DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 10:16

ozkoušel jsem Fibertec Textile Guard Pro a Atsko Permanent Water Guard, dělal jsem to podle tohoto návodu, jen aby bylo jasné že jsem to dělal správně, a můj závěr je stejný jak u impregnace na boty, je to zbytečné vyhazování peněz, a zbytečná ztráta času, do několika mála desítek minut povrch oblečení nasává vodu, a to i když jen silně mrholí, o pořádném dešti ani nemluvě, jak odejde DWR od výrobce, tak se už DWR nedá obnovit, tedy určitě ne těmito dvěma výrobky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DWR

Příspěvekod Kiszoun » úte říj 10, 2017 11:07

Člověče já aplikoval cca před měsícem na svoji více jak 3 roky starou goráčovku Fibertec textile guard Pro, zažehlil a funguje to doteď a docela dobře. Jak byly před týdnem venku ty hrozné chcance, tak látka byla opravdu voděodolná a jen fakt sem, tam se voda vpila do tkaniny (vidím to na nedožehlenou plochu nebo se to tam už po měsíci ošoupalo).
Nicméně je fakt, že z té půl litrové flašky zbyla po jedné aplikace polovina obsahu, což je cca 200kč za jednu impregnaci, ale v mém případě zatím drží.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: DWR

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 11:20

Ja obcas vyperu neco stareho v nejake praci lazni, myslim, ze je od Grangers - kupovane ale pred hodne lety a nevim jestli se jeste vyrabi. A vetsinou to nejakou dobu (mesice) docela fungovalo. "Aktivovano" pouze zehlickou.
Stejne tak, kdyz jsem si Pinguin Parkera nastrikal beznym impregnacnim sprejem Tarrago NanoProtector, ktery pouzivam na boty.

Kazdopadne, kdybych chtel co nejlepe obnovit DWR, dal bych si bundu do praci lazne, nechal tam nejakou dobu odstat, vysusil a hodil do susicky (kdybych ji mel). Zehlicka nedokaze plnohodnotne tepelne osetrit - teplo se nedostane vsude a nebude tak rovnomerne ani dlouhodobejsi jako v susicce. A kdyby to zacalo nekde protekat, nastrikal bych ji beznym dobrym sprejem na impregnaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » úte říj 10, 2017 11:22

Vytunil sem název vlákna.

Souhlas s fps, prozatím sem nenašel prostředek na OBLEČENÍ vhodný pro DIY nanesení, který by se funkčností alespoň BLÍŽIL towární DWR úpravě.... škoda, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 14:28

Ehm, jen mala technicka: ani jeden z nas, kterym to opet DWR-ovalo jsme netvrdili, ze se funkcnosti (a uz vubec ne trvanlivosti) "alespon blizilo towarni DWR uprave". Jen ze nejakou dobu to docela fungovalo, rozhodne lepe nez znovu neosetreny material. Celkem jasne, ze na mesicni trek na Islandu / ve Skotsku bych na tu obnovenou DWR nespolehal. Na jednodenni vylety ale nejakou dobu postacuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 15:54

- jak Fibertec Textile Guard Pro tak i Atsko Permanent Water Guard jsem skoro celé spotřeboval na bundu a kalhoty, věci byli mokré jak po vyprání, takže víc impregnovat věci už ani nešlo
- vyprání věcí v impregnaci se mi ňák nezdá? vždyť se impregnace dostane i na vnitřní část, a to by mohl být přeci problém? ale asi bych to zkusil? doporučte něco co vám funguje
- taky bych asi zkusil i Nano? doporučte to co vám funguje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 17:59

fps píše:- vyprání věcí v impregnaci se mi ňák nezdá? vždyť se impregnace dostane i na vnitřní část, a to by mohl být

Samozrejme, ze je to problem. Nekolikrat jsem to driv zkousel a nehodlam to opakovat. Impregnace zevnitr zhorsuje vlastnosti obleceni. Mne se to hned nezdalo, ale tenkrat nic jineho nebylo a podavaci tvrdili, ze je to v pohode. Nebylo. Teda, zadna tragedie, ale zhorseni bylo poznat.

Parkrat jsem pouzil Atsko Permanent Water Guard a prislo mi to pouzitelne. Samozrejme nemuzes cekat zazraky, tovarni DWR to nebude, ale zas je to lepsi, nez kdyz se ti vsakuji hned prvni kapicky vody. Chce to byt trochu v realite a ne se divit, ze
fps píše:do několika mála desítek minut povrch oblečení nasává vodu
To se prece deje i s tovarni DWR po par nosenich a pranich.

fps píše:můj závěr je stejný jak u impregnace na boty, je to zbytečné vyhazování peněz, a zbytečná ztráta času

Nesouhlasim ani s jednim. Ze to nefunguje na 100 % jeste neznamena, ze je to zbytecne. Jak u obleceni, tak u bot, tam obzvlast. Furt je lepsi rekneme 50 %, nez 0.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » úte říj 10, 2017 19:11

Pouzivam Atsko permanent water guard strikany na vnejsi stranu a aktivovany v susicce. Vydrzi to par mesicu. Porad lepsi nez nic. Tedka jak porad prsi, impregnace na ramenech prestala fungovat. Jak se vratim budu ji muset obnovit. U kalhot je vyhoda, ze se lip cisti od blata.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod pavproch » úte říj 10, 2017 19:14

Neska sem šel do práce v dešti bez deštníku v tý Mmmutce Aenergy co sem ji asi před 3 týdnama pořídil (ešče nebyl apraná) a kuličkovala i po 30minutách venku.... halt fabrická DWR
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 19:17

Prave, nebyla prana. 30 minut ale nic neni, to v mirnem desti a mrholeni vydrzi i ta obnovena. Kdyz je spravne aktivovana teplem v susicce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod lojzmen » úte říj 10, 2017 20:59

Tak já byl docela dobře úspěšný asi před 15 lety s nějakou prací impregnací. Naposled.
Sem tam silikonové spreje na boty do města, to jakžtakž chvíli funguje.

Teď jsem byl totálně neúspěšný s impregnací na praní.
Byl to Grangers :-) z Hudy, letos. Prodavač mi připomínal, že mám použít sušičku, nebo fén.
Pral jsem, natíral a roztíral koncentrát, žehlil, fénoval, nic nefungovalo, ani chvilku.
Několik vzorků textilu, několik způsobů nanášení, několik způsobů zahřívání.

Pokud mi tady někdo napíše, že v sušičce by to bylo OK, tak neví co mluví ... prostě kecá.
Nevěřím, že v současnosti je něco z EU a USA funkční.

Mimochodem, nejsou nějaké možnosti neekobio impregnací na dalekém východě?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 21:06

Opakuju: Atsko Permanent Water Guard, nastrikat, nechat uschnout a pak aktivovat v susicce. Uspesne pouzito pred par lety. Pro pp: uspesne znamena, ze DWR fungovala lip, nez pred aplikaci, ne jako nova ;-)

Impregnace na prani jsou IMO spatne, Grangers je taky obvykle spatne, takze tvuj vysledek bych i cekal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 7:31

Tak ja jsem pral v Grangers. Jen je to asi 10+ let stary vyrobek a to jeste se prodavali impregnace, ktere docela fungovaly... :evil:

Mimochodem, proc by melo vadit, kdyz napr. membranovku vyperes a "naimpregnuje se" i vnitrni strana? Prece by membrana tu impregnaci vubec nemela nechat vsaknout, timpadem by se impregnovala jen vnejsi latka. Kdybys impregnoval bundu bez membrany a bez podsivky, taky je to uplne jedno, kdyz tou impregnaci latku promocis zvenci, stejne se dovnitr taky dostane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 16:17

Naipregnuje se vnitrni strana laminatu. Vysledkem je neco podobneho, jako kdyz navoskujes boty. Vevnitr je vic vlhko a neprijemneji. Ne tolik jako v botach a taky to rychleji zmizi (nosenim a pranim), ale pro prestavu to asi staci. Vyzkouseno opakovane na ruznych bundach.

Proc je to tak muzu jen hadat. Rekl bych, ze i umelina bez impregnace aspon trochu vlhkost nasava, mozna zmensis mezery mezi vlakny a snizis wicking efekt. Asi neco podobneho jako avivaz, ktera se taky nema na funkcni pradlo pouzivat, protoze obali vlakna.

Kdyz jsem mel bundu z kombinace GTX XCR a Paclite, tak Paclite casti byly vyrazne neprijemnejsi, prestoze papirove jsou prodysnejsi, nez XCR. Delal to ten igelitovy pocit z Paclite versus celkem prijemna vnitrni vrstva XCR. No ta bude po impregnaci vic igelitova. Pripadne ted Neoshell. Ten je taky na kuzi prijemnejsi, nez GTX AS a rekl bych, ze to dela prave vnitrni vrstva laminatu, ktera neni tak plechova a igelitova. Kdyby se naimpregnovala, tak bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 19:13

je až neuvěřitelné to jaké jsou rozdílné zkušenosti v tom zda impregnace funguje a nebo ne, by mě docela zajímal čim to může být? postupem jak správně impregnovat věci to asi nebude, ten děláme snad všichni správně, jediné co mě napadá je to, že ty impregnační přepravky mají v průběhu let jiné složení, a nebo to může být taky tím, že každé to oblečení má jiný svrchní materiál? já jsem ale zkouše čtyři různé svrchní materiál, a tři různé membrány, takže v tomto to asi nebude?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 19:14

fps píše:- taky bych asi zkusil i Nano? doporučte to co vám funguje

a co Nano impregnace?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 19:22

Tezko rict. Opravdu to delaji vsichni spravne? Pouzil jsi susicku? Ja jo, zehlicka nestaci. Taky zalezi na teplote susicky, coz nevim, jelikoz nebyla moje. Cim vetsi teplota a cim dyl, tim lip, ale zas se to nesmi prehnat, aby z obleceni neco zbylo :)

Jinak to taky muze byt ocekavanim, proste cekas moc. S materialem to souvisi urcite. Zkousel jsem to na jedny kalhoty, co puvodne DWR nemely a tam to skoro nic neudelalo. Funguje to na membranovky a vetrovkove materialy, co puvodne DWR mely.

Nano je cisty marketing a o funkci nerika nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 15:46

mike píše:Tezko rict. Opravdu to delaji vsichni spravne? Pouzil jsi susicku? Ja jo, zehlicka nestaci.

já sušičku nepoužil, Fibertec, Atsko, i Granger's doručuji aktivovat teplem, sušičku, žehličku nebo fén, o tom že by to mělo jít jen v sušičce nikdo nic nepíše, a taky by se mi to zdálo divné proč zrovna jen sušička, zato lojzmen nepsal tohle

lojzmen píše:Pokud mi tady někdo napíše, že v sušičce by to bylo OK, tak neví co mluví ... prostě kecá.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pát říj 13, 2017 18:54

fps píše:o tom že by to mělo jít jen v sušičce nikdo nic nepíše

Nepise, ale v navodu pisou, ze cim vetsi teplo a cim dyl trva, tim je vysledek lepsi. Susicka to splnuje, se zehlickou by ses sakra nadrel, aby ses ji aspon priblizil. Zkusil jsem oboje, vysledek se lisi vyznamne. Zehlicka je lepsi, nez nic, ale ne o moc lepsi. Ze susicky jsou vysledky pouzitelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pát říj 13, 2017 19:34

fps píše:doručuji aktivovat teplem, sušičku, žehličku nebo fén, o tom že by to mělo jít jen v sušičce nikdo nic nepíše, a taky by se mi to zdálo divné proč zrovna jen sušička, zato lojzmen nepsal tohle
Lojzmen to prave psal :wink:, ale taky psal jen ze pouzil zehlicku a fen, takze hlavne on "nevi, co mluvi... proste keca" :lol:

Je to tak, jak mike spomenul - cim dele to teplo pusobi, tim lepe (a dele) obnoveni funguje. Dokonce funguje zpocatku i kdyz jenom das vypranou bundu vysusit v susicce, bez dodatecne impregnace (a toto nekteri vyrobci primo i pisou). Pokud si myslis, ze neni rozdil mezi susickou a fenem/zehlickou, tak zkus foukat fenem/zehlit zehlickou jednu bundu tak dlouho, aby kazdy kousek latky byl osetreny teplem z fenu/zehlicky tu pulhodinku. Myslim si, ze po nekolika hodinach Te to prestane bavit..,. :D
A taky vem do uvahy, ze kdyz prejdes zehlickou po latce, vubec nemusi prijit to teplo pres celou latku, resp. ne ve stejne mire - a ja teda nevim, co udela s obnovou DWR, kdyz se cast latky oheje na X stupnu, cast na X/2 a cast na X/3 stupnu, tj. ta "aktivace" probehne s ruznym ucinkem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » sob říj 14, 2017 15:18

tak jsem vypral bundu a kalhoty v Granger´s Clothing Wash + Repel, překvapilo mě v návodu to, že "Pro horní nakládání praček zdvojnásobte množství použitého výrobku.", takže jsem na ty dva kousky zdělal celou 300 ml lahvičku, ukecali jste mě k tomu že zajdu do prádelny tu impregnaci nechat aktivizovat teplem v sušičce, jak dlouho to mám nechat v sušičce, někde jsem četl 30 min? ale teplotu na kterou se to má sušit jsem nenašel? na bundě a kalhotách je +40°C?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » sob říj 14, 2017 16:33

Tak teplotu si muzes vybrat, na strankach vyrobce je u produktu, ze mas pouzit nastaveni susicky na nizkou teplotu a na stejnem miste nachazejicim se videonavodu pisou pouziti stredni (medium) teploty :-).
Vetsinou se pouziva, myslim, nejnizsi teplota.

Ceho se obavam, je "fluorcarbon free+ environmental friendly" v popisu. Mne stary Grangers funguje, ale ten obsahuje FCB a zadny bluesign to neni :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod lojzmen » sob říj 14, 2017 22:57

apuka píše:... tak zkus foukat fenem/zehlit zehlickou jednu bundu tak dlouho, aby kazdy kousek latky byl osetreny teplem z fenu/zehlicky tu pulhodinku.


To jsem dělal. A abych se nezbláznil, jen na kousku rukávu. Výsledek nula.
Nad jednou bundou jsem strávil několik odpolední.
Nejdříve vyprat s přípravkem podle návodu bundu a fénovat do vysušení.
Potom nanášet koncentrát na jedno místo, vyschnout, žehlit. Látka polyester asi, teplota žehličky nad 100°C, bylo to nebezpečné pro látku.
Další pokus, nanést, doba přejíždění žehličky jen do vysušení.

Počkám, co fps. Držím palce!
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » ned říj 15, 2017 7:03

fps píše:jak dlouho to mám nechat v sušičce, někde jsem četl 30 min?

Je na to program sportovni outdoor cca hodina
@lojzmen vyzkousej Atsko. Dalsi vec, kterou jsem zapomnel dopsat, je, ze zalezi taky na latce. Mam nejakou gtx bundu stari cca 13 let a na ni impregnace nefunguje protoze jsou v osnove latky moc velke mezery.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod fps » ned říj 15, 2017 9:37

"program sportovni outdoor" je přeci na praní? ale já potřebuji znát dobu a teplotu jen na sušení, tady je na videu návodu 30 min střední (medium) teplota a tady je 30 min 60°C, což mi tedy přijde jako dost vysoká teplota když je na oblečení 40°C?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod booze » ned říj 15, 2017 11:50

Je i na suseni u AEG :
POPIS
Sportovní oděvy – lehké a slabé tkaniny, mikrovlákno, polyester
Outdoorové oblečení – venkovní oblečení, pracovní oděvy, sportovní oblečení, plyšové tkaniny, voděodolné a prodyšné bundy, bundy-blůzy s odnímatelnou fleecovou vložkou nebo vnitřní termoizolací
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » ned říj 15, 2017 13:42

@fps: Nekdy je nutne pouzivat vlastni hlavu :twisted:.

Prani a suseni jsou dve naprosto odlisne veci co se tyce teploty. Napr. z teplejsiho sucheho vzduchu se Ti obleceni nesrazi, uz z mirne teple vody nektere tkaniny mohou (samozrejme mam na mysli jen normalne teplejsi vzduch, ne takovy, ze se latka roztopi...). Na druhe strane nesmis mit tak vysokou teplotu v susicce, ze se Ti zacnou odlepovat lepene veci (coz je nekde pri cca 70 st.).
Navic ma kazda susicka jinak pojmenovane programy a predpokladam, ze obcas se ani nemusis dozvedet, jaka teplota se bude pouzivat.
Proste dej na nejnizsi teplotu (pokud nesusi i "studenym" vzduchem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod ret255 » pát říj 27, 2017 13:17

Ahojte mám "hardshell" od mammutu nejaká creon jacket z materiálu DRYtech a dwr je po 2-3 rokoch v čudu, rozhodol som sa ju obnoviť, lebo by bola škoda to nevyskúšať a kupovať novú.

Čo by ste odporučili použiť
mike tu spomína Permanent Water-Guard, potom ja som našiel ešte nikwax tx-direct, prípadne čo som písal do mammutu, tak mi odporučili toko textil proof.
Je teda jedno čo z toho si vyberiem, prípadne máte z tým niekto skúsenosti, napr s tým toco alebo nikwax.

A ako to prať, najprv pred nanesením budnu vyprať v nejakom technickom prášku, napr. atsko-sport wash a potom ešte mokrú bundu nastriekať tým sprejom a dať vysušiť? Ja doma sušičku nemám len max. fén, prípadne na rebrovom radiátore, možno by som mohol zájsť do nejakej práčovne v meste a skúsiť to vysušiť tam.
Postup na impregnáciu som našiel napr. tu http://community.berghaus.com/knowledge ... f-jackets/
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 19:08

Nikwax TX-Direct jsem driv pouzival a neni to nic moc. Atsko Permanent Water-Guard je jiny level, ale samozrejme az po aplikaci tepla. Bez nej je oboji celkem k nicemu. Zehlicka nebo fen je lepsi, nez nic, ale ne o moc. Sam jsem mel pouzitelne vysledky jen ze susicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod ret255 » sob říj 28, 2017 10:48

Pozeral som ten Atsko Permanent Water-Guard a je ich viacej druhov, ktorý teda kúpiť, lebo ten 500ml v rozprašovači je vraj navrhnutý na látky s prímesou bavlny, bavlnené veci a textílie, na nylón a ďalšie syntetiky je potom tá 300ml verzia Aerosol, viď. tu
http://www.atsko.com/permanent-water-guard-17-oz/
http://www.atsko.com/permanent-water-gu ... z-aerosol/
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Další

Zpět na Oblečení