presbyopie, tak se bojim, ze by zmena barvy musela byt dost drasticka, abych ji rozeznal :D Zato ale vidim dobre do dalky, aspon neco...

pavproch píše:Šak píšu, že mi chemie rozbourala (už tak chabou) mrazuvzdornost

A nezvykas si? Mne dneska po tom mrazivem tydnu prislo krasne teplo a to i po zapadu slunce. Dole jsem pak ve vlaku nechapal, proc mam napul zamrzlou vodu. No a podle zaznamu rosnickaru bylo -5, vubec mi to neprislo a to nahore muselo byt jeste min, je to vys, takze tak -7.

pavproch píše:Ale neska sem se zkousnul a vzal ssebou paparáth, takže sem nadělal zásobu sněhofotek pro příštěroční PéeFko... takle tam bylo....

Mne bohuzel kvuli rosnickarum a jejich mimozni predpovedi nenapadlo fotak vzit, coz je skoda, protoze bylo nadherne a fotky by byly skvele #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon bře 5, 2018 16:36

Jo, tělo by si asi časem aspoň krapet zvyklo...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » stř bře 7, 2018 19:18

pavproch píše:Sněhu je tu málo a první otěplení ho někam do 700mnm smyje....


Jo, je to tak - neska bylo první den těplo (+6) a hned sních až někam do 600mnm (ve stínu, na slunku až 700) praticky zmizel... škoda, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát bře 23, 2018 17:51

Matůšova nešní bezsněhová anabáze z Řepčony na Lysou mě ingspirovala k temu, abych zajel sa podívat na Poustevny, jak to je.... (sem původně zítra chtěl po ránu autem dojet tam nahoru a poťapat aspoň něco - bez ověřování stavu sněhu)... je to bída, na Pustevnách je sice bílo, ale asi 2-3 cm nového z tohoto týdne na nesouvsilých zbytkách starého). Čili zítra nepudu. Matůš, kuju za podnět, já bych tam zítra býval jel a .... zkazil si den.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 24, 2018 10:53

Tak dobře že sem nešel skibeskydovat ale pěši za humna.... od chalupy až do 900mnm a ..... nic nic nic, nahoře sem si raz šlápnul na ojedinělý flek starého sněhu a od cca 800mnm ve stínu byly zbytky toho, co nasypalo tento týden... takže v Beskydech je pro letošek (pokud ešče nenasype metr, což nevidím moc pravděpodobně) utrum.

Krásná dvouhodinová (ještě před půlrokem sem to smaé obešel za hodiny tři) zdrproproch. Páni dochtoři, kuju.

Nad 700mnm fučí ledový V vítr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod lojzmen » ned bře 25, 2018 15:20

pp - já si ověřuji aktuální stav na holidayinfo.cz - kamery - Beskydy.
Sleduj nadmořskou výšku, teplotu a sníh mimo sjezdovku.
Někdy si vpravo můžeš naklikat historii té kamery, takže večer se podíváš, jak bylo v 14:15 a pod.

Pustevny, dvě kamery.
V Bílé jsou bohužel všechny kamery pod 600mnm.
Skipark Grůň, 900mnm, naproti hotelu Charbulák,
Kohútka 913 mnm,
atd.

Webové kamery pro Lysou horu, Paprsek, Slaměnka, Jizerka, Sněžka, Luční Bouda atd.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát bře 30, 2018 9:41

Jaxem napsal minulý týden - v Beskydech je se sněhosezonou šlus julius - neska Radhošť - pěši průsekem od J - na starý sníh sem šlápnul až někde okolo 1000mnm a ani nahoře to není souvislé čili lyyžovatelné, možná v S.... nad 800mnm byl poprašek z nočního srážkování (dole scalo) 1-5 mm, ne víc... škoda, no... ale příští týden musím služebně do košíc, takže to spojím s (letos posledním) šialpováním v ta3... už sa těším..... má být hezky, sic těplo (čili to zase bude "hicový" potrat velkým, malým hangem a nad terynou na slunku - chcu do baraního a sjezd k brnčali)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned dub 1, 2018 10:47

Neska ráno/dopo zdrproproch (tady doma za humna - 2 hodiny @ 600 výškových) - rosničkám to vyšlo nachlup - dole jemně scalo, okolo 500 mnm už sněžilo, okolo 650 mnm to i zůstávalo na zemi. A fučelo od západu čili pocitově sfiňská kosa.

Ale na šlus sezony to vliv mít nebude.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát pro 14, 2018 10:56

pavproch píše:Jak píšu, z podělánek na čertovu stolici - na těch pár milimetrech se dalo po (naštěstí neposkvrněné) lesní asfaltce okolo Kněhyňky a pak úbočíma Magurky až do sedla za ní, potem už lesem nahoru na stolici, dolů stejnou cestou


Sem se rozhod, že tuhle šialpo/bezgydo sezonu zítra poránu otevřu stejným způsobem.... __II

Zítra sem dám echo o stavu sněhu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob pro 15, 2018 14:20

Tak. Jaxem slíbil, taxem provedl.

První letošní beskydská brázda vyorána. Oach!

Dole 10-15cm bez základu, nahoře max 35cm, taky bez základu (sedlo si to teda mrazem fest). Nahoru po lesních cestách, dolů taky, nahoře nad 1100mnm bylo pár prvních obloučků, ale za zvuku soustruhů, ešče že mám kameňačky....

Jako vždycky na záčatku sezony, tělo se velmi intenzivně brání intenzivnímu pohybu proti kopci. Ale to se poddá, nejpozději po pátém (nebo padesátém?) výletu už si zvykne.

Nahoře byla docela kosa - odhadem mínus vosum a pofukovalo - tuhla huba.

Ejchuchu, já su kura tak sčastné...... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned pro 16, 2018 16:06

Zatímco fčera sem lezl na kopec od V a S, neska od J a .... sněhopodmínky na J trochu lepší, sněhu trošku víc a hlavně už aspon trošku nosný/přetvořený - sice s problémama s rovnováhou (bořilo se to proměnlivě + relativně úzké kamenačky) + sem tam se zvukem soustruhů, ale maloval sem obloučky zesvrchu kopca až někam do 700mnm..... jo! __II

Nahoře zase kosa na hubu.

Doufám, že to už nesleze, rosničky jsou celkem optimistické až do konce roku...... kéžby.... :prayer:

A na příští týden mám bezva nápad.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte led 1, 2019 13:11

Jižní (Bečvanská) strana masivu Radhoště: dole 5-10 cm přimrzlého, výš na tom nějak vata, nahoře cca 40, možná až 50 cm hutného, skoro nosného, bohužel díky mrholení s krustou.Nad 1000mnm se už aji dá v lese semtam nějaký oblouček.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pát led 4, 2019 14:39

Ejchuchu!

chmu.jpg


Zítra ráno beru skialpové prašanoffky a idu proti kopci, pokud teda zdraví dovolí. Oach, to tu už nějaký pátek nebylo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod maty » pát led 4, 2019 15:11

maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod scinkk » pát led 4, 2019 17:44

Presne - a proto vede Labska - hec :)
snehu dosti, jen kurna uz by taky mohlo byt videt slunko, jinak na hrebenech krkonos je jedno zda clovek chodi cely den ci jen stoji na miste :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2019 12:40

Evils Mill.

2x, Bohoušku, 2x.

Kura, já su tak ščastné....... __II

2x ale jenom proto, že se mnou šel Junior, takže půlku doby šlapal stopu on - kdybych byl býval sám, tak to tam bagruju snad ešče fčíl....

Sněhu v lese po kok.ot, faaaantastiská lyžba v prašanoch. Muselo se jet strmým, bo jinak to moc nejelo, kolik toho je....

Dole je tak 30cm hutného, nahoře rosničky nekecají, dyž Lysá hlásí 1.5 metru prachu.... oach!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob led 5, 2019 12:54

Oprava, neska už LH hlásí 170cm. Jo!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod Lipon » sob led 5, 2019 13:40

Zato my dřepíme v chatě, fujavice, alle Lifte geschlossen :-(
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod vonkreuz » sob led 5, 2019 17:30

Já byl dneska po 15 rocích na běžkách a byla to bomba. Kousek od PP - od Melocíka kamsi za Greguše a zpět.
Prašo lyžba ve volném v předhuří M.Fatry je v plánu zítra. Radši beru airbag. Svatá lavinová trojice je samozřejmost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » sob led 5, 2019 18:23

pavproch píše:Oprava, neska už LH hlásí 170cm. Jo!

sdilim nadseni pro prasan, tez sem ho konzumoval vcera,dnes aj zitra, ale na lyse 170 fakt neni, podivej se na kameru. Leda to meri v zaveji.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod apuka » sob led 5, 2019 19:13

ratel píše:na lyse 170 fakt neni, podivej se na kameru
Nebyl jsem tam, nehodnotim, kolik je snehu, ale na jakou kameru se tam mame podivat, kdyz je kazda zasnezena a vidis jenom ten snih :-k ? Mozna na JV je obcas trochu videt lidi - ale to je blbe, protoze je vidis na vrcholu, kde je to uslapane a k tomu i vyfoukane, takze to neni smerodatne. Navic stejne neni videt nic na srovnani.
Jinak se to pravdepodobne meri nekde na zahrade meteorologicke stanice, tam moc zaveju nebyva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Snownews