Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » ned pro 3, 2017 14:29

co treba Patagonia Nano Puff. delaji s kapucou; bez, anorak...
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř pro 6, 2017 14:45

.... na prvni pohled slusne zpracovana kombinovana perovka od Zajo, ale jak funguje v realu nevím - ma ji nekdo?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř pro 6, 2017 21:51

Túto bundu nemám, takže to bude asi bezpredmetné, ale skúšal som si ju na predajni, a pocitovo bola poriadne teplá, takže aspoň pre mňa len ako zateplovačka, pohybovať by som sa v nej nechcel lebo by som sa uvaril, ale možno v takých mrazoch ako spomínali v recenziách -15, by bola v pohode, je tiež viac objemnejšia, už ako poriadna páperka.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 22:38

Zkousel jsi pres ni dychat? Pertex Quantum nevypada moc nadejne.

Ten cesky text je snad prelozeny Google Translatorem... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod rime » čtv pro 7, 2017 18:38

Nemá někdo zkušenost s primaloft bundou od Klimatexu?

https://www.klimatex.eu/cz/muzi/bundy/p ... unda-erkki

Zkoušel jsem ji jen v krámě a docela mě šokovalo jakým způsobem začala hned hřát, přitom to má dost tenkou izolaci. Mám však obavy, že termoregulace bude naprosto tragická. Profouknout moc nešla, spíš se mě to vůbec nepodařilo, ale možná dělám něco špatně:)
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 19:04

To se snad spatne ani udelat neda... opacne jo, vzduch ti muze utikat nekde bokem, ale jak to nejde vubec, tak je to igelit.

Skoda, nevypada spatne, ale takhle akorat v zime do mesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv pro 7, 2017 19:09

Vsak tam pisou zater, ja jednu zkousel neuspesne profouknout jinou, u ni se dokonce odvazili napsat prodysny zater :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 19:11

Aha, myslel jsem, ze tenký a prodyšný zátěr je zasifrovana DWR :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv pro 7, 2017 19:39

Mam starsi verzi a za tu cenu bych si ji koupil znova. U me ale jeste nepsali nic o zateru. Pouzivam ji ale hlavne po meste a kratsi turistiku. Delsi turisticke vylety v zime nedelam (radeji beh nebo bezky), takze ji neumim uplne zhodnotit. Zalazi na pouziti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 19:48

A da se teda pres ni dychat?

Do mesta nebo na lehke prochazky neprodysnost az tak nevadi, spis je to i vyhoda, jelikoz v bunde je tepleji a nevadi studeny vitr. Chodim v takove jen v tricku s kratkym, v prodysne by mi byla kosa. Akorat clovek nesmi prekrocit vykon, kdy se zacne potit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2017 20:24

Pres starsi verzi po mnoha opranich uz hodne slabe prodychnes - zater proti vode uz moc nefunguje, prodysnosti ale brani stale statecne.
mitau píše:U me ale jeste nepsali nic o zateru.
Ale psali, jen to dobre schovali. Ja jsem si to taky nevsiml, az na to tady nekdo dal prime upozorneni, kde to je. To uz jsme ji doma meli vsichni. A za tu tisicovku, co jsem tehdy dal za kus bychom je taky koupili znovu,, ta cena byla bezkonkurencni.
Hreje slusne ale pro moc potive aktivity to fakt neni. Ale i tak se da pouzit i na horach, jen je treba trochu pocitat, kdy ji rozepnout, kdy jiz svect.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv pro 7, 2017 20:28

Me ty dychaci testy asi moc nejdou. Pres dve vrstvy latky je citit na druhe strane teplost vydechovaneho vzduchu, ale kdybych mel pres to dychat, tak se rozhodne udusim. Pocitove vice prodysne nez Pertex Quantum (vim, ze ho nemas rad). Na druhou stranu kdyz jsem ten test zkusil na sve vetrovce (Golite Dakota), ve ktere beham, tak prodysny material v podpazi profouknu, ale latka na zbytku mi prisla nekde mezi Klimatexem a Pertexem.
PS: Musel jsem trochu laborovat nez jsem poznal, jak ten test provest. Kdybych to akorat zkousel na bunde v obchode, dost mozna bych si z toho taky odnesl, ze profouknout nejde.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 20:42

Chce to akorat poradne utesnit, aby ti neutikal vzduch okolo. Na zateplene bunde je to obtiznejsi, nez na vetrovce. Chyba muze byt ale jen smerem k vyssi prodysnosti.

Z toho, co pises, vypada temer neprodysna. U zateplenych bund neni velky rozdil jestli je prodysnost 0 nebo treba 0.5 CFM. Stejne se v tom zaparis a pot bude kondenzovat zevnitr na vnejsi latce a podle teploty bud namrzat pod ni nebo tect z rukavu. Na potive aktivity funguje jedine kdyz pres bundu muzes celkem normalne dychat.

Samozrejme zalezi, jak moc se potis. V me malo prodysne primaloftce do mesta chodim bezne 5 - 10 km vychazky. Mirne zvlneny teren, svizna chuze (8.5 - 10 min/km) bez batohu. Nosim ted pod ni akorat tenke merino s kratkym (IB 150) a na konci v bunde citim uz trochu zapareno a tricko je lehce navlhle na hranici prijemnosti. Takze akorat limit, za dalsi hodinu uz by to bylo neprijemne. V kopcovitem terenu s batohem se v ni chodit neda, vyzkouseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv pro 7, 2017 23:08

Nejak som si nepozeral ako spávne robiť dýchací test, ale ja som to vyriešil cez plechovku od piva, na tej spodnej preliačenej strane som si urobil dieru o priemre asi 1cm, aby lícovala s otvorom plechovky a hotovo a funguje to celkom spolahlivo.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát pro 8, 2017 0:54

Plechovka piva s dirkou je na me uz moc vedecka. A jak ten test delat? Zeptej se mika, ten je mistni vynalezce :wink:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2017 1:33

:D nedelejte z toho takovou vedu. Proste co nejlip rukama utesnit latku okolo ust a zkouset pres ni dychat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 8, 2017 10:39

Ja bych se spise snazil nadechnout. Tim zjistis to same jako s vydychnutim, ale pri nadechu mene prodysne latky si udelas podtlak v puse a latka se sama "utesni" kolem pusy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » sob pro 9, 2017 20:44

Vcelku nemile mě střihem překvapila bunda od SJ 8000 II Muž ji měl objednanou na odzkoušení a při tom se mi krapet přiškrtil - vůbec nešla dopnout přes krk :? Ostatní z teplejších SJ bund (a vlastně i jiné) mu sedí v pohodě, takže nijak širokokrký není a jsem ráda, že jsme neobjednávali bez zkoušení. Ale přijde mi to docela divné, zrovna u téhle bundy bych čekala, že budou počítat i s tím, že je pod ní víc vrstev a tudíž by tam mělo být dost místa.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 9, 2017 21:43

@sobb: ona i na fotkach vypada nejak divne. Neni to spis nejaky sado maso oblecek? :twisted:

@apuka: pisu dychat, to znamena obema smery. Prisati funguje u vetrovky, ale u zateplene bundy nemusi, vnitrni latka obvykle prodysna je, ale pri spatnem utesneni muzes prisavat vzduch bokem z izolace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » sob pro 9, 2017 22:30

mike píše:@sobb: ona i na fotkach vypada nejak divne. Neni to spis nejaky sado maso oblecek? :twisted:
to nevím, leda by si u Sira představovali pod pojmem "ryze expediční" něco jiného než já :D

Jinak vypadá docela fajn, docela se líbila, i když třeba smysl odepínací kapuce zrovna u takové bundy asi nechápu. Laďa se těšil, že by moh v mínus čtyřiceti frajeřit jen s tričkem a bundou, ale má smolíka a bude cibulovatět, jak každý soudný lid (např. zmrzlá Já) :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 10, 2017 7:34

Odpínací kapuce u SirJ. 8000 je zřejmě pozůstatek doby minulé... Troufnu si odhadnout, že střih na ní měnili naposledy s předminulou generaci bundy Kjerag/Telur, které také mívaly odpínací kapuci. Tuhle tézi podporuje i onen malý obvod krku, bo i mnou výše jmenované bundy byly na krku užší.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 10, 2017 8:17

A Sobb se mně ptala na Mountain Equipment LightLine jacket. Kupoval jsem jí na podzim 2012 hlavně kvůli množství peří přes 300gg. Takže je vysoce pravděpodobné že je tam už jiny střih. Moje je ještě dosti široká, na štand do hor je to super, ale na běžné nošení si ji musím dole více stahovat protože podfukuje. Nastaveni obvodu kapuce je nešťastně řešeno protažením kloboukové gumičky dvěma dírkama v podlouhlém piškotoidním kousku EVA pěny a nedrží. Suché zipy n koncový manžetách drží výborně a netřepí se#. Hlavní zip je na odchodu, respektive jezdec hlavního zipu. Na to že je to YKK moc nevydržel. Občas se zip rozejde uprostřed a musím bundu na novo rozepínat a zapínat. Dost mně to sere.

# musím si postesknout - suché zipy jsou asi jediná věc kterou neumí v Direct Alpine udělat pořádně. :axe: Jak tu značku miluju (mám teď na sobě trenky cmf, gatě Patrol Fit, triko Flash, mikinu Lava a bundu Robot) tak bych je za suché zipy zabil.
Přílohy
WP_20171210_08_19_01_Pro.jpg
WP_20171210_08_01_28_Pro.jpg
WP_20171210_08_01_01_Pro.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » ned pro 10, 2017 8:53

300 gramov peria? :shock: Kde to okrem štandu používaš? Však v našich podmienkach sa v tom nemôže dať rozumne chodiť...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 10, 2017 9:02

Na cestu do roboty, na turistiku, na lezení. Do práce v kr. rukávu, technostretch vestě a jenom s nákrčníkem.

Predna Garajova lávka na Hrubo v Hlinskej doline.
Přílohy
FB_20171210_09_00_16_Saved_Picture.jpg
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod citizen555 » čtv pro 14, 2017 17:26

Quido píše:.... na prvni pohled slusne zpracovana kombinovana perovka od Zajo, ale jak funguje v realu nevím - ma ji nekdo?



Ja som si ju kúpil teraz , zatial som ju použil v tatrách bolo -5 °C a celkom v pohode uvidí sa časom
citizen555
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 24, 2017 16:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon pro 18, 2017 13:45

Má tu niekto sküsenosti s bundami od Löfflera;
Našiel som celkom zaujímavý kúsok, čo by sa mi celkom pozdával
https://www.loeffler-shop.at/en/men/out ... -100-men-s
len netuším čo je to za zvrchný materiál, odpísal som im, a že je to nejaký Windshell a je atmungsaktiv, podla označenia som sa s tým ešte nestretol, má s windshellom niekto súsenosti, či tiež toho existuje množstvo variánt.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon pro 18, 2017 21:35

Na windshell u zateplene bundy pozor. U me zateplena bunda s windstopperem nefunguje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 9:48

jen skromný dotaz - mělo by takto vypadat sedadlo auta po dvou cca 40ti minutových jízdách v peřovce...?
:roll:

p1_.b.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 19, 2017 10:12

Co je to za péřovku ? :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte pro 19, 2017 10:19

zatím právě nechci uvádět, aby vyjádření k dotazu bylo co nejobjektivnější.... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení