Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 19:25

Urcite to prodysnosti nepomuze, ale treba to nebude tak spatne. Neoshell je opravdu porezni membrana (ne jako AS) a para muze prochazet primo a taky prochazi. Jak jsem psal, silny vitr je vevnitr trochu citit. Uvidime casem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » čtv říj 12, 2017 8:06

Jo uz si spominam, ze to riesil, ale chvilu som tu nebol a nevedel som, ze ju uz ma.

Konecne dostal rozum! Skoda ze to trvalo nekolik let :twisted:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv říj 12, 2017 8:14

@mike, @Lipon: som rad, ze sa vam NeoShell paci a uz tu nebudem za exota :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » čtv říj 12, 2017 8:14

Ja by som z jednej lastovičky leto nerobil... :D

Btw, už si s tou bundou bol v nejakom silnejšom lejaku? Občas narážam na zmienky, že Neoshell preteká, aj na jednu pomerne zmysluplnú teóriu, že preteká až po čase, keď prestane fungovať fabrická DWR, a potom to ide do prdele veľmi rýchlo a nevratne. A týkať sa to má aj softshellového Power Shieldu Pro (ktorý mám zasa pre zmenu ja), čo by mala byť technologicky rovnaká membrána ako Neoshell.

Prípadne, keď prídu jesenné dažde, mohol by si si dať testovaciu prechádzku :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » čtv říj 12, 2017 11:14

Ja nie som Michal82, ked fuka vietor 100km/h a pritom prsi, tak spim doma v batohu. Takze nie, v poriadnom lejaku som este nebol :)

Ja som vlastne posledne 2 sezony prakticky nebol na horach. Neni s kym, a sam radsej jazdim na bajku, takze bunda visi v skrini...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » čtv říj 12, 2017 12:12

Vsak mike to otestuje urcite, neviem preco v nej zatial chodi len na 5km prechadzky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:05

Proc si myslis, ze nebudes za exota a jak to souvisi s bundou? :twisted:

Neoshell tu prece ma vic lidi uz delsi dobu, treba scinkk. Akorat nevim, jestli a jak moc ji pouziva.

Jinak neni Neoshell jako Neoshell. To, co jsem zkousel u nas, mne nijak nenadchlo. Pancire podobne GTX a tezke jako krava. Material u Jottnaru je podstatne tenci a prijemnejsi, trochu jsem se bal, ale byl jsem prijemne prekvapen. Je to nejbliz vetrovce ze vsech membranovek, co jsem zkousel. Teda, s vyjimkou nejakych UL Pertex Shieldu, ale ty byly zas hnusne igelitove a lepive zevnitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv říj 12, 2017 19:19

mike píše:Jinak neni Neoshell jako Neoshell. To, co jsem zkousel u nas, mne nijak nenadchlo. Pancire podobne GTX a tezke jako krava.

tohle mohu potvrdit, nedávno jsem vyděl Tilak Raptor MIG
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:23

:shock: co to? Tilak a Neoshell? Jenom pro Japonce? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:39

grco píše:Vsak mike to otestuje urcite, neviem preco v nej zatial chodi len na 5km prechadzky

Protoze jsem v tomhle jako ty a hnusne pocasi nevyhledavam ;-) A taky nebyla prilezitost. Urcite to ale vyzkousim, dam si vyjimecne celodenni vylet, az bude hnusna predpoved. Tady mne to zajima. Ani ne tak vodeodolnost, tu predpokladam, kdyby nova protekla, tak by to bylo hodne spatne, ale jde mi o prodysnost se zatezi a v desti.

wawrik píše:Občas narážam na zmienky, že Neoshell preteká, aj na jednu pomerne zmysluplnú teóriu, že preteká až po čase, keď prestane fungovať fabrická DWR, a potom to ide do prdele veľmi rýchlo a nevratne.

Na jare jsem toho o Neoshellu precetl hodne, ale tohle ne a moc smysl mi to nedava, to by byla membrana k nicemu. Muze tam byt ale korelace, jiny problem se projevi, az kdyz nefunguje DWR. Narazil jsem ale na jinou teorii -- problem muze byt strecovy Neoshell, jelikoz se membrana natahovanim casem poskodi, pory se roztahnou a pak uz tece. Konkretne slo prave o tu bundu, jak ma grco, jelikoz ma byt strecova celkem dost. Moje je pomerne malo.

Takze by bylo lepsi, kdyby test udelal grco. Jestli ji ale moc nepouziva, tak se tohle neprojevi. Muze se ale projevit omezena zivotnost PU, zvlast pri viseni ve skrini. Ale tak dlouho ji asi jeste nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv říj 12, 2017 20:48

Tilak Raptor MIG si můžeš koupit v jejich prodejně v Lidické, tam jsem na ni koukal, speciální kolekci MIG je určena pro armádu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » čtv říj 12, 2017 20:52

Je toho spústa, už som niečo tu na fóre linkoval pred časom grcovi. Teraz v rýchlosti napríklad tu.

Ale to, čo myslím, neviem nájsť. V prvom prípade išlo o dve bundy (resp. najprv jedna a po reklamácii druhá), keď po pol roku začali pretekať. Druhé bolo len taký výkrik v recenziách na nejakom eshope, že tá skurvená bunda (značku už neviem) funguje len pol roka.

A na nejakom fóre chlapík, ktorý do neoshellu asi celkom videl (v iných príspevkoch opisoval, ako sa vyvíjala - zmenšovali sa póry a zvyšovala nepremokavosť - PowerShield -> PowerShieldPro -> Neoshell, dôveryhodnosť neznáma) to opisoval nejako v zmysle, že keď prestane fungovať fabrická DWR, voda sa dostane k pórom a potom môže začať nejako pretekať. A dodatočná DWR sa nedostane cez látku až k membráne. Takže v daždi sa tam asi nejaká voda dostane - to už som si domyslel sám. Nechce sa mi tomu vysvetleniu úplne veriť, lebo je kopec užívateľov, čo Neoshellové a powershieldové bundy používajú dlhšie a funguje im. Asi to bude závisieť skôr od konkrétneho prevedenia.

Možno bude lepšie debatu prehodiť do nepremokavých búnd namiesto softshellu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 21:20

Zrovna tohle jsem cetl uz tenkrat a nikde tam nevidim souvislost s DWR. Pise, ze the face fabric has gone all bobbly, coz muze znamenat delaminaci. K tomuhle a dalsim pripadum byla diskuse jeste nekde jinde a tam prave dosli k tomu, co jsem psal, ze zrejme vadi strecovost. A vubec, ze ta bunda od Rabu je nepovedena, jelikoz se strasne rychle prodre, protoze pouzili PES misto PAD.

Na mne to pusobilo spis tak, ze problem ma tahle konkretni bunda, ne Neoshell jako takovy. Bohuzel byla jedna z prvnich a byla dost rozsirena, coz udelalo Neoshellu spatne jmeno.

wawrik píše:to opisoval nejako v zmysle, že keď prestane fungovať fabrická DWR, voda sa dostane k pórom a potom môže začať nejako pretekať

To by ale znamenalo, ze membrana neni (dost) vodeodolna a je zavisla na DWR. Cemuz se mi po tech letech, co se uz Neoshell pouziva, nechce verit. DWR toho zas tak moc nevydrzi a po case by tekly vsechny. Normalne je DWR potreba hlavne k tomu, aby bunda nenasakla zvenku a neprestala dychat. S vodeodolnosti by to nemelo mit nic spolecneho, od toho je tam membrana.

edit: presunul jsem to, ale trochu se to pomichalo s paralelni diskusi... snad je to citelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » čtv říj 12, 2017 21:28

Aha, ja som myslel, že si nenašiel zmienky o pretekaní Neoshellu... To s tým DWR práve neviem nájsť, narazil som na to, keď som hľadal niečo úplne iné - o tom „novom“ GTX Shakedry.

Keď som na Islande kupoval bundu a lustroval PowerShieldPro, nič podobné (s DWR) som nečítal.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 21:33

Ne, toho jsem nasel dost, ale mam pocit (nevim to ale uplne jiste), ze slo vzdycky o tu bundu od Rabu. Grco ma stesti, ze ji skoro nepouziva, a proto mu jeste neodesla :)

S DWR muze byt souvislost takova, ze poskozena nebo od zacatku vadna membrana zacne tect, az kdyz odejde DWR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » čtv říj 12, 2017 22:06

Bundu jsem zkoušel i v dešti a větru, viz můj příspěvek k bundě asi před 2 stranami.
Mne to zas tak nevadí, chodit i když je hnusně, šlo nás celkem asi 25, půlka děti a i cestou jsme potkávali skupinky lidí na cestě na Klínovec.
Povrch nenasákl, protože DWR. Časem se uvidí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 13, 2017 10:38

Wawrik: Narazil jsem na ty bundy z GTX Shakedry, možná jsi si taky všimnul. Jednu od Mammutu mají v Hudy ve slevě.
https://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut ... -0001.html

Druhý model začal dělat Dynafit.
https://www.dynafit.com/men/apparel/har ... 0000000004
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pát říj 13, 2017 11:27

Na tú Mammutku som sa v hudáči pýtal, už keď si ju spomínal minule. Nemali a mať nebudú :( Potrebujem to dobre poskúšať.

Nechal som si do bajkovej predajne, kam chodím, priviezť jednu od Gore, ale kapucňa je nenastaviteľná, so slabučkou gumičkou a spolu s golierom dosť nesedeli. S nastaviteľnou kapucňou je jedna z novej US kolekcie, ale tú mi objednať nechcú, lebo je drahá a ak ju nezoberiem, zostane im visieť na predajni.

Ešte sa to s tým matrošom musí trochu viac rozbehnúť, nech je lepší výber.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 13, 2017 12:06

Tak píšou, že mají jen velikost L a na centrálním skladu. Dostupné tedy jen přes e-shop.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod novas » úte říj 17, 2017 19:04

Ahoj, měl bych dotaz. Věděl by někdo z jakého Goráče dělá Tilak novou verzi Stormu? Je to stále Pro Shell?

Za stejnou cenu se teď dá v Hudáči koupit Milet K Pro GTX Jacket Men, kde je GoreTex Pro. Tak mám trochu dilema, zda jít do staršího Pro Shellu (pokud je z něj skutečně Storm ušitý). Pro Tilak zatím hovoří ret<4, kdežto Milet má ret<6 a o cca 100g nižší váha. Nevím jak moc tomu věřit, ale samo chci aby bunda dýchala co nejlépe. Bundu chci mít hlavně na horskou turistiku (i více dní s batohem) a chci se spolehnout na to, aby neprotekla ani pod batohem. Samozřejmě čím víc bude dýchat, tím lépe. Při pročítání fóra jsem taky vyčetl, že tu dost lidí chválí active shell, ale tam bych se bál, že pod batohem při delším dešti proteče.

Předem díky za radu.
novas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 2, 2017 21:20

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte říj 17, 2017 19:13

Active shell nepretečie.

A RET <4 je samozrejme lepšie ako <6 - ak ti ide o čo najlepšie dýchanie. Či ti to za tých 100 g navyše stojí alebo nie si musíš posúdiť sám, to za teba nikto nerozsekne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2017 21:50

Jeste jedna technicka.
Tilak uvadi vlastni mereni Ret, Millet to, co uvadi na danou latku Gore. Tj. ve teoreticky muze byt (bacha, netvrdim to), ze Millet bude mit stejnou nebo i mirne lepsi prodysnost nez Tilak.

A pokud by Tilak byl z Pro Shell, moc bych neveril tomu, ze bude prodysnejsi nez Millet z Pro, i kdyz je asi z mirne tenci svrchni latky. Ale podle stranek vyrobce se Storm dela z GTX 3L (bez privlastku), co je jeste jina kategorie. U ni Gore neuvadi Ret.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flames » čtv říj 19, 2017 13:29

Celkem sem se pobavil u rok staré debaty, ale nevyčetl sem z ní jedno - jak je tedy dnes hodnocený BlocVent? Má cenu si připlatit cca dva litry za BlocVent u HP proti GTX 2L u Milletu? (nenáročná bunda do desítky)

(někdy mě napadá, proč se tu neudělá něco jako wiki, hele, ty topicy se nedají bohajeho vůbec číst, to je spíš titěrná práce z toho něco vůbec vydolovat)
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 13:59

@flames:
muzes byt konkretnejsi s temi dotazy k BlockVent?
nejak jsem z toho nepochopil, o co ti vlastne jde...

(to ostatni nehodlam komenovat)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flames » čtv říj 19, 2017 14:21

Jde mi o to, že z debat tu jsem pochopil, že BlocVent nebrat. Potřebuju nenáročnou bundu typu https://www.hudy.cz/bundy_panske/millet ... r.html?&fi[77]=20

nebo http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... tector-4-0

Spíš decentnější bundy, má být sice primárně na kopec, ale i na hnusnější zimní dny do roboty, kdy se mi nechce ničit kabát. Teplo neřeším, nejsem moc háklivý na nízké teploty.

Žádný extrém, ale zas aby to vydrželo lehčí deštík chvilku aspoň a hlavně aby to dýchalo (nechci ss, protože se v nich potím, třeba sem měl špatné, nevím).
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv říj 19, 2017 16:07

když to není UL BlocVent, tak já mohu BlocVent jen doporučit

flames píše:aby to vydrželo lehčí deštík chvilku aspoň a hlavně aby to dýchalo

tak na tohle to chce membránu Gore-Tex Active nebo Polartec NeoShell nebo BlocVent Pro, ale možná že je na tohle membrána zbytečná, třeba by ti stačila Tilak Vega z GORE Windstopper, tohle si ale budeš muset ozkoušet sám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv říj 19, 2017 16:15

fps píše:dyž to není UL BlocVent, tak já mohu BlocVent jen doporučit
Kdyz trochu zevseobecnis tuto vetu, dostanes nejlepsi vyjadreni vsech problemu membran... :wink:

"kdyz to neni XX membrana YYY, tak mohu YYY jen doporucit", kde XX je nejaka podminka (vyrobce, vaha, svrchni material, provedeni, ...) a YYY je nazev konkretni membrany.

Neboli jinak receno "neni membrana YYY jako membrana YYY".

A potom je uz jen "babo rad" a zkouseni, jestli s konkretnim kusem budu mit stesti nebo ne...

Bohuzel :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flames » čtv říj 19, 2017 16:44

fps píše: nebo BlocVent Pro, ale možná že je na tohle membrána zbytečná, třeba by ti stačila Tilak Vega z GORE Windstopper, tohle si ale budeš muset ozkoušet sám


Vega vypadá fajn, takový trochu jiný styl, ale proč ne, zajdu se na ní mrknout.

Ten protector to tedy splňuje, fajn

https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení