Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » sob úno 3, 2018 22:21

Neni to rozdeleni v rukavu spis vnejsi a vnitrni strana? To mi prijde jako smysluplna cesta nez od lokte dolu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 22:25

Aha, to mne nenapadlo :) Mozne to je, tezko rict:
Top of sleeve: Coreloft™ 120 (120g/m²) insulation
Bottom of sleeve: Coreloft™ 80 (80 g/m²) insulation
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned úno 4, 2018 10:31

Myslím, že je to jak píše Scinkk, protože rukáv Atomu není švem rozdělen jinak než podélně..
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Goratrix » ned úno 4, 2018 11:07

Ano, rukav je sity z dvoch casti, vonkajsej a vnutornej, a vnutorna vyzera byt tensia, aj ked keby som to vyslovene nehladal, tak si toho ani nevsimnem...

Bundu mam na bezne nosenie, pricom to sa v mojom pripade rovna castej a velmi rychlej chodzi... kazdy den 4-5 km z prace a cez vikendy 10-15 denne. Zvykol som si uz davno chodit len v kombinacii tricko+bunda, vrstvenie neznasam a na toto pouzitie mi super vyhovuje (kedze to vyzera tak ze zimy v Bratislave budu cim dalej tym miernejsie, a nejake vrstvenie fakt uz nema vyznam). Proton zvazujem aby som mal nieco trochu tensie a priedusnejsie na striedanie.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pon úno 12, 2018 12:39

Entik píše:Koupil jsem XL. L mi bylo krátké, když jsem úplně zvedl ruce, předek vyjel nad kalhoty.


zjevně nevhodný střih...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...


Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte úno 20, 2018 14:23

HANIBAL TESTED: Sir Joseph Spike Hooded, už ňákou dobu se jí chystám koupit, ale spíš jí budu používat mimo turistiku, i když ji na turistiku taky zkusím, ale na zálohu do batohu je moc těžká
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » úte úno 20, 2018 14:36

koukni ještě na SvětOutdooru, tam je taky test. měl jsem ji a musím říct, že zpracování nic moc, pod paží zevnitř se mi rozthla, vlna z ná lezla přes švy i plochu. Střih jinak fajnový, ale přesně jak říkáš, jako záloha těžká. Na druhou stranu jsem se v ní nepotil tolik jako v péřovce, tudíž jsem ji mohl mít déle na sobě.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte úno 20, 2018 18:42

- tak to není dobré, u novinek vždy hrozí ňáký problém, není zkušenost z používáním
- nemáš fotky jak to vypadá ? doufám že si to reklamoval ? ať mají zpětnou vazbu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2018 19:11

Jakou ma tahle bunda vyhodu proti bunde se syntetickou izolaci? Pripadne perovce s hydrofobnim perim? Nevyhody jsou jasne. Vlna je tezsi, saje vodu a blbe schne. Prijde mi to jako vec pro ekobiovego hipstery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » úte úno 20, 2018 20:56

fps píše:- tak to není dobré, u novinek vždy hrozí ňáký problém, není zkušenost z používáním
- nemáš fotky jak to vypadá ? doufám že si to reklamoval ? ať mají zpětnou vazbu

mel jsem ji jenom na test, tudiz vyjadrenim nespokojenosti bylo to, ze jsem ji vratil. ptal jsem se jinych lidi co ji meli a oni meli bundu v pohode. nosil jsem ji asi dva mesice fakt v kuse. mam srovnani s primaloftem (Patagonia Nano Puff) a ta je lehci, skladnejsi, vzdusnejsi.
vyhody? ta vlnena bunda byla fakt prijemna na noseni, sedel strih...
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř úno 21, 2018 13:32

mike píše:Jakou ma tahle bunda vyhodu proti bunde se syntetickou izolaci? Pripadne perovce s hydrofobnim perim?

tak třeba tu, že by neměla tolik ztrácet loft v místech co je batoh, to je jedna z věc co mě na primaloft, climashield, péřových bundách dost vadí, na tyto místa mi je zima, hlavně na ramena, ale na místa která neztratila loft, mi je zase vedro, hlavně na ruce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř úno 21, 2018 13:43

slezacekm píše:mam srovnani s primaloftem (Patagonia Nano Puff) a ta je lehci, skladnejsi, vzdusnejsi.

vždyť ta má jen 60 g primaloftu, to je množství náplně úplně na nic, měl jsem Warmpeace Uphill která měla taky 60 g primaloftu, a o hodně lepší kombinace je funkční prádlo a nemembránová SS bunda při cca stejným teplotním komfortu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » stř úno 21, 2018 17:03

jsem hodne teplokrevny a im mnozstvi naplne bych uz se potil. toto mnozstvi mi asolutne staci od jara do podzimu, pres zimu taky pokud neplanuji bivak nebo nejake vysedavani nebo malou aktivitu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 21, 2018 18:30

fps píše:tak třeba tu, že by neměla tolik ztrácet loft v místech co je batoh, to je jedna z věc co mě na primaloft, climashield, péřových bundách dost vadí, na tyto místa mi je zima

Zajimave. V primaloftkach chodim v zime furt a tohle jsem nezaznamenal. Ani mi to nedava moc smysl, izolace je zmacknuta akorat pod popruhem, takze mas misto izolace ten popruh. Nebo na zadech batoh.

Smysl by davalo akorat to, ze v tech mistech muze byt vic mokro, protoze pot nema kudy ven. A pak to samozrejme muze chladit, zvlast kdyz ma clovek na sobe neco, co se na zimu nehodi, jako treba Coolmax ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 21, 2018 18:31

@slezacekm: od jara do podzimu neni zateplena bunda potreba ;-) Akorat v horach pri taboreni a na to je lepsi UL perovka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 21, 2018 18:52

Jinak narazim na limity kombinace merino trika s kratkym (IB 150) a malo prodysne primaloftky. Do mesta v zime bez problemu a zaroven v tom chodim na denni prochazky 5 - 10 km. V posledni dobe jsem nejak zrychlil, vic se potim a uz to neni uplne ono. Problem je hlavne to merino tricko. Postupne navlhne a kdyz reguluju teplotu zipem, mokre casti, kam se dostane studeny vzduch (hrud a ramena) neprijemne studi. PowerDry triko, co nosim na sneznice, tohle nedela, ac se tam potim podstatne vic a obcas bundu vic rozepinam. Druha vec jsou kratke rukavy, bunda se lepi na ruce. Asi budu muset s timhle tempem prejit na sneznicovy zpusob oblekani...

Vcera jsem byl obzvlast navlhly a po navratu jsem veci zvazil. Tricko v sobe melo 23 g vody, tj. asi 14 % sve vahy. Nebylo mokre rovnomerne, byly na nem mokre fleky, ktere prave studily, takze tam uz presahla vlhkost kapacitu vlny. Bunda mela o 11 g vic, tedy asi 2.3 % sve vahy, pricemz je podstatne vetsi a je to ta malo prodysna. Z cehoz plyne, ze merino/vlna je fakt nahouby, kdyz se clovek trochu vic poti. Kumuluje vodu, blbe schne a studi. Uz jen proto bych tu bundu od SJ nechtel ani zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » stř úno 21, 2018 19:20

mike píše:@slezacekm: od jara do podzimu neni zateplena bunda potreba ;-) Akorat v horach pri taboreni a na to je lepsi UL perovka.

a presne na to ji pouzivam. jeste kdyby tak mela kapucu. mel jsem moznost ji mit za dobrou cenu, za ul perovku se mi nechce utracet
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 21, 2018 19:33

Zrovna penize za UL perovku povazuju za jedny z nejlip utracenych penez vubec :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv úno 22, 2018 11:24

mike píše:Zajimave. V primaloftkach chodim v zime furt a tohle jsem nezaznamenal. Ani mi to nedava moc smysl, izolace je zmacknuta akorat pod popruhem, takze mas misto izolace ten popruh. Nebo na zadech batoh.

Neco na tom pravdy bude. Vcera jak fucelo a mrzlo, jsem citil chlad v miste kde konci batoh. Sel jsem bez batohu a doma pri detailnejsi prohlidce jsem zjistil ze ten primaloft je slehly. S bundou u ktere se to delo vzdy pouzivam batoh. Dneska trosku citim zada, asi prochladly svaly.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Goratrix » čtv úno 22, 2018 14:11

Tak som nakoniec neodolal zlave na exxpozed a objednal aj spominany Proton AR. Mozem potvrdit vsetko predtym napisane, tie 3 cm menej na obvode tela sa prekvapivo dost prejavia a bunda je pocitovo viac na telo nez Atom. Material je iny, viac pripomina softshell (Atom je leskly nylon). Zateplenie je tensie, myslim ze tie prispevky o tom ze Proton hreje viac nez Atom su uplna blbost. Vidim to tak ze ich asi budem nosit takto:

na vacsiu zimu tricko + nejaka tenka mikina + Atom
na miernejsiu zimu tricko + Proton

Inac este dik za tip na ten shop, maju tam neskutocne siroky sortiment a objadnavka aj doprava (DHL) bezproblemova.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv úno 22, 2018 15:44

mike píše:
fps píše:tak třeba tu, že by neměla tolik ztrácet loft v místech co je batoh, to je jedna z věc co mě na primaloft, climashield, péřových bundách dost vadí, na tyto místa mi je zima

Zajimave. V primaloftkach chodim v zime furt a tohle jsem nezaznamenal. Ani mi to nedava moc smysl, izolace je zmacknuta akorat pod popruhem, takze mas misto izolace ten popruh. Nebo na zadech batoh.

Smysl by davalo akorat to, ze v tech mistech muze byt vic mokro, protoze pot nema kudy ven. A pak to samozrejme muze chladit, zvlast kdyz ma clovek na sobe neco, co se na zimu nehodi, jako treba Coolmax ;-)

- právě že zateplená bunda ztrácí loft nejenom pod batohem, ale i na jeho okrajích, a to je ten problém, viz. nákres příloha
- ztráta loftu u zateplené bundy pod batohem nemá nic společného s tím co mám jako první vrstvu, pod zateplenou bundu jsem nosil a nebo nosím vlnu, kombinaci vlna umělotina, TG 900, polypropylen, polyester, Polartec Power Dry, Coolmax

booze píše:Neco na tom pravdy bude. Vcera jak fucelo a mrzlo, jsem citil chlad v miste kde konci batoh. Sel jsem bez batohu a doma pri detailnejsi prohlidce jsem zjistil ze ten primaloft je slehly. S bundou u ktere se to delo vzdy pouzivam batoh. Dneska trosku citim zada, asi prochladly svaly.

tak to jsem rád že se to nezdá jenom mě, u vrstveného oblečení se mi tohle neděje
Přílohy
Bez názvu.png
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv úno 22, 2018 15:52

vonkreuz píše:A Sobb se mně ptala na Mountain Equipment LightLine jacket. Kupoval jsem jí na podzim 2012 hlavně kvůli množství peří přes 300gg. Takže je vysoce pravděpodobné že je tam už jiny střih.
Tak už ji mám doma, současný model, takže střih je asi užší než u té, kterou má vK. O trochu míň peří - 296 g v Lku, 700cuin. Byla pro mě nejzajímavějším kandidátem a díky výborné ceně v Alpsportu taky nakonec vyhrála :D Ještě jim zbývá L a XL :wink:

Při mínus pěti a jen malém pohybu u zkoušení stavby nového zimního stanu na louce za chalupou v ní bylo teplíčko, uvidíme co při mínust třiceti pěti :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 21:13

booze píše:Neco na tom pravdy bude. Vcera jak fucelo a mrzlo, jsem citil chlad v miste kde konci batoh. Sel jsem bez batohu a doma pri detailnejsi prohlidce jsem zjistil ze ten primaloft je slehly. S bundou u ktere se to delo vzdy pouzivam batoh.

Tohle jo. Taky mam na primaloftce na ven primaloft slehly a zvlast tam, kde sedi batoh (ramena a spodek zad). Proti te druhe do mesta uz celkove znatelne min izoluje. Padla tak na dve tretiny, mozna i polovinu puvodni izolace. Ale taky ma skoro 11 let a nosena byla a je dost. Jak stara je ta tvoje?

O noseni bez batohu ale rec nebyla. Na slehlych mistech izoluje ten batoh. Zima ti tam muze byt i proto, ze jsi na batoh zvykly a taky na to, ze je pod nim tepleji, bez nej to proste citis jinak. Fps psal o stlaceni pod popruhama a tam proste zadny rozdil nepozoruju. Leda kdyz batoh sundam, to pak trochu citim mokra zada, nez uschnou.

fps píše:ztráta loftu u zateplené bundy pod batohem nemá nic společného s tím co mám jako první vrstvu, pod zateplenou bundu jsem nosil a nebo nosím vlnu, kombinaci vlna umělotina, TG 900, polypropylen, polyester, Polartec Power Dry, Coolmax

Ale to, co pod bundou nosis, ma vliv na to, jak v ni citis. Docela velky. A jak citis mokra mista, coz ta pod batohem jsou. U mne je treba merino pruser i jen trochu zpocene, ale uplne propoceny PowerDry v pohode.

fps píše: u vrstveného oblečení se mi tohle neděje

Samozrejme, tam se nema co zmacknout a je v tom kosa furt ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pelichání peřové bundy

Příspěvekod krak3n » stř úno 28, 2018 21:04

Dobrý den,
asi před měsícem a půl jsem si koupil budu Sir Joseph Terag man. Bundu jsem měl čtyřikrát na sobě a zarazilo mě, jak moc pouští peří. Co jsem tak vypozoroval, tak peří leze skrz podšívku, tak i přes švy. Nevím, do jaké míry to je u peřových bund normální, proto bych byl velice rád, kdyby mi někdo napsal své zkušenosti s peřovými bundami. Případně kdyby měl někdo stejnou bundu, tak jestli mu to tak dělá taky. Zde posílám odkaz na fotky, jak vypadá mikina nebo triko po cca 3 hodinách použivání.

http://img30.rajce.idnes.cz/d3003/14/14 ... .jpg?ver=0

http://img30.rajce.idnes.cz/d3003/14/14 ... .jpg?ver=0

http://img30.rajce.idnes.cz/d3003/14/14 ... .jpg?ver=0

Budu rád za jakoukoliv odpověď.
S pozdravem
Dejv
krak3n
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 8, 2018 19:20

Re: Pelichání peřové bundy

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 21:09

Uz jsme to tu nekolikrat resili. Reklamace. U jinych byla uspesna (ne nutne stejna bunda).

Prispevek sloucim do vlakna o zateplenych bundach, tam najdes podobne zkusenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 1:07

Jeste dodam: nastuduj si podminky reklamace do 6 mesicu od koupe. Jsou pro tebe vyrazne vyhodnejsi, jen si o to musis pri reklamaci rict. V tomhle pripade muzes chtit vraceni penez, jelikoz je to zrejme jinak neresitelne. Nebo vymenou za jiny kus, volba reseni je na tobe. Driv se to jmenovalo rozpor s kupni smlouvou, aktualni nazev jsem zas zapomnel :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 13:49

jojo, chce to reklamovat, někde se stala bycha, tolik peří by z toho padat nemělo, mám dost péřových věcí od Sir Joseph, ale jen občas z toho vypadané ňáké pírko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát bře 2, 2018 20:02

Tak pri -13 °C mi dneska trochu zplechovatela bunda, ale to bylo po narocnejsim stoupani prasanem, na rukou a ramenech. Zbytek dne se uz zadny led nenaakumuloval, bunda ve ve vlaku pak byla na omak trochu navlahla. Minule v Jizerkach mi zmrzla dole zada pod baglem, ale to zas mohlo byt tim, ze jsem ke konci chvili sedel an kopci bez baglu a cumel :)
Nahore jsem an svacu prihodil pod primaloftku mikinu, no a pak uz se mi nejak nechtela sundavat, tak jsem vetsinu dne odchodil v ni, do kopce se trochu prehrival, ale jinak dobry, trochu jsem to podcenil, mel jsem si vzit dnes silnejsi triko :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát bře 2, 2018 22:12

Jo, pod -10 se tohle obcas stava. Zvlast kdyz moc nefouka. Tipuju, ze byla namrzla jen zvenku, spravne? Kdyz je toho vic, tak neni spatne to rozlamat.

Jj, spravne triko je zaklad :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení