Pláštěnka Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Xsakorov » pon kvě 4, 2015 8:45

Má někdo zkušenosti s Sea to Summit Ultra-Sil Tarp-Poncho ? Váží to pouhých 230g, ale nenašel jsem žádnou českou rezenci. Na zahraničních webech jsem do dočetl, že by to mělo být použitelné :)
Xsakorov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:53

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod axi12 » pon kvě 4, 2015 8:56

Spíš jako nouzovka. Je to opravdu jemná látka, spíš Jurek Duo UL, které váží 250g ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Kubba » pát čer 23, 2017 16:03

Zajímalo by mě, jak je to u těhle pláštěnek s velikostma... Hodí se některá z nich pro dvoumetrovýho hromotluka s velkým báglem?
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mitau » pát čer 23, 2017 17:22

Když se podíváš na velikosti u Jurek Trio (resp. Trio UL pokud řešíš hmotnost), tak největší velikost je určená pro výšku 2 metry. Verze Trio má hrb, kam se lecjaký batoh vejde (viz obr u výrobce). Vzhledem k volnosti ponča mi přijde, že pár kilo nebo centimetrů navíc se celkem snadno ztratí, určitě snáz než u jiného oblečení.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 18:14

mám cca 195 cm a pončo Jurek Trio UL XXL mi je v pohodě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 9:43

Ja mam treba plastenku od Condora a byl jsem prekvapeny, jak to nic nevydrzi. Mam ji sice uz cca 7 let, ale jen 4x pouzitou a vzdy poctive susenou. Mel jsem ji 2 tydny zpet na sobe a uz je na vyhozeni. Ten zater se totalne loupe. I s Jurkem jsou takove problemy? Premyslim, jestli si ho koupit nebo zainvestovat a jit do nejake nepromokave bundy a kalhot. Bojim se, ze za par let to bude taky na vyhozeni, jen s tim rozdilem, ze cena bude sedminasobna a navic se v tom budu citit jak v nejake uple studene igelitove tasce, ktera ani nedokaze ochranit batoh ze zadu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 11:25

Myslim, zes na to odpovedel sam :-). Vem to tak, ze ten zater neni na veky a navic (ze zkusenosti) cim mene to pouzivas, tim drive to odejde, snad nejvice skladovanim.
A jak jsi urcite cetl, ani membranovky nejsou na vecnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 11:57

a proc u tech plastenek si davaji tu praci a masti tam nejake zatery? proc proste nepouziji nejaky nepromokavy material? jasne, kvuli prodysnosti, ale zrovna treba u vzdusneho ponca si nemyslim, ze by to bylo nutne. navic ta prodysnost u nove plastenky se zaterem je tak miziva, ze to vyjde nastejno.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 12:15

Spise si myslim, ze kvuli vaze a odolnosti. A kdyz chces, muzes si koupit plastenku bez zateru - za par korun pruhlednou z igelitu. Jen nic nevydrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 12:54

no neverim, ze v dnesni plastove dobe nedokazi udelat tenkou a odolnou plastenku. ostatne podobne plastenky jsou. jsou bytelnejsi, nez ty co zminujes, jen nevim jak jsou na tom vahove a hlavne nikdy jsem takovou nevidel vcetne hrbu na batoh. jsou to povetsinou jen takove ty pro mestske pochuzky
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 9:52

skutrjohny píše:I s Jurkem jsou takove problemy?

mám Jurek Trio UL čtvrtým rokem, a zatím žádný problém, ale moc ji nepoužívám, snad by měla víc vydržen když má silikonovou úpravu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod majulinek78 » pon pro 3, 2018 19:40

Ahoj,
chci si koupit pláštěnku Jurek Trio nebo Jurek Trio ul, ale nedokážu se rozhodnout. Dokázal by mi někdo poradit?
majulinek78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2018 19:24

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2018 12:36

to si musíš rozhodnou sám zda chceš UL vážicí v XXL 400g, a nebo ti nebude vadit vyšší váha u XXL 630g, já mám třeba XXL Jurek Trio UL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod TomF » úte pro 4, 2018 13:51

Já měl UL a teď mám klasiku. Trochu víc mi vyhovuje silnější materiál, ale oba modely jsou dobrý. Ani jeden se mi nepodařilo roztrhnout. To jsem je nešetřil a tahal přes houští atd. Ale já preferuji trochu festovnější materiál...
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod majulinek78 » úte pro 4, 2018 14:22

Jo, děkuju za názory :) .. dilema no, kdy by šlo jen o rozdíl hmotnosti cca 200 g bylo by to jasné ale na eshopu uvádějí rozdíl i vodního sloupce myslím o 3000 mm. A mě zajímá jak by ta lehčí verze obstála jako přístřešek.
majulinek78
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2018 19:24

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mitau » úte pro 4, 2018 17:48

Problem s vodnim sloupcem by byt nemel. Ostatne ze stejneho materialu dela Jurek i stany. Nevyhoda lehciho materialu je ale hlavne nizsi zivotnost (coz ferove priznava i Jurek) a vetsi tendenci se za mokra malicko protahovat. Kdyz jsme meli dva totozne stany - jeden s normalnim a jeden s odlehcenym tropikem, tak po destive noci byl ten s odlehcenym tropikem hure "vypnuty" a nekde se myslim dotykal vnejsi a vnitrni stan. To znamena, ze pri staveni pristresku budes muset venovat vetsi peci, aby byl fakt dobre vypnuty.

Ja bych si z tech dvou i pres nevyhody vybral odlehcenou verzi, ale kazdy ma nastavene jine priority a rozhodnuti je jen na tobe.
Naposledy upravil mitau dne stř pro 5, 2018 11:14, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod TomF » stř pro 5, 2018 6:36

majulinek78 píše:Jo, děkuju za názory :) .. dilema no, kdy by šlo jen o rozdíl hmotnosti cca 200 g bylo by to jasné ale na eshopu uvádějí rozdíl i vodního sloupce myslím o 3000 mm. A mě zajímá jak by ta lehčí verze obstála jako přístřešek.

Přístřešky stavím z obou. Pokud to budeš vypínat tak je rozhodně lepší ten klasickej matroš. I když jsem vypnul UL jak jsem chtěl, ráno byl vždycky prověšený.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 10, 2019 9:32

dotaz na jurek UL - prinesla sem si od kamosky jejiho jurka na pujceni (driv byval muj, cca 2013-2015 max), pak sem ho prodala kamosce, ktera si myslim, zeho dobry 2roky urcite ani nevybalila, kdy ho pouzila naposledy tezko rict... no tak sem ho doma vybalila a je slepenej docela fest - nekde obcas si nekdo stezoval na slepovani (nevim, zda u plastenek, tarpu) - kdyz to hooodne opatrne rozlepim (ve vode?) abych to neposkodila, bude to OK nebo to mam radsi vratit a sehnat si jinou (do skotska sem si nechtela kupovat, jen pujcit, jinak nosim bundu ale rikala sem si, ze plastenka bude lepsi i kvuli ochrane batohu, fotaku atd v jedny kupe
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod fps » ned bře 10, 2019 10:33

- mám pončo Jurek Trio UL, doma ho tedy skladuji rozbalené, takže se nelepí, ale když ho zabalím na výlet, tak se po několika dnech nerozbalení slepí, a když ho rozbalím třeba po týdnu, tak s tímto krátkým slepením není žádný problém
- já používám pončo v létě kdy jsou rychle, krátké a prudké lijáky, přehodím ho přes sebe, třeba si i sednu na batoh, a počkám až se to přežene, na tyto situace je pončo praktičtější než membránový komplet, obzvlášť když je takovýchto lijáku několik za den, několikrát denně se navlékat do membránového kompletu je pěkně na nic oproti ponču které mám na sobě hned
Naposledy upravil fps dne ned bře 10, 2019 10:52, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 10, 2019 10:50

no tak ja mam hlavne strach, abych ho pri pokusu rozlepit neposkodila, kdyz neni moje... a funkcnost by mela byt OK jen se proste bude skladovany vic lepit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod fps » ned bře 10, 2019 10:54

tak to ti nikdo asi neřekne zda ho poškodíš, chce to hold zkusit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 10, 2019 11:26

tak sem ztravila skoro 30 minu!!! rozlepovanim, je rozlepeny, zda se to OK, nikde zadna dira...

jako 30 minut to rozlepovat je trochu hardcore, ta se predpokladat, ze to je proto, ze bylo min.2 roky sbaleny a pripadne to bude fakt jen na nejaky rozlepeni na par sekund navic? predstava, ze se 30 minut dostavam do plastenky je hodne desiva... jestli si nemam radsi koupit jinou, nebo to uz bude OK, kdyz se bude pouzivat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod PaKo » ned bře 10, 2019 18:35

Ne, používáním to rozhodně nebude ok (bude to spíš už jen horší) a ta lepivost není zkrátka přirozená vlastnost. Od Jurka jsem měl několik UL tarpů a některé nelepily (ať byly sbalené sebevíc dlouho) a některé byly dodány už lepivé (rozhodně důvod k reklamaci - prodej starých zdegradovaných krámů :) ).

Už to tu zaznělo ve foru kdysi jednou ve vztahu k tarpu od Jurka (mimochodem, ne že bych chtěl do tohoto výrobce rejt, ale nikde jsem nezachytil podobné lepivé problémy tak masivně, že je to prakticky loterie, jako právě u něj a z toho důvodu si od nich už ve verzi UL rozhodně nikdy nic nepořídím), například zde: viewtopic.php?p=457311#p457311

Takže reklamovat, vyhodit a nahradit či opravit, například jako zde: viewtopic.php?p=461710#p461710
PaKo
 

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 10, 2019 19:26

neni to moje plastenka, nechtela sem "vyhazovat" 1500 kvuli tydnu nekde na dovolene, kdyz je moznost si ji pujcit, jen me prekvapilo, jak moc to je fakt v realu lepivy, nepamatuju si, ze kdyz byla nova, ze by to takhle bylo...

takze kdyz neni moje, odpada vyhodit, zaroven je asi 7 let stara takze odpada reklamovat a ted uz jen zbyva - pujcit si ji a usetrit 1500 nebo si koupit stejne UL jurka kvuli vaze na jednu dovolenou... hm... takze ji nejak prubnu doufam, ze bude prilezitost a budu doufat, ze bude proste OK a lepivost nebude mit vliv na nepromokavost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » ned bře 10, 2019 19:48

Hned jsem si rikal, jestli to neni PU a degradace a ono jo :)

Jestli ti to pomuze, tak jsem tu nedavno psal, jak jsem asi po 20 letech vytahnul ze skrine zabalene ponco na nejaky pokus, taky to lepilo a po namoceni do vody sel PU stirat prstem. Slo rovnou do popelnice. Udelej to taky resp. ho vrat majitelce, at to udela sama. PU proste neni na dlouhe skladovani.

Jinak si myslim, ze lepivy PU muze udelat ve vode to same, co mne. Proste je po nem. Vodeodolnost byla samozrejme cista nula. Takze jestli to nechces vyhodit rovnou, zkus to namocit do vody a nalit na to vodu, jestli protece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 11, 2019 8:51

pri testu ve vane neprotece, to sem zkousela a material ani z jedne strany setrit vlhkej prstem.nejde -takze aktualne to vypada fakt jenom na lepivost, ale ne na ztratu funkcnosti.

co me prekvapilo nasla sem 16 let staryho kondora plastenku o kterym.minimalne 12et nevim, ze ho jeste mam - a je plne funkcni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2019 10:27

@Mawe: Na mikove hovadiny o "lepivem PU" se vykasli, je s tim opravdu mimo. Pokud Ti funguje, tak si ji vyzkousej na nejakem vyletu (ted je vhodna doba), jestli se nezacne pripadne rozpadavat samotny material a kdy bude OK, klidne si jej vem.

Plastenky a veci z nekterych podobnych materialu se, bohuzel, nekdy lepi. Nekdy i nove, nekdy po delsim skladovani - a nekdy po uskladneni kdyz se predtim neususily uplne nebo byly uspinene napr. z potu a obleceni.. Neni to vlastnost PU, mel jsem takove problemy i s PVC plastenkami (nebo ze by se "nakazily" z PU zateru jinych ponch a plastenek, co lezely na stejne policce :(( :-k :-D) a nemel jsem podobne problemy s plastenkami s PU zaterem na PES nebo Nylon materialu, dokonce mam doma jeste jednu takovou, kterou jsem urcite pouzival jeste v Alpach se psem (tj. min. 13 let zpatky) a to uz tehdy nebyla nova a stale je funkcni byl jsem v ni nekde na podzim).
Ano, delaji to i nektere materialy s PU zaterem, nektere ciste PU material - ale je to vlastnost toho ktereho konkretniho materialu, zase se musi mikovi zopakovat, ze neni PU jako PU :twisted:. A zopakuji i to, ze to delaji i jine umelohmotne materialy. Dokonce jsem se jednou s podobnym problemem v mirnejsim provedeni setkal i pri rozbalovani slozene a delsi dobu v takovem stavu (asi i v kominku, tj. mirne zatizene) skladovane GTX bundy - pro mika: 3-vrstve, tj. na PU byla jeste ta spodni vrstva; a bylo to v obchode (v outletovem, par let stary model, rozbalovany prodavacem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2019 19:29

Moment, jake moje hovadiny? O PU psal Yopo tady a odkazoval na nej PaKo vyse.

Muzes si o PU psat co chces, ale fakt je ten, ze se casem rozpada. Co mi udelalo me ponco je taky fakt. 7 let sice neni 20, ale chovani je podobne a podobne to casem i dopadne. 7 let uz je u PU na hranici rizika a kdo vi, jak dlouho to predtim lezelo nekde na sklade.

@Mawenzi: mozna to jeste nejakou dobu fungovat bude, ale daval bych si bacha ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2019 22:47

mike píše:jake moje hovadiny?

Napriklad toto:
mike píše:jsem asi po 20 letech vytahnul ze skrine zabalene ponco na nejaky pokus, taky to lepilo a po namoceni do vody sel PU stirat prstem. ... Jinak si myslim, ze lepivy PU muze udelat ve vode to same, co mne.
V kontextu s ostatnym, co vyhlasujes dokola o PU, tak se to "muze udelat" musi u Tebe chapat jako "udela".
Mimochodem Yopo psal o "tom japonskem PU". Toto je problem - ze existuji tisice ruznych veci z PU s odlisnymi vlastnostmi, ktere Ty hazes do jedoho pytle a je to pro Tebe to same. Navic tady pletes dohromady PU zater s PU jako zakladnim materialem.
Ano, nektere PU jsou na hovno, nektere jsou vynikajici - a nektere dokonce jsou i trvanlive a nerozpadavaji se ani do 7-mi, ani do 20-ti let. Nebo jsi slysel o nekom, komu by same od sebe vypadla plastova okna ze zdi po par letech? (Jo, ony se pripevnuji i kotvami, ale jsem neslysel ani o rozpadu PU peny kolem oken. A taky jo, znamemo vypadlo okno jak mu jej vymenili, ale to se stalo asi 2-3 hodiny po nasazeni, pri veceri jim spadlo na stul - to ale asi uznas sam, ze tezko mohlo byt rozpadem PU po par hodinach :-))
Nebo si myslis, ze kazda penova matrace se kazdemu rozpadava po nekolika letech? Kupodivu matrace v me a bratrove stare posteli jsou plne funkcni (az na vylezeniny) jeste po min. 45-ti, ale spise 50-ti letech.
Atd.

No a taky, jak jsem psal, lepiva umela hmota plastenky vubec nemusi byt PU, i PVC, PE, ... je mnoho druhu a nektere jsou takove a jine makove...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » úte bře 12, 2019 0:26

apuka píše:V kontextu s ostatnym, co vyhlasujes dokola o PU, tak se to "muze udelat" musi u Tebe chapat jako "udela".

:lol: sice to nenapsal, ale urcite si to myslel, hajzl jeden! :twisted: Bud tak hodny a neprojektuj si do mne sve myslenkove postupy. Zcela jiste nezafunguji, protoze ja bych s necim takovym zit nedokazal ;-)

apuka píše:Mimochodem Yopo psal o "tom japonskem PU".

Yopo psal konkretne o Jurkovi a jejich problemech s PU zatery.

apuka píše:Navic tady pletes dohromady PU zater s PU jako zakladnim materialem.

Kde? BTW, zatim vsechny PU zatery, co jsem kdy kde mel, odesly, a lisilo se to jen casem.

apuka píše:Kupodivu matrace v me a bratrove stare posteli jsou plne funkcni (az na vylezeniny) jeste po min. 45-ti, ale spise 50-ti letech.

A ja mam spatne svedomi z toho, ze se nemuzu po asi 15 letech dokopat k tomu, abych si koupil novou matraci :D

apuka píše:No a taky, jak jsem psal, lepiva umela hmota plastenky vubec nemusi byt PU, i PVC, PE, ... je mnoho druhu a nektere jsou takove a jine makove...

Jenze tady je rec konkretne o Jurkovi a znovu, viz Yopo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení