Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 24, 2017 8:49

ale ja nijak nerikam, ze souhlasim s tim nemit lekarnicku/kpz, jak tomu kdo rika a jak si prohazuje obsahy. Jen castecne chapu, ze nekomu to muze pripadat nedulezity, protoze napr. misto osetrenyho puchyre a peknyho vyletu pojede o den driv dom a priste treba si tu naplast veme. Ze to v podstate jsou pripady, kdy je to fakt neprijemny ale asi ne nejak fatalni.

V tvym pripade s aulinem - co bys delal, kdyby ti ho doktor nenapsal? vetsina lidi se k lekum na predpis, pokud je fakt nepotrebujou, nijak nedostane a ja mela aulin taky proto, ze mi ibac nezabiral tak mi ho prvne sehnala mama, at to zkusim (bylo mi asi 15, takze to zas nevnimam jako pruser ze sem si to nejak neposefovala sama navic v podstate bez dostupne existence internetu pro vetsinu smrtelniku) a ted proste vim, ze si na nem mam trvat, kdyz se jednou za sto let ukazu u obvodacky (coz mi pripomina, ze sem dala posledni kamosce na udesnou bolest hlavy a letos sem uz u doktora byla :D

To jako nefunguje tak ze nabehnes do ordinace a preventivne si nechas napsat vsechno co jde. Na predpis to je z nejakyho duvodu dost casto... a pokud bys k aulinu pristup nemel, tak bys proste musel nejak prezit bez nej.

jakoze fakt nijak neobhajuju absenci, jen ze v jistym ohledu chapu, proc to tak nekteri lidi maji. Stejne jako sou lidi, co na vylety proste nenosi vubec nic a znam jich dost (i kdyz fps tim ze chodi sam na delsi akce, tak myslim, ze by ho par gramu navic nezabilo a muze se to fakt nekdy hodit), tak sou proti tomu lidi, co maj kilovou brasnu na prochazku za mesto

ps: slovaci neznaj novikov nebo co, asi v 10 lekarnach netusili, co to je, tusili to v jedne ale stejne to nemeli.

Odpoved jsem dal radej sem. mike
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 11:22

uz se ta diskuze staci do absurdit... jisteze to je kazdeho vec, jestli si neco na pripadne nesnaze vezme, nebo ne, a jak jsem psal, mne to treba uz jen uklidnuje...
jiz nekolik let jsem nic z toho, co v KPZ mam, nepouzil, ale vsadim se, ze kdybych si ji jednou nevzal, ze se zrovna neco prihodi a nejaka ta "blbost" mi bude chybet... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » ned zář 24, 2017 11:40

Quido píše:@mawenzi:
znova - jde o to, ze netvrdim, ze jdu se spacakem s limitem -13°C do mrazu -13°C
a potom - jeste mam na sobe Devolt merino rolak, DreB2 mikinu a zimni SS atp.

ja jsem podobne horkorevny jako Pako, ale nic neprehanim, porotoze vim, jake prekvapeni dokaze zima pripravit....

zimni spacak CRITERION Traveller 650 - kdysi, kdyz jsem sel VHT zimni prechody, mel jsem pujceny Sir Josef do nejakych -40°C


Tak jen pro pořádek, ten tvůj "zimní" spacák má teplotní určení -12°C. Jenže, a teď se podrž, je to limitní komfortní teplota. Komfortní v tom smyslu, o kterém jsem psal o 3 stránky zpět, má -7°C. To, co společnost Criterion uvádí jako komfortní limitní teplotu, je právě ta limitní teplota, kterou mám já u top a under quiltu -13°C. Máš tedy papírově stejný spacák, jako já. Zároveň o tom co mám na sobě za hadry nemáš šajn (+ ty co občas svleču), ale budeš mi tu tvrdit, jak riskuji... Ok, nemá cenu, abych dále pak na takovou diskuzi reagoval ;)
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 11:53

blbost...

psal jsi puvodne:
PaKo píše:Tak se také podělím se svým zimním setem (teroristicky do -13°C) pro víkendové trajdání po ČR, tzn. žádné velehory atp..

pak výčet svých věcí...
a ja se pak zeptal - tak si prosim, precti znova mou otazku ze čtv zář 21, 2017 20:07 a pak nasledujici tvou odpoved a nasledujici mou reakci atd... a nemusime se dal vubec hadat...
:roll:
a jestli je to jinak, nez jsi porve psal, tak proc jsi to prve psal...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » ned zář 24, 2017 12:37

Psal jsem, že jsem vyzkoušel několik spacáků v několika teplotních určeních a u všech vyzkoušených nastala i situace, kdy jsem u nich šel pod limit (ne komfort) a zcela bez problémů. A i u toho jsem zmínil (a ne poprvé), že tak ale hodnotím POUZE A JEN sebe a nikoho jiného. Stejně tak i výčet mých věcí byl výčet věcí, které tahám, používám a nosím já a jen já a nelze je v žádném případě aplikovat na každého. To znamená, že jakákoliv reakce od tebe, která začala slovy "Podle je to..." tak již byla bezpředmětná a irelevantní, protože to, že by to pro tebe bylo na hraně, neznamená to, že by to bylo na hraně i pro mne.
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 18:38

to je jak u malych na dvorku
pises neco o tom, zes v - 13 jeste vlastne nebyl, a neco o kelgynich, neco o tom, ze kdyz je v noci -13, tak je pres den tak asi -5 (za a/ to nemusi byt pravda a za b/ to s tim nijak nesouvisi), a kdyz se te zeptam primou otazkou, jestli jako v tech -13 s tim, co pises, preckas, odpovis ze papirove ano (cili ze to vlastne nevis), ja a nekolik lidi ti tu napise, ze se jim to nezda, tak najednou zacnes rozvijet sve teorie, jak to mas vlastne vsechno zmaknute... nikdo z nas, co ti to pise, neni zadny novacek a ma sve uz v prirode odchozene i na spane a proto vyslovili tyto obavy....
:roll:
mne je to jedno, delej si co chces, ale jedno ti reknu proste narovinu - moc ti to, co tady pises, neverim, to je vse...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned zář 24, 2017 20:36

Quido píše:to je jak u malych na dvorku

Jeste bych rozvinul teorii, jak je to s pomocovanim v -13ºC. :D
Papirove tomu neuveri ani ma instruktorka twerku. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 21:15

booze: díky za rozšíření slovní zásoby s twerkem :mrgreen:
Nepřijde mi ta diskuze tady moc nosná, zvlášt protože si z ní nikdo nic užitečného neodnese. Navíc buď může být PaKo opravdu dobře snášet zimu a nebo si třeba každý představíme něco jiného pod tím, co v seznamu není uvedeno a to oblečení na sobě. PaKo ho tak trochu shodil tím, že to není nic extra, protože se chystá zhubnout ale to pořád neznamená, že musí být úplně marná. Stačí započítat péřovku do věcí na sobě a ne mezi věci v batohu a hned ta výbava bude do zimy mnohem lépe odpovídat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » ned zář 24, 2017 21:42

mitau:
asi mas pravdu, ze je to zbytecne hadani, zejmena kdyz jde o nejake cundrovani v lesich kolem komina, jsem se nechal unest
:-k

jak se tedy sbalis na 2-3 dny?
:twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned zář 24, 2017 22:09

Jsem si vyklikal v geargrams zimni Alpy a malem me to slozilo (skoro 15kg). To jeste nemam zvazeny cepin a macky :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » ned zář 24, 2017 22:14

booze píše:Papirove tomu neuveri ani ma instruktorka twerku. :twisted:

A co teprve tva ucitelka cestiny :twisted: (to mozna taky bude nakazlive... :?)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » ned zář 24, 2017 22:19

Tu jsem nemel, ale dik. :oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 7:48

booze píše:Jsem si vyklikal v geargrams zimni Alpy a malem me to slozilo (skoro 15kg). To jeste nemam zvazeny cepin a macky :lol:


kdyz vyhodis ze seznamu primotopy, tak budes na tom jako PaKo... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pon zář 25, 2017 11:30

Musim se na to zamerit, asi nejsem ultra, kdyz tahnu zdarak a k nemu stan. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 12:17

no tak to uz jsi opravdu prehnal... :mentor:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 14, 2017 9:02

nedavno jsme tu resili GearGrams.com a nevim, kde jinde se tady zeptat.
na vikend mame vyrazit na hory a mel jsem tam seznam co vzit, ale hlavne jsem tam mel za mesice vypilovany seznam kdeceho vc vahy a najednou mi nejde se prihlasit a hlasi mi to: There was an error loading data. This has been noted and will be looked into. Contact help@geargrams.com for any questions.
co s tim? na jejich email jsem prosbu o napravu poslal, ale zatim se nikdo neozyva a nic se nezmenilo.. myslite, ze se dockam napravy? bohuzel jsem si to nezazalohoval. nejak jsem tomu programu veril
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod wawrik » čtv pro 14, 2017 9:13

Máš pravdu, nejde to teraz. Preto treba mať porobené CSV zálohy kompletnej výbavy aj jednotlivých gearlistov. Ak sa server prebudí, rýchlo si ich urob.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » čtv pro 14, 2017 9:18

takze to neni jen ted muj problem? tak super, predpokladam tedy, ze to daji do kupy a bude to zase funkcni, uf. mne slo hlavne o ten komplet vybavy, kteremu jsem venoval dost casu. na vikend se nachystam nejak i bez toho. a jasne, hned pak zazalohuji
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod deu » pát pro 15, 2017 10:06

Přihlášení do geargrams - mě to tohle dělalo už dávno. Pomohlo přihlásit se přes facebook. Dnes jsem to zkoušel a jde to.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha


Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát pro 15, 2017 10:16

blblo to i v rijnu
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod skutrjohny » pát pro 15, 2017 20:44

jojo, uz to jde a hned jsem zalohoval. dokonce mi odepsali a chteli vedet podrobnosti s tim, ze se mi to asi nejak neulozilo. kdyz jsem jim je napsal, tak to behem ctvrt hodinky nabehlo
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod myomer » ned črc 15, 2018 12:38

Zdravím

Vyrážíme poprvé na nějaký trek ve více lidech a já když si zvážil batoh, tak mi vyšlo hrozné číslo a jelikož jsem absolutní amatér tak bych od vás, zkušenějších potřeboval poradit co můžu vyškrtnout, popřípadě co mi chybí. Jedná se o 5ti denní trek na Fagaraši.
Toto je odkaz na to co jsem si napsal že potřebuji, levá tabulka co mám teď a vpravo mnou upravená po tom co mi vyšlo strašné číslo 24 KG :lol: . každopádně bych se moc rád dostal i pod těch 20 kilo pokud by to bylo možné.
Četl jsem tu nějaká fóra, ale kdyby vás to neobtěžovalo byl bych rád kdybyste ragovali jen na tu moji situaci a výbavu.
Moc děkuji.
https://uloz.to/!0x7TTvsRulCz/co-si-zabalit-hmotnost-xlsx
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Miuan » ned črc 15, 2018 13:09

Co ti dela celou tu vahu jsou zejmena tezke veci jako stan, spacak, karimatka, batoh, esus, bunda, plastenka atd. Skoro vsechno proste :)
To jsou veci ktere by bylo vhodne obmenit, ale pokud to nejde tak holt to budes muset tahnout na hrbu, ale tam v terenu se ti to libit nebude, to mi ver.
Z veci co lze vyradit snad jen crocsy, krome veci co mas na sobe uz jen jedny nahradni fusky, trenky, triko... co bude navic nech doma, esus vybrakovat a vzit jen jednu misku, zapalovac si pujcit od kamarada, mensi plynovou kartusi, nejspis by stacila i ta nejmensi, a podobne. Ale to jsou vsechno drobnosti ve srovnani treba s tim stanem nebo batohem. Jestli to je jednorazovka a uz nikam jezdit nebudes tak to nech byt, ale jestli te to bude bavit tak se na to odlehceni do budoucna zamer, je to fakt rozdil jak sfina, a cloveka to i jinak bavi.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod myomer » ned črc 15, 2018 13:27

Miuan píše:Co ti dela celou tu vahu jsou zejmena tezke veci jako stan, spacak, karimatka, batoh, esus, bunda, plastenka atd. Skoro vsechno proste :)
To jsou veci ktere by bylo vhodne obmenit, ale pokud to nejde tak holt to budes muset tahnout na hrbu, ale tam v terenu se ti to libit nebude, to mi ver.
Z veci co lze vyradit snad jen crocsy, krome veci co mas na sobe uz jen jedny nahradni fusky, trenky, triko... co bude navic nech doma, esus vybrakovat a vzit jen jednu misku, zapalovac si pujcit od kamarada, mensi plynovou kartusi, nejspis by stacila i ta nejmensi, a podobne. Ale to jsou vsechno drobnosti ve srovnani treba s tim stanem nebo batohem. Jestli to je jednorazovka a uz nikam jezdit nebudes tak to nech byt, ale jestli te to bude bavit tak se na to odlehceni do budoucna zamer, je to fakt rozdil jak sfina, a cloveka to i jinak bavi.



No udělám odlehčení, že místo jurka top 2.5 si kupuji anjar, karimatku (Therm-A-Rest Trail Lite Large 2017) jsem si koupil novou tak tu se mi měnit nechce, to samé spacák tam mám sir joseph rio scout II 700 prodlouženou verzi jelikož mám 2 metry). Batoh také koupený kvuli této akci cca před měsícem löwe alpine diran 66:75. esuš mám teď klasický a už mám v košíku evernew Ti Ultra Light Pot 1.3L. pláštěnku mám od jurka taky novou a co se týče bundy tam bych hrozně rád odlehčil třeba jen na nějakou větrovku. ( jestli máš tip na nějakou větrovku v nadměrných veliksotech sem s tím :lol: )
Četl jsem, že náhradní boty jsou dobrá věc, ale když to říkáš půjdou pryč. kartuši mám v nákupním košíku od MSR 227g náplně. té 100g se už trochu bojím. Fusky a trenky taky snížím.
edit. jen ještě řeším, zda nepotřebuji ručník, případně něco jiného. Nemáš tip?
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Miuan » ned črc 15, 2018 14:11

Hele jeste nez udelas nejaky zbrkly nakup stanu, coz vidim ze se chystas udelat, tak bych ti doporucil si osahat ten stavajici a rict si co ti na nem vadi, treba bude mit malou predsinku, nebo zbytecne velkou, bude se ti z nej blbe vylejzat nebo naopak nalejzat protoze ma nesikovne vedeny zip na moskytiere, vchod ze predu, vchod z boku, vyska aby ses mohl posadit a prevlect, budes varit v nem nebo venku, vetrani a s tim spojena kondenzace, rychlost a jednoduchost stavby, velikost baleni, delka tycek, a tak dale, kazdy clovek je jiny, ma jine zpusoby co mu v terenu vyhovuje a co ne. A to poznas sam na sobe prave az v akci. Poznal jsem to tak ja, a urcite i spousta jinych, a pak jsem kvuli tomu obmenoval vybaveni. Treba u stanu uz vim, ze potrebuju pro sebe vic nez jedno misto, proste abych mel vedle misto na kramy, takze ne jednomistny stan. Taky nenavidim rano a vecer baleni a rozbalovani, takze stan co se stavi co nejrychleji a nejjednoduseji, malo tycek, malo snur, malo koliku, nejradsi bych se rano vzbudil a hned vypadnul :D Tak to mam ja, nemusi to tak mit kazdy, je treba si to ale overit co ti vyhovuje.
Podobne batoh, budes pouzivat sitovy kapsy na batohu nebo ne, kapsy na bederaku, kapsu na viku, to vse jsou individualni preference. Velikost esusu atd.

A jeste konecne slovo k Hillebergu. Ta firma pouziva stejny tycky, stejny koliky, stejny snury, a stejnej silnylon (kterymu vznesene rika kerlon, ale je to proste silnylon) jako ostatni vyrobci stanu. Asi to nejsou spatny stany, ale ani nic specialniho co bys jinde nekoupil. Z tohoto pohledu jsou to vyhozeny prachy. Vyskytuje se tu michal82 ktery je jejich az fanaticky zastance co neuznava nic jineho a lici jakesi hruzostrasne zkazky o skotskem pocasi ktere ale ve Skotsku zaziva jen on :) a s naprostym klidem ho nemusis brat vazne.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » ned črc 15, 2018 14:27

Nevim, kdy planujes jet do Fagarase, takze mozna jsou moje tipy irelevantni. Obecne je skoda, ze jsi uz koupil batoh a spacak, na obojim by slo trochu hmotnosti usetrit (na leto je 700g peri zbytecne moc, s Osprey Kestrel 68, Gregory Stout 75 nebo necim podobnym bys usetril pres pul kila na batohu). Kdybys nahodou chtel nejake vybaveni vymenit, muzes zkusit Hanibal ReUse jako relativne bezstarostny zpusob, jak prodat skoro nepouzite vybaveni.
Jinak par komentaru:
1) nuz 150g - na co ho budes pouzivat? Nestacil by nejaky lehky Opinel nebo mensi Victorinox?
2) mikina 708g - na turistiku casto pouzivam jako jedinou mikinu neco z Polartec Powerstretch, treba Tilak Serak, pripadne i s termotrikem s dlouhym rukavem jako Craft Pro Zero to bude porad lehci nez soucasna mikina, ale PWS by mel teplotne stacit
3) bunda - podivej se do vlakna o vetrovkach (treba starsi verze DA Tornado), moznosti je take vymenit ponco za nepromokavou bundu (pri rozumne predpovedi nepromokave kalhoty nenosim, ale spousta lidi ano)
4) Crocsy - strasne spatny pomer hmotnosti a skladnosti k funkci, za tu hmotnost nosim lehke trailove bezecke boty, v kterych bych v pripade nouze klidne mohl jit cely trek. Pokud mas dobre hlavni boty, muzes boty na prezuti vynechat. Nebo si muzes vzit akorat "hotelove prezuvky" nebo neco podobne lehkeho vyslovene na postavani kolem vareni

K jidlu - koukam, ze zmizel litr mleka, to je urcite dobre. Muzes zvazit vzit s sebou trochu suseneho mleka - z hlediska pomeru vyzivy/hmotnosti neni spatne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » ned črc 15, 2018 14:59

myomer@

- tady můžeš kouknou co vozím já
já bych z tvého vybaveni vyřadil tohle:
- kup tablety na dezinfekci vody, nebo filtr na vodu, pak ti bude stačit nosit 1l vody - 2 Kg
- doporučuji prát, mýdlo sebou už máš, pak ti stačí jen jedna náhradní věc, ponožky, triko, trenky - 260 g
- crocsy bych nebral - 484 g
- trekové hole bych nebral - 320 g
celková úspora na váze by byla slušných 3064 g, takže s jídlem a vodou by si měl na zádech 17113 g, což už jde, ale chce se to dostat aspoň k 15 kg, což je u mě hranice kdy se to už dá celkem nosit celé dny na zádech
ještě by chtělo odlehčit:
- batoh - 1000 g
- stan - 500 g
- bunda - 500 g
je to mínus 2 kg, takže by si už měl těch mno zmiňováních 15 kg

myomer píše:Batoh také koupený kvuli této akci cca před měsícem löwe alpine diran 66:75

tak to byla chyba, kdyby si koupil třeba Osprey Kestrel 58, tak by si jen u batohu měl o 1 kg méně na zádech, je opravdu dost veliký, používám ho v zimě, a i tak ho mám ještě zkompresovaný popruhama

myomer píše:bundy tam bych hrozně rád odlehčil třeba jen na nějakou větrovku. ( jestli máš tip na nějakou větrovku v nadměrných veliksotech sem s tím :lol: )

Direct Alpine Tornado, mám XL na mích cca 195 cm a 90 kg

myomer píše:kartuši mám v nákupním košíku od MSR 227g náplně. té 100g se už trochu bojím

na samostatný vařič a vaření jídla ti 100 g plynu na pět dní nebude stačit, to by si musel mít třeba Jetboil a ohřívat vodu jen na čaj, instantní sladkou kaši, a na dehydratovanou stravu jako je třeba Travellunch, takhle řeším jídlo já, to mi pak 100 g plynová kartuš stačí na 6 až 7 dní

myomer píše:ještě řeším, zda nepotřebuji ručník, případně něco jiného. Nemáš tip?

já používám Boll, velikost M je dostatečná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » ned črc 15, 2018 15:05

Miuan píše:Hele jeste nez udelas nejaky zbrkly nakup stanu, coz vidim ze se chystas udelat, tak bych ti doporucil si osahat ten stavajici a rict si co ti na nem vadi

jojo, hlavně při jeho výšce bacha na velikost stanu, já bych tedy udávaným rozměrům stanů vůbec nevěřil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod myomer » ned črc 15, 2018 19:41

Miuan píše:Hele jeste nez udelas nejaky zbrkly nakup stanu, coz vidim ze se chystas udelat..... a s naprostym klidem ho nemusis brat vazne.


Se stanem od jurka jsem do teď neměl žádný problém. jen je prostě moc těžký. Stan jsem již řešil v jiném vlákně a rozhodl jsem se ho samozřejmě pečlivě vyzkoušet před koupí. Ve stanu budeme spát 2 a právě proto beru anjara trojku pokud nebude nějak nepohodlný, jinak jsem si zkoušel MSR mutrha a ten bych vzal kdyby to bylo nepohodlné s tím anjarem.

mitau
díky za tip.. to tedy funguje tak, že by to ode mě za nějakou srážky kdyžtak vykoupili zpět jo?.
A)Nůž jsem právě koupil na výstavě stanů nějaký mini viktorinox který má 34 gramů. stejně nevím k čemu by mi byl, nevím co bych měl krájet. Tak beru jen tuhle mini verzi.
B)Co se týče mikiny tak tam si nevím rady. Ta cos mi doporučil ta mi určitě nebude velikostně. Určitě bych potřeboval větší. (to je můj problém s většinou oblečení)
C) Tady jsem čirou náhodou na výstavě stanů narazil na nějakou lehkou bundu (north kit jacket od northfinder s voděodolností do 10 000s hmotností 276g) do které jsem se vešel :lol: . S tím mi přibyla otázka zda k tomu potřebuji pláštěnku.
D) Tak crocsy na tvoji radu vyřadím. Mám nějaké garmonty, se kterými jsem 12 hodin v práci skoro celý rok a jsem na ně zvyklý. Takže tam se určitě budu řídit tvou radou.
E)sušené mléko? pecka
myomer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 27, 2018 21:25

PředchozíDalší

Zpět na Batohy