Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 18:36

Proc by mi melo tahnout na zada? Ja ho mam vepredu :twisted: To same s batohem, nevidim zadny problem a zadny duvod bundu rozepinat. Jedine, co je trochu narocnejsi je membranovka plus membranove prevlecne kalhoty, jelikoz ty zadny zip nemaji. Takze se musi shrnout dolu, bundu nahoru a rozepnout ty pod nima. Ale ani to neni zadna tragedie a bundu kvuli tomu zespoda nerozepinam. U me nove to ani nejde, jelikoz je anorak a taky to nicemu nevadi.

Jo, booze mel jiny material, ale stezoval si i na zakonceni rukavu.

Je to jine. U zateplene bundy muzes mit prodysnejsi material je to i dobre. Jednak proto, ze izolace ti udrzuje vevnitr teplo a zaroven sama zvysuje vetruodolnost. A jednak proto, ze tam mas dve vrstvy "sustaku". Z ceho je vnitrni u Ketilu? Taky Microlight?

Klidne to ale zkus, rad zkousis a aspon budeme mit porovnani z druhe strany. Jde o to najit si pro sebe optimum a to ma kazdy jinde. Navic nemusi byt Microlight jako Microlight, bohuzel. Mam Windveil Pull-on od Rabu a tam je prodysny slusne. Mam tu vetrovku rad, ale na hory uz ji neberu, protoze nemusi vzdycky stacit. Nosim ji u nas od jara do podzimu, kdyz uz to neni na tricko (BTW, ten link do obchodu davam schvalne, jelikoz je tam za dobrou cenu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 7:16

Nove Pertex Quantumy se zacinaji objevovat.
Ve ctvrtek jsem sel kolem firemni prodejny Salomonu, tak jsem se podival, co maji noveho za syntetickou zateplenou bundu - meli jednu, tak jsem ji jen tak narychlo omrknul a kouknul na papiry, protoze se mi svrchni latka zdala nejaka zvlastni, jakoby dvou ruznych druhu. Obe casti byly matne, ale jedna mene (mirne "skoro leskla"), druha vice. Na papirku bylo napsano Pertex Quantum, nic vic.
Protoze jsem si nezapamatoval jmeno, v patek jsem nakouknul znovu, ale oni mezitim prekopali usporadani prodejny a ja jsem bundu pohledem nenasel (den predtim ji meli ve vsech velikostech), tak jsem se pokusil najit na webu, pravdepodobne to byla tato. Ze by se o materialu dalo dozvedet vice, to bych nerekl...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:12

Super web. Na jedne strance anglictina, cestina a francouzstina, to jsem jeste nevidel :D

A samozrejme, technicke informace nula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 15:10

mike píše:Z ceho je vnitrni u Ketilu? Taky Microlight?

tak to nedokáží říci, ale na omak podšívka vypadá jinak než svršek (Microlight), ale když zkusím dýchací test, tak jak přes podšívku tak přes svršek (Microlight) se moc dobře nedýchá, jde to znatelně hůř než přes Direct Alpine Tornado
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 15:25

mike píše:
fps píše:tak to mě připadá že je stále stejná, nic co píšeš na ní nepozoruji, ale je fakt, že já ji zase ňák moc podrobně neprohlížím, takže třeba může někde trochu žmolkovatět?

Taky jsem si toho vsimnul az kdyz mel v ruce novou. Na prvni pohled byla vetsi, a tak jsem zacal porovnavat podrobneji. Detail zmolkovani na zadech pod popruhem batohu

tak jsem pořádně prohlédl mojí 3,5 roku starou Direct Alpine Tornado a žádné žmolkovatěni nevidím, viz. příloha fotky, první je ramena, druhá je kříž
Přílohy
Ramena.jpg
Kříž.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát říj 13, 2017 18:49

Zajimave. Ze by byl rozdil treba v rychlosti chuze? Ty jsi myslim psal, ze chodis celkem pomalu, mozna se pri tom tolik nesoupe batoh o vetrovku. Ja teda nejsem zadny bezec, ale vetsinou jsem v ni chodil nalehko s jednodennim batohem, takze relativne rychle (po rovine okolo 6 km/h, v kopcich samozrejme min).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 23:44

mike píše:...vetsinou jsem v ni chodil nalehko s jednodennim batohem, takze relativne rychle (po rovine okolo 6 km/h, v kopcich samozrejme min).


Sorry jako, ale nedá mi to.
To seš pěknej ploužák:
dudy píše:Michal82
Jenom technická, tys ušel za 143 minut 11 km s třicetikilovym batohem a ještě si stihnul číst a napsat dva příspěvky na outdoorforum?

Michal82 píše:Cca 2,5h na 11km - co se ti nezdá? Bez batohu mám tempo 6-7km za hodinu. S batohem ujdu kolem 50km za den a tohle byla prochazka po lese.

Plus podotýkám, že to bylo 11 km po předešlých 15 km v kuse...

Takže standardem je 50km rychlostí 5,4km/h s třicítkou báglem...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » sob říj 14, 2017 13:02

mike píše:Zajimave

já v ni chodím vždy jen na těžko, 7 až 10 kg, zahraniční kopečky průměrně cca 2 km/h, naše kopečky průměrně cca 4 km/h, já bych to viděl na to, že se ti lehce hýbe batoh v kříži
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » sob říj 14, 2017 16:43

A ja bych si tipnul na jiny material na popruzich a bederaku. Pouzivate ruzne batohy ruznych vyrobcu a ti pouzivazji ruzny material, navic jsou uplne jinak resene bederaky, ramenni popruhy a zada.

Uz davno jsem psal, ze kombinace nylonovy Pinguin Parker (nejde ted o konkretni typ bundy) a konkretni pouzdro na zrcadlovku obute do vlastni plastenky byl OK za sucha, ale jakmile zacalo prset, tak treni te mokra plastenky o Parkera vytvorilo hodne rychle hodne uzmolkovanou latku. Resp. jen jeden druh, protoze se pouzdro souchalo u spoje dvou druhu, ze kterych bunda je, na druhe ani stopa.
Uplne stejne s pouzdrem v desti dopadly i nylonove kalhoty od Pinguinu (ale jina latka). Zato jine nylonove kalhoty jsou doted v pohode a taky bunda i kalhoty Pinguin s jinym pouzdrem (a plastenkou) taky bez problemu.
Takze moznosti, duvodu a jejich kombinaci je docela dost, myslim si, ze rychlost chuze bude nekde na poslednych mistech.

Edit: Jo, miku nezapomen, Ty jsi (asi, podle prispevku Vas obou) mnohem vice potivy v prubehu chuze nez fps, coz asi taky prispiva svym dilem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » pon říj 16, 2017 21:08

s tim ruznym materialem na batohu mne to taky napadlo
:roll:

problem oteru latky od batohu je casty a opakovany a neni jednoduche najit vhodnou kombinaci, nicmene bych si predstavoval, ze je to jedna z prvnich veci, kterou by se meli vyrobci outdoor veci zabyvat... sladit material boathu a material obleceni, aby se nic neodiralo je nekdy orisek;
zrovna se chystam reklamovat jednu novejsi mikinu, ktera zacala zmolkovat po dvoudenim treku, kdezto dve starsi jsem nosil roky se stejnym batohem, a zadne otery nevidim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 16:56

To je vsechno mozne, ale ma to maly hacek. Mam jeste druhou vetrovku z Pertexu Microlight. Je o rok starsi a nachodil jsem v ni minimalne stejne, jako v Tornadu. Prvni rok jsem jinou nemel a pak jsem je stridal. No a na Microlightu nic takoveho neni. Proste je ten material sice funkcne skvely, ale min odolny proti oderu. S tim jsem se ovsem ochoten smirit, za lepsi funkci to stoji.

Jinak jsem ted mel Tornado 2.0 v horach a rozdil proti 1.0 je dost znat. Zjednodusena kapuce nijak neotravuje, v podstate o ni nevim. Dokonce i ten stupidni dvojity zip je vyrazne lepsi, do vetsiho dolniho jezdce zip zacvakne a nejsou zdaleka takove potize se zapinanim, jako u 1.0. 2.0 je tedy celkem slusna zmena k lepsimu a dost mi vyhovuje. Treba jednou u DA pochopi, co je to KISS a nebudou vymyslet kraviny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 8:35

Hm, a v cem je hacek? Vzdyt se psalo, ze o treni jinych druhu materialu (na batohu) - a pripadne k tomu i to poceni. Vsak trochu to Ty s tim Microlightem potvrzujes, jen z druhe strany (stejny batoh, ruzne latky vetrovky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:37

Hacek je v tom, ze vsechno, co jste psali, je stejne pro obe vetrovky a jedna je osoupana a druha ne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 18:52

dyt rikam - orisek :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř říj 25, 2017 9:46

mike píše:vsechno, co jste psali, je stejne pro obe vetrovky a jedna je osoupana a druha ne
Tak jsem ted ponekud mimo...
Psal jsi o DA Tornadu 1.0 a srovnavali jste to se stejnou bundou fps - ale mate ruzne batohy, tj. ruzne materialy.
Nebo "obe vetrovky" se vztahuje na Tornado a vetrovku z Microlightu - to jsou ale hned ruzne materialy.
Ze maji uplne stejne materialy bych si nebyl plne jisty ani u Tornado 1.0 a 2.0, dokonce ani u dvou Pertex MicroLightu z ruzneho obdobi vyroby nebo vyrobcu :twisted: ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 15:37

Srovnavam sve dve vetrovky. Tornado 1.0 a Rab Windveil z Pertexu Microlight. Nosene priblizne stejne a za stejnych podminek (batoh, pohyb, poceni...). Jedna je osoupana a druha ne.

Tornado 1.0 a 2.0 na stejny material vypada. Na omak, pocitove i funkcne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř říj 25, 2017 15:55

Tak jsem to dobre pochopil - a tudiz tam neni zadny hacek. Jedno je z Microlightu a druhy z neceho od Toray, takze rozdil v materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 15:56

No vzdyt. Pisu, ze ten na Tornadu je min odolny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv říj 26, 2017 8:55

Miku, tos potom blbe pochopil, co jsme tu s Quidem psali. Nemusi (ale netvrdim, ze neni) to byt vubec "min odolny" material - jen se (mozna) ne uplne dobre snasi s materialy Tveho dalsiho vybaveni (ruksak).
Pripad fps ukazuje, ze material je asi odolny dostatecne - ale vuci jinemu druhu materialu na jeho batohu. Na druhe strane by se mohlo stat, ze i Microlight by zacal rychle zmolkovat pod ruksakem z jineho materialu nez je Tvuj ruksak nebo u jineho cloveka za jnych okolnosti. Bohuzel, tech kombinaci je tolik, ze tezko se da predem vybirat. Asi to zalezi nejen na slozeni, ale i zpusobu pleteni, zpracovani, tovarni uprave povrchu (zbrouseni, zahlazeni, ...), tovarnim i vlastnim osetreni (DWR, ...), .... ale mozna i na konkretnim pouziti - potivost cloveka, vnejsi podminky (vlhkost) a co ja vim jeste co.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 15:11

Moc to komplikujes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv říj 26, 2017 17:49

Jenze to tak kompikovane funguje... :twisted:

Asi bys tezko mohl tvrdit, ze u fps to Tornado dostava zabrat citelne min nez u Tebe, co se tyce treni ruksaku o nej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 18:13

To bych klidne tvrdit mohl ;-) Fps chodi myslim prevazne natezko, takze pomalu a batoh se tolik netre. Ja naopak spis s lehcim batohem a rychleji, takze se soupe docela dost a navic se pri tom asi i vic potim.

Tohle jsem ale nemyslel. Mam dve vetrovky, pouzivane plus minus stejne, jedna je osoupana a druha ne. Z toho plyne, ze jeden material je min odolny. Takhle jednoduche to je ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 17, 2018 22:04

Nejspis nazral cas na vymenu patnact let stare vetrovky, jaka je zkusenost s Tilak Aira (Pertex Microlight)? Nebo neco podobneho? Krome Booze ktery mel tu Airu s puvodni latkou a (asi dodneska?) Tilak nemoze? Dycha ok? Microlight davaji i na ty PA od DA, ale na moje pouziti bych preferoval spis jen prodysnou vetrovku. Dik.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř led 17, 2018 22:19

Mam vetrovku z Microlightu od Rabu a ta dycha skvele. Akorat uz na mne neni dost vetruodolna, neco za neco. Takze ji pouzivam u nas, kdyz moc nefouka, ale na hory si beru DA Tornado. Idealni je treba na vecerni a nocni prochazky jaro az podzim, kdyz uz to neni na tricko.

Bohuzel neni Microlight jako Microlight (a ted uz neni zadny, ted je to snad Quantum Air), takze Aira se muze chovat jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » stř led 17, 2018 22:26

Větrovka která není proti větru...
](*,)
Nemáš eště člun co neplave a televizi bez obrazovky?
To je skoro jako nealko pivo.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř led 17, 2018 22:32

:roll: ona je proti vetru. Ale ne dost. Na horach obcas fouka hodne a to uz mi v ni bylo chladneji, nez se mi libilo. V Tornadu se zas snadneji zapotim. Neco za neco.

Porad je podstatne vetruodolnejsi, nez byla vetrovka z Pertexu EQ. Ta odvadela pot skvele, ale proti vetru nefungovala, a tak jsem ji radej ztratil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 17, 2018 22:40

Tak proti vetru je relativni, ze ;) muze to byt neco od jara do podzimu, co obliknu jen na exponovanych pasazich Fatry, muze to byt neco na zimu na bezky v pohybu, muze to byt na kruty orkan...Kdyz fouka moc moc moc tak je to stejne na hardshell, ne? Mne u ni slo spis to pouziti v pohybu, na hnusotu mam hardshell. Od pohybu v zime, po zastavky v parnem lete, kdy je teplo, ale na hrebeni fouka dost. Moje stara pertexka je uz hodne na odpis, a zas ty lehce izolovane SS/neSS typu Polartec Alpha ci nemembranove softshelly na vylozene letni treky mi prijdou moc teple.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » stř led 17, 2018 22:46

Já mám větrovky čtyry a zapařim se ve všech.
Pertex EQ, ML, i Clasic a nejlepší je nějaká mrdka z Tchiba co sem koupil v sekáči za 30,- Kč.
Ale já se potim i v mikině...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř led 17, 2018 22:48

@FrantaKrajta: jo, ale ciste kvuli vetru jsem HS pouzil jen jednou v zivote. Na ledovci ve 3500, kde foukalo tak, ze jsem mel problem stat na nohou. To uz klasicky Pertex nestihal a vetrovka vydavala zvuky jako startujici vrtulnik :)

Jestli jsi mel vetrovku z Pertexu Classic, tak ti Microlight prijde prodysnejsi a mozna malo vetruodolny, jako mne. Zkusil jsem 3 vetrovky, nez jsem nasel spravny kompromis tj. DA Tornado. Ty jsem si radej koupil dve ;-)

@dudy: ja se potim i bez vetrovky nebo i bez niceho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » stř led 17, 2018 23:33

mike píše: ja se potim i bez vetrovky nebo i bez niceho ;-)


To jako že kvačíš zimníma horama v uragánu nahej a seš spocenej jak dvéře vod chlíva?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení