Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 21, 2017 10:24

jo no prosla sem neuveritelne moc eshopu... nakonec jsem nasla kalhotovy softshell bez membrany, tak mozna bych prubla ten... budu muset experimentalne zacut sit, chtela sem k vanovum stroj moderni co se na nem samo sije ale muz mi pry zaservisuje 40let starpu veritasku kam neumim nasadit ani spodni nit. bude prdel...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod apuka » sob říj 21, 2017 14:00

Zase, do "40 let stare Veritasky", co mela doma mama, jsem bez problemu dal spodni nit i nasadil (spravne) vrchni nit, nastavil, co jsem chtel a sil, co jsem chtel (no, zuzovani rifli, zasiti der, sem-tam nejaka vymyslena blbost, dokonce jsem i par knofliku ze zvedavosti tim prisil). Ted ma manzelka moderni Singerku a minule jsem si chtel nasit zaplatu/ozdobu (po dvou letech od roztrzeni naprosto novych rifli). Spodni nit jsem tam dal - neni to o nic jednodussiho nez na Veritasu. Zato jsem se zasekl na vrchni niti. At jsem delal, co jsem delal, dokonce i prostudoval navod a sel krok po kroku, stejne se zasekla u prvni otocky... :twisted: Takze rifle uz dalsi pulrok cekaji na zaplatu...
Takze si nedelej zadne iluze... I kdyz, kdybys koupil nejaky superautomat, co opravdu sije sam, idealne Te naskenuje 3D, objedna material prez Internet, zaplati (nejlepe ze sveho), vyhleda spravny strih, vystrihne a usije presne na Tebe, tak by to zato stalo. Jen nevim, jestli by nebyla levnejsi nejake krejcirka :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » sob říj 21, 2017 14:45

do siti ss doma bych nesel - pokud chces mit dobre usity pruzny material a aspon trochu ploche svy, musis mit minimalne overlock, a to domaci stroje nemaji... jinak z toho bude neformena divne se kroutici hruza, a muzes mit sebelepsi strih
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 21, 2017 20:42

de mi o experimentovani spis, nejak se to taky clovek naucit musi, ze jo.

kamoska ma nejakou veroniku asi za 3 t a rikala ze je to primitivni stroj, od jehoz zakoupeni sije jak diva pac je pro uplny tupone. pokud SS nedoporucujete na domaci experiment, zkusim si to nechat usit od svadleny. problem ze sem chtela tu latku spis zkusit, pac me stve ze nemuzu sehnat rozumnou bundu. bud sou kratky nebo hnusny nevo velky nebo pansky ktery mi nesedi pres zadek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod GreyMouse » sob říj 21, 2017 23:01

Manžel má recht, na učení se a experimentování bude stará Veritaska ideální. Lepší než utratit pár tisíc za stroj, který po pár nevydařených pokusech skončí vedle sušičky a bude na něj padat prach ;-)

Šila jsem kdysi z teplákoviny na přes 50 let staré Ladě. Šlo to, ale nebylo to ono. Švy nejsou pružné, takže jsem šila jen takové věci, které nevyžadují aby švy pružily společně s látkou.

Na Pfaffu mám i sadu elastických stehů a jeden z nich overlockový. Švy jsou sice pružné, ale zdaleka nevypadají tak dobře jako z profesionálního overlocku a při šití se látka ve švu natahuje a je potřeba ji pak ručně rovnat, aby švy nebyly zkroucené, nebo aspoň ne tolik. Z teplákoviny a různých bavlněných úpletů jsem toho ušila docela dost, ale byly to vesměs hadry na děti na takové to domácí žvýkání. Na něco elastického v čem bych se pak nestyděla jít mezi lidi jsem si nikdy netroufla.

S šitím softshellu zkušenost nemám, možná by to bylo jednodušší než z teplákoviny a nějak by to šlo i na normálním stroji, ale bez zkušeností bych se do šití bundy z novýho materiálu nepouštěla. Ono ušít ji u krku tak, aby to k něčemu vypadalo není jen tak. Využít švadlenu bych taky viděla jako lepší nápad :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 22, 2017 6:40

kdyz sem.byla.mladsi, bydlela.sem.u rodicu a spodni nit mi nasazovala maminka tak sem.sila a sila kilometry vseho. domaci obleceni ze staryho povleceni, "stredoveky" haleny na tabor, dokonce i jako dite sem.sila furt neco pro barbiny ze zbytku u babicky. funkcni sici stroj, co neco umi je neco, co chci uz par let, pac s tou veritaskou sem vzdy bojovala protoze je v desnym stavu. ted vsecko musim.delat v ruce nebo nosim.svadlene ale ta nikdy neudela jak chci, takze i po vysvetleni mam pak zniceny obleceni ktery je za.penize opravemy ale stejne ho nemuzu nosit... ale jako v ruce vsivattreba klinek do pasu u kalhot je naprd, ze to dlouho neydrzi a trepi se nezaentleny konce, Susicka skida ze sme.letos nemeli jabka vubec, ale tam.musim rict ze to ztroskotava na vareni, kdy muz vetsinou vse sezere :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod apuka » ned říj 22, 2017 8:41

Mawe, neberto jako odrazovani, ale taky se podivej na tloustku tech SSmaterialuna linku od GM. I ta tenci ma 1mm, tj kdyz to budes chtis sesit, mas min. 2mm materialu. Nejde o to, ze by to jehla nepresila, stroj nezvladl, atd, ale bude to - obzvlaste na beznem stroji - neco uplne jineho nez bezny material a bude ses nim manipulovat a pracovat hodne blbe.
Takze za mne sici stroj ano, a,e poustet se na nem do SS radeji ne. Jinak i z Lidlu si muzes slusny stroj sehnat za slusne prachy, i Singerky, dokonce i overlock :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » ned říj 22, 2017 12:35

chces rict, ze v lidlu maji overlocky...?!? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod apuka » ned říj 22, 2017 13:25

Nerikam, ze v kazdem maji TED. Nedavno neco takoveho prodavali, ale nevenoval jsem tomu pozornost, predtim jsem si ale vsiml primo overlocky.
Konec koncu, muzes si je objednat v jejich eshopu a to primo Singerku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 22, 2017 13:34

hm diky za to info s tim sitim, zkusim na tu bundu sehnat nekoho, kdo by mi to usil a experimentovat budu s necim "beznym"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » ned říj 22, 2017 13:57

no vida - ale bacha... ten levnejsi je jakysi pseudo-overlock, a tim nic pruzneho poradne neusijes, maximalne lepe zaentlujes parave materialy a prize, nicmene s puvodnim pravym overlockem to nema moc spolecneho, jen tvar svu; ten druhy za ctyrku uz vypada jako pravy overlock to jsou stroje, co maji dve jehly a sijou ctyrmi nitemi... zase s nima nelze sit, resp. nema cenu sit bezne materialy, platno atp., ale hlavne, se s tim musi umet sit !
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Stani » ned říj 22, 2017 16:48

Netreba na overloky aj rezací nôž na osekávanie hrany strihu? Bežný stroj nič také nemá, takže strihy musia presne lícovať. U orezu to nevadí, dáš tam rezervu a tá sa pekne osekne a hneď to aj všetko zošije.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod GreyMouse » ned říj 22, 2017 23:42

@Mawenzi: "Středověké" oblečení na tábor Brontosaura jsem ze starého povlečení šila taky :-D. Ale byly to takový jednoduchý střihy univerzální velikosti na univerzální postavu. Stříhala jsem to od oka, švy (s výjimkou výstřihu) byly rovný, nikde žádná komplikace, ušitý to bylo hned. S tou teplákovinou to bylo mnohem horší. I když jsem měla koupený střihy, výsledky nebyly nic moc, protože se látka při šití vytahala, což bylo u výstřihu docela blbý. Overlock by to asi řešil. Nikdy jsem na žádným nešila (a nevím o nikom, kdo ho má), ale přepokládám, že kromě víc nití, jehel a ořezu látky má i nějak jinak řešený posun látky, takže se při šití nevytahá. Bez overlocku bych o šití triček ani neuvažovala.

Ten softshell by se možná při šití choval o něco líp než teplákovina, s prošitím dvou vrstev bych určitě problém neměla, ale jsou náročnější místa jako třeba napojení předního dílu a stojáčku nebo kapuce, kde se ještě přišívá zip. Teď jsem koukala na synovu pracovní softshellku, kterou jsem o víkendu prala, a ani nedokážu spočítat, kolik je tam těch vrstev látky v nejsilnějším místě. On mi to stroj třeba prošije, ale jak se mu přes taková místa moc nechce a nejede plynule, tak neudržím rovný šev a je to zrovna v místě, kde je to nejvíc vidět. Možná bych si troufla na úpravu hotové bundy (zúžení, zkrácení rukávů apod.), ale na šití nové ne.

Co si představuješ pod tím funkčním strojem, co něco umí? Jsou nějaké nové funkce, které vylepšují vedení látky? Stroj mám ho asi 25 let a pak už jsem nějak nesledovala vývoj, takže netuším, jestli se neobjevilo něco, co by šití výrazně usnadnilo. (Pro mě byl zásadní zlom přechod z nožního pohonu na elektrický, na šlapacím stroji jsem se šít nenaučila :D)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 23, 2017 5:29

greymouse - tim sem treba myslela, ze ten stroj neni v prdeli po mechanicky trance a neco umi = lze treba nqvolit typ siti pac neni zaseklwj na necem kde se pred 20lety prestalo.

tak samozrejme nerikam, ze umim sit slozitejsi veci ale kdyz me kako decko a celou pubertu bavilo sit a navic mam.zasadne netypicky pozadavky, a navic obsivam kilometry vseho v ruce protoze "musim" tak to jen byla reakce na to ze me.to treba nebude bavit. bude. jenze az letos mam taky misto, kam stroj umistit, predtim bych u toho musela sedet tak na podlaze. navic tchyne je vyucena svadlena, takze co by byl problem mi ukaze/pomuze.

jako nejak se to taky clovek naucit musi, ne? a bez nejakyho odpadu to asi nejde. nicmene nez dat 3500 za bundu co je hnusna, nesedi v ramenou, pres zadek si musim stejne vsit klinky nebo je kratka a stejne by se musela nastavit - mi prijde fakt lepsi si to radsi "znicit" sama. jako nemam.problem s kalhotama ze sekace za 150 k nim za 300 udelat upravu u svadleny, protoze v ruce dvojitou riflovinu neprosiju poradne tak, aby mi pak nepraskali svy, ale mam trochu problem s tim ze kalhoty za 1500 tu upravu potrebuji zpravidla taky, takze bych byla rada kdybych si to mohla spravit doma a pripadne se u toho naucila dalsi veci. nechala bych sinzrovna tu SS bundu usit, ALE vsude na netu co jsem nasla sijou z membranovyho SS, takze moc nevim, no
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 23, 2017 9:34

Jo takhle, nejde ti o žádný speciální funkce, ale o to, aby ta věc vůbec byla provozuschopná. Tak to jo, taky mi kolikrát k tomu, abych měla chuť stroj rozšlapat, stačí moje levý ruce a nepotřebuju, aby stávkoval ještě on. Možnost střídat rovný steh a entl to chce.

Pokud je tchyně šikovná a ochotná poradit, tak to je fajn. Může ti pomoct přesunout se z kategorie nositelné pouze za tmy na zahradu někam dál. Já třeba střih na daný míry postavy namalovat neumím, šila jsem většinou věci, u kterých bylo jedno, jestli mám o deset kilo míň nebo víc. Vrcholným produktem pak byly jedny kalhoty, který jsem mohla nosit, aniž by měly v pase gumu nebo pásek :-)

Švadleny asi šijou jen z membránovýho SS, protože jiný u nás není k dostání. A proč taky? Vždyť kdo by nechtěl bundu, která zahřeje, nepromokne a pot odvádí ven :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » pon říj 23, 2017 10:28

dámy, opravdu je to velmi velký rozdíl, klasický domácí stroj a pořádný overlock - a i overlock za 4-6 tisíc bude šít jinak (hůře), než za 10 tisíc a více... věřte mi, vím o čem mluvím... :wink:
přesně ten příklad s teplákovinou je namístě, pokud budeme šít ss nebo cokoli jiného z pružného materiálu či příze, pak jedině dobrý overlock, a ještě je třeba ho umět seřídit, což taky vyžaduje určitou zkušenost...

šít ss doma sice každý může zkusit, ale podle mého je to ztráta času a vyhozené peníze - výsledek bude prabídný;
naopak, když chcete pláštěnku, tak třeba šusťákovka, z nepružného a zatřeného materiálu se dá doma spíchnout celkem dobře a prodávají se k tomu i sady na nepromokavé zalepení švů...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 23, 2017 11:23

greymouse - tak tak :) tchyne mi slibila i sici kurz,stroje ma.doma asi 3, na veritasce sije nejcasteji ale na ty seciality ma.jiny stroje.

quido vsak sem psala ze s im ss dik za upozorneni, ze si zkusim.sehnat nekoho kdo by mi to usil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod fps » pon říj 23, 2017 14:45

by nebylo vůbec špatné přesunou část o šití či šicím stroji třeba sem viewtopic.php?f=25&t=13928&hilit=%C5%A1ic%C3%AD+stroj
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » pon říj 23, 2017 20:55

mozna jo, ale tohle je vylozene o siti softshellky :wink:

btw: pouzivas ss s kapucou nebo bez - a jakou?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2017 10:23

dneska vyzkousena prodysnost shora uvedene Higpointky z Schoellera - mam pocit rozumne investovanych penez
sel jsem do rachoty po hodine badmintonu, bunda krasne udychala vse, zevnitr na bunde nic mokreho, ani kosile zvrchu
akorat jak je docela tenka, tak po chvili stani v ni zacina byt frisno (spodni bavlnene triko a na tom tenka kosile do prace)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 13:58

koukal jsem na ni, prijemny material, ale mne se zda dost tezka (temer vaha HS) :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Lipon » ned říj 29, 2017 13:54

Mně přijde docela lehká, ale nejsem gramhonič
Pro mě je primární, aby mi to bylo dobře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » ned říj 29, 2017 20:21

Neska venku bořilo tak, že Mammut Quantic nechránil ani ň, bylo třeba přes něj hodil hardšel..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » sob lis 25, 2017 12:56

Neska na lysá asitak +1 až +3, bořilo 20-25m za kundu ale dalo se enem v lizardu (ie. neprofouklo to moc, pod tím wool dr. rukáv + triko z uměliny kr. rukáv + na cestu dolů tenký flís)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » sob lis 25, 2017 13:07

fučelo fakt jak kráva
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod wawrik » sob lis 25, 2017 13:51

Jasné, však 25 m/s je víchrica. Aj tak mi to príde veľa, v len o niečo slabšom vetre (ca. 60+ km/h), zato v mraku a daždi mám vrstvy dve, merino+membránový softšel. A to mám nový, teplejší systém obliekania...

Ale to bola len kontrolná otázka. Aby sa to nezvrhlo do presviedčania, čo je lepšie :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » sob lis 25, 2017 13:52

Sem byl nahoře zpocený jak kráva (900 výškových za 1:20 - převážně terénem mimo stezky), taxem nahoře přidal 4-tou vrstvu, dyby byl člověk suchý, tak by ty tři asi stačily
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod wawrik » sob lis 25, 2017 13:54

pavproch píše:... 900 výškových za 1:20
Aha, tak to jo. Problem solved :D

Inak slušný výkon na starčeka po hospitalizácii :smt023
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod Quido » pon lis 27, 2017 15:24

sem byl na Ondrejniku - cestou nahoru krasne, jen trochu foukalo a slunko (Lysa byla imrvere v cepici z mraku), pristroj celsiuv ukazoval od +5 do +9°C, tak jen coolmax a zateplovaci ss ... nahore opak zacalo ficet, v narazech urcite pres 30km/h a zatahlo se - ja v takovem pocasi mivam 3,5 vrstvy :wink:
1. vrstva coolmax (nad nulou vesměs kr. rukav), pak nejakou nemembranovou zateplovaci ss - nejčasteji HP Elektron, a na tom casto vestu Craft Warm - a kdyz zacne hodne ficet, davam na to vetrovku (aktualne Salomon Start) anebo kdyz v tom vetru i pada, pak membranovu HS
:t:t
je to presne jak pise PP - nejhorsi je, ze je clovek spoceny, jinak by to ustal s mene vrstvama, a ja su splaveny vzdycky, at uz valim rychle, ci pomali, a kdyz se pak trochu osusim (cosik se odpari), najekou vrstvu sundavam, nejacastej tu vestu...
:zimnioutdoor:
v podobnem pocasi, ale kdyz je uz pod nulopu (tak do -5 az -8) tak coolmax nahradi neco s dlouhym rukavem, merino od Devoltu nebo tak neco, a pod -10°C pak nastupuje namisto vetrovky nejaka zateplena bunda...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení