Boxerky, trenyrky a jina zverstva

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Quido » čtv zář 21, 2017 20:51

nesouhlasim, cesky / moravsky jednoznacne kate (s hackem nad t pochopitelne) :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » čtv zář 21, 2017 20:56

Valassky jedine gate. Kate zni, jako kdyby se nekdo podelal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod booze » čtv zář 21, 2017 22:25

V Lidlu maji trenyrkovy tyden. Nekdo by je mohl otestovat. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 22, 2017 7:22

Jestli myslíš booze bablněné trencle z Lidlu, tak mám dvě sady už přes rok. Materiál vyšší gramáž, tvar i barvu drží, nezařezávají se, nepářou se. Za mně spokojenost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod booze » pát zář 22, 2017 8:43

Vyborne =D> tak je vyzkousim taky. Ty od M&S se vsechny prodrou v kline tak po roce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:02

To je nohama. Mne se trenyrky prodrou vsechny (bavlnene M&S driv, nez umele) a prodrou se i dziny, coz je tak pevna bavlna, jakou bys na trenyrkach fakt nechtel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod dudy » pát zář 22, 2017 22:48

Já mám desatery merino trencle Redram od IB a všecky se prodřely na prdeli, jak si drbu vlka.
Mezi nohama, ze těch šest let co je mám, ani jedny...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:56

Vlk se nedrbe, ale maze :twisted: Vzdyt rikam, ze je to nohama. Nekdo je ma blizko u sebe a prodre cokoliv.

BTW, to zas nejsou trenky, ale boxerky :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod booze » sob zář 23, 2017 11:49

Lidl trenky jsou cca kopie M&S prijemnejsi bavlna, dobre sedi v pase, ALE leze z nich dost vercajk. Me by to nevadilo, ALE .... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 23, 2017 12:09

sem se vcera divala a vedle trenek meli dupacky, ty by asi byly lepsi :D

sem si tam koupila sadu tilek a musim s litosti oznamit, ze z nich taky castecne leze vercajk damskej, akorat ze zkratit raminka je otazka jednoho uzlu, nevim zda v tvym pripade by ten uzel nevadil funkci :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:06

Koukam, ze v Lidlu maji uchylacky tyden :twisted:

@booze: kopie tezko, z M&S nic neleze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 24, 2017 4:13

Byl jsem také velmi spokojený s Pleas (Schieser? po novém) v Havl.Brodě z jejich podnikové prodejny. Ty vydržely dost roků. Budu se tam muset podívat, až budu mít cestu.

@ booze - já jsem s vercajkem v cajku. To jsem si už všiml, že vy starší potřebujete delší nohavičky. 8)

Celkem rád nosím i bavlněné od DirectAlpine, ale to jsou spíše trencle střihu a podoby blízké vzoru Ecce Homolka.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod lojzmen » ned zář 24, 2017 22:34

Tak poreferuj, zda boxery z Pleasu/Šísru se už nezařezávají mezi půlky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod booze » pon zář 25, 2017 7:26

Mawenzi píše:sem si tam koupila sadu tilek a musim s litosti oznamit, ze z nich taky castecne leze vercajk damskej,

Skoda ze grco nekde spi, ale urcite chceme fotky. :twisted:
mike píše:kopie tezko, z M&S nic neleze ;-)
nohavicky jsou o 2cm kratsi.
vonkreuz píše: To jsem si už všiml, že vy starší potřebujete delší nohavičky.

viz Cerveny trpaslik "kdo nema s cim houpat, at tahne z nasich doupat" :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 1, 2020 2:56

Také jsem začal řešit problém, který si nevybavuji, že bych měl. Začala se mi o sebe při chůzi třít stehna. Při delší chůzi je to děs. Naposled jsem kvůli tomu musel jít s nohama do O a na kolemprojíždějící posádky automobilů jsem musel působit, že jsem se pos**l plus mi k tomu málem ujel vlak. Buď jsem ztloustnul nebo to dělají kraťasy ze sekáče za 30Kč, které mají rozkrok moc nízko nebo kombinace obojího. Koupil jsem si v obchodě boxerky od Craftu ve slevě, které na obalu vypadali, že mají dlouhé nohavice. Nohavice mají malé a ještě se shrnují. Vyhozené peníze. Musím sehnat jiné s opravdu dlouhými nohavicemi. Ty vzájemně obroušená stehna musím řešit, protože tohle kdyby se mi stalo někde v horách, tak je to v pr*eli. Dalo by se to řešit lékařskou vazelínou nebo omotat obvazem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Bruca » sob srp 1, 2020 12:26

Ten problém s odřenýma stehnama mám taky. Když je to v začátku, tak mi trochu pomáhá pudr, když je to už rozjeté, tak občas použiju tenhle sprej: https://www.drmax.cz/top-gold-deo-s-mes ... q6EALw_wcB
Sice to na to není určené, ale pomáhá to slušně. Jen to stipe jak sviňa.

Ale abych nebyl úplně mimo téma, došel mi teď z jednoho eshopu newsletter o boxerkach saxx s přihrádkou na "nádobíčko". Nemáte s nima někdo zkušenost? Normálně nosím slipy, protože jsou pak všechny věci na svém místě, ale ten newsletter mě slušně nahlodal, tak se ptám:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » ned srp 2, 2020 18:00

Když už k tomu dojde, tak je to špatně. Nechci aby k tomu vůbec docházelo k těm odřeninám.
Já sháním nějaké boxerky s delšími nohavicemi ze syntetiky, které se nebudou shrnovat. Mám nějaké z bio bavlny se směsí syntetiky z HaM. Ty se shrnou jen při nasazování kalhot.Pak je stačí shrnout zpět a je to OK. Ale je tam bavlna,takže to nasákává a blbě schne, takže nejdu sice s nohama do O kvůli odřeninám,ale zase vypadám jak pochcanej, protože ty navlhlý boxerky prosakují ty gatě a kraťasy,které od nich vlhnou.Ale při nejhorším použiji ty, no... lepší než odřeniny. Zkoušel jsem něco od Tilaku,ale tam se mi zase shrnuje ten pas, protože není vyztuženej.

Já myslel, že bych použil toto k té prevenci:
https://www.sos-lekarna.cz/kosmetika/valinka-kosmeticka-vazelina-100ml-tuba/
Jde to použít třeba mezi prsty u nohou,když se o sebe dřou v botě na převenci puchýřů nebo jsem to používal při tom těžkém batohu na zádech,když mě z toho bolela ramena, tak jsem si je tím namazal.Taky to jde použít na ochranu obličeje proti mrazu.Ta valinka má všestrané použití. Třeba i na ramenní popruhy,když začnou vrzat. Jde to koupit v kyblíku a mít toho u sebe jen trochu v nějaké malé plastové nádobce. Ten kyblík vychází cenově o dost lépe oproti tubě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 18:23

Jako prevenci odrenin pouzivam uz dlouho uspesne Century Riding Cream. Stehna se mi teda neodiraji, ale treba spodek zad pod batohem a tam to funguje. Nebo paty zboku, kdyz uz jsou nacate a mohly by se tam udelat puchyre. Vazelinu jsem nezkousel, takze porovnani nemam. Funguje i pri plavani, kde se mi ve vode odira podpazi (kdyz plavu, tak hodinu az dve v kuse).

Bavlna je pri poceni zlo, pouzitelna maximalne ve smesi a nesmi ji tam byt vic, nez 30 - 40 %. Nosim trenky od M&S kde je tusim 65 % PES a 35 % BA a da se to. Bohuzel je asi prestali delat a ted uz maji jen 100 % BA, coz se neda, opakovane vyzkouseno. Teda, da doma a do prace, ale ne na vetsi chozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Lipon » ned srp 2, 2020 18:36

Dromedaro: mám trenky od Craftu, syntetika, dlouhé nohavičky až až, nevyhrnují se
někde na to mrkni
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 23:07

Nevite nekdo o trenkach podobnych temto? Uspesne je pouzivam uz spoustu let, ale najednou se nedaji koupit: Sorry, this item is no longer available :? Zasadni je material, tady 65 % PES + 35 % bavlna, pricemz min bavlny az zadna nevadi, vic jo. M&S jich dela jeste spoustu, ale vsechny 100 % bavlna, coz je pro mne na chozeni nepouzitelne. Jeste nejake mam, ale nevydrzi vecne, casem se prosoupou v rozkroku.

Zkousel jsem hledat, podobnych je celkem dost, ale vsechno 100 % bavlna ](*,) Fakt nechapu, co vsichni s tou bavlnou maji.

Dodam, ze nestojim o boxerky na telo ani jine uchylnosti. Musi to byt takhle volne. Boxerky jsem jsem zkousel a fakt nevyhovuji, nemam rad upnute veci a uz vubec ne v rozkroku. Jo a samozrejme to nesmi byt ani merino, PES je idealni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 3, 2020 5:52

Mike
Dík za odkaz na ten krém,vypadá to dobře, tak asi objednám. Ty z HaM mají tak 70% bavlny :) Ale já je nekupoval na dlouhé chození, ale na běžné nošení. Tam to nevadí a problém s tím nemám. Ty boxerky asi úplně chlapská záležitost nejsou a přilnavé věci také nemám rád (hlavně přilnavá trika s vystouplýma bradavkama :vom:, která mě opticky mění v larvu, protože kopírují sebemenší záhyb mých tukových zásob ), ale v tomhle to moc neřeším. Navíc, ty, co používám já, jsou v rozkroku volné. Zase se nikde nepromenáduji ve spodním prádle a mně jde o funkčnost. Trenýrky jsem zkoušel, ale ty se různě shrnují a pod kalhotama jsou dost cítit, to shrnování, mačkání atd.Četl jsem tady,že je to tím, že to člověk používá pod přilnavé gatě. Já je používal pod kalhoty Direct Alpine Patrol a ty úplně přilnavé nebyly. Spíš volnější. Ty boxerky od toho craftu nebo tilaku co jsem zkoušel, tak jsou bezva, že je člověk ani necítí, že je na sobě má.

Lipon
Díky za tip. Podívám se.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 21:23

Lipon píše:Dromedaro: mám trenky od Craftu, syntetika, dlouhé nohavičky až až, nevyhrnují se


Máš na mysli tyto?

Boxerky CRAFT Greatness 6"
https://www.craft.cz/boxerky-craft-greatness-6-cerna-1905489-9900?filtrId=1687

Pak tam mají ještě cyklistické s opravdu dlouhými nohavicemi,ale drahé.

Cykloboxerky CRAFT Greatness Bike C4
https://www.craft.cz/cykoboxerky-craft-greatness-bike-c4-cerna-1905034-9900?filtrId=1687
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 7:24

Dromedaro píše:Cykloboxerky
A to bys chodil s ruksakem na zadech a po svych s tou "cyklistickou vlozkou" :-k ? Nebo se to da alespon vyndat (ale v tom pripade asi bude nejake misto nadbyvat)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 7:36

apuka píše:A to bys chodil s ruksakem na zadech a po svych s tou "cyklistickou vlozkou" :-k ?


:D :D
Dík za upozornění, protože já si toho nevšiml, že to má nějakou vložku... jsem to celé nečetl. Jsem myslel, že to cyklo to má kvůli těm fakt dlouhým nohavicím Tak to nic.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Lipon » čtv srp 6, 2020 8:31

nevim, co je to za model, cedulky jdou pred prvnim pouzitim vzdycky pryc
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Bruca » pát srp 7, 2020 5:20

Tak jsem koupil 2x saxx - jedny Vibe a jedny Sport mesh.
Vibe jsou fakt neskutečně pohodlné, z moc příjemného materiálu, Sport mesh je pohodlný o trošku míň - má užší střih - z takové rychleschnouci uměliny, ale pořád fajn.

Jen jsem zvědav, jak dlouho vydrží...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Lipon » pát srp 7, 2020 9:15

poměřoval jsem včera ty Crafty - nohavičky jsou tak do 2/3 až 3/4 stehen, zatímco běžné boxerky tak do půlky
a mají o něco vyšší pas, než normální boxerky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 11, 2020 13:12

Vypadá to, že jsem nakonec sehnal použitelné v Decathlonu v běžeckém oddělení a za super cenu.Při zkoušení to vypadalo nadějně. A zatím se takhle při normálním používání a chození při každodenních aktivitách neshrnují. I v tomhle počasí v nich nějak zapařený nejsem a mně to asi bude stačit. Nějaké nepohodlí v nich necítím, občas ucítím nějaký ze švů, ale jen občas a nic co by dřelo nebo se někde otíralo. A jsou lehoučké. Asi bych to klidně s váhou pocitově srovnal s Tilakama UL, které jsem měl v rukách.

https://www.decathlon.cz/prodysne-boxerky-id_8489345.html

Pak tam měly ještě dražší, které také vypadaly dobře ohledně nohavic, ale nebyly tam zrovna moje velikosti na zkoušení a ani nevím, jestli by to šlo, protože ty balíčky s nimi byly zatavené. A působili také lehce. Za tu jejich cenu už bych si ale asi pořídil nějaké "značkové"

https://www.decathlon.cz/bezesve-boxerky-cerne-id_8488449.html

Jinak mě překvapilo, že jsem v Decathlonu narazil na značky jako MSR nebo SEA TO SUMMIT.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » úte srp 11, 2020 16:09

Dromedaro píše:... ale nebyly tam zrovna moje velikosti na zkoušení a ani nevím, jestli by to šlo, protože ty balíčky s nimi byly zatavené.

Moment. Chces rict, ze sis tohle chtel zkouset nebo dokonce zkousel v obchode? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod apuka » úte srp 11, 2020 16:50

A proc ne? Spodni pradlo se odjakziva muze zkouset - ale na Tvoje spodni pradlo, ne na ostro. Bylo to tak i za socaku...

Jak jinak bys chtel zjistit, jake cislo Ti sedi, kdyz i stejny vyrobce u ruznych modelu ma jine skutecne velikosti a pritom ma jen jednu tabulku velikosti?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení