Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 5, 2017 11:36

Jo, jsem prehodil sneznice :toimonster:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 5, 2017 13:36

Jen tak na pokoukani (a pro ty z Vas, co umi nemecky i k pocteni): test sneznic z lonske zimy. Kupodivu, TSL 438 i Symbioz tam nevychazeji v hodnoceni (soudim podle hodnot na konci testu u jednotlivych sneznic) vubec moc dobre...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod honza83 » úte pro 5, 2017 15:20

apuka píše:Jen tak na pokoukani (a pro ty z Vas, co umi nemecky i k pocteni): test sneznic z lonske zimy. Kupodivu, TSL 438 i Symbioz tam nevychazeji v hodnoceni (soudim podle hodnot na konci testu u jednotlivych sneznic) vubec moc dobre...

Podle toho testu to vyložený provar není, ale taky z toho nevychází 438 jako něco extra výjimečného. Prostě takový průměr. V tom testu je ale zajímavé, že z hlediska trakce v tom testu u dvou sněžnic od TSL porážejí hroty grip. což potvrzuje má zkušenost ohledně trakce u Lidlovských sněžnic (grip) a TSL (hroty) - kecy o tom, že ten grip na Lidlu je aušus kvůli tomu, že je to Ldl, jsou zcela zcestné - zrovna na gripu opravdu nejde nic moc vymyslet či zkazit.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Příspěvekod scinkk » úte pro 5, 2017 17:11

Jako třeba to ze ten materiál je měkčí a ty zoubky jdou celkem rychle do háje a to spíš po desítkách než stovkách km. Neb vždy je co zkazit
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2017 18:21

apuka píše:Ale toto dela jen ten, kdo je do sneznic blazen. Normalni clovek, obzvlast ten, kdo je chce pouzit jen v pripade, ze je to nutne by chtel sneznice, na ktere se muze spolehnout a ne nosit nahradni dily v kapse...

Normalni clovek nepujde v zime natezko do hor ;-) Nahradni dily a naradi pokud vim nosi i skialpinisti.

apuka píše:Mii prijde, ze nejenom lamaci hrazdicky, ale i ty odpadavajici hroty TSL sneznic jsou konstrukcni chyba.

No, chyba, jsou slabe a kdyz zakopnes o sutr nebo jim davas zahul na lede, tak muzou prasknout. Jo, mohly by byt odolnejsi, ale pro lidi, co nosi sneznice jen kdyz je to nutne, je to jedno. Ja jsem je vzdycky urazil v podminkach, kdy uz by jiny sneznice sundal. Treba na rychlem sestupu na vlak po ceste, ze ktere trcely sutry. Plus to, ze jeden nebo dva urazene hroty (a vic se myslim nikdy nepovedlo ani mne) neznamenaji, ze se na sneznicich neda bez problemu dojit. Vsak jsem si toho vzdycky vsimnul az kdyz jsem dole sneznice sundal.

apuka píše:Jen tak na pokoukani (a pro ty z Vas, co umi nemecky i k pocteni): test sneznic z lonske zimy. Kupodivu, TSL 438 i Symbioz tam nevychazeji v hodnoceni (soudim podle hodnot na konci testu u jednotlivych sneznic) vubec moc dobre...

Mozna by to nechtelo soudit jen z hodnot (ktere ani tak neodpovidaji tomu, co pises, ale to je u tebe klasika), ale test si precist. Hlavni vyhrada k TSL je vazani, ze neni uplne jednoduche ho nastavit na botu. To je jednak vec zvyku a jednak ho nastavis jednou. Kdo ma obe ruce leve, muze doma ;-) Jinak mi prijde, ze hodnoty textu tak uplne nedpovidaji.

Mel jsem prime porovnani TSL 438 s MSR, ktere (jak pisou), jsou velmi podobne tem v testu a rozdil mi prisel vyrazny ve prospech TSL, pricemz test rika neco jineho. Mozna je to tim, ze hodnotili sneznice na snadnych cestach. Pak jo, na chozeni nekde po loukach se jiste najde spousta lepsich sneznic, ktere maji vetsi plochu a tolik se nebori. Tohle jsou ale napul macky, jina trida a vyhody se projevi az ve slozitejsim terenu. Proslap tam treba vubec nehodnotili a to je to, co je posouva na vyssi level proti vsem ostatnim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2017 18:27

honza83 píše:V tom testu je ale zajímavé, že z hlediska trakce v tom testu u dvou sněžnic od TSL porážejí hroty grip. což potvrzuje má zkušenost ohledně trakce u Lidlovských sněžnic (grip) a TSL (hroty)

Podle mne je idealni kombinace. Kdybych mel 325, tak si k nim poridim gripy. Protoze kazde funguje trochu jinak a ma vyhodu v jinych podminkach.

Taky nejsou gripy jako gripy. Mel jsem jednou pujcene MSR sneznice, kde byly jen gripy, a nic horsiho jsem na nohach nemel. Gripy vylozene vadily, zachytavaly se a drhly o podklad. Na zadnych jinych (ani lidlovskych) se mi to nedelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte pro 5, 2017 22:27

Mam 325 s gripy, a jsou docela fajn, na traverzy super...teda kdyz neni mokry snih, pak se mezi gripy chytaj bambule snehu. Ale daj se zase odsroubovat, ze...Proslap by byl fajn, to jo. Ale jde to i bez nej ;) A natezko se v blbem snehu bori kazde sneznice. To spis mozna poridim altajske lyze :) (dreveny siroky kratky sneznicolyze s kozesinou a jednou hulkou)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » úte pro 5, 2017 22:43

mike píše:Normalni clovek nepujde v zime natezko do hor ;-)
:-k hmm, asi nad tím budu muset dlouze přemýšlet ... :wink: :mrgreen:

sněžnice, lyžmo, pěšky, hlavně, že to produpem :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2017 22:47

Nad cim chces, prosimte, premyslet? :twisted:

@FrantaKrajta: mokry snih je otrava, ale chyta se i bez gripu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » stř pro 6, 2017 13:51

mike píše:Mozna by to nechtelo soudit jen z hodnot (ktere ani tak neodpovidaji tomu, co pises, ale to je u tebe klasika), ale test si precist.

Teda nevim, cetl jsi ten test vubec? 438- Celkove hodnoceni cca.: nejsou spatne, ale vetsina sneznic v testu byla lepsi; vytky nebyly jenom k vazani. U Symbioz to bylo lepsi, tam se jim fakt nelibilo vazani, chuze byla lepsi.

A asi testovali i ve slozitejsim terenu, prtooze u nekterych jinych vyzdvihli, ze se v takovem prave dobre drzi a pouziva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 16:10

Cetl. V prekladu Google Translatorem do anglictiny. Ovsem cele, nejen zavery. Podle mne jsou to spis prvni dojmy nez poradny test a vysledky neodpovidaji mym zkusenostem. Treba MSR Revo Ascent vysly celkove lip; pisou u nich, ze jsou podobne MSR Lightning a u tech jsem mel prime srovnani behem jedne tury a 438 byly rozhodne lepsi. A to i v jednoduchem terenu.

Nebo trubkove Tubbs, u tech sami pisou, ze se jim nelibil grip a z kopce klouzaly a pritom maji hodnoceni gripu 7, zatimco 438 8. To je vylozene smesne, protoze tam je rozdil tridy.

Jinak 438 tu ma relativne hodne lidi a ti, co je pouzivaji, si je chvali. Pricemz cast z nas zkousela sneznic vic a tyhle vychazi nejlip. Duvod je samozrejme proslap, jak porad pisu, v jinych ohledech muzou byt jine sneznice lepsi, ale tohle je unikatni vec, ktera prebiji vsechno ostatni. Coz ten test vubec nepodchytil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř pro 6, 2017 20:29

já jsem jen koukl na hodnocení, a dle mě je to hodnocení úplně opačné než bych to viděl já, bych řek že je to dělané pouze po prvním dojmu, a ne po dlouhodobém používání, moje hodnocení sněžnic co jsem měl a nebo mám by bylo cca takovéto:
TSL 438 Up & Down Grip - Vázaní 10. Trakce a přilnavost, do kopce a z kopce 10. Chůze pohodlí v lehkém terénu / cestě 10. Celkový dojem 10.
TSL Escape 227 - Vázaní 10. Trakce a přilnavost, do kopce a z kopce 5. Chůze pohodlí v lehkém terénu / cestě 10. Celkový dojem 10.
MSR Lightning Ascent 30 - Vázaní 5. Trakce a přilnavost, do kopce a z kopce 5. Chůze pohodlí v lehkém terénu / cestě 10. Celkový dojem 10.
Trubkové tip cca jak Sasquetch - Vázaní 0. Trakce a přilnavost, do kopce a z kopce 0. Chůze pohodlí v lehkém terénu / cestě 1. Celkový dojem 1.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 20:52

No vidis, mne treba Sasquetche mile prekvapily. V lehkem terenu v pohode, vlastne jediny problem byl s vazanim, ktere kdyz zamrzlo, tak nedrzelo a padalo z nohy. Jinak byly rozhodne lepsi, nez ty pry spickove MSR, co jsem zminoval vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 6, 2017 21:03

Mike: ja myslel ze si mel ty EVO a ne MSR ascent REVO
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 6, 2017 21:08

Tady taky test outdoorgearlab (jeste jsem to necet) ale amici TSL ignoruji :)
eee beru zpet, jsou tam symbioz
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 21:20

Jo, tak nejak vypadaly ty uplne nejhorsi, co jsem kdy zkousel. REVO jsem nemel, ale pisou tam, ze jsou podobne Lightningum a ty jsem zkousel od tebe. Co si vzpominam, tak nam neprisly nic moc ani jednomu a ty ses pak rozhodl koupit TSL 438.

Amici prekvapive zabozroutske sneznice neignoruji, na druhe strane jsou TSL Symbioz Elite. Podle nich maji nejhorsi nosnost :-k Ale jelikoz jim vysly nejlepsi MSR Lightning Ascent a overili jsme si, ze TSL 438 jsou lepsi, tak jsou to zrejme nejlepsi sneznice na svete :D (aspon je videt, k cemu jsou takove testy...)

BTW, MSR Evo tam maji taky. Nejhorsi shit, ale pry Best buy #-o Holt nemeli ty z Lidlu, ktere jsou jednak o hodne lepsi a jednak o hodne levnejsi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 6, 2017 21:31

No me prave prijdou EVO dost konstrukcne odlisne od Lightningu aspon od pohledu, at uz ty plastove REVO ci ty nejdrazsi Lightning, ale vsechny maji kovovy ram, takze nevim zda bych tyhle MSR odsuzoval s porovnanim k EVO. Ty lidl sneznice jsou kopie tech Lightning, takze verim, ze originaly jsou dost dobre.
Ostatne Lightningy a 438 muze dobre porovnat fps.

Kdyz jsme byli spolu tak si mel chvili na noze jedny Atlasy (leda bych tenkrat mel ty z Lidlu, ale to asi ne, mel jsem tenkrat pujceny Atlasy z Hanibalu)

jj ted uz zaradili symbioz, pak jsem si vsiml, loni skoro urcite TSL ignorovali uplne.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod fps » stř pro 6, 2017 21:37

hliníkové MSR je úplně jiná třída, než ty plastové MSR
Naposledy upravil fps dne stř pro 6, 2017 21:39, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 21:39

@scinkk: aha, pardon, to byly Atlasy, jsem si nevim proc zafixoval, ze to byly Lightningy... Lidl sneznice jsi mel podruhe, v tech jsem taky sel a pomer cena/vykon maji slusny. Ovsem za TSL 438 bych je nevymenil ani kdyby mi nekdo zaplatil dvojnasobek rozdilu ;-)

fps uz je porovnal vys, tak nejak bych to i cekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 7, 2017 10:08

mike píše:Normalni clovek nepujde v zime natezko do hor ;-)

Ja nad tim nebudu dlouze premyslet a rovnou se zeptam. Proc normalni clovek nepujde v zime natezko do hor? Jen nejaka ironie?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 16:33

Samozrejme to byl vtip, ale s realnym zakladem. Normalni ve smyslu bezny, obvykly. Chozeni do hor natezko v zime (ale ani v lete) urcite bezne neni. Kolik lidi to dela? Jestli jeden z tisice, tak moc.

Co si o tom mysli normalni lidi zjistis, kdyz se kouknes do diskuse k nejake nehode nebo zachranne akci v horach. A nemusi to byt ani na Novinkach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod ret255 » ned pro 10, 2017 17:09

Spýtam sa, lebo do snežníc sa nevyznám. Pozeral som tie tsl 438
http://www.tsloutdoor.com/composite-sno ... -grip.html
a teraz neviem, existuje len ich jedna verzia, lebo čo som pozeral po obchodoch, niekde sa uvádzajú, že sú to TSL 438 UP & DOWN Grip a nikde TSL 438 UP & DOWN, teda jedná sa o tie isté snežnice, len teda v niektorých obchodoch zabudli dopísať to grp?

https://lyze-snowboard.online-sport.cz/ ... wn-meteor/
https://lyze-snowboard.online-sport.cz/ ... ip-goyave/
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned pro 10, 2017 17:26

No vidis, ze to jde ;-)

Odpoved mas primo na tom eshopu. Kdyz si zvetsis fotky, tak seda varianta je opravdu bez gripu. Rozhodne nebrat, zvlast kdyz verze s gripy je stejne draha. Kdyby ti nejak vadily, tak sundat se daji vzdycky. Hledal bych ale nejaky levnejsi shop, rozumna cena je pod 5000 a skvela pod 4000.

Cervena ma novou verzi gripu. Jsou (predpokladam) nedelene, coz je vyhoda. Ja mam jeste delene, predni je kratky a kdyz jsem urazil hrot, na kterem drzi, ztratil jsem i grip. Nove drzi na trech hrotech a tam je mala sance, ze urazis vsechny. Moje zadni drzi na dvou a kdyz jsem jeden urazil, grip mi zustal (lehce ohnuty).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod ret255 » ned pro 10, 2017 18:04

Tak som sa na to pozrel ešte raz a fakt v predu na snežnici v tej šedej je len nejaké viazanie, teda ten grip sa myslí nejaký zamykací mechanizmus? Lebo prvé čo ma napadlo bolo, že to nemá tie stúpacie železá, ako vravím o snežniciach skoro nič neviem.

No a tie gripy sa dajú dokúpiť aj osve, či sa to predáva len ako celá snežnica, lebo som našiel cenu na tú 438 ale bez gripov za ničo cez 3000kč.

A ešte čo sú vlastne tie gripy, keď bez nich znežnice nebrať.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned pro 10, 2017 18:08

:D gripy jsou ty "pily" zespoda po stranach. Prodavaji se i samostatne: http://www.tsloutdoor.com/accessories-s ... 18438.html
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod ret255 » ned pro 10, 2017 21:10

Ehm, aha takže to sú oni, dobre vedieť.
Ja som totiž myslel, že im chýba niečo na tom viazaní v predu, aspoň z foto to vyzerá trochu inak, ako tie s tými gripmy, tak či im náhoodu nechýba niečo viacej než len tie gripy.
https://www.bfgcdn.com/1500_1500_90/403 ... schuhe.jpg
na obrázkoch zo stránky tsl to viazanie v predu vyzerá trochu inak
http://www.tsloutdoor.com/composite-sno ... -grip.html


Pozeral som aj cenu tých gripov asi 50€ aj s dopravou, tak to sa už oplatí kúpiť aj s tými gripmi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned pro 10, 2017 21:25

A jo, vypada, ze maji i nejakou jednodussi spicku. Tak do toho bych uz vubec nesel. Ne ze by ta normalni byla nejaky zazrak, ale jak se jednou seridi, tak se pouziva celkem snadno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon pro 11, 2017 8:09

mike píše:Odpoved mas primo na tom eshopu.
To bych si tak jisty nebyl... Fotky jsou jine, ale popis maji uplne stejny, vcetne:
- mají přední drapák a hrazdu usnadňující stoupání
- na spodní straně hroty a grip do zledovatělého terénu
:-k #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod lukasj » pon pro 11, 2017 8:48

Tak včera som prvýkrát vyskúšal túru na snežniciach z požičovne. Išli sme v NT z Čertovice na Rovnú hoľu a dole do Nižnej Boce. Jednalo sa o model TSL 325 bez gripov. Snežnice sa podšmykli niekoľokrát jemne na vyfúkanom hrebeni, pri prechode cez kosodrevinu boli super. Zaujímavé by bolo porovnať ich s 438 alebo so Symbioz, hlavne dole kopcom. Túra nám nakoniec trvala o hodinu a trištvrte dlhšie ako bol predpísaný letný čas. Celá však bola skôr útekom pred predpovedanou víchricou, čo bolo na otvorených priestranstvách dosť poznať.

Ešte ma prekvapilo, že smerom hore sme boli rovnako rýchli ako skialpinisti, resp. príchod napr. na vrchol bol rozdiel pár minút.

Inak za požičovné 3 €/deň sa ich prakticky neoplatí ani kupovať. Len požičiavajú iba 325 bez gripov. :-k
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon pro 11, 2017 17:29

Jo, pujcovnu jsem ti chtel na zacatek doporucit a zapomnel jsem to napsat. Na odzkouseni sneznic je to idealni, muzes si vyzkouset, jestli o ne opravdu stojis. Prvni roky jsem to tak delal a snazil se vyzkouset co nejvic ruznych typu. Koupit si vlastni nedava ciste ekonomicky smysl, ale udelal jsem to proto, ze:
- mne nebavilo porad jezdit do pujcovny a zpatky
- v sezone byly obcas pujcovny vybrane a clovek si musel sneznice zamlouvat 14 i vic dni dopredu
- obcas nebylo z ceho vybirat
- kdyz bylo, tak nejlepsi, co byvaly, byly ty 325
- chtel jsem proslap a 438 proste nikde v pujcovne nebyly
- gripy taky na TSL nebyvaly, jen na plastovych MSR a tam jsou spis na zlost, jak jsem psal nekde vys
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží