Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » stř srp 9, 2017 8:48

o prevedeni chodi mail ci tusim i sms

Tak po dlouhem hledani a psani zde, ze vlastni filtr nelze, jsem to nasel az kdyz jsem chtel tady postnout screenshot filtru, takze jo to tam zustalo.

prehlednosti mi to prijde o neco lepsi nez airbank, ale mozna i proto, ze tam toho je obecne mene.
Samozrejme skoro vsude vykukuje odkaz na nejakou pujcku, dashboard na homepage by mohl jit individualizovat a info, ktere neptrebuji, vyhazet
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned srp 13, 2017 2:59

Byl jsem tam. Uz mne prevedli. Ztratil jsem chut do zivota... (zadne upozorneni neprislo)

Je to lepsi, nez AirBank, nemam problem se v tom vyznat. Je to vyrazne horsi, nez puvodni verze. Min prehledne, min informaci na vetsi plose, chybi mi funkce, ktere jsem pouzival. Vsechno je pomalejsi a neohrabanejsi, na stejne akce je potreba vic kroku. Obcas je neco malinko lip vyresene, ale jde opravdu jen o detaily, ktere se daly klidne vylepsit i ve starsi verzi. Vazne premyslim o tom, ze zrusim ucet. Vzdyt uz mne tam nic nedrzi, vyexportuju si vsechna stara data a muzu jit jinam. Ale kam? Existuje neco, co by bylo srovnatelne se starym bankovnictvim eBanky?

Prijde mi, ze se docela snazili zatajit poplatky. Driv byly videt na prvni pohled, ted tam nejsou. Ironicke je, ze nejprehlednejsi vypis clovek dostane, kdyz si vyexportuje PDF, tam je vsechno pekne videt, na rozdil od webu. S exportem do Excelu je trochu problem, jelikoz mam anglickou verzi, ktera cisla v jejich tvaru (1 234,56) nebere jako cisla. To by snad slo nekde poladit... Na webu se jim podarilo vybrat opravdu hnusny font, ve kterem ma kazde cislo jinou vysku a cele to vypada rozhazene a blbe se cte.

Filtry funguji, ale prace s nima je neohrabanejsi a pomalejsi. Vsechny stare filtry, co jsem mel, a ze jich bylo, jsou samozrejme v cudu. To je taky prasarna, co jim branilo je pretahnout? Vzdyt tam byla stejna data, jako v novych a maximalne se mohl zmenit interni format.

Maji tam nejaky bordel. Odecetl ze mi 10x poplatek 4 Kc za SMS (WTF?!) a pak se zas 10x pricetl jako storno.

Nasral mne poplatek 65 Kc za platebni kartu. To je asi na ukor prechodu na eKonto Smart, ke kteremu jsem byl donucen. Fakt mam chut je poslat do prdele a jit jinam. Po 19 letech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 20, 2017 12:58

slovenská Poštová banka píše:Veď dostať sa do mínusu nie je žiadna hanba
:vom: Chjo, tohle je hnus.

Jen jsem si potřeboval postěžovat, nechci tím začínat diskuzi.

Co mně žere víc je, že bez nainstalované aplikace neprovedu z mobilu platbu u mBank. Přijde mi notifikační SMS, ale čtením kódu v SMS si krátkodobě zavřu složku s mBank stránkou a při následném otevření a zadání kódu mi stránka zahlásí cosi o uplynutí stanovené doby. Přitom ta jejich aplikace je jenom na platby, ale když chci pracovat s účtem, stejně musím použít klasický přístup přes internet. #-o V tomhle zlatá ČSOB a jejich aplikace, která zvládala většinu věcí. =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » sob srp 26, 2017 18:40

Internetove bankovnictvi Air Banku je ohledne plateb do ciziny jeste vetsi sranda nez se zdalo. Nestaci, ze lidi na pobocce Air Banku netusi, co to je SEPA Direct Debot (SEPA inkaso) a klidne tvrdi, ze se to tam jednoduse da, i kdyz Air Bank vubec neni jeste mezi zucastnenymi bankami (to jsem uz myslim psal), ale taky nelze zadat Ucel platby u SEPA (resp. jakekoliv zahranicny platby. Pricemz tento udaj v potvrzeni platby uvedeny maji, jen je prazdny. Navic pri platbach nad 15000 EUR je to povinny udaj v EU a ani u takoveho prikazu se to neukaze (priznam se, nezkousel jsem odesilat takovou - fiktivni - platbu :-), takze mozna se dodatecne vyzaduje zadani).
Na dotaz na infolince, jak to mame zadat, kdyz je to zahranicnym partnerem primo v danem formatu pozadovany udaj kvuli sparovani platby jsem dostal odpoved, ze to mam zadat do kolonky Informace pro prijemce ci jak se to jmenuje, ze na druhe, zahranicni strane si to nekdo urcite precita a priradi rucne #-o. Na (troska uz sarkasticky) dotaz, ze kdo se na to podiva, kdyz je to platba, kterych prichazeji na ucet desetitisice v kratkem case, sparovani dela automat/server a kdyz tam nenajde udaj ve spravnem formatu, tak automaticky posila platbu zpatky, jen si strhne poplatek za nespravni prikaz jsem zase dostal odpoved, ze "ale nebojte se, to se urcite nekdo na to podiva, to Vas ujistuji." ](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod wawrik » úte říj 10, 2017 8:08

Prosím vás, nemá niekto povedomie o fungovaní systémov, čo šifrujú bankové výpisy zasielané mejlom?

Bol som klientom Sberbanky, ktorú kúpila Primabanka.
- 1.10. ráno mi poslali výpis v starom zašifrovanom formáte KRP, ktorý som bez problémov otvoril.
- 1.10. 13.08 mi prišiel druhý výpis v povinne novom formáte (zaheslovaný ZIP, v ktorom je PDF, WTF?), a na ten mi už staré heslo nefunguje.

Baviť sa s user supportom je ako debata v chránenej dielni, furt ma odkazujú na str. 3, článok 6 zmluvy, ktorú som vraj s nimi uzavrel. Nič také však neexistuje, zdedili ma z inej banky. Snažím sa dopátrať k tomu heslu - tipujem, že v systéme bude nastavené nejaké default heslo pre výpisy z „problémových“ účtov, niečo typu rodné číslo alebo podobne. Napadá niekoho, čo by to mohlo byť?

Návšteva pobočky je krajné riešenie, mám to odveci. Nebol som tam možno 10 rokov (to ešte bola Volksbank :-)) a ak ma nakoniec prinútia tam vliezť, tak len preto, aby som si ten účet presunul :evil:

To je čistá bezmocnosť...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » úte říj 10, 2017 8:13

Se Spermbankou ani Primabankou osobní zkušenost nemám, ale v jiných bankách, kde mi posílají výpis zaheslovaný mailem, je zároveň i možnost stáhnout si výpis nezaheslovaný v IB. Tak pokud se dokážeš dobouchat tam, nemáš možnost stáhnout výpis bez dalších obstrukcí tam?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod wawrik » úte říj 10, 2017 8:17

Mám, ale je to opruz, ktorý trvá asi tak desaťkrát dlhšie, ako otvoriť zaheslovaný výpis z mejlu. Obnáša to niekoľko hesiel, SMS kódov, nastavovania dátumov a neviemčohoešte, to rozhodne absolvovať päťkrát do mesiaca nemienim. Nehovoriac o tom, že z takého Nepálu sa pristupovať do IB bojím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 17:48

wawrik píše:tipujem, že v systéme bude nastavené nejaké default heslo pre výpisy z „problémových“ účtov, niečo typu rodné číslo alebo podobne.

Proc by melo neco takoveho byt? To by popiralo smysl zasifrovaneho souboru. Spis bych cekal nahodne vygenerovane heslo, ktere ti nejak predaji, treba pri podpisu slouvy a ktere si muzes pozdeji zmenit (nekde jsem to tak mel).

Kazdopadne nic obecneho neexistuje, tohle je vec konkretni banky. Takze jedine se s nima domluvit. Support je minimalne od toho, aby ti rekl, jak heslo ziskat. Lip to obvykle funguje po telefonu, nez pisemne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod wawrik » úte říj 10, 2017 17:53

Nefunguje nič, telefón ani mejl. Oni ho nevedia. Ale niečím ho viditeľne šifrujú.

Kedysi som mal password cracker na ZIP súbory, asi ho pôjdem pohľadať. Fuck, prelamovať sa do vlastných bankových výpisov ](*,)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 18:03

To je OK, vedet by ho ani nemeli, ale meli by ti rict, jak se k nemu dostat. Mohlo by byt nekde v IB, mohlo by se dat v IB resetovat/menit nebo holt jen na pobocce. To by ale meli rict sami od sebe, s takovych supportem bych uvazoval o zmene banky (u me RB jsou takove veci otazkou pul minuty po telefonu).

Password cracker na ZIPy funguje jen na jednoducha hesla. Za pokus to asi stoji, ale jestli pouzili nejake nahodne vygenerovane a rozumne dlouhe, tak smula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » stř říj 11, 2017 10:05

Mám obavu, že heslo bude dlouhé, široké a bystrozraké. Chtěl jsem zřídit internet přístup k penzijku u KB, heslo u nich musí mít tyto parametry:
- nejméně 8 znaků, mezerník nelze
- musí obsahovat v prvních 7 znacích speciální znak ( vyjmenováno asi 10 znaků, jako paragraf, složená závorka ap)
- max. 2 znaky po sobě opakované
- nesmí mít formát značky auta, jména, příjmení, login, data naroz. a to ani v části hesla

Zkusil jsem heslo vygenerovat asi 5x, pokaždé mě systém odmítl, jebu na to.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 10:51

Alespon muzes mit potuchy, jak vypada zivot systemoveho administratora s desitkami hesel, ktere je nutne menit co 30 dnu. S jeste jednym "malym" omezenim - nesmi se opakovat poslednich 12..., no a delka 8 znaku je jeste velice stastna, spise 12 nebo 15 znaku
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 17:01

Složitá hesla byla 0my1, lituje autor návrhu. Časté změny spíše škodí

Zadejte nové heslo: zelí

Heslo musí obsahovat více než 8 znaků: kyselý zelí

Heslo musí obsahovat alespoň jednu číslici: 3 kyselý zelí

Heslo nesmí obsahovat diakritiku: 3 kysely zeli

Heslo nesmí obsahovat mezery: 3blbykyselyzeli

Heslo musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno: 3BLBYkyselyzeli

Heslo nesmí obsahovat více velkých písmen jdoucích po sobě: 3BlbyKyselyZeli,DejMiTenBlbejPristup

Heslo nesmí obsahovat interpunkci: TakTedJsemSeAleUzFaktNasral3BlbyKyselyZeliDejMiTenBlbejPristup

Omlouváme se, ale toto heslo už někdo používá.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř říj 11, 2017 21:02

Viz taky Bruce Schneier (zrovna mě v práci otravujou změnou hesla, máme ji každé tři měsíce - co bych dal za jedno heslo, které by vydrželo pár let, klidně dlouhé...)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 21:13

These password rules were failed attempts to fix the user. Better we fix the security systems. :smt023

Ze je to spatne snad muselo postupne dojit kazdemu s mozkem, ale je fajn, ze ted uz je to "oficialne". Akorat se bojim, ze bude trvat dalsich 10 a vice let, nez to prejde do praxe, protoze existuji stara pravidla a nikomu se je nechce menit i kdyz jsou ocividne nesmyslna...

Taky jsme je meli a jak to dopadlo? Normalni heslo plus cislo, ktere se postupne inkrementovalo. A pak varianty normalniho hesla pro "bezpecnejsi" systemy vyzadujici nesmysly. Tak to aspon meli programatori, sekretarky klasicky heslo na papirku na monitoru :)

Tri mesice uz je demence maximalni, taky jsme to u cehosi meli. Samozrejme v korporaci, co nas koupila :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 21:36

Ten clovek mi mluvi z duse: Stop Trying to Fix the User
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 11, 2017 23:01

mike píše:Taky jsme je meli a jak to dopadlo? Normalni heslo plus cislo, ktere se postupne inkrementovalo. A pak varianty normalniho hesla pro "bezpecnejsi" systemy vyzadujici nesmysly. Tak to aspon meli programatori, sekretarky klasicky heslo na papirku na monitoru :)

Zdá se, že jsem kříženec programátora a sekretářky :-k. Začátek hesla jsem měla v hlavě, měnící se číslo na konci hesla napsaný na kalendáři vedle monitoru. Kupodivu tenhle úžasný systém vydržel jen do pořadového čísla 08 (změna po třech měsících). Ale už se zase blýská na lepší časy :D. Abych vůbec mohla sdělit systému, že jsem se ráčila dostavit do zaměstnání, musím jméno a heslo zadat třikrát a nedávno si počítač vyžádal nový heslo. To by bylo, aby tahle agenda nezabrala časem většinu pracovní doby :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 23:24

Uz driv jsem mel jiste podezreni... :twisted:

Tohle jeste jde, realna bezpecnost je uplne stejna. Tedy nizsi, nez kdyby se heslo nemenilo. O tom je zas ten druhy odkazovany clanek. My jsme nastesti menili bezne heslo po roce a ktery je rok jsem si obvykle jeste vzpomnel ;-) Teda, mne to heslo nakonec zustalo, ale ktere cislo v nem je vlastne nevim, pamatuji si ho prsty :D

GreyMouse píše:To by bylo, aby tahle agenda nezabrala časem většinu pracovní doby

To ti ovsem bude houby platne, kdyz system nezaznamena, ze jsi byla v zamestnani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » čtv říj 12, 2017 9:10

Ony pevné formáty (8 znaků apod.) můžou ještě být dědictvím dob, kdy paměť (operační i disková) byla drahá a šetřilo se místem a výpočetním výkonem, kde to šlo (ne že programátor splácá dohromady několik věcí a "funguje to, jedeme dál", i když to žere stovky MB RAM). To ale přestane být jakkoliv relevantní přesně v momentě, kdy se do DB přestanou ukládat hesla v plaintextu, ale hashovaně - hashe mají pevnou délku pro libovolně velký vstup. Čili už nějakých dvacet let patří kdokoliv, kdo vyžaduje délku hesla 8 znaků pevně, pověsit za koule do průvanu.

Nejhorší na tom je, že různé stránky mají různé politiky hesel - někde vyžadují speciální znak, jinde ho zakazují... Dost by pomohlo, kdyby tu politiku aspoň vedle přihlašovacího formuláře napsali, ať tuším, jak to má vlastně vypadat :wink:

mike píše:Tri mesice uz je demence maximalni...

Teď nám zrovna začíná cybersecurity awareness month či co, příští týden mají být tématem silní hesla, tak budu trollit :twisted: Ještě to je vylepšené tím, že hesla za posledních několik let (?) se nesmí ani podobat. :roll:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv říj 12, 2017 10:26

Presne tak, kdyby tam aspon napsali, jaky byly podminky na to heslo, tak si vzpomenu, jaky jsem tam asi napsal. Takhle dam par neplatnych pokusu a pisu o zaslani zapomenuteho hesla...a pri tvorbe noveho, kde ty podminky vetsinou jsou, uz mi dojde, jake tam bylo (a dam ho tam znovu).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 18:57

karaya1 píše:Čili už nějakých dvacet let patří kdokoliv, kdo vyžaduje délku hesla 8 znaků pevně, pověsit za koule do průvanu.

Pridej :) Aspon 25, jestli ne 30.

Nejzabavnejsi byly asi CD a heslo na IN kartu. To muselo mit format INK (velkyma!) plus 4 cisla. Takove heslo by se snad dalo cracknout i manualne :D Navic predpokladam, ze ho meli ulozene v plaintextu. Nevim, jestli to jeste plati, ale platilo, kdyz jsem si zakladal elektronickou penezenku, coz, jak jsem si tu dohledal, bylo na konci roku 2009 :D

karaya1 píše:Nejhorší na tom je, že různé stránky mají různé politiky hesel - někde vyžadují speciální znak, jinde ho zakazují... Dost by pomohlo, kdyby tu politiku aspoň vedle přihlašovacího formuláře napsali, ať tuším, jak to má vlastně vypadat :wink:

To by prece byla strasna security dira a navic si heslo mas pamatovat! :twisted:

karaya1 píše:Teď nám zrovna začíná cybersecurity awareness month či co, příští týden mají být tématem silní hesla, tak budu trollit

Idealni prilezitost k trolleni ;-) Trochu se bojim, ze od tech blbosti nebudou chtit ustoupit. Lidi, co tyhle veci nastavuji a spravuji ve velkych firmach, jsou nekdy jako policajti. Slozita a nesmyslna pravidla jim davaji pocit prevahy nad "obycejnymi" uzivateli a vyzivaji se v jejich buzeraci... Korporace, co nas koupila, mela (resp. urcite jeste ma) vlastni velke security oddeleni, ktere velmi dulezite resilo "problemy", ktere si z 90+ % vyrobilo samo. Jeden z duvodu, proc jsem ji znechucene opustil.

karaya1 píše:Ještě to je vylepšené tím, že hesla za posledních několik let (?) se nesmí ani podobat. :roll:

Jj, tohle je bezpecnost na druhou. Jak asi poznaji, ze se heslo podoba? Ta stara hesla jsou jiste nekde ulozena velmi bezpecne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:18

Chjo, zrovna tu mam pekny priklad security arogance... sice nesouvisi s tematem vlakna, ale princip je podobny.

Neco jsem psal a najednou vyskocil dialog od ESET antiviru a hned zmizel, asi jsem ho psanim potvrdil. Zrejme jsem tak odsouhlasil update. To je prvni chyba, svevolne menit focus (ale to muze byt i problem Windows, tohle dobre nefunguje i jinde). Instalace se tedy spustila a za chvili cerveny security alert. System je v nebezpeci, je potreba ho hned restartovat. Rozumim, ze restartovat nektere casti AV za behu neni mozne (delal jsem podobne veci), ale to si to doprdele nemuzou naplanovat, aby se to udelalo az po restartu? A jestli jo, tak jaky alert, system ma byt ve stavu jako predtim. Jestli to stare zastavili a nove nemuzou spustit, tak to udelali blbe. No a pak vyskocilo dalsi oznameni, ze spousti initial scan. Coz znamena, ze bude hodinu vrcet disk a vsechno bude pomale. Ne ze by se zeptali, jestli se mi to zrovna hodi.

Arogance. Zapomneli, ze pocitac clovek nema proto, aby mu na nem bezel jejich AV, ale ze si jejich AV koupil proto, aby mu slouzil, a tak by bylo slusne obtezovani pokud mozno minimalizovat :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv říj 12, 2017 19:26

Jaxte tady psali o té povinné změně hesla co 3 měsíce, taxem (PC skoro laik!) přišel na to jak to vochcat, heč.... :mrgreen:

Ale nenapíšu jak kde co proč, aby mi tu díru nezalepili.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 12, 2017 19:29

Kde ze to mas? Uz jsem zapomnel.

Jj, spravne, urcite te sleduji a ctou, co napises na OF, AF a FB :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv říj 12, 2017 22:13

Povinné heslo co 3 měsíce je třeba u datové schránky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » čtv říj 12, 2017 22:39

pavproch píše:Jaxte tady psali o té povinné změně hesla co 3 měsíce, taxem (PC skoro laik!) přišel na to jak to vochcat, heč.... :mrgreen:

Ale nenapíšu jak kde co proč, aby mi tu díru nezalepili.... :twisted:

Bude si co 2.99 měsíce rušit starý účet a zakládat nový. Stále se stejným heslem. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv pro 7, 2017 17:21

Ač tohle vlákno má v názvu i "kritiku" já budu dnes chválit - "podmínečně" sic....

(Insider info:) Jedna z "mých" bank (dříve GE, fčíl MMB) zavede prý od jara 2018 možnost vybírat ze svých bankomatu tady v CZ kromě CZK i EUR (pro začátek zřejmě ale jen kartou vydanou k účtu vedenému v MMB v EUR).

Esli to tak bude, tak fuckt tleskám! =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv pro 7, 2017 19:06

Ja bych teda tleskal az bych znal spread ci poplatky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 19:07

Takove veci pp neresi ;-) Navic netusi, ze je to priprava na zavedeni Eura u nas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv pro 7, 2017 19:10

ok druhou vetou ho mas na svedomi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Pokec