Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 21:54

Spravne, sobb vyhrava dalsiho bludistaka. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 8:02

Quido píše:...u mne staticky test znamena stat v zavetri, tedy v bezvetri, cca 30 min v danem obleceni, s teplyma botama a ponozkama ( taky merino) a zatazenyma vsema snurkama, pokud jsou, aby pod bundu nic nefoukalo a ani nic neunikalo...




Vs.
Devět hodin makat třeba na stožáru nebo střeše ať chčí duje či sype... občas prostě kapucu mít nemůžeš třeba kvůli vysílačce... občas musej dolů rukavice kvůli montáži... vis nejni úplně dynamickej pohyb... pororošty a ocelová konstrukce moc nehřejou... ráno -8°C v poledne 0°C po setmění -6°C...

V tom by moh bejt ten čoklík pod zemí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 20, 2017 8:11

@dudy:
presne tak, to chpau, proto prave popisuju ten muj test a pisu, ze to je orientacni... nesrovnatelne s podminkami nekde na horach, na plani na snezicich, anebo na stozaru...
:slota:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 20, 2017 15:51

peri lita dal, schvalne jsem si vzal pod to cerne merino, na ktere se vsecko chyta a peri je dost videt... :((
...zitra s tim jdu na reklamaci, tady neni co resit, ale je mi to lito, pac po ostatnich strankach mi bunda vyhovovala
:roll:
a zas budu bez perovky
:-s
Naposledy upravil Quido dne stř pro 20, 2017 22:42, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » stř pro 20, 2017 17:57

perova vesta z decathlonu mi taky takhle pousti peri
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř pro 20, 2017 20:38

Quido píše:peri lita dal, schvalne jsem si vzal pod to cerne merino, na ktere se vsecko chyta a peri je dost videt... :((

Mas uz tuseni kudy to leze ven?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 20:41

Mě to z bundy Wedze neleze nikudy (vyjma děr).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 20, 2017 22:57

@booze:
tezko rict, leze jen to prachove peri, jak uz jsem psal, na bunde toho moc videt neni, ale na merinu a hlavne z venku na sedacce je to zase, a kdyz trepnu bundou, tak to kolem lita...

@dudy:
ta wedze je ale dost hruba a tezka, a vubec se mi nelibi
(teda jestli je to ona) :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv pro 21, 2017 8:22

booze píše:Mas uz tuseni kudy to leze ven?


sem to podrobne prohlizel a zda se, ze to leze vsude, jak svy tak latkou... :roll:
ale donivam se, ze ve finale je to jedno, bo je to tak ci tak spatne :?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát pro 22, 2017 8:52

Takže, bunda vrácena, vratka kupní ceny - rychlé a bezproblémové vyřízení, za to Decathlon musím pochválit, nicméně se podělím o úsměvný průběh celé "akce"...
...v Decathlonu se reklamace vyřizují v Servisním středisku; přijdu k pultu Servisního střediska - jsou tam celkem tři lidé, dvě slečny, co se věnují jiným zákazníkům, a jeden "kluk" stojí u počítače a něco tam tluče.
"Dobrý den, nesu bundu na reklamaci - leze z ní peří", vytáhnu z tašky péřovku v nápadně modrém stahovacím obalu a hledám doklad o koupi.
"Kluk" na to koukne úkosem a aniž by odstoupil od počítače, aniž by bundu rozbalil, aniž by čekal, než vytáhnu doklad, zřejmě odhadl, která bije, a povídá:"Letošní modely už mají zatřené švy a neleze to z nich".
"Tohle je koupené letos, v prosinci", namítám. "Kromě toho se mi zdá, že peří neleze jen švy", dodávám.
"No, ty nové už jsou lepší...", tloukl dál něco do počítače.
Pár vteřin jsem rozpačitě zpracovával tuto informaci a z mých rozpaků mne vytrhla slečna, která vyřídila zákazníka, a mohla se mi věnovat. Asi to všechno slyšela a ptá se mne rovnou: "Chcete vyměnit jiný kus anebo vrátit peníze?"
Přemýšlím nahlas:"Asi by to výměna za kus nevyřešila, anebo myslíte, že to dělá jen tato bunda?"
Hned jsem si však spojil informaci o vylepšeném modelu a mé pozorování, kudy uniká peří, na což mne zde navedl booze...
Slečna dodává:"Ještě jsme na tu bundu reklamaci neměli".
V duchu mi probíhá "no bodejť, když ji prodávají sotva měsíc", rychle se rozhoduji, jelikož mi bunda po všech dalších stránkách vyhovuje, ale zase na druhou stranu, nejsem pokusný králík, tak nahlas řeknu:"Radši si vezmu peníze, nevěřím, že je to vada kusu..."

Bez dalších průtahů mi vrátili peníze na kartu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pát pro 22, 2017 9:14

Ne ne.
Mám v podstatě starší verzi tohohle akorát že od Wedze.
305g v XL a peří z toho nikde neleze, koupeno za 599...
Přílohy
IMG_2688.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát pro 22, 2017 9:28

aha... tuhle jsem taky kusal, ale vubec mi nesedi (na praci asi dobre, no..) :roll:
ale nedivim se, ze je ti v tom zima, bo to je tenucke jak hajzlpapir

btw: toto je Quechua :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát pro 22, 2017 9:36

ted na to koukam poradne - uplne jiny strih (ty mas raglan, kdezto Quechua ne - u perovky dost podstatne), jine reseni stahovani v pase i u rukavu atp., neznam kvalitu peri i plneni u te tve, asi je lepsi....
...a kvalititivni radu znacek Decathlonu vidim nasledovne: Quechua - Wed'ze - Simond, i kdyz jsem to ted svou zkusenosti poprel...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod rambo518 » čtv pro 28, 2017 16:05

Čau kluci a holky, koupil jsem si Humi Extreme péřovku. Nikde ale nemohu najít, z jakého Pertexu ten svrchní materiál je. Znáte ji někdo nebo si někdo případně pamatuje, co na to použili?
rambo518
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned zář 20, 2015 18:38

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » čtv pro 28, 2017 16:52

Humi používalo pertex classic.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » čtv pro 28, 2017 17:21

mike píše:
lukasj píše:Tričko a táto bunda môže byť lepšia, ako 2 tričká + fukerka, hlavne pri zbehoch v zimných horách. Ale to sú iba domnienky, uvidím ako prax.

To bude zajimave, dej pak vedet.


Takže pár postrehov na bundu Zajo Arth po dvoch behoch a použití na prechádzke v meste:

Počas behu som mal pod ňou v oboch prípadoch Moira Ultralight s dlhým rukávom. Bežal som pomalým tempom asi 6:30 na tepy okolo 140. Prvý deň bolo dosť teplo (+5°C), takže po pár km som bol spotený, bočné panely boli úplne mokré, ale nebolo to nepríjemné, pretože bunda hriala aj vtedy, keď som zastavil, čo pri bežnej fukerke a dvoch vrstvách, ako som nosieval doteraz nebývalo. Druhý deň bolo chladnejšie (0°C), čo zlepšilo aj podmienky v bunde. V oboch prípadoch som bol po dobehnutí domov mokrý, čo u doterajšieho spôsobu obliekania nebývalo až také, ale na druhej strane som sa cítil príjemnejšie počas behu, keďže aj to prepotenie bolo vďaka izolácii také teplejšie, nie do studena ako pri vrstvení tričiek a fukerky. Bunda je inak príjemne elastická aj vďaka panelom, ktoré prechádzajú cez krk až po kapucňu, takže aj pri obtiahnutom strihu nikde neobmedzuje. Na základe tohto uvažujem, že optimálne bude v nej pri teplotách cca od -5°C nižšie na takéto aktivity, na túry po rovinkách okolo 0°C, do kopcov myslím, že v pohode zvládne tých -10°C.

Skúšal som doma aj lezeckú prilbu pod kapucňu a na moje prekvapenie sa tam v pohode zmestila vďaka tej elasticite.

Takže zatiaľ mi vychádza, že za 72,- eur to bola dobrá voľba. Uvidím začiatkom roka na hrebeni VF, kde už tie podmienky budú naozaj horské a zimné aj na základe predpovede počasia.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 20:33

Super, diky za report :)

lukasj píše: V oboch prípadoch som bol po dobehnutí domov mokrý, čo u doterajšieho spôsobu obliekania nebývalo až také, ale na druhej strane som sa cítil príjemnejšie počas behu, keďže aj to prepotenie bolo vďaka izolácii také teplejšie, nie do studena ako pri vrstvení tričiek a fukerky.

Jj, to je presne ono. Je lepsi byt mokry a v teple nez kdyz jsi mokry a navic je ti jeste zima.

Co ty bocni panely, nejsou spis na skodu? Jednak ze jsou propocene a jednak, neni ti v tech mistech chladneji? Jak vypada zbytek bundy, kdyz jsou bocni panely mokre?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 20:44

Taky pridam jeden report. Dneska bylo extra hnusne, tesne nad nulou a padaly mokrobile sracky. Rikal jsem si, ze bych mohl otestovat novou neoshellku, ale nejak jsem se nemohl donutit k tomu, abych se do membranovky navlekl, a tak jsem ji hodil do baglu a na sebe vzal normalne tricko a primaloftku s tim, ze kdyz to nepujde, tak se prevlecu.

Nakonec z toho byla ctyrhodinova prochazka po kopeckach a na prevlekani nedoslo. Primaloftka to v pohode ustala, prestoze v lese ze stromu vylozene prselo. Domu jsem dosel uplne suchy jak zevnitr, tak zvenku, pricemz vevnitr jsem byl suchy celou dobu. K cemu jsou v zime membranovky? :twisted:

Navic ten komfort, celou dobu jsem byl v tepelne pohode a nemusel vubec nic menit, akorat se setmenim jsem s celovkou vytahnul i rukavice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv pro 28, 2017 21:56

Nezajima - mel si vyzkouset neoshell - hanba.
Btw co mas za neoshellku? to mi nejak uniklo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 22:03

Jottnar Hymir: viewtopic.php?p=483566#p483566

Kdyz ono bylo tak hnusne, ze se mi do membranovky fakt nechtelo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv pro 28, 2017 22:11

Aha tys ji uz lehce i testoval, uz to nepromok vlakno moc nesleduji, tyhle veci moc nepotrebuji :)
Kazdopadne az se potkame, tak by me celkem zajimalo prime srovnani neoshellky od Westcomb a Jottnar, celkove materialove, naomak a tak :) Jaky je proste rozdil od dvou vyrobcu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 22:17

Myslim, ze rozdil je nejmin na omak. Aspon co si tvou pamatuju, moje mi prijde mekci, tva byla bliz tem, co jsem si osahaval nekde v krame. Muzu se ale plest, chce to prime srovnani.

Muzeme se nekdy domluvit na sneznice a vzit je s sebou a jestli budeme mit ten den opravdu masochisticke tendence, tak v nich treba hodinu slapat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » čtv pro 28, 2017 22:59

Je jedno, ci to vlhko je teplejsie alebo chladnejsie, pretoze problem nastava pri viacdnovkach v zime so spanim vonku. Kde tu bundu vysusit...
Ja radsej v tom pripade chodim na hranici dolneho tepelneho komfortu, ako by som sa potil, lebo vlhke veci su v stane len problem.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2017 23:16

Jedno to neni, protoze kdyz prochladnes, tak stejne jedes domu uz prvni den ;-) Krome toho je zrovna rec o jednodennich akcich.

Pro cast lidi neni varianta nepotit se na vyber, je jen to studene nebo teple mokro. Navic primaloftka v klidu na tele uschne, na rozdil od provlhlych veci pod membranovkou. Jak jsem psal, dneska jsem dosel domu uplne suchy, prestoze byla 100 % vlhkost vzduchu. V membranovce bych mel minimalne navlhle vsechny vrstvy pod ni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pát pro 29, 2017 0:10

No nevsimol som si, ze ide iba o jednodnovky :wink:
Ze som prechladol, zistim vzdy az duhy den rano :D
Tiez v zime pouzivam zateplenu bundu, ale pod nulou, lepsie aj pod -5. Je obycajna z Decathlonu a ak to neprezeniem tym, ze ju nosim len pri nizsich teplotach, tak pot namrza az zvonku, kde to len oprasim. Je pouzitelna aj druhy den...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 29, 2017 0:29

Myslel jsem lukasej s jeho behanim :)

To ti zavidim, ja na to prijdu uz vecer, kdyz se nemuzu zahrat, ale je pravda, ze to stejne musim aspon do rana nejak prezit. V zime by to ale asi vedlo k predcasnemu ukonceni akce.

No, mozna si poridim zimni spacak, kdyz ma Cumulus ten pekny konfigurator, a vyzkousim nejake zimni vicedenni akce se zdarakem. Pak se ukaze, jak dopadne bunda a dalsi veci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » pát pro 29, 2017 8:38

Co ty bocni panely, nejsou spis na skodu? Jednak ze jsou propocene a jednak, neni ti v tech mistech chladneji? Jak vypada zbytek bundy, kdyz jsou bocni panely mokre?


Tie panely boli mokré, ale neboli studené. Nebolo také počasie a podmienky, aby som cez ne pociťoval nejaký chlad, to by bolo možné zistiť až vo vyšších horách počas intenzívnej aktivity. Bunda bola zvnútra jemne navlhnutá, ale to som zistil až doma, po aktivite, zvonku nič, počas behu, znova až ten pocit po zastavení. Z toho mi vychádza, ako keby sa tá termoregulácia diala lepšie počas behu a po zastavení sa vlhkosť menej odparovala, čo by mohlo byť spôsobené aj znížením prúdenia vzduchu, pohybovaním bundy počas behu. Ale to sú len úvahy. :-k

Čo sa týka turistiky naťažko cez zimu, tam by som sa toho nebál, keďže sa nevyvinie taká intenzita ako počas behu. Tepy sú veľmi kolísavé povedzme 150 do kopca a 110 pri klesaní a rovinkách, čo zabezpečí zníženie potenia a tým pádom aj samoschnutie počas samotnej aktivity. Aspoň takto to bežne fungovalo u tej Moiry a Polartec 200 flísky, takže keď prišlo na spánok, tak som bol suchý. Ešte sa mi počas zimných túr nestalo, že by som bol tak prepotený, že ráno som sa obliekal do mokrého. A to som spal vždy v tej prvej vrstve, v ktorej som kráčal a iba na to vrstvil. A myslím, že keby sa také aj prihodilo, tak za pár chvíľ aktivitou je človek suchý.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát pro 29, 2017 9:01

mike píše:Pro cast lidi neni varianta nepotit se na vyber, je jen to studene nebo teple mokro.

dle mě se tohle týká jen lidí co chodí na jednodenní výlety, na víc dní si musíš hlídat to, aby si se moc nezpotil, hlavně když se blíží bivak, jinak jedeš domů

mike píše:vyzkousim nejake zimni vicedenni akce se zdarakem. Pak se ukaze, jak dopadne bunda a dalsi veci

to ti můžu napsat hned jak to dopadne, vše co na sobě neusušit, a sundáš to, tak bude zmrzlé na kámen, a když to pak znova na sebe ňák dostaneš, což není vůbec nic co bych chtěl kdy už znova zažít, tak to na tobě bude pomalu tát, a promočí to i to co si měl na sobě suché, a nejde jen o oblečení, promočené boty třeba jen od potu které přes noc zmrznou na kámen, se hodně špatně obouvají a vůbec se špatně utahují aby drželi pořádně na noze, čím víc dní a čím větší mráz, tím to bude větší a větší problém, pár dní a pár stupňů pod nulou se dá ňák přežít, ale třeba týden o -20°C je už úplně o něčem jiném, já nesundavám ze sebe nic co není suché, maximálně to je jen lehce namoklé, mraz to úplně dosuší, že z toho pak jen oklepu zmrazky

P.S.
tohle téma by se už hodilo do "Vybavení do velkých mrazu"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pát pro 29, 2017 9:38

mike píše:No, mozna si poridim zimni spacak, kdyz ma Cumulus ten pekny konfigurator, a vyzkousim nejake zimni vicedenni akce se zdarakem. Pak se ukaze, jak dopadne bunda a dalsi veci :)


Bolo by nacase s tym zimakom :wink:
Ja tipujem, ze najskor dokupis nejaky UL stan :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 29, 2017 21:59

remy77 píše:Ja tipujem, ze najskor dokupis nejaky UL stan :)

To je docela dobre mozne, jelikoz v zime bych urcite bral lepsi zdarak a ten ma 650 g, coz uz neni takovy rozdil proti UL stanu. Ale nepredbihejme udalostem, nejdriv spacak ;-)

fps píše:dle mě se tohle týká jen lidí co chodí na jednodenní výlety, na víc dní si musíš hlídat to, aby si se moc nezpotil, hlavně když se blíží bivak, jinak jedeš domů

To se tyka lidi, kteri se poti, kdyz se hybou. S tim proste nic neudelas, moznost nepotit se neexistuje. Zvlast do kopce a na sneznicich, tak pomalu, abych se nepotil, proste jit nedokazu. Na druhou stranu, moje telo slusne topi, takze propocene veci zase celkem rychle uschnou, kdyz si dam pauzu. Neco za neco.

fps píše:to ti můžu napsat hned jak to dopadne

Hele, ja jezdim na podzim do Alp. V rijnu a listopadu je bezne, ze v noci mrzne, rozdil je akorat v tom, ze pres den obvykle ne. Takze boty zmrzle na kost po ranu jsem zazil a zazil jsem i tyden na hrebeni, kdy zacalo mrznout po zapadu slunce (to jsem obvykle jeste sel) a neprestalo, dokud rano nevylezlo celkem vysoko. Vloni jsem jel v prosinci, to mrzlo jeste vic, ale bohuzel jsem se prizabil uz druhy den, a tak jsem toho moc neotestoval ;-) Prvni den ovsem jak primaloftka, tak zateplene kalhoty, zvladly v pohode.

fps píše:tohle téma by se už hodilo do "Vybavení do velkých mrazu"

Nemyslim si to, rekl bych, ze rec je o beznych podminkach treba u nas tj. do -20. Ja teda zatim do mensich teplot jit nehodlam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení