koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » pát lis 10, 2017 14:30

slezacekm píše:mam moznost porovnat SJ a Warmpeace a Cumulus z nekolika akci. V SJ bylo spaci vzdy zima (coz muze byt individualni), ale treba loft nebo vypln kapuce byly vzdy nejhorsi u SJ. t


že to tu chvíli sleduji. Mám zcela stejnou zkušenost již mnoho let. Já bych do SJ. nešel. První akci kdy jsem ho měl byl fajn, ale životnost je prachbídná. Taková jednorázovka, koupim za desítku spacák, vylezu za půl mega na kopec a necham ho v nepálu abych se se nim nemusel tahat domu.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » pát lis 10, 2017 14:40

GreyMouse píše:@booze: Koupil's spacák pro 3/4, aby sis měl co půjčovat? :D Z popisu použití bych řekla, že je ho pro tebe škoda :twisted:

A Pokud by už lezlo peří ven ve velkým, tak by asi doplnění nemělo moc smysl, ale pokud by se jen stěhovalo uvnitř (a zateplilo víc jiný části spacáku), asi by to stálo za úvahu :-k


tak úbytek je 200 gramů peří- hodně? Málo? nevim. Nový váží 1750g můj váží 1546. Hm asi ho "dodělam" a ušetřim na novej. Díky za radu!
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05


Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » pát lis 10, 2017 15:03

wawrik píše:200 gramov je sakra veľa...

Tak za osm let. Ted jsem to zkoumal - nejvíc chybí v ramenou a v hlavě - většinu času spim v prenatální poloze, se zimním asi skoro vždy ve žďáráku a moc se nevrtim ( kdy a kde se dá v zimě vrtět). Takže je to peří prostě vyštěrchaný tam, kde je to nejvíce zatěžované nějakým pohybem - hlava, ramena. Nohy jsou skrčené a jsou rády že jsou rády.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: koupě péřáku

Příspěvekod wawrik » pát lis 10, 2017 15:18

No, vychádzajúc z toho, že priemerný zimák má okolo 800-900 g peria, je 200 g skoro štvrtina. Moja (neobľúbená) Koteka 850 mi púšťa perie ako na bežiacom páse, dve komory na hrudi sú viditeľne menšie ako za nova, aj menej hrejú, ale aj tak je za šesť rokov úbytok peria nemerateľný (váha meria na desiatky gramov). Preto mi príde 200 gramov ako nejaká výrobná chyba. Alebo chyba merania.

Btw, v Nepále sa páperové veci kupujú, nie nechávajú :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: koupě péřáku

Příspěvekod remy77 » pát lis 10, 2017 15:25

K tomu loftu Viking vs. Rimo.
Ak ma niekto pristup k obom, mohol by ich zmerat. Aj je Viking uzsi (vyrobca pise 80 ramena, 50 nohy) a Rimo sirsi (83, 73, 33), tak bude loft logicky mensi u Rima, pretoze rozklada rovnaky objem peria na vacsiu plochu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod kracvo » pát lis 10, 2017 16:35

Aha, no vidíš, já sem to tak typoval za normál, podle toho kolik peříček z toho všude je, lezou hlavně švama. Taky tak vypadá jako divná 800 než normální 1000. Tak než z něj bude 600 tak našetřim na jinej no.
ale kupujou se tam ty, co se předtím nechaly ne?
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Wakinyan » pát lis 10, 2017 16:39

Díky moc za zkušenosti! Kouknu na ně ještě pečlivě vedle sebe v krámu (viking/rimo).

Ještě tu výrazně nižší životnost kachny oproti huse - můžete to někdo ze zkušenosti potvrdit, vyvrátit, prosím? Naopak tu pár lidí píše, že SJ se rychle degraduje a ten je husí...
Wakinyan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 4, 2015 14:24

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » pát lis 10, 2017 16:58

Tak zítra jedu porovnat všechny spacáky SJ RIMO 600 a viking 600.

zajímalo by mě ještě co řikáte na Paine 600 od SJ? zkušenosti? libí se mi více střih aj par cuin navíc. Ale slabši matroš ale lepší kapuce.
máte zkušenosti s výdrží Paina? když je látka slabší? vydrží? co teploty kolem nuly a pod nulou? Přemýšlím, že bych více zainvestoval ale doufám že nevydrží 4 roky jenom.
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » pát lis 10, 2017 17:15

slezacekm píše: V čem jsi teda měl problém? V tom, že tam bylo málo peří? Do podobných podmínek bych si v klidu vzal něco s 500 g peří (klidně 50:50), ty bys ale potřeboval něco s 800 g peří 50:50 (když ti dole 280 g nestačí)?

Problem vidim v tom, ze to peri je slehle jak spim na zadech a pri otoceni se spacakem to chvilku trva nez se nafoukne. Ja bych bral petikilo, ale je na oprave s nim jsem podobny problem nikdy nemel. Je zas pravda, ze jsem byl dost unaveny.
GreyMouse píše:Koupil's spacák pro 3/4, aby sis měl co půjčovat? :D Z popisu použití bych řekla, že je ho pro tebe škoda :twisted:

Asi by stačilo našít na spacák jen malá očka a v případě potřeby skrz ně protáhnout nějakou gumu/šňůrku jako u quiltu


Presne tak ona ho vubec nepouziva. ](*,) Jestli je ho pro me skoda bude vedet ona. Jinak pocestuje k vam? :D
Co popisujes me taky napadlo a nekde jsem to na polskych strankach videl.
mike píše:Smrdis jako kachna? :-k

Nevim mam ti poslat nejaky vzorek k ocuchani? :wink:
mike píše:ako ze se ti spacak nalepil na hole telo a tudiz se pretocil s tebou?

Ano
quilt mi nevyhovuje. Citim v nem pruvan.
GreyMouse píše: Beztak má booze zákaz něco takovýho zase kupovat ;-)

8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát lis 10, 2017 18:12

Hglander7 píše:máte zkušenosti s výdrží Paina?

z dlouhodobou výdrží zkušenost nikdo nemůže mít, jelikož je Sir Joseph Paine cca dva roky na trhu

Hglander7 píše:co teploty kolem nuly a pod nulou?

u 600 píší komfortní teplotu -2,5°C která by měla sedět

Hglander7 píše:ale lepší kapuce

má jí stejnou jak Looping, a ta je dost povedená

Hglander7 píše:Přemýšlím, že bych více zainvestoval ale doufám že nevydrží 4 roky jenom.

já mám Sir Joseph Koteka 290 od 4.5.2013, spal jsem v něm 35x, Sir Joseph Looping 500 mám od 14.3.2014, spal jsem v něm 84x, Sir Joseph Looping 900 mám od 12.2.2014, spal jsem v něm 39x, a vypadají jako nový, a jak jsem už psal, tak dle mě budu mít spacáky Looping asi až do turistické smrti
Naposledy upravil fps dne pát lis 10, 2017 18:21, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » pát lis 10, 2017 18:18

koukám že péřáky Sir Joseph Koteka a Sir Joseph Minimis dělají nově s vrchním i vnitřním materiálem Pertex Quantum Y
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » pát lis 10, 2017 18:27

fps: vim ze je od roku 2014, spis sem myslel ubytek peri, jak rychle slehne atd. Btw to mas zaskrtany nekde v kalebdari a prepocital si noci stravene ve spacaku :-D to me dostako
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 18:42

kracvo píše:Aha, no vidíš, já sem to tak typoval za normál, podle toho kolik peříček z toho všude je, lezou hlavně švama.

Taky si ztratu 200 g peri timhle zpusobem neumim moc predstavit.

booze píše: Jestli je ho pro me skoda bude vedet ona. Jinak pocestuje k vam?

Tos asi nemel psat :twisted:

booze píše:Nevim mam ti poslat nejaky vzorek k ocuchani?

Bude mi stacit report od myslivce. Nebo jeho psa :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 18:47

Pierre111 píše:Jo a Miku ja stejny problem jako booze nemam, takze tu mas zase jedno tvrzeni proti. ;)

To je nepodstatne. Uz jsem to tu nekolikrat vysvetloval. Jedna dobre vyargumentovana negativni recenze je vic, nez tisic pozitivnich. V mem oboru je jeden dobry chybovy report podstatnejsi, nez milion zprav, ze je vsechno v poradku. Protoze rika, ze chyba tam je, u ostatnich se jen neprojevila nebo si ji nevsimli.

Tady je "chyba" jasna, jde jen o to, kdy a za jakych okolnosti se projevi. To booze popsal dobre. Zes to ty jeste nezaznamenal neznamena, ze se ti to nestane. Podle Murphyho zakona v situaci, kdy se ti to bude hodit nejmin :twisted: Booze to taky zaznamenal az kdyz bylo neco trochu jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » sob lis 11, 2017 0:12

remy77 píše:K tomu loftu Viking vs. Rimo.
Ak ma niekto pristup k obom, mohol by ich zmerat. Aj je Viking uzsi (vyrobca pise 80 ramena, 50 nohy) a Rimo sirsi (83, 73, 33), tak bude loft logicky mensi u Rima, pretoze rozklada rovnaky objem peria na vacsiu plochu.

Tak jsem zkusila menší porovnání. Není to tedy úplně ono, protože náš Viking má jen 300 g peří (ale šířku by podle výrobce snad měly mít všechny Vikingy stejnou) a taky je kratší než SJ Rimo. A když už jsem byla v tom porovnávání, přidala jsem k nim ještě další dva péřáky. Srovnání se tedy zúčastnili tito soutěžící:

WP Viking (300 g kachního peří 600 cuin, vel. 180 cm, deklarovaný komfort +6)
SJ Rimo II (600 g husího peří 600 cuin, vel. 200 cm, deklarovaný komfort -1,5)
Prima Polar (600 g husího peří 600 cuin, vel. 220 cm (ale Prima má jiné značení velikostí; udává skutečnou délku, takže jde o spacák pro osoby do 195 cm), deklarovaný komfort -2)
Carinthia Nepal (700 g kachního peří 600 cuin, vel. asi 180 cm, deklarovaný komfort -2)

Výrobci udávají u Vikinga a Rimo jinou šířku, ale podle mého měření je to spíš proto, že to každý měří někde jinde. U obou spacáků jsem naměřila největší šířku 80 cm a v nohách (vzdálenost poutek na zavěšení) se lišila šířka asi o 1 cm (Rimo 34 cm, Viking 33 cm), což mi přijde zanedbatelné. I tvarově jsou oba spacáky velice podobné, když jsem je položila na sebe, tak snad jediný rozdíl byl způsobený větší délkou u Rimo a tipuju, že u spacáků stejné délky by na pohled nebyl rozdíl vidět.

Trochu jiný střih má Prima Polar. Maximální šířka je taky 80 cm, směrem k nohám se zužuje stejně jako výše zmíněné kusy, ale úplně na konci nedochází k tak prudkému zúžení a vzdálenost poutek je 44 cm. Pokud na Polar položím Rimo (oba spacáky jsou skoro stejně dlouhé), je ten širší konec trochu vidět. Naopak je to v oblasti hlavy, kde vypadá Polar trochu užší a má uzavřenější kapuci (tu je u Rimo nutné vytvořit zatažením stahovací šňůrky). Ale vzhledem k rozdílnému střihu si netroufám hádat, který ze spacáků obsahuje v hlavové části víc peří.

Na první pohled jiný střih má Carinthia Nepal. V nohách je na konci trochu užší (naměřeno 30 cm), ale hlavně se pak nezačíná rozšiřovat tak rychle jako zbylé tři kusy. 60 cm od konce jsem u SJ Rimo naměřila šířku 65 cm, u Carinthia Nepal 53 cm. Pak se samozřejmě rozšiřuje mnohem rychleji, protože maximální šířku v ramenou má stejnou jako ostatní. Byl to také jediný rozdíl, který se mi podařilo nějak zdokumentovat foťákem.

Vzhledem k rozdílnému plnění nemá smysl porovnávat loft WP Viking s ostatními. Zbylé tři kusy mají deklarovaný komfort víceméně stejný, ale na pohled se liší. Carinthia vypadá díky většímu množství peří a užšímu střihu mnohem nadýchanější a od pohledu teplejší. SJ Rimo a Prima Polar vypadají hodně podobně, ale přeci jenom se mi zdá, že Rimo má o trochu větší loft. Když jsem Carinthii poprvé vybalila, měla jsem trochu strach, že mi bude vadit málo prostoru na nohy, ale moje obavy se nepotvrdily. Člověku, který ve spacáku cvičí a protahuje se by to možná vadilo, ale já spím tak, že mě to vůbec neomezuje a jsem ráda, že mám díky užšímu střihu "teplejší" spacák.


Shrnutí: Podle tohoto laického porovnání bych řekla, že se spacáky WP Viking, SJ Rimo a Prima Polar střihem a šířkou liší jen zanedbatelně a na loft to při stejném objemu peří uvnitř nebude mít podstatný vliv.


Ještě nějaká ta fotka, ale tam toho moc vidět není :|

Foto 1: Vespod SJ Rimo, nahoře Carinthia Nepal; jediný z popsaných rozdílů, který šel dobře zvěčnit.
SJ_Rimo_x_Carinthia_Nepal_2.jpg


Foto 2: Stejní účinkující. Carinthia vpravo má v reálu významně větší loft, ale nevím, jestli to z fotky aspoň vytušíte. Neumím to vyfotit :((
SJ_Rimo_x_Carinthia_Nepal_1.jpg


(Některá čísla (jak míry, tak údaje u spacáků) jsem psala z hlavy, snad jsem to moc nepopletla 8-[ )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » sob lis 11, 2017 0:31

booze píše:Jinak pocestuje k vam? :D

Už pro něj mám hledat místo? :twisted:

mike píše:To je nepodstatne. Uz jsem to tu nekolikrat vysvetloval. Jedna dobre vyargumentovana negativni recenze je vic, nez tisic pozitivnich. V mem oboru je jeden dobry chybovy report podstatnejsi, nez milion zprav, ze je vsechno v poradku. Protoze rika, ze chyba tam je, u ostatnich se jen neprojevila nebo si ji nevsimli.

Tady nejde o chybu, ale o vlastnost [-( (Taky bysme ti mohli tvrdit, že větrovka bez kapuce je k ničemu, protože ti nafouká do uší ;-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » sob lis 11, 2017 0:43

Proc myslis, ze jsem pokracoval Tady je "chyba" jasna? #-o

GreyMouse píše:Taky bysme ti mohli tvrdit, že větrovka bez kapuce je k ničemu, protože ti nafouká do uší

Mohli. Mne nevadi, ze mi nafouka do usi, nekomu jinemu by ale mohlo a pak ma pravo povazovat chybejici kapuci za "chybu".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod booze » sob lis 11, 2017 7:46

GreyMouse píše:Už pro něj mám hledat místo?

Hledej uz si balim ranecek a stehuju se za popelnice.
Btw takto vypada to presunute peri.
spacak_p.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod fps » sob lis 11, 2017 14:02

Hglander7 píše:to mas zaskrtany nekde v kalebdari a prepocital si noci stravene ve spacaku :-D to me dostako

mám udělanou tabulku v exelu kam zapisuji kdy jsem co koupil a kolikrát jsem to použil, píši to u batohů, stanu, nafukovačky, spacáků, membránovky, sněžnic, vodních filtru, a bot, u bot kolik mají nachozeno a kde

mike píše:
kracvo píše:Aha, no vidíš, já sem to tak typoval za normál, podle toho kolik peříček z toho všude je, lezou hlavně švama.

Taky si ztratu 200 g peri timhle zpusobem neumim moc predstavit.

taky se mi to zdá jako dost nepředstavitelné množství, přijít takto o tolik peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hglander7 » sob lis 11, 2017 15:17

Tak jsem byl v LBC v Hudy.
zkoušel sem tam asi 40 minut RIMO II 600 a PAINE 600. A zamotalo mi to ještě víc hlavu :D

RIMO 600
- Materiál je celkově takovej pevnější aj na omak u RIMA ( dle mého bude i méně propouštět vodu rosu atd... )
- měl bych strach, abych Paina 600 někde neprotrhnul.
- tepelný komfort bude lepší určitě u PAINA 600, nejenže je o 1°C napsaný, ale celkově obejme vaše tělo lépe. Je tam o 50 cuin více.
- RIMO 600 je takovej mnohem prostornější ( vešla by se i přítulka) je to takovej pytel oproti PAINU 600, ale jde o to, zda to je dobře, myslim si, že v teplotách okolo 7°C v něm bude příjemněji, že to teplo nebude tak držet myslím tím, když nebude kapuca zatažená. Jde o to, zda to je výhoda. Abych nevařil u Piana 600
- Celkově v Painovi 600 se mi leželo lépe, příjemnější, jak je trochu objemnější a pěkně to peří máte kolem sebe.
- Kapuca je propracovanější u Paina, ale když RIMO zatáhnete tak to je též v klidku.
- Prostor v nohách je příjemnější v RIMU, člověk může ty nohy alespoň trošku dát od sebe.
- Pain je více propracovanější strih, vzhled.
- cena Painu nic moc ](*,) rozdíl 2000-, a mám na nový filtr sawyer
- váhový rozdíl 130g je cca zanedbatelný.


a teď babo raď
Libí se mi u RIMA pevnost materíálu, kdyby byl o trošku užší, tak bych asi neváhal.
ale takhle mi to rozhodování vůbec neulehčilo.
Hglander7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » ned lis 12, 2017 23:15

booze píše:Btw takto vypada to presunute peri.

Pěkný :lol:. Mohl's to prodat coby speciální verzi pro lidi, co jim mrznou nohy ;-)


@Hglander7: Jj, to je problém široké nabídky :D. Ale zase máš na rozhodování čas do jara ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod xpeter88 » pon lis 13, 2017 12:21

Ahojte - idem kupovat spacak Warmpeace Viking 600 a niesom si isty velkostou. Vyska postavy je 183 cm a neviem sa rozhodnut pre velkost spacaku ci 180cm alebo 195cm (neviem ake velke spacaky realne su).
Ake mate skusenosti?
xpeter88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 6, 2015 11:32

Re: koupě péřáku

Příspěvekod slezacekm » pon lis 13, 2017 13:08

booze píše:Problem vidim v tom, ze to peri je slehle jak spim na zadech a pri otoceni se spacakem to chvilku trva nez se nafoukne. Ja bych bral petikilo, ale je na oprave s nim jsem podobny problem nikdy nemel. Je zas pravda, ze jsem byl dost unaveny.

Slehle bude ale jakekoli mnozstvi peri kdyz bude dole. Myslim si, ze by ti byla zima vicemene kdykoli...dokud by se peri nenafouklo. Zajimalo by me, jestli by clovek poznal treba 200 vs 300 g peri ve fazi, kdyz si clovek lehne na bok. To, ze ti bude zima ale nesouvisi s rozdilnym plnenim. Rozdilne plneni by vadilo ve chvili, kdy se budu blizit limitum spodni casti spacaku.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 13, 2017 13:25

@xpeter88: Zkus pročíst diskuzi o pár stránek zpátky. Je tam stejný dotaz.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » pon lis 13, 2017 14:01

Dost záleží na tom, jak je čklověk zvyklej spát.
Já ve spacáku sbím na boku v poloze skrčence a se svejma 178 centimetrama se v pohodě vyspím ve starý Vikingovi 600 170cm, Pokud bych ale chrápal nataženej na zádech, s proplejma špičkama, tak by to bylo málo.
WP Summerlite 300 mám při (i v létě měřím stále 178cm) stoosmdesátku a je v pohodě i když sem spal nataženej na břiše (to už nesmim páč mám reflux a nesmim si mačkat bříško, heč).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod malejjarda » pon lis 13, 2017 19:54

Mám Vikinga 600 ve velikosti 180 a měřím 177. Je tam ještě docela rezerva.
Ale ty jsi vyšší. Nejlepší by bylo zajít si ho někam vyzkoušet.

Ale docela tě chápu. Kdysi jsem si kupoval Primu a menší velikost 175cm mi prý bude malá. Takže jsem nakonec koupil 195 a byl hrozně velký.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: koupě péřáku

Příspěvekod vojtah » úte led 30, 2018 17:51

Má někdo zkušenost objednávat přímo od cumulusu spacák?
vojtah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob čer 10, 2017 13:01

Re: koupě péřáku

Příspěvekod infrastellar » úte led 30, 2018 18:28

mam ;)

maju na stranke dost namakany konfigurator, objednaval som este pred nim cez mail konverzaciou s Rafalom na info cumulus
infrastellar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: pon led 12, 2009 20:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod rambo518 » úte čer 19, 2018 10:47

Ahoj lidi, chtěl bych tu rozjet menší diskuzi ohledně péřových spacáků.
Za poslední dobu jsem se přesvědčil, že mezi lidmi pravděpodobně koluje mnoho lží ohledně péřáků ( např. kachna vs husa apod... ) a že ve většině případů jde jen o marketing... a tak se chci zeptat na vaše zkušenosti.

Komu z vás už tak navlhl péřák, že dostatečně neizoloval a za jakých podmínek se tak stalo?
Mě osobně už navlhl mockrát a poměrně dost, ale vždy fungoval dobře. Aby nefungoval, musel bych asi zmoknout na dešti, ale to je prostě smrt i pro syntetiku..

Má někdo zkušenost?
Děkuju
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky