Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » čtv zář 21, 2017 19:08

Grent píše:Nieco som si uz presiel, nasiel som Millet Roc, Arcteryx Accelero, nejake bundy od Zaja ...


tady z techto bych hlasoval pro Millet Roc XCS
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv zář 21, 2017 21:05

Mawenzi píše:tak ss vpodstate vzdy bude prdysny, adekvatne neprofukavy a izolovat bude podle gramaze.
...
vsechny ale dychaj a neprofouknou tak nejak podobne, takze u SS jako takovyho budou rozdily minimalni, asi zalezi jak ti bude sedet strih + gramaz latky.

Tak by to melo byt, ale bohuzel neni. Nekteri vyrobci rikaji SS kazdemu igelitu, protoze to zni moderne. Mel jsem v ruce hruzy, co vypadaly a byly prodysne asi jako neopren. Bez membrany, podotykam.

Mawenzi píše:myslim, ze tim "apod" bylo mysleno jaky parametry bys cekal? prodysnost ani vetruodolnost se neuvadi, SS je vpodstate strechovej material tkanej tak, ze neni profukavej ale tim ze tam neni membrana, tak dycha. to je jako by ses ptal na parametry u bavlnenyho tricka...

Paropropustnost se neuvadi. Zmerit by se asi dala, ale pak by bylo hned videt, jak mizerne jsou membranovky a jaka hruza je membranovy SS, byla by totiz radove vetsi. Prodysnost (air permeability, CFM) by se uvadet mohla a mela a nekteri to dokonce delaji. Bohuzel to neni standard.

Takze nam zbyva co? Dychaci test :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 22, 2017 4:57

mike
ale u "ss" protoze to zni moderne pak uvadej i ty paradni hodnoty 3k/3k na mesto a 5k/5k na sport a pro ty nejpotivejsi tu mame 8k/8k! kazdej vyrobce igelitu se tim igelitem i chlubi a u nemembranovyho ss to vetsinou nepisou membrqnu, kdyz tam.neni a zas ti bezny vyrobci igelitu nemembranovej ss stejne nevedou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 5:28

Jo, ale i nemembranovy se da udelat totalne neprodysny. Nebo aspon malo prodysny. Proste se na to neda spolehat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Grent » pát zář 22, 2017 11:08

Potom by to teda chcelo bundu, kt. lahko zvnutra von prefuknem ale opacne by som nemal citit skoro nic .. takze hor sa do obchodov fúkat bundy :D :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 11:28

Pises ze jsi to procetl, tak si narazil urcite na TOTO a pokracovani. Obrazek si udelej sam. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 19:01

Grent píše:V prvom rade nech ma zahreje

mě tedy SS bunda moc nezahřeje, na tohle je jiné obleční, nebo jiná bunda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 19:11

Mawenzi píše:tak ss vpodstate vzdy bude prdysny, adekvatne neprofukavy a izolovat bude podle gramaze.

dle mě je většina SS bund obzvlášť těch supermarketových nedostatečně prodyšných, i takový SS jako je WindStopper je nedostatečně prodyšný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Pierre111 » pát zář 22, 2017 20:37

Wawrik: ktera z tech dvou bund je podle tebe lepsi ? Ja mam BD alpine start a mam ji celkem rad. Dost ji pouzivam ale Arcteryx je moje oblibena znacka.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » sob zář 23, 2017 10:30

Pierre111 píše:Wawrik: ktera z tech dvou bund je podle tebe lepsi ? Ja mam BD alpine start a mam ji celkem rad. Dost ji pouzivam ale Arcteryx je moje oblibena znacka.
Z tých dvoch konkrétnych búnd (oboje 2014) sa menej potím v Arcteryxe, ale ja sa všeobecne potím nerád. Navyše každý ročník používa inú tkaninu, tvoja BD - ak máš iný ročník - na tom môže byť oveľa lepšie ako moja Arcteryx. Pozri si tabuľku jedného aktívneho človeka z BPL fóra.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » pát říj 6, 2017 21:44

Zacne smrdet hned a citis dost pruvan ve vetru, jak je obleceni volne a WS neforemny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » sob říj 7, 2017 6:00

Tak to si mi s tým smradom veľkú radosť neurobil :smt022

Ale vietor necítim (a že to bolo kde včera testovať :-)), a neforemný mi teda vôbec nepríde. Ako som našiel bundu perfektne strihnutú na mňa, ten máličko tuhší matroš nijako nevadí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod palci » úte říj 10, 2017 15:32

Na hudy.cz maju Direct Alpine DRU 3.0 za 2400Kc tak som zvedavy co to bude zac. Napisem hodnotenie :-)

Inak hladam nieco universalne od lezenia, VHT a beh, hlavne proti vetru ale aj mensiemu dazdu. Myslite, ze to je dobra volba?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 16:32

i na menší déšť zapomeň že by vydržela, maximálně mrholení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod palci » úte říj 10, 2017 20:48

myslel som mrholeniel, no na druhej strane v akej cenovej kategorii sa pohybuju kusky ktore by vydrzali aj nejaky ten dazd?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 20:49

Nejde o cenovou kategorii, ale o kategorii obleceni. SS proste neni proti desti. Existuje SS s membranou a podlepenymi svy, ale to uz je jina kategorie a nema vsechny vlastnosti (prodysnost), ktere od SS chces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » úte říj 10, 2017 21:09

Čoby nie. PowerShield Pro mierny dážď vydrží a dýcha skvele. Oriešok je len nájsť bundu s podlepením, Patagonia ich už myslím robiť prestala.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 21:16

By integrating an advanced micro-porous membrane... o tom jsem psal. Tebe to mozna udycha, ale ty tvrdis, ze te udycha i AS, coz mne treba ani nahodou (bunda).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 7:19

Miku, jinde ale se tvaris, ze Neoshell Te (zatim) docela dobre udycha... A co je Neoshell? Prakticky "advanced micro-porous membrane" :wink: V tom PSPro by mohla byt jeste vice prodysna (na druhe strane mene vodeodolna) membrana a potom by mohla udychat i Tebe, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » stř říj 11, 2017 7:22

Kde jinde? mike ma neoshell? :shock:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » stř říj 11, 2017 7:45

mike píše:By integrating an advanced micro-porous membrane... o tom jsem psal. Tebe to mozna udycha, ale ty tvrdis, ze te udycha i AS, coz mne treba ani nahodou (bunda).
Ako obyčajne, zasa vychádzaš z predpokladu, že všetci sú ako ty. Navyše sám máš Neoshell, čo je - podľa informácií pozbieraných po nete - len hardshellový variant rovnakej membrány s menšími pórmi a bez zateplenia. A to udýcha aj teba, sám to píšeš.

Od DA som mal asi tri zateplené (premokavé) softshelly. PSP ich po všetkých stránkach preští. Dokonca preští aj Windstopper. To by bolo odo mňa k tomuto všetko.

palci: Osobne si tiež myslím, že sofsthell na VHT aj beh neexistuje, v tom má mike pravdu. Problém je, že sa ako softshell predáva skoro všetko, čo je z plastu, hrubá teplá neprefúkavá bunda aj tenké prefúkavé tričko, ktoré má k shellu naozaj ďaleko. Na VHT by mal byť aspoň trochu zateplený, pri behu zateplenie vadí a vyššia miera prefúknuteľnosti pomáha. Pri VHT môže vadiť, podľa toho, ako potivý typ si. Kompromis by mohla byť nejaká hybridná softshellka, jednu popisuje pavprchoch vo vlákne o ss bez kapucne. Ale ako každý kompromis zrovna tebe sadnúť nemusí a aj tak platí to, že VHT a beh potrebuje úplne inú (až protichodnú) kombináciu vlastností.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod palci » stř říj 11, 2017 10:53

Ten beh som tam asi napisal uplne zbytocne, prepacte a dakujem za infromacie ohladom toho DA DRU.

Aby som to upresnil co vlastne hladam a ocakavam od bundy tak by som povedal, ze chcem nieco univerzalne na turistiku (nie nutne vysokohorsku) a idealne aby udrzala nejaky mierny dazd (necakam, ze to prezije letnu prietrz mracien) a vietor. Nemusi byt zimna, chcel by som to hlavne na jar, leto a jesen.
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 21:25

Diskuse o Neoshellu presunuta sem : viewtopic.php?p=484106#p484106
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod palci » pát říj 13, 2017 13:49

Tak mi dosla ta DRU * Ale idem ju vratit, lebo ked hovorite, ze to nevydrzi ziadny dazd tak mi pride troska zbytocna. Uprimne som cakal nieco ine lebo mi pride strasne tenka. (este k tomu mi je asi mala)

Myslim, ze vyhradim viacej penazi a pojdem do nejakeho hardshellu/neoshellu aby to aj ten dazd zvladlo.

Inak take trocha OT, ale mam taky pocit, ze vsetky bundy budu takto tenke. Takze moja otazka je, co nosite pod bundou okrem termopradla aby vam nebola zima?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 14:55

já nosím Tilak Serak a nebo Tilak Femund
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 11:54

palci píše:.... co nosite pod bundou okrem termopradla aby vam nebola zima?


jake podminky mas na mysli?
:roll:
ja napr. termopradlo nosim az od +5°C a nize, a to jeste, kdyz je nejista predpoved... jinak zaklad na leto od +buhvikolik do +5 °C vzdy jen triko (coolmax nebo neco podobneho), tenkou ss s kapucou, ci bez, zalozni lehkou perovou vestu a zalozni nepromokave hadry, kdyby prisla bourka nebo tak neco.... pokud chci spat venku, tak jeste zalozni triko s dl. rukavem na noc, ale to nemusi byt nutne termopradlo...
:t:t
na zimu a prevazne pocasi pod +5, ci pod 0 °C, je pak vybava trochu jina...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » ned lis 19, 2017 20:29

Tak po čase môžem zodpovedne prehlásiť, že PowerShield Pro je ďaleko najpriedušnejšia vodeodolná membrána, akú som kedy nosil. Vlastne najpriedušnejšia membrána (z tých, čo som nosil) všeobecne, lebo preští aj windstopper. O dosť. Neviem sa v nej spotiť.

Naozaj nechápem, prečo z toho Polartecu nešije viac výrobcov. A už vôbec nechápem, prečo aj tých pár, ktorí z toho šijú, nepodlepuje švy ](*,) Jediná bunda z PSP a s podlepenými švami, o ktorej viem, bola ospevovaná Patagonia Kniferidge, ale tá sa na jar prestala vyrábať. A nájsť také nohavice z PSP je nadľudská úloha... :(

No, v každom prípade, na tieto vetristé jesenné brečky okolo nuly v premenlivom počasí mi tá softšelka nahradila tri bundy - zatepľovaciu, vetrovku a nepremokavý hardshell. Paráda.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2017 11:41

co je tohle za údaj?
Fabric details: 5,000mm H20 // 81 m2/sec.
:-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Entik » ned led 14, 2018 12:59

Lidé dobří,
mohl by mi někdo, na základě praxe, popsat použití nemembránových ss? Dočetl jsem se, že jde o prodyšné, lehce větru odolné triko, tedy buď rovnou na tělo nebo jako druhá vrstva, na jaro a podzim (zkrátka teploty nad 0). Jak to kombinujete a v jakém počasí a teplotě vy? Já si to nějak neumím zařadit...
(Např. Boreas apod.)
Dík!
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení