Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » pon led 1, 2018 22:09

Hm. Neco podobneho jsme zazili taky. Potom si vzdycky rikam, jestli to stoji za to/ teda jestli kvantita nahradi kvalitu. Teda jestli misto hrabani se v mokrych sra..ach neni lepsi se divat na fotky obloucku v prasanu z lonska.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » úte led 2, 2018 18:20

tak jsem to prehodnotil ... hodinka fitness skialpu v Malenovicich pri zapadu slunce...mohlo to byt jeste lepci kdybych si vzal lepsi baterku.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob led 27, 2018 13:47

Takže asitakle:

jižní strana masivu Radhošť- čerův Mlýn + Kněhyně: v dolině (500 mnm) ráno mrzlo a zmrzlo, o pár metrů výš - až nahoru - měkké mokré sračky, dole 10cm bez základu, nahoře cca 1/2 metru. Lyžovačka na pikaču, šlapačka hezká.

Zítra na to prdim, sbírám síly do ta3.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » sob led 27, 2018 18:02

tamtez ale z Kocianky. Dojel jsem az na spodni louku, pak poorano a ujezdeno lakatosem, palili tam klesti tedy mlha jak v Ostrave :-). V lese nic moc, mokry prasan, rozumny snih tak od 950 mnm. Ale lepci nez sledovat % . ](*,)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2018 12:28

Takže asitakle:

S+Z strana Kněhyně (prostě frenštátská), dole cca 15cm nového s krustou bez základu, nahoře cca 50cm, z teho 20cm nového, starý základ to ale má až od nějakých 1000mnm (i v severu!, chjo no). Čili zase jeden výlet fit-skibezkydizmus.... od auta k autu (kameňačky), nahoru dolů po lesních cestách, nahoře nad 1200mnm sem uďál asi 5 obloučků a tvrdě přistál na šutrech, čili pak už pokorně po cestě dolů....

Je to bída, ale i za ni sem ráth. Kuju páni dochtoři.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » sob úno 10, 2018 17:04

To same na certovem mlyne z jihu :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod lojzmen » ned úno 11, 2018 0:17

Bílý Kříž a okolo, kolem 850 m.n.m., cca 15 - 20cm prašanu. Podklad jen někde v lese a na cestách na severní/východní straně.

Sledoval jsem srážkoměr Povodí Odry na Bílém Kříži a vychází mi, že 0,1mm srážek je asi 5mm sněhu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2018 20:13

ratel píše:To same na certovem mlyne z jihu :-)


Dík za šlápnutí stopy. Neska brzo po ránu z Podělánek okolo kněhyňkyna magorku a nahru na evilsmill. Krásná šlapačka, sjezd nad 1100m v lese oko, pak už po cestě/vlastních stopách zpět.

Nevím, proč to ti pitomci sněžničářstí dělají, jak vidí šláplou skialpovou stopu, hurá do ní, i dyž mají okolo dost míst. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2018 20:24

@ratel: asi máš skluznici v mnohem lepčím stavu než já na kameňačkách..... mám ji tam kurewsky podrápanou, děrovanou, chlupatou a tak mi to moc nejede dole kopcom, tam kde si maloval oblůčiky, já musel rovně a ešče k temu píchať hůlkama.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod ratel » pon úno 12, 2018 12:38

Ja to nebyl,jezdim rovne dolu po spadnici :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 13:30

Nemel PP vypito, ze videl Tve stopy jako obloucky a potom se divi, ze kdyz je chtel "narovnat", jel vlastne sam do obloucku? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 17, 2018 12:36

Oach!

Konečně, po snad 7 nebo 10-ti letech sem neska měl na Kopcu zase pocit, že je "zima" se vším všudy (prostě hodně sněhu, tak jak bývalo před 20-30tima rokama). Od minulé neděle přisypalo dole tak 15, nahoře možná i půlmetr.... na vršku už bude k metru, konečně!

Neska Kněhyně od V z Podolánek kousek kolem Kněhyňky a pak průsekama priam hore (i následně dole). Sem měl kameňačky a to byla chyba (krátké, úzké), zítra beru starší Crusairy a idu tam zas.

Btw, asi v půlce kopca sem došel šibeskydistu (dík za šlápnutí stopy), o něco mladší jak já a šlapalo mu to moc hezky do kopca (čti sem za ním většinu času visel jak hadr). A celou dobu sem věděl že se scu na něco zepatat a ... nezeptal... Nebyl to kdosyk ocuto?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 18, 2018 20:08

pavproch píše: zítra beru starší Crusairy a idu tam zas.


Jak řekl, tak učinil. 2x, Bohoušku, 2x..... :mrgreen:

Od fčera nasypalo asi 3cm a sníh se výrazně změnil - zatímco fčera to byl prach, ve keterém byla radost točit, neska už to pěkně zhutnělo abylo třeba za to rvát. Ale šlo to. Velmi. Našel sem jeden krásný průsek (naposled sem ho jel asi před 10-tima rokama) a pěkně ho pomaloval. Paxem přistál na šutru (chdáci Crusairy - už je opraveno) a bylo po ftákách.

Rosničkám i vyšla předpověd - od rána pofukovala kosa od S a V, nahoře asi mínus sedum či devět a pocitově strašná kosa, bo vlhký vzduch.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod lojzmen » ned úno 18, 2018 23:10

Bylo to boží. Vyšlapal jsem si na BC stopu a těšil se, jak to zpět profičím. Profičely to sněžné skůtry. Prostě mladí motorkáři, jako v létě.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 24, 2018 12:37

Neska čertomlyn od J (na kameňačkách): dole cca 10cm, nahoře asitak metr, lyžovatelno v lese ale jen nad 1000mnm, níž tomu brání šutry pod prachem bez základu. Fajne, i dyž byly "arktická" kosa - dole ca -8 a povětřo jaxfiň, nahoře určitě hluboko pod mínus deset, ale až tak moc tam nebořilo jak dole, pocitová ale i tak kolem mínus dvaceti. Zítra má být ještě větší sibiř ale stejně asi pudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob úno 24, 2018 20:38

pavproch píše: Zítra má být ještě větší sibiř ale stejně asi pudu.


Přestávám to vidět optimisticky, asi stárnu a měknu - tady dole v dolině je fčíl za woknem mínus 10 a chvílema skoro vichřice, zítra má být v beskydech v 1000mnm pod mínus 15 a fučet. ..... to na plavky asi nebude.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod sobb » sob úno 24, 2018 21:51

U nás dnes fičelo tak, že jsme se neodvážili do lesa :( Ještě je tam spousta věšáků z poslední vichřice, tak bychom neradi, aby nás něco kleplo po hlavičce ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod zonn » sob úno 24, 2018 23:16

@pp: na plavky asi ne, ale gtx ss + primerene slapani "sialpohorekopcom" to pujde ne? :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » sob úno 24, 2018 23:25

Nepujde, meteorologove mu to nedoporucili :twisted:
Český hydrometeorologický ústav proto vydal před velkým mrazem výstrahu. Varuje, že bude zima a doporučuje malým dětem, starým lidem a nemocným, aby se zbytečně nezdržovali venku...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned úno 25, 2018 20:10

Nešlo to, mám se ráth. Ráno bylo na poustevnách -18, na lysé -21 a fučelo, taxem se na to vysrál. Po obědě sem byl na zdrproproch tady za humny a stejně sem zmrz japsí howno (bylo jennom mínus deset ale fučelo jak kráva). Dobře že sem neblbnul na lyžích.

Dobrá zpráva - vycházka v Hurikánech LaS (mínus deset, hodina a půl šlapání ve sněhu 5-15cm) a NEbyla mi zima na prsty u nohou (tenká+tlustá fusekle). Jinde po těle mi zima byla.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 1:52

To mas z toho, ze se neumis oblekat do zimy :twisted: Byl jsem venku cely den, k veceru -15 a docela foukalo a zima mi byla akorat na ruce, nez jsem vymenil PWS rukavice za silne lyzarske. Mel jsem na sobe celkem 3 kusy obleceni, kdyz nepocitam trenky a periferie :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon úno 26, 2018 10:22

Aleprdlajs velebnosti, já čím sem starší (a rozyebanější sportem a lékama), tím víc sem náchylný na zimu.... chjo no, kor dyž sem vlastně "zimní potvor"....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2018 13:02

pavproch píše:Nešlo to, mám se ráth.
Spatne jste to udelal, velebnosti, spatne...
Na Lyse (a hlavne dolu z Lyse smer Sance) bylo nadherne. Nahore -15,6, vitr asi 4m/s v narazech, viditelnost na nejblizsi mrak :-), obcas bylo tusit Maly Smrk.

Pri te prilezitosti jsem zjistil, ze muj nos je perfektni ukazatel klesnuti teploty pod -16. Vzdy, kdyz zacal mrznout, bylo pod, obcas jen tesne o desetinky, jamkile vystoupla teplota nad (i na Lyse pri tech -15,6), tak v pohode.
Lidi min nez normalne - jen jsem netusil, proc tak spechaji na pivko a hlavne dolu asi na vlak, ze skoro vsichni bezeli :-). I kdyz v tom obleceni a obuti jsem se jim nedivil, museli se nejak zahrat.

Smer Sance jsme celou cestu stretli 4 lidi co sli nahoru. Bylo tam nadherne - teda az na skialpinistku, ktera zrovna v miste, kde bylo misto na stezce pro jednoho, na stranach delsi dobu 3/4-1m stena ze zasnezeneho boruvci a ona sverepe slapala po (turisticke, kde nema co delat) stezce a ocekavala, ze ji my pesaci uhneme do toho snehu. Nedockala, tak se se skripajicima zubama prepchala vedle nas. Je to na tech lyzich takovy problem si stoupnout do "svahu" a tam jet ty dva metry??? :twisted:

Jinak nejhorsi a nejnarocnejsi cast byla cesta zpet po chodniku do Ostravice od krizovatky u Zlateho Jelena. Na tech asi 1200-1400 m nam byla kosa jako na Sibiri - i kdyz bylo jen -10, ale tam zrovna fucelo primo proti nam. Po 6-ti hodinach v normalnim mrazu to vzalo vice sil nez tech 17 km predtim ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 21:05

@pp: a prave proto by ses mel konecne naucit oblekat ;-) S vekem na mne nechod, nejsem o moc mladsi. Dneska jsem si na vychazku vyjimecne vzal tricko s dlouhym rukavem, v Praze nebyva -10 a vitr moc casto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 21:10

@apuka: cim jsi meril ty desetiny stupne? Potreboval bych nejaky teplomer na batoh, co je presny aspon na jeden stupen. Mam jakysi maly a lehky teplomer do lednicky, ale ten ma chybu klidne 5 stupnu, takze k nicemu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2018 10:41

Manzelka ma nejaky anemometer, co meri na desetiny stupne. Nechci ode mne primo typ, z hlavy netusim ale mam dojem, ze to tak meri vetsina.
Jediny problem byl, ze to mela zavesene na krku, ne na batohu, oblekla si svou starou (18-20let???) kombinezu, ktera uz neni moc neprofukava a tudiz o cca 3 stupne ukazoval teplomer min jak byl vzduch na povrchu kombinezy o malo teplejsi. Rozdil jsme parkrat odmerili na vrcholu Lyse podle aktualniho stavu meteorologickeho teplomeru (ukazuji to na desetiny stupne stridave s vitrem, vlhkosti a smerem vetru na svetelnem panelu na strese domu meteorologu). Kdyz se da dale od tela, tak meri presne.


Oblekani: Mel jsem dlouhe tricko Silkbody, PWS bundu a Primaloftku. Bez PWS jsem nemohl, mrzl jsem a to hodne i pri pohybu. S PWS jsem velice mirne pocitil naznak poceni jednou, slapajic (jeste rychlejsim tempem) do dobreho kopce, kdo tam zna po asfaltce od parkoviste u Opicarny v ostre zatacce, kde se cesta zveda opravdu pekne. To byl ale jedinykrat, jinak mi bylo prijemne, jak pri slapani nahoru tak i dolu a jeste i pri prestavkach. Jo, a az do pulky cesty dolu jsem mel pouze tenke rukavice z Polartec Classic 100 a byla mi zima na ruce jen kousek od auta. Pote jsem se dostali uz do cca -18 a mirneho vetricku, coz totalne profukavy PTC Classic uz nezvladl.
Mimochodem, tyden a neco predtim jsem vyslapl stejnou cestu ve stejnem obleceni bez PWS. Dole bylo cca 1, max 2 stupne nad nulou (podle stavu, jak se (ne)topil snih/led na asfaltce) na mistech, kde obcas zasvitilo slunce, jinak tesne pod nulou. Sle jsem mirne rychleji a za chvili jsem byl uplne prehraty, i kdyz jsem rozepnul zip na bunde (ma jen polovicni). Pisu prehraty, protoze jsem se nepotil, jen mi bylo neskutecne horko. Potit (a to jen mirne) jsem se zacal az poslednich cca 5-10 minut k prameni u Butoranky, kde jsem si musel vymenit primaloftku za SS bundu. Az potom mi zacalo byt prijemne - a to i kdyz triko pod nim bylo mirne navlhle z toho predchoziho zpoceni a vysusilo se celou cestu jen skoro nebadane. A to i nahore, kde bylo -4,4 a neprijemne foukalo. Dale jsem se uz vubec nepotil.
Jeste bych poznamenal, ze sice je moje PL bunda z Quantumu, ale tentokrat to nehralo zadnou roli - jak jsem psal, pod bundou zustalo teplo, pot se objevil az po cca 20-25-ti minutach prehrivani. Kdyby to bylo neodparovanim, byl bych za 5 min durch mokry.

Takze ani triko + PL neni vzdy vyhra. I kdyz uznavam, ze ja se svym premenlive reagujicim organizmem nejsem nejlepsi testovaci subjekt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2018 16:04

Kosočtvercové mikovo poznámky přejdu bez komentářů

Neska odpoledne sem šel na zdravotní vycházku za humna - mínus 12, fučák jakprase, zase mi omrzala huba (ta chemie mi mj. ještě víc snížila už i tak dost malou mrazuvzdornost), po těle mi bylo relativně fajn (cibule) ale opět sem si ověřil, že LaS Uragano sou nějaké "zázračné" - nezatěplená teniska, v ní tlustá+těnká fusekle, hodinu a půl brodění sněhem při -12 a bylo mi křasně těplučko na palečky. Aji v lyžákách s TF botičkou bych se po takové době už cítil mírně nekomfortně... doparoma, z čeho a jak je to udělané - vypadá to jako sprostý poplatovaný šusťák/GTX - wtf ??
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:30

Nebude to tim, ze ti odumrely nervy v nohach a zimu necitis? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:35

apuka píše:Manzelka ma nejaky anemometer, co meri na desetiny stupne. Nechci ode mne primo typ

Nechci typ, chci link ;-) Kolik takova vec asi vazi?

apuka píše:Pisu prehraty, protoze jsem se nepotil, jen mi bylo neskutecne horko.

Kdyz je ti delsi dobu neskutecne horko a nepotis se, tak jsi pokazeny. Zajdi si do servisu :twisted:

apuka píše:Jeste bych poznamenal, ze sice je moje PL bunda z Quantumu, ale tentokrat to nehralo zadnou roli - jak jsem psal, pod bundou zustalo teplo, pot se objevil az po cca 20-25-ti minutach prehrivani.

Roli to hraje. U malo prodysnych latek unika hur i teplo (teply vzduch) zevnitr, takze je tepleji. Pod malo prodysnou primaloftku nosim ted na vychazky tenci tricko, nez pod prodysnou. A do mesta mi furt staci i merino s kratkym rukavem. Pod malo prodysnou, v prodysne bych zmrznul. A neni to pocenim, ve meste se obvykle nepotim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Beskydy

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2018 20:42

mike píše:Nebude to tim, ze ti odumrely nervy v nohach a zimu necitis? :twisted:


Hele, bezesrandy - levá noha: 1987 úraz (mj. vykloubená kyčel, operace, úlomky okraje kyčelní misky pochromumaly nerv z levé nohy), 2003 tam šlo místo kyčle železo, přitom to i Koen vyčistil, ale i tak sem až do chemie 2016 neměl v levé noze takový cit jako v pravé. No a ta chemie, kterou mě krmili mj. i "odizolovala" nervstvo v celém těle a fčíl v levé noze furt "trpím" na problémy s inervací.... celá noha (od paty přes kotník akuleno až po kyčel) je kurewsky citlivá a každou chvíli (čti skoro furt) zlobí a bolí. Ale bez té chemie bych už tu nebyl ... vůbec.... takže sem vlastně i za ty současné problémy ráth.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Snownews