Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Entik » pát led 12, 2018 18:31

Právě jsem mezi novinkami Rabu zaznamenal Rab VR Guide- má vespod kombinaci Alphy a micro fleece a navrch Equilibrium. Takže teplejší VR Alpine ? Jaké je její určení vedle Rab Alpha Direct? 840g je téměř dvojnásobek proti Directu :shock:
https://rab.equipment/uk/catalog/produc ... egory/296/

Odtrzeno z tohoto vlakna mike
Naposledy upravil Entik dne pát led 12, 2018 23:16, celkově upraveno 1
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 12, 2018 18:42

:shock: co to je? Tezka jako krava, kombinace PA a EQ, ktera by mela byt extra prodysna a k ni zipy v podpazi? V Rabu se asi zblaznili a zapomneli na KISS. Pritom driv to chapali skvele...

BTW, fantastic warmth-to-weight ratio? Tak to asi bude do -40 pri te vaze :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wertigo » pát led 12, 2018 20:12

nakonec sem si DA Alpha 2.0 nechal a beru ji v neděli na týden běžky Jizerky, tak nareportuju jak to v ní šlo. Pokud teda bude sníh a nebudeme týden na bazene v Liberci... :drinkers: :supz:
sportu zdar!
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát led 12, 2018 21:59

mike píše:Tak to asi bude do -40 pri te vaze :twisted:
v tom případku beru! (a už nemusím shánět žádnou trapnou péřovku :) ) :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 12, 2018 22:06

Jo, ale uzavri si dobre zivotni pojisteni. V muj prospech 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát led 12, 2018 22:14

jen aby Tě pozůstalí za to vyjádření pak nežalovali :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 12, 2018 22:15

Jaci pozustali? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob led 13, 2018 0:23

Pozerám, že v rabe nezaháľajú, a tie zipi v podpazuší to tiež musí byť nejaká vychytávka, recenzie tiež samá balada
This is a great jacket. It is so light it barely feels like you're wearing it
alebo
It is definitely windproof, 70 mph winds did not penetrate it, this is a quality product.
na gooutdoors
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 13, 2018 1:36

It is so light it barely feels like you're wearing it

Vsak to vazi jen 840 g :D

Aspon vidis, jaky je spoleh na ty recenze. Mne obvykle zajimaji jen negativni, ktere maji dobre zduvodnene, co je tam spatne.

Jinak nechapu, jak takove vahy dosahli. Normalni VR ma 370 g a EQ bunda bez VR pytloviny mela tusim 220 g (tu jsem mel). To znamena, ze je tam vahove asi ctyrnasobek izolace proti VR bunde. Nejakych 600 g, coz mi prijde silene, to by znamenalo gramaz asi tak 500 g/m^2 PA. Zas je pravda, ze ten neizoluje nic moc a odpovidalo by to nejakych 150 g/m^2 Primaloftu. Kazdopadne je vrchol marketoidni drzosti psat fantastic warmth-to-weight ratio. Pokud to tedy neni mineno jako sarkasmus a neznamena to fantasticky priserne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob led 13, 2018 11:40

Neviem presne aká je gramáž toho equilibria na iných bundách, ale dosiahli toho asi tou kombináciou ťažkých materiálov
Outer: Pertex Equilibrium (100% nylon, 70D, 100g/m²)
Panels: Matrix (87% nylon, 13% spandex, 70D, 125g/m²)
Insulation: Polartec Alpha (100% polyester, 130g/m²)
Wicking micro fleece insulation under arms & back

a celkom nechápem načo kombinovali micro fleece s alphou, človek sa v tom už ani nevzyná kde všade to použili, píšu že micro flece bola použitá vzadu na chrbte a pod pažami a na fotke je videť z predu niečo ako tá alpha direct, teda priamo fleece na telo, či je to alpha alebo fleece, nikto netuší...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 13, 2018 23:34

@ret255: to mas odsud? Normalne je EQ lehci, tusim 60 g/m^2. Ani s temahle vahama mi to moc nevychazi, ta tva ma koukam 480 g, PA temer stejnou gramaz (120 proti 130) a Microlight bude mit minimalne 40 proti 100. Coz mi dava maximalne 200 g rozdilu a ne 360. Asi jsou tam krome zipu pod pazi jeste dalsi tezke blbosti.

Mne ta bunda prijde uplne nesmyslna a navic je v tomhle vlakne OT. Vlastne i cely Polartec Alpha je OT, jelikoz vlakno je o perovkach a synteticky zateplenych bundach a veci s PA jsou spis SS. Driv jsem to bral jako druh synteticke izolace, ale kdyz jsem nasel, jak malo to izoluje (0.28 clo/oz), tak uz to vidim jinak. To je proste jina kategorie obleceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned led 14, 2018 0:51

Bolo to od cotswold, ale to je jedno, je pravda, že je to trochu OT od klasických péroviek, no je to zateplená bunda? je a je to syntetika, je... takže.

Ale je pravda, že alphu moc nemá zmysel rozoberať ako izolačnú vrstvu, lebo sa to s primaloftom a perovkami nedá porovnávať, dnes som si vyšiel po dlhšom čase v tej mojej a po rozohriatí v nej bolo teplo, ale tiež je to asi niečo podobné ako keby som si na pws dal vetrovku, ale oproti pws je v tom teplejšie, v tom by som už klepal kosu, no pri pomalšej chôdzy dolu kopcom je to stále diskonfort. Ešte ju skúsim ak bude chladnejšie a rozhodnem sa čo s ňou.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned led 14, 2018 19:50

ret255 píše:ale tiež je to asi niečo podobné ako keby som si na pws dal vetrovku

o PA jsem kdysi uvažoval že zkusím, ale když čtu třeba tohle, tak je vlastně PA na nic, jen vyhazování peněz, lepší je kombinace PWS a větrovka, už jenom proto že se to dá oboje použít samostatně

ret255 píše:ale oproti pws je v tom teplejšie, v tom by som už klepal kosu

při jaké teplotě? mě stačí PWS při chůzí i když je cca -15°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon led 15, 2018 2:04

fps píše:o PA jsem kdysi uvažoval že zkusím, ale když čtu třeba tohle, tak je vlastně PA na nic, jen vyhazování peněz, lepší je kombinace PWS a větrovka, už jenom proto že se to dá oboje použít samostatně
Na toto ti odpovedať neviem, ja nemám 100% vetrovku, len tenkú softshelku ventus od rabu(písal som síce s vetrovkou, ale nie z vlastnej skúsenosti) a tak neviem posúdiť ako sa pws správa pod plnohodnotnou vetrovkou, ako napr tornado, alebo hocijaká z pertexu a kolko tepla to udrží. Dnes som opäť išiel von v tej rabke a trochu som si v nej zabehal do kopca a potom z kopca, keď som v nej zo začiatku nebežal len kráčal rýchlejšie do kopca tak samozrejme začal som sa potiť, nebyť toho slabšieho chladenia na hrudi tak by to bolo ok, tak som sa rozhodol si v nej zabehnúť a keď sa telo rozohrialo, tak už v nej bolo teplo a prešlo aj chladenie na hrudi(dalo sa to porovnať s teplom v páperke), teda žiadna kosa ako keď mám na sebe povedzme termotriko a pws, plnohodnotnú vetrovku nemám, takže ako by to bolo v porovnaní termotriko+pws+vetrovka neviem, viem len že v terme+pws by som pri neklusaní zmrzol(studený chrbát chlad na hrudi a to aj za bezvetria), chcem tým povedať, že z mojej skúsenosti je to len na aktívny pohyb, ak by som či už v pws a vetrovke alebo napr. tejto rabke kráčal, tak by mi v tom bola zima, lebo by som sa pod tým začal potiť nech je priedušnosť akákoľvek a to by ma okamžite začalo chladiť, najhoršie je to na hrudi, otázka je či by ten pws hrial rovnako ako týchto 120g alphy direct.

fps píše:
ret255 píše:ale oproti pws je v tom teplejšie, v tom by som už klepal kosu

při jaké teplotě? mě stačí PWS při chůzí i když je cca -15°C
každý to má inak, neviem ako využívaš to pws, vždy na tom nosíš vetrovku, alebo len keď fúka vietor? Mne by pod tým bolo pri mínusových teplotách zima aj pri bezvetrí, ak by som v tom prinajmenšom neklusal a len šiel turistickým tempom, po určitej dobe sa začnem potiť a ten pot je studený, najviac mi však vadí vpredu, kde má tá axis nezmyselné nilónové vrecká a tie chladia docela slušne, trebalo by to ešte odksúšať s poriadnou vetrovkou, mám to odskúšané len s tou ventus a zadrží to vietor, to áno, ale nie je v tom natoľko teplo aby ma v tom pri chôdzi z kopca nelúpali ramená/chrbát a nechladilo ma na hrudi, asi som proste na tej opačnej strane teplotnej stupnice, teda mi vadí chlad/alebo mi ten chlad vadí pre to lebo sa moc potím ale asi to bude jedno s druhým.(asi som tu objavil ameriku, že pws/alpha nie je na turistiku, ale len na aktívny šport, no dúfal som, že by v tom pri turistickom tempe nemusela byť zima, holt stáva sa...) Na behanie, bežky a iné zimné aktivity však tá rab alpha môže byť.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pon led 15, 2018 9:30

fps píše:
ret255 píše:při jaké teplotě? mě stačí PWS při chůzí i když je cca -15°C


předpokládám ale, že jen v bezvětří nebo téměř v bezvětří - vítr v takových teplotách hraje obrovskou roli, no ni... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon led 15, 2018 15:59

Quido píše:
fps píše:
ret255 píše:při jaké teplotě? mě stačí PWS při chůzí i když je cca -15°C


předpokládám ale, že jen v bezvětří nebo téměř v bezvětří - vítr v takových teplotách hraje obrovskou roli, no ni... :roll:

tak to je snad jasný, když fouká, tak to chce něco proti větru, větrovku nebo nemembránovou SS bundu nebo membránovku (Gore Tex Active, Polartec NeoShell, Gore Windstopper), pak není problém i těch -15°C, mě jen překvapuje tohle
ret255 píše:Mne by pod tým bolo pri mínusových teplotách zima aj pri bezvetrí, ak by som v tom prinajmenšom neklusal a len šiel turistickým tempom

a to nejsem žádný polární medvěd, mě napadá jen to, že není PWS jako PWS, já používám ten co z toho děla Tilak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon led 15, 2018 19:41

v PWS axis bych taky zmrzl pri -15°C a to asi i pri bezvetri bezvetri, snad mozna kdyz by do me rvalo slunko.
Ale v patek v Jizerkach, bez slunicka a nejaky stupinek nad nulou, jsem pul dne odchodil v dlouhym triku a patagonia R1, ta je mene tepla naz axiska, ale v bezvetri a spis do kopce, taky jak trochu prifouklo jsem ji menil za primaloftku. R1 jse zapomnel nechat v aute, tak jsem ji vyuzil, vetrovku jsem nemel, jinak bych to asi odchodil v R1+vetrovka.

Na -5 dolu teplotu i na sneznice nosil polartec high loft a skoro dvojnasobne vaze.
A to si taky nemyslim, ze jsem nejaka zmrzlina, napr. mam pocit, ze spacaky mam mene teple nez pouziva fps. Je teda fakt, ze treba nosim minimalisticke rukavice a cepici (ci casto bez).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 15, 2018 19:53

Nebylo by od veci, kdyby fps presne napsal, co v tech -15 ma vsechno na sobe. Materialy a gramaz, pak se da spocitat clo a porovnavnat treba s primaloftkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 15, 2018 20:33

ret255 píše:je pravda, že je to trochu OT od klasických péroviek, no je to zateplená bunda? je a je to syntetika, je... takže.

Vlakno bylo mysleno na klasicke bundy se syntetickou izolaci, tedy synteticky ekvivalent perovek. PA patri spis do softshellu. Vzdyt ses sam nechal nachytat, chtel jsi klasickou zateplenou bundu a koupil PA. Holt jsme se nikdo nepodivali predem na izolacni schopnosti, ktere jsou uplne jinde. To je ta propaganda Polartecu :)

BTW, izolace v tve PA by mela priblizne odpovidat izolaci v tve Primaloftce s 40 g/m^2. Muzes to porovnat i prakticky, vem je obe na jednu turu a stridej.

ret255 píše:asi som tu objavil ameriku, že pws/alpha nie je na turistiku, ale len na aktívny šport, no dúfal som, že by v tom pri turistickom tempe nemusela byť zima, holt stáva sa...) Na behanie, bežky a iné zimné aktivity však tá rab alpha môže byť.

Tak nejak. Proste se musis hybat a to spis vic, nez min.

Vcera jsem si dal na sneznicich pauzu na bezkarske krizovatce, kde je chatka s obcerstvenim. Bylo asi -5 a trochu foukalo. Byl jsem standardne v PowerDry a primaloftce, sedel jsem asi 20 minut venku, jedl a pozoroval bezkare. Ti byli obleceni prevazne klasicky, vrstvy na telo. Pri zastaveni jim evidentne byla kosa, nekteri to rekli i nahlas, ze musi jet dal, nebo zmrznou. Dalsi zas hned bezeli dovnitr se zahrat. Zenske se i klepaly. Na zastavky tohle proste neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon led 15, 2018 21:31

mike píše:BTW, izolace v tve PA by mela priblizne odpovidat izolaci v tve Primaloftce s 40 g/m^2. Muzes to porovnat i prakticky, vem je obe na jednu turu a stridej.
Teplotne by asi sedeli, ale skôr by som sa prikláňal k tomu, že tá alpha pri behu a po dobehu hriala ako 80g toho silver PL, chrbát a rukávy mám na prism 40g a to skoro ani necítiť, že tam nejaká izolácia je keď to chytím do ruky, ako keby tam pod tou látkou bol 1 servítok, s tým, že v tej primaloftke mi zima na hrudi nikdy nebola a to je velké plus(asi vďaka tým 80g čo je vpredu, 40g je málo, tých 120g alphy má pri behu hrejivosť asi ako 80g silver a možno aj viac.

S tými bežkármi sa viem veľmi dobre vžiť, dnes som bol vonku ale už v páperke a slušne pofukovalo, pocitových -10 mohlo byť a byť dnes len v tom pws a vetrovke, tak jedine celú prechádzku prebehnúť a zastaviť sa až doma.

fps píše:nejsem žádný polární medvěd, mě napadá jen to, že není PWS jako PWS, já používám ten co z toho děla Tilak
Je to možné a nemusí, tá axis taktiež nie je klasický pws ale pws pro
Materiál Polartec® Power Stretch® Pro 53 % PES + 38 % Nylon (PAD) + 9 % Spandex (PUR)
tá tilak femund či akú to máš má klasický pws, taktiež hrúbka by bola zaujúmavá, lebo podla váhy 360g/L-ku je tá femund ešte lahšia než axis 440g/L a to axis nemá ani kapucu, ja mám napr. od tilaku tú ich pws čapicu a teplotný komfort je v nej tak okolo 5-10C, 0C je už tak na hrane, na odvádzanie potu a dýchanie je super, no ak je pod nulou, tak už jedine pod kapucu a na pocit je hrúbkou ten pws pro v axis o čosi hrubší ako tá tilak čapica.

No a taktiež by ma zaujímalo ako používaš ten pws, do tých mínusových teplôt, podla mňa je rodziel mať na tom pws len tenučkú vetrovku z pertexu a potom nejakú neoshell/goratex softshelku, tam sa ten teplotný komfort už značne zvyšuje.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 15, 2018 22:35

ret255 píše:Teplotne by asi sedeli, ale skôr by som sa prikláňal k tomu, že tá alpha pri behu a po dobehu hriala ako 80g toho silver PL ... 40g je málo, tých 120g alphy má pri behu hrejivosť asi ako 80g silver a možno aj viac.

Muze byt, tohle je prave rozdil mezi syntetickyma izolacema jako je PL a treba softshellem s mikroflisem. Za mne zasadni nevyhoda SS, nepotrebuju, aby obleceni hralo pri pohybu vic a o hodne vic, naopak. Mel jsem membranovy SS a presne tak se choval, membrana to jeste asi zhorsovala. Vysledek byl, ze komfortni pasmo bylo hrozne uzke, byla mi v tom bud zima nebo horko. A naopak je to vyhoda syntetickych izolaci, lip vyrovnavaji teploty a komfortni pasmo je sirsi. Akorat lidi, co maji zkusenost s klasickym vrstvenim, tomu nechteji verit a mysli si, ze se v tom pri pohybu uvari.

Izolacni schopnosti (clo) se ale meri v klidu a tam to vychazi asi tech 30 % proti PL1 (proti Silver o neco vic).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 16, 2018 9:14

fps píše:....mě jen překvapuje tohle
ret255 píše:Mne by pod tým bolo pri mínusových teplotách zima aj pri bezvetrí, ak by som v tom prinajmenšom neklusal a len šiel turistickým tempom

a to nejsem žádný polární medvěd, mě napadá jen to, že není PWS jako PWS, já používám ten co z toho děla Tilak


anebo neni turista jako turista... kdyz jsem v pohybu, tak by mi to stacilo urcite, ale treba kdyz se vyskrabu na vrchol ci na hreben, vetsinou automaticky prijde ke slovu ss, vetrovka, nebo i perovka...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod MaO » úte led 16, 2018 15:34

Ahoj,
nemáte někdo prosím zkušenost s touto bundou ?
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obl ... an-810.htm
Hodně o ní přemýšlím, vypadá že bude dobře dýchat. Co by mohlo být k ní ještě jako alternativa od jiných výrobců? A bude ta vlna dobře schnout?
Díky
Uživatelský avatar
MaO
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 20, 2011 10:16

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte led 16, 2018 15:55

vlna schne hůř než umělotina, já bych na turistiku (chození) raději koupil Polartec Power Stretch a větrovku, nebo nemembránovou SS bundu, a dá se to oboje použít samostatně, takže je to víc univerzální
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte led 16, 2018 16:30

ret255 píše:No a taktiež by ma zaujímalo ako používaš ten pws, do tých mínusových teplôt, podla mňa je rodziel mať na tom pws len tenučkú vetrovku z pertexu a potom nejakú neoshell/goratex softshelku, tam sa ten teplotný komfort už značne zvyšuje.

samozřejmě že záleží na tom co máš za horní vrstvu, já při chůzi na těžko používám od cca 0 po -5°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -5 po -10°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a triko dlouhý rukáv 170 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -10 po -15°C scampolo 200 g/m2 CoolMax a triko krátký rukáv 200 g/m2 CoolMax a triko dlouhý rukáv 170 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active, od cca -15 po -25°C triko krátký rukáv 200 g/m2 CoolMax a Polartec Power Stretch Tilak Serak a Polartec Power Stretch Tilak Femund a membránovou bundu Gore-Tex Active Tilak Attack Active

ret255 píše:ja mám napr. od tilaku tú ich pws čapicu a teplotný komfort je v nej tak okolo 5-10C, 0C je už tak na hrane

mám taky Polartec Power Stretch čepici Tilak, ale já nosím na hlavě do cca -20°C jen Polartec Power Stretch kapuci co je u Tilak Femund, jak víc přituhne, tak pak teprve nasazuji čepici

P.S.
už jsem to tady někde psal, ale nemohu to najít, se tohle do tohoto tématu moc nehodí, hodí se to spíš sem viewtopic.php?f=15&t=21319
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte led 16, 2018 16:50

Tiež si myslím, že už je to dosť mimo tohto vlákna, takže ak ešte niečo budem mať k tej alphe, tak to dám buď do pws, alebo zateplený softshell alebo kde.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a jine SS bundy pro klasicke vrstveni na

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 20:01

OK, odtrhnul jsem to do zvlastniho vlakna. At se to neplete. Kdybyste nekdo vymysleli lepsi nazev, muzu ho prejmenovat. Jsem ale limitovan delkou, tohle je skoro maximalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 20:04

MaO píše:Hodně o ní přemýšlím, vypadá že bude dobře dýchat. ... A bude ta vlna dobře schnout?

Nebude. Vlna schne dost blbe. O prodysnosti taky pochybuju, v ruce jsem ji nemel, ale vsechny Softexy, co jsem od SJ mel v ruce, byly prodysne spatne az velmi spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a jine SS bundy pro klasicke vrstveni na

Příspěvekod booze » úte led 16, 2018 21:24

:shock: takze Alpha je softshell?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a jine SS bundy pro klasicke vrstveni na

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 21:41

Urcite je bliz SS, nez syntetickym izolacim. Mozna bych ale mohl vypustit slovo "jine" z nazvu :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Oblečení