Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 21:51

Zajimave :-k Akorat mi fakt prijde, ze ze spatne kuze je jen ta jedna bota. Druha nepraska a kuze vypada lip. Pritom tvar maji obe stejny, kdyby to bylo, jak pises, tak je kazda jina. Nebo myslis, ze z bricha jsou obe, ale ta jedna z okraje, ktery byl horsi?

OK, napisu Hanwagu, jestli by s tim dokazali neco udelat. Do reklamace se mi nechce. Protoze bych prisel o boty, ktere mi sedi fakt dobre... To uz mi prijde skoro lepsi neudelat nic a dochodit aspon tu pulku zivotnosti, nez to praskne skrz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod FrantaB » stř led 24, 2018 22:53

A jseš si jistý,že máš obě nohy stejné? Já mám třeba pravou mírně širší, kamarád levou (je ti jasné, co mám na mysli)
Další možnost co mne napadá, že střih na prasklou botu vyšel do místa poškozeného při zpracování kůže (vypínání, válcování, zvlášť pokud měl původní nositel nějakou odřeninu nebo podlitinu). Může se to stát a prý to po válcích nemusí být poznat...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv led 25, 2018 1:29

Nemam. Akorat mam vetsi levou a tohle je na prave :) Kdyz mam nekde problem s sirkou a delkou, tak na leve noze a tady je v pohode.

Jinak je vadna kuze na cele prave bote, je to poznat i na jinych ohybech, ale tam to tolik nevadi. Leva je lepsi, ale taky bych rekl, ze trochu horsi, nez drivejsi standard. Takze klidne muzes mit pravdu, ze jsou obe z kuze z bricha, akorat na tu pravou vysel horsi kus. Nakonec, cekal bych, ze pouzijou stejnou kuzi na cely par, uz jen kvuli barve.

Pak by to ale znamenalo, ze mi sedi jen Alasky z horsi kuze a ty zas nevydrzi #-o

BTW, je to znat i na vodeodolnosti. Impregnovane jsou obe stejne a prava z horsi kuze saje vic a usycha hur, takze voda asi pronika vic do hloubky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Cizek » čtv led 25, 2018 19:06

Poslal jsem fotky prodejci a ten je odeslal dodavateli tak jsem zvedavej s cim prijdou ani se mi je zatim nechce nosit
Cizek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 23, 2018 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát led 26, 2018 8:04

Pokud premyslis nad reklamaci, tak na dalsi noseni ted zapomen... To by Ti smahem reklamaci odmitli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Cizek » pát led 26, 2018 8:09

No uvidime jak se vyjadri ale snad to dopadne dobre pristi boty jiz nebudou hanwagy
Cizek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 23, 2018 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát led 26, 2018 12:53

Cizek píše:pristi boty jiz nebudou hanwagy
Ted bez toho, abych HW stranil mohu zodpovedne rict, ze toto neni problem pouze HW, ale vyrobcu napric celym spektrem. I tech nejlepsich, nejvyznnamnejsich, nejchvalenejsich.
Kvalita sla posledni leta hodne dolu - a neni to vubec jen otazka kuze (tam pry vseobecne je cim dal slozitejsi nakoupit opravdu kvalitni kuzi pro vyrobu), ale i zpracovani, kvalita nekozenych dilu, napr. podesvi a podrazek, atd. Uz ani Perwanger nebo Full Grain kuze neni, co byvala, i kdyz jsou stale daleko pred sebelepsim nubukem.

Myslim si, ze toto mohu z vlastnich zkusenosti a pozorovani zodpovedne napsat. Asi malokteremu obycejnemu uzivatelovi proslo rukama a nohama posledni leta tolik pohorek jako mne. A stejne tak malokdo reklamoval a byl nuceny reklamovat tolik bot jako ja - i kdyz vi, ze vetsina lidi by na nektere moje reklamace vykaslala, resp. reklamovala az by byl problem mnohem vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod matyas86 » čtv úno 8, 2018 8:36

Dobrý den,
možná se připojím do špatného vlákna ale vztahuje se to k mému "problému" s výběrem obuvi B/C.
Po x letech spokojeného nošení dosloužily Meindly (staří asi 10 let tehdy za 3tis.). Ted jsem jako náhradu zvolil Planiky forester http://www.sportrysy.sk/planika-forester-men-hneda/
avsak problém, který jsem s meindly skoro bez údržby nikdy nepocítil.
S planikama výlet nyní v zimě, teplota asi -2, prašan cca 5cm sněhu, sníh se lepil na špičku a nárt boty a asi po hodině jsem měl pocit jako bych měl mokré ponožky. Celková doba venku 3h.
Před cestou impregnace sprejem.
Takže se ptám zda prostě víc naimpregnovat + hrubé kvalitní ponožky a přivyknout na to že každé boty se chovají jinak...?
Mokro to asi nebylo...mohlo to studit jako by od zpocených nohou zevnitr a z venku na to zas působit sníh a z toho vzniknout ten špatný pocit mokrých nohou...???
Jsem dost vážně rozhodnut poslat je dále a koupit garmont pordoi nubuck https://www.hanibal.cz/garmont-boty-por ... tx-id20933
ale z fora jsem se dozvěděl že materiál nubuk je zas u bot horší než materiál klasicka hladká hovězina kterou mají planiky....
matyas86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 8, 2018 8:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv úno 8, 2018 12:27

Maly doplnujici dotaz:
matyas86 píše:Před cestou impregnace sprejem.
Jak dlouho pred cestou to bylo? Co to bylo za impregnaci?

Ptam se proto, ze pokud jsi impregnoval hodne kratce (desitky minut ale i jen par hodin) muze byt pro poradne vstrebani a vysuseni impregnace malo. Vetsina vyrobcu dopoprucuje impregnovat az 24 hodine predem. Je to i z toho duvodu, ze impregnace jeste nemusi byt uplne vsakla a muze zmenit prilnavost kuze - laicky receno, muze se na takto osetrenou kuzi vice lepit snih.

Muze to ale byt i jiny zpusob osetreni kuze ve vyrobe - Meindl, myslim, ma voskovanou kuzi, nevim, co ma Planika Forester. Muze byt klidne i "zadnou" (netvrdim to) a v tom pripade se snih bude lepit urcite vice.

Cos citil, byla pravdepodobne vysrazena vlhkost zevnitr z poceni nohou. To je uplne normalni, kdyz mas obalenou botu snehem, vlhkost zevnitr se nema kam a jak odparit, kuze je ochlazena a zevnitr se na ni srazi ta vlhkost v mistech, kde mas venku snih. Tomu se castecne da zabranit pouze systemem dvou ponozek (vnejsi hodne tlusta) a botou s dobre navrzenym kominovym efektem. Ale v kazde bote se Ti toto za podobnych okolnosti dit bude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv úno 8, 2018 16:22

klidně to může být špatnou membránou, membrána AIR-TEX ve mě tedy moc důvěry nevzbuzuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 17:39

Pisou tam membrána PTFE, tim to asi nebude. Podle popisu normalni kondenzace a nic moc ponozky.

matyas86 píše:Takže se ptám zda prostě víc naimpregnovat + hrubé kvalitní ponožky a přivyknout na to že každé boty se chovají jinak...?

Jestli nebyla kuze mokra, tak by vic impregnace nepomohlo. Cos mel za ponozky ted? Kvalitni ponozky jsou samozrejme zaklad, ovsem ne hrube, ty by ti odrely nohy, ale silne ;-) Idealne dvoje, zkus pohledat, uz jsme tu o tom napsali hodne. Potrebujes na to ale vetsi boty (tak o pul cisla), aby ses do nic vesel.

matyas86 píše:Jsem dost vážně rozhodnut poslat je dále a koupit garmont pordoi nubuck

Nemaji obsazku a maji sev v tak blbem miste, ze se casem rozjede. Plus je to Garmont. Ani zadarmo ;-) No dobre, zadarmo mozna jo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv úno 8, 2018 19:44

Ta membrana se da. Syn ve svych Planikach nikdy nemel vice vlhko nez v GTX botech. Ono taky na AirTex sic episou (-ali?) prodysnost 10000, ale Gore taky priznaval (kdyz to jeste obcas delal) Performance Shellu, ktery v pohorkach byva prodysnost 10-15000. Takze je to sul-nul.

Ale jak pisu, pokud byla kuze furt "pod snehem" (ten se na ni lepil, tak v tech mistech se vlhkost zevnitr srazi, i ve dvojich ponozkach, sebelepsich - jen s dobryma a v bote s dobrym kominovym efektem bude o neco mene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 19:49

To sice jo, ale dobre ponozky ji nasaji a nebude ti tolik vadit, pokud vubec. Vlna pry dokaze nasat az 30 % sve hmotnosti vody, aniz by vypadala mokra, takze na sile (a tim i vaze) ponozek opravdu zalezi. Toho vyprodukovaneho potu neni zas tolik, ale tenke ponozky nasaknou malo a jsou pak mokre a neprijemne. Plus ten kominovy efekt, na nej jsou zas potreba vyssi ponozky a silnejsi jsou lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 12:00

Jeste jeden report ohledne vode(snehu)odolnosti.

Manzelka odjela na tydenni kurz do Alp ve zbrusu novych Meindl Islandech (ani po vice nez roku nenasla jine dobre sedici boty :twisted: a stare Islandy jsou uz nepouzitelne). Cely tyden byly cele dny venku ve snehu, nekdy ve sneznicich, nekdy v mackach, nekdy jen tak, hrabaly bivaky, profily, zahrabavali se do "lavin" a vyhledavali, takze boty cele dny obalene snehem. Na chate hrozne vlhko, kdy boty nikomu pres noc nevysychavaly. Venku teploty od -3 do -15.
Jako jedina mela celou dobu v bote sucho, necitila ani naznak vlhkosti a ponozky mela vecer vzdy suche a cely den ji bylo v botach pekne teploucko. Vsichni ostatni se neustale stezovali, ze maji promocene boty, je jim zima. I kdyz meli ruzne spickove boty (presny prehled nemam), vsichni s GTX, osetrene nekdo sprejem, nekdo voskem, vsichni meli navleky.
Manzelcine boty jsem osetril vecer pred odjezdem nastrikanim zbytkami Chery Blossom a nasledne zbytkami Tarrago Oil Protectoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod zdenki » pon úno 12, 2018 21:55

Prosím tě používáš ten Tarrago Oil Protector i na boty s perwanger kůže...?
Chtěl bych s tím nastříkat LS Nepal Evo. Je to v pohodě...?
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte úno 13, 2018 8:09

JJ, pouzival jsem hlavne na Perwanger kuzi - Asolo Powermatic 100, Asolo Granite - ale i na nubuk a kombinovane boty (i kdyz na ty je lepsi bez oznaceni Oil, ale kdyz jej nemas...). Vsude to fungovalo dobre - i kdyz starsi verze (bez privlastku Nano, ale ve skutecnosti spise jeste s Fluorcarbonem C8 ) byla jeste lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod zdenki » úte úno 13, 2018 17:09

Supr, díky...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 9:26

Asolo Kongur
Po zakoupení aplikovány 3 vrstvy SnoSeal za tepla.
Po půl roce bez jakéhokoliv dalšího ošetření.
Boty chodí skoro denně ponořené do 10 cm bláta a vody a brouzdají travou.
Nikdy nepromokly a nikdy kůže nenasala vodu - stále se na ni tvoří kapičky které stékají.
V Březnu provedu důkladnou očistu - zatím boty čistím jen broděním kaluží u silnice - není tolik bláta - a budu po očištění aplikovat novou vrstvu vosku.
Teploty +10/-5
Nachozeno cca 1500 km
Podrazka bez opotřebení
Kůže bez znatelných ohybů hezká.
Tkaničky - sou užší než sem používal běžně ale zatím jsem je překvapivě nepřetrhnul.
Obsázka drží nikde se neodchlipuje.
Vnitrni látka drží neprodira se.
Vnitřní kožený lem - je trochu špinavej ale měkký a nepraská - velkej bonus těchto bot - látku sem v těchto místech vždy už trhal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Celokožené B/C do práce

Příspěvekod krtenek » ned úno 25, 2018 18:54

Zdravím, poradil bych se ohledně výběru nových bot.
Budu je používat celoročně v práci, kde se pohubuju v rozličném terénu (louky, pole, les, skalní rokle) - zejména bych zdůraznil mokré a blátivé prostředí.
Aktuálně mám od roku 2005 Hanwag Alaska GTX, které v roce 2014 dostaly nové podrážky. Začala se mi ale odlepovat obsázka, podrážky taky dostaly na frak a taky potřebuju nějaké boty domu.

Tudíž požadované parametry:
- celokožené
- GTX membrána
- vyšší (viz Alaska)
- asi nejlépe B/C.

Vím, že Hanwag dělá model Alaska Wide GTX, v obchodě jsem na ně zatím nenarazil.
Dále tu mám od Meindlu: Dovre wide, Island wide, možná i Vakuum.
A ještě Lowa Tibet GTX wide.

Co doporučíte a proč? Existuje i nějaká levnější varianca okolo cca 5 - 6 tisíc?
Samozřejmě pokud bude důvod, klidně připlatím.
Nevím, jestli jít znovu do Hanwagů, asi bych si dal změnu.

Ještě dotaz: existují boty s čistě přišitou podrážkou, abych nemusel řešit její odlepování v průběhu let? V jedné prodejně mi bylo řečeno, že i přišitá podrážka se konstrukčně skládá z několika slepených vrstev.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2018 10:12

Pokud mas Alasky z 2005, tak se priprav na to, ze mezitim zmenili kopyto (i kdyz Ti budou tvrdit neco jineho). Navic v soucasnosti se vyrabeji na trech mistech (rezeznas je podle Made in: EU, Croatia a Germany) a vypada, ze na kazdem miste pouzivaji jine kopyto #-o - nejsirsi je rozhodne nemecke. Bohuzel model Wide se dela v Chorvatsku z jejich (ze vsech nejuzsiho) kopyta, takze podle toho, co tady napsaly lide, co si wide verzi sehnaly neni moc velky rozdil mezi nemeckym normalnim kopytem a chorvatskym wide :twisted:.

Jinak jsi ale nepsal, ze potrebujes hodne siroke boty, pricemz si vybral same Wide verze. Pritom napr. Lowa Tibety v normalni verzi jsou snad jeste sirsi nez puvodni Alasky. Kazdopadne Island Wide mi byly hrozne siroke a pritom mne je vetsina bot, co se da u nas sehnat uzka a to casto o dost. Takze v tomto pripade doporucuji zkusit normalni verzi Islandu. Navic jedna rada - pokud to ches na praci, je lepsi mit z odolnejsi kuze nez nubuk, takze si radeji objednej Island Professional, ten by mel byt z lepsi a odolnejsi kuze (i kdyz ted uz tam dopsali i nubuk), pripadne tento model. Vakuum se mi zda nizsi nez Island.

Boty s sitou podrazkou nebudou uplne nejlepsi do "mokreho a blativeho prostredi", protoze tam technologicky neni plne zarucena vodeodolnost jako u lepenych. Mas pravdu, ze ony jsou taky z nekolika vrstev, ktere jsou slepene a co si pamatuji, po case se obcas zvykly ty vrstvy mirne odlepit.
Ja spise nechapu poznamku "abych nemusel resit jeji odlepovani v prubehu let". U lepenych podrazek (z PU bloku) se stejne cela rozpadne po 6-8-mi letech, takze ji budes muset nechat vymenit. Nebo si sezenes z EVA peny, ktera se nerozpadava, ale casem ztraci pruznost a je nachylnejsi na poskozovani napr. trny z ostruzini a pod. Takze si az tak uplne nevyberes. Dnes uz ani neplati, ze sitou podrazku Ti vymeni kazdy sevc - jsou pouzite ruzne druhy siti, co ne kazdy sevc dokaze udelat a ty podrazky jsou uz ted z vrstev, ktere Ti taky sevc nenahradi a original si jen tak nesezene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » stř úno 28, 2018 19:02

Ano, potřebuju širší botu. Asi ještě navštívím prodejnu Meindl, i když širší modely jsem tam snad neviděl. S Hanwagy je větší problém, někde je zkusit. I když ty široké Islandy se mi zatím líbí nejvíc.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » sob bře 3, 2018 13:00

Zkusím se ještě zeptat, zda nemáte někdo tip v trojúhelníku Praha - Ústí nad Labem - Liberec, kde mají na prodejně Island MFS Active wide k vyzkoušení ve velikosti 11?
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob bře 3, 2018 16:25

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » sob bře 3, 2018 16:30

Ano, dopoledne jsem jim psal dotaz, zatím bez odpovědi.
Byl jsem tam minulou sobotu, bohužel chvíli před zavřením a to jsem ještě nevěděl co chci. :)
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned bře 4, 2018 9:15

Na firemné prodejně momentálně 11-ky mít asi nebudou. Kdzž se podíváš na eshop tilaku, najdeš tam u bot možnost vybrat velikosti, které mají v eshopu skladem - a to je ta firemní prodejna. Maji tam 10,5 a 11,5. Ale zkus jim zavolat, at objednaji. Nebo muzes objednat napr. y 4camp.cz, kde maji velikost 46, coz bz mela byt 11-ka (a ne 10 jak pisou u te boty).
Jinak stale plati, co jsem Ti napsal - pokud Ti byly dobre stare Alasky v "ne-wide" verzi, měly by Ti stacit i normalni Islandy. A kdzbz jo, radeji si kup tu pracovni cernou verzi "PRO" z lepsi kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » ned bře 4, 2018 10:11

Ty černý pracovní jsem na prodejně viděl, určitě bych je vyzkoušel.
Klasické Islandy mě podle oka přišly dost úzký, už to mám nějak ve voku. Ale vyzkouším samozřejmě cokoliv.

Kde se dá ta Služební obuv najít na stránkách meindl.de? :((
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » ned bře 4, 2018 10:41

Islandy sou pekelně úzký - líbili se mi až na chybějící kladky které se mi ukazují jako velmi praktické, ale prostě jsem se do nich nedostal :(
Takže jsem vzal raději Asola.
Vyzkoušej si i Lowa.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned bře 4, 2018 12:26

@: koukni na katalog Tactical obuvi Meindlu, na nemeckem webu jsem to nenasel, asi to maji nekde v nejake sekci. Na meindlbotz.cz je maji v sekci Sluzebni obuv.

@Michale82: Ja jsem je naposled zkousel tak 4-5 nazad a to byly siroke hodne, vice nez i siroke Asola. Manzelka si je ted kupovala a jsou to jedine boty, ktere nasla a jsou dostatecne siroke. Ale kazdy mame nohu sirokou nekde jinde, co je siroke mne, muze byt uzke Tobe a naopak takze je to treba vyzkouset osobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod krtenek » ned bře 4, 2018 12:39

Super, díky za katalog.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » ned bře 4, 2018 14:32

apuka - tady sem teď na dílně vyfotit svoje Sportivy - už sou dobrý jen na dilnu jelikož sem je již roztrhal.

Modre zakrouzkovana část je pro mne podstatná - tam sou Islandy a dost jiných bot velmi úzké.

Naopak žlutá - tedy čistě prostor na prsty tam nepotřebuji širokou botu a tam jdou Idlandy široké.


Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty