Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 17:20

Aha, ty tam mas jen waypointy a oni podporuji jen trasy. Nakonec, vzdyt to i pise: Podporovány jsou pouze stopy (track) ve formátu GPX.

Zkus jim napsat, jestli by podporu pro waypointy nepridali, ono by se to obcas hodilo i s trasou. Jinak se ale nedivim, udelali to tak, aby to fungovalo jako trasa, co si rucne naklikas na mape. Coz je logicke a fajn, muzes si projit celou trasu, mas vyskovy profil a prevyseni na zaklade modelu terenu, takze o dost lepsi, nez primo z GPS... mne to usetri praci, nebudu muset zapasit s Vikingem.

@JohnyFK: nejsou prazdny, jsou tam waypointy:
Kód: Vybrat vše
  <wpt lat="49.222290515" lon="13.228912353">
    <ele>1051.0</ele>
    <time>2017-01-20T13:20:48.255Z</time>
    <name>MOB001</name>
  </wpt>
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 10:56

tak to já se tedy divím, protože do této změny to normálně fungovalo, napíši jim, jsem zvědav co odepíší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 14:53

tak už odepsali

"Momentálně jsme spustili import GPX bez waypointu a s jednou trasou. Je to formát který je nejčasťejší. Můžete si ho pak uložit do batůžku a v mobilu si ho zobrazit.

Pokročilý import je v plánu."

jak už jsem psal, zase další vylepšení k horšímu, poslední dobou se s tímto setkávám ňák moc často, jsem zvědav zda pokročilý import zase u mapy.cz bude, a nebo mě jen odpálkovali, aspoň že to jde v cykloserver.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 18:09

To zni rozumne, uvidime.

Chapu, ze pro tebe to vylepseni neni, ale jsi jediny, o kom vim, ze pouziva GPX jen na waypointy. Jinak je to jak pisou, vetsina pouziva GPX na logovani prosle trasy a pro ty to vylepseni je. Predtim obsah GPX jen vykreslili na mape a uz se s nim nedalo nic delat. Ted se to chova jako trasa, ktera ma delku, prevyseni a interaktivni vyskovy profil. Jako programator naprosto chapu, proc to udelali takhle a nejspis bych to udelal stejne. Doplnit tam waypointy by nemel byt zasadni problem, potiz asi bude s vice trasama najednou, takove GPX taky mam (cely trek v jednom souboru, jedna trasa na kazdy den).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2017 18:56

Nevite nekdo o softwaru nebo webu, ktery by umel zobrazit podle GPX klouzavy prumer rychlosti? Idealne podle nastavitelneho intervalu, treba 100 nebo 200 m. Jde o to, ze rychlost z GPS skace sem a tam a chtelo by ji to vyhladit. Nemyslim pace time pro kazdy kilometr, jak to dela treba Strava, chci to videt prubezne a ne po nasekanych usekach.

Muzu si to udelat rucne v Excelu, ale je to pomerne pracne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 16, 2017 20:27

Mapy.cz už zase umožňují importovat více tras najednou. Dělám to přetažením do mapy jako kdysi, zobrazí je to jen v mapě.
Pokuď chci i vzdálenost, nastoupané metry tak musím importovat přes funkci a tam jde pořád jen jedna.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 20:40

Chjo, zrovna, kdyz uz jsem byl zvykly na drag&drop s vyskovym profilem a vzdalenosti #-o V podstate to vratili do puvodni podoby a novou funkcnost nechali jen pres import. Coz je celkem opruz, kdyz pracuju s vic soubory. Myslel jsem, ze to udelaji poradne a bude se dat pracovat i s vice trasami a vicetrasovymi soubory najednou...

Nevylepsili trochu vyskovy profil? Pri projizdeni to ukazuje aktualni vysku. Jeste by to mohlo ukazovat vzdalenost od zacatku trasy a idealne i cas (ze je to nenapadne samotne...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Zdéňa » úte kvě 16, 2017 20:49

Kdyby alespoň ukázali celkový čas, ale to vůbec. Ano, při projíždění by se hodila alespoň vzdálenost.

Nanic je, že když to zas přetahuji přes drag&drop tak to nejde sdílet, respektive nedostanu na to link.

Více tras najednou importuji akorát v případě, kdy chci třeba vidět co vše jsem letos prošel / projel na kole.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2017 21:31

To je tim, ze zneuzili jinou funkcnost, ktera na tohle neni delana. Ono je to otravne i jinak. Naimportujes si trasu, pri prohlizeni si chces neco zmerit a ono to nejde, protoze mereni uz je ta trasa #-o

Kdyby to udelali poradne, tak je na GPX nova zalozka, kde by se dalo prepinat mezi trasama. Aktualni s vyskovym profilem a dalsimi daty by stacila jen jedna. Podobne to ma treba Ozi Explorer.

Mne se vic tras obcas hodi. Treba kdyz chci videt "pokryti" nektere oblasti :) Plus ty vicedenni trasy, tam mi pripada prakticke mit vsechny dny v jednom souboru a rozdelene na denni useky. Obcas se to hodi i u jednodenni, kdyz treba kousek necim popojedu a chci tam mit jen to, co jsem sel. Takze kus vyriznu a mam dva nespojite useky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 20:34

Editoval jsem vcerejsi GPS trasu. Ceske Stredohori, na prvni pohled idealni podminky (polojasno az azuro), a tak jsem cekal, ze jen odmazu kousek na zacatku a na konci a nic vic nebude potreba. Jako uz mnohokrat. A ono ne. Musel jsem postupne vymazat asi kilometr (z necelych 35) nesmyslu. Treba na vrcholu Lipske hory, kde v prijmu nic nebrani a normalne je tam pauza na jeden bod (mam nastaveno logovani po 10 m). Ted to tam litalo v rozsahu nekolika set metru. Takhle spatny zaznam jsem z tehle oblasti snad jeste nemel a to ani kdyz bylo hnusne a bourky. Vubec nechapu, cim to mohlo byt, nejake ruseni v ionosfere? :-k

Muzete to brat jako upozorneni, ze cislum lezoucim z krabicek neni dobre slepe verit a ze editace zaznamu je nutna i kdyz na to podminky vubec nevypadaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod booze » úte čer 20, 2017 10:00

Rusicky GPS v autech. Z kamionu s cinskou rusickou klidne i na 10km pokud jich jede vic za sebou tak je to parada.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 17:50

:D to asi ne. Zaznam je jinak OK, nikde z trasy neuhyba, jen pri zastavkach GPS behala okolo vic, nez je normalni. Asi jako kdyz vlezes do budovy, kde signal jeste je, ale slaby. Typicky v horach na chate. Bohuzel jsem nemel zapnuty kompletni zaznam, kde je videt pocet druzic, HDOP/VDOP a mozna i sila signalu. Normalne to neni potreba, a tak loguju jen trasu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » sob srp 12, 2017 12:24

Neni to uplne k tematu, ale zrovna se to hodi.

Nekolikrat jsme sli s rodinou celou dobu spolu nekam. Manzelka si logovala Garminem eTrex30x, ja svym Samsung Galaxy S3Neo v Locusu Pro. K memu velkemu prekvapeni vysledky byly hodne odlisne. Ne co se tyce nadmorskych vysek, tam je to jasne, ale byl znatelny rozdil v namerene delce trasy a to jak s tim, co nameril v mobilu Locus jen pomoci GPS, tak i s vyplnenim vysek podle mapy (ale nevim, jaky to ma vliv na delku trasy). Zacali i skoncili jsme na stejnych mistech. Chodili jsme po znacene turisticke trase, ja jsem mel logovani 1m/10sec, Garmin automaticky, coz mohlo nejakou odchylku zpusobit, ale skoro 10% delky trasy???

Podotykam, ze netusim, ktery pristroj meril lepe. Mne zaujal jen ten rozdil, Timpadem totiz neni jedno, co se pouziva, jestli mobil nebo specializovany GPS. Coz taky muze nekoho ovlivnit v rozhodovani, nejenom mozna kvalita map.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » sob srp 12, 2017 23:06

Sem se to hodi lip, presunuto.

apuka píše:Timpadem totiz neni jedno, co se pouziva, jestli mobil nebo specializovany GPS. Coz taky muze nekoho ovlivnit v rozhodovani, nejenom mozna kvalita map.

Neni. Kdyz chces srovnatelne vysledky, tak je potreba pouzivat stejnou GPS, stejne nastaveni a idealne i stejny software na ex-post zpracovani.

10 % uz je ale hodne. Normalne se jsou rozdil tak do 3 - 5 %, podle trasy. Srovnaval jsi pak logy? Takovy rozdil uz by mel byt videt. Delku pridaji ulitle body, "behajici" GPS na zastavkach, uberou zas zkracene zatacky apod. Ktera byla delsi?

apuka píše:tak i s vyplnenim vysek podle mapy (ale nevim, jaky to ma vliv na delku trasy)

Nemelo by mit resp. mel by byt zanedbatelny (kdyz nelezes feratu po kolme stene). Naopak ale jo. Vem si, kdyz traverzujes prudky svah a trasa uhne bud na jednu nebo druhou stranu. To uz s vyskou muze docela zamavat. Co jsem zkousel, tak vyskove udaje (SRTM) funguji dobre jen v terenu ceskeho typu a to jeste ne vzdy. V horach jsou dost mimo (a je to pochopitelne). Tam dava pouzitelna cisla jen barometricky vyskomer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 27, 2017 19:45

jakej logger idealne koupit ted z toho co je na trhu? jako nahradu za igotu 600, kdyz se nenajde... spis orientacne hlavne cr na souradnice k fotkam... nejakej canmore kolem litriku kdyz vemu, tak asi ok? jakoze jeste vydrz cca tyden jako mel ten igotu asi bych chtela moc...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 29, 2017 13:32

vyzkoysim baxarovej igotu 200 a su zvedava co ta vydrz ..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 13:42

Nechces spis vyzkouset nejaky spellchecker? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » úte srp 29, 2017 13:57

Poslední dobou už používám výhradně jen logování přímo v aplikaci mapy.cz na Android telefonu, funguje překvapivě dobře. Telefon stejně tahám vždycky a do map na něm koukám, zapnutý logování spotřebu energie nějak dramaticky nezvyšuje. Přesnost je přiměřená, chvilku jsem to porovnával s dosud používaným loggerem Qstarz BT-Q1000X a ty výsledky byly v pohodě srovnatelný. Plusem je i benefit v podobě toho, že průběžně vidím, kolik už jsem toho urazil.
Takže se logger už nějakou chvilku válí v šuplíku a nejsem si jistej, že ho ještě někdy vytáhnu. A vzhledem k tomu, že se mi tam válí dva, tak minimálně jeden bych klidně poslal do světa, kdybys měla zájem :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod wawrik » úte srp 29, 2017 14:05

Miras: Koľko by si za neho chcel? V akom stave je baterka? Nie je jeden z tých dvoch náhodou verzia XT?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 29, 2017 14:14

Miras
kolik.za to a co vydrz? - ale jestli by ho bral wawrik at si ho veme, ja shanim idealne neco do 500

me mobil nevyhovuje, dokud logoval v rezimu nizke spotrreby tak 2 dny vydrzel, ted se vymlati za den po updatu androida z vanoc a pokud mam koupit jednoucelovou powerbanku nebo jednoucelovej loger, tak u loggeru se mi snad stalo jednou ze se omylem vypl, zato lidi, kterym padaji mapy i se stoparem, pripadne pri pokusu o ukonceni stopare bez internetu nenavratne mizi trasa do zapomneni...

jako jo, telefon by mi asi vyhovoval mirne vic, ale mam logger hlavne kvuli gps souradnicim k fotkam, protoze su skleroza a nevyzaduje to pripojeni k internetu dostat log do fotek...

mike
ja zkousela swipe, coz je uz skoro neco podobnyho a nikdy to nenqpsalo co sem chtela... tqk par preklepu, fakt ty mobily sou na psani tragedie nad tragedie
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » úte srp 29, 2017 14:36

@wawrik: nad cenou jsem ještě nedumal, jen jsem to tak plácnul. Pohledal bych doma, co všechno k tomu mám, vyzkoušel bych tu výdrž baterky a dal bych vědět, když budeš mít zájem, určitě se domluvíme. Verze XT není ani jedna, opravdu jen X, do jednoho jsem relativně nedávno kupoval baterku novou.

@mawenzi: výdrž vyzkouším, sám jsem zvědavej. Když byl novej, tak jsem to zkoušel a kolem těch deklarovaných 40-ti hodin logování to bylo. Ze ztráty trasy jsem měl taky trochu strach, ale zatím se zdá, že to mají konkrétně v tý aplikaci mapy.cz v tomhle ohledu vychytaný, ještě se mi nepovedlo o trasu přijít. Stalo se třeba, že se aplikace hryzla a musel jsem jí násilně ukončit, ale po znovuspuštění jelo logování v pohodě dál, přijde mi, že to mají udělaný hodně troltfest.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 29, 2017 14:53

miras no jestli sou mapy udelany pro trotly kdyz je delaj asi stejny lidi co seznam mail kterej je po kazdym updatu mesic nepouzitelnej tak mozna zalezi, jakou mas zrovna verzi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 20:10

Mawenzi píše:ja zkousela swipe, coz je uz skoro neco podobnyho a nikdy to nenqpsalo co sem chtela... tqk par preklepu, fakt ty mobily sou na psani tragedie nad tragedie

Jestli to nebude spis rukama ;-) Z mobilu tu par lidi pise, dokonce obcas i ja, a takhle to fakt nevypada ;-) Zrovna swype (takhle se to pise) je potreba nacvicit a pak to pry jde skvele (nezkousel jsem). BTW, nepotrebujes spis bryle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » úte srp 29, 2017 21:00

Ad logování trasy v mapy.cz - aplikaci updatuju celkem průběžně když se aktualizace objeví, logování zkouším už skoro od začátku, co se v aplikaci objevilo a za mě fakt zatím spokojenost. Vyzkoušel jsem i restart telefonu se zapnutým logováním a světe div se - po restartu je dosud zaznamenaná trasa normálně viditelná a v logování se dá pokračovat dál. Mail nepoužívám, takže nemůžu srovnávat, ale u tohohle mi přijde, že i někdo přemýšlel :wink:

Loggery jsem dal nabít, ráno pustím logování, položím je na okno a dám vědět, až se vypnou.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 30, 2017 6:46

mike
no je to peklo, pises spravny pismenka a pisou se spatny

miras
a presnodt taky ok? jedna znama ma na kazdych 10km 2km sekeru a kamaradovi to vzdy pri ukonceni pada a neuklada... tak me ani nenapadlo to zkouset, ale mozna tomu dam sanci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 7:36

Zcela jistě bude záležet, kudy se pohybuješ, jak moc velkou přesnost od toho očekáváš a v neposlední řadě hlavně taky na telefonu, potažmo kvalitách vestavěné GPS.
Nemáš žádnou možnost konfigurace, logování probíhá odhadem po nějakých 20-ti metrech, což mě osobně vyhovuje, logger jsem měl nastavený podobně. Někdo by mohl prskat, že to nedostatečně přesně zaznamenává ostré zatáčky, např při stoupání/klesání ostrým kopcem v hodně utažených serpentinách z toho místo klikatice nejspíš vyleze skoro rovná čára. To je pro mě zanedbatelný, takových pasáží na cestách potkávám minimum.
K loggeru máš nějaký obslužný program, kde si můžeš trasu prohlídnout, editovat, případně s tím dělat něco dál. Krom velmi decentních korekcí trasy jsem nic z toho nevyužíval. Stejně jsem trasu vyexportoval do GPX a tagování fotek prováděl jinak. Ale možnost korekcí je asi jediná věc, co mi u trasy zaznamenaný přes mapy.cz trochu chybí, tam s tou trasou člověk neudělá vůbec nic. Výhoda zase je, že zaznamenanou trasu na displeji průběžně vidíš a víš, na čem jseš.
Teď o víkendu jsem byl v Saským a Českým Švýcarsku a přesnost byla přiměřená okolnostem. Při chůzi soutěskou jsem si občas zaplaval, při chůzi pod kolmou skalní stěnou jsem na ní občas vyšplhal, případně spadnul z útesu. Ale nic zásadního, žádný ústřely o desítky metrů, vždycky max tak 15. Logger se podobným chybkám taky nevyvaroval. Ale přímý srovnání bohužel nemám, logger jsem tentokrát nebral. Srovnání jsem prováděl na začátku léta při jedný trochu delší akci a tam se zaznamenaný trasy na 90km lišily asi tak o 100m, přičemž se nedalo jednoznačně říct, která je "ta správná".
Navíc je asi ještě fér poznamenat, že telefon nosím v kapse v kalhotech na stehně, tzn. s nějakým ideálním výhledem na oblohu si zas tak hlavu nelámu...

Každopádně jestli žádnej logger momentálně nemáš, tak vyzkoušením asi nic nezkazíš, ne :wink:

Ale nikomu to necpu, každýmu to vyhovovat nemusí. Mě to vyhovuje i kvůli tomu, že mám rodinu a nemám zas tolik času a chuti s tím nějak moc šaškovat :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 30, 2017 9:54

jasne, ted to asi prubnu, blby spis to vyzirani baterky, ale na jednodenni vylet to bude idealni.

s kamoskou sem na tom vylete byla a v pohode trasa v jiznich cechach sem tam les, v celku rovinka, nebyl duvod, aby to ustrelovalo. telefon ma stejnej jak ja a me endomondo namerilo presne. spis sem myslela jako tak toho stopare ze k nemu mam averzi krz premerovani a ztraceni trasy, ale mozna teda ho vyzkousim i pres ty problemy co vim od znamych.

ale aj ze stopare tu trasu muzes exportovat do gpx ne? takze jak mas gpx tak to muzes upravovat jak chces v nejakym editoru. pro me je jedno, zda koupim powerbanku nebo logger ale logger bude levnejsi a mensi a nebudu nucena furt hlidat stav baterky, tzn. pro me lepsi, ale mobil casto taky na mereni pouzivam, ale rozhodla sem se pro loggee.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 10:26

Jasně, vyexportovat do GPX trasa samozřejmě jde, bez toho by to moc smyslu nemělo. Jen už je to zas opruz navíc, případnou editaci řešit v dalším softwaru, možnost aspoň nějakých základních úprav na jednom místě by byla fajn.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » stř srp 30, 2017 10:48

Ja si osobne myslim, ze kdyby nekdo chtel pouzit cesky mapovy program na mobilu na logovani, tak radeji Locus nez mapy, hoc i zdarma verzi (ale tech par kacek za Pro se oplati). Muzes si logovani nastavit podle sebe, mas moznost si udelat na vysledni trase korekci vysek podle profiloveho souboru (modelu). Exportovat do GPX muzes bez problemu a moc baterii nezere. Uz jsem psal, ze mi na Samsungu S3 Neo logovalo trasu z Brna az do Basileje s malou, kratkou prestavkou v logovani v Praze a baterka byla na konci na nejakych 40-50 procentech (uz si presne nepamatuji). A to jsem mel mobil v autobuse pod sedadlem u chodbicky v tasce. Dva dny logovani 8-10 hod. trasy rozhodne zvladne s velkou rezervou.
Presnost je dle me docela uchazejici, kupodivu ma mensi vykyvy nez eTrex 30x - ale tam je jinak nastavene logovani (auto). Tam bylo hodne par metrovych skoku, na mobilu to bylo vsechno presne do metru - alespon podle mapy. O tomjsem ale nekde tady psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Miras » stř srp 30, 2017 11:32

Každému, co jeho jest. Locus mám taky, dokonce i Pro verzi, ale od těch dob, co mapy přišly s možností stahování offline map a naposledy dokonce s možností offline plánování tras, už nějak nemám moc důvodů jej používat. Získávání map pro něj je přece jen trochu složitější a software je to poněkud překomplikovaný, se zbytečně moc možnostma. Asi nejvíc mi vadilo, že se dost často měnilo rozložení nabídek, takže jsem velmi často tápal, kdeže to nastavení, co minule bylo tady, je zase v tý nový verzi.
Srovnávat spotřebu aplikace na různých mobilech s různým využitím je totálně nevypovídající. Největším žroutem energie je zpravidla displej, samotná GPS ve srovnání s tím nežere skoro nic, i když běží nonstop. A nemyslím si, že by na to měla podstatnější vliv konkrétní aplikace, použitá k logování.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

PředchozíDalší

Zpět na Treking