DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 15:24

Quido píše:...navic si myslim, ze kazde takove domaci ozivovani DWR ma vliv na snizeni prodysnosti ( drive u materialu s RET 6 a vice je to asi jedno, ale u dnesnich RET a 4 a mene to asi jedno uz nebude

já jsem nic takového nezaznamenal, ani u Gore-Tex Active

Quido píše:nicmene mam takovou zkusenost, ze na kvalitnich vyrobcich vydrzi DWR dost dlouho (tak 3-4 roky, nekdy i vice)

jde samozřejmě o to jak to oblečení intenzivně používáš, a nebo taky jak ho často pereš, u mě je to cca 2 roky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 15:32

ret255 píše:@fps
taktiež neviem ako to myslel s tým vtieraním, to myslel nejaké silikóny, alebo vosky
lebo ten Atsko Permanent Water Guard by sa mal len nastriekať.

Ešte sa spýtam, postup je taký, že najprv operiem bundu v prášku, napr. atsko a potom nanášam ten sprej, a nanáša sa to teda na vysušenú bundu? teda predpokladám.


koukni tady na video návod https://www.youtube.com/watch?v=EIcclUOYSvI

ret255 píše:o a kolko toho kúpiť, na kolko aplikácii mi vydrží ten 300ml/284ml sprej, mám dve bundy, na ktorých to chcem vyskúšať.

mě 300ml stačilo na jedny kalhoty XL a jednu bundu XL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Quido » čtv lis 2, 2017 19:19

fps píše:já jsem nic takového nezaznamenal, ani u Gore-Tex Active


no je to jen ma domnenka...
btw: to uz jsi stihl obnovovat i u gtx active?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » čtv lis 2, 2017 19:25

DWR prodysnost snizi, ale na membranovkach se to nepozna, protoze snizeni je zanedbatelne proti tomu, jak jsou mizerne prodysne. Pozna se to jen na velmi prodysnych materialech (> 50 CFM), sam jsem takhle schvalne snizil prodysnost primaloftky, ktera s DWR ztratila i vetruodolnost a obnovenim se castecne vratila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » čtv lis 2, 2017 22:07

fps píše:
booze píše:
fps píše:pak to nastříkat a vtírat to

jak to myslis s tim vtiranim? To jsem nikdy nedelal

koukni na video návod jehož odkaz jsem jsem dal viewtopic.php?p=484005#p484005

Dik. Je ale rozdil mezi aplikaci rozprasovacem a sprejem. To prvni je na hodne save materialy a spej na membranovky. Pokud to budes vtirat dostane se to na membranu a ucpe ji.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 10:02

booze píše:Pokud to budes vtirat dostane se to na membranu a ucpe ji.
Promin, ale toto je blbost pro impregnace urcene i pro membranove materialy. Nabytecne mnozstvi se proste vypari a vrstva, ktera zustane "prilepena" na vlaknech je mnohem tenci nez maji porezni membrany "diry". Navic co si myslis, kdyz striknes vice spreje na bundu, ze se nedostane pres svrchni latku?

Jo a u neporeznich PU membranach je to opravdu sumafuk, obzvlaste tech s vodeodolnosti/prodysnosti 5000/2000 :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » pát lis 3, 2017 10:15

Sprej je transperentni a rychleji schne, po aplikaci je latka na omak temer stejna.
Po aplikaci rozprasovacem (urceni na save materialy) je latka "gumovejsi" pomaleji schne barva je mlecna. Je to jak kdyz nechas zavadnout vetsi vrstvu lepidla herkules.
Hustota kapaliny je taky jina.
Proste si myslim, ze sprej nezalepi memmbranu tak jak ji zalepi rozprasovac.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 11:50

Jo, hustotoa je mozna jina, ale stale plati, ze pokud je to schvalne pre membrany, nesmi to ucpat pory, ani kdybys na to vylil cele baleni. Tj. bud se to vypari - predpokladam, ze ve spreji nebude "nosic" voda, ale neco rychleji schnouciho, napr. nejaky lih a v rozprasovaci to bude voda - nebo teplo pro "fixaci" zmekci impregnacni latku tak, ze obali vlakna a zbytek se vypari. Kdyby ta uschla impregnace ucpala membrany, vem si jed, ze by ucpala i svrchni latku a stejne by se ztratila prodysnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 12:40

Quido píše:to uz jsi stihl obnovovat i u gtx active?

co to je za dotaz? na co se ptáš?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 12:43

fps píše:
Quido píše:to uz jsi stihl obnovovat i u gtx active?

co to je za dotaz? na co se ptáš?

no jestli gtx active mas uz tak dlouho, ze potrebuje obnovit DWR (ale ty jsi psal, ze co 2 roky, ze...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 12:46

mike píše:DWR prodysnost snizi, ale na membranovkach se to nepozna, protoze snizeni je zanedbatelne proti tomu, jak jsou mizerne prodysne. Pozna se to jen na velmi prodysnych materialech (> 50 CFM)

tak na to jsem zvědav, jsem vypral větrovku Direct Alpine Tornado v Granger´s Clothing Wash + Repel, a pak jsem ji taky dal do sušičky, ještě jsme ji neozkoušel, ale dýchá se přes ní úplně stejně jak před tím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 12:59

booze píše:Sprej je transperentni a rychleji schne, po aplikaci je latka na omak temer stejna.
Po aplikaci rozprasovacem (urceni na save materialy) je latka "gumovejsi" pomaleji schne barva je mlecna. Je to jak kdyz nechas zavadnout vetsi vrstvu lepidla herkules.
Hustota kapaliny je taky jina.
Proste si myslim, ze sprej nezalepi memmbranu tak jak ji zalepi rozprasovac.

já jsem použil rozprašovač Fibertec Textile Guard Pro a sprej Atsko Permanent Water Guard, a mě to připadalo oboje cca stejné, i po zaschnutí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 13:04

Quido píše:no jestli gtx active mas uz tak dlouho, ze potrebuje obnovit DWR (ale ty jsi psal, ze co 2 roky, ze...)

já mám Tilak Attack Active od května 2014, třeba v zimě ji nosím na turistice na těžko stále na sobě, a původní DWR je už špatné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » pát lis 3, 2017 14:40

fps píše:sprej Atsko Permanent Water Guard, a mě to připadalo oboje cca stejné, i po zaschnutí

asi budes mit pravdu, protoze je to nova verze bez fluorouhliku, ale s fluoropolymerem. Takze presli na ECO verzi, ktera byla driv v tom rozprasovaci. Jeste maji jednu verzi ve spreji, kde pisou, ze je to horlavina. Water-Guard Extreme - 12 oz. aerosol aby se v tom prase vyznalo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 15:03

fps píše:
Quido píše:.... třeba v zimě ji nosím na turistice na těžko stále na sobě, a původní DWR je už špatné


ok, ale proč proboha...? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 15:24

Myslim, ze fps o tom uz parkrat psal. Proste (i) on pouziva (a je s tim spokojeny!) membranovku jinak nez jenom zalozni bundu pro pripad deste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 15:28

a ja myslel, ze jen pp nemuze bez membrany zit... :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 18:20

Nejde o to, ze nekdo nemuze zit bez membrany, ale ze membranova hardshellka kupodivu nema jenom tu vlastnost, ze je odolna vode, ale jeste i par dulezitych jinych... (Mimochodem, sehnat odolnou hardshellku bez membrany by stejne nebylo lehke.)

A mel by ses smirit s tim, ze ne kazdy se kouka na membrany pouze jako na nutne zlo v desti a taky ze ne kazdy se hrozne poti uz jen pri pomysleni na membranu nebo kdyz ji vidi na nekom jinem ze sto metru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 18:25

fps píše:tak na to jsem zvědav, jsem vypral větrovku Direct Alpine Tornado v Granger´s Clothing Wash + Repel, a pak jsem ji taky dal do sušičky, ještě jsme ji neozkoušel, ale dýchá se přes ní úplně stejně jak před tím

Myslim, ze rozdil nebude velky, ale mozna ho poznas. Jak jsem psal, mam ted dve, 1.0 dva roky nosenou a 2.0 novou. 1.0 byla uz hodnekrat prana a DWR je z vetsi casti pryc. Pri dychacim testu rozdil nepoznam, ale na sobe trochu jo. Stara vetrovka je prijemnejsi, latka je mekci a i pocit vevnitr je lepsi, min vlhko. Zvlastni je, ze mi prijde, ze je i trochu vetruodolnejsi, coz na prvni pohled nedava smysl, ale jak jsem psal, ona se i trochu seprala, cimz se mozna zmensily mezery mezi vlakny. Ty rozdily ale nejsou nijak vyrazne a po prvnim vyprani 2.0 se jeste zmensily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 13:00

já jsem na to zvědav, jestli budou ňáké rozdíly v prodyšnosti? ale zatím to vypadá že to v nejbližší době neozkouším, na větrovku už asi bude ňákou dobu zima
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 13:16

Quido píše:
fps píše:
Quido píše:.... třeba v zimě ji nosím na turistice na těžko stále na sobě, a původní DWR je už špatné


ok, ale proč proboha...? :roll:

tenhle dotaz může napsat snad pouze ten, kdo chodí na jednodenní výlety na lehko, a jen když je teplo a hezky, už jsme to tady řešili mnohokrát, takže to vše rozepisovat nebudu, ale jestli máš zájem, a nechceš jen rýpat, tak si to tady někde dohledej, třeba kdybych neměl tento víkend v Krkonoších tři dny v kuse na sobě komplet membránu (i na nohách, hlavě a rukách), tak jedu domů už po par hodinách prvního dne

apuka píše:Nejde o to, ze nekdo nemuze zit bez membrany, ale ze membranova hardshellka kupodivu nema jenom tu vlastnost, ze je odolna vode, ale jeste i par dulezitych jinych...

pěkně si to napsal, mě už to nebaví to tady psát, už se to tady řešilo mnohokrát, a dost podrobně, já bych se klidně bez membrány a nebo třeba bez B/C nebo C bot obešel, ale to bych se musel vzdát celoročních vícedenních výletu na těžko po horách, zkusil jsem všechno možné vybavení, ale bez tohohle to hold nejde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Quido » sob lis 4, 2017 19:51

@fps:
o tom, že je to nutnost, mne nikdo nepřesvědčí... a vůbec to není rýpání...
o tom, že je to za určitých podmínek komfortnější, než bez membrány, to se pochopitelně nepřu, ale ty podmínky nejsou pořád... ani v zimě ne - píšeš "...třeba v zimě ji nosím na turistice na těžko stále na sobě..."
ok, ty jo, já ne, proto jsem se divil
:roll:
takže já zase - za sebe, ne že to někomu vnucuju - používám membránu, když je to opravdu nutné, a u mne to nutné celou zimu není.... (a s jednodenním či vícedenním výletem to nemá co dělat)
btw: za svůj život jsem toho více nachodil bez membrány, než s membránou, a to jsem dříve chodil do horších podmínek, než chodím poslední dobou, takže to taky mohu srovnat...
...mám k membránám odpor kvůli pro mne nepříjemnému pocitu při jejich nošení, ne že bych tvrdil, že jsou k ničemu, a proto je nosím co nejméně, když "musím" - podobně tak, jako třeba někdo musí mít jako první vrstvu bavlnu, protože nesnese syntetiku či merino přímo na tělo - taky mně přijde nesmyslné a nelogické, ale respektuju, že to tak má...
edit: ale to už jsme trochu OT, takže bych to tímto směrem dál neprobíral tady....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » sob lis 4, 2017 22:21

fps píše:ale zatím to vypadá že to v nejbližší době neozkouším, na větrovku už asi bude ňákou dobu zima

Jaka zima? Ted je prece na vetrovku idealni pocasi. Chodim v ni kazdy den a pocitam, ze jeste tak mesic budu.

fps píše:tenhle dotaz může napsat snad pouze ten, kdo chodí na jednodenní výlety na lehko, a jen když je teplo a hezky, už jsme to tady řešili mnohokrát

Ano, resili, a jsem pro, at si to Quido dohleda, ale zas nepis nesmysly. Na sneznice chodim celou zimu v libovolnem pocasi a membrany nikdy nepouzivam. Sice na jednodenni vylety, ale opravdu bez ohledu na pocasi (vcetne snezeni a deste), zadne teplo a hezky, a uz jsem to i mnohokrat psal.

fps píše:třeba kdybych neměl tento víkend v Krkonoších tři dny v kuse na sobě komplet membránu (i na nohách, hlavě a rukách), tak jedu domů už po par hodinách prvního dne

Jenze takove pocasi je u nas jednou za 10 let (presne, orkan Kyrill byl v roce 2007). To bych si vzal membrany i ja, kdybych se v nejakem zachvatu nepricetnosti ocitnul venku na kopcich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » čtv lis 9, 2017 10:38

Tak jsem koupil ten Grangers na vyzkouseni a nemusi se aktivovat teplem. https://grangers.co.uk/products/performance-repel
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 18:06

A funguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » čtv lis 9, 2017 19:50

tak to by mě taky zajímalo?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » ned lis 12, 2017 9:56

Tak bez aktivace to nefunguje pokud se nebere ucinnost 10 sec. :roll: Ted to pujde do susicky. :twisted:
pinguinimpr.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 18:43

Bluesign :D Fluorocarbon-free, tam ti mozna susicka bude k nicemu, teplem se aktivuji prave ty zle fluorocarbony. Mozna se ale aktivuji zbytky puvodni DWR a bude to fungovat az 20 sekund :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » pon lis 13, 2017 18:01

Je to nekvalitni prostredek.
grangers_sus.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2017 18:19

Kombinace Grangers a bluesign je skoro jasna ;-) Tohle je po kolika sekundach?

BTW, co takhle zkusit reklamaci? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení