Dostupnost kartuší ve světě

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod SensationTraveller » stř říj 11, 2017 21:40

Ahoj,
Jaká je dostupnost plynových kartuší ve světě? Myslím např. v zemích Jižní a Střední ameriky? Budu se pohybovat více v přírodě než ve městech a budu tam několik měsíců, tak zvažuju, jestli koupit plynový vařič nebo benzínák. Díky za rady
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod Podzemnik » čtv říj 12, 2017 6:59

Hmmm víš, co by bylo super? Kdyby tady každý napsal svou zkušenost s kartušemi z různých zemí a udělali bychom seznam / mapu, jak to s nimi je v jaký zemi
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod pavproch » čtv říj 12, 2017 19:39

takový vlákno tu už na 100% bylo, akurváth sa mi nesce ho hledať....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:43

Presne to mne napadlo a taky se mi ho nechtelo hledat ;-) Hledat by mel ten, co ho zalozil a predtim, nez zalozi nove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod pavproch » čtv říj 12, 2017 19:45

... a proto mu tohle vlákno co?

... smázneme... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod SensationTraveller » čtv říj 12, 2017 20:41

heej já jsem poctivě hledal, ale našel jsem jen pár příspěvků v různých vláknech, ale odpověď na můj dotaz jsem nenašel :cry: proto jsem založil nové vlákno. kdyžtak mě teda někdo nasměrujte, kde hledat :wink:
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

Dostupnost kartuší ve Česko

Příspěvekod DerOlleHansen » pát úno 2, 2018 11:18

In which kind of shops can I buy those cartridges with screw caps in Česko?
Just in towns or maybe in the gas station of small villages?

p.s.: please, see also: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=490855#p490855
Uživatelský avatar
DerOlleHansen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 2, 2018 8:49
Bydliště: Lubek, Německo

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod scinkk » pát úno 2, 2018 14:11

with a high probability only big towns, in sport and outdoor shops, I guess only in Ostrava on your trail.
You can find by google maps along your trail for example hudy sport, sportisimo, intersport
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod DerOlleHansen » pát úno 2, 2018 14:45

@scinkk: děkuji srdečně!

I did not know hudy sport - now that I know it, I can find it. :)
The Ostrava shop has many pictures in Google maps: clothes, clothes, clothes ... and in the end a big shelf with outdoor kitchen! :D Looks good.

One cartridge is enough for 1 person and 1 week.
I use the "Honey Stove" and can alternatively use alcohol (in an extra burner) or just open fire, as it works also as a Hobo stove. So the coffee in the morning is guaranteed. :drinkers:

By the way, where can I buy Isopropyl alcohol? (or vodka 90% :mrgreen: )
Uživatelský avatar
DerOlleHansen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 2, 2018 8:49
Bydliště: Lubek, Německo

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod scinkk » pát úno 2, 2018 15:10

hudy sport are smaller outdoor stores outside of big shopping centers (so maybe better than sportisimo, intersport, decathlon and so on) but if you will need it, probably more important will be nearness to the trail :) otherside maybe you will meet some "noname" sport shop with gas :)

I use an alcohol stove too, but to buy isopropyl or 100% ethanol will probably be more difficult than the gas, becouse it is questions where, maybe some drogistic store, benzin/gas station, drug store.. but it will be a lottery :) So I bought it in some e-shop rather than to find the right store :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2018 21:04

@DerOlleHansen: I'll add few more: Hudy, RockPoint, Alpsport, Hanibal (in this order). There you'd buy cartridges for sure because they're outdoor shops. Sportisimo, Intersport, Decathlon are less specialized and catridges may not be in all shops.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod DerOlleHansen » sob úno 3, 2018 7:34

Ok, so I will take a small bottle with Alcohol (für 3 times cooking) with me, thats is not much extra weight.

And I will mark all outdoor shops along my trail in Mapy.cz (if they are not already in the map). I use Mapy.cz at home on the laptop and on my smartphone as it is much better (much more and better informations in the map) than google maps, even outside Česko.

děkuji srdečně!
Uživatelský avatar
DerOlleHansen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 2, 2018 8:49
Bydliště: Lubek, Německo

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod FrantaKrajta » ned srp 11, 2019 9:31

Koukam, ze jedno, nejlepe prispendlene, vlakno na dostupnost kartusi ve svete se moc neujalo...Mods, nechcete nejake zalozit a prispendlit? Typu FAQ/Wiki (i kdyz to phpbb neumi). Tak to pridam aspon sem, lepsi vlakno jsem nenasel (krome jedn. zemi):

Cerna hora, Podgorica

sroubovaci kartuse POUZE v Okov (dve velke prodejny, kousek od nadrazi a druha v TC Bazar, ja byl v te druhe). Maji kompletni sortiment, velke, stredni, male, bajonetove, zimni smes, propichovaci, prumyslove,...

Vsude jinde (trznice, obchody) maji jen napichovaci.

Gruzie, Kutaisi
Co vim, tak sroubovaci porad jen a pouze primo na letisti v hale u stanku Georgian Bus, ve meste jen pouzite v guesthousech.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod sobb » ned srp 11, 2019 12:56

FrantaKrajta píše:nechcete nejake zalozit a prispendlit?
Jak sám píšeš, je to občas u jednotlivých zemí, navíc v různé míře aktuálnosti. Pokud si někdo dá tu práci a nějaký seznam vytvoří, tak by si umístění nahoru do Oznámení určitě zasloužil. Dalo by se pro to ostaně využít i toto vlákno, ale zatím tu toho moc není, vlastně jedině od Tebe.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod @Martin@ » stř zář 4, 2019 21:14

Tak také něco přidám, protože to považuji za velmi užitečné téma.

Izrael - kartuše dostupné v outdoorových obchodech pouze výjimečně, spíše jen malé a drahé. Ideální je koupit kartuš u plynařů. Jedna velká konkrétní síť (našel jsem na netu dokonce adresy) je zde:
https://www.amisragas.co.il/eng/Index.a ... ticleID=60. Já v roce 2017 koupil velkou kartuš (750 ml) za 36 NIS.

Francouzská Guyana - a asi obecně všechny francouzské kolonie (včetně samozřejmě Francie) jedou na svůj "hloupý" systém Campingaz. Tj. je jistota, že takové kartuše tam seženete (i vařiče tohoto typu). Ale typ závitu Primus/Coleman - to asi vůbec nevedou. Bacha, přímo ve Fr. Guyaně prodávají zejména kartuše, které sednou jen do určitého typu vařiče Campingaz!

Gruzie - informace z letošního jara - malá kartuš se závitem typu Primus/Coleman lze sehnat v Kutaisi ve velkém hobbymarketu podobnému našemu Hornbachu. Přesně zde: 42°14'58.65"N, 42°41'24.35"E. Web mají tu: https://gorgia.ge/. Ale asi si nikdo moc nepočte. Dal se tam koupit i plynový kempingový vařič (2 druhy). Nic extra, ale fungující.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod Miuan » stř čer 16, 2021 14:27

Sroubovaci kartuse ve Francii sezenete v Decathlonu, pak mozna jeste v nejakem outdoor obchode kde jdou s dobou. Ale jinak Intersport a supermarkety jako Carrefour a podobne jedou pouze na Campingaz.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Dostupnost kartuší ve světě

Příspěvekod Lubor » sob lis 27, 2021 7:00

Ahoj,
nikde jsem tu nenašel dostupnost plynových šroubovacích kartuší v Estonsku, máte prosím někdo s touto zemí zkušenosti.
Diky předem za odpovědi
Lubor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 27, 2021 6:25


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření