Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » ned úno 11, 2018 0:26

@sobb: Vy budete mít vážně psy? Myslela jsem, že spíš dojde na toho vašeho parťáka, protože budete dva proti jednomu. Takhle je to ovšem otevřené, ale přeci jenom bych lehce favorizovala vyhladovělou smečku psů :-k. Obklíčí nejslabšího jedince, oddělí ho od zbytku skupiny... No, doufám, že je dotyčný alespoň na pár hodin zasytí, takže prozatím přeživší stihnou vše zaznamenat :twisted:

Zkoušela jsem jednou 450 g sušené stravy na den a asi jsem (za necelý týden) trochu zhubla. Je pravda, že jsem se nesnažila maximalizovat energetickou hodnotu (to zhubnutí mi fakt nevadilo), ale taky jsem nepodávala žádné náročné výkony a nebojovala se zimou - obyčejná turistika a nejchladnějc bylo jednou k ránu těsně pod nulou. Že bych byla taky rozežraná? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 11, 2018 0:28

mike: no vidíš, a to jsem měla pocit, že to píšu skoro furt :wink:

Však u nás je to taky jen v rámci výletu, doma si gramy a energii (raději) nepočítám :roll: Neboť tam se nehorázně přežíráme zas my :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned úno 11, 2018 0:31

Jenze trochu delsiho vyletu. Ja pri tech 500 g na den na horach hubnu tak 2 - 3 kila za tyden. Asi mam vetsi energeticky vydej, nez vy, ale kdybych jedl polovinu, tak proste do mesice chcipnu. Nebo zmrznu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 11, 2018 0:34

GreyMouse píše:@sobb: Vy budete mít vážně psy?
jo, osmnáct ma(la)mutů :wink:
možná jim nakonec budem užírat z jejich zásob :mrgreen:
smečku kdyžtak vypustíme ulovit soba (s jedním b! :lol: )

GreyMouse píše:Zkoušela jsem jednou 450 g sušené stravy na den a asi jsem (za necelý týden) trochu zhubla. ... Že bych byla taky rozežraná? :-k
asi jo :twisted: Anebo jsme divní my a prostě přepínáme na nějaký energeticky zvláštní režim :D Navíc zhubnout nutně potřebuju, se vykrmuju jen kvůli výletu a už se skoro nevejdu do gatí :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 11, 2018 0:38

mike píše:Jenze trochu delsiho vyletu.
naopak, tenhle je docela krátký :wink:

mike píše: Ja pri tech 500 g na den na horach hubnu tak 2 - 3 kila za tyden. Asi mam vetsi energeticky vydej, nez vy, ale kdybych jedl polovinu, tak proste do mesice chcipnu. Nebo zmrznu.
asi nevýhoda většího (a více plýtvajího) organismu :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » ned úno 11, 2018 0:45

sobb píše: osmnáct ma(la)mutů :wink:
možná jim nakonec budem užírat z jejich zásob :mrgreen:

Synovec jako batole ujídal jejich psům granule. Že by z něj jednou byl polárník? :D

sobb píše:asi jo :twisted:

:smt022 :smt022 :smt022 A já si říkala po kom ta naše holka je, když teď ze soustředění napsala ať nakoupíme zásoby, že je teď zvyklá na tři večeře :((. Tak už se nebudu ptát :(
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 11, 2018 0:57

GreyMouse píše:Synovec jako batole ujídal jejich psům granule. Že by z něj jednou byl polárník? :D
safra, že mě to nenapadlo hned #-o Tady vymýšlím různý pitomosti s Travellunchema a instantnostma a přitom by nám vlastně mohl stačit pytel zátěžových granulí ...no, tak třeba příště :mrgreen:
GreyMouse píše: :smt022 :smt022 :smt022
Si to tak neber, aspoň váš rod nevymře (rozhodně tedy ne na podvýživu) :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » ned úno 11, 2018 10:55

Pokud mate radi asijske jidlo doporucuji zajet do Brna nebo Prahy do vietnamske trznice.
Kdyz udelas susene maso bud rybu nebo hovezi, tak super kombinace s hotovou nudlovou polevkou. Je trosku pikantni a susena zelenina v ni je boozi.
polevka.jpg

Pokud mas doma susicku tak si usus najemno nakrajenou jarni cibulku, cesnek a nebo smazenou cibulu (da se koupit u Vietnamcu) dobra je susena petrzel. Zmeni to chut kazde slichty. K te polevce je toho troska a chut je skvela.
polevka2.jpg

Dalsi skvela vec k dochuceni cehokoliv jsou hotove pasty, ktere se daji susit (zbytecnost) nebo pretlacit do sacku na zmrzlinu.
pasty.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned úno 11, 2018 19:37

díky za zajímavé tipy, se tam budeme muset někdy konečně vypravit :)
My tedy pro tuto akci již máme jídelní krabice zaplněny, ale bude se hodit příště. Ty polívky vypadaj dobře, připomínají mi ty, které jsme kupovali v Ladakhu. Taky byly pikantní (ne trošku, aspoň pro nás) a taky boozi :D
Ještě zkusím sehnat sušenou cibuli a tu zeleninu, co o ní psala GM
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 0:39

@sobb: jeste jsem pocital trochu presneji a jidlo na horach mi vychazi asi 450 g na den. Je v tom snidane (chleba + salam nebo syr), ktera by dala vahove trochu zredukovat, kdybych presel na nejake koncentrovanejsi veci jako vlocky se susenym ovocem, ale kdo by to jedl :vom:

BTW, zkus si spocitat, jestli ta vase denni davka vubec staci na pokryti bazalniho metabolismu. Vsadim se, ze nestaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon úno 12, 2018 21:17

Už jsem Ti dneska psala, že jsi rozežranej? :twisted:

Navíc, čím víc sníš, tím více energie pak vydáš na trávení, někteří jedinci se tak můžou dostat i do mínusu :mrgreen:

Nám to stačí, dlouhodobě odzkoušeno, naopak, dá se ještě v případě potřeby ubrat :wink: Tentokráte to navíc pojímáme téměř "polárnicky" - s dvěma kostkama másla (výhoda toho, že je skoro jistota, že bude furt mrznout), olejem a domácím sádlem :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 22:16

Ne, proc? Jsem snad? 8)

To je velmi zajimava teorie. Zkus ji trochu rozvest, to by mohlo byt i na nobelovku. Nebo aspon na hlavni cenu v zenskem casopise :twisted:

Dvema kostkami masla na den? To by asi slo, ale nevim, jak dlouho by mi to chutnalo ;-) V mraze to ale budes muset krajet motorovkou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon úno 12, 2018 22:39

Skoro by se to tak mohlo zdát :wink:

Taky si myslím, jsme to vydedukovali dnes u snídaně (pohanka z termosky, výborná, asi taky s sebou porcičku vezmem) :D Každopádně na zatěžování organismu zbytečným trávením balastu něco je :wink: :D

Zas taková kosa nebude a nůž máme ostrý a budem přidávat do kašiček a dalších dobrot, to bys asi neocenil :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 13, 2018 11:37

taky sem ujidala psum granule - apenatovy - a zadny sklony v dospelosti nemam :D naopak su stejne lina a furt se valim jako vsichni nasi psi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 13, 2018 12:57

sobb píše:Ještě zkusím sehnat sušenou cibuli a tu zeleninu, co o ní psala GM

Včera jsem se dívala po sušené zelenině v Albertu... a nic. Buď blbě hledám nebo nemají. Doma mám asi tuhle. Na stránkách mají e-shop i kde se dají jejich výrobky koupit v kamenné prodejně, ale asi by se dalo něco podobného s nevelkým úsilím a bez sušičky vyrobit rychle i doma. K mražené zeleninové směsi pod svíčkovou (raději nudličky než kostky - budou se snáz sušit i rehydratovat) bych přidala nakrájenou cibuli a něco zeleného (krájený pórek nebo nějaká nať), krátce spařila nebo ohřála v mikrovlnce a rozložila na pečicí plech. Tenká vrstva už by měla uschnout i při pokojové teplotě. Kdysi jsme doma sušili na radiátorech (ale tak velké krávy, že na ně jde položit plech, už se dnes nedělají), dnes suším na skříni v blízkosti kamen. Ve studené domácnosti bych plech občas strčila do trouby a na pár minut ji zapnula.

Mawenzi píše:... apenatovy ...

:-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte úno 13, 2018 17:27

Kolik ta susena zelenina stoji?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 13, 2018 18:44

greymouse spenatovy :D nam chutnaly vic jak psum :D

tady maji susenou zeleninu https://www.profikoreni.cz/Susena-zelenina-c151_0_1.htm pripadne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 14, 2018 11:29

booze píše:Kolik ta susena zelenina stoji?

Za kolik to seženeš v krámě nevím, ceny v e-shopu mi přijdou slušné. Výběr není velký, ale pokud ti vyhovuje složení, tak se snad ani nevyplatí se s tím patlat doma.


Mawenzi píše:greymouse spenatovy :D nam chutnaly vic jak psum :D

Jo tak... nenapadlo mě, že existují špenátový granule :-D

Mawenzi píše:tady maji susenou zeleninu https://www.profikoreni.cz/Susena-zelenina-c151_0_1.htm pripadne

To nevypadá špatně. A pro boozeho mají 5kilové pytle ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř úno 14, 2018 14:05

GreyMouse píše:nenapadlo mě, že existují špenátový granule
Vsak nas tu reklamu s pejskem "To je v pohode, muj rucnik je i tvuj rucnik". Takze ty granule jsou asi aby si pejsanci mohli panickum a -am rict, "moje granule jsou i tvoje granule" a tak je privedli k napadu se podelit s vlastni stravou se psem.... Urcite drtiva vetsina psu "obetuje" hrnek spenatovych granuli za opecene kureci stehno nebo kus steaku :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř úno 14, 2018 17:07

GreyMouse píše:Výběr není velký, ale pokud ti vyhovuje složení, tak se snad ani nevyplatí se s tím patlat doma.

Diky. To je pravda jen nektera kupovana chutna jak kus pryze z Fatry Napajedla. :vom:
Mawenzi píše:tady maji susenou zeleninu https://www.profikoreni.cz/Susena-zelenina-c151_0_1.htm pripadne

Diky za odkaz :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř úno 14, 2018 23:35

Ty, se svýma kuchařskýma zkušenostma, bys určitě dokázal ochutit i kus pryže ;-)

Maso sušené v utěrce v lednici má po dvou týdnech úbytek váhy 25,5%. Pořád vypadá dobře, tak putovalo zpátky.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2018 0:24

:roll: zenska zvedava nenecha maso v klidu zrat... ;-) Aspon mi pripomenes, kdy mam to sve vyndat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Wiking » čtv úno 15, 2018 6:40

@ Booze:

Reajuji na Tvoje foto tech 3 Curry past.

Zelena, cervena a zluta.

No je mi jasne ze v Brne na Olomoucke v "malym Saigonu" by nemel byt problem to sehnat.
Ja tam nakupuju pravidelne, zeleny caj, tofu, jasminovou ryzi a jine pochutiny.

Kdo to ma k Vietnamcum daleko, tomu doporucim sledovat akce v supermarketech. Treba v (nemeckym ale zajiste i v ceskym) Lidlu maji dost casto asijsky tyden, a takovyto pasty tam maji za 99 centu.
A co me opravdu mile prekvapilo, chemicke slozeni tech lidlovych je dokonce lepsi net to slozeni tech originalnich od Asiatu. Tam bylo par ecek, v tech lidlovych nebylo ecko ani jedno!

No a kdyz uz jsme ve vlakne "Jidlo na turach".. vozite nekdo ssebou na tury suseny sojovy maso? Takovyto co maji v kazdem supermarketu, dela to firma Bona Vita tady: https://img.obrazky.cz/?url=b2d72d74e72e3671&size=3

Nasel jsem firmu v Kurimi kousek severne od Brna, a tam je nejaka mi neznama firma co to taky vyrabi, tato: https://jimdobre.cz/46-sojove-extrudaty-gastro - to je odkaz na ty velky 5kg baleni- napriklad. Cena je excelentni :-)
Krome sojovyho masa delaji i ruzna ochucovadla, sojovy omacky atd.
Pry vse bez geneticke modifikace a bez ecek..
Nezna je tady nekdo??
Pristi tyden tam zajedu na nakup.. tak pak poreferuji jaka byla kvalita
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » čtv úno 15, 2018 15:00

mike píše: :roll: zenska zvedava nenecha maso v klidu zrat...

Psa v klidu žrát maso nechám, tam žádný problém nebývá. Ale se zráním masa nemám zkušenosti, tak to trochu hlídám, nerada bych, aby lezla plíseň z lednice. A taky mám trochu přehled, jak se to sesychá. Prvních 6 dní po vyndání ze soli byl průměrný úbytek něco přes 1 % denně, dalších 7 dní trochu pod. Teď čekám, jestli to na konci třetího týdne dotáhne na celkových -30%.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2018 16:22

Plisen by zustala zabalena v uterce. Mit prehled je hezke, ale z fyziky prece znas, ze sledovanim a merenim muzes ovlivnit vysledek ;-) V tohle pripade jednoznacne k horsimu. Uz jen tim, ze to na chvili vytahnes z lednicky, konstatni teplota je dulezita.

BTW, ta procenta pocitas z jakeho zakladu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2018 20:30

Wiking píše:@ Booze:

Reajuji na Tvoje foto tech 3 Curry past.

Zelena, cervena a zluta.

No je mi jasne ze v Brne na Olomoucke v "malym Saigonu" by nemel byt problem to sehnat.
Ja tam nakupuju pravidelne, zeleny caj, tofu, jasminovou ryzi a jine pochutiny.

Vcera jsem delal s kolegou tu tom yum a byla boozi, ale malo paliva. :tonqe: dala se i s masem udelat v litrovem hrnci jetboil jen pruda s nudlema. Na tofu od nich pozor. Delali to v nejake garazi vedle hrnce prasecich prdeli a hygiena s tim mela problem. :-$
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2018 20:38

Hygiena taky nic nevydrzi... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Wiking » pát úno 16, 2018 6:31

booze píše: Delali to v nejake garazi vedle hrnce prasecich prdeli a hygiena s tim mela problem. :-$


No tomu i verim.
Vseobecne bych rekl, ze pokud se nekdo chce najist u nasich Vietnamskych spoluobcanu, ten by mel byt naockovan prinejmensim proti moru a mit zaludek jak mrchozrout..

Strategicky receno: Narod ktery jako jediny na svete v historii lidstva porazil v 70-tych letech ve valce neporazitelnou US Army musi byt fakt dost drsnej :axe:

Tady je jeden nadherny priklad: https://www.vitalia.cz/clanky/v-centru- ... -internetu

To je na Svobodaku v tom forhozu vedle Mamlasu, kdyby nekdo dostal chut :finga:

To tofu si kupuju obcas a zatim jsem to vzdy prezil bez ujmy na zdravi, az se sam divim.

Ale maso nebo ryby bych si tam fakt nekoupil.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 16, 2018 15:45

GreyMouse píše:Stav po týdnu:
U kousku naloženého celou dobu v soli je úbytek váhy 22,6 %. Maso je tuhé tak akorát, jdou dobře krájet tenoučké plátky, které mají chuť sušeného masa, ale na můj vkus jsou příliš slané... Trvanlivost mimo lednici zkusím až s menším kouskem pro případ, že by pokus nedopadl dobře.

Po necelých 5 dnech zbylo z 290gramového (po vyndání ze soli) kousku 52 g (většina sežrána, část v lednici vyschla). To už jsem obětovala a nechala ležet na kuchyňské lince. Zdá se, že zkažené to není (po 4 dnech), jen se při dalším vysychání vysrážela na povrchu sůl a maso zbělelo. Vody se odpařilo ještě docela dost, během prvního dne asi 5 g. Maso mám jen volně položené na prkénku a přikryté papírovou utěrkou, předpokládám, že kdyby bylo v igeliťáku (např. v létě v batohu), tak se tam bude srážet vlhkost, což by mohlo mít špatný vliv na trvanlivost. Pokud bych ho sebou někam brala, dala bych ho asi do papírového sáčku a ten nechávala pravidelně vyschnout.

mike píše:Plisen by zustala zabalena v uterce. Mit prehled je hezke, ale z fyziky prece znas, ze sledovanim a merenim muzes ovlivnit vysledek ;-) V tohle pripade jednoznacne k horsimu. Uz jen tim, ze to na chvili vytahnes z lednicky, konstatni teplota je dulezita.

BTW, ta procenta pocitas z jakeho zakladu? ;-)

Nepodceňuj plíseň, nepotřebuju, aby to v naší lednici vypadalo jako v asijské restauraci :mrgreen:

Zajímá mě maso trvanlivý a odolný. Pokud vydrží jen při přesně stanovených laboratorních podmínkách, tak pro mě nemá význam [-(

Úbytek je počítaný z váhy vstupní suroviny (po dvou týdnech 287 g z 385 g syrového masa). Někde psali, že by se maso mělo seschnout o 30 % a docela se to k tomu blíží.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát úno 16, 2018 18:52

GreyMouse píše:Nepodceňuj plíseň, nepotřebuju, aby to v naší lednici vypadalo jako v asijské restauraci :mrgreen:

S masem, ktere lezi dlouho v lednicce, mam jiste zkusenosti a plisni to neskoncilo nikdy. Ze je neco spatne poznas hned, jak lednicku otevres. V kuchyni zhoustne atmosfera :twisted:

GreyMouse píše:Zajímá mě maso trvanlivý a odolný. Pokud vydrží jen při přesně stanovených laboratorních podmínkách, tak pro mě nemá význam [-(

Trvanlive a odolne ma byt az hotove, ne behem vyroby.

GreyMouse píše:Úbytek je počítaný z váhy vstupní suroviny (po dvou týdnech 287 g z 385 g syrového masa). Někde psali, že by se maso mělo seschnout o 30 % a docela se to k tomu blíží.

Pak se ale nediv, ze procentualni ubytek casem klesa ;-) Kdybys pocitala vzdycky z aktualniho zakladu (tj. pomer vah jednotlivych dnu), tak mozna zustane stejny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Treking