Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Goro100 » stř říj 18, 2017 17:38

V piatok odskúšam Lasportivy, Planiky, dalej uvidím čo nájdem.

O dva týždne sa chystám do Slovinska, tam si svoju značku tlačia vsade, pomaly aj do supermarketov.
Každopádne pohľadam v B B/C kategórii.
Zvažoval som aj Salewy MTN trainer.
Ale ako pisete, vyskúšam a uvidím, ktorá sadne :supz:
Goro100
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 16, 2017 7:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » stř říj 18, 2017 19:06

salewy si opravdu poradne odzkousej, obecne jsou dost tvrde i ve svrsku a maji model od modelu jine kopyto, tim padem je to zradne...
ja bych boty od salewy uz nebral
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » stř říj 18, 2017 19:07

salewy si opravdu poradne odzkousej, obecne jsou dost tvrde i ve svrsku a maji model od modelu jine kopyto, tim padem je to zradne...
ja bych boty od salewy dnes uz nebral
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 7:57

@Goro100:
ja vlastne budu pristi nejpozdeji rok taky potrebovat nove trekovky podobneho razeni, jake vybiras ty, takze muzu za sebe "uvazovat nahlas" - a muze ti to byt inspiraci, pochopitelne pokud sednou...
mam bez batohu 96-98kg (vyska 185), mam radeji tvrdsi, nez meksi boty, tudiz o A a A/B vubec neuvazuju...
a taky za to nechci davat majlant... zatim mam zamereno a hodlam zkouset asi tyto modely, nebo ekvivalenty, pokud budou k mani v me velikosti:

Zamberlan Brenta GTX
AKU Trekker light II GTX
AKU Viaz GTX
Lowa Renegade GTX
La Sportiva Nucleo GTX
La Sportiva Tibat GTX
Hanwag Tatra GTX
Dolomite STEINBOCK SU GTX
Dolomite Condor Cross GTX
Dolomite Ortisei GTX ??
Mammut Ridge Combi High GTX
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv říj 19, 2017 9:27

já bych tedy z výběru vyřadil Zamberlan, Dolomite, Mammut, a zařadil do něj La Sportiva Trango Trek Leather, Asolo Tribe GV, Scarpa R-EVO Trek, Scarpa R-EVO Pro, a když na ně nespěcháš, tak si počkej na jejich slevy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » čtv říj 19, 2017 9:43

Co máš proti Zamberlanu?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 10:30

taky nechapu, zatim mam se Zamberlany dobre zkusenosti....
:roll:
ten uvedený Mammut Ridge je pro mne uz na hrane s dizajnem, tyhle papoušky nemusím, podobně je na tom u mne LS Trango a S R-evo Trek (i když to je výhradně můj osobní problém)
....a nejsou ty uvedené Scarpy už trochu moc tvrdé boty?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 10:55

fps píše:já bych tedy z výběru vyřadil .....Dolomite, ..... tak si počkej na jejich slevy


proč Dolomite ne? mam aktuálně dvoje a nemužu říct půl slova proti nim...
:roll:
...a Mammuty ne proč?

:supz: počkat na slevy, to každopádně
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2017 14:15

Quido píše:Mammut Ridge je pro mne uz na hrane s dizajnem, tyhle papoušky nemusím
Ehm, pokud jako "papucky" myslis tvrdost boty, musim Te zklamat - tyto Mammuty vycnivaji z Tveho seznamu tvrdosti, jsou na rozmezi B/C a C. O chlup pred LS Trango Cube.

Jinak pro fps: mel jsem posledni dobou moznost si vyzkouset vetsi cast rady LS Trango, nektere modely ve vice exemplarich a mepl jsem v rukou a poraqdne prohledl i vsechny zbyle modely rady, jen nemely moje cislo. Podobne jsem mel doma tyto Mammuty jak v siroke tak i nesiroke verzi, stejne tak oboje ve sve velikosti mela doma manzelka, jakozto jeste dalsi cca 3 modely pohorek od Mammutu. a na zaklade techto zkusenosti bych ja vyhlasil jedine "LS nebrat". Ohledne zpracovani vsech modelu a vsech paru, co jsem mel vychazi LS hodne, hodne bidne a kupodivu vsechny Mammuty mely prakticky ukazkove ciste zpracovani, krome jedne asi milimetrove vzduchove bubliny na kraji obsazky o jedne boty (coz bylo u LS v desitkovem radu na vetsine bot).
Taky bych rekl, ze moji nohu dokazaly Mammuty ve vsech modelech fixovat lepe nez kterykoliv LS Trango model. Taky byly (doma v pokiji a na sikme plose) Mammuty srovnatelne pohodlne a prijemne na chozeni nez LS. Bohuzel nesedelo mi kopyto.
Takze za mne Mammuty OK.
Ale hodnotim jenom zpracovani, ne vydrz a vykon v terenu.

Zamberlany taky jsem zkousel ja, syn i manzelka a taky na zpracovani a pohodli nemohu rict spatne slovo - pokud mi jakz tak sedely. Nektere modely maji prilis "vykrojenou" patu, coz neni kompatibilni s moji pri chuzi do kopce. Tam bacha na to, je treba je dobre a delsi dobu odzkouset na sikme plose.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » čtv říj 19, 2017 15:11

apuka píše:
Quido píše:Mammut Ridge je pro mne uz na hrane s dizajnem, tyhle papoušky nemusím
Ehm, pokud jako "papucky" myslis tvrdost boty, musim Te zklamat...

...je treba je dobre a delsi dobu odzkouset na sikme plose.



Já bych řekl, že je drobátko rozdíl mezi papouškem a papučema...

A to se jako má dát, kvůlivá botám, na dráhu zločinu?

:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2017 15:20

Kurna, no jo, koukam na OF ve vlaku na obrazovce notebooku :twisted: :toimonster: .

@dudy: s tim zlocinem je to dobry :smt023 :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv říj 19, 2017 15:54

já to prostě vidím opačně, Zamberlan, Dolomite, Mammut, Aku, Meindl, Garmont atd. bych nekupoval, já bych vybíral něco z Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2017 16:08

@fps: a nesoudis nektere znacky podle hodne davnych zkusenosti? Bo si taky pamatuji, ze pred hodne lety se objevili Zamberlany (Vioz???) nekde asi v Intersportu nebo Sportissimu, uz se nepamatuji, za slusne penize, ale asi vyhrabane z nejakych starych skladu nebo levne nakoupena nepovedena serie. Ty bych si tehdy rozhodne nekoupil. CO jsem ale mel moznost videt, mit v rukou i na nohou, tak byly fajn. I jeden kolega, co si ode mne vzal (misto vraceni) jedny mekci (model z hlavy nevim) je s nima nadmiru spokojeny.

Na druhe strany furt tady tlacis "svoje" znacky, pricemz Andrew a Dallape nemas sebemensi sanci v Cechach odzkouset (a kupovat naprosto nezname pohorky bez zkouseni je horsi nez hazard - a vratit je vlastne ani nemuzes, protoze se dovezou nebo vyrobi pouze pro Tebe), La Sportivy napr., v me velikosti (47/12) je taky obtizne vyzkouset, obzvlaste na Ostravsku, vytrvale ignorujes (nejen moje) zkusenosti s hodne se zhorsujici (a/nebo hodne kolisavou) kvalitou (nejenom) bot LS, a podle vseho i HW. Lowy a Scarpy davneji nemam nebo jsem jeste nemel, tak pohorky nehodnotim, ale u Lowy synove dvoje polobotek (plus zkousene jine) teda nic moc kvalita, jedna se rychle rozsypala (praskla kuze, byla tam o polovinu tenci nez vsude jinde), druha se jeste drzi, ale nic moc.
Proste, jak se uz parkrat napsalo - vseobecne jde kvalita pohorek hodne dolu, obzvlaste vydrz a zpracovani.
Naposledy upravil apuka dne pát říj 20, 2017 6:58, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Goro100 » čtv říj 19, 2017 17:35

@Quido
Dík za inšpiráciu, mám niektoré z nich už dlhšie v merítku :)
Zajtra idem odskúšať, či sadnú.
Vyskúšam aj Planiky, aj keď s nimi nie sú skúsenosti.
Hlavne Mangart a Forest

Dolomite na SVK asi nenájdem, musím si spraviť výlet do Vášho Rockpointu :supz:
Goro100
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 16, 2017 7:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 17:53

fps píše:já to prostě vidím opačně, Zamberlan, Dolomite, Mammut, Aku, Meindl, Garmont atd. bych nekupoval, já bych vybíral něco z Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa


no dobre, ale PROC?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod dudy » čtv říj 19, 2017 21:16

Garmont?
Nástupovky Garmont Dragontail po šestnácti letech posledních pět let jako pracovní.
Podrážka nemá vzorek, na patě až na tlumící pěnu, neprask jedinej šev, původní tkaničky, téct začaly po dvanácti letech...
Přílohy
IMG_2402.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pát říj 20, 2017 7:12

jojo, bejvávalo, kdy se botky dělávaly na výdrž .... [-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod remy77 » pát říj 20, 2017 12:28

Moje Garmont Dragontail mam 5 rokov. Podrazka bez vzorku, vrch ako Dudyho, bez parania. Zene sa po 4,5 roku zacala odlepovat podrazka na Garmont Vetta, vzor je uz len minimalny, zvrsok drzi. Mammut mt. Cliff som nosil 3,5 roka (vazil som vtedy este nad 100 kg). Vzor na podrazke mininalny, zvrsok (svov je na nom az az) bez jedineho parania.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pát říj 20, 2017 13:03

na tyhle vzpominam casto - mel jsem je celkem 8 let v uzivani, absolvovaly vsechny treky, krome vylozene zimnich, a kdyby se mi nerozpadl PU (viz foto), mam je dodneska - celkozene bez membrany, nikdy neprortekly, miloval jsem je, na noze jsem mel pocit, ze jsou soucasti nohy, nikdy zadny puchyr ci otlak - pritom ne moc uznavana znacka Olang... :smt022

[attachment=0]Olang-rip_x.jpg[/attachment]
Přílohy
Olang-rip_x.jpg
Olang-rip_x.jpg (166.63 KiB) Zobrazeno 13313 krát
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Goro100 » pát říj 20, 2017 18:11

Tak som bol dnes skúšať.
Najlepšie sedeli:
LS Nucleo highGTX
SALEWA Alp Trainer Mid GTX
A koža
PLANIKA Brana

Dilema veľká
Goro100
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 16, 2017 7:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pát říj 20, 2017 18:40

Quido píše:
fps píše:já to prostě vidím opačně, Zamberlan, Dolomite, Mammut, Aku, Meindl, Garmont atd. bych nekupoval, já bych vybíral něco z Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa


no dobre, ale PROC?

se mi to tedy nechce znova psát co vše jsem měl za boty, a nebo mám, a taky si to vše co jsem tady napsal o botách už za ty roky ani nepamatuji, když chceš podrobnosti, tak si to pohledej co jsem tady vše o botách napsal, ale bude to mnoho příspěvků, a z těchto mích osobních zkušenosti mi vychází výběr co jsem napsal, ale ty značky co bych dneska nekupoval byli kdysi dost dobré, tedy krom Dolomite, je mi taky jasné že za několik let se to může vše změnit, dneska dokáží udělat špatnou sérii i ti nejlepší výrobci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » sob říj 21, 2017 22:32

Quido píše:pritom ne moc uznavana znacka Olang... :smt022
Designed in Heaven, made in Paradise? Taky jsem kdysi (koncem minulýho tisíciletí :roll: ) podobný kousek měla, jedny z mých prvních "moderních" trekovek a byly fajn, vydržely překvapivě dlouho. Jenže tehdy se přeci jen o trochu víc hrálo na kvalitu, aspoň mi to tak připadá.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned říj 22, 2017 19:55

za tak malé peníze nejsou ani dneska Olang špatné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pon říj 23, 2017 10:47

no jo, ale kdysi dělávaly dražší, ale zato kvalitnější botky... teď už šijou jen pro nenáročné zákazníky a pro děcka
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 14:12

prosím o rozseknutí dilematu - volba střední trekkové boty na běžné akcičky (víkend, 2-3 dny vesměs nalehko, sem tam nějaký ten bivak venku, čili batoh do těch 6-7 kil max., střední polohy, naše kotáry případně víkendová Fatra atp.), pro chlapa +- 96 kg...
:t:t
rozmýšlím se mezi AKU ALTERA GTX a LOWA VANTAGE GTX MID - cenu můžu mít naprosto sorvnatelnou...
:roll:
poraďte, kterou a proč...
díky předem
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon říj 30, 2017 14:49

Ktera Ti lip sedi... :wink: Bo Te (asi) bude min tlacit. :lol: (Pomohlo?)

Mne osobne se podle fotek mnohem vice libi Lowa. U toho Aku bych se vice obaval, nakolik bude moje noha kompatibilni s predni obsazkou ohledne ohybu boty. Tj. jestli se bota nebude ohybat trochu jinde (kvuli ukonceni gumy obsazky) nez to potrebuje moje noha. Podobne obavy bych mel i u Lowy, ale tam je to trochu lepsi - na druhe strane je tam pridana dalsi vrstva kuze, takze pri spatnem ohybu by se tam mohla zatlacit dovnitr vetsi vrstva. Proste, na toto bych si pri zkouseni daval opravdu bacha. (Ale je mozne, ze je to jen paranoja, u mych velikosti 47 se toto stava docela casto a navic se to projevuje mnohem citelneji nez o par cisel mensich bot.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 15:21

@apuka:
diky, ale kasli na fotky....
:roll:
omlouvam se, ja to nesdelil - obe jsem uz zkousel, takze zadna obava ohledne z popisovaneho zde nehrozi, tohle jsou finalni favorite, cili pochopitelne po zkouseni...
obe sedi vyborne, AKU se mi zda mirne tvrdsi, coz v mem pripade neni na skodu, nicmene co se tyka pocitu pri zkouseni a tak, jsou obe botky vyborne, obe znacky povazuji za ty z tech duveryhodnejsich a s obema mam historicky nejake (dobre) zkusenosti, ergo, ted jen, jestli nekdo nevi o nejakem vyraznem neduhu, ci naopak vyrazne lepsi vlastnosti jedne nebo druhe botky, pripadne znacky v posledni dobe (pac jinak bych nejradeji bral obe, ale zase tak "moc to prehanet nechci")
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Quido » úte říj 31, 2017 19:17

hulky mam poresene, tak dnes druhe kolecko ohledne bot...
cekal jsem, ze se definitivne rozhodnu mezi vyse uvadenymi (AKU Altera a Lowa Vantage), ovsem chyba lavky, soustrdeil jsem se na vsechny detaily a vzdy mne neco malinko vadilo, predevsim pri poradnem zkouseni a chozeni po obchode jsem usoudil, ze obe jsou o trosku tvrdsi a i tezsi, nez bych opravdu chtel a potreboval a taky jsem zkousel i dalsi boty, coz byla “strategicka chyba” a nakonec jsem vyse uvedene vyloucil; namisto toho se objevily dalsi favorite a vyber se nezuzil, do vyberu se dostaly dve dalsi boty: Lowa Renegade gtx mid a Zamberlan 320 Trail Lite gtx; bylo to peklo, temer 2 hodiny zkouseni a zvazovani, ale meli se mnou trpelivost a hlavne meli pulcisla nad i pod mou beznou velikost, coz je taky obcas dobre zkusit a taky to se vyplatilo... ve finale jsem jeste usmlouval solidni slevu, takze jsem odesel spokojen se Zamberlany - edit: jsou to, krom perfektniho zpracovani, predevsim uzasne pohodlne botky, coz je v mem veku hodne dulezite :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 13, 2017 10:50

moje lonsky keen durand - rozchazim pred sezonou a fakt me sejri ta tlumici ovalna guma vystupujici asi 3mm nad tu cast boty na jtere se stoji. profil ve vlizce nizsi nez ten oval, takze oval otlacenej v pate a po 20km fakt neprijemby. loni sem laborovala a s obstrihlejma latexovejma "podpatenkama" vystlala prodtor vedle ovalu do roviny a pomihlo to. adi jak sem mela otlaceny paty, tohle reseni jim ulevilo. letos ale po lete v silnickach to neslo... tak mi muz ty vymekcujici ovaly vystupujuci nad odskrabal nejakym nazhavenym kusem kovu a hned z toho sou paradni boty.

PS: nechala sem si uplest vlneny takovy "navleky" ktery testuju na zmekceni a ztlusteni kotniku a na tech 20km celkem fajn, takze zatim zustanu u teto varianty za 150kc nez prejdu na hokejovy vychytavky. uvidim, jak se to osvedci. Jinak nic sityho bez prstu neni dobry pri nazouvani do bot, hrne se to
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod johny_r » stř lis 29, 2017 21:19

Ahoj,
můžu se zeptat, jestli má někdo zkušenost se SALEWA MS MTN TRAINER MID GTX (letošní model - tento: https://www.rockpoint.cz/ms-mtn-trainer-mid-gtx3)?
Dnes jsem v nich v obchodě strávil snad půl hodiny a vypadá to, že mi parádně sednou. Mám rád tvrdší boty (se svými 110kg + 20kg dítě na zádech nemám problém je prošlápnout :)) a tyhle se zdají, že by mohly vyhovovat. Doteď jsem měl Scarpy, ale po 12 letech dosloužily (upadla podrážka). Další problém je, že mám velikost UK13 (48,5), takže výběr není největší. Chci se teda zeptat, jestli je někdo zná a mohl by mě případně včas odradit, protože jinak do nich asi půjdu. Ještě jsem teda chtěl zkusit nějaké Meindly, ale ta cena...
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Boty