jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » čtv zář 7, 2017 18:57

vici píše:PS: a k čemu že je membrána v botech? Na dvě věci :-(

už jsem to tady někde psal, moje zkušenost je jiná, a možná že jde taky o jak které boty?
- La Sportiva Trango Cube modré zakoupeny 5.8.2014, mám v nich nachozeno cca 2000 km, La Sportiva Trango Ice Cube zakoupeny 23.11.2015, mám v nich nachozeno 540 km, La Sportiva Trango Cube žluté zakoupeny 5.10.2016, mám v nich nachozeno 320 km, a v těchto botách nedokáži rozlišit zda je hadrové futro mokré jen od potu z nohou, a nebo zda je to tím, že nefunguje membrán, a to v nich mohu chodit celí den ve špatném počasí, hadrové futro je od zakoupení těchto bot stále stejně mokré, takže membrána v nich stále funguje, je jasné že u těch nestrašících to už nebude na sto procent
- když jsem chodil celí den ve špatném počasí v botách bez membrány z koženým futrem La Sportiva Pamir Leather, Meindl Perfekt, Dallape Lagolo a mnoha dalších které jsem kdy měl, tak jsem nejpozději večer musel ždímal ponožky jak byli mokré (tohle se mi ani u jedněch hadráku s membráno ještě nestalo), na to za jak dlouho budu muset ždímat ponožky v botách bez membrány má vliv to, jak kvalitní je kůže, a jak nově a čím je kůže naimpregnovaná, ale žádná kůže ani impregnace na ní nedokáže zabránit tomu abych nejpozději večer musel ždímal ponožky, tak jako to dokáže membrána v botách

vici píše:prodlužuje vysychání

moje zkušenost je jiná, všechny membránové pohorky co jsem kdy měl byli nejpozději do tří dnu vysušený, a to i když byli třeba po vyprání, ale nemembránové pohorky z koženým futrem a s 3,2 mm kůži jsem sušil týden, čím víc jsou boty z robustnější kůže, tím déle trvá než vyschnou

vici píše:Dokud funguje, tak supluje kvalitní kůži.

nesouhlasím, viz. výše

vici píše:Díky membráně se boty šijí z nekvalitního materiálu. :vom:

dle mě je to hlavně o penězích, než o membráně, nekvalitní nubuk je levnější než Full grain, výrobci potřebuji aby si si minimálně každé dva roky koupil nové pohorky, a ne aby si měl pohorky na celí život

vici píše:snižuje prodyšnost

tak tohle je bohužel pravda, v tomto jsou nemembránové boty lepší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » čtv zář 7, 2017 22:07

fps píše:moje zkušenost je jiná, všechny membránové pohorky co jsem kdy měl byli nejpozději do tří dnu vysušený, a to i když byli třeba po vyprání, ale nemembránové pohorky z koženým futrem a s 3,2 mm kůži jsem sušil týden, čím víc jsou boty z robustnější kůže, tím déle trvá než vyschnou

To je pravda, ale neni to membranou. Je to latkovym futrem. Kdyby tam membrana nebyla, tak je to jeste lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pát zář 8, 2017 20:09

tak to je jasné že je to hlavně tim hadrovým futrem, ale srovnávám membránové boty které vždy mají hadrové futro, a boty z koženým futrem, které vždy nemají membránu, tedy až na pár výjimek které potvrzují toto pravidlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » ned zář 10, 2017 17:30

Ted jsem se vratil z RP, byl jsem tam (jak jinak) reklamovat synove Mammut Monolithy. Jeden pan si tam koupil Lowa Tibety a po zaplaceni se ptal prodavacu, cim to ma osetrovat. Ze doma ma krem na sedla, kde je nejaky vosk a olej, tak mu rikali, ze to na to muze davat a kdyz jsem jemne upozornil, ze min. ten olej ucpe GTX, tak me jen presvedcovali, ze se pres tu kuzi tam nedostane... Oba prodavaci... Samozrejme o nejakem spreji ani muk, kozena bota, tak se ma mazat voskem, kremem, atd. a hotovo. ](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » ned zář 10, 2017 22:01

Ze se tim jeste vzrusujes :roll:

mike píše:Vcera jsem namazal Alasky lehce Limmerem, po roce si uz kuze o kondicioner rikala. Dneska jsem pres to striknul Cherry Blossom. Kupodivu se vsakoval dobre, jen o neco min, nez do vysusene kuze. Jsem zvedav, jak to zafunguje a pohled na predpoved mi rika, ze asi budu mit prilezitost k otestovani vodeodolnosti :)

Otestovano. Nebylo nijak extra mokro, ale obcas jo a taky nejaky led a snih. Kombinace obstala dobre. Zpocatku se to chovalo jako teflon, voda z boty proste stekla a nezustala ani kapka. Postupne se osoupala exponovana mista a tam se pak delaly mokre fleky. Jen na povrchu a celkem rychle to usychalo. V botach jsem mokro nemel a nebyly ani znatelne tezsi. Na nohach jsem je mel asi 90 hodin a 200 km ve vysokohorskem terenu.

Dneska jsem boty poradne umyl, takze byly cele namocene. Po dvou hodinach pri pokojove teplote jsou suche. Za mne dobry, budu to takhle pouzivat dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon zář 11, 2017 8:23

mike píše:Ze se tim jeste vzrusujes
Normalne ne, ale osetrovaci krem na sedla je nova uroven.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 18:08

Mam pocit, ze uz jsem to taky nekde slysel... ze by to meli v RP na skoleni? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod finch » úte říj 3, 2017 19:09

Potreboval by som poradiť. Kúpil som si Garmont Pinnacle X-Lite GTX. V obchode mi doporučili na impregnáciu Hanwag Shoe Wax s včelím voskom na ošetrenie nubuk kože. Doma som zistil na stránke výrobu, že ale koža nie je nubuk ale perwanger suede. Na stránke perwangeru sa ale spomína len akási NEPAL suede a že nepotrebuje žiadnu impregnáciu a keď len na báze vody alebo siliconu. V tomto vlákne ale naopak silikónové produkty na perwanger vyslovene neodporúčaju, ale miesto toho produkty na báze fluorkarbonu. Priznám sa mám v tom pekný guláš. Ani neviem aké produkty sú na báze vody a fluourkarbonu. Ako to vlastne je? Čo je NEPAL suede? Čo by ste na tieto boty odporúčali?
finch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 3, 2017 18:57

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 19:18

Zaplacat Perwanger kuzi voskem je samozrejme zverstvo. Osobne bych pouzil tohle, pripadne tohle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod schizoide » ned říj 8, 2017 16:13

Zdravím,
koupil jsem si boty Scarpa Delta GTX. V obchodě mi na boty doporučili impregnaci Tarrago Nano Cream, kterou jsem koupil a boty krémem natřel (krém obsahuje 30% včelího vosku).

Pročetl jsem si tuto diskuzi a nevím zda jsem udělal dobře, že jsem boty tímto krémem natřel (kvůli tomu že obsahuje včelí vosk). Podle diskuze není dobré používat vosk na nové boty, protože ucpe kůži. Může jedno natření tímto krémem ucpat kůži natolik, že nebude schopna nasát další impregraci/kondicionér? Případně jak z kůže šetrně vosk dostat?

Pokud se nepletu tak boty Scarpa Delta GTX by měli být z telecí kůže. Na základě přečtení diskuze mám v plánu používat jako kondicionér Impregnace Conditioner and Proofer nebo Grangers Leather Condicioner a pro impregnaci Tarrago Hi-nano oil protector. Je to správná volba a nebo byste mi doporučili něco jiného?
schizoide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 8, 2017 15:43

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » ned říj 8, 2017 17:16

Jedno, resp. jen obcasne natreni NanoCreamem, pokud to delas za studena Ti boty neznici. Za nejakou dobu se vosk jednoduse vydroli.

Tvoje volba na osetreni od Meindlu a Tarraga je dobra, jen osobne si myslim, ze vymenit NanoCream za Grangers Leather Condicioner je krok z blata do kaluze - taky je to s voskem. Radeji ten Meindl.

Jinak Scarpa ma svuj vlastni krem HS12 na bazisilikonu, kterym je vetsina kuze osetrena ve vyrobe a ten doporucuje (napr. na svych ceskych strankach) na kozene boty. Pise, ze HS12 pronikne hluboko do kuze a proto je dele impregnovana a osetrena. Coz je pravda, ale ma to jen ten hacek, ze pokud silikon pronikne hluboko, az ke GTX, tak jej pry zaprasi a ten muze prestat byt prodysny dokonce i vodeodolny. Technicky dotaz pro znalejsi: na druhe strane, teoreticky tomu zapraseni mela zabranit ochranna PU vrstva, ne? Pres ni se nedostane, neni porezni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod schizoide » ned říj 8, 2017 17:35

Apuka díky za radu. S tím voskem si mě potěšil. 8) Boty jsem natíral za studena, takže dobré :)

Nedíval jsem se na složení Grangers Leather Condicioner. Netušil jsem že se dělají i kondicionéry s voskem, proto jsem nepředpokládal, že by kondicionér obsahoval vosk.

V alpsportu v Brně jsem se na HS12 od Scarpy ptal a prodavač mi řekl, že ho přestali vyrábět a proto ho už nemají...
schizoide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 8, 2017 15:43

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » ned říj 8, 2017 17:45

Zajimave, na webu Alpsportu pisou, ze v Brne maji posledni kus.

Vceli vosk je oblibenou soucasti outdoorovych kondicioneru, mozna i proto, ze prakticky vsechny jsou prodavane jako kondicioner a impregnace v jednom. Osobne si myslim, ze je jej trochu malo i v tom Meindlovi, ale jen malo, takze to nebude mit takovy ucinek jako velka koncentrace. Myslim (ale nikdy jsem nezkusil), ze ani ten NanoCream neni jeste tak vysoka koncentrace, aby primo zalepila kuzi, navic zalezi trocha i na tom, co jineho v tom prostredku je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod feci » čtv říj 12, 2017 6:50

Zdravím.
Viete mi poradiť aky impregnačný prípravok použiť na tieto boty http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/100ASO00007/trekovky-asolo-tribe-gv-gtx ?
Z toho čo tu čítam som dosť zmetený a nerád by som použil prípravok ktorý by mi nejako poškodil činnosť goretexu, resp. samotnej boty.
Dki
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod PetrN179 » pon říj 16, 2017 14:17

tak konečně mi došel Limmer krém - chci se zeptat, jak postupovat? v rámci testu to chci nejdříve na kanaddy vz.60, dosud patlané voskem.... ale ošoupané nyní, jak dostávají v lese a při práci ...

mám to nějak složitě odmořovat a drhnout terpentýnem nebo nějak pračkou na 30? (nečekám zázraky)
nebo se na to vykašlat, vzít to jen vodou s mýdlem a kartáčkem a po vyschnutí opatrně aplikovat Limmer?

chci to hlavně na změknutí, ne impregnaci (impregnace jako vedlejší efekt aby to trošku vydrželo mokrou trávu...)....
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod palci » čtv říj 19, 2017 19:20

Ahojte mam Adidas TERREX SWIFT R GTX. Ked sa v nich postavim do vane tak po case su zvonka mokre ale dovnutra to neprejde a ak ano tak iba trocha.

da sa to nejak naimpregnovat alebo ta goratex je uz proste fuc?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » čtv říj 26, 2017 11:39

Naposledy upravil fps dne pon říj 30, 2017 19:31, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod oak » pon říj 30, 2017 15:33

Prosím o radu. Po prečítaní fóra som sa celkom dobre dovedel, čím ošetrovať (Meindl, Ultra Repel, Limmer), ale nie ako často. Prosím o názor ako často, t.j. po koľkých kilometroch (prípadne dňoch) opakovať impregnáciu a po koľkých vyživovať. Vďaka.
oak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 30, 2017 15:26

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 16:30

Kdyz je to potreba. Na to prijdes sam. Impregnovat kdyz se voda vsakuje do kuze a kondicioner kdyz ti prijde vysusena a tuha. Zadna veda a zadna presna cisla se napsat nedaji, jelikoz zalezi na tom, kudy chodis, jak chodis, jak moc to bylo impregnovane, jaka kuze na botech je apod. Neres to, jen to sleduj a zkousej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod oak » pon říj 30, 2017 17:06

Aspoň orientačne, prosím. Ak nemám v kuchárskom recepte minúty (variť do mäkka atp.), tak som nahratý.

Príklad I. Najčastejšie chodím jednodňové túry do Tatier a Fatier, celoročne. Po koľkých takýchto túrach budú zhruba potrebovať impregnovať a vyživiť? Je to skôr o jednotkách túr, desiatkach túr, alebo iba pár krát do roka?

Príklad II. Raz za čas idem na dvojtýždňový čunder, napr. na Island. Je dobré ich impregnovať/vyživiť pred/po takejto akcii?
oak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 30, 2017 15:26

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 17:10

Obvykle staci parkrat do roka. Pred vetsi akci je to dobry napad, po navratu podle stavu.

P.S. Necituj zbytecne predchozi prispevky, uz jsem ti dve citace mazal. Kdyz odpovidas na posledni prispevek ve vlakne, pouzij tlacitko odpovedet a ne citace. Pripadne citaci zedituj nebo smaz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pon říj 30, 2017 19:36

jestli si dobře vzpomínám, tak já jsem tedy používal Limmer Boot Grease po cca 10 dnech celodenního používání
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sparrowcz » pon říj 30, 2017 22:31

Tak já impregnuju tak často, jak je potřeba, ale ne víc :D No fakt, je to prosté - když mi boty promokají, tak impregnuju. Což třeba v zimním období, kdy se pohybuju v mokrém sněhu znamená, že voskuju každé ráno, pokud boty stihnou vyschnout. Pokud ne, moje smůla a ten den bude v mokrých botech o něco víc nepříjemný.

Na kožené boty používám vosk, na syntetiku sprej.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » úte říj 31, 2017 19:47

včelí vosk ochrání kožené boty od vody nejdéle, ale ty jeho nevýhody jsou až moc velké, a impregnovat čímkoli jiným potom co kůže začne promokat, tak to bych musel dělat každých několik desítek minut, ale tohle já naštěstí už nemusím řešit (Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C)
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 14:33

3 dotazy pro jistotu:
1. - co se stane, když použiju tohle na nabukové boty s GTX?
(předpokládám že nic, ale radši se zeptám znalých)... ne že bych ji záměrně chtěl kupovat, ale prorože ji shodou okolností teď mám doma;
2. - pokud použiju impregnaci viz bod 1., mohu napříště používat jinou?
3. - pokud by odpověď na otázku 2. nebyla NE, kterou z níže uvedených byste mi doporučili
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/90 ... pray-125ml
https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/che ... 68514.html
nebo
https://www.rockpoint.cz/g-max-universa ... -100ml-btl

díky předem
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 18:16

Pokud jsi zvedavy i na muj nazor, tak:
1) budes mit botu nejakou dobu vodeodpudivou (jak dlouho, netusim, nevim, co za karbonove polymery ten sprej obsahuje; kupodivu ale nema spatne hodnoceni na webech - ale klasicke Collonil taky nebyly - pry - spatne)
2) az tuto impregnaci sedres, muzes tam dat libovolnou jinou. Pokud budes chtit nastrikat jeste kym je jakz-takz funkcni, nebude chtit moc do kuze vsaknout zadna, ani tato
3) - Nikwax - probiralo se tady casto, ze podle vetsiny je to placebo, ale nekteri tvrdi, ze jim funguje; v Alpsportu Ti doporucim radeji Tarrago Oil Nano Protector, ten funguje u mne slusne, nebo muzes i to same ale bez privlastku "Oil" - neznamena, ze obsahuje olej, ale ze je na olejovanou/voskovanou kuzi, coz vetsina pohorek z nubuku splnuje
- Cherry Blossom - toto Ti bude urcite doporucovat mike, ja jsem ji jeste nepouzil, nemohu posuzovat
- Grangers - ber to, pokud chces vyhodit penize... (ale v tom pripade ja pro ne klidne zajedu a nebudes mit problem ekologicky zlikvidovat obal :-D).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 18:17

Quido píše:http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/90NIW000047/impregnace-nikwax-nubuck-and-suede-spray-125ml

Vyhozene penize, kdyz natres boty cistou vodou, tak na tom budou stejne. Nechapu, ze se to jeste prodava.

Quido píše:https://www.hudy.cz/impregnace_obuv/cherry-blossom-ultra-repel-200-ml,100068514.html

Za mne tohle. Zatim nejucinnejsi impregnace ve spreji, co jsem zkousel. Je to ale ciste impregnace, zadny kondicioner, takze jednou za cas je potreba pouzit prave ten. Kdyz je impregnace osoupana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 18:20

apuka píše:Nikwax - probiralo se tady casto, ze podle vetsiny je to placebo

To jsem chtel puvodne napsat, ale pak jsem si uvedomil, ze placebo vlastne funguje. Na rozdil od tohodle.

apuka píše:- Cherry Blossom - toto Ti bude urcite doporucovat mike

Jo, viz vyse. Ted uz to mam vyzkousene vic a nemuzu si stezovat. Docela slusne mi funguje kombinace s Limmerem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 19:25

diky chlapi, ja tedy nejdrive vycabram ten Collonil, pouzival jsem ho uz mockrat a funguje slusne, ale ne na nabuk, tak jsem se radeji zeltal... no ten carbon prave nevim, co by mohl udelat, aby se po nem dalo pouzit neco jineho - pocitove se domnivam, ze bude trochu mastny, ale to by snad nemuselo vadit
:roll:
kondicioner je jasny, pak az bude bota trochu unavena...
jeste mi nekde doporucovali Toko :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 19:31

Toko (zlute) jsem zkousel a nic moc. Znovu bych to koupil jen kdyby nebylo nic jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty