Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 25, 2017 20:06

Wawrik: Do Nepalu se ted bohuzel nechystam, ale kdyby ano, tak nejspis na cestu zpet rovnou obednam ISO kontejner, myslim, ze bych ho v pohode pro kamarady perovkama a spacakama naplnil :D

fps: tak to mame jinak :) ja moc na nohy PWS nemuzu, je proste moc tesny a teply, a pri pohybu mi staci i v mrazu voskovane fjally a pod ne volnejsi moirove nebo merino spodky. Zahreju se i tak dost :D

Jinak zkousel jsem o vikendu ty Ketily kalhoty, bohuzel nebyla nakonec az takova zima, jak puvodne avizovali, nejvic k -10 v noci plus windchill. Prevlecne perove lehoucke by asi byly lepsi (vaha, objem), ale i tak se daly docela dobre sbalit, a maji fajn vyztuzena kolena a okolo kotniku. Na delsi zastavky pri bivaku, vareni a podobne byly fajn, zkousel jsem je i treba dlouho bez pohybu (coz by clovek asi normalne nedelal) a dobre, syntetika na nohou zase mela v hlubokem snehu lehkou vyhodu, preci jen kalhoty byly i pres navleky v kontaktu se snehem vic. Na pohybovejsi aktivity samozrejme nejsou, nebo jen do hodne velkych mrazu, ale snesly i nejake prehazovani snehu lopatou a stavbu bivaku aniz bych se uplne zpotil, tj docela dychaly (i jako prevlecne, coz pro ne bylo jeste horsi). Behani ve sneznicich ale opravdu ne :) Bohuzel jsem se nedostal k tomu vyzkouset je spolu s perovkou jako nahradu druheho spacaku (vozim dva peraky do sebe, lehky letni a lehcetrisezonni, tj misto letniho), ale myslim, ze by na to mohly fungovat dobre. Udelal bych na nich akorat par uprav, maji malo zdrhovani okolo kotniku a bez navleku by do nich lezl snich i pres gumovy limec, tj pridat jeste jeden druk nebo vsit snurku do spodniho lemu. Dal uvidime...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pon úno 12, 2018 13:45

Volně navážu, kdyby se to někomu hodilo
Koupil jsem nedávno kalhoty TNF, zateplené Primaloftem.
Včera jsem zkusil na sněžnicích, bylo -4, převýšení 600m. Vyloženě vedro v nich v podstatě nebylo, jen v prudkém stoupání bylo tepleji. Nahoře ve 1440m byli asi -6 a docela vichr, zima v nich nebylo. Poslední 2 km stoupání lesem, to byl jediný okamžik, kdy v nich bylo fakt vedro a měl jsem mokré nohy.
Dole to má stahování, jediný, co asi časem vyměním, je pásek.
Ten stávající je pružný gumový a moc stahovat tím nejde. Stačí se párkrát ohnout k botám a vylejzalo mi triko vzadu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 17:26

:smt023 vitej na temne strane ;-)

Neni na cedulkach neco vic o materialech? Info na webu je bida. Kolik je tam Primaloftu, jake latky, jestli je tam nejaka membrana (doufam, ze ne). Nasel jsem tohle, tam pisou 25 g Primaloftu a nepisou jakeho. To mi prijde trochu malo, ale zalezi na svrchni latce.

Kolik vazi? A mel jsi neco pod nima? Prijde mi divne, ze by ses v tak lehce zateplenych kalhotach potil. Moje jsou urcite zateplene vic a mokre nohy nemivam.

Misto vymeny pasku doporucuju ksandy. Zateplene kalhoty byvaji tezke, pasek musis poradne utahnout a ve vysledku mas akorat odreny pas a kalhoty stejne sjedou. Idealni jsou siroke, mam 38 mm a je to v pohode. Pasek mne furt stval, o ksandach nevim. Na lyzarskych kalhotach taky byvaji, ze stejneho duvodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 12, 2018 21:18

Koukal jsem na net, jedine dalsi info co jsem nasel na netu, je vaha dle Amazonu. 495g with packaging. Ale podivam se po nich na prodejnu, mozna bych je uzil i do mesta jako civilnejsi zateplene na dlouhe postavani.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pon úno 12, 2018 22:02

na cedulkách nic není
25g mi přijde docela málo, zima v tom nebyla ani na vrcholu v silném větru v mrazu
nevim kolik váží, ani nemam jak zvážit, nejsem doma, ale běžecké ultralighty to nejsou, u materiálu na českých stránkách píšou 145g/m2
neměl jsem pod nima nic, jen vlastní srst :)
nejvíc jsem se zpotil v tomhle úseku, dáno možná i tím, že to bylo v lese (závětří) a relativně nízko, tolik nemrzlo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 22:12

Malo to je, ale co jsem mel stare lyzarske, tak tam byla po vyparani taky jen docela tenka izolace (parametry netusim) a zima mi v nich nebylo ani v -20. Ono dost zalezi na konstrukci a materialech okolo. Zas jsem se v nich ale nikdy nezpotil a to jsem je nosil i nad nulou. Aktualni od TNF jsou teplejsi, ale v tom, co pises, bych mokry nebyl. Do podobnych kopcu chodim bezne a na sneznicich. Tohle ma ale kazdy jinak a jestli jsi byl zvykly, ze je ti na nohy spis zima, tak muze nejakou dobu trvat, nez si zvyknes. Ja jsem si na aktualni taky nejakou dobu zvykal a ted uz o nich nevim, porad je mi tak akorat prijemne.

Kdyz ses zpotil, uschly pak na tele rychle nebo zustaly vlhke?

Muzes je zvazit, az budes doma?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pon úno 12, 2018 23:10

Nebývá mi na nohy zima ; dneska jsem na běžky měl jen nějaké softshellky a pod tím tenké coolmax spodky, byly tak -3 a bylo to akorát, ale zase jsem nešel tak velké převýšení.
Uschnout by možná uschly, netestoval jsem - na konci toho posledního stoupání byl cíl a převlékal jsem se hned do suchého.
Chystám ještě pozítří větší výšlap, má být hezčí počasí a větší zima, tak pak dám vědět.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte úno 13, 2018 8:17

Prominte kluci, ale pri -4, na vrcholu -6 a jeste na sneznicich pouzivat zateplene kalhoty neni ponekud prehnane? Kdyz ja, kdo ma rad teplo a je docela zimomrivy (kdyz se zrovna kvuli zblazneni organizmu nepoti i pri stani pod nulou :twisted: ](*,)) jsem v podobnem pocasi, i za vetru chodival v obycejnych nylonovych Pinguin kalhotach, ted nekdy v nich, nekdy v softshellovych z Decathlonu (jinak jsou skvele, diky za typ na OF) - bez spodku. A je mi tak akurat, neni zima ani pri stani na vrcholu v primerenem vetru. V tech decathlonackych jsem prechodil i Tatry pres Silvestra a to bylo vys i dost chladneji a pocasi hnusne.
Zateplene jsem braval az kolem -10 (nebo ty Pinguiny se spodkami), zateplene se spodkami tak -15 a niz ale spise az od -18.
A to jsem nechodil se sneznicami na nohou ani nijak rychle...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 18:46

Chjo, nebyla tu tahle diskuse uz? Nekolikrat?

Proc by to melo byt prehnane? Klicove slovo je komfort. Jezdis ve vlaku jednickou, ze? Proc nejedes dvojkou, kdyz je levnejsi a vetsine lidi staci?

Aktualni kalhoty od TNF, co jsi mi tenkrat nasel, nosim uz treti sezonu na sneznice. Je mi uplne jedno, jaka je teplota, proste je rano obleknu a vecer sundam. Trochu vic teplo je mi v nich jen na jare na slunicku, ale jak se teplota blizi shora k nule, tak je mi akorat a je mi akorat i kdyz po setmeni klesne pod -10. -20 jsem v nich jeste asi nezazil, ale predpokladam, ze budou taky v pohode, jelikoz predchozi, co byly izolovane o neco min, byly. No a o to jde. Nemusim nic resit. Jestli je teplo, zima, vitr, mokro, pada snih... dokonce i mirny dest zvladnou v pohode. Porad je mi stejne, neni mi zima, nemrzne mi zadek ani koule, nemam ze zimy vlka, je mi fuk, ze jsou nohavice dole zvenku mokre, protoze zevnitr ne, nepotrebuju blbosti jako navleky, proste vubec nic a funguje to. Je to podobne, jako zateplena bunda, ma to obrovsky rozsah komfortni teploty. Svrchni latka, volna izolace a podsivka, nic jineho ti takovy rozsah nenabidne. Nejspis diky vrstvam vzduchu okolo izolace.

Na 5 - 10 km prochazky okolo Prahy si je neberu, leda kdyz jdu v noci a je fakt kosa, ale to se letos jeste nestalo. Na tu hodinu a neco mi staci i trisezonni kalhoty. V podstate jdu nonstop a rychle, takze se zahreju a kdyby mi zacalo byt zima, tak to domu nejak vydrzim. Na sneznice jdu ale na cely den, nahore obvykle dost fouka a je kosa, obcas si potrebuju sednout a najist se, trochu si odpocinout. Proc bych mel mrznout v necem jinem, nez zateplenych kalhotach?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » úte úno 13, 2018 23:13

Dopoledne běžky s dětma, takže občasné přestávky, volnější tempo. Bylo asi -6, zima mi nebyla, na nohy. První stoupání bylo výživnější, docela sem se zahřát, ale na úrovni komfortu a za chvíli byly kalhoty suché.
Odpoledne ještě sáňkování v lese, ale tahání sáněk a dětí nebylo takové, abych se pořádně zapotil.
Takže za mne zatím spokojenost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » úte úno 20, 2018 22:37

Lipon píše:...
nevim kolik váží, ani nemam jak zvážit, nejsem doma...

váží 615g komplet s páskem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 21, 2018 9:06

Tak jsem se na ty TNF byl podivat v prodejne, kdyz uz je meli zlevnene, a bohuzel mne moc nezaujaly, ani na pouziti do mesta a na dlouha zimni foceni (kde se zateplovaky docela hodi, kdyz se moc nehybete). Kapsy jsou udelane trochu halabala, zatepleni je u nich zevnitr (levnejsi varianta, jednodussi strih), takze si nezahrejete ruce a hur se jima vetra. Celkove kvalita siti mi prisla takovy typicky TNF. A hlavne, strih je takovy americky, takze vel. 34 mi byla hodne nad kotniky, a to jsem zkousel prodlouzenou (sic!) verzi. No, preji, at slouzi dobre, ale ja je nebral.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 4:38

@Lipon: dik, to jsou o neco lehci, nez moje. Ty maji 742 g s ksandama, bez nich tak o 100 g min (nechce se mi je sundavat, jde to blbe). Jake jsou tve dalsi pocity z nich?

BTW, prijde mi, ze se mi docela slehla izolace. Pripadaji mi tenci a lip sbalitelne. A taky se mi zda, ze tolik nehrejou, ale porad je to dobre. Nebo ze bych je mel vyprat? :-k

@FrantaKrajta: njn, TNF, taky z toho nejsem nadseny. Uz jsem si ale zvyknul, driv mi strih trochu vadil, ted uz ne. Mozna se mi prizpusobily. Nebo ja jim ;-) Na nech Liponovych by mi nejvic vadily ty kapsy na stehnech. Proc takove nesmysly delaji? #-o

Rozhodne je ale lepsi tohle of TNF, nez cokoliv s membranou [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » čtv úno 22, 2018 22:53

kapsy na stehnech jsem ani jednou nepouzil (stejne by tam bylo cokoliv za chvili navlhle) a neprekazely mi tam
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » ned úno 25, 2018 17:22

Kdyz uz se tu bavime o kalhotech, mate nekdo zkusenosti se zateplenyma kratasama? Dela je treba Montura nebo Dynafit. Chtel bych je nosit pres kalhoty treba jen rano nebo vecer kdyz nejsem jeste zahraty nebo je zima.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » pon úno 26, 2018 7:01

Mám zateplené kraťasy od DA, fajn věc, do podobného počasí jako je teď, ale používám je jen na lyžích nebo běžkách na chození jsem je ještě nebral.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 9:38

Díky, mě se líbí ty od Dynafitu nebo Montury. Chodím často v Alpách. Používám lehké kalhoty od Montury, dost tenké. Ráno nebo v noci jsem zažil v létě ve Švýcarsku cca -15 ale přes den na slunci bylo zase vedro. V zateplených kalhotách bych se odpoledne upekl, případně bych se musel nějak složitě převlékat. Tak mě právě napadlo použít kraťasy co mají postranní zipy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » pon úno 26, 2018 10:57

Na tohle bych je v klidu použil, na běžky mám elasťáky a pokud je kosa a fouká tak kraťasy nemají chybu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 11:23

Ok, jen koukám, že v alpsportu prodali mojí velikost kraťasů od montury. Škoda, byly ve slevě. :(
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 16:41

@Pierre111: v Alpach v lete jsem nemel min, nez nejakych -10 a resil jsem to vzdycky prevlecnyma GTX kalhotama. Dal jsem je pres normalni, takze se to dalo aspon nejak prezit a jak se oteplilo, tak jsem je sundal.

Klasicke zateplene kalhoty jsou na tohle moc tezke, ale vetsina vyrobcu dela lehke prevlecne. Prijde mi to lepsi, nez kratasy, kolena taky zimou trpi. Takovych sezenes celkem dost, ja jsem mel opacny problem, nemohl jsem najit nic bez postrannich zipu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 17:19

Prevlečné GTX mám, pomůže to ale není to úplně ono. Ty kraťasy jsou myslím až pod koleno. Vevnitř je pružný lem s cvočkem co to utěsní. Aspoň myslím, že to tak funguje, zatím jsem žádné na sobě nezkoušel. Hodně lehké a dobře sbalitelné kalhoty by šli taky, jen potřebuji aby to bylo rozepínatelné po celé délce.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 26, 2018 19:35

1) nez zateplene kratasy, neni lepsi perova nebo umelinova sukne s bocnim zipem? Lip se nandava, lip vetra a chlapi taky nosej kilty :)

2) k zateplenym kalhotum, docela nechapu, jak v nich nekdo muze chodit a jeste na sneznicich, kdyz je treba jen trochu pod nulou.

Jak bylo o vikendu v Krkonosich obzlast mrazivo a vetrno (-15, v noci spis -20, vitr az cca 40kmh) jsem schvalne zkousel prevlecne Tilaky se syntetickou izolaci a Pertexem (mam je spis na zastavky na staveni bivaku a doplneni tenciho spacaku), a i kdyz jsem je vzal rovnou na kuzi, porad mi v nich do kopce, krome uplne nejvetsi zimy a vetru na Snezce, bylo chvilema vedro. Paradoxne mi pritom prislo, ze zase za vetru mi bylo lip jen v navoskovanych fjallravenech, ktere neprofoukly a nepotil jsem se v nich tolik. Nahore uz to v nich slo, protoze vitr chladil dost, ale jit v nich v -10 bez vetru tak se asi usmazim...Pritom jak jsou prevlecne a trochu volnejsi, tak mi v nich stejne bylo chvilema zima, asi jako kdyz mate moc volny spacak. V noci, na pri zastaveni a mrcaseni okolo spani, byly samozrejme skvele, tam jsem za ne byl rad. Kazdy to muze mit samozrejme jinak, taky zalezi, jak prodysna je ta izolace a vrchni latka (u tehle je to myslim Apex a nejaky Pertex).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 20:39

Myslis tyhle Ketil? Nic jineho jsem nenasel a z toho jejich webu mi tece krev z oci :?

67 g/m^2 izolace uz je na chozeni asi moc, jako idealni bych videl 40 - 60. Climashield Apex je spis na spacaky, nez na obleceni. Pertex Microligth nemusi byt dost vetruodolny. A ano, prevlecne jsou na chozeni nahouby. Jednak moc volne a jednak ty zipy.

Vcera jsem byl cely den v zateplenych TNF, v Jizerkach do 1100 m, takze o kousek niz, ale podminky asi stejne. Uplne v pohode, rozhodne mi nebylo horko. A to nejsou zdaleka idealni kalhoty na chozeni, ale bohuzel neni vyber.

Kdyz uz jsem u toho, poprve se projevilo, ze nemaji dole snehove limce. Parkrat mi spodem fouknul studeny vitr a citil jsem trochu snehu na hole kuzi. Dneska jsem si je vzal do obchodu, v Praze na kopci je -10 a v normalnich se uz neda, a na nizke trekovky uz to bylo znat, tahlo spodem. Na prochazku jsem si tedy vzal lehke pohorky a bylo to vyrazne lepsi, konec nohavice na ne sedne a celkem tesni. Snehovy limec nebo stahovani dole by ale bylo lepsi.

Jinak jak pisu, ze u zateplene bundu je zadouci, kdyz je volnejsi, tak u kalhot naopak. Stare lyzarske (bez stupidni membrany), co jsem nosil, nez se rozpadly, byly celkem na telo a bylo to fajn. Aktualni jsou volnejsi a prestoze jsou nejspis trochu teplejsi, tak je obcas znat ten efekt volneho spacaku, jak pise FK. Rozdil je v tom, ze kalhoty se nosi na holou kuzi a neni potreba je odvetravat. Bunda je naopak na tricko a bez odvetravani zipem to nejde. Na rozdil od kalhot je pod ni obcas prebytek tepla a vodni pary a je dobre, kdyz ma trochu prostor na vyrovnavani extremu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 20:53

Pierre111 píše:Prevlečné GTX mám, pomůže to ale není to úplně ono.

Jo, taky to beru jako nouzovku.

Pierre111 píše:Ty kraťasy jsou myslím až pod koleno.

Kratasy pod kolena mi prijde jako protimluv ;-)

Pierre111 píše:Hodně lehké a dobře sbalitelné kalhoty by šli taky, jen potřebuji aby to bylo rozepínatelné po celé délce.

Takovych je vetsina. Problem je naopak sehnat nejake, co zipy nemaji. V tomhle vlakne padla spousta tipu na celorozpinaci, bohuzel stare linky moc nefunguji. Jeden ale fungoval a je tam slusna sleva, $38 je pekna cena. Akorat tam nejsou podrobnosti a zrovna u nich mi neni jasne, jestli plny zip maji nebo ne...

Nebo ten Tilak Ketil vyse, Arcteryx taky nejake mel...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pon úno 26, 2018 23:36

mike píše: v Praze na kopci je -10 a v normalnich se uz neda
no, na kraťasy ani letní pláťáky to už moc není (dnes odzkoušeno, to druhé :wink: ), ale jinak se zdá, že záhada mikovy potřeby super zateplených gatí i na zimní vejlety je odhalena :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 1:21

Jaka zahada? Se prece nijak netajim tim, ze mam rad komfort a jsem liny. Nevidim zadny duvod mrznout v tenkych kalhotach, kdyz nemusim a nosit na sobe padesat vrstev, ktere se musi furt sundavat nebo nandavat, aby mi nebylo horko nebo zima. Nechci se nicim takovym zabyvat, chci se rano oblect a cely den nic neresit. Zda se, ze spoustu lidi bavi se furt prevlekat a vyzivaji se v tom, ze je jim zima, ale to neni muj pripad [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » úte úno 27, 2018 18:22

že jsi na nohy neskutečně citlivej, až zmrzlej :wink:
Což je při Tvé konzistenci sice skoro až s podivem, ale každej jsme nějakej :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:19

Konzistenci? :-k

Ale houby. Jen nejsem masochista a nevidim duvod, aby mi byla na nohy zima. Ono to totiz ovlivnuje cele telo. Kdybych nosil v zime trisezonni kalhoty, tak by mi pak nestacilo nahore tricko a bunda a musel bych nejak nesmyslne vrstvit a furt se prevlekat. Telo funguje jako celek a je potreba byt oblecen vyrovnane. Teplota se reguluje lip nahore.

Prijde mi treba naprosto nesmyslne nosit kratasy a flisku. V podminkach, kdy ja jdu v normalnich kalhotach a tricku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » úte úno 27, 2018 22:30

no, když ono mi právě přijde trochu divný, že Ti na ty nohy zima je :wink:

Kraťasy a flísku nebo jiný dlouhý rukáv nosím celkem často, nohám prostě chlad tolik nevadí. Teda aspoň těm mým :lol: Ty jsi opačný případ. A v tom asi bude i ten zakopaný pudl ve Tvé potřebě zateplených kalhot i v podmínkách, kdy jiným stačí normální :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 23:07

Tobe je taky, jen jsi na ni zvykla, a tak ji tolik nevnimas ;-) Jde ale o efektivitu vyuziti telesneho tepla a termoregulaci. Kombinace flisky a kratasu je proste spatne uz jen z pomeru vaha/vykon. Ja flisku vubec nepotrebuju a nenosim a ty dlouhe kalhoty mit musis. Takze tahnes flisku uplne zbytecne ;-)

Staci a komfort jsou uplne ruzne veci ;-) Mne by mozna normalni kalhoty taky stacily (odhadem na pulku zimnich akci), ale proc? Kdyz muzu mit komfort, beru komfort a ne to, co staci. Treba v desti mi musi stacit membranovka, ale tu mam jen proto, ze komfortni reseni neni. Jinak bych ji s radosti venoval bezdomovcum ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení