Praní spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pz » úte led 15, 2008 0:55

u dutaku souhlas celkem s kometou, teda az na jednu vec - vsechni me tri tenke dutaky (do tepla) se po nekolika malo prani zesypaly (ponicilo se dute vlakno)...
u celosezonniho a zimniho se mi tohle nestalo
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: Praní spacáku

Příspěvekod pipe » pon srp 22, 2016 19:38

Zdravím, neměli by jste tip, kde v Ostravě nechat kvalitně vyprat syntetický spacák? Žádné suché chemické praní, krásně ve vodě, tak jak to má být, bez aviváže, no však víte. K těm prádelnám v obchoďákách nemám moc důvěru, spíše bych preferoval nějakou menší prádelnu, kde vyhoví mým přáním a vyperou mi kvalitně spacák.
Potřebuju ho ještě letos používat, bo do peří pudu až příští rok místo letos a ten spacák to po těch letech už potřebuje.
Díky.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Praní spacáku

Příspěvekod Aldo » úte srp 23, 2016 20:47

Nejlépe ho vypereš u sebe ( nebo u mámy ) v pračce.
Nedělám si srandu, tohle je nejlepší cesta.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Praní spacáku

Příspěvekod pipe » stř srp 24, 2016 5:44

Jo to vím, ale mě se ani do pračky nevejde (vyzkoušeno) a taky ho ve své malé jeskyni nemám kam pověsit aniž bych si zničil plovoučku a v koupelně taky není kde a sušičku nemám. No a nepotáhnu ho přes celé město k matce, která je na tom stejně jako já, ne li hůř, bo má horší pračku, ve které navíc nenastavíš ani teplotu (starý komunistický krám, ta pračka).

Takže otázka zůstává stejná, nemáte tip na kvalitní prádelnu v Ově? Dám totiž rád na doporučení uživatelů, než něco hned zkoušet naslepo.

Díky.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Praní spacáku

Příspěvekod Rudie » ned zář 3, 2017 22:31

Ja budu asi brzy prát svůj pinguin mistral. Zvažuju že prostě napustím vanu teplou vodou, přidám prašek ( asi ATSKO Sport 26ml ), vymáchám ho tam a pověsím na balkon uschnout.
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Praní spacáku ručně je vopruz!!!

Příspěvekod lojzmen » ned zář 3, 2017 23:12

pipe píše: nemáte tip na kvalitní prádelnu v Ově?


Zamysli se ještě nad předpokládanou životností toho spacáku.
Životností myslím původní parametry.
U duťáku tak 3 - 5 let a můžeš ho přeřadit o kategorii k horšímu.
Pak se to zhoršuje pomaleji.
Takže - má cenu se trápit? Už jsi pral spacák? Dej ho do čistírny a nic neřeš.


Rudie píše:Ja budu asi brzy prát svůj pinguin mistral. Zvažuju že prostě napustím vanu teplou vodou, přidám prašek ( asi ATSKO Sport 26ml ), vymáchám ho tam a pověsím na balkon uschnout.


Přesně takhle jsem pral s nějakým jiným prostředkem. Strašně zdlouhavé. Voda furt pění i po páté vodě. Bojíš se ho vyndat z vody, protože vodou zatížená izolační náplň se vlastní vahou trhá, šňůry nad vanou se prohýbají. Promysli si manipulaci předem. Těžké a furt z toho crčí voda. Vyber si dva teplé větrné dny a suš venku, nebo ti to zasmrádne. Čas od času převěsit, obrátit.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Praní spacáku ručně je vopruz!!!

Příspěvekod Rudie » pon zář 4, 2017 5:46

Rudie píše:Ja budu asi brzy prát svůj pinguin mistral. Zvažuju že prostě napustím vanu teplou vodou, přidám prašek ( asi ATSKO Sport 26ml ), vymáchám ho tam a pověsím na balkon uschnout.


lojzmen píše:Přesně takhle jsem pral s nějakým jiným prostředkem. Strašně zdlouhavé. Voda furt pění i po páté vodě. Bojíš se ho vyndat z vody, protože vodou zatížená izolační náplň se vlastní vahou trhá, šňůry nad vanou se prohýbají. Promysli si manipulaci předem. Těžké a furt z toho crčí voda. Vyber si dva teplé větrné dny a suš venku, nebo ti to zasmrádne. Čas od času převěsit, obrátit.


Díky za tip, takže dřív než spacák vytáhnu, vypustím vodu a počkám až to z něj samo trošku okape,a lehce vymačkám, poté zaroluju a tím by transport na šňůry mohl být maximálně šetrný :) slunečný, větrný den to je jasný s tim jsem tak nějak počítal že to jinak nepůjde. Tímto způsobem mi to příjde asi jako nejšetrnější řešení, protože do pračky se mi moc dávat nechce.
Rudie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 28, 2017 14:34
Bydliště: Ostrava

Re: Praní spacáku

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2017 8:16

Ja si osobne myslim, ze kdyz jej vyperes v aut. pracce na setrny program (a to vcetne nejpomalejsiho odstredeni, mozna to snese i 600 ot), tak to bude nejsetrnejsi reseni. Pokud jej das plny vody na snuru, at uz kdekoliv, tak se Ti muze izolace opravdu az potrhat, roztahnout nebo jinak ponicit. Plne souhlasim i s tim, ze to nema cenu moc resit, aby to vyrdzelo dele. Jednym chemickym cistenim mu urcite nezpusobis dramaticke snizeni trvanlivosti. Stejne Ti za chvili ztrati "pulku izolacnich vlastnosti", i kdybys jej nepral.

Jinak na perove spacaky je v OV firma, ktera garantovane pere kazdy spacak zvlast a susi, jak se ma. Ale musis si jej najit na internetu, ja jsem jej nasel taky tak (a uz davno zapomel, nevyuzil jsem). Jen nevim, jestli perou i synteticke spacaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » pon zář 4, 2017 11:08

Je dobre spacak prat prerubeny. Vnitkem ven aby se vyprala mastnota zevnitr.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod zonn » pon zář 4, 2017 23:49

Pinguin Mistral i Savana normalne peru v pracce se zdimanim na 1000ot. Jednou az trikrat rocne, podle potreby, cti smradu :-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » čtv zář 7, 2017 14:32

Tak jsem hodil doma cinana do pracky a nasledne do susicky. Pracku prezil v pohode, ale susicka mu dala zabrat a nejakym zahadnym zpusobem se vsechno peri presunulo z komor do kapuce a noh. Dost mi to zneprijemnilo den. ](*,)
Samozrejme to nejde nacechrat zpet. :smt022 se rozbrecim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní spacáku

Příspěvekod lojzmen » čtv zář 7, 2017 20:47

Čili v přepážkách jsou díry a ty je musíš najít. Je to tak?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » pát zář 8, 2017 11:52

Presne, ale kaslu na to a necham ho presit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní spacáku

Příspěvekod remy77 » pát zář 8, 2017 13:38

Booze:
Ktory cinan to bol? Dufam, ze nie ten letny #-o
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Praní spacáku

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 8, 2017 14:16

booze píše:Presne, ale kaslu na to a necham ho presit.

To někdo dělá? To musí být horší než ušít nový spacák, ne?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » sob zář 9, 2017 7:15

remy77 píše:Ktory cinan to bol? Dufam, ze nie ten letny #-o

Ne byl to ten novejsi typ Aegismax https://m.aliexpress.com/item/2005225365.html#autostay ten letni jsem pral uz 2x a nic se s nim nedeje.
GreyMouse píše:To někdo dělá? To musí být horší než ušít nový spacák, ne?

Ano dela. Horsi ani ne jen oprava bude stat 1500kc a novy spacak me stal 50$. ](*,) za blbost se plati. Musi se vyparat zip, vysat peri z komor, rozvazit, naplnit a presit znovu zip.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní spacáku

Příspěvekod mike » sob zář 9, 2017 23:11

Tvuj plan nedava ekonomicky smysl ;-) $50 je min, nez 1500 Kc, proc si teda nekoupis novy?

BTW, pise se bud 50 USD nebo $50, 50$ je blbost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » ned zář 10, 2017 7:30

Predpokladam, ze si se do odkazu na skutecnou cenu nedival. Novy stoji 101-107 USD ja jsem ho po vyprani reklamoval a dostal zpet 57 USD. Novy si nechci kupovat, protoze jsem spokojeny s tim co mam a je to z meho pohledu zbytecnost. Oprava bude snad levnejsi, uvidim.
mike píše:pise se bud 50 USD nebo $50, 50$ je blbost.

Ano tati poznacim si to do cancaku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní spacáku

Příspěvekod GreyMouse » pon zář 11, 2017 15:19

Poslal's jim fotky vypraného spacáku a oni ti vrátili peníze a spacák ti nechali? :-D

Takže myslíš, že bude stačit znovu správně naplnit komory peřím? Že při běžným použití se peří mezi komorama stěhovat nebude? Pokud bys přišel na to, jak se peří teleportovalo, tak to sem kdyžtak napiš. Nenapadá mě nic kromě částečně rozpáraných švů komor (to by se snad dalo najít) nebo mezikomorových přepážek z pro peří prostupné látky; že by se normálně peří sice stěhovalo, ale přibližně stejně oběma směry, ale v pračce/sušičce by z nějakého důvodu převládl pohyb jedním směrem :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Praní spacáku

Příspěvekod booze » pon zář 11, 2017 19:43

jj naplnit opet perim a komory uzavrit. Jsou tvoreny sitkou a asi tam nejake stehovani probiha, nevim nikdy jsem to nijak nepocitil. Cinan ma spacaky site univerzalne, daji se naplnit od 100g do 1500g. Uvidim co na to pani, ktera provede pitvu a nasledne opravu.
Pokud to nepujde, tak koupim jiny. I kdyz nevim zrovna nevim kde, protoze mam ted velke plany a do konce mesice bude tezko doma. ](*,) Hlavne ze jsem se musel vsech spacaku zbavit...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky