(Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Trail

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » ned zář 3, 2017 20:48

K množství lidí na trailu: Dost jsme se toho báli.. ale jelikož drtivá většina jde stejným směrem (a navíc lidi odpadají :-) ), tak to bylo absolutně v pohodě (=ze začátku tak 20 lidí denně, Sierra tak průměr 2-3,Severní Kali.. 5 lidi... v Oregonu 10, Washington byl dost plný... tam i třeba 15, ale z toho bylo tak 12 denních hikerů). Byly však dny, kdy jsme nepozkali nikoho.. to bylo samozřejmě v částech na sněhu :-)

Nebyl to tedy problém :-) Ta oblast je fakt velká... USA neznám... ale AT bych rozhodně nešel (lesy jsou fakt nuda). CDT bych šel až po PCT (a snad půjdu :-) ). Je dobrý si osahat US prostředí - tím nemyslím jen hory... ale hlavně jídlo, vše je jinak.


@mike: Tak po měsíci můžeš mít fakt hlad! :-) Pokud jsi hladový, tak je to na nic... mi neměli půl dne bez jídla na cca 300 míli... a nejhorší je, že jsme neměli jídlo na míli cca 2500... a to jeden a půl dne. To bylo fakt blbé... naštěstí jsme si to uvědomili včas... a ještě když jsme měli jídlo, tak jsme posbíral jídlo nod jiných hikerů (tak 1,5 kila)... Pokud bychom šetřili, tak nebudeme v pohodě následující 3 dny :-) Díky jídlu od ostatních jsme měli hlad jen půlku dne... což už šlo :-)

Za naši cestu jsme darovali jídlo 2x... v prvním případě 700 g a pak 500 g:-) Těm lidem jsme udělali velkou radost... A na závěr trailu jsme to poznali sami :-)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod oodoow » ned zář 3, 2017 20:52

Podzemnik píše:K tomu rozchození: věřím, že to fakt jde, já taky třeba teď na Islandu začínal s 20 km / den, po dvou týdnech byl na 35 km / den.

Mám to podobně, tělo si postupně zvyká a pak můžu chodit víc a víc.

Podzemnik píše:@oodoow: Zkus https://www.traildino.com/ - asi nejlepší na dlouhý treky, i když tam nejsou všechny

Tohle je fakt výborná stránka, dík moc. :smt023

mike píše:U mne je to dost problem, jsem digitalni, bud 0 nebo 1 Takze 100 % a totalne se znicit, coz se mi na posledni akci docela povedlo

Kolik za den jít jsem nikdy takhle neřešil. Stejně jsem omezen světlem, takže prostě ráno vstanu a jdu dokud se nesetmí (v případě Korsiky jsme šli dokud se nesetmělo a nenašla se rovina na spaní), případně nějaká pauza na jídlo.
Takže jediné, co zbývá nějak řešit je tempo a to si myslím, že se tak nějak přizpůsobí samo, když to jeden den přeženeš, tak jdeš druhý den prostě pomaleji. Pokud tě ale čeká dlouhý trek, tak si myslím, že v zájmu sebezáchovy budeš udržovat udržitelnou rychlost.
Tolik moje teorie, až půjdu něco delšího než týden, tak možná zjistím, že to až tak nefunguje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » ned zář 3, 2017 22:57

oodoow píše:Tolik moje teorie, až půjdu něco delšího než týden, tak možná zjistím, že to až tak nefunguje.


Funguje :-)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 23:52

Podzemnik píše:Můžeš se o tom víc rozepsat, prosím? Mě by to upřímně zajímalo víc o tomhle. Jakože máš rád tu fyzickou únavu? A to se zrušíš třeba za 1 den takhle? Jakože třeba v sobotu jdeš X km, a pak máš z toho radost dalších pár dní? Co je to core toho, že to máš takhle nastavený? Mi to přijde děsně zajímavý (asi proto, že tomu moc nerozumím, ale neodsuzuji v žádným případě, spíš mě to fascinuje)

Tohle je pomerne tezke popsat... vlastne jsem o tom nikdy moc nepremyslel, jelikoz to tak mam cely zivot, a tak s tim holt ziju :) Je to asi trochu jine, nez tvuj kamos.

OK, zkusim nejdriv odjinud. Jsem vyrazne jednoulohovy, neumim delat vic veci najednou. Zaroven mam dva stavy, bud nedelam nic (default) nebo naplno. Vysledkem je, ze v jednom dni delam je jednu (zakladni) vec. Bud pracuju (programuju) nebo nekam jdu nebo neco jineho. K tomu mam potrebu veci nejak dokoncit/uzavrit, takze kdyz treba ctu knizku, tak ji chci docist. Kdyz je dlouha, tak to nedam, pak ale ctu co to da a dalsi dny pokracuju. Takze driv jsem delsi knizky cetl treba tri dny v kuse a nic jineho nedelal. Nechapu treba, jak nekdo muze cist knizku v metru, par stranek a vystupovat, z toho bych nic nemel (v MHD ctu akorat zpravy na mobilu). Podobne programovani, idealni bylo upadnout do hlubokeho soustredeni, mit celou strukturu kompletne v hlave a cele to sepsat. To jsem ztracel pojem o case, kolikrat jsem to dopsal a zjistil, ze venku uz je svetlo. No a s chozenim je to taky tak. Rano nekam dojedu a jdu na posledni vlak, nekdy ani nevim, odkud pojede. A proste jdu, nedelam nic jineho. Kdybych mel skoncit driv, tak to nebude ono, neco bude chybet. Vylezu na nejake kopce, cas moc neresim, od toho mam v hlave autopilota, ktery mne naviguje tak, abych byl na nastupisti zaroven s vlakem.

Na jednodenni akce je to v pohode, cely den jit vydrzim a pak pojedu az za tyden. V horach je to nekdy horsi, parkrat se mi stalo, ze jsem dosel na bivak treba uz ve 3 odpoledne. Mohl jsem jit dal, jenze nebylo kam, na dalsi bivak to bylo moc daleko a behat po okoli nemelo smysl. Nejrozumnejsi bylo odpocivat a setrit sily, coz jsem i delal, ale nejak to nebylo ono. Idealni je, kdyz dojdu tak akorat do tmy, mnohdy jdu jeste za tmy. Protoze to jde a protoze je pak den naplneny. Nevydrzim to takhle dlouho, tyden, maximalne dva, ale vyhovuje mi to.

Ted jsem byl v Alpach necele dva tydny, chodil denne z udoli a skoro kazdy den se vracel okolo 20:30, protoze to jsem jeste dostal veceri ve sve oblibene hospode, takze bylo vsechno akorat. Nasnidat se, cely den jit, pak se naveceret a jit spat. Bylo to fajn a byl jsem celkem v pohode, ted uz jsem tyden zpatky a jeste mne boli nohy :) Vlastne jsem musel odjet, protoze uz jsem byl na svem limitu a dal uz by to asi neslo.

Delsi trek by se timhle zpusobem jit nedal, tam bych se musel donutit k necemu, jak pisou kluci vyse. Zpocatku se omezovat, nejit naplno a pomalu pridavat. Jenze to mi nejak neni vlastni.

Nevim, jestli jsem to napsal dost srozumitelne... s fyzickou namahou to nema zas tak moc spolecneho, to jsem naopak musel postupne natrenovat, abych cely den zvladnul. Vyrizeni se je tedy spis dusledek, nez pricina. A jinak, s vekem se to vsechno trochu obrusuje, uz nejsem tak vyhraneny jako driv a obcas jsem schopen behem jednoho dne delat (postupne) i dve veci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 0:40

oodoow píše:Kolik za den jít jsem nikdy takhle neřešil. Stejně jsem omezen světlem, takže prostě ráno vstanu a jdu dokud se nesetmí (v případě Korsiky jsme šli dokud se nesetmělo a nenašla se rovina na spaní), případně nějaká pauza na jídlo.
Takže jediné, co zbývá nějak řešit je tempo a to si myslím, že se tak nějak přizpůsobí samo, když to jeden den přeženeš, tak jdeš druhý den prostě pomaleji. Pokud tě ale čeká dlouhý trek, tak si myslím, že v zájmu sebezáchovy budeš udržovat udržitelnou rychlost.

Njn, takhle to funguje u tebe a dalsich "bezcu". U mne ne, jelikoz se takhle dostavam na svuj limit. Tempo v tom moc nehraje roli, u mne jde spis o cas chuze, tempo se srovna samo. 8 hodin ciste chuze je jeste celkem OK, 10 hodin je asi tak hranice a vsechno nad to uz je moc. Kdybych mel jit delsi trek, tak se zpocatku budu muset drzet maximalne na 6 hodinach a postupne pomalu zvysovat na tech 8.

Myslim, ze zasadni rozdil je ve vaze. Shodil jsem za rok 8 kilo a vykon v horach sel slusne nahoru, v podstate jako navrat o 15 let zpet. No a porad mam tak aspon o 8 kilo vic, nez ty a mozna o 16, nez Tomas :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod PaKo » pon zář 4, 2017 4:59

Tak jsem se těšil, jak si přečtu, jakej je mike "pacoš" a docela mi zatrnulo, když mne přebehl mráz po zádech s myšlenkou, jestli to nepíše o mě :D
PaKo
 

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Podzemnik » pon zář 4, 2017 7:04

mike píše:Tohle je pomerne tezke popsat... vlastne jsem o tom nikdy moc nepremyslel, jelikoz to tak mam cely zivot, a tak s tim holt ziju :) Je to asi trochu jine, nez tvuj kamos.

[...]


Díky moc za vysvětlení, osvětlil jsi mi to!
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 4, 2017 7:34

tohle hodnw vidam na tech kudrnovskejch zajezdech. my si dem nakoncu pomale skupiny pekne, dotime, svacime, pokeme a.kochame se a ty lidi z.rychle za nas cas pochodu stihnou + 300 vyskovych a 2km navic, ale po 3dnech odpadaji unavou do autobusu a sou radi, ze se jede dom. ja su tak akorat rozchozena a jeste bych tyden mohla. taky ale.neodpocivaj, nepijou, neji... proste jinej zivocisnej drh :)

ono je to ale tim, ze ty lidi sou tak proste nastaveny, jit na hranici a pak se z toho tyden lecit. ja su pomalejsi ale vytrvalejsi. a asi to bude podobny jakoze skrivan v 6rano vyskoci z postele a je 100% aktivni, sova se casto musi lreucit vstavat v 6 fyzicky ale opravdu se probere treba az v 9 tak tohle bude podobny "od prirody" jak se s im clovek narodi. jak clivek prizpusobuje tempo mimo svuj rytmus, dost ho to vyhazuje z rezimu a paradoxne je na tom mozna jeste hur pak ohledne unavy. ja chodim pomalu (ani tech mikovych prumernych 40pvyskovych co davaj bezny turisti nedam, spis 300) ale jit jeste pomalejc - a obcas musim, tak me to taky odrovna. muzu jit od vychodu k zapadu a su ok, a vydrzela bych to klidne tyden, mozna i dyl, to sem nikdy nezkousela ale nekdy bych rada, ale zas musim delat ty pauzy na jidlo. mikovo rano snidane a vecer vecere by me odrovnalo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod skutrjohny » pon zář 4, 2017 8:05

Precetl jsem si blok z PCT i CDT od Petra Koska, s uspechem postupuji i timto od "shoeo" a celkove mi prijde, ze ten trail neni ani tak narocny fyzicky (jak bylo receno, clovek se do toho nejak dostane), ani prirodnimi podminkami (mimo temi snehovymi). On je narocny motivacne a hlavne se k nemu vubec nejak dostat (rodina, prace, u nekterych znalost jazyku). Finance jako problem nevidim a to si myslim, ze nemluvim jen za sebe - samozrejme zalezi jak clovek k tomu pristoupi a jakeho luxusu si chce dopravat. Kdyz bych sel se zenou, vzali by jsme to i vic "kulturne", zpestrili si to a nejaky cas by jsme travili i ve mestech. Kdybych sel sam, snazil bych se minimalizovat civilizaci a spat co to jde navolno v prirode. Je mi jasne, ze nakonec by me zklamala prave ta motivace a ty hotely si dopral, ale od pocitace to vidim jinak :-) Skoda, ze ty vydejni mista na baliky jsou casto tak daleko od trailu. To vecne a hlavne mnohakilometrove opousteni stezky by me stvalo.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 19:47

PaKo píše:... docela mi zatrnulo, když mne přebehl mráz po zádech s myšlenkou, jestli to nepíše o mě :D

Ted pro zmenu zatrnulo mne :twisted:

Mawenzi píše:taky ale.neodpocivaj, nepijou, neji... proste jinej zivocisnej drh

Terminatori. Potrebuji akorat obcas dolit olej ;-)

Mawenzi píše:ale zas musim delat ty pauzy na jidlo. mikovo rano snidane a vecer vecere by me odrovnalo...

Asi jsem to napsal moc ve zkratce, pauzy samozrejme delam. Na jidlo nebo kdyz jsou vyhledy, na vrcholu jsem schopen sedet i hodinu a kochat se. Za chuze jim jen kdyz to fakt jinak nejde. Na den mam neco okolo dvou hodin prestavek, takze treba 8 hodin ciste chuze + 2 hodiny pauzy. Nebo 10 + 2. Z posledni akce mam nejvic 11.5 + 2.8 a dalsi den jsem si musel dat pauzu celodenni :)

Takze okolo 20 % prestavek, zajimalo by mne, jak to maji bezci.

@shoe: mate z trasy GPS zaznamy? Z toho by to bylo videt a taky by byl videt postupny vyvoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod oodoow » pon zář 4, 2017 20:14

mike píše:Myslim, ze zasadni rozdil je ve vaze.

To myslíš správně, váha je rozhodující a ještě čím delší a hornatější trek tím více na ní záleží. Proto se pořád řeší váha batohu a váha obuvi.

mike píše:Shodil jsem za rok 8 kilo a vykon v horach sel slusne nahoru, v podstate jako navrat o 15 let zpet.

Ty jo, hodně dobrý, 8 kilo dolů. :smt023 To bych taky chtěl. :D
mike píše: No a porad mam tak aspon o 8 kilo vic, nez ty a mozna o 16, nez Tomas :)

Já mám teď asi 70kg, mi to přijde moc. Kolik má Tomáš nevím, ale co jsem viděl fotky z cílů těchhle dlouhých tras, tak mi přijde, že lepší odtučňovací kúra neexistuje. Projdi si PCT, AT nebo něco podobnýho a pokles váhy máš to v podstatě zaručený. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 20:26

oodoow píše:Ty jo, hodně dobrý, 8 kilo dolů. :smt023 To bych taky chtěl. :D

Ted po horach uz asi 10 ;-) Ono asi dost zalezi na tom, kde zacinas a co shazujes, u mne to bylo (a jeste je) leta stradane sadlo. Lepsi nez kila mi prijde o 10+ cm min v pase :)

Muj byvaly sef shodil za par let 20. Jenze kdyz zacinal, tak mel pres bricho vyrazne nejvetsi rozmer, ted ma normalni postavu.

oodoow píše:Já mám teď asi 70kg, mi to přijde moc.

OK, tak ne o 8, ale o 13, myslel jsem, ze mas tak 75. Tohle uz mi prijde malo, to uz by musely dolu svaly. Stacilo by mi pod 80, treba 78 mi prijde jako rozumne cislo :)

oodoow píše:Kolik má Tomáš nevím, ale co jsem viděl fotky z cílů těchhle dlouhých tras, tak mi přijde, že lepší odtučňovací kúra neexistuje. Projdi si PCT, AT nebo něco podobnýho a pokles váhy máš to v podstatě zaručený. :twisted:

Jak se to vezme, lepsi. Shodis urcite a hodne, ale pak muze prijit jojo efekt. Aspon u mne to tak driv po horach fungovalo. Klidne pres 3 kila dolu za dva tydny, ale do mesice to bylo zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » pon zář 4, 2017 22:55

Už jsem doma:-))

Odpovím v rychlosti, jelikož mám spoustu restů.... :)


Náročnost treku: Trek není technicky náročný - žádné lezení. Samozřejmě sníh to komplikuje a jsou v Sieře těžká brodění (letos tam zemřely dvě holky). Letošní rok byl extrém (nejvíce sněhu za posledních 35 let?). Trail není stavěný na tolik sněhu, respektive na tolik vody z odtávání... Předpokládám, že po letošních tragediích přidají mosty/klády. Také je opruz přelézání/obcházení napadaných stromů.

Co je však náročné:
  • Již zmíněné překračování rozdivočených potoků a řek (letos dva mrtví; předpokládám, že v daném měsíci do Sierry vešlo tak 200 lidí... 1 % mrtvé..:( ).
  • Stovky mil v exponované a velmi teplé krajině (letos také někdo zemřel v pouštní sekci).
  • Dlouhé úseky bez jisté vody (třeba i 60 km) - což v kombinaci s tím, že si musíte nést jídlo třeba i na 150 - 200 km dělá o to těžší trail.
  • Velké výkyvy teplot (třeba i 40 C).
  • KOMÁŘI -> fakt peklo (vz. třeba tento kluk: https://youtu.be/SkFeXWJ9w9s?t=932)
  • Musíte si dávat pozor na chřestýše skoro všude (my narazili na jednoho v nadmořské výšce přes 2200m), desítky mil jedovaté rostliny Poodle Bush (https://youtu.be/X26x_zBladI?t=170 , https://www.youtube.com/watch?v=NvJMW5RIWyM)
  • Díky nedostatku vody a vysoké prašnosti jste neustále špinaví = větší šance na infekci. Já jsem třeba šel přes 1000 mil se zánětem v palci. Jelikož chodíte každý den, tak pak máte menší šanci na zahojení zranění. (A to jsme se myli každý den.)
  • Blesky (letos jeden zásah, naštěstí kluk z Rakouska přežil).
  • Ohně na trailu (http://1url.cz/vtZ8W)
  • Velké stoupáky, respektive klesání... pokud si to neohlídáte, tak potenciálně větší problém s koleny.
  • Nutnost zajistit zásobování (balíky na poštu, stopy), potenciálně hlad:-)

Je to ale nádhera!:-))


Váha: na začátku jsem měl 68-69 kg. Teď to budu zase dohánět. Pokud jdete svižně, tak na trailu je prakticky nemožné přibrat:)
Naposledy upravil shoe dne pát dub 20, 2018 1:04, celkově upraveno 1
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 5, 2017 12:17

@shoe: :smt023 Jste fakt dobrý. Při těch denních kilometrech bych chcípla během prvního týdne a vy jste přitom ještě zvládli psát blog, točit a stříhat videa a i po několika desítkách dnů vypadat na fotkách naprosto v pohodě jako byste vyrazili na nenáročný výlet během prodlouženého víkendu (:závistivý smajlík: :D). Pokud budete psát shrnutí svých dojmů, docela by mě zajímalo jak po takové akci probíhá návrat do "normálního" života. Čekala bych radost z toho, že to člověk zvládnul a ve zdraví přežil, že se může po dlouhý době dosyta najíst a vyspat... ale nedostaví se i nějaký pocit prázdnoty? V blogu je zmínka, že máte dohromady šest(?) zaměstnání, takže nepředpokládám, že byste se nudili, ale přeci jenom je něco úplně jinýho řešit jak stihnout tři zaměstnání a něco jinýho několik týdnů se starat "jen" o to kde vzít dostatek vody a jídla, kde přespat, jak usušit věci, jak se nepoznat osobně s hadem nebo jedovatou rostlinou... přehodit výhybku v hlavě asi nebude jednoduchý :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » úte zář 5, 2017 21:59

@GreyMouse: Děkuji, zatím je to dobré:) Na konci trailu jsme se i těšili, že budeme moci dělat zase něco kreativního. Ono se právě na trailu nedá (alespoň pro nás) moc jiného dělat, než to, co jsi sama zmínila v komentáři. Často je možné na trailu dostat nápad na to, co v životě dělat, kam život směřovat... My však máme už nápadů v zásobě dost i bez PCT :-) + jsme se vraceli do něčeho, co nás baví... Také jsme se těšili, až budeme zpět za rodinou, kamarády a kolegy v práci:)

Doufám, že se prázdnota nedostaví - na trailu jsme samozřejmě už zvažovali možnosti dalších trailů, takže plány máme:-) Osobně jsem měl poměrně velkou radost, že vybavení, které jsme v posledních letech poskládali, obstálo, a že nechceme nic zásadně měnit (a ani není potřeba nic dokupovat).

Jediné změny jsou, že se definitivně zbavíme kraťasů (cca 180-195g) - budeme mít jen běžecké šortky. Vyměnil jsem jednu čelovku Petzl Tikka 2 Plus za Black Diamond Iota (51g, Li baterie uvnitř) + si musím znovu vyrobit titanovou lopatku na hrabaní toalety (tu jsem bohužel zapomněl v Trout Lake). Po zkušenosti s velkým vedrem na PCT také nebude skoro nikde potřeba deštník/slunečník - klobouky od Sunny Days totiž pomáhají proti vedru dost dobře. Měli jsme krém proti UV s faktorem 50, ale pokud bych jel níže k rovníku, tak bych si vzal na začátek trailu klidně i faktor 100. Trochu se mi totiž chytla ruka nad zápěstím (to jsem ale vyřešil tím, že jsme si nalepil tejpu... Takže takový malý tip - pokud se trochu chytnete, tak si na popálení místo od sluníčka nalepte tejpu/náplast:-) ).

Laděním vybavení jsem strávil za poslední roky hodně času...a nyní tento čas můžu využít na něco jiného:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod GreyMouse » stř zář 6, 2017 12:09

Takže Bylo to skvělý, ale pro tentokrát stačilo :-)

Je fajn, že máte v životě dva režimy, které jsou naprosto rozdílné, ale oba vás baví. Jedete asi dost naplno a to střídání vás chrání před vyhořením.

Vybavení určitě sepište, nám sklerotikům ušetříte spoustu času; kouknout desetkrát na seznam zabere mnohem míň času než sledovat desetkrát video, protože tam bylo něco co mě zaujalo, ale už sakra nevím kde a co #-o

Tak ať vám to tak skvěle šlape i nadále :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod PaKo » čtv zář 7, 2017 12:04

GreyMouse píše:Vybavení určitě sepište, nám sklerotikům ušetříte spoustu času; kouknout desetkrát na seznam zabere mnohem míň času než sledovat desetkrát video, protože tam bylo něco co mě zaujalo, ale už sakra nevím kde a co

Já bych byl pro i za kombinaci - v popisu videa na YT dát seznam a před každou položku dát XX:XX kdy se objevilo ve videu. To by bylo super - člověk by si klikl na co chtěl a hned by se mu to ukázalo ve videu ;)
PaKo
 

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » čtv zář 7, 2017 20:21

Seznam vybavení zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Video před PCT, kde drtivá většina věcí je: https://www.youtube.com/watch?v=-iUZ7uPAWcI
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod mitau » čtv zář 7, 2017 20:51

Ahoj,
díky za seznam. Měl bych pár dotazů k výbavě:
1) Nalgenka - na zbytek výbavy mi přijde těžká, ale chápu, že je to jistota. Uvažovali jste o nějaké lehčí alternativě na nabírání vody?
2) Goretexové ponožky - jak se osvědčili a jaký přesně druh jste měli? Máš srovnání s používáním hodně tenké neoprenové ponožky (to mi někdo doporučoval na trekování v běžeckých botách v zimě)? Tohle řeším a budu rád za všechny poznatky a slepé uličky.
3) Tyvek - proč je Tyvek o trošku kratší než karimatka? Napadají mě dvě možnosti - buď sloužil hlavně jako odkládací plocha a ne nutně jen jako ochrana karimatky a nebo ti přišlo, že v oblasti nohou není na karimatce taková váha, tak ji není třeba chránit. Předpokládám, že to druhé.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 7, 2017 21:00

mitau - nevim, zda ti to nejak pomuze, ale pouzivam sealskinz ponozky do bezeckych bot, dovnitr teda musim pouzivat tenkou merino, jinak mam nohu rozmocenou z potu, kterej uplne nestiha, ale jinak i v promocenych terenech, v desti ji pouzivam spokojene, protoze noha tak neprochlada zimou a zaroven ta vlhkost z potu porad neni tak hrozna, jako durch promocena noha
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » pát zář 8, 2017 0:25

mitau: Díky:)

Nalgene se nám osvedčila, neznám lehčí a zároveň tak spolehlivou lahev. Lahev je možné jednoduše vymývat + potřebuji širší hrdlo pro Steripen.

Neopren vs. goretexova ponožka má jinou funkci.... U neoprenu počítáč s tím, že budeš mít nohu zcela mokrou...u goretexové oponožky naopak. Oproti potu funguje to, že si čas od času vyndáš nohu a provětráš. Máme goretex bike socks.

Tyvek máme hlavně na sezení během dne...a pokud je ostrý povrch (kameny, ostré jehličí, větvičky, ...)) tak jej dáme mezi stan a zem. Proč není delší? Protože delší není potřeba:) Pokud ležíš v stanu, tak většina váhy je v oblasti sedací části a horní torso těla -> není potřeba tak mít extra vrstvu pod stanem zcela pod hlavou (tlak je tam minimální) a pak od kolen níže. Potkávali jsme i lidi, kteří měli jen 3/4 karimatku....a pod nohy si dávali batoh. Pro nás těch pár gramů nestojí na komfort.

Toto je optimální set věcí pro nás - neexistuje však univerzál. Každému vyhovuje trochu něco jiného. Jsem však rád, že jsem po tomto velkém testu nemusel prakticky nic měnit.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » pát zář 8, 2017 18:29

Gratulujem vám k prejdeniu trailu, paráda. Priebežne si pozerám aj vaše videa z cesty a výbavu.

Mám dotaz k stanu Zpacks. Už som to písal aj v inom vlákne, ale spýtam sa aj tu. Máte ho v composit dyneema (cuben), ano? Prosím ťa, ak áno, potreboval by som si overiť priehľadnosť tohto materiálu, či je polopriesvitný, mliečny, alebo celkom priesvitný - viď prílohy:

composite dyneema - priehladnost - 1.JPG
composite dyneema - priehladnost - 1.JPG (40.21 KiB) Zobrazeno 13211 krát

composite dyneema - priehladnost - 2.JPG
composite dyneema - priehladnost - 2.JPG (35.5 KiB) Zobrazeno 13211 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Miras » pát zář 8, 2017 19:19

shoe píše:Máme goretex bike socks.

Mohl by ses prosím na tohle téma rozepsat víc? Osvědčily se? Vydržely plně funkční až do konce? Jak moc jste je nosili? A tak nějak celkové dojmy a pocity? :) Dík!
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » sob zář 9, 2017 2:00

@stani: Fotografie, kterou jsi zaslal je tenčího cubenu oproti běžným stanům (tam je CF51? nebo tak nějak).

Nemusíš se bát, že by tam bylo vidět...cuben používáním ztmavne. Rozhodně není dovnitř vidět. Nemusíš se bát o soukromí:)

@Miras: Mám je několik let, fungují, žádné poškození. Nachodil jsem s nich třeba 650 km. Není zde problém. Jelikož jsem měl na PCT zánět v palci, tak jsem je třeba měl 4 dny v kuse... Prostě to je goretexový převlek přes ponožku. Ber to tak jak funguje Goretex bunda. Pokud je mokro, tak jsi za ni rád, pokud svítí sluníčko a je hyc, tak je lepší ji na sobě nemít:-)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » sob zář 9, 2017 20:34

Shoe: Díky. Ano, ide mi aj o to súkromie, aj keď ja cuben nepoužijem na celý stan. Na Zpacks.com je rozdelenie cubenu len podľa hmotnosti oz/sqyd, nie s označením Cxxx. Napríklad na extremtextil.de je to aj s Cxxx (CT2K.18 atď), ale to mne pri porovnávaní nič nehovorí, takže sa orientujem len podľa tej hmotnosti/ m².

Takže prosím ťa ešte, vieš aký cuben z dole uvedených máš na stane? Len tropiko, dlážku nepotrebujem riešiť.
0.51oz/sqyd = cca 14g/m²
0.67oz/sqyd = cca 18g/m²
0.74oz/sqyd = cca 20g/m²

Dík.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » ned zář 10, 2017 0:52

0.51oz/sqyd = cca 14g/m²

Uvnitř je vidět při vhodném světlu obrys postavy..to je celé. Myslím si, že to bude vidět na zítřejším videu, pokud to se to podaří do té doby na ADSL od O2 nahrát:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » ned zář 10, 2017 17:44

Výborne, díky!
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod shoe » pon zář 11, 2017 19:27

Tady je vidět průsvitnost stanu: https://youtu.be/mg-V3Svr8Xo?t=380
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: (Nejen) pro ty, kteří chtějí někdy jít Pacific Crest Tra

Příspěvekod Stani » pon zář 11, 2017 20:06

Vďaka, medzitým som si pozrel iné tvoje video, kde sa mihne v zábere váš Zpacks. Tento záber je lepší. Ešte raz díky, pomohlo to.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


PředchozíDalší

Zpět na Tipy