Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 10:28

Tak u nějakého výrobce to asi normální je :D. Kvalitní péřovka by to podle mě tak hodně dělat neměla. Případně by se ti na začátku mohlo pár pírek dostat ven, ale časem by se to mělo podle mě zlepšit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 10:46

Dík, jsem téhož názoru. Dám tomu šanci ještě do nového roku, protože teď nemám čas ani náladu se nikde handrkovat... a jestli to nepřestane, tak po svátcích vyreklamuju :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2017 11:05

Quido píše:mělo by takto vypadat sedadlo auta po dvou cca 40ti minutových jízdách v peřovce...?
Jedine kdybys byl fakir a za sebou mel hrebikovou podlozku nebo jsi tam zalehl psa nebo kocku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 11:53

je zajimave, ze na bunde samotne nic videt neni, prestoze je tmava.... :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 11:55

Pokud muzes hned ji vrat. Bude se to zhorsovat, pokud to jde pres svy, je to uplne v gulach. Pokud to jde pres latku, budou se v ni delat jeste vetsi dirky a polezou i brka ven.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » úte pro 19, 2017 12:10

Podle mě máš pod potahama skovanou slepici a leze to z tý sedačky...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 12:37

@booze:
no prave ze na te bunde samotne nic nevidim, neni jasne, kudy to leze...

@dudy.
jo vidis, uplne jsem na ni zapomnel #-o
ale jak si pak mam vysvetlit, ze je to husi peri...?! :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 12:39

Pierre111 píše:....ale časem by se to mělo podle mě zlepšit.


...jakoze, az tam nezbude uz zadne peri, tak nepoleze ? :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 13:03

No jedna z možností je, že až budeš mít z péřovky větrovku, tak žádné peří už ven nepoleze :D. Co já mám zkušenost, tak ze začátku z toho lezou menší pírka, co propíchnou látku.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 13:23

@Pierre111:
pravda :)

Pierre111 píše:....Co já mám zkušenost, tak ze začátku z toho lezou menší pírka, co propíchnou látku.

to je skoro proti vyjádření booze, který říká, že to bude časem horší... :roll:
vracel jsem před 2 lety peřovou vestu, psal jsem tu o tom, to ale bylo daleko horší, nejenže sedačka byla "zapeřená", ale i oblečení, co jsem měl pod peřovkou bylo značně zanesené peřím - tady se to ale neděje, oblečení je ok (se tam jemné pírko, ale, to se děje u každé peřovky), kdežto sedačka je teda děs... :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » úte pro 19, 2017 13:46

Quido píše:ale jak si pak mam vysvetlit, ze je to husi peri...?! :mrgreen:

Husoslepice nebo slepohusa?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 13:54

A lezou z toho malá pírka nebo prachové peří ? Možná jde i o ten materiál sedačky a tření třeba. Je to trochu zvláštní pokud to jinde nedělá. Materiál na podšívce je stejný nebo jiný než z venku ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 14:13

@dudy:
asi didus ineptus :wink:

@Pierre111:
je to vesměs prachové peří - no jo, nedělá to na oděvu oblečeném pod peřovkou, zdaleka ne v takové míře... jinde jsem to nezaznamenal, ale taky nevím, kde jinde by to mohlo být znát... autosedačka je šedočerná, čili tam je to nápadné; na bundě samotné jsem zaznamenal sem tam pírko v minimálním výskytu, obecně jako u každé pořádné peřovky - právěže mně to taky vrtá hlavou :roll:

materiál podšívky se zdá být stejný...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2017 14:20

Zkus si prehodit pres sedacku napriklad vetrovku a az na to se oprit perovkou. Jak pise pierre111, muze tomu hodne prispet material sedacky - muze zachycovat a doslova vytahovat pirka a pri trose "stesti" az roztahovat svrchni material - jen velice mirne, ale to muze stacit, aby to prachove peri pres to "vykouklo" a uz ji material sedacky vytahne. Mozna taky nejaka staticka elektrina, co ja vim.... Kdyz to zkusis pres tu vetrovku nebo jinou tenkou sustakovinu (nebo alespon napriklad kosili), tak by se primy vliv latky sedacky mohl omezit a Ty bys zjistil, jakou v tom problemu hraje roli.
Mel jsem syntetickou bunu od Tchiba, ktera toto delala (jen ve vetsi mire) na mikine/kosili/tricku pod ni v zavislosti na materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 14:23

A to je péřovka od renomovaného výrobce ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 14:24

vida - to zkusim, musim najt nejaky tmavy material, aby to bylo dobre videt... a kdyby to bylo ono, co dal?
potahy v aute nesnasim :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 14:32

Pierre111 píše:A to je péřovka od renomovaného výrobce ?

tak já to už prozradím :wink:
je to ta Simond - jak jsem psal v sousedním vlákně o značce Simond, že jsem to zkusil a koupil ji - tato značka je vzhledem k tomu, v jaké obchodní pozici se nyní nachází, po kvalitativní stránce dost diskutabilní... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2017 14:35

Kdyby to bylo ono, tak si budes muset v aute perovku svlekat :wink: Ale pokud ne, tak nevahej a vrat to.

Nemusis mit nutne tmavou latku - pokud je to sustakovina a peri sklouzne, staci mit cerne kalhoty :-), pokud ne tak to vezmes a zacnes trepat. Kdyz bude v nem peri, bude to litat tak, ze si to vsimnes hned.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 14:52

A jsme doma :D. Kamarád mát ty Simondy dva. Já na ně koukal a podle mě by to mohlo být tím, že mají celkem tlusté nitě a peří prolézá těmi otvory. To že pouští jemné peří jsem si všimnul už na prodejně. Podle mě to bude vidět i na oblečení, jen na té sedačce je to možná výraznější, peří se tam víc zachytává.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 15:04

hm... tak peří trochu sem tam pustí každá peřovka, to snad ani jinak nejde... jak jsem psal, na samotné bundě jsem 1. den sundal tak 3 chmýříčka, normálně na ní nic nevidím, na oblečení to samé, sem tam něco, žádná tragedie, ale ta sedačka je děs...
už jsem měl několik peřovek (přesně 3), různých značek, žádné šunty, a trochu peříček se vždy našlo - a nebýt té sedačky v autě, neřešil bych nic :roll:
(na SJ, co jsem okukoval v Hudy jsem taky viděl pár pírek, pokládám to za normální)
zkusím to s tou větrovkou, jak radí apuka a uvidíme
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 16:56

Quido píše:zkusím to s tou větrovkou, jak radí apuka a uvidíme

Se rozbrecim. Takze pokud se ho.no kopne pod skrin prestane smrdet? :roll:
Leze to a poleze, kolega ma ZAKAZ lezt do meho osobniho automobilu v perovce Decathlon. Byla levna, boozi a je mu v ni kosa, protoze vsechno peri vylezlo. :lol:
Reklamovat ji nebude. Proc? Protoze vsechno peri z ni uz vylezlo a je to vlastne cajk. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » úte pro 19, 2017 18:19

@quido
Co to máš za motiv na těch potazích?
To sou hakenkrajcy?
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte pro 19, 2017 18:36

Takhle péřovka pelichat nesmí.

A mimochodem - tohle je zajímavý. Naživo jsem si to dnes zkusil a je to lákavý. https://www.decathlon.cz/mikina-sh500-a ... 97433.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 19:49

@booze:
decathlon prodava tri znacky perovek - Quechua, Wed’ze a Simond, prvni znacka dokonce tri verze, vsechny jsem zkousel a prohlizel, jedina prijatelna byla tahle Simond a sel jsem do ni coby pokus a uz podle ceny s obavou, ale taky s ocekavanim nejakych drobnych nedostatku - unikani peri ale u mne je zasadni, nikoli drobny, nedostatek.... :roll:
tahle Simond neni bozi, ale je opravdu levna, sedi mi, ma dvoucestny zip, izoluje dle ocekavani a parametru (testoval jsem tento a minuly vikend - staticky test v bezvetri do +3 jen v sitovanem tilku, od +2,5 do 0 v coolmax tricku s kr. rukavem, od 0 do -4 v coolmax s dl. rukavem, pod -4, jako dnes uz nejaky hrejivy “power” s dl. rukavem, pocitam ze od cca -8 nize pak uz nejake merino atp.), pokud vsak bude poustet dal, tak pochopitelne budu reklamovat - vracet....

@dudy:
zadne hakace tam nevidim... :wink:
nicmene, normalne tam ani vzor moc videt neni, na te fotce to zcela neprirozene vyniklo, v realu by sis zadneho vzoru ani nevsiml... 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » úte pro 19, 2017 20:28

Quido píše:...testoval jsem tento a minuly vikend - staticky test v bezvetri do +3 jen v sitovanem tilku, od +2,5 do 0 v coolmax tricku s kr. rukavem, od 0 do -4 v coolmax s dl. rukavem, pod -4, jako dnes uz nejaky hrejivy “power” s dl. rukavem, pocitam ze od cca -8 nize pak uz nejake merino atp...



Sím?
:shock:
Já nevím, dělám celej život venku, nejsem žádná zmrzlina, ale co je moc, to je moc...
Dneska ráno -4°C: PWS spodky, ponožky coolmax, ponožky z merina a zimní Keeny, tlustý moterky, nahoře mikina PWS, přes to druhá mikina PWS a právě ta péřovka Wedze z dekáče, kulicha, nákrčník, PWS rukavice a ráno, když sem hodinu a půl postával a čekal na jeřáb, sem byl zmrzlej jak sobolí hovno (není to, doufám, banovací hovno?)
Odpoledne +1°C, když sem se v popsaném setu drápal na stožár, tak už to docela šlo...
A to ani nefoukalo.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 21:22

Neni ti zima z tech vrstev? Jsem to dneska odchodil/stal ve stejnem pocasi v merinu kr. rukav a perovce OR. Na nohach zateplene Montury, merino fusky, La Sportivy a byl jsem cajk. Rano trosku kosa na chodidla, jak jsem postaval na betone.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 21:26

ale samo - zaklad je nohy v teple, to je 1/2 uspech, pak kulich nebo kapuca - u mne teda radsi kapuca, a rukavice; u mne staticky test znamena stat v zavetri, tedy v bezvetri, cca 30 min v danem obleceni, s teplyma botama a ponozkama ( taky merino) a zatazenyma vsema snurkama, pokud jsou, aby pod bundu nic nefoukalo a ani nic neunikalo, a sleduju predevsim, jak citim vnitrni stranu bundy, pokud citim chlad z vnitrni strany, menim ci pridavam spodni vrstvu.... je to orientacni, neni to tak, ze v tom takto normalne chodim - a to bezvetri je moc dulezite...
neco jineho je v bunde se hybat - sice se trochu zahreju, ale zase se pod bundu pri pohybu dostava cerstvy vzduch

dneska jsem spravoval branu (tzn. 80% casu postavami a sledovani pohybu pojezdu a 20% montovani, zadny extra pohyb) 1. vrstva jakesi noname triko s dl. rukavem, co nosim na lyze, taky z dekace, tenkou merino mikinu a tu perovku - bylo cca -5 a vitr tak asi 10-15km/h;
takze tak to mam ja, bez kecani, topim jak radiator po uhelne krizi :P

@dudy: btw, ta perovka ti uz pres tolik vrstev nefunguje :twisted:
Naposledy upravil Quido dne stř pro 20, 2017 13:20, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 21:31

@booze:
OR je co ? jsem z teho nejak vypad.... :oops:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte pro 19, 2017 21:46

pokud si to dobře pamatuju, tak se booze pyšnil čímsi od Outdoor Research :wink:
jestli ta záhadná zkratka znamená něco jiného, tak nám to zajisté objasní sám autor :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 21:52

a jo #-o


a mam tu pro dudyho pozdrav od pana Cupy z Beskyd

B99ACF4A-A6CF-40B4-87C4-4DD6260C76CA.jpeg
Naposledy upravil Quido dne úte pro 19, 2017 21:58, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení