Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 23, 2018 19:23

:roll: davej bacha na to, co si prejes... No nic, kdyz tak zalozime sekci neaktivniho pohybu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » čtv led 25, 2018 13:23

Tak ohledně pořízení bundy jsem vyzkoušel (mám 190/87) :
Atom AR (L) - moc krátký, v těle ještě akurátní rezerva. XL by bylo moc široké.
Proton LT (L) - totéž, tedy krátký, v těle o něco víc "na tělo". Kdybych se nechytl mikovo způsobu a nechtěl tu rezervu na šířku, tak tahle šířka je mi krásně.
Proton AR (XL) - délka akorát, šířka je, pokud dám bundu jen na triko, na mne skoro až dost, pokud pod ní přidám mikinu, je šířka dobrá. Takže tahle velikost asi půjde. Prodyšnost (dýchací test :wink: ) paráda.

Proton by měl dýchat o trošku líp než Atom, o to míň ale odolávat větru... Ale přeci jen 90g/m² izolace na těle a rukávech tomu snad ještě pomůže. 65 je v kapuce.

Tolik zatím mé poznatky. Jestli si jí nechám tak napíšu hned po testu venku :t:t Ovšem s tímhle počasím to hned tak nebude :evil:
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 25, 2018 14:22

Kde jsi prosím tě zkoušel Proton AR ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » čtv led 25, 2018 14:38

Musel jsem si ho objednat. Rozhodnutí padlo, nechám si ho, šířka je po konzultacích dobrá :D
Kdyby tě něco zajímalo, dej vědět \:D/
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 25, 2018 14:41

Odkud jsi ho vzal a jaká je cena ? Dál by mě zajímalo jak je to s váhou a velikostí při sbalení oproti Protonu LT. Jak je izolace tlustá oproti verzi LT ? LT je totiž takové tenká pohodlná bundička, tak bych nechtěl nic moc tlustého. S velikostí problém nemám, od Arcteryx beru vše v Mku.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » čtv led 25, 2018 15:20

Z německého expozzed (207€). Pošta 10€. Odkaz máš v sz. Co se velikosti při sbalení týče, tak jestli jsi viděl video na youtube, na kterém sbalí Atom Lt do 2/3 rukávu, tak s AR lze totéž. Kdyžtak mi popiš jak jinak ti to mám popsat :lol:
Váha XL je 509g
Proton LT je tenká bundička, od AR jsem čekal tlustší vrstvu. O něco tlustší je ale čekal jsem i víc. Jestli jsi měl v ruce Atom AR, a pokud Atom bude mít tloušťku řekněme 10 a Proton LT bude mít 1 , tak Proton AR odhaduju tak na 6. No, je to střelba od boku..
Atom AR má 120g/m² na těle, Proton AR "jen" 90. Proton LT 65.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 25, 2018 15:50

Díky, to mi asi stačí :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 25, 2018 20:41

Entik píše:Rozhodnutí padlo, nechám si ho, šířka je po konzultacích dobrá

:smt023 vypada dobre. Jedine, co se mi nezda, jsou konce rukavu. Nejsou moc tesne? A jsi si jisty, ze rukavy maji stejne izolace, jako telo?

Zajimave je, ze v recenzich jsem nasel tohle:
As others have noted, this is both warmer than the Atom AR and I overheat less in it.

Jestli mas doma obe, muzes porovnat? Se mi to nejak nezda...

Mohl bys ji zmerit? Rozlozit na rovnou podlozku (povolit vsechna stahovani) a zmerit dole, v pase, v podpazi a delku rukavu? Docela by mne to zajimalo. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Stani » čtv led 25, 2018 21:12

Entik píše:Z německého expozzed...

Dík za odkaz, len správne je s dvoma xx - exxpozed.de
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » čtv led 25, 2018 22:16

Stani - dík, máš pravdu, 2x. Odkaz jsem mu ale poslal funkční :D
miku - změřím to jak chceš, akorát až asi v neděli. Zítra sloužím a po návratu v sobotu ráno hned odjíždím na sněžnice na naší nejbližší oblíbenou hřebenovku. Proton LT jsem zkoušel jen v obchodě a Atom AR jsem objednal a vrátil, takže aktuálně mám doma jen tuhle. Tebou citovaný koment od mistra Kakofóna jsem četl ale moc se mi to nezdá. Jednak jsem si projížděl snad veškeré dostupné recenze a zkušenosti (i mimo web Arc.) a na podobnou zkušenost, tedy že je Proton AR teplejší než Atom AR a taky že i Proton LT je teplejší než Atom AR jsem nenarazil. A potom se mi zdá nepravděpodobné, že by 120g/m² Coreloftu na Atomu AR izolovalo míň, než těch 90g/m² Coreloftu Continuum. Natož pak LT, který ho má 65. To je divné. Pravdou je, že Protony mají tu izolaci v jiné látce, která má být prodyšnější než u Atomu. Je víc jako ss než jako šusťák. Taky, jak jsem psal, bude míň větruodolná (ta látka, nevím jak bunda celkově) ale v recenzích to potvrzují. Proton má být teplý a hodně dýchající, tedy zabraňující přehřívání. Co se větruodolnosti týká, tak podle recenzí zas nemá být tak "nízká" jako u Patagonie nano air, která má dýchat výborně...

Jen taková drobná zkušenost z dnešního courání s malou. Když jsme vyrazili ven, bylo 9°C, a když jsme se vraceli, tak 3°C. Vzal jsem pod bundu triko s krátkým. Celou dobu jsem se cítil úplně stejně komfortně. Nebylo mi tepleji nazačátku a trochu míň teplo na konci. Bylo mi tak nějak stále stejně :shock:
Na závěry je to ale málo. Uvidíme dál.

A co týče rukávů: těsné v žádném případě nejsou. Jsou udělány elasticky, to ano, ale v téhle velikosti (XL) zápěstí neobepínají. Lko mělo zakončení rukávů více přiléhající. Vím proč se ptáš, co to bude dělat s vlhkostí v rukávech uvidím, až se v tom pořádně prodojím :lol: Informaci o rozložení izolace jsem četl v několika odpovědích výrobce, tedy všude odpovídá takto :

Answers

Arc’teryx Staff

Hi there,

The 90 Coreloft continuous are mapped in the body where as the 65 g/m² is in the hood."

If you have any further questions, please contact customer service .... atd
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 25, 2018 23:03

Entik píše:A potom se mi zdá nepravděpodobné, že by 120g/m² Coreloftu na Atomu AR izolovalo míň, než těch 90g/m² Coreloftu Continuum.

Mne taky. Nenasel jsem ale, cim se Continuum lisi, jestli treba nema vyssi clo/oz.

Entik píše:Jen taková drobná zkušenost z dnešního courání s malou. Když jsme vyrazili ven, bylo 9°C, a když jsme se vraceli, tak 3°C. Vzal jsem pod bundu triko s krátkým. Celou dobu jsem se cítil úplně stejně komfortně. Nebylo mi tepleji nazačátku a trochu míň teplo na konci. Bylo mi tak nějak stále stejně :shock:

A tak je to spravne :) Furt pisu, ze tenhle zpusob oblekani ma velky rozsah komfortni teploty, ale cibulari, zvykli na neustale prevlekani, mi to neveri :twisted:

Entik píše:A co týče rukávů: těsné v žádném případě nejsou. Jsou udělány elasticky, to ano, ale v téhle velikosti (XL) zápěstí neobepínají. Lko mělo zakončení rukávů více přiléhající. Vím proč se ptáš, co to bude dělat s vlhkostí v rukávech uvidím, až se v tom pořádně prodojím

Fajn, tohle mne docela zajima. Pozna se to ale spis pri vyssich teplotach, kdy je ti v rukavech teplo, jelikoz je na rozdil od tela neodvetras zipem. Pak vetraji hlavne tema koncema rukavu, kdyz teda nejsou moc tesne.

Entik píše:The 90 Coreloft continuous are mapped in the body where as the 65 g/m² is in the hood."

Mapped in the body mne prave desi :? Min izolace v rukavech by ale melo byt poznat, zvlast kdyz jsi pod tim mel tricko s kratkym.

Jsem docela zvedav, jak dopadne sneznicovy test :) Vem si radej vic obleceni, kdyby nahodou neco selhalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » čtv led 25, 2018 23:06

Tady je odpověď výrobce na porovnání teplosti Atom a Proton:

The Atom LT and the Proton LT are fairly similar in terms of warmth in windless conditions; the Atom AR is about twice as warm as the Atom LT and the Proton AR is somewhere in between the Atom LT and Atom AR in terms of warmth.

Takhle nějak jsem to odhadoval i já.

Na sněžnice jí samo beru, Akorát nevím, jestli jí obleču. Je docela teplo...

Ohledně mappingu - Řekl bych, že kdyby bylo 65 i v rukávech, ta odpověď by zněla "... whereas the 65 g/m² is in the hood and sleeves..."
U Atomu to bez problému všude uvedli...
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 18:42

Pokusil jsem se o nějaké to měření na zemi, jak jsi miku chtěl. Snad to pro představu stačí. Dám to radši nafocené, alespoň uvidíte, kde jsem měřil. Nejdřív je celek s umístěním metru a na další fotce detail naměřené délky.

A1.jpg


A2.jpg


B1.jpg
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 18:48

B2.jpg


C1.jpg


C2.jpg
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 18:49

D1.jpg


D2.jpg
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 19:25

Diky! Mne to staci :)

Tohle ti prislo siroke? ;-) Je uzsi, nez moje primaloftka, ale asi bych se do ni vesel :-k Co prvni zkusenosti?

BTW, nebydlis nahodou v Praze, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 19:54

K bundě samotné:
Vyzkoušel jsem jí hned na těch jednodenních sněžnicích. Nejdřív mi bylo skoro líto jí propotit, měl jsem tendenci si jí suchou nechat v batohu na potom. Ale chtěl jsem vyzkoušet mikovo způsob oblékání, tak jsem v ní byl celý den. Pod ní staré tecnopile triko s dlouhým. Ráno bylo lehce pod nulou, pak něco nad ale přesně nevím.
V bundě bylo venku i bez pohybu příjemně, tak jsem se docela bál toho, až v ní začnu funět do kopce. Jak jsem tu už psal, jsem zvyklý na klasické vrstvení. S jedním trikem a zateplenou bundou je to jiné. Jiný pocit ať už stojíte nebo se potíte. Pořád je tepleji, než jsem byl zvyklý. Když jsem funěl do kopce, naprosto automaticky jsem rozepínal nebo zapínal zip. Je to úplně přirozené, s jakoukoli jinou bundou stejně dělám totéž. Takže i do kopce bylo tepleji. Na hřebeni padla mlha. Kvůli ošetření puchýřů nováčka jsme ještě při stoupání asi na 10-15min zastavili, a tady bylo docela zábavné pozorovat, jak bunda funguje vedle jiných typů bund kamarádů. Zatímco mě bylo stále teplo, navrstvení ale už spocení klucí začali přešlapovat, až nakonec vyrazili dál, protože jim byla kosa. Takže v bundě bylo teplo i když už byla propocená. Povrch mokrý, vnitřek suchý (maximálně lehounce vlhký). Opravuju co jsem původně psal o rukávech - sice jejich elastické zakončení předloktí těsně neobepíná ale po nasazení rukavic je to utěsněné docela dobře. Takže ano, ruce v rukávech se potí a povrch rukávů byl díky tomu dost mokrý. Vnitřek ale opět maximálně tak lehce vlhký a jakýkoli možný nepříjemný pocit stejně pořešili dlouhé rukávy trika. Kapuca fantasticky pomáhala mokré čepici právě při zastávkách, kdy mokrá čepka už začala chladit. Jak mike popisuje schnutí své zateplené bundy, tak my jsme nahoře poseděli u pivka asi hodinu, takže bunda začla vysychat a při sestupu doschla úplně. Ve vlaku byla suchá komplet. Nedělám zatím závěry. Byla to jednodenní a nijak extra obtížná cesta a tempo. Občas se čekalo na pomalejší atak. Stejně jsem jí ale propotil, celou dobu mi bylo krásné teplo, což jsem fakt doteď nepoznal, a bunda rychle usychá. Zatím jsem spokojený. Uvidíme, jak se bude chovat v nižších teplotách a větru. Nám teď skoro nefoukalo.

Bydlím na jihu :wink:
A ještě dodám, že nepamatuju, kdy bych celý den absolvoval v jednom triku. Při klasickém vrstvení mi mokrá trika nikdy nestihla dost prosychat na to, aby v nich někdy nebyla zima, což ale mohla způsobit nedostatečně prodyšná bunda, kterou jsem někdy (kvůli zimě) použil. Tentokrát jedno triko celý den a naprostá pohoda :-({|=
Naposledy upravil Entik dne ned led 28, 2018 20:07, celkově upraveno 1
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 20:05

:smt023 vypada to, ze funguje spravne a je dostatecne prodysna. Propoceni neres, bunda ma slouzit tobe a ne ty ji ;-)

Entik píše:Když jsem funěl do kopce, naprosto automaticky jsem rozepínal nebo zapínal zip. Je to úplně přirozené, s jakoukoli jinou bundou stejně dělám totéž.

Jo, clovek o tom ani nevi. Akorat posledne, kdyz bylo hodne vlhko a zaroven mrzlo, jsem si to uvedomoval, protoze zip zamrzal a sel ztuha :) To je ale hodne vyjimecna situace, stava se mi jednou za nekolik let.

Entik píše:Opravuju co jsem původně psal o rukávech - sice jejich elastické zakončení předloktí těsně neobepíná ale po nasazení rukavic je to utěsněné docela dobře. Takže ano, ruce v rukávech se potí a povrch rukávů byl díky tomu dost mokrý.

Njn, to jsou ty elasticke konce, mohli si je odpustit... Na mokre rukavy si ale zvyknes, mivam je taky bezne a nicemu to nevadi.

Entik píše:Bydlím na jihu

Skoda, docela bych se na ni kouknul. Vypada dobre, ale zas ma (pro mne) navic kapuci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 20:11

Kdyby ty konce rukávů elastické nebyly, zas by tam mohlo foukat. Zkrátka všechno má něco...
Mně to zatím nijak neobtěžovalo.
Naposledy upravil Entik dne ned led 28, 2018 20:27, celkově upraveno 1
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 20:18

Idealni je stahovani na suchac. Mam ho tam, ale popravde, snad nikdy jsem ho nepouzil, furt to mam rozepnute na maximum. Bez rukavic by tam asi foukalo, ale to stejne strcim ruce do kapes. Rukavice to castecne utesni, takze tam nefouka, ale porad to neni uplne, takze trochu vetra. Asi je to ale jen vec zvyku a u prodysne bundy nebude rozdil velky. Jestli se budu rozhodovat, jestli ji koupit nebo ne, tak to nebude podstatne kriterium :)

Spis ta kapuce: kdyz mas nahore rozepnuty zip a nemas ji na hlave, nevadi? Tohle hodne zalezi na strihu, u nekterych bund tahne dozadu a/nebo bundu rozevira.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 20:26

Hmm :-k , já nic nepozoroval. Na zádech jsem měl batoh a kapuca tedy volně ležela na něm. Kdyby hodně foukalo, stejně bych ji měl nejspíš na hlavě. No to se všechno ukáže, další (a už delší) sněžnice se blíží :finga:

Jinak, tenhle model dělají i bez kapuce, ale to určo víš.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 20:32

Nevim, kde? Nasel jsem jen Proton AR Hoody, bez kapuce je Proton LT, ale ten je malo zatepleny.

Pravda, s batohem bude tahle kapuce spis lezet na nem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 20:52

Aha, máš recht, bez kapuci je jen Proton LT. Pak tedy (pokud kapuca vadí) asi jedině Atom. Bude mít podle všeho ten poměr větruodolnosti / prodyšnosti trochu posunutý k větruodolnosti ale pořád by měl, dle recenzí, věrat dobře. A v hudy bys zkusil dýchací test..
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 20:59

Atom uz jsem u Hudy zkousel vloni, ale mozna to udelam znovu. Recenze neberu jako moc vypovidajici ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned led 28, 2018 21:04

Jasný, chápu.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte led 30, 2018 0:06

Pozerám, že celkom vydarený kúsok tá proton AR, prešiel som to len tak letmo, takže sa spýtam

@entik aká je tá proton AR na dĺžku, výškou si asi podobne ako ja, aká je na dĺžku vzadu a vpredu, kúpil si tuším XL, na šírku v porovnaní s tou atom AR je taká istá či užšia? Kapuca je tiež taká obrovská ako u atom, či menšia, vetru odoláva ako?

Čo sa tej izolácie týka tak píšu, že telo má 90g toho continuum a kapuca 65 o rukávoch nepíšu nič, tak neviem či myslia tých 90 aj pre rukávy, nie je to poznať?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » úte led 30, 2018 16:35

Koupil jsem XL. L mi bylo krátké, když jsem úplně zvedl ruce, předek vyjel nad kalhoty.
Oni ohledně délky píšou "Hip length" - (délka po bok :(( ). Nevím, jestli to tedy záměrně dělají o něco kratší, aby se třeba vešla pod případnou další bundu, ale když jsem se díval na fotky jejich bund na člověku, zdá se mi, že má malou velikost taky :lol: . Píšou u toho týpka (modela), že má 183cm a oblékli ho do Mka. Tak jak to má na délku on, jsem měl to Lko cca taky, a prostě bylo krátké. Kdyby zvedl ruce, bunda by mu vepředu taky vyjela...
U toho XL je délka zipu 72cm. Na délku by měla být bunda podle odpovědi výrobce stejná jako Atom. Zadek je pak o 4,5cm delší než předek. Asi to je vidět na fotkách co jsem se dal.
Střih je ale u Atomu regular, zatímco u Protonu trim. Užší. Podle mne (na delší a hubenější) sedí líp, není to takový pytel. Ale jiné postavě zas bude víc sedět Atom, to je jisté.
Kapuca je, myslím si, stejná jako u Atomu. Já v tom zatím problém nevidím, ukáže čas. Helmu každopádně nepoužívám.
Izolace je podle pohmatu stejná na těle i rukávech. Na kapuce je jí míň. V tomto je pro mne odpověď výrobce srozumitelná a jasná.
No a tu větruodolnost jsem zatím moc nevyzkoušel, protože nám moc nefoukalo. Víc budu vědět po 11.2.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Goratrix » sob úno 3, 2018 19:41

Diky moc za vsetko info, chystal som sa zaregistrovat a tato diskusia ma konecne donutila :) Na jesen som kupil Atom AR a uz dlho pokukujem po Proton AR, bohuzial sa nikde neda vyskusat, takze tieto prispevky mi super pomohli (kedze mam tiez 190 cm a este o nieco nizsiu vahu). Inak mozem potvrdit to co pises o rozmeroch, Atom XL je na 190 vysku dobry, L mi bolo jednoznacne kratke, ale je dost siroky (inak som s nim super spokojny, tak som si ho nechal). Ak by niekoho zaujimal presny rozdiel, tak pod rukavmi, tam kde ma Proton XL na tvojich fotkach 62,5 cm ma Atom XL 64 cm. Takisto potvrdzujem potenie na rukach, to je asi jedne co mi trochu vadi, tie elasticke rukavy si mohli odpustit (okrem toho ich sitie toho elastickeho trojuholnika je dost nepresne, co vyzera byt casty problem, podla niektorych recenzii na nete...).
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 21:43

Goratrix píše:tak pod rukavmi, tam kde ma Proton XL na tvojich fotkach 62,5 cm ma Atom XL 64 cm

To je celkem minimalni rozdil. 3 cm na obvodu.

Goratrix píše:Takisto potvrdzujem potenie na rukach, to je asi jedne co mi trochu vadi, tie elasticke rukavy si mohli odpustit

To teda mohli :? Koukam, ze Atom ma mit 120 g/m^2 Coreloftu na tele a nahore na rukavech a 80 na spodni casti rukavu. Poznas rozdil? A kde se to asi meni? V lokti?

Jinak proc koukas po Protonu, kdyz mas Atom? A jakym zpusobem Atom pouzivas a jak se osvedcil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 21:55

Rikal jsem si, ze bych mohl Atom zajit zkusit a koukam, ze ho v Hudy nemaji :? Teda, par kousku nekde na venkove. Co se stalo? Prestali prodavat Arcteryx?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení