Kafe na cesty

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod DAV » sob říj 15, 2016 7:02

Jsem včil vyzkoušel to cold brew a samozřejmě na espreso to nemá, ale je to taková zajímavá změna a člověk si pak hned váží kde jakého hnusu jako je třeba illy cafe.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod samsak » ned říj 16, 2016 22:07

booze píše:A btw drippery se delaji i silikonove SlickDrip Collapsible Silicone Coffee Dripper
By me zajimalo kde delam chybu, ze nikdy nemam tak peknou cremu.


To, vim, ze se delaji plastove drippery, proto jsem se na zacatku ptal, jestli s tema dvema dripperama
ma nekdo zkusenosti.

FrantaKrajta píše:jak psali jini, Aeropress. S mlynkem co do nej presne zapadne (porlex mini) nezabere tolik mista, a proc bychom jinak nosili ultralight, nez abychom si mohli vzit par zbytecnosti navic ;) akorat by se mi libil mlynek typu Porlex mini jen z plastu, kvuli vaze. A vzdycky zbyva Dzazva, mala nic nezabere a vozim ji na vandry taky. Kdyz uz opravdu nalehko tak si kafe holt odpustim a jedu caje, je to i vyzivnejsi (mineraly a puer). Ale ul asi neni ten pripad, tak bych to nehrotil, naucil se bud s aeropressem nebo dzazvou, ceskeho "turka" si dam v nonstopu v cesku a ne na cestach. Sacky na caj napechovane kafem? Really? Je to uplne jina filtrace, cajove maji dost hruby filtr to si rovnou muzes delat turka do kalisku vyjde to nastejno. A maly mlynek a dzazva je nejjednodussi a udelas kdekoliv kde mas ohen.
tl;dr: aeropress nebo dzazva.
vyhoda aeropressu s mlynkem, ze kdyz je fajna flight crew, muzes si udelat dobre kafe i v letadle :)


neco typu porlex z plastu existuje (akorat to ma kratsi klicku: Hario Mini Mill Slim nebo GSI Java Mill, ale ten GSI o moc lehci neni co jsem se dival na hmotnosti...
samsak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 18, 2015 22:54

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 21, 2016 14:36

samsak píše:neco typu porlex z plastu existuje (akorat to ma kratsi klicku: Hario Mini Mill Slim nebo GSI Java Mill, ale ten GSI o moc lehci neni co jsem se dival na hmotnosti...


Bohuzel Hario Mini Slim se pokud vim nevejde do aeropressu, a GSI je v podstate stejne tezky jako Porlex Mini. A myslim, ze zadny z nich nema uchyceni kamenu ve dvou bodech, to maji az hodne drahe rucni mlynky.

Ale ted jsem byl ctrnact dni po Strednim vychode s Aeropressem a Porlexem a balikem Etiopie, a ta vaha vubec nevadila. Naopak, udelat si dobre cerstve kafe na vrcholku nebo v letadle v 10000m stalo za to (a s dripperem bych to urcite pri prvni turbulenci vsude rozlil :D)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod samsak » čtv lis 24, 2016 17:25

Jak to tak ctu tak zacinam slintat :D zacina to vypadat ze bude aeropress (i kdyz mozna nejaky ten levny dripper prikoupim taky kdyz se bude cestovat na vypravu ve vic nez dvou lidech. Ten lehky plastak od GSI se pry vleze i do dna plynove bomby takze s mym pinguin solo (v pripade vyprav s pritelkyni bereme celou sadu double) to nebude ani poznat ze tam neco je.
samsak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 18, 2015 22:54

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 10, 2017 10:10

O víkendu jsem viděla tohle: drip it. Nechutnala jsem (jako nekafaři by mi to stejně nic neřeklo), ale milovník kávy si chuť chválil. Pokud bych měla vypěstovanou závislost na překapávané kávě, asi bych to aspoň zkusila, protože mi to přijde o dost praktičtější než tahat sebou nádobí, které zabírá místo, něco váží a navíc se musí mýt. Ale možná by stejnou službu udělal i kávový filtr přicvaknutý ke stěnám hrnku pomocí kolíčků na prádlo :-D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 11:52

Pokud se mi nechce tahnout mokatiera, tak si davam kavu do sacku na caj bezne. Jelikoz piju hlavne Arabiku a shit kavam se vyhybam, mel jsem vzdy problem s chuti kavy pripravovane ve frenchpresu. Ted jsem zjistil ](*,) , ze ve frenchpressu je naprosto boozi smes arabiky a robusty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod FrantaKrajta » stř črc 26, 2017 16:02

Tak u Frenchpressu a vubec jakychkoliv podobnych metod hodne zalezi i na jemnosti mleti. Jestli jsi v nem pouzival predemletou kavu treba na espresso tak chapu, ze nechutna (bude moc velka extrakce kvuli jemnejsimu mleti). A jako u vseho, chut je vzdycky individualni.

Ty japonske sacky vypadaji pekne, pokud chci predemletou kavu z tech druhu, co nabizeji, ale je to zase na jedno pouziti. Co kafe, to (zrejme papirovy) dripper na jedno pouziti, ale hlavne kazda davka je zatavena v plastovem nebo jeste hur plasto-hlinikovem sacku. To pro mne neni. Je to odpad navic.

A u tech cajovych sacku ti kava nevycichne? Tam musi hrozne rychle oxidovat, jestli je naplnis doma a pak tahas s sebou, ne? Pokud to neni klasicka preprazena do cerna ze supermarketu ;)

Radeji si beru zrnkovou a melu na miste, zrnkova se da mnohem lip uchovavat na cestach. Na vikendovou akci bych mlynek mozna i ozelel, kdyby nekde byla dostatecne lehka krabicka na namletou kavu se systemem vytlaceni vzduchu (jako ty jednocestne ventilky u vetsich pytliku z nekterych praziren), ale davat ji jen do igelitaku se mi nechce. V zime se tim clovek po ranu i skvele rozehreje, kdyz melete a melete rucnim mlynkem najemno :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » stř lis 1, 2017 15:17

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Jery01 » stř lis 1, 2017 19:41

Koukám, že už to změnilo "značku výrobce", já to před rokem a něco kupoval jako Cafflano klassic. Můžu doporučit, stále jako nový, keramický kameny, hrneček má vespod gumu, takže neklouže po stole, zabere to tak akorát místa a káva je z toho dobrá. Jediný mínus je, že z toho občas vylétne zrnko při mletí.

Na konci srpna jsem koupil Wacaco minipresso + Rhinowares mlýnek (stejný jako Porlex) a to je taky úžasnej přístroj. Ještě mám v plánu koupit Aeropress :drinkers: :D
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod ZbynekN » stř lis 1, 2017 20:18

Jery01 píše:Ještě mám v plánu koupit Aeropress :drinkers: :D


Vřele doporučuju. Levný, snadné čištění, dobrý kafe :drinkers: Na to Cafflano jsem koukal taky, ale ten originál je u nás za 3 tisíce, čínskou kopii jsem nehledal :rolleyes:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Jery01 » stř lis 1, 2017 21:23

Tak třeba k Vánocům, teď budu kupovat péřák a ten není úplně levnej :) já to kupoval na york coffee emporium (UK), koukám, že zdražili. Ale pořád v tom je 400g kafe, to taky nějakou kačku hodí.
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » čtv lis 2, 2017 22:27

Diky. :smt023 Vyzkousim to do auta.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Jery01 » úte pro 19, 2017 18:20

Tak novinka - Wacaco nějak přestávalo fungovat, tak jsem jej reklamoval a obratem mi, po doplacení rozdílu, přišel nový model NANOPRESSO (https://www.wacaco.com/blogs/news/nanopresso). Ještě menší, trochu propracovanější, rozebíratelná "tryska", takže se dá vymýt. Součástí je i tvrdé pouzdro a nějakej pochybnej kartáček na čištění. Z MINIPRESSO bylo kafe výborný, tak jsem zvědavej na tuhle malou nádheru. Dá se dokoupit ještě barista kit (větší nádobka na vodu, větší košík na kafe - dělá doublepresso) za nějakých +-600kč.

PS: Cafflano pořád maká jako nové :drinkers:
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Kafe na cesty

Příspěvekod -ant- » pon pro 25, 2017 10:44

Jery01 píše:...Z MINIPRESSO bylo kafe výborný, tak jsem zvědavej na tuhle malou nádheru.


Tak jak?
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » pon pro 25, 2017 12:22


Btw jsem to teda koupil, ale celkem dlouho mi trvalo se v tom naucit varit dobrou kavu. To sitko je celkem ridke a dlouho trva, nez se kava prefiltruje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Jery01 » stř pro 27, 2017 20:57

Z nanopressa mám smíšené pocity. Přišlo to, tam jsem vypláchl párkrát vodou, potom presso a to bylo skvělé. Potom se mi při čištění urval kousek plastu u "trysky" a teď se mi zdá, že to dobře netěsní. Musím to nějak vykoumat, jsou tam O kroužky, tak uvidím v čem je problém.

Pokud ti kafe nechutná a dlouho trvá filtrace, tak namel na hrubší :)
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » stř pro 27, 2017 21:00

Namelu hrubsi a je to obarvena voda. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod sobb » stř pro 27, 2017 22:39

Jste s tím kafem strašně rozmazlení :twisted:

Když si vzpomenu, jak muž (kafař jak poleno) před mnoha lety na Zélandu louskal zrnka kafe klešťama na Leathermanovi #-o :mrgreen: Jsme tam tehdá zrnkovou kávu tuším dostali z nějakýho caffé a nedalo se odmítnout :) A nejlepší bylo, když během vaření došel plyn, vypil to i skoro studený. Bylo to pár dní před odletem, dolary na další bombičku už nebyly, tak to holt pak už pil studený, vylouhovaný :mrgreen: Jsem si gratulovala, že kafe zrovna moc nemusím :ú Ale tvářil se docela šťastně.

Ale jinak jo, bylo skvělý, když nás letos Fini na srubu uhostili super kávou z nějakého toho udělátka :P
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Kolosoki12 » pát úno 23, 2018 12:38

Mohu se zeptat doporučujete zrnkovou nebo rozpustnou kávu?
A nějaká oblíbená značka?
Děkuji za tip!
Kolosoki12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 23, 2018 12:31

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 13:51

Rozpustna kava neni kava!
Musis si vybrat jakou chces pouzit pripravu.
-dipper arabica
-mokka robusta arabica, cista arabica zalezi na acidite
-arabica robusta

Aha spamer :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 19:12

Dlouhe vedeni? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod budo » pát úno 23, 2018 19:56

Sportpresso je parádní. Kamarád to minulý víkend vytáhl z batohu a sklidil s tím velký úspěch :-)

Např. zde: https://youtu.be/UUObAtnQFFM
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Johny198 » ned bře 11, 2018 13:04

Vím, že rozpustná káva není to pravé, ale kvůli úspoře váhy to asi snesu, takže hledám tu pravou :D Nemáte někdo zkušenosti s kávou z Manucafe? https://www.manucafe.cz/kava-rozpustna- ... y-x2v10044

Případně nevíte, kde sehnat tuto kávu? https://www.javacabana.com/product.cfm? ... sc=&pid=18

Ale je dost možné, že dobrá rozpustná káva neexistuje a stejně si vezmu filtr.

Díky
Johny198
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 17, 2016 19:24
Bydliště: Humpolec

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Etheric » čtv bře 12, 2020 7:11

Objevil jsem konečně pořádnou mašinku na espresso. Tahle jediná narozdíl od konkurence má rovnoměrnou extrakci, tlakuje se totiž před přípravou kafe. Například Nanopresso je fajn, ale dokonalýho espressa s ním dosáhnout nelze, protože extrakce je nerovnoměrná.

https://m.youtube.com/watch?v=ZJvFgGrp6_A
Cena 3000, což neni tolik, když si vezmeš, kolik ušetříš za espresso v kavárně, nemluvě o tom, že spousta kaváren ho ani neumí správně připravit, nebo maj kafe ne zrovna top kvality...
Váha 480g...za to luxusní kafe mi to stojí. Na jednodenní akce neřeším, na vícedenní je to holt půl kila, ale zas to kafe... :tonqe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 20:57

Překvapuje mě, že lidé, kteří tu řeší gramy v batohu s sebou nosí zařízení na přípravu espressa.
Já s sebou nosím rozpustnou kávu. Dřív jsem si před cestou namlel klasickou kávu,ale přešel jsem na instantní ze které není binec v hrníčku a jen se to po vypití trochu vypláchne.

Johny198: Já si koupil na cesty instantní kafe Davidoff. Také mi instantní káva moc nechutná,ale na tom vandru to vydržím a ten Davidoff vyloženě hnusný není.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Kafe na cesty

Příspěvekod Lipon » čtv bře 12, 2020 23:50

Johny: poslední odstavec tučně, předchozí možno vymazat :-)))
Dobrá a rozpustná jsou antonyma
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Etheric » pát bře 13, 2020 5:18

Lidi, co řeší každej gram, s sebou často nosí 1,2kg fotoaparátu nebo jiný obdobný "zbytečnosti" ;)
Já venku vařil kafe v džezvě, nebo pil rozpustný, třeba to Davifoff. Jenže to je na prd. Nejradši mám espresso, su na něj zvyklej, 4 - 6 kafí denně /co do kofeinu ekvivalent dvou českých "turků"/.
Když chcu dobrý kafe, musim na to vzít nějakej pochyst a tahle mašinka je přesně to, na co jsem čekal, až na trhu bude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Tauruss » pát bře 13, 2020 6:21

Já už doma zkoušel ty kávy ze všeho možného - french press, mokka konvička, darovaný překapávač z dob revoluce (!!! stále skvěle funkční !!!), aeropress, darovaný pressovač DeLonghi. V podstatě mi káva nejvíc chutná z té moka konvičky a "sametového" překapávače. Ale souhlasím s tím, že pořízení nějakého pressovače je za chvíli zpět, že člověk nekupuje ty padesátikorunový espressa... Ta mašinka na videu vypadá dobře, kolik za to budou chtít?
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Etheric » pát bře 13, 2020 6:36

3070Kč, 3500 včetně dvou šálků. Jako dárek dostanu 75 porcí kávy ESE pod, což je takhle na cesty naprosto geniální řešení. Je k tomu možnost i pouzdra za 740, ale to nepořizuju.
Už je na cestě, tak dám echo, jak to funguje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7991
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kafe na cesty

Příspěvekod Tauruss » pát bře 13, 2020 8:59

A kolik to váží?
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

PředchozíDalší

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření