Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon úno 12, 2018 22:33

Jo, s tou velikosti mas pravdu. Je otazka, jak je velky tazatel (tj. mohl by se vejit do standartni 180cm verze). Navic ta 195cm verze Warmpeacu je sice lehci jen o 75g, ale ma navic 60g peri, takze bude malicko teplejsi nez Prima. Uz kdyz jsem to psal, tak jsem uvazoval, ze zminim rozdil husi vs kachni peri, ale jestli si dobre pamatuju obsahlou diskuzi na tohle tema, tak tu nikdo moc rozdil nepozoroval (nechce se mi hledat referenci). S kristalovou kouli jsi pobavil (a s jeji predpovedi souhlasim) :mrgreen:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 12, 2018 23:06

Bacha, u Primy je uváděná délka spacáku a u Vikinga výška postavy, pro kterou je velikost vhodná. Takže Prima Polar 200 je pro postavu do 175 cm a pro výšku do 195 cm (tj. velikostně odpovídající Vikingu 600 195 cm) je potřeba velikost 220, která váží 1300 g. Takže je to 125 g ve prospěch Vikinga (plus o 60 g víc peří). Samozřejmě za předpokladu, že všechny uváděné údaje sedí, na což se nedá úplně spolehnout :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » pon úno 12, 2018 23:15

Zdravím,

hledám vhodný univerzální "lepší" 3-sezonní spacák. V druhé polovině roku plánuji Island a příští rok, dá-li bůh, tak Skandinávii. Velehory neplánuju, maximálně přespání občas víkend v zimě v našem podnebném pásu.
Hmotnost ideálně pod 1,3kg. Cenový strop 5000Kč. Chlap 80kg, 180cm. :D
Warmpeace Viking 600 beru jako poslední možnost. Spíš se koukám po Viking 900, ale ten už je zase o něco těžší. Díval jsem se taky do nabídky Primy a zaujali mě Arctic 600, Polar 600. Stojí těch 50cuin co má Arctic navíc za to zvýšení ceny?
Momentálně ve slevě na 4camping mě taky zaujal Robens Caucasus 900, který je ale docela dost velký sbalený (45x23 :shock: ) a F10 Vulcan - 12°, který je asi můj kandidát číslo jedna. Bohužel jsem se nikde tady na fóru ani o jednom z dvou posledních zmiňovaných nic nedočetl. Podle zahraničních recenzí není ten Vulcan vůbec zlí. Co myslíte vy? Máte někdo nějakou zkušenost? Díky za rady a názory. :D
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon úno 12, 2018 23:28

Vango F10 Vulcan vypada na prvni pohled dobre. Jestli na nej nejsou dohledatelne nejake spatne recenze, tak bych ho bral driv, nez ti ho vyprodaji. Sehnat perak se 700cuin perim (tj. lepsi nez Viking nebo obe Primy) s nejakou hydrofobni upravou za 5k je dobry nakup. Hydrofobni uprava nebude mozna tak dobra jako ta od Nikwaxu, ale v tehle cenove kategorii neni bezne zadna. takze je to mily bonus.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod dusa56 » úte úno 13, 2018 13:44

Mám asi tak podobné nároky jako Aryas11.
S tím rozdílem že mám 173cm a něco pod 70kg.
Na ten Vulcan jsem se taky díval, ale 200cm je na mojí výšku hodně bohužel.
Takže vidím asi jako nejlepší variantu toho vikinga podle toho co jste radili.
dusa56
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 2, 2018 22:55

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte úno 13, 2018 15:44

mitau píše:husi vs kachni peri

už jsem tady psal několikrát že mě kachní peří smrdí, jak navlhne, tak je pro mě nepoužitelné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte úno 13, 2018 16:09

a při té váze spacáku chce taky koukat na to jak je který spacák široký, a nejenom na to jak je dlouhý, mě jsou třeba UL spacáky úzké, a to nejsem žádný tlouštík, mám cca 195 cm a 90 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte úno 13, 2018 16:16

- 900 g peří i když je to jen 600 cuin je už zimní spacák, a ne tří sezonní
- Warmpeace, Robens, Vango má kachní peří, a je to made in china, takže já bych bral Primu
booze píše:"je v tom husi peri a je to made in CR"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » úte úno 13, 2018 17:21

U Robensu pozor na divne spojene komory. Presouva se v nem peri.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » úte úno 13, 2018 17:51

Díky za názory a rady.
Věřím, že někomu může smrdět to husí víc než kachní, ale to mě přijde dost subjektivní.
Nejsem si úplně jist jestli Vango opravdu používá ve své nejvyšší řadě čínské peří, zvláště když deklaruje jeho etické získávání a vysokou kvalitu. Ale třeba se pletu...
Asi bych za běžných okolností šel do Primy (spíš asi do Arcticu 600 než polaru), ale je faktem, že Vulcan má 650g s 700cuin a hydrofobní úpravu, což je nezvyklí bonus v této cenové relaci. Myslím, že přesně odpovídá mým požadavkům na spacák 3-4-sezónní.
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod oodoow » stř úno 14, 2018 14:35

Ta cena za Vulcana na 4camping je super. Až se nabízí otázka, jestli to není výprodej nějaké starší verze bez HF peří, protože v popisku o HF peří není ani zmínka.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Asanoth » čtv úno 15, 2018 8:02

Ahoj
došel jsem k rozhodnutí, že se mi nechce čekat s mým letním "spacákem" na srpnová parna, abych mohl vyrazit někam ven a koupím nějaký použitelný i mimo období letních prázdnin. Posledních asi 7 let jsem hrdě používal kousek HighPeak za zhruba 550 korun ze Sportissima, ale je pravda, že vloni mi v něm byla zima i v červenci ve stanu ve 2 lidech :D
Nehodlám spát nikde venku, když bude -8 , myslím, že se budu snažit držet i ranní teploty nad nulou. Komfort by byl tedy ideální nějak těsně kolem nuly. Zároveň bych se v něm rád neudusil, když bude třeba 18°C - byť jsem tu přečetl rady ohledně "použiješ to jako deku". Spaní pod širákem/plachtou, zatím na 14mm Evamatce (ve stanu možná taky, ale proto ho nekupuju, přeci jen CHKO je CHKO :) ). Nemyslím si, že ho budu zvlášť na jaře a na podzim využívat nějak často.
Původně jsem vůbec nepřemýšlel nad peřím a říkal si "ok, dám do toho tak do dvojky". Pak jsem se samozřejmě kouknul na to, kolik tyhle věci tak stojí :D . A jestli mám na výběr koupit syntetiku za 3500, nebo přihodit litr a mít péřák, který snad vydrží dýl, zajistí větší pohodlí a bude vážit 2/3, rád ten litr přihodím.

Z umělých jsem našel nějaké levné Pinguiny, Trekking, případně Topaz, ale upřímně, ta cena mi připadne podezřelá, pokud všichni ostatní výrobci začínají na nejméně 140% ceně. Nevím, na čem se šetřilo, ale nerad bych to zjistil vprostřed chladné březnové noci :D Pak už všechny Primy a "světové" značky jsou za ty 3500 a váží ke dvěma kilům. Kdyby někdo věděl o alternativě, nebo věděl, že Pinguin Trekking je stejně dobrej jako nějaká prima se stejnými papírovými parametry, budu rád.

Začal jsem tedy koukat <b>i</b> na péřáky, kde je o poznání větší výběr, zpravidla za o poznání větší ceny. Stejně jako kolegu výše mě zaujaly slevy na 4campingu a zarezervoval jsem poslední kus Robens Caucaus 600, v záchvatu nadšení ty-jo-péřák-za-tři-a-půl. A taky v záchvatu toho, že byl poslední a za rezervaci nic nedám :D .
Jenže tenhle kousek má řadu nevýhod: sbalený má 20x40cm(Vulcan -7 23x20), má 600 cuin(Vulcan 700, ale jen 400g - tj. 3600 pro Rubens a 2800 pro Vulcan - ale já asi těch 3600 nepotřebuju, což?), váží 1220g(Vulcan pod kilo - ale tak 2 deka eště unesu), Tmax 12°C(Vango uvádí 20). Oproti Vulcan -7 je o 600 levnější a sice dalších 600 se mi přihazovat nechce, ale pořád je to pod cenou většiny i českých péřáků . Na něm mi vadí ta červená, ale to je život :D Má hydrofobní úpravu (oodoow - "Eticky získané kachní peří je chráněno odolnou nylonovou vrchní látkou."), ale to je věc, nad kterou bych asi vůbec vzhledem k mé cenové relaci nepřemýšlel a spíš ji bral jako bonus.

A co teď s tím? Dává smysl kupovat za 3700 ten Rubens? Nebo to v kontextu o 600 dražšího Vulcanu nedává smysl? Nebo by se ještě našla nějaká vhodná syntetika, znatelně pod 3700? Nebo něco zcela jiného? :) Nezapomínejme prosím na to, že jsem se původně chtěl pohybovat kolem dvojky. Ale nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci, že...

Ještě bych chtěl dodat, že to nemusím kupovat teď, a nemám problém objednat to třeba z Německa (nedávno jsem takhle sehnat Deuter Actr Trail 34 Pro za pár korun přes 3000 :) ), ale zas pokud už jsou tu takovéhle nabídky, a rozdíly oproti tomu, co bych koupil beze slev, jsou v řádu stokorun, tak proč čekat.
Jo, a měřím skoro 185.

Dík moc.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod oodoow » čtv úno 15, 2018 8:57

To s tou nylonovou látkou jsem četl, ale myslím, že tím myslí spíš látku spacáku. Prostě nikde nic o Hydro-barrier peří, jako na Vango stránkách.
Tam píši: "Featuring Hydro Barrier Down in a reflective V-baffle construction, all wrapped in lightweight 20D nylon fabrics to ensure a sound night’s sleep in warmth and comfort."
Jako rozhodně bych se před koupí zeptal, jak to je.
Jinak ti neporadím, snad jenom, že já v současné době bych si koupil jedině péřák a jedině s HF peřím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » čtv úno 15, 2018 10:09

Optimized-IMG_20180215_094319_HDR.jpg

Optimized-IMG_20180215_090021_HDR.jpg


Tak mě právě dorazil F10 Vulcan -12. Přikládám fotky, kde je opět definovaný HB peří, takže to tak asi opravdu bude. Zmatlal to teda asi nějaký trouba u 4campingu, který prostě v popisku produktu tuto vlastnost neuvedl a teď musí dělat takový slevy. :D
Nejsem si úplně jist, jestli můžeš takto násobit cuin a gramy a tím dojít k nějaké vypovídající hodnotě. Spíš bych řekl, že těch 100cuin, co má vulcan navíc musí rubens dohánět těmi 200 gramy, protože hodnoty teploty jsou srovnatelné a jsou měřeny podle evropské normy, tudíž to jsou opravdová fakta.
Možná jsem trošku ovliněný tou čerstvou koupí, ale šel bych do Vulcanu -7. Ušetříš gramy a má HB peří. Navíc u Rubensu tu BOOZE zmiňoval ještě problém s přesouvajícím se peřím.
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 10:27

Nechci rejpat ale Hydro-Barrier Down není Hydrophobic Down.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » čtv úno 15, 2018 12:04

"Nechci rejpat, ale":
http://www.vango.co.uk/gb/blog/54_sleeping-bag-insulations-explained.html píše:In recent years, developments have led to the introduction of water-resistant down insulation. Hydro-Barrier down helps down to retain insulative properties when wet.

Mam dojem, ze "Hydrophobic Down" je oznaceni Rabu, resp. ochranna znamka NikWaxu, kterou Rab pouziva, HydroDown je u Berghausu, DownDefender u Marmotu, Down HyperDRY u Montane, atd. - no a Hydro-Barrier Down je to u Vanga.

Ale technicky mas pravdu, je tam jinym zpusobem, jinym prostredkem osetrene peri.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 12:50

Berhaus, RAB, Alpkit, TaR a další používají peří od NikWax.

Vango si peří upravuje samo a úprava vydrží 3 vyprání.

Muže se tedy jednat o jinou odolnost a tedy jiné vlastnosti ve vlhkém prostředí - takže by nebylo dobře to cpát do jednoho pytle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 14:03

Nicméně za tu cenu je skoro divné že v tom je peří takže rozhodně to beru jako plus.
Jen bych to rozlišoval - třeba membrány sou taky různé a nemůžeš říct ze mas GTX když mas něco jiného - mohlo by to být zavádějící do budoucna až se lidi třeba budou ptát jak to HP funguje a někdo s peřím s jinou úpravou napíše ze nic moc a ze to nestojí za příplatek.
Tím neříkám ze to nemůže fungovat jen ze je nutné to rozlišovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » čtv úno 15, 2018 14:32

Tak ted se budu ptat ja Tebe, jestli to mas necim podlozene? Jak ty 3 prani tak i ze napr., Berghaus pouziva peri od NikWaxu (ktery ma registrovanou znacku Hydrophobic Down a kterou pouziva Rab, ktery o tom i sam pise). Berghaus Nikwax nikde nespomina...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 14:42

Berghaus je uveden na webu Nikwax ze používá jejich peří stejně spolu s Rab, Alpkit....

To praní mi napsali z podpory Vanga:

It is a DWR (durable water repellent) coating that we have designed that is applied to the down prior to stuffing the bags. This coating lasts around 3 - 5 washes.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » čtv úno 15, 2018 14:49

Aryas11 píše:Tak mě právě dorazil F10 Vulcan -12.

Tak ať dobře slouží. Rovnou bys ho mohl otestovat, u nás bylo ráno -5, takže ideální teplota na vyzkoušení komfortu ;-)

BTW, pokud máš možnost, nezvážil bys ho? Jen tak pro info, jestli realita odpovídá deklarovaným údajům. Udivuje mě, že na svých stránkách Vango neuvádí množství náplně v péřácích (aspoň to tam nevidím), což mi přijde jako docela důležitý parametr. Tak jestli podobně laxně nepracují i s jinými údaji.


Asanoth píše:myslím, že se budu snažit držet i ranní teploty nad nulou

Jak toho chceš dosáhnout? :-k Budeš jezdit jen od června do srpna a někam ne moc vysoko?

Asanoth píše:Jenže tenhle kousek má řadu nevýhod: sbalený má 20x40cm(Vulcan -7 23x20), má 600 cuin(Vulcan 700, ale jen 400g - tj. 3600 pro Rubens a 2800 pro Vulcan - ale já asi těch 3600 nepotřebuju, což?), váží 1220g(Vulcan pod kilo - ale tak 2 deka eště unesu), Tmax 12°C(Vango uvádí 20).

Tmax neřeš, pokud by hrozily tropický noci po celou dobu výletu, můžeš si vzít ten starej spacák, ale jinak je lepší mít spíš rezervu pro případ větší zimy.

Komfort -1° mi při 400g peří 700 CUIN přijde jako hodně optimistický, to by musela opravdu dobře držet teplo ta "Thermal-Reverb - Aluminised layer". Nepočítala bych, že se v něm komfortně vyspím při teplotě blízko nuly, ale je to individuální a chlapům stačí v průměru míň teplé spacáky. Ale i manžel má pro případy, kdy hrozí teploty těsně pod nulou Primu Polar 600 (600 CUIN, tj. celkově těch 3600, na které se ptáš); zatím se neupekl (ani v létě) a při teplotách kolem nuly by ani míň teplý nechtěl. Tam si myslím, že ten udávaný komfort celkem odpovídá. Ale výš psal booze něco o přesunu peří u Robense, takže doporučovat ti ho nebudu. Je to čistě jen informace, že při tomhle množství peří bys nemusel mít až do nuly starosti, jak se vyspíš ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 15:03

Tech 400g peří mám komfort 1,5°C při 800FP - takže -1°C při 700CUIN je ,,divný,, parametr. A to mám ten spacák uzoučkej.
TMax - při té náplni 400g 800FP sem v něm spal kol 20°C zapnutej a s rozepnutým se dá spát v 25°C.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » čtv úno 15, 2018 15:22

Vůbec nepochybuji o rozdílu v hydrofóbní úpravě u těchto spacáku a u spacáků vyšší třídy. Beru to jako bonus, který opravdu u spacáků v cenové třídě 4-5tis. není obvyklí a ke kterému by měl pouze přihlédnout, ne si jim řídit.

Ano, otestovat můžu. Mám to v plánu na některý z příštích víkendů. Pak něco sepíšu, teď jsou pro něj opravdu ideální podmínky. :)
Určitě večer zvážím, taky mě to zajímá.
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » čtv úno 15, 2018 15:25

GreyMouse píše:to by musela opravdu dobře držet teplo ta "Thermal-Reverb - Aluminised layer"
To by mohlo opravdu nejaky ten stupen-dva pridat. Je to u tela a od vnejsi zimy je odizolovany perim, takze zafunguje jak "castecna ALU-folie", nejake procento tepla vrati zpet a zachrani pred unikem ven. Nekteri vyrobci to maji i v zateplenych bundach, napr. Columbia a kupodivu to i funguje (jen zrovna u nich to nevypada nijak vabne, protoze je to videt).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 15:50

Aryas11 - šak říkám za tu cenu super. Jen bych to proste nazýval jako výrobce jelikož se to potom ve vlhku po delší době muže - a asi bude - chovat trochu jinak. Každopádně koupě dobra a je fajn ze se tyhle úpravy prosazují už i u levných spacaků.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » čtv úno 15, 2018 16:10

Já to ale přeci nazýval podle výrobce HB (Hydro-barrier) nikde jsem netvrdil, že jde o nikwax. :D
A zmínil jsem to jen proto, že oodoow v předcházejících příspěvcích ještě polemizoval o tom, jestli to nemůže být na 4campingu pouze doprodej nějaké starší verze ještě bez hydrofobní úpravy. Toť vše. Pokud jsem se špatně vyjádřil, tak se omlouvám. Myslím si, že jsme lidi a že se chápeme a jsme realisté, takže víme, že to čím je to ošetřený asi nebude totožný jako u spacáku s dvojnásobnou cenou. :wink:
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 17:13

Tak já nevím jestli si to psal zrovna ty promiň - někdo tam psal ze je to hydrophobic down.

PS: a kdy a kde ho začneš testovat? Mas v plánu nějaké vlhké místo?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aryas11 » čtv úno 15, 2018 17:38

Mám v plánu vyrazit někam po republice na víkend. Ale určitě nebudu záměrně spát na vlhkým místě nebo ho naschvál nechávat na dešti :D
Spíš ho vyzkoušet na ty noční teploty, které jsou momentálně v noci právě okolo teplot v kterých byl měl být komfortní.
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 15, 2018 18:01

Aryas11 ......hm..... :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2018 20:40

Dej si do nej PWS. Zajima me jestli nejde peri pres svy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky