Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod Dalbert » ned úno 25, 2018 19:47

Ahoj,
mohu poprosit zkušenější o tipy na nějaké hory na začátku června? Bohužel mám několik protichůdných požadavků, které mi dost komplikují situaci, a tak nejsem schopen nic vybrat. Situace:
- +-10 dní na těžko, ale nemusí to být jeden dlouhý trek, klidně dva kratší. Spaní ve stanech.
- první polovina června.
- měly by to být nějaké vyšší hory.
- ale zároveň s námi jedou dvě matky, pro které to bude první větší akce po mateřských. Tedy by se nemělo jednat o nic exponovaného nebo hodně náročného.
Z mého pohledu dost neskloubitelné požadavky.

Prvotní nápad bylo Bulharsko, Rila a/nebo Pirin. Ale bojím se, že tam bude ještě sníh a také, že některé úseky by byly příliš náročné zejména z hlediska převýšení. Další nápady:
- Kréta, Lefka Ori. Nevím, jestli červen ale není naopak moc pozdě. Pokud si to pamatuji dobře, nahoře nebyla žádná voda a musel se rozpouštět sníh.
- Apeniny. Vůbec je neznám a tak nevím, na jakou část se zaměřit. Tedy jakýkoli tip je vítán.
- Španělsko, některá ze Sierr. Dtto, také o nich nic nevím.
- Slovinsko, Kamnicko-Savinjské Alpy. Tam se ale bojím sněhu a náročnosti.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale už z toho mám hlavu jak pátrací balon :? Proto bych moc uvítal jakékoli poznámky k výše uvedenému, nebo případné další tipy. Pokud něco z toho využijeme, rád se odměním nějakou místní specialitou :wink:

Díky
Dalbert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 25, 2018 17:35

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod sobb » ned úno 25, 2018 22:45

Co mě tak z našich jarních výletů (mimo Alpy) napadá:
Apeniny - Gran Sasso, Majella
Sicílie - Etna, Nebrodi
Španělsko - Sierra Nevada. Tam záleží na množství sněhu ze zimy a na vybrané trase. Začátkem června jsme se kvůli tajícímu sněhu a vodopádům nevyhrabali pod Mulhacén, ale šlo to obejít jinudy a pak už v dobrý.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod Olchor » pon úno 26, 2018 8:41

Pěkné jsou Karnské Alpy na Rak - It hranici, dlouhé, vybereš úsek ( my to šli ve 3 etapách po týdnu) podle chuti, táboření celkem bez problémů.
Nebo třeba GR221 na Mallorce, moc fajn.
V Rumunsku se taky dá vybrat a zkombinovat trek na 10 dní - třeba Tarcu - Godeanu - Malý Retezat - sedlo Cerna - B.Aramá - Mehedinti - B. Herculane.
atd, atd, atd.....
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 21:03

Karnske Alpy jsou fajn, ale zacatkem cervna bych se jeste bal snehu. Na rakouske strane urcite a ne vsechno se da projit ciste po italske (leda za cenu velkych sestupu a obchazeni). Kdyz uz Alpy, tak jeste jizneji, Dolomity, co jsou prvni od more, jeste pred tema velkyma.

Napsal uz nekdo Korsiku? Ta by mohla byt akorat, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod oodoow » pon úno 26, 2018 22:05

Nechtěl nic exponovaného a náročného, takže Korsickou GR20 bych vyloučil.
Rumunsko mi přijde jako dobrý nápad, pár let zpátky jsem to šel třeba takto, to by bylo na deset dní tak akorát. Je tam pár drsnějších úseků, ale nic hroznýho, spíš ale hrozí, že tam bude ještě sníh. Rumunsko se dá nakombinovat mnoha způsoby, hory jsou tam skoro všude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 22:08

Ty jsi to sel den nebo dva? :twisted:

Korsika je exponovana a narocna? :-k Myslel jsem, ze tezsi useky se daji obejit a ze jich neni moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod Dalbert » pon úno 26, 2018 22:32

Všem moc děkuji za tipy!
Korsika ne, za prvé tam část z nás už byla a za druhé se obávám, že některé části GR 20 by byly příliš exponované (Cirque de la Solitude např.).
Karnské Alpy vypadají moc dobře, ale také bych se trochu bál začátku června. Nechávám si je jako plán na jindy.
Zkusím se ještě pořádně podívat na ty Apeniny. I z hlediska dopravy by mohly být OK. Co jejich severnější část, Appennino Tosco-Emiliano, tam jste někdo byl?
A Rumunsko také zvážím. Ale i Fagaraše bych se bál kvůli sněhu, to spíš něco nižšího.
Ještě jednou díky.
Dalbert
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 25, 2018 17:35

Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod Lipon » pon úno 26, 2018 22:55

Napadl mě rumunský Paring, šli jsme ho kdysi a i začátečníci ho dali. Akorát na Wikipedii píšou, že v červnu nejvíc prší
My tam byli v půlce července a odpoledne pravidelně dost pršelo. Tak do tří jsme stavěli stany, pak hodinku a půl pršelo, tak jsme si šlofli a pak šli vařit večeři.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod karaya1 » úte úno 27, 2018 7:05

Co mám projetý Balkán, tak takové celkem hezké zelené kopečky, nijak exponované a bez brutálních převýšení, byla Šar Planina mezi Makedonií a Kosovem. Ovšem nevím, jak to tam je se sněhem v červnu (ale někde bych vyhrabal kontakt na místní turistický klub), deset dní je spíš moc (pokud od Titova vrchu nepokračuješ třeba směrem k Debaru a jezeru) a nevím, jaká je teď situace na severu Makedonie (jak se zrovna "mají rádi" Albánci a místní).
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod remy77 » úte úno 27, 2018 11:48

Dalbert píše:Korsika ne, za prvé tam část z nás už byla a za druhé se obávám, že některé části GR 20 by byly příliš exponované (Cirque de la Solitude např.).


Ten je od juna 2015 po tragickej nehode zatvoreny. Trasa je odklonena popod Monte Cinto.

Dalbert píše:Ale i Fagaraše bych se bál kvůli sněhu, to spíš něco nižšího.


Zaciatkom juna mozte narazit na sneh tak od 2000 m hocikde.

Nebol by vhodny hreben Nizkych Tatier? A neskoncite na Donovaloch, ale potiahnete k tomu Velku Fatru po Ruzobmerok, co mate tak 8 dni.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2018 13:30

Ad NT: chteji spani ve stanech, coz muze byt (oficialne) v NT obcas problem, navic nevim, co maminky po materske na pripadne delsi denni useky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod remy77 » úte úno 27, 2018 14:46

Apuka:
Okrem Stefanicky spanim v stane nie je problem. Od Telgartu - Andrejcova, Priehyba, Ramza, Certovica, Durkova, Hiadelske sedlo..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod Tkuh » úte úno 27, 2018 16:49

Co znamená vyšší hory, ne moc náročné, ne moc exponované ?

Jinak já ho sice vůbec neznám, ale podíval bych se ještě na Řecko, tam jsou vyšší kopečky a dost na jihu, takže se sněhem by to mohlo být lepší :wink:
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod lukep » ned črc 15, 2018 10:36

No a co zkusit vysoké tatry? Jezdím pravidelně každý rok, tak trochu z nostalgie, ale stále mě neomrzely. Pokud s sebou berete mamky, tak ideál :-)
lukep
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 15, 2018 17:35

Re: Hory v Evropě, 10 dní na začátku června

Příspěvekod montezuma » pát pro 20, 2019 9:58

Ahoj, shodou několika okolností mi "hrozí", že na přelomu května a června budu tzv. "plonkovej" a budu muset nějak vybrat dovolenou. Tak cca dva týdny. Koukám na nějakej přechod se stanem, nakonec jsem dal dohromady dva. Rakouský je jakási záloha, ale pak jsem dal dohromady ještě Italský.

1) V Rakousku přes Ameringkogel a Gleinalpe
https://mapy.cz/s/fugalagohu

2) Hřebenovka Toskánsko Emiliánských Apenin.
https://mapy.cz/s/fasubuputa

Jaké máte zkušenosti v tomhle období s počasím v Apeninách? Sucho, nebo spíš bouřky? Jak je to v téhle části Apenin s vodou a se sněhem v tomhle období? A co stanování na divoko? Na stránkách národního parku jsem bohužel moc informací nenašel.

Díky.
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha


Zpět na Tipy

cron