Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » stř zář 27, 2017 18:03

Nějaký typ na kvalitní odolné trekovky co zvládnou šutry ale budou fajn i na promáčené půdě? Váhám mezi B a B/C

Lowa Ranger
Meindl Island
Meindl Vakuum
Asolo Kongur
LaSportiva Trango Trek

Asi něco na tenhle styl....
Asi by bylo fajn pevná kůže co potom neprotece až chcipne membrána - muzou byt i bez membrány. Obsazka celá výhodou. Bude to takovej univerzal na vše tak aby se hned neokopali.

Sou některé z vyberu pruser nebo naopak nějaké vycnivaji či dá se doporučit nějaký jiný držák. Samo potom záleží jak sednou ale rad bych zkoušel rovnou boty bez slabin pro svou kategorii.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv zář 28, 2017 10:55

já bych vybíral mezi plasťáky (hadráky bez kůže), pro mě jsou kožené boty na turistiku přežitek
B
La Sportiva Trango TRK
Arc'teryx Bora
Arc'teryx Bora 2
Scarpa Marmolada OD
B/C
La Sportiva Trango Cube
Scarpa Ribelle Tech
Andrew Lavaredo Trek
Michal82 píše:Asi by bylo fajn pevná kůže co potom neprotece až chcipne membrána

dle mě každá kůže proteče, a obzvlášť rychle nubuk, a nepomůže ti sebelepší naimpregnování, za impregnace je to jen vyhazování peněz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 28, 2017 15:54

Impregnace ne ale pořádnej krém/vosk funguje.
Co udělá plasťák když odejde gore-tex? V ten moment do toho musí přeci týct jak přes obyčejný hadráky ne? 2,5 mm kůže mi tedy přijde že bude výrazně odolnější a když se navoskuje tím spíš s hadrákem potom neudělám nic ne?
A GTX má dneska každá běžná kožená pohorka takže ze začátku musí byt proti vodě odolné stejně jak hadrák a potom dle mne rozhodne víc než hadrák.
Zrovna Tranga TRK sem si zkoušel jelikož sem o nich dost uvažoval a krom toho že sou měkčí než moje Trango Alp sem žádnou výhodu v tom že to není z kůže nenašel a nijak mne to nenadchlo. V Alpech klidně mohu stát v potoce dokud mi tam nenateče vrchem tak je v nich sucho.

V čem je výhoda ,,plasťáku,, ? Protože životnost to nebude a po popraskani GTX to budou boty na nic.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » čtv zář 28, 2017 16:01

Michal82 píše:V čem je výhoda ,,plasťáku,, ? Protože životnost to nebude a po popraskani GTX to budou boty na nic.
Na to si prišiel za posledných 20 sekúnd, keď si sa nad tým „zamyslel“? :D

Mimochodom, ak by si náhodou chcel uvažovať o mäkkých a odolných plasťákoch, pozri sa na Arcteryx Bora2.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 28, 2017 17:46

V podstatě ano - zamyslel jsem se nad tím a došlo mi ze v tom žádnou výhodu nevidím - dobře tak sou trochu lehčí.

Že rychleji uschnou - to je hezky ale když chodím v mokru tak vlastně neuschnou nikdy - takže po odchodu GTX jen rychleji protečou.

Beru ze kozena bota po odchodu GTX nasakne a bude v ni taky mokro ale než ta nakremovana 2,5 mm kůže prosakne stihnu procupitat potůček nebo nějakou mokřinku - hadrák s GTX na odpočinku mi dopřeje koupel hned.

Hele ne já nějak k těm značkám co dělají kde co nějak nemám důvěru - chci botu od tradičního výrobce, botu kterou mi po letech opraví a bude mít dostupný servis a chci koženou botu.

Ale hadraky vám neberu je fakt ze asi na použití když se u konci životnosti membrány vymění hned za nové to muže mít výhody ale chci botu na delší dobu když za to dam dost peněz a když časem nebude úplně vhodná na to nej nasazení pořad ji mohu dodelat v méně náročných podmínkách co do vody.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv zář 28, 2017 19:08

Na plastaky tu mame cele vlakno, fps ti daval odkaz.

Jestli chces kozene boty navoskovat, tak si kup rovnou gumaky, vyjde to nastejno a levneji :twisted: Jinak dost zalezi na tom, na co boty chces, tos moc nenapsal. Ma zkusenost s Meindl Islandy je spatna, ale kvuli terenu, tobe by klidne mohly stacit. Jinak si projdi vlakno o B/C botach, tam je toho dost.

No a na membranu moc nespolehej, ta muze odejit driv, nez se udela nekde dira v kuzi a zacne tam tect. Proti vode, co kuzi jen prosakne, je membrana IMO zbytecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 28, 2017 21:27

Já vím že je tu vlákno na plastáky - já je ale nechci jak sem psal.

Navoskovat ano - ke konci životnosti když už není co ztratit - jinak olejíčkuju a krémuju.

Jo o těch Islandech sem teď četl že docela odcházejí. Právě otázka zda nevhodným použitím nebo sami od sebe.

Já bych GTX ani mít extra nemusel, pokud to bude silná kůže, jenže až na nějakou výjimku má vše dnes GTX aspoň to co se bezne u nás prodává.

Co sem tak hledal tak asi nejvíc ne teď zaujali

Lowa Tibet - přijdou mi už dost tvrdý
Lowa Ranger - škoda nižší obsázky
Meindl Island - škoda že očka nemají kladky
La Sportiva Karakorum - nevím zda to už není moc masivní, jednou sem je měl na noze a přišli mi dost velký těžký a tvrdý jak Trango Alp
Asolo Kongur - přijdou mi trochu nižší ale na noze sem ještě neměl.

Na co bych je chtěl - Skotsko, Island, Norsko, nižší Alpy, ČR

Většinou měkký terén, pěšiny, značené cesty, občas nějaké to kamení, mělo by se v tom dát jít po silnici.

Moje váha 88kg a batoh do 20kg

Čekám něco měkčího než Trango Alpy, ale svršek stejně odolný.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » čtv zář 28, 2017 23:21

Na to, co pises, by ti mely stacit lepsi Bcka, tedy i ty Meindl Islandy. Ja jsem je znicil, protoze jsem veril vyrobci, ze jsou B/C a pouzival je v tezsim terenu. Bohuzel jsou to becka. Na kladky kasli, v praxi to nepoznas. Mel jsem stejne boty s kladkama i bez a rozdilu jsem si nevsiml. Ani rozdilu u Islandu proti jinym.

S Trango Alp neporovnam, jelikoz jsem je akorat zkouzel v obchode a hur padnouci boty jsem na nohach snad nemel. Coz je taky podstatne, muzes si vybrat idealni boty, ale kdyz ti nebudou sedet, tak smula.

LaS Karakorum jsou B/C. Plus je kvalitni kuze, minus kvalita provedeni, podle toho, co se tu pise (reklamace). Lowa Tibet jsou taky B/C.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pát zář 29, 2017 5:55

Ty Islandy sem koukal že se děla víc verzi - Light což sou B, Active B/C a Pro prý taky B/C.
Ty Lowy mi přijdou taky dobrý jak měkčí Ranger tak Tibet.
Sportivy - mě Tranga sedí ale zkoušel sem několik párů ve stejném čísle - kazdej pár byl jinej. :D
U těch Tibetů píšou hydrofobní nubuk 2,6 - je to obyč nubuk nebo je to taky opravdu lepší kůže něco jako u Karakorum?
Jaká kůže je na Islandech a v jaké šíři?

Jinak zkušenosti s Meindl Hymalaya, Anden, Engadin....? Všechno je to B/C údajně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Podzemnik » pát zář 29, 2017 6:44

Michal82 píše:Nějaký typ na kvalitní odolné trekovky co zvládnou šutry ale budou fajn i na promáčené půdě? Váhám mezi B a B/C


Já mám ty Islandy od Meindelu a tedy naprostá spokojenost. Na Islandu jsem v nich běhal měsíc v blátě, sněhu a dešti a suchou nohou s přehledem. Hodně jsem to tehdy kutil jako ty, ve výsledku jsem stejně přišel nakonec do krámu a všechny si je zkusil - polovina mi vůbec nesedla, z dalších jsem měl takové smíšení pocity, jestli vydrží, a nejvíc mi prostě sedly ty Meidly, tak jsem si je rovnou vzal. Jsou dost měkké, vršek pořád odolný, podrážka a pogumování kolem dostatečně vysoko... Za mě TOP boty prostě

U mě je výběr bot jako vybírání notebooku: když se mi na tom dobře píše, tak ho vezmu bez ohledu na parametry. Stejně jsou notebooky dneska už natolik kvalitní, že na těch specifických parametrech mi zas tak moc nesejde... Ještě jsem měl jedno přirovnání s holkama, ale to nebudu rozvádět tady
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát zář 29, 2017 9:52

@Michal82: Pokud chces boty, "co zvladnou sutry" a pritom na Lowa Rangerech pises, ze "skoda nizsi obsazky" a u Islandu ne, tak to se teda divim. Bud se snizila obsazka u Rangeru nebo zvysila u Islandu (coz asi pravda neni), nebo ses dival blbe - Rangery maji min. tak vysokou obsazku jako Islandy, ale z pevnejsi gumy.

Taky si myslim, ze by Ti mohly B boty stacit. LS Karakorum jsou uz mnohem pevnejsi, tvrdsi nez ostatne, Trango Alp uz od nich neni moc daleko (jinak, maji stejny druh kuze), navic jsou blbe k sehnani, protoze se uz nevyrabi - a ano, jsou problemy s podesvi. Zato maji Perwanger kuzi, co je nekde uplne jinde nez nubuk.
Hlavne si vezmi ty boty, ktere Ti nejlip sednou, jinak je to +- stejne (krome Karakorum). Konkretne ale u Meindlu je to asi sazka do loterie u kazdeho modelu. Nejenom na OF jsou hodne rozporuplne zkusenosti s nima. Kazdopadne kdybys chtel Islandy, radeji si nech objednat Professional (ne turistickou Pro verzi!), pracovni/vojenskou obuv, dela se z lepsi kuze a je lepe osetrena. Jen je cerna.
Michal82 píše:jinak olejíčkuju a krémuju
Pokud toto delas s kozenyma GTX botama, tak se nediv, ze Ti rychle odejde GTX - hlavne ten olejcek a mastne kremy se pres kuzi ke GTX dostanou a v tom momente "oteviraji" kanal na prenos vody, proste zrusi vodeodpudivost a nastartuji vzlinani. :wink:

"Hydrofobni nubuk" - to je u kazdeho vyrobce, jen kazdy jej osetruje trochu jinak, nekdo lepe, nekdo hure. Taky zavisi od delky skladovani, rozhodne se ptej na rok vyroby, na sklade docela odchazi "hydrofobni" uprava a vysusuje se kuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pát zář 29, 2017 16:12

Lowa Ranger

https://youtu.be/2NbR1mrIi9E

Meindl Island

https://youtu.be/QBXxPpUxvAI

Vedle sebe sem je neměl a zkoušel sem je s odstupem času ale ta obsazka mi na Lowa Ranger přijde nižší. Třeba když budou vedle sebe tak nebude.

PS - patlam to tím co mi doporučil prodejce.

A nějakej typ kde mají v Praze hodně na výběr?

Nejraději bych je koupil tady v Německu ale nemám čas tu teď někde jezdit a příští týden se vrátím do ČR a mám jen týden a letim do Skotska - takže potrebuju už něco sehnat a rozhodnout se a jak vždy něco zkusím a za par dni jinde něco jiného nedá se to vůbec hezky porovnávat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát zář 29, 2017 18:02

Koukam, ze oni snad fakt na novejsich verzich Rangeru snizili obsazku. Ja si na puvodnich pamatuji, ze byla min. stejne vysoka jako na Islandech. :roll: ](*,) Nebo si to jen blbe pamatuji, uz je to par let zpatky.
Edit: Tady jsem nasel obrazek puvodnich, takze jsem si nepamatoval blbe.

Jinak nevim, kde v Nemecku jsi, ale kdyz mas v okoli Globetrotter nebo Unterwegs, zajdi tam, v Praze takove moznosti nenajdes a budes mit mensi pravdepodobnost, ze bota lezela dva roky na sklade.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pát zář 29, 2017 18:42

To na obrázku není Ranger ;) to je Tibet :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pát zář 29, 2017 18:43

Sem kousek od Jeny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát zář 29, 2017 20:50

Michal82 píše:A nějakej typ kde mají v Praze hodně na výběr?

Mozna Hudy Slezska, ale lepsi bude, kdyz se na webu kouknes, kde maji konkretne to, co chces a taky tvou velikost. Doba se totiz zmenila a dneska maji na prodejnach maximalne jeden par od kazde velikosti :? Koukni na Hudy, RP, Hanibal a Alpsport.

P.S. Tip. Typ je neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » pát zář 29, 2017 22:10

Na většinu vybavení funguje dobře trojkombinace u Náměstí Míru - Hanibal Korunní (to je větší z prodejen Hanibalu), Alpsport Vinohradská (větší z Alpsportů) a mezi nimi je ještě Hudy (ale to moc nemusím). Výhoda blízkých prodejen je, že si člověk dobře pamatuje pocity ze zkoušení v jiných prodejnách (nebo se tam může vrátit).
Nejlepší je ale určitě vyhlédnout si prodejny na internetu podle dostupnosti bot.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » pát zář 29, 2017 22:26

Jj díky chlapi oběhu to snad budou mít moje čísla - u každé boty je to jinak ;)
Do toho se ještě rozhodnout zda vemu ten batoh Kajku v 75 nebo v jiné velikosti případně kouknout ještě znovu na Osprey i když byl o dost horší ale ještě bych rad viděl jeden model.... No bude toho dost.

Ty boty - nějak vím ze bych to dal s B ale většina z nich nemá vysokou obsazku nebo je ta kůže tenká.... mě to víc táhne k těm B/C i když mi je jasný ze to oproti C nebude už takový rozdíl.... ale tak uvidím - nejhorší je ze 10 minut na prodejně stejně nic neřekne o tom jak se v těch botách bude chodit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Stani » pát zář 29, 2017 23:16

Fakt skúšaš v predajni topánky 10 min? Verím, že to píšeš len nadnesene.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pát zář 29, 2017 23:47

mitau píše:Na většinu vybavení funguje dobře trojkombinace u Náměstí Míru - Hanibal Korunní (to je větší z prodejen Hanibalu), Alpsport Vinohradská (větší z Alpsportů) a mezi nimi je ještě Hudy (ale to moc nemusím).

Ja taky ne, ale maji hned vedle separatni prodejnu na boty a ta celkem jde a maji jich tam relativne dost (to je ta Slezska).

Druha podobna oblast je okolo Masarykova nadrazi. Hudy (Havlickova), RP (Namesti Republiky), Alpsport (Florenc) a Hanibal (Senovazne namesti).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » sob zář 30, 2017 5:13

Tak 10 minut ne ale stejně se to poradně pozná až na treku.
Od díky za tip zkouknu tyhle prodejny v hanibalu se mi nakupovalo hezky i když mě to vždy stalo dost :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Miras » sob zář 30, 2017 21:42

fps píše:já bych vybíral mezi...
B
La Sportiva Trango TRK
Arc'teryx Bora
Arc'teryx Bora 2

Netušíte někdo, jestli je něco z toho aktuálně někde v Praze k vyzkoušení? La Sportivy měli co vím v Hudy, ale už nemají. Teoreticky by mohl posloužit jiný model. Arc'teryxy ale nevím, že by v nějaký kamenný prodejně vedli, nebo?

Je tu možnost objednání z e-shopu, taky by to mělo něco do sebe, aspoň bych měl doma spoustu času na zkoušení. Ale v tom případě bych měl doplňující otázku, zejména na uživatele praktikující dvouponožkový systém. Taky bych to rád vyzkoušel, můžete se prosím podělit o zkušenost, o jak moc větší boty kupujete? Obecně se říká k délce holýho chodidla u pohorek přidat cca 1cm. O kolik větší boty kupujete, když nosíte dvoje ponožky? Stačí 1,5cm? Nebo raději 2?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » sob zář 30, 2017 22:47

Obecně je kupování po internetu loterie a musíš být připravený kdyžtak boty poslat zpět, ale sám už jsem to několikrát udělal a většinou to dopadlo dobře.

V Hudy mají La Sportiva Trango TRK Leather, což by měla být podobná bota akorát s kůží. Měl jsem z ní ale trochu jiný pocit než z "plastové" verze. Ty kožené mi přišli trochu celkově bytelnější a tužší - asi proto, že nový kožený vršek se podílel na tuhosti boty. Na určení velikosti nebo toho, jestli zhruba sedí kopyto by to ale mohlo stačit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » ned říj 1, 2017 1:16

@Miras: takhle to nemerim. Kupuju asi o pul cisla vetsi (tj. neceleho pul cm), nez kdybych kupoval na jednu ponozku, ale stejne vsechno zkousim na dve. Coz taky doporucuju, nejdriv ponozky a pak na ne kupovat boty. Staci totiz prekvapive mala zmena, aby bota sedela nebo nesedela.

U LaS pocitej s tim, ze cislovani je posunute nahoru asi o cislo. Hanwagy a Meindly mam 45, LaS 46. A i tak byly me dve standardni ponozky malo, vymenil jsem vnitrni za trochu silnejsi, aby bota sedela lip. Ovsem v tehle kombinaci v Alaskach umiram, to proste nejde. Protoze ty jsou akorat na tu standardni kombinaci, neni tam zadna rezerva (a sedi skvele). Ale zas je pravda, ze me nohy jsou na tohle dost citlive, jak je zacne bota jen trochu utlacovat, tak odumiraji nervy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Miras » ned říj 1, 2017 8:07

Se slušnou pravděpodobností, že mi boty sedět nebudou a budu je vracet celkem počítám. Asi objednám oboje a aspoň porovnám, který sednou líp, jestli některý. Nicméně s ohledem na to, že chci vyzkoušet dvoje ponožky, moc netuším, po jaký velikosti sáhnout, zvlášť, když nemám zkušenost ani s jedním výrobcem. EU číslování je o ničem, to si každý výrobce značí, jak chce, podle toho nosím boty od velikosti 41 do 43. Ta délka stélky v cm mi přijde o malinko spolehlivější, tak jen jestli to někdo nemáte přeměřený, jakou máte nohu a jakou k tomu (v cm) velikost bot, jen pro orientační představu.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » ned říj 1, 2017 10:27

Mám LS Trango Alp a stélka je u 44 dlouhá 288mm - nohu mám 280 - takže 8mm k dobru pro dvoje ponožky co nosím - Northman Artic Trek Merino - silne vysoké a pak nějaké Northman Trek - nižší tenčí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mitau » ned říj 1, 2017 10:31

Nejlíp vyzkoušet velikost LaSportiv v Hudy a na rozdíl ve velikosti mezi LaS a Arcteryx se zkus zeptat uživatele "wawrik", ten měl myslím oboje boty, o kterých uvažuješ (vlastně možná od LaS má Trango Cube, tvrdší bota, taky ji mají na vyzkoušení v Hudy). Protože dost pravděpodobně zrovna nesleduje tohle vlákno, zkus mu napsat SZ.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 0:44

@Miras: delka vlozky (Hanwag Alaska 45) 290 mm, leva noha 268 mm, prava 262 mm. Kupuju podle leve, prava je mi trochu vetsi, ale co nadelam. S tenkyma ponozkama nosim nizka Meindl Lareda 44 a ty maji delku vlozky 285 mm. Obuju do nich i stredni trekovky, ty, co nosim jako vnitrni ze dvou.

Mel jsem LaS Nepal Trek EVO 46 a ty mely vlozky stejne dlouhe, jako Alasky. Byly mi trochu vetsi, tam jsem pouzival o neco silnejsi vnitrni ponozky. Ono totiz zalezi i na tvaru boty, Alasky jsou ve spicce uzsi, a tak tam mam vic mista, aniz by mi pripadala bota velka.

Jinak taky doporucuju jit nekam zkusit jine boty od LaS, u nich jsou velikosti priblizne stejne (mam pocit, ze Cuby mi sedely spis 45.5, ale Karakorum taky 46).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Chara-din » pon říj 2, 2017 7:54

Trango Cube x Trango TRK (plastové): Kopyto se dost liší, Cuby jsou celkově užší a to tak, že ve špičce výrazně. Obojí mám 45,5 a Trango TRK sedí perfektně, zatímco Cuby budou muset z domu a to bych je fakt chtěl. :-) Trango TRK Leather mi přišly při zkoušení určitě tvrdší než jejich plastová verze, ale možná by časem trochu změkly. Moc nechápu, proč tu botu nepojmenovali úplně jinak, když se liší skoro ve všem. :-)
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon říj 2, 2017 8:03

Jeste jedna vec - nevim, jaky je v tomto ohledu rozdil mezi LS Trango TRK a TRK Leather, ale zkousel jsem nekolik bot (minimalne Cube, TRK Leather, S Evo, Guide, ..., davneji Alp) z rady Trango stejne velikosti a byly tam docela (pro mne) citelne zmeny ve "strihu", obzvlaste v miste pro prsty, spise vysky nez sirky. Takze pro dvoje ponozek je toto taky hodne dulezite, protoze zmenu vysky odhadnes mnohem min nez delky. A cela rada TRK je v prstech docela nizka.
Proto radeji zkus ty TRK Leather, to bude snad nejvice podobne obycejnemu TREK, nevim, jestli staci podle ALP.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty